Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Oázisban olcsóság van, illetve a kalibrálás+ pixel garancia se drága. Kb 3 hét múlva tudom megvenni a monitort, remélem addig még akciósak lesznek ezek a szolgáltatások.
Am a kalibrálást jól megcsinálják? gondolom számít az, milyen környezetben használom többet a monitort. Én spec sötétben. Foglalkoznak a felhasználó igényével?

(#43602) zsolt501 válasza Zanik (#43600) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi a Leírást, mondjuk annak nem nagyon örülök, hogy nincs rajta egy D-SUB bemenet sem, így egy kicsit bizonyos esetekben problémás lesz nekem.
Nem tudom létezik e olyan átalakító ami D-SUB-ból csinál pl HDMI jelet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43603) Isual válasza Ashenvale86 (#43601) üzenetére


Isual
veterán

"Am a kalibrálást jól megcsinálják?" - Jól.
"Gondolom számít az, milyen környezetben használom többet a monitort." - Ha profi vagy, akkor igen. Ritka az ilyen. És többnyire maga kalibrálja a monitorát.
Oázisban matt sötétben kalibrálnak, ahogy kell, a környezeti fénybeszűrődést kizárandó. Milyen speciális igényed lenne? :U

(#43602) zsolt501 :

"Nem tudom létezik e olyan átalakító ami D-SUB-ból csinál pl HDMI jelet." - Létezik.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43604) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok

A monitornak van köze játékokban az FPS számhoz?

(#43605) SirAlo válasza starpeter (#43604) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nincs

(#43606) BomiBoogie válasza starpeter (#43604) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, annyiban, hogy a maximum képfrissítés (leggyakrabban: 60Hz) határozza meg a maximálisan elérhető FPS-t.

(#43607) Ashenvale86 válasza Isual (#43603) üzenetére


Ashenvale86
tag

Szeretném, ha kalibrálás után csokiszökőkút funkciót is ellátna a monitorom. :D
Am nincs semmi. :) Nem igazán tudtam eddig, hogy mennyire/ és milyen hatással van a környezeti változásokra a beállított érték, de most már minden oké.
Am, ha a glow-ot kikalibrálják belőle, akkor boldog leszek :D

(#43608) zsolt501 válasza Isual (#43603) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No akkor keresgélek, mert sajnos még mindig fordul nálam meg néhány olyan gép amin csak ilyen kimenet van, vagy csak ezzel hajlandó a telepítésnél elindulni... (na az ilyennek tudok aztán örülni).

A MonitorGuru által nyújtott kalibrálásról mi a véleményed, mert ott akarom venni a monitort, és ott így olcsóbb a kalibrálás, illetve pixel garit is adnak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43609) dandy91 válasza dandy91 (#43579) üzenetére


dandy91
tag

Udv!
Erre tudnatok valamit mondani?
A korabbi hsz-emet nezzetek.

[ Szerkesztve ]

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43610) Isual válasza zsolt501 (#43608) üzenetére


Isual
veterán

Nem tudom pontosan, hogy milyen környezetben, milyen helyiségben, milyen szoftver-kolorimeter parossal kalibrálnak, de a szakértelem bizonyára meg van. Technika részleteket nem tudok, de véleményem szerint az Oázisos szoftver-kolorimeter (i1 Display Pro vagy basICColor Discus) páros a legszínvonalasabb kishazánkban, s ők erre dedikált elsötétített helyiségben végzik a beállítást.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43611) zsolt501 válasza Isual (#43610) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No majd nyilatkozok, mikor meg lesz, remélem rendben fog menni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43612) starpeter válasza BomiBoogie (#43606) üzenetére


starpeter
senior tag

Milyen Hz-ek vannak? Melyik a legjobb?

(#43613) superg válasza Ashenvale86 (#43588) üzenetére


superg
senior tag

"A p2414h-nak meg iszonyatos glow-ja van"
Most már itt tartunk? :) A kezdeti tesztekben mint a legkissebb glow-val rendelkező monitor volt jellemezve(Tft Central)Valószínű mind a két állítás túlzó.

