Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) kleinguru válasza Cucuska2 (#26999) üzenetére


kleinguru
addikt

Főleg úgy, hogy 4K a pixelgari+kalibráció:K

Csak a kalibráció többe szokott kerülni:D

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27002) schawo válasza Cucuska2 (#26999) üzenetére


schawo
titán

Ne hagyd ki

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27003) SlágerTibo


SlágerTibo
csendes tag

Sziasztok ! A véleményeteket szeretném kérni ( főleg OLD Artistól) két monitorról. Az első az LG IPS235P lenne, a második az istenített DELL 2312H lenne. Amire használnám netezés, Játék(főként FPS), illetve tv nézésre STB-al. A Prad tesztje szerint a két monitor kb azonos képességű( a DELL talán masszívabb kicsit, de már az LG-t se írja olyan instabílnak). Netre tökmindegy melyik, gyorsabb játékra inkább LG-t a tesztjük szerint. Engem inkább az zavar a DELL-en, hogy nincs HDMI , így a hang kivezetéssel a STB-ból bajban lehetek. Még esetleg alternatíva lehet majd a DELL új S2340L széria is, de az meg tükrös bevonatú( meg még teszt sincs róla).
A válaszokat előre is KÖSZÖNÖM ! Ja még annyi, hogy nálatok az LG-re milyen a garancia? Magyarországi, vagy EU-s kedves Old artist ( piros vagy szürka garis papír)?

[ Szerkesztve ]

(#27004) Cucuska2 válasza kleinguru (#27001) üzenetére


Cucuska2
őstag

Hun annyi?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#27005) dobost válasza SlágerTibo (#27003) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Nekem kb fél órája jött meg az LG IPS235P futárral a Monitorguruból kalibrációval...
Este érek haza melóból és beszámolok a tapasztalataimról.

(#27006) jano_77 válasza Cucuska2 (#27004) üzenetére


jano_77
nagyúr

MonitorGuru, keresd old_artist-ot.
Náluk egyébként 3K most a kettő együtt.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#27007) SlágerTibo válasza dobost (#27005) üzenetére


SlágerTibo
csendes tag

Köszönöm a választ. Kérlek nézd már meg, hogy milyen a talp stabilitása, illetve hogy milyen a garanciapapír ( magyar-piros vs eu-szürke). Egy kicsit nem mindegy. A többi tapasztalatot is várom szeretettel, ja egyébként még kalibráltattad a Mguruval(mert, hogy gyárilag már kalibrálva van elvileg, ettől függetlenül lehet hogy jobb lesz a gurussal)?

[ Szerkesztve ]

(#27008) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

A kis huncutok.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27009) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27008) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Hogy mik vannak. :)

Amúgy, hogy állsz a Dell S2340M tesztel?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27010) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27009) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megragadtan :D Befolytak halaszthatatlan ügyek,de alapvetően az "adatgyüjtés" már megvan.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27011) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27010) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor várok és hajrá. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27012) schawo válasza < CyberBob > (#27011) üzenetére


schawo
titán

Én NEM várok!!!

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27013) Nyugdíjas válasza schawo (#27012) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tehát te egy vonat vagy :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27014) schawo válasza Nyugdíjas (#27013) üzenetére


schawo
titán

Vagy csak egy agresszív kismalac :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27015) old_artist válasza SlágerTibo (#27003) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, az LG IPS235P már nem egy rossz széria, viszont ... a Dell minőségibb darab, és nem beszélve arról, hogy elektronikában verhetetlenebb. Ezeken felül szebbek a Dell-nek a gradiensei, nem sávosodik és az ingyenes gariztatása is + szolgáltatás.
Gyorsabb játékra? - egyértelműen a Dell kiváló Input-lagja miatt jobb választás.
Hang kivezetés? - csak nem a monitor hangszóróján kivánod hallgatni a "hangokat" (?), mert ez esetben nem ajánlom a monitor hagszóróit, s akkor már alternatívaként egy HDMI<>DVI kábellel megoldhatod a külső média eszköz közötti összeköttetést, és akkor szintén a Dell jöhet szóba!
Garancia papír? - EZT kapjuk hivatalosan az LG monitorokhoz!

