Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) Komplikato válasza t-shirt (#116994) üzenetére


Komplikato
veterán

4K-s monitor egy 100-asért? Igen! - Philips 4K 288E2UAE
Olcsó megoldásként ránéznék erre a Philipsre. Semmiben se kiemelkedő igazán, de árához képest legalább a szinlefedettsége elég jó. Cserébe az állványa mehh.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#117002) fraba válasza fraba (#116968) üzenetére


fraba
aktív tag

Tud valaki segíteni? :F

Közben kinéztem ezt: Samsung LF24T450FQUXEN [link]
Ezzel van valakinek tapasztalata?
Köszi!

(#117003) t-shirt válasza Komplikato (#117001) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm, ez egész ígéretes.
Kicsit utána olvasok.

(#117004) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok,

Haldoklik a Dell P2717H monitorom, sajnos garancia lejárt, így mindenhonnan elhajtottak azzal a szöveggel, hogy Dell monitorokat nem javítanak, csak cserélnek garanciában, azon túl viszont így jártál. Sajnálom, mert még csak 3,5 éves, és eléggé megszerettem. (Használok még egy Samsung SyncMaster 943NW monitort is, az már 10 éve bírja.)
Ezért keresek most egy másik monitort. Anno ezt a Dellt is itt ajánlották, és nagyon is bevált a képe, ezért érdeklődöm itt. Pár dolog, ami fontos lenne az új monitor esetében:
- matt kijelző
- min. 27"
- garancia lehetőleg legyen több, mint 3 év
- a Dell P2717H képe fullHD-n is baromi szép volt 27"-on, jó lenne valami hasonló képminőség, bár nem tudom, más gyártóknál mennyire jó a kép 27"-on fullHD-ban
- 16:9
- ne legyen hajlított
- főleg böngészésre és munkára (kb 60-70 cm-ről) és filmnézésre (kb 3 méterről) használnám, játék nagyon ritkán
- jelenleg egy GTX 960 2GB videokarim van, amit majd valamikor a jövőben (pár év múlva) tervezek cserélni, így a későbbiekben max QHD-ig tervezek, szóval nem árt ha már tudja a monitor, csak bírja a mostani kártya is :)
- állítható magasság előny, de nem feltétel
- keret 100ezer Ft

Persze, elgondolkodtam egy újabb Dell-en, de ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha az is gari után fél évvel adja meg magát, és akkor már úgysem lehet javítani. Nem tudom, más monitoroknál is így van-e. Meg ahogy látom, van olyan, aminél 5 év garanciát adnak.

Előre is köszönöm, ha tudtok ajánlani monitorokat ezekkel a feltételekkel. :R

(#117005) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok!

Dell 2719H monitort nézegetem. Nekem programozásra kellene, de lehet idővel lehet a gyerekem kapná, de ő játékra is használja. Ilyen méretben, és árkategóriában milyen alternatíva van?

(#117006) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

(Premium) Dell monitor esetében a garancia ellenőrző oldalon megnéztem, hogy a frissen vásárolt monitor garanciája mikor jár le és meglepődve tapasztaltam, hogy a 3 év helyett pár hónappal kevesebbet mutat. Maga a bolt esetében jó a dátum, tehát itt 36 hónap szerepel.
Ez mitől lehet? Be kell regisztrálni a vásárlás dátumát is még? Notinál emlékeim szerint nem volt rá szükség..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#117007) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. Valaki meg tudná mondani, milyen monitor ez?
[kép] Mármint pontosan...
Lehet, h. kéne.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#117008) Komplikato válasza amargo (#117006) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez azért is fura, mert eleve nem 36 hónapról számolnak vissza, 3 év garanciás monitoroknál a gyártástól számítva 39 hónapról számol vissza a rendszer.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#117009) Komplikato válasza Weareus (#117007) üzenetére


Komplikato
veterán

Fujitsu Science széria, az mind fehér. Hasonlít a B19-7 monitorra (19", 1280*1024, 5:4), de azon felűl van a logo.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#117010) amargo válasza Komplikato (#117008) üzenetére


amargo
addikt

Érdekes, mert nálam pont 3 hónappal kevesebbet ír ki az oldal. Az üzlet szerint érvényes a 36 hónap garancia, legalább is rajtuk keresztül, de itt ugye van egy advanced dell warrianty is, am így látszólag 3 hónappal kevesebb. Megkérdezem őket is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#117011) Amerigo57 válasza Vesporigo (#117004) üzenetére


