Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) Czeky válasza Selynelar (#123954) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Nagyon szépen köszönöm segítséged, elgondolkozom rajta még. Az LG nagyon tetszik, főleg mert G-sync-es. :)

Egyébként ezt néztem ki 1080p-ből, szerintetek jóféle?
[link]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#124002) Seraph 16 válasza Adames (#124000) üzenetére


Seraph 16
őstag

27 colon a FHD valószínűleg kevés lenne. 1440p-t szokták arra a méretre ajánlani.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#124003) Hauptmann válasza Adames (#124000) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én az általános fórumvéleménnyel ellentétben azt mondom, hogy a saját szemeddel nézz meg egy 27-es FHD monitort. Lehet, nem fog zavarni a pixelesség (játékoknál amúgy nem tűnik fel, inkább munkánál, Word, Excel, stb.), lehet, egyből kiszúrod. Én dolgoztam 27-es FHD-n egy ideig, szerintem vállalható, annyira nem vészes. Viszont, 27-en a 4K nagyon apró, lehet ugyan felskálázni, de sok program nem támogatja, és hülyén néz ki felnagyítva.

Én nagyon agyalok azon, hogy 32-es 4K 144 Hz, a játékok mennének FHD-n (pixelhelyes, nem lesz mosott szar kép), minden más 4K-ban. Csak sajnos most kicsit elszabadultak az árak, várakozó állásponton vagyok.

(#124004) Adames


Adames
tag

Akkor ha maradok a 27"-nál abban az esetben a 2K felbontás a legideálisabb? A 32"-nál csak annyi a bajom, hogy egy karnyújtásnyira ülök az asztalon a monitortól. Egy 32"-os 4K-s közelről nem volna olyan jó úgy tudom.

(#124005) nggabi válasza Adames (#124004) üzenetére


nggabi
nagyúr

miért nem próbálsz meg egy székre ülni és nem az asztalra? ;] A 27" 2k már elmegy.

"szenyor dzsíííí"

(#124006) Selynelar válasza Czeky (#124001) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Igazán nincs mit. Igazság szerint az Acer is támogatja a gsync-et szoftveresen(driveresen). Az LG is hiszem, hogy csak gsync kompatibilis,ami azt jelenti, hogy ezekben már nincs gsync modul. Szóval bármelyiket is választod, nem hiszem hogy nagyon mellé nyúlnál.

Viewsonic márkát nem nagyon ismerem, de eddig nem is olvastam sehol az ajánlottak között. Szóval én inkább kerülném.

Adames:
27"-ra 1440p ideálisabb lenne. Szerintem sokan használnak 32" 4k monitort, de azok zsebbe nyúlósak, főleg, ha játszani is szeretnél rajta. Arról nem is beszélve, hogy kell azért hozzá egy korrekt "vas" is az biztos. :D

gorje
A belőtt árkategóriába jó lehet az az MSI
Erre is vetnék egy pillantást:
[link]

Az, hogy ebbe az árkategóriába tartozó monitorok mennyire jók konzol mellé, azt majd a szakértő kollégák megmondják. Bár ha minden igaz nem lesz vele gond.

(#124007) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Mi van a használt piaccal? Eddig mindig volt 30 körül 2560x1440 monitor.
Honnan lehetne olcsón szerezni? Nagyon alacsonyak az elvárásaim, ugyanis van egy 1440p 144Hz IPS fő monitorom, van mellette egy 1440p 60Hz céges (HO-ba lehet egyet hazahozni) és már csak egy harmadik monitor kellene az nVidia Surroundhoz, hogy 3 monitoron tudjak játszani. TN is jó. 60Hz is jó. 8-10 éves is jó. Karcos is jó. Ha van pár pixelhiba az sem gáz. Csak olcsó legyen.
Van még egy 1080p monitorom, de sajnos a surround nem megy eltérő felbontású monitorokkal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#124008) Adames válasza Selynelar (#124006) üzenetére


Adames
tag

Köszi. Igazából játszani nem játszok, és az ára sem befolyásol nagyon amennyiben megéri tényleg! Viszont úgy érzem, hogy mivel nagyon közel vagyok a monitorhoz, így a 32" nagy lenne nekem. 27"-ból ki is néztem egy Dell S2721DS monitort, melynek felbontása 2560 x 1440, képfrissítése 75Hz Ez jobb volna akkor mint a jelenlegi FullHD monitorom gondolom akkor. :)