(#43614) Hexaa válasza zsolt501 (#43611) üzenetére


Hexaa
aktív tag

i1 Display Pro és i1 Pro -val kalibrálunk! Értelmetlenség profibb kalibrálóval "belépő" szintű monitorokat kalibrálni. Esetleg az 300.000-500.000 Ft közötti kategóriát (Eizo,NEC..) érdemes professzionális kalibrátorral kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#43615) BomiBoogie válasza starpeter (#43612) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van esetleg még 120Hz-es monitor is, de igazából 60 FPS felett már nem észleled a különbséged. Szóval inkább egy jó 60-ast keress. :K :)

(#43616) Isual válasza Hexaa (#43614) üzenetére


Isual
veterán

"Esetleg az 300.000-500.000 Ft közötti kategóriát (Eizo,NEC..) érdemes professzionális kalibrátorral kalibrálni." - Ezzel azért vitatkoznék. Azért 100k felett (és 300k alatt) már bőven vannak olyan monitorok, amit én inkább egy Discusszal állítanék be, mint egy Display Proval.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43617) Hexaa válasza Isual (#43616) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Én nem vitatkozok, mert Discusszal nem kalibráltunk. De ha indoklod, hogy a 300k alatti kategóriában van-e emberi szemmel érzékelhető különbség végeredményben Display Pro-val szemben akkor lehet benevezek én is egy új kalibrátorra. Nálunk pl. az S, U, P széria pörög (itt a fórumban és általában sem tolonganak a 300-500.000 körüli prémium monitorokért). Értelmetlennek láttam eddig a cserét, de lehet meggyőzöl.

;)

http://www.monitorguru.hu/

(#43618) phobeus


phobeus
aktív tag

sziasztok!

Valami vélemény erről a moncsiról?

Igazából játék meg filmezés lenne rajta semmi extra, megéri-e a pénzét ilyesmik :)

Előre is köszi!

LG Nexus™ 4

(#43619) Isual válasza Hexaa (#43617) üzenetére


Isual
veterán

300k alatt már van pár NEC, pár EiZO is, illetve a Premier Dell-ek. Ezek szerintem megérdemelnek egy hőstabil, abszolút pontosabb kolorimétert. Ami egyébként tendenciózusabban valamivel magasabb kontrasztarányt produkál kalibrálva és a sötétrészeket pontosabban állítja be. Mivel a Display Pro is egy kiváló darab ezért valóban árnyalatnyi a különbség. Viszont nem csak itt, hanem egy 300-600k-s SpectraView NEC vagy CG-s EiZO esetében is. Akkor oda miért éri meg, ide meg miért nem? Erre akkor te válaszolj. :U

Ez egyértelműen az igényekről, maximalizmusról szól. Általában a jótól a legjobb az sokkal többe kerül, mint amivel tényleg jobb. Ilyen a Display Pro és a Discus viszonya is, de ettől még abszolút értelemben, ha valaki a legjobbra törekszik (akár 100-200k közötti, akár sRGB-s vagy wide gamutos monitoránál), annak én már ajánlanám a Discust. 100k alatt inkább csak fanatikusoknak.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43620) #67688960 válasza BomiBoogie (#43615) üzenetére


#67688960
törölt tag

van aki látja a különbséget, a kérdés inkább az hogy megéri-e

[ Szerkesztve ]

(#43621) BomiBoogie válasza #67688960 (#43620) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Biztos van, érdemes kipróbálnia mindenkinek, ez olyan, hogy van, aki szerint a 30 fps folyamatos, más szerint meg diavetítés. :D

(#43622) Ashenvale86 válasza phobeus (#43618) üzenetére


Ashenvale86
tag

Mennyit szánsz rá?