Amerigo57
őstag

Vesporigo .
DELL monitor szerviz.
Link:

27 colis Full HD , QHD ajánlott monitorok, 60- 75 Hz.:
Ár fentről lefelé emelkedő.
Full HD:
Dell P2719H
AOC 27G2U5
LG 27BK550Y-B
AOC 27P2C
BenQ BL2780T
LG 27BK750Y-B

QHD:
Ár fentről lefelé emelkedő.
Dell S2721D
ASUS PB278QV - Itt - Link:
DELL S2721DS

Ui: Ha belefér a keretbe, Asus ProArt PA278QV , WQHD monitor, 5 év Garancia, minden
Asus ProArt monitorra.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#117012) Vesporigo válasza Amerigo57 (#117011) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Utánanéztem az Asus ProArt-nak is, amit írtál, viszont napközben találtam még egy másik monitort, amit itt a topicban többen ajánlottak, ez az ACER NITRO XV272UPBMIIPRZX.
Ha nagyon muszáj, és megérik a különbözetet, akkor még belefér a keretbe, mindkettőnél 5 év a garancia is, és az áruk is hasonló. (Sivatagos boltban nézem.) De ennél már nem mennék fentebb árban. :)
A kettő közül melyik érné meg inkább?

(#117013) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!
Azt jól látom, hogy a 4k, 144Hz, 1ms, 27 coll kategóriában még nincs olyan monitor, ami tudja a legújabb csatlakozó szabványokat mind DP (2.0) mind pedig HDMI (2.1) tekintetében?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#117014) Csandi válasza vaakuum (#117013) üzenetére


Csandi
őstag

Akkora méretben nincs még, de az LG 27GP950 majd ilyen lesz idén (HDMI 2.1), szóval azt érdemes megvárnod. Az elődje is egy jó monitor, viszont annak az árából kiindulva kb. 400ezerre számíts az új nyitóáránál. Ilyen 360-400 közé tenném.

[ Szerkesztve ]

(#117015) Amerigo57 válasza Vesporigo (#117012) üzenetére


Amerigo57
őstag

Vesporigo .
Ha játékra veszed, akkor az Acer XV272UPbmiiprzx monitor. (144Hz-es).

Ha filmnézésre veszed, akkor az Asus ProArt PA278QV monitor. (75 Hz-es.)

(#117016) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Dell P2719H és a S2721H monitorokban ugyanaz a panel van? P2719H élesebb a képe? Irodai munkára lenne elsősorban.

(#117017) barabasb válasza Amerigo57 (#117015) üzenetére


barabasb
tag

Ezeket a tipusneveket valaki pszichotikus tudatmodosito szerek hatása alatt találja ki?...

(#117018) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

minden év első felében elkezdek új monitorral szemezni, jelenleg egy U2414H-t hajtok, mindenesnek: böngészés, iroda, játék, film nagyjából egyenlő arányban.

feljebb lépnék 4K és 27-32" méretre viszont. a magas képfrissítést elengedtem, 60Hz elég. HDR viszont üdvözölt lenne, bármilyen formában. maradnék a Dell vonalon, de nagyon karcsú a felhozatal. ívelt nem opció.

a mostani U2414H-hoz képest akár képminőségben, akár anyaghasználatban visszalépés lenne az S2721QS? megosztóakat olvasok. egyéb javaslat, ha eltérnék a Dell-től 100-150e között?

köszi előre is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#117019) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy IPS paneles 144Hz-es, 24"-os monitorom van. Viszont ezt kinőttem már, szeretnék nagyobbra váltani. A kínálatban szinten minden sík képernyős 144+ Hz-es monitor VA panellal van szerelve 32"-tól. Milyen színekre/képminőségre számíthatok a VA panel esetében az IPS-hez képest? :R

[ Szerkesztve ]

(#117020) Csandi válasza hoffman_ (#117018) üzenetére


Csandi
őstag

HDR-t monitorban engedd el ha nem 1 millió körül akarsz monitort venni. Nem tudják valami jól, és windows se kezeli túl jól. TV-k jók HDR-re.