(#124009) fudi2002 válasza nggabi (#123987) üzenetére


fudi2002
veterán

Asus PA328CGV. Itt is van kompromisszum, ips glow pl.
Viszont 165hz megy, dp 1.4, nincs smearing ips lévén és a nyamvadt kanyar. Én hülyét kaptam a curvetól. Igen az ára, de ez legalább jó is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#124010) fudi2002 válasza fudi2002 (#124009) üzenetére


fudi2002
veterán

Mármint, hogy 165hz 10biten, ez lemaradt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#124011) nggabi válasza fudi2002 (#124009) üzenetére


nggabi
nagyúr

megnéztem az árát. már elég is a 270 nit :D 200-ból már 4k samu va-t vennék.

"szenyor dzsíííí"

(#124012) fudi2002 válasza nggabi (#124011) üzenetére


fudi2002
veterán

Én finnyás vagyok, nálam Eizo után ez ugrotta meg a lécet. Ez előtt visszaküldtem 4 monitort... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#124013) gorje válasza Selynelar (#124006) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen válaszod! 3 év gari miatt szimpatikus az általad linkelt készülék is. Egyébként ez kifejezetten ajánlott és megbízható monitor?
Másik oldalról ha mégis kevesebb lenne a keretük akkor 24" esetén mi lehet jó választás?

(#124014) malagutif122


malagutif122
tag

Üdv!

Melyik monitornak jobb a panel minösége?
[link] [link]

(#124015) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Két monitort néztem ki egy új játékos konfighoz, amit egy Asus 3060 RTX hajtana.

Dell S2522HG
Asus TUF Gaming VG259QR

Gyereknek játszani kell, én meg saját fotókat is nézegetek rajta. Asus hangszórója nem kell, a Dellnek nagyobb a fényereje és van benne USB. Dell drágább, de belefér.

Kérdés, melyik jobb? Melyik jobb játszani? Melyiknek szebb a képe? Nem tudok dönteni.

Köszi, sinick

(#124016) malagutif122


malagutif122
tag

MSI Optix G24C4 Va monitor, AOC C24G2AE Va Ivelt monitor melyik a jobb minöségben?

(#124017) Böcce


Böcce
csendes tag

Sziasztok!
Melyik monitort ajanlanatok az alabbi szempontok szerint:
Irodai hasznalat, bongeszes es videok nezegetese. Full HD tokeletesen eleg, 22" vagy 24". Mindenkeppen PWM mentes legyen es lehetoleg IPS. Arban szerintem elmehetunk 50 000ig, ha van vmi best buy, akkor akar egy kicsit feljebb is.

(#124018) Mikolino válasza Veron (#123995) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

Ez megnyugtató :) Amúgy végül nem a drága kurblival (ne adj Isten elektromosan) tekerhető asztalt vettem meg, hanem olyat, amiről le is kell pakolni, mielőtt átállítom a szintjét. De nem baj, mert úgyis tornázni kell néha :D Meg így legalább tutira rendet tartok :D

Viszont szeretnék valami olcsó monitort munkához. A fő kritérium, hogy minél szembarátabb legyen, de nem tudom azt sem, milyen paramétereket érdemes nézni?
Illetve hívásokat is fel kel venni, így lehet jó lenne a beépített hangszóró?

(#124019) Veron válasza Mikolino (#124018) üzenetére


Veron
őstag

így már világos. nekem kurblis van, arról nem esik le.
ha szét kell szerelni az asztalt, arról én is lepakolnék előtte.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#124020) Selynelar válasza Adames (#124008) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Az a Dell sem rossz választás átlagos felhasználásra.
Szerintem 27" 1440p és 144hz tökéletes lenne. Hidd el, attól függetlenül, hogy nem játszol élvezni fogod így a 144hz előnyeit is. Itt írt is valaki annak tapasztalatairól:
[link]

Egy szónak is száz a vége:
A már sokat ajánlott lesz a te monitorod:
[link] :DD
Főleg, ha a jövőben akár még játszanál is, akkor meg leszel vele elégedve.