(#43623) AxBattler válasza schawo (#43593) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Igen, én is a Dell S2240L-t találtam a legolcsóbb PWM-mentes monitornak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43624) phobeus válasza Ashenvale86 (#43622) üzenetére


phobeus
aktív tag

hát ezt olyan 35-40ért tudnám szerezni többet nagyon nem

LG Nexus™ 4

(#43625) Ashenvale86 válasza phobeus (#43624) üzenetére


Ashenvale86
tag

Ha ennyiért be tudod szerezni ezt az amúgy (ipon) 47000es monitort, akkor hajrá.

Itt egy [link], írnak róla véleményeket:

[ Szerkesztve ]

(#43626) phobeus válasza Ashenvale86 (#43625) üzenetére


phobeus
aktív tag

köszi :) akkor ez lesz :)

LG Nexus™ 4

(#43627) Hexaa válasza Isual (#43619) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Megpróbálok szerezni egy Discus-t első körben csak egy teszt erejéig. Így látatlanba nem szeretnék véleményeket osztogatni (pláne, hogy én kereskedő vagyok, old_artist kolléga véleménye a mérvadó számomra, de a Te tapasztalaidra is adok..). Árnyalatnyi különbségek biztos vannak, kérdés, hogy ez számit-e, mert árnyalatni különbségek pl.két ember színérzete közt is lehet. Nekünk akik folyamatosan monitorokat pásztázunk persze, hogy lehetnek észrevehető különbségek, de ezek szubjektív vélemények, nem lehet általánosítani. Igazad van, itt a maximalizmusról van szó ami lehet, hogy csak önámítás..

http://www.monitorguru.hu/

(#43628) Isual válasza Hexaa (#43627) üzenetére


Isual
veterán

Prémium cucc, az biztos. Nem véletlenül hasonnevű az általa végzett kalibració az Oazisban. 100k felett én személy szerint rászánnám a plusz pár ezret a Normál kalibráláshoz képest, szerintem megérdemli egy (x)százezres monitor. Persze kinek mi a prioritást, mire ad többet, az eltérő.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43629) zsolt501 válasza Hexaa (#43627) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vállalom a kísérleti alany szerepét, összehasonlításban ha kell, szemészem szerint 0-ás a szemem szóval a látásom nem rossz :)

Amúgy egy ilyen kalibrálás időben mennyi ideig tart, illetve ezek a kalibráló berendezések mennyibe kerülnek?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43630) Isual válasza zsolt501 (#43629) üzenetére


Isual
veterán

Az addig nehéz lesz, amíg nincs nekik, s nem olyan könnyű szerezni. Venni se: Discus 300k, Display Pro 70k.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43631) schawo válasza zsolt501 (#43629) üzenetére


schawo
titán

Nullás? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43632) Hexaa válasza Isual (#43630) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Azért beszerezhető. Csak nem biztos, hogy megéri. Ár/teljesítmény arányait nézve semmiképpen. Sajnos sok infom nincs a két eszköz különbségeiről. Link.

http://www.monitorguru.hu/

(#43633) Hexaa


Hexaa
aktív tag

"The differences, however, border on the invisible."

http://www.monitorguru.hu/

(#43634) Isual válasza Hexaa (#43632) üzenetére


Isual
veterán

Már írtam korábban, hogy ez jobbára mindenben igy van. Viszont mivel a monitorvásárlonak pár ezer forinttal kell csak többet fizetni a biztosért, ezért 100k feletti monitorokhoz én továbbra is ajánlom a Discusos kalibraciót az Oázisban.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43635) Ashenvale86 válasza Isual (#43634) üzenetére


Ashenvale86
tag

Mit értesz a biztos alatt?

(#43636) Isual válasza Ashenvale86 (#43635) üzenetére


Isual
veterán

A garantál referencia pontosságot.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43637) Hexaa válasza Isual (#43636) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Pl. Te aki benne van a témában és használta az eszközt, állítod, hogy megmondod egy pro monitornál, hogy melyik eszközzel kalibrálták?

http://www.monitorguru.hu/

(#43638) zsolt501 válasza schawo (#43631) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kérdezz meg egy szemészt, majd elmagyarázza, lényeg, hogy nem kell szemüveg :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43639) yodamastah válasza Hexaa (#43637) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekem itthon egész szép gyűjteményen van az eldriftelt koloriméterekből :D
Jó a maiak már vannak egész jók, de nem árt a fiókban egy spektró a folyamatos visszaellenőrzésre.