(#27016) schawo válasza old_artist (#27015) üzenetére


schawo
titán

verhetetlenebb
Ezt elteszem emlékbe. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27017) stranger28 válasza schawo (#27016) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#27018) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok MonitorGuruban vagy Oázisban meg lehet tekinteni az alábbi monitorokat ? Dell S2740L , Dell S2440L, Dell S2340L , LG IPS277L-BN

(#27019) stranger28 válasza Mirman (#27018) üzenetére


stranger28
addikt

Nézd meg van-e raktáron, ha igen, biztos meg tudják mutatni neked. :K

(#27020) BeeNiTTo válasza stranger28 (#27019) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Van itt aki debreceni?
Hol érdemes ott monitort vásárolni?
(konkrétan egy Dell S2740L-et szeretnék venni)

(gondolom ott töb lehetőség+ több üzlet van és nemsokára pont megyek oda ugyhogy akkor megvenném személyesen)

[ Szerkesztve ]

(#27021) Isual válasza BeeNiTTo (#27020) üzenetére


Isual
veterán

Budapesten ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#27022) SOAD19 válasza Isual (#27021) üzenetére


SOAD19
addikt

Meg az se biztos, hogy az itteni üzletekben van készleten... :F Meg jóval drágábbak is. Pl.: [link]

(#27023) BeeNiTTo válasza Isual (#27021) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

akkor marad a rendelés! (többekerülne felmennem mint amibe a monitor kerül ):DDD

[ Szerkesztve ]

(#27024) Nyugdíjas válasza BeeNiTTo (#27023) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mivel jársz, Lamborghinivel? :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27025) BeeNiTTo válasza Nyugdíjas (#27024) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

majdnem az (suzuki ) de már elég leharcolt így félek szétesne alattam mire felérek..
Másik lehetőség egy Ford teherauto apámé de az tényleg sokat eszik...

(#27026) stranger28 válasza BeeNiTTo (#27025) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#27027) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Azt tudja valaki, hogy az LG DM2352D-PZ -be vagy a DM2350 -be a TV tuner tudja a PAL/Secam -ot is? Vagy csak digitális TV tunere van?

(#27028) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

a Dell U2312HM-nek a szélessége és magassága mekkora cm-ben ?

Előre beállított megjelenítési terület (vízszintes × függőleges)
509,2 mm × 286,4 mm
20,04" × 11,28"

de itt ugye lejön a széle is...vagy valaki esetleg tudja honnan lehet leszedni 3ds, euler, blender file-t ?
(ami ezt modellezi... :DDD )

(#27029) stranger28 válasza asuspc96 (#27028) üzenetére


stranger28
addikt

Ne szenvedj már aranyapám: [link] ;]

Gyártói oldal erre van kitalálva, minden kis hülyeségét lemérik.

[ Szerkesztve ]

(#27030) asuspc96 válasza stranger28 (#27029) üzenetére


asuspc96
senior tag

The problem is solved :DDD ;]

+/- 1,5 cm....

[ Szerkesztve ]

(#27031) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Beszéltem egy PH!-s kollégával, akinek U2412M-je van, hogy hogyan is van megelégedve vele. Ezt a választ kaptam:

" Teljesen rendben van a monitorom. Gyönyörű a képe is. Egyetlen bajom vele, hogy a burkolata irtózatosan pattog mikor kikapcsolom, persze ez ráfogható arra, hogy hűlik a monitor, és a műanyag adja ki ezt a hangot. Viszont az előző monitorom is műanyag burkolattal rendelkezett, de az nem pattogott."

Úgy látszik a "prémium" termékeknél, ez a pattogás egy megszokott dolog. A gépházam is ilyen, itt viszont kezdem azt hinni, hogy ezek mégsem prémiumok. Bár az Eizo és többi márkához képest, ez a monitor sem prémium termék. :(

(#27032) stranger28 válasza KaiotEch (#27031) üzenetére


stranger28
addikt

1. "hűlik"
2. Remek. Osztakkó, ha pattog, mi van? Most komolyan... :DDD
3. Pont most volt róla szó nem régen, hogy a Delleket nem merev műanyagból csinálják, hanem egy lágyabból. Gondolom ez a hőtől deformálódik (minimálisan, mielőtt ebből is rinya lesz), aztán szépen visszaáll, közben kattog. U2711 is kattan 2 óránként 1-2x, szóval akkora hülyeséget nem beszéltek.
No, ha jobb a műanyag, de cserébe pattog, akkor most prémium vagy sem? Legyen repülőgépműanyagból, ugye? Menjen szembe a fizikával, ugye? És írják is kereszbe rája he, ugye? :DDD

szerk: Ja, meg persze olcsó is legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#27033) Nyugdíjas válasza KaiotEch (#27031) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meg lennél lepve mennyire pattog egy EIZO.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27034) KaiotEch válasza Nyugdíjas (#27033) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Remek jó tudni, akkor ilyet sem veszek, elég 1 kattogós szar is :)

(#27035) Nyugdíjas: Hármat Eye-finity-ben :D

[ Szerkesztve ]

(#27035) Nyugdíjas válasza KaiotEch (#27034) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egébként kettőt is vennél, igaze? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27036) stranger28 válasza Nyugdíjas (#27035) üzenetére


stranger28
addikt

Itt a pont. :DDD :DDD

(#27037) Tamoo válasza KaiotEch (#27031) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ez még nagyon messze van a prémiumtól. De egyébként nekem még nem tűnt fel, hogy annyira pattogna. Bezzeg az előtte lévő fujitsu... ha már közelítettem a kezemmel hozzá, akkor lejátszott egy ír szteppshowt. :DDD Amúgy eszem megáll, hogy ilyen dolgokat felró neki az ember. Tartson a szobában mondjuk 0-24h fix 25fokot, akkor talán nem fog pattogni. Egyébként a monitort nézni szokták, nem hallgatni! ;] Add át neki!

