Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) #67688960 válasza Dany007 (#44198) üzenetére


#67688960
törölt tag

igen úgy már lehet hogy rendesen megy
amd videókártyánál esetleg a control centerben is át kell állítani!
különben nem úgy megy
érdemes még állítgatni a vga-t, pl. a dinamikus kontrasztot is ki lehet lőni van olyan kari amivel nem érdemes használni ennél a panel típusnál, a tn-hez kellettek inkább ezek
én inkább maradok a dvi-d csatinál, az a tuti

[ Szerkesztve ]

(#44202) rígel válasza mexel (#44197) üzenetére


rígel
őstag

Épp ma beszéltük ki hogy az LG XXEA63V-P anyagminősége elég sz@r, instabil a talpa is. Én is kinéztem ezt magamnak mert olcsó, de úgy néz ki DELL S2240L lesz. Elég igényes az anyaghasználata , a képe sem rossz, az input lagja is alacsony és alig drágább az LG-nél

(#44203) Tengri válasza Archttila (#44189) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm! Előfordulhat, hogy szavadon foglak :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#44204) Dany007 válasza #67688960 (#44201) üzenetére


Dany007
veterán

Dinamikus kontraszt nincs. Mármint nem is volt bekapcsolva, próbára se. Dvi-nál maradtam volna én is, ha lett volna olyan 10m-esben. :)
Drivert még átnézem.

(#44205) Reweall válasza KAMELOT (#44164) üzenetére


Reweall
csendes tag

Hali

Tervem az hogy nyárfolyamán, legkésőbb télen beszerezni vagy GTX 760 4GB (2 vagy 3 SLI-be) vagy egy GTX 780 Ti mivel 3 db 760 már annyiba kerül mint egy 780 Ti. Szerintem ezek közül mind kettő változat bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

Youtube/Steam/Origins/etc.: Reweall

(#44206) KAMELOT válasza sanyek2 (#44169) üzenetére


KAMELOT
titán

TV az nem monitor és fordítva. PC-hez monitor kell venned és az 27"-30". Ha akarsz akkor van DELL U3014 2560x1600 és Lenovo LT3053p Remélem kártyád is van a monitorhoz? :)

(#44205) Reweall: GTX760 ebben az esetben semmit sem ér. 3 monitorhoz 780Ti vagy ennek az SLI változata. Csak nyár folyamán vagy ősszel már érkezik a maxwell ami még gyorsabb lesz. Ha lehet akkor várd meg azt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44207) anytime válasza KAMELOT (#44206) üzenetére


anytime
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit kapcsolodna a kerdesem, bar az is igaz, hogy nem feltetlenul illik ide a kerdes, devodaat mar egy ete nem jart senki ....

[link]

Koszonom szepen, ha valaki tudna segiteni, bar ez csak egy tajekozodo jellegu kerdescsomag, legalabbis ami a jatek reszet illeti. Ha tenylleg 780-as kari kell, akkor csak egy monitoron fog a jatek menni ..., egy kicsit utus lenne ez miatt cserelni a 670-es, szinte uj kartyamst :)

Koszonom szepen!

Kulon koszonet azoknak a T. Forumtarsaknak, akik tamogattak (ajanlottak), hogy DELL-t vegyek, mivel TENYLEG csucs! Mivel a jot konnyu megszokni, igazan csak akkor veszem eszre mar, hogy mennyire jo monitor, ha atulok egy masik kijelzo ele ....

Minap az Asszony szerkesztett egy komolyabb grafikai cuccot a mukahelyen, majd estere hazahozta, hogy folytassa. Miko megnyitotta a gepemen az anyagot, majd' leesett a szekrol, hogy ezen a monitoron milyen szepek a szinek, mennyire utes VALOJABAN a munkaja (10 eves samun dolgozik odabent ....). Ezzel termeszetesen nem leszolni akartam az org cuccokat, mert nekem is van itthon matuzsalem darab, hanem egy kicsit :C a DELL-nek.

Egy mondatban, ugy foglalna, ossze, hogy ki kell probalni!

Urak, DELL szakertok, KOSZONOM!

Egy nagyon elegedett DELL tulaj - (johet a savazas :)

(#44208) TaylorPro válasza rígel (#44202) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az hogy szar erős túlzás. Szép képe van, ocsó, jó vétel.