Az a Dell amit kinéztél amúgy jó, bár én 32" alatt nem vennék 4K-t, nagyíthatsz fel mindent nem is kicsit.

(#117021) hoffman_ válasza Csandi (#117020) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen a választ. felskálázás nem akkora gond, pár éve az lett volna.
HDR-rel tisztában vagyok, komolyan korlátolt, de azt gondoltam, hogy egy 400-600 is jobb a semminél, a mostaninál.
32" sík 4K Dell-t kerestem volna, de nem igazán létezik baráti áron, a keretem kétszerese az is minimum.

magánvélemény, de nevetséges, ami monitor téren megy, jobban járok egy OLED TV-vel konkrétan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#117022) Csandi válasza hoffman_ (#117021) üzenetére


Csandi
őstag

Na igen, kicsit most változtak az erőviszonyok hála az LG OLED-nek.

HDR1000 alatt igazából kis túlzással olyan mintha nem is lenne, na meg LD nélkül szeritem értelmetlen is, szóval ez ne legyen szempont. Jó ha tudja, de ne ez döntsön meg ne ezt keresd, mert el fogsz szomorodni és többet fogsz költeni :D

Igen a Dell drágán méri, LG vonalon nézd még meg szerintem ha IPS-t szeretnél.

(#117023) hoffman_ válasza Csandi (#117022) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

köszi a tippeket :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#117024) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

monitort keresek a következő felhasználásra:
- Cad
- Home office
- Játék

1440P, 27 vagy 32", sík képernyő, 150k ársávban

Jelenleg ennél a kettő terméknél ragadtam le:
- Dell S2721DGFA
- LG 32GN650-B

Vásárlási javaslatot szeretnék kérni tőletek ezek közül melyik a jobb választás vagy szívesen veszem az ajánlásokat.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#117025) Csandi válasza sulu1701 (#117024) üzenetére


Csandi
őstag

Az a Dell szerintem a legjobb IPS paneles 1440p monitor játékra, sok mindenkinek ajánlottuk már itt és szeretik. Annyi, hogy nincs srgb profilja, CAD-hoz nem értek nem tudom kell-e hozzá, de ha nem akkor egyértelműen azt javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#117026) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,

Gondolkodtam rajta, hogy vennék egy 27"-es, 1440p, 144Hz-es, IPS/VA, nem ívelt monitort a jelenlegi DELL P2417H helyett.

Viszont nem tudom, hogy a jelenlegi konfigom (i5-6500, 16GB memória, GTX1060 6GB) megfelelő-e hozzá, akár úgy, hogy lentebb veszem a játékokban a beállításokat.

Többnyire munkára, filmezésre és játékra használom, ott is inkább még a régebbi címek mennek (Skyrim vagy RPG-k), legújabb max a Witcher 3 lenne vagy vmilyen lövölde, de semmi kompetitív (max. Mechwarrior Online, de az meg...), inkább single player.

Esetleg érdemesebb lenne ilyennél maradni?
https://prohardver.hu/teszt/acer_nitro_xv240y_monitor/acer_nitro_xv240y.html

Keret lenne rá akár 150K is, de igazság szerint annyira nem létszükséglet és 80K-nál többet majd nem költenék rá.

Plusz ami még fontos lehet, hogy olyan 70-80cm-ről nézem.

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a hosszú szövegért :)

(#117027) arcitec válasza Solymi81 (#117026) üzenetére


arcitec
addikt

El kell dönteni valóban szeretnéd-e. Ha igen, akkor nyugodtan veheted úgy kb innentől:
Dell S2721DGFA. De ha visszaolvasgatsz, úgy is képbe kerülhetsz ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#117028) Solymi81 válasza arcitec (#117027) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia,

Köszönöm szépen.
Igen, olvasgattam elég sokat visszafele is, meg külföldi fórumokon, youtube videókat nézve, hogy érdemes-e ehhez a konfighoz ilyen monitort venni.
Megláttam a linkelt monitorról a tesztet és igen-igen baráti ára volt, gondoltam megnézem, hogy egy nagyobb milyen lehet :)

Azt látom, hogy a 24 FHD és 27 1440p között az áreltérés a duplája kb.
Lehet, hogy a vásárlás nem most lesz, de legalább az irány megvan :)
Megpróbálok majd egy ilyet élőben meglesni valahol, aztán lehet onnan nincs visszaút :)