gorje
"Egyébként ez kifejezetten ajánlott és megbízható monitor?"
Ezt sajnos nem tudom megerősíteni. Minden márkának megvan a sajátos hibája.
Az ajánlott kategóriába a tapasztalatok alapján kerül be egy monitor.
Megbízható? Az majd pár év múlva kiderül :DD
Viccet félre téve az AOC-ról nem sok rosszat hallottam.
24"-ra mehet akár ez is
[link]
sinick
Te is rávethetsz egy pillantást gorje kollégának linkelt LG-re
Egyébként Dell, ha nem tetszene. :K

(#124021) Tomko78 válasza Adames (#124000) üzenetére


Tomko78
őstag

Ezt meg kell nézni személyesen , én speciel nagyon jól elvagyok 27" 1080p - n ;] anno direkt ilyet akartam , játékban már zavart hogy egyre közelebb kell ülnöm , mert nem látom az enemyt :DDD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#124022) Komplikato válasza sinick (#124015) üzenetére


Komplikato
veterán

Én a Dell-t választottam, mert legkevésbé van gamer kinézete. De. Sokkal gyengébb a menüje és a szoftveres része is. Az Asus nak meg van egy több generáció óta csiszolt változata ezekre. Mondjuk az USB nem rossz dolog, főleg a dedikált töltő csatlakozó. Panel viszont szvsz tök ugyan az mindkettőben.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#124023) Veron válasza Selynelar (#124020) üzenetére


Veron
őstag

Ennek a nagyon ajánlott topicmonitornak nincs állítható állványos változata? Nem szeretem az asztalra csiptethetős 3rd party állványokat, de magasságállítás mindenképp szükséges.

edit: hogy ez magasságban állítható, csak láma vagyok? elnézést kívánok.
általános home office (böngésző, IDE, console, excel) mennyire használható? vagy maradjak a non-gamer (pl. DELL S2721DS) vonalon?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#124024) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Media Markt-on és Euronics-en kívül még honnan érdemes házhozszállítással monitort rendelni?

(#124025) Selynelar válasza timelord1987 (#124024) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Oáziscomputer/Aqua/Acershop.hu ha Acert veszel stb.

Van opció rendesen. :D

Veron
Valószínűleg állítható. :C
Általános felhasználásra nem rossz az a Dell. Mellette szól a 3 év garancia is. Bár ha hozzá teszed az Óazisnál 9k-ért a 3.év garit, akkor kb egyárban vannak. Így mindenképpen az Acer mellett érvelnék. Főleg ha esetleg a jövőben játszós dolgok is lennének. :DD

(#124026) Komplikato válasza Selynelar (#124025) üzenetére


Komplikato
veterán

Dell-re van gyári pixelgaranciát. Igaz csak "bright" pixelhibára. De Acerre meg jobb helyeken ott az 5 év garancia.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#124027) sinick válasza Selynelar (#124020) üzenetére


sinick
senior tag

Köszönöm az ajánlást. Ha jól látom, azon az LG-n nincs G-Sync. LG-nél 27 colosokban és afelett van csak G-Sync? A 27 colos monitort FHD-ra nekem nem ajánlották. (Egy i5-12400 és 3060 12GB-os RTX lenne a gép. Persze, ha bírja a nagyobb felbontást, akkor lehet, hogy én is feljebb lépek)

(#124028) sinick válasza Komplikato (#124022) üzenetére


sinick
senior tag

Köszönöm! Jelenleg is DELL van, egy P2314H-s. Elvagyok vele, csak gépcsere miatt nem 60Hz-es monitort keresek.

(#124029) sinick válasza Komplikato (#124026) üzenetére


sinick
senior tag

Mennyire jellemző még a pixelhiba? Munkahelyemen 10 év alatt jött ment vagy 10-15 DELL, jellemzően 2414-esek, egyik sem pixelhibás. Egy volt gariztatva, adtak valami "jobban használt, mint ahogy a miénk kinézett" 2414-est.

Mert ha még jellemző, akkor nem a kiskeresemtől veszem, hanem megveszem online és elállásba visszaküldöm, ha 14 nap alatt pixelhibás.