Pixel 8 Hazel

(#44209) rígel válasza TaylorPro (#44208) üzenetére


rígel
őstag

Maradjunk annyiban hogy az én ingerküszöbömet túllépi az a recsegés-ropogás, imbolygás amit produkál. Van akinek ez nem számít, annak biztos jó vétel, tényleg olcsó. :R

(#44210) BomiBoogie válasza anytime (#44207) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bérenc! ;] :DDD

(#44211) Isual válasza BomiBoogie (#44210) üzenetére


Isual
veterán

:D nem kellett kétszer mondani

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44212) BomiBoogie válasza anytime (#44207) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Asszonynak fogom mutatni ezt a hozzászólást, hogy lássa, nem csak én panaszkodom nap, mint nap a laptop kijelzőjére. Nevezzük csak kijelzőnek, nem érdemli meg a monitor nevet. :D

(#44213) HunDonPedr


HunDonPedr
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni monitor választás terén.
23"-24" lenne a kiválasztott méret kategória (jelenlegi 21,5" van , 27" túl nagy)
LED-es IPS-re gondoltam.
Kifejezetten hardcore igények nincsenek, csak mondjuk 90-100e Ft maximumig a legjobb ár/érték arányt keresném.
Leginkább játék, és tervezés amire használom (semmi fotós-videós extra szín érzékenység)
Segítségeteket előre is köszönöm. :)

Üdv: Pedro

Pedro

(#44214) KAMELOT válasza anytime (#44207) üzenetére


KAMELOT
titán

1. Két képernyőn játszani szerintem elég gagyi. 3 monitor az már okés.
2. 3 monitor meghajtásához ha játékra kell akkor GTX780 vag 780Ti
3. Ha csak munkára kell és 1 monitoron fogsz játszani akkor GTX670 elég.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44215) BomiBoogie válasza KAMELOT (#44214) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt igazából az a lényeg, hogy meggyőzze az asszonyt, miért kell 780Ti. :K :DDD

(#44216) anytime válasza KAMELOT (#44214) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Köszi az infókat!
Jelenleg a 3-as pont van érvényben, több szempontból is.

Csiguci!
:P ;]

Ahhoz azért komoly pénzmag kellene ..., annyi, hogy nem is tudom, nem is néztem mibe fáj mostanság egy iylen kari ....

(#44217) mexel válasza rígel (#44202) üzenetére


mexel
veterán

Én főleg az LG 22EA53VQ-P -ről olvastam hogy imbolyog mint nagymama a gyógytornán :D A 22EA63V-P-ről már azt írták elég stabil. A képéről pedig kifejezetten jókat írtak. Az hogy a káva pedig vékony műanyag, nem nagyon érdekel, mertleteszem az asztalra és kb pár évig ott marad :) Állásában csak nem törik el és nem recseg.
Vennék dell-t szívesen, de a fényes képernyő az kizáró ok, akármilyen képe is van engem zavar a visszatükröződés. van ilyen laptopom és nem bírom használni sokszor.

Mi a "P" a típusszámban? Van olyan aminél nincs ott. Ezek az LG-k PWM-esek? Melyik nem az? Ez még fontos szempont lenne. Egyébként ezek az ips-es monitorok szemkímélőbbek is mint a sima TN-esek ha az ember egész nap ül előttük?

(#44218) anytime válasza mexel (#44217) üzenetére


anytime
őstag

azért van olyan dell is, aminek nem fényes a kijelzője, ez miatt ne zárjuk ki a dell-t.

(#44219) mexel válasza anytime (#44218) üzenetére


mexel
veterán

Abban az árkategóriában gondoltam amit én vennék, és max 22"-ig. Vagy van itt is olyan ami matt? Ha van akkor szívesen vennék olyat is.

(#44220) Dalzarus


Dalzarus
tag

Hello,

Mi a best buy Full HD IPS LED monitor 50k körüli árig? Full HD játékra és filmezésre.

Meg egy olyan kérdésem lenne, hogy ha esetleg szeretnék egy 3D képes monitort, akkor melyik a legolcsóbb ajánlott darab. Szintén Full HD IPS LED elvárásokkal.

(#44221) rígel válasza mexel (#44217) üzenetére


rígel
őstag

Az 53-as kritikán aluli, a 63-as jobb egy fokkal, de nekem az is túl gagyi, hiába jól néz ki ránézésre. MM-ban van mindkettő, meg tudod tapogatni őket.
Ha nem érdekel az anyaghasználat a 63-as jó vásár lehet.
Szerintem csak xxEA63V létezik hivatalosan (legalábbis idehaza az LG Mo. honlapja szerint), vagy vagy más régióba szánt monitor lehet a -P, vagy pwm-re történő utalás? passz, nem tudom, utána kellene járni, de annyira nem érdekel, mert ejtettem a típust.

Szemkímélésben nincs különbség, betekintési szögben sokkal jobb az ips, a tn meg elvileg reakcióidőben. De a modern ips-ek reakcióidejével semmi gond nincs.