(#117029) arcitec válasza Solymi81 (#117028) üzenetére


arcitec
addikt

Jómagam 21,5 collról váltottam (úgy 9 évig használtam, tartottam a 27"-tól én is vagy jó fél évig) abszolút nem bántam meg. Mintha mindig ilyet használtam volna. Sokkal szebbek a színek, nagyon jó. Igaz ez MAG274QRF-QD kicsit drágább, de paramétereiben a gyakorlatban túlmutat a specifikáción. ;)

(#117030) sulu1701 válasza Csandi (#117025) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Köszönöm a segítséget, akkor maradok továbbra is a Dell vonalon.

(#117031) Solymi81 válasza arcitec (#117029) üzenetére


Solymi81
aktív tag

A jelenlegi is majd 5 éves monitor (akkor volt 60K, igazi BB, itteni ajánlás alapján volt az is), teljesen meg vagyok vele elégedve, csak ugye a technológiai fejlődés, szebb kép, "gyorsabb" mozgás igencsak hívogató, még úgy is, ha maradna FHD és csak kevés játékban lenne kihasználva.

Valszeg nyár közepén-végén lesz a csere ha minden igaz, szóval majd még vissza-visszanézek és követem az eseményeket, lehet a konfigot is upgradelem akkor.

(#117032) t-shirt


t-shirt
veterán

DELL S2721QS vs AOC U2790PQU
Erre a két peldányra szűkítettem a listámat.
Javaslat?
A pontos sRGB lenne fontos, játékra nem használnám.
Esetleg még másik szóba jöhető típus?

(#117033) Amerigo57 válasza t-shirt (#117032) üzenetére


Amerigo57
őstag

t-shirt .
A DELL S2721QS-nek picit jobbak a paraméterei, Link: , mint az AOC monitornak,
ami nem rossz monitor.
Mivel ez a kisker a Dell partnere, ha ennyiért betudod szerezni a
DELL S2721QS monitort, akkor azt vedd. Link:
(máshol drágább). Link:
Az AOC U2790PQU tavalyi újított változata, az AOC U27P2 monitor. Link:
( Csak a talp formáját változtatták meg)

(#117034) t-shirt válasza Amerigo57 (#117033) üzenetére


t-shirt
veterán

Maradok a Dell-nél, köszönöm a tanácsot.

(#117035) #25954560 válasza t-shirt (#117034) üzenetére


#25954560
törölt tag

sziasztok!

munkara keresek 30" korul 4k-s monitort, hogy egyszerre lassak sok ablakot. jatek egyaltalan nem szempont. sokszor van egyszerre tobb gep is radugva, neha valtogatok a bemenetek kozott menet kozben, de nem tipikus. dsub bemenet is elony, szerver lapokon sokszor az van.
a mostani dell-en van jack audio kimenet is, azt sem bannam, ha lenne az uj monitoron.
mindegy h sik v hajlitott es hasznalt is szoba johet. keparany is szinte mindegy, be tudok rendezkedni wide-ra is.

milyen tipust javasolnatok?

koszonom,
&rew

szerk: bocs, nem valasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#117036) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Nem konkrétan a topic témája ,de biztos tudtok segíteni .
Ez a G-sync pontos beállítása?
- A játékban a saját vsync-et ki kell kapcsolni, mert bekavarhat
- Az Nvidia driverben érdemesebb gyorsra rakni a függőleges szinkronizációt, így csökken az input lag (refresh rate alatt működik a G-Sync, afelett a Vsync)

Köszi!

(#117037) Chris1983107 válasza Shaza (#117036) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Ez engem is nagyon érdekelne. A Warzone-nál (COD, MW, Cold War) egész egyszerűen képtelen vagyok beállítani. Folyamatos a screen tearing, vagy kis szaggatás vagy nem is tudom.

A kártya egy RTX3080 a monitor pedig AORUS AD27QD (G-sync comaptible)
Az NVDIA control panelnél be van kapcsolva a G-Sync kompatibilitás, a V-Sync is. (mondjuk nálam "ON" nem pedig "gyors). A Riva Tuner-nél 141-re van az FPS limit és így sem jó. Átugorja a 144 Fps-t meg nem tűnik néha "reccenés" mentesnek. Csak a COD-ban véltem ezt felfedezni. Hónapok óta próbálom beállítani, de nem sok sikerrel.