(#124030) saen válasza sinick (#124029) üzenetére


saen
veterán

Simán előfordulhat ma is.

(#124031) Selynelar válasza sinick (#124027) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Amazon commentek szerint támogatja a Gsync-et.
Ha jól tudom már a legutóbbi nvidia driverek kiadása óta támogatott.

Egyébként azokban a 27"-okban sincs gsync modul. Csak szimplán driveresen/szoftveresen támogatottak. A legtöbb mai monitornál már így oldották meg. A modullal felszerelt monitorok ára pedig már nem a mi pénztárcánkhoz szabottak :DDD

1440p-t bírná,de kb 60fps átlagról írnak külföldi fórumokon ezen felbontás mellett. Szóval ezzel a konfiggal Fullhd. :K

Rendeld meg online és ha nem tetszik vagy mégsem támogatja a gsync-et, akkor élvezd az online rendelés előnyeit és várunk vissza ;)

Komplikato
Ez a pixelgarancia mindig kérdéses volt. Meg kell nézni a gyártó garanciára vonatkozó szabályait, hogy mit foglal magába. Nem véletlen van,hogy vásárolhatsz pixelhiba garanciát kiegészítő szolgáltatásként(Pl Oázis) Ha jól tudom megjelenő pixelhiba számok felett fedezi egy-két gyártónál a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#124032) sinick válasza Selynelar (#124031) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Most beszéltem a kiskeresemmel. Azt mondta, hogy még a nagykerben ellenőrzi és nem hoz el pixelhibásat. Az gondolom, kibont, összedug, bekapcs, fél percig sasol, kikapcs, szétszed, visszadobozol. Nem tudom, ez nekem nem szimpi. Nem akarja elengedni azt az 5% árrést! (Állítólag 5%)

Mennyire jellemző, hogy később, de még első két hétben jön elő pixelhiba?

(#124033) Komplikato válasza sinick (#124029) üzenetére


Komplikato
veterán

Az enyémen két hét után kijött két égszínkék pixelhiba. Mivel csak teljesen fekete háttérben látszik, akkor is keresni kell, nem vittem vissza. Amúgy volt rá 60 napos azonnali cseregarancia fizetve.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#124034) Komplikato válasza Selynelar (#124031) üzenetére


Komplikato
veterán

Sokszor írtam, az a baj, hogy rengeteg gyári pixelgarancia van, amik egyikét sem lehet itthon érvényesíteni, mint az Iiyama G-Pro sorozat 30 napos, vagy az AOC Agon sorozat 4 (négy!) éves pixelgariját. A Dell világos pixelre való garanciáját állítólag lehet, de az panel cserét jelent, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#124035) sinick válasza Komplikato (#124033) üzenetére


sinick
senior tag

Nekem egy NEC-en jött ki kettő sötét meg egy piros fél év után vagy 15 éve. Kettő balra lent, egy meg jobbra fönt volt. Egyik sem zavart, mert nem a közepén volt.

(#124036) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.

kicsit off de az lenne a kérdésem hogy egy 27 colos FHD monitortól milyen távolságra üljek? Most kb 60-80 cm nézem a monitort.
A monitor : Tesla 27GM610BF Monitor [link]

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#124037) mpierre


mpierre
veterán

Lehet, hogy meg is válaszolom a saját kérdésem, de hátha tévedek.

Friss ropogós acer XV272UPbmiiprzx hdmi-n (gyári madzagjával) összekötve a géppel csak 100Hz-n tudja a 10 bitet. Pár külhoni teszt, stb szerint a 10 bitet tudnia kellene hdmi-n 120Hz-en is. (Az meg külön meglepett, hogy 60Hz-re korlátozva felajánlja a 12bitet...) Sz'al akkor ficsőr, vagy elcserélt panel, vagy bug? (A panel típusát hogy lehet kideríteni szétszedés nélkül?)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#124038) Tomko78 válasza mpierre (#124037) üzenetére


Tomko78
őstag

De miért nem DP vezetékkel használod ? akkor legalább a 144 hz is tudja :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#124039) mpierre válasza Tomko78 (#124038) üzenetére


mpierre
veterán

Öööö, mer' most épp nincs itthon elfekvőben. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#124040) Tomko78 válasza mpierre (#124039) üzenetére


Tomko78
őstag

Ja most nézem csak hdmi adnak hozzá, még jó hogy a samsung dp meg hdmi is ad :) lestem is hdmi miért 120hz a max akkor láttam a turpisságot dp kell a 144 hz-hez :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#124041) nggabi


nggabi
nagyúr

nem bírtam nézni a sárgát, visszavittem az xv272up-ot. LG 27GP850-B ami még talán jó lenne, arról jókat olvasni. Vélemény?