Legfájóbb storym egy xrite hubble volt ami el volt driftelve és szívattak vele, pedig viszonylag frissen volt gyárilag hitelesítve. 2 spektrót kellett mellérakni hogy a tulaj beismerje hogy szar a műszere.

[ Szerkesztve ]

(#43640) yodamastah válasza zsolt501 (#43629) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha a 0-ás szem éleslátásra vonatkozik jelent annak sok jelentősége nincsen amikor a színek pontosságát kell látni :)

Kalibráláshoz műszert kapni kb 50-60e ft-tól a csillagos égig.

[ Szerkesztve ]

(#43641) yodamastah válasza yodamastah (#43640) üzenetére


yodamastah
őstag

"vonatkozik jelent" ... Jólvan sok volt nekem mára 12 óra meló...

(#43642) schawo válasza zsolt501 (#43638) üzenetére


schawo
titán

Oszt' az meg hogy gyün ide?

A színekhez nem szemüveg való, az a bírónak kell. A színekhez nagy gyakorlat és tapasztalat szükséges. Amiben szintén nullás vagy, ha jól sejtem. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43643) #67688960 válasza Isual (#43603) üzenetére


#67688960
törölt tag

hányas gammára?
lehet hogy hülyén hangzik de komolyan kérdem.

(#43644) Isual válasza #67688960 (#43643) üzenetére


Isual
veterán

Először is mindent olyanra, amilyenre kéred. Alapból az sRGB-s monitorokat D65, 120 cd/m2, sRGB trc. A wide gamutosokat meg D65, 120 cd/m2, L* trc és v2-es ICC profilozás ha jól rémlek. Aki meg mást kér, akármelyik beállított értéket megadhatja, a basICColor elég sok mindent képes állítani, gammát századra pontosan, ahogy fehéregyensúlyt is nem csak 500K-es léptékben. Szóval elég profi cucc a szoftver is. ;)

@szemészetre: a 0-ás éleslátású szem az vak, esetleg fényérzékelése lehet. És a színlátáshoz semmi köze, achromát embernek is lehet 1.5-es a visusa.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43645) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
van egy Dell U2312HM monitorom és a driverét szeretném eltávolítani! Azt hogyan kell?
Köszönöm a segítséget

(#43646) dandy91 válasza Daszkalosz19 (#43645) üzenetére


dandy91
tag

Grat nem is mondtad :D

[ Szerkesztve ]

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43647) dandy91


dandy91
tag

Valaki mondana egy jo 27 colos monitort ami játékra és filmre is alkalmas ? kb 80e körul ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43648) zsolt501 válasza schawo (#43642) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jól van naaa : :DD
Amúgy az emberiség elég nagy része nem lát színhelyesen, illetve színtévesztő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43649) Isual válasza dandy91 (#43647) üzenetére


Isual
veterán

BenQ GW2760HS vagy valamilyen 27-es LG IPS jön ki ennyi pénzből. P2714H 90k körül mozog, arról zack írt nemrég egy eléggé összeszedett felhasználói véleményt. Nagyjából ezek a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43650) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Éppen laptopot vennénk és jelenleg akció az extremben, hogy adnak mellé egy dell e2014h-t 10.000 Ft-ért [link]. Kellene egy tft is, mert az öreg harcos Acer AL1715 mintha fakulna :) A betekintési szög nem számít, mert szemben ülve használom játékra és netre valamint filmet minden esetben TV-n nézek HDMI-n, tehát ez sem szempont, fogyasztás meg pláne. Jobban örültem volna egy IPS-nek, de a fenti feltételek mellett talán nem érzem hátrányát majd. Márka szempontból jobban húznék a SAMU felé, mert nagyon kedvelem a túlszaturált színvilágát mind tv - mind telefon esetében. Remélem valamennyire erre a DELL-re is jellemző lesz. Szerintetek megéri?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.