(#27038) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok, eléggé marginális hsz, ezért off-ban lesz.
tehát van ugye az LG ips277-es monitorom és most vettem egy plazma tv-t.
bluray 23.valamennyi fps ugye - fullHD stb.
ezt a tv beépített lejátszója nem tudja helyesen megjeleníteni - semmilyen 24p anyagot - ezért néha mintha akadna/ugrana egyet.
namármost a monitorom is 60hz-en megy, viszont mégse látom rajta az ugrást/akadást... ezt mitől lehet..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#27039) KaiotEch válasza Tamoo (#27037) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát de ez a kikapcsolhatatlan beépített hangszóró :D

(#27040) stranger28 válasza nuke7 (#27038) üzenetére


stranger28
addikt

Van ezekben valami fícsör - legalábbis rémlik -, ami megoldja ezt neked. Szóval végül 24-en fog menni bizonyos cuccokon, erről is volt már szó régebben, de meg nem mondom mikor. Valaki majd rákeres neked neten, hogy mi is ez pontosan. :)

(#27041) schawo válasza Tamoo (#27037) üzenetére


schawo
titán

Na én allergiás vagyok a hangos eszközökre, de a 2412 pattanása még sosem zavart, kicsit sem. Bezzeg a soxar ócska vacak monitor magasfrekvenciás sípolása, attól falra mászok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27042) schawo válasza nuke7 (#27038) üzenetére


schawo
titán

úgy híják 3:2 pulldown

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27043) stranger28 válasza schawo (#27042) üzenetére


stranger28
addikt

Az is nyilván, de azon felül is elvileg. :D

[ Szerkesztve ]

(#27044) SlágerTibo válasza old_artist (#27015) üzenetére


SlágerTibo
csendes tag

Köszönöm a választ. A baj az, hogy a STB-ból általában SPDF( optikai) , vagy koax kivezetés van, és ezért nem szeretnék külön erősítőt, vagy hangfalszettet használni. A HDMI-n viszont hang is kimegy. A TV-zés eseti lenne(esti lefekvés előtt), komolyabb TV-re, filmre ott a 42"-os tv.Én szívesen vennék DELL-t, csak ez a kifogásom. A monitor-tv-ről meg az a véleményem, hogy jó-jó, de nem az igazi(mint egy négy évszakos gumi szgk-n). Így mi a véleményed, a hang kivezetését, hogy oldjam meg?

[ Szerkesztve ]

(#27045) nuke7 válasza schawo (#27042) üzenetére


nuke7
veterán

ez csak a számítógépes monitoroknál van akkor, ha jól értem :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#27046) Peace


Peace
nagyúr

Szerintetek is nagyon korrekt vételnek tűnik a GW2460HM 51.000 pénzért 3 év garanciával? Valakinek esetleg tapasztalata? Vagy ő egy nagyon új termék?

(#27047) jediweb


jediweb
aktív tag

Mi az hogy pattog.???
Nekem DELL U2212M van kb szeptembertől és tökéletes még mindig . Mi az a pattogás, mert az enyém nem pattog az tuti ... Ha hül ha nem hül ....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#27048) Skalci


Skalci
tag

Elhalóban van a jó kis sony crt-m ezért most monitor vásárlás előtt állok. Az első hozzászólás alapján egy SAMSUNG S24B350H monitort néztem ki magamnak, de mivel ilyen monitorok között nem vagyok túl tájékozott, érdekelne, hogy ebben az árkategóriában van-e az igényemnek megfelelően ennél jobb. Főként FPS játékra kellene.
Ami fontos, az alacsony válaszidő(ennél fogva IPS nem nagyon jöhet szóba), és 23-24"-os méret.
Ha valaki esetleg használ(t) ilyen monitort, az mondhatna róla pár szót.

[ Szerkesztve ]

(#27049) Sleek


Sleek
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a tegnap esti jó tanácsokat Old_artist nak :) Nagyon korrekt ember ritka az ilyen aki nem az üzletet helyezi előtérbe hanem a szakmai tanács adást.
Köszönöm még egyszer. :R
A monitort hamarosan megrendelem :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#27050) Chaser válasza Skalci (#27048) üzenetére


Chaser
titán

Alacsony válaszidő? Már vagy 5 éve vettem egy LG 1919s monitort, TN-t létére egész korrekt volt. Talán 12ms-es. Q3-nál se volt utánhúzás, van annál pörgősebb game? Nem tudok róla. Ha jót akarsz magadnak IPS-t vegyél, bármelyik mostaninak bőven jó lesz a válaszideje.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.