Vagy visszateszem a 2db fullhd-s dellt és használom tovább a laptop kijelzőjét.

"szenyor dzsíííí"

(#124042) Hauptmann válasza nggabi (#124041) üzenetére


Hauptmann
addikt

Próbáld ki a GP850-et, legfeljebb visszaviszed. :DDD

(#124043) nggabi válasza Hauptmann (#124042) üzenetére


nggabi
nagyúr

vagy akkor már 170 emagon és aquában is a g7 27" amit eredetileg akartam. kérdés a ghosting mennyire van jelen a VA panelon és hogy dokkolóval ha átment a qhd 144Hz akkor vajon a 240Hz átmenne e? nem akarok öt kábelt dugdosni állandó, ez örök harc :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#124044) Hauptmann válasza nggabi (#124043) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én személy szerint a VA-t elengedném, de ha neked bejön... :)

(#124045) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van egy Asus MG279Q monitorom (27", 2560x1440, IPS, 144Hz/90Hz, HDR nélkül). Eddig jól kiszolgált, de váltanék, úgyhogy keresném az utódját.
Méretben 27"-ban 16:9-ben maradva, tudtok javasolni HDR képes, FreeSync vagy G-Sync (ez lenne a jobb, mert nvidia kártyám van) monitort, ami méltó utód lenne?
Nem zárkózom el a jelenleg kínainak számító kínai alternatíváktól sem.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#124046) Biga123 válasza nggabi (#124043) üzenetére


Biga123
addikt

Utnána kellene nézni annak a dokkolónak , meg a laposnak is h "mi megy át" :K
VA panelon inkább black smearing lesz, minimálisan a G7 en is jelen van.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#124047) Selynelar válasza VGYke (#124045) üzenetére


Selynelar
aktív tag

[link] vagy [link]

(#124048) rasotamas válasza VGYke (#124045) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem egészen értem, van egy 27", IPS 1440p, 144Hz, freesync monitorod, ami nem tud HDR-t.
Ehelyett szeretnél egy másik monitort, ami ugyan ez, csak HDR-es?
Miben kellene még másnak lenni? Más felbontás?
Mert úgy látom a HDR-en kívül kb semmivel nem lennél előrébb, max ha 4K, vagy 180-240Hz.
Az nVidia már tudja a Freesyncet is.
A HDR lehet, hogy bejön valakinek, de szerintem egy eszméletlen lelombozó valami, mire jó, hogy a képernyő egyik részén kisüti a szemed a nap, a másik részén meg semmit nem látsz az árnyéktól?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#124049) VGYke válasza rasotamas (#124048) üzenetére


VGYke
addikt

FreeSync, avagy G-Sync üzemmódban ez a monitor max. 90Hz, nem 144Hz.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#124050) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok.

Monitort akarok venni, csak azt nem tudom mit lenne érdemes, lemaradtam a korral. :)

Igazából csak a Wot-tal és Gta 5-el játszom, a konfogom is elavultnak mondható, de ezekhez tökéletes. ( Asus M5A97 R2.0 , FX-8350 + Cooler Master Hyper T4, GIGABYTE Gtx 1050 2GB, 2x4GB Kingston HyperX Blue DDR3 1866Mhz , Cooler Master Elite V3 600W , Kingston SSD 256GB)

Érdemes lenne venni valami gamer 144hz monitort?

Ezt nézegettem: https://www.emag.hu/samsung-odyssey-ls27ag300-gaming-monitor-27-full-hd-1-ms-144hz-freesync-premium-ergonom-kialakitas-hdmi-fekete-ls27ag300nuxen/pd/DJWZ9PMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.