DELL-ből matt kijelzős 10k-val drágább sajnos.
De nézd meg a MM a DELL s2240L -t garantálom hogy beleszeretsz. Azt mondják a tulajok, hogy nem zavaró a tükröződő felület. Nekem a TV-m is ilyen úgyhogy semmi bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#44222) mexel válasza rígel (#44221) üzenetére


mexel
veterán

Elmegyek majd megnézem ezeket. A dell-en nincs dvi bemenet? Egyébként a hdmi-n jobb kép van mint a dvi-n? (nem hiszem) Mondjuk ez a dell is kb 5e-el drágább az lg-nél, most pedig nem nagyon akartam monitorra költeni.

[ Szerkesztve ]

(#44223) rígel válasza mexel (#44222) üzenetére


rígel
őstag

Nincs, ugyanaz a kettő, csak a hdmi hangot is tud átvinni, nincs minősgbeli diffi.
Egyébként az árgépen a legjobb árak között 3k a különbség, de pl, e-digitalban egy áron vannak.
Nézegettem az lg nemzetközi honlapját, és úgy látom a -P az usb plug 'n play feature-t jelenti, legalábbis a P-snél ott van, a simánál nincs.
De ami P-s az szerintem nem "hivatalos" úton került az országba, mert a magyar honlapon xxea63V van csak.

[ Szerkesztve ]

(#44224) mexel válasza rígel (#44223) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! megnézegetem mindkettőt. Képbeli különbség gondolom nem sok lehet. vajon itthon nagy lenne a különbség egy Samsung T220-hoz képest?

Talán tudja valaki:honnan lehet tudni melyik monitor PWM-es és melyik nem?

[ Szerkesztve ]

(#44225) anytime válasza mexel (#44219) üzenetére


anytime
őstag

Bocsánat, azt nem néztem vissza :R

(#44226) sanyek2


sanyek2
senior tag

Kezdem feladni a monitor keresést....
Nem létezik, az, amit keresek, vagy csak megfizethetetlen árú?
Már egyszer nemrégiben írtam ide, de kevés konkrétummal, mégkevesebb eredménnyel.
Fussunk neki mégegyszer...
Agyam eldobom már a "Full HD" ajánlgató eladóktól, úgyhogy kíméljetek pls! :R
Ultra HD természetesen display porttal rendelkező gamer monitort keresek, 28"-tól.
Ami bejövős nekem az 16:9 vagy 16:10-es képarány, de az 31" még vonzóbb. (igen tudom, hogy ez más képarány)
Ma láttam egy jóféle hírt, de árat még nem írnak. Itt az UD590-esre vetettem szemet, de úgy vélem nem ez az egyetlen, ami jó lehet számomra.
Árról egyenlőre ne essen szó, mert az túlságosan leszűkítené a találatok számát.
A fenti adatok is elegendőek ahhoz hogy válogassak.
Válaszidő max 5ms legyen, tudod...gamer monitor) vékony kávájú, és az Isten szerelmére ne x1024-es felbontású...!!!! :O
Találtam egy ilyet, de lövésem nincs hogy miféle monitor ez... vagy egyáltalán monitor-e...

HELP pls!

(#44227) #67688960 válasza Dany007 (#44204) üzenetére


#67688960
törölt tag

közben cseréltem vga-t 4830-ról 260x-re így már jobb a hdmi, van deep color a YCbCr 4:4:4 jobb a monitorhoz mint az RGB 0-255, a dinamikus kontraszt is jobb nem megy át szürkébe a fekete csak világosabb lesz néhány részlet, itt a színkorrekciók is jobbak, még demózom de úgy tűnik maradok alap beállításon
szóval közben váltottam hdmi csatira

(#44228) KAMELOT válasza sanyek2 (#44226) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék! DELL ULTRASHARP UP3214Q Amit te keresel azok még nagyon drágák.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44229) BomiBoogie válasza sanyek2 (#44226) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy DELL U3014-hez mit szólsz?

Egyébként meg, ha ilyet keresel, akkor valószínűleg nem az ár az elsődleges tényező nálad, szóval kérdés, mennyi neked a "megfizethetetlen"?

(#44230) Dalzarus válasza Dalzarus (#44220) üzenetére


Dalzarus
tag

Erre valaki? :DDD

(#44231) BomiBoogie válasza Dalzarus (#44230) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

DELL U2312HM.

(#44232) sanyek2 válasza KAMELOT (#44228) üzenetére


sanyek2
senior tag

Már ez is drága... :O
Legyen mondjuk a maximum 180.000. Azért mit kaphatok? A röhögésen és ujjal mutogatáson kívül... :DDD
Egy jóféle prostit..ja.. :P

(#44233) KAMELOT válasza sanyek2 (#44232) üzenetére


KAMELOT
titán

Már leírtam, hogy mit kapsz azért!
DELL U2713HM
DELL U2713H
Eizo EV2736WFS
Ezek mindegyike 2560x1440

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44234) sanyek2 válasza KAMELOT (#44233) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ja hogy ez a max... Méretben és felbontásban is...

(#44235) Isual válasza sanyek2 (#44234) üzenetére


Isual
veterán

Ennyiért igen. Nincs gond az elvárásokkal és a kerettel sem, de a kettő együtt már problémás.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44236) KAMELOT válasza sanyek2 (#44234) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze! Miért mit gondoltál, hogy majd profi monitort fogsz kapni 180K pénzért?! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44237) sanyek2 válasza KAMELOT (#44236) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ezek szerint maradnom kell a mai tv-knél...
Asszem átnézek a tv-s topokba.. :(

(#44238) Dalzarus válasza BomiBoogie (#44231) üzenetére


Dalzarus
tag

Az Asus VS229HV vagy VS229HR ajánlható darab? Kb ugyanolyanok a specifikációi, mint a Dellnek, de gyorsabb a válaszidő és 7k-val olcsóbb.

(#44239) KAMELOT válasza sanyek2 (#44237) üzenetére


KAMELOT
titán

Mint írtam! TV nem monitor!!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44240) artiny


artiny
őstag

Van aki tv-t hasznalja monitorkent, monitort vagy tv-t vegyek szerintetek?

egy 32 colosra tv-re gondoltam amit notebookhoz hasznalnek. falrafurva. autocad,photoshop stb munkahoz

LED tv-k olyan mint egy IPS kijelzos monitor? torzul a betekintesi szogtol fuggoen a kep tv.knel?

(#44241) BomiBoogie válasza artiny (#44240) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyen munkára én a helyedben messzire kerülném a tévét. Annyiért veszel egy 27-es monitort, amin dolgozni is tudsz.

Nem, egyáltalán nem olyan, mint az IPS monitor.

(#44242) sanyek2 válasza KAMELOT (#44239) üzenetére


sanyek2
senior tag

Tudom tudom, de mint ahogy én is írtam, van egy 24"-os samsungom, amiket írtál, azok, amiket kaphatok 180k-ért nem sokkal nagyobbak, mint ez, annyit meg nem ér.... :( Vagy tévedek? Ha igen, nem baj, te vagy otthon a témában... Mint írtam régóta nem vagyok képben...

(#44243) Isual válasza sanyek2 (#44242) üzenetére


Isual
veterán

Mert TV-ből aztán van 180k-ért Ultra HD... :U
Először kerülj képbe, nézz szét 2014-ben, utána majd visszatérünk arra, hogy mit is akarsz te és mennyiért. Ennek így sem itt, sem a TV-s topicban nem lesz értelme.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44244) Narakh


Narakh
senior tag

Tudni olyan helyről, ahol meg lehetne nézni-taperolni a BenQ GW-szériás monitorait?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44245) sanyek2 válasza Isual (#44243) üzenetére


sanyek2
senior tag

Mivel nem ismered a körülményeket, így elég elhamarkodott és ítélkező volt a megnyilvánulásod, ezért elárulom, hogy németországban élek, ami sok kiskaput kinyit, valamint szó sem volt arról hogy UHD tv-t veszek olcsóbban. Tetszik érteni?! A TV csak egy kompromisszum. Ha nem találok számomra normális méretű, minőségű monitort adott árért, akkor veszek egy bazinagy tv-t tűrhető képminőséggel. Játékkal maradok ezen a monitoron, filmmel meg megyek a tv-re.
Nos...?

[ Szerkesztve ]

(#44246) Isual válasza sanyek2 (#44245) üzenetére


Isual
veterán

"Játékkal maradok ezen a monitoron, filmmel meg megyek a tv-re." - Én ezt ajánlom. :K

180k-ből U2713HM vagy U2913WM, ami játszani ajánlott. Utóbbi kevésbé eszi a VGA-t, de nem tudjuk neked milyen van. Mindenesetre a WQHD az izzasztós lehet pár játékban, de egy GTX670-től (felfele) már nem lehet nagy bajod.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44247) sanyek2 válasza Isual (#44246) üzenetére


sanyek2
senior tag

Gépel nincs gond... i5-ös alatt egy R9 280X Vapor-X

(#44248) Isual válasza sanyek2 (#44247) üzenetére


Isual
veterán

Az elég a 2713-hoz. :K
A 2713-mal méretben lehet, hogy nem rengeteget, de felbontásban és ebből adódó pixelsűrűségből kifolyólag játékokban képi élményben nagyot lehet előrelépni. Arról nem is beszélve, hogy a mostani monitorod TN, ez meg egy mai szinten jó IPS. Szóval nem kell végletekben gondolkodni, a 4K még odébb van.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44249) Narakh


Narakh
senior tag

Asztalra szerelhető monitortartó karból milyet érdemes venni? Döntsön egyedül a kényelem?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44250) Isual válasza Narakh (#44249) üzenetére


Isual
veterán

Ergotron, ha belefér.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.