A grafikai beállítások úgy vannak hangolva, hogy 100 fps alá még a legrosszabb esetben sem esik, szóval nem tudom mi lehet a baj.

(#117038) Beri válasza Chris1983107 (#117037) üzenetére


Beri
addikt

Kapcsold ki a vsync-et és limitálj kézzel driverből, vagy a játékból (ha tudja). A rivatunert meg takarítsd le.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#117039) Beri válasza Shaza (#117036) üzenetére


Beri
addikt

Ha tisztességes, g-sync modulos monitorod van, az nvidia ajánlja bekapcsolva tartani a v-sync-et, mert az a legegyszerűbb a júzernek. Nameg optimalizáltak is rá. Minden más már edvenszd fícsör, tehát ha nem tudod, mit csinál és nem tudod eldönteni, hogy szükséged van-e rá, akkor ne nyúlj hozzá.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#117040) Komplikato


Komplikato
veterán

ROG Strix XG279Q-G GUNDAM EDITION
99.990 jenért, tehát szépen túlárazva kapható kizárólag Japánban.
Rengeteg HW cuccot adtak már ki Gundam mévvel, de ezek általában mocsok rondák voltak. Ez a monitor viszont szerintem jól néz ki. Csak hát az ára. :Y

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#117041) Beri válasza Komplikato (#117040) üzenetére


Beri
addikt

Rengeteg HW cuccot adtak már ki Gundam mévvel, de ezek általában mocsok rondák voltak.
Akkor most megváltozott a Gundam style? :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#117042) atok666 válasza Beri (#117039) üzenetére


atok666
őstag

A g-synces monitoron kapcsoljam be a v-syncet es jobb lesz? Erdekes. Mondjuk en nem szurtam ki semmi bibit, siman mennek a dolgok, reccenes nelkul. Hm..

Atok

(#117043) Beri válasza atok666 (#117042) üzenetére


Beri
addikt

Nem jobb lesz, hanem failsafe.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#117044) BerserkGuts válasza atok666 (#117042) üzenetére


BerserkGuts
őstag

laggolni fog esetleg halfsync vagy ha drága kártyád van 1080, 2080, 3080 persze hogy nem tűnik fel 100+fps-el de nekem sose volt jó apró szaggatást láttam kivéve metro exodus de félsync-el nagyot segített a tearingen de én csak 1060, 1660-al néztem még biztos erősebb kártyán fel se tűnik

itt elvileg jól mutatja minél kisebb az fps-ed annál nagyobb a lagg [link] Milyen szám van a piros oszlop vagy mi tetején ;] vagy ki tudja elolvasni?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#117045) UserX válasza UserX (#116980) üzenetére


UserX
őstag

Abban a hozzászólásban amire most válaszolok, leírtam az elképzelésem. Árban 60k lenne a plafon!

Amerigo57 válaszolt is, de az általa ajánlottak közül is a legolcsóbb (AOC 27P2Q) 68k.

Ahogy olvasgatom a topikot sokan a Dell-t preferálják. Igaz ez az alsó kategóriára is???

A Dell SE2717H vállalható kompromisszum??? :U :F [link]

Szerk.: ahogy látom, nem sok helyen kapható, ezek szerint kifutó modell.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#117046) hanS20


hanS20
csendes tag

Sziasztok,

játékra szeretnék monitort vásárolni. Amire szükségem van: 2k, G-sync, 32-34 col. Ebben a kategóriában a Samsung G7-et láttam talán a legjobbnak, de kíváncsi lennék a szakértők véleményére is. Tudtok jobbat? Előre is köszönöm!

(#117047) Beri válasza hanS20 (#117046) üzenetére


Beri
addikt

Bátran vegyél G7-et, nem nagyon van jobb alternatíva ebben a méretben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#117048) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Sziasztok. Szeretnék véleményt

-H410M alaplap
-i3 10100 proci
- 16 GB RAM
Ez ami van. Ehhez nagyjából rx570, rx580, gtx 1050ti v.kártya és néhány e feletti ami bottleneck alapján jól passzol.

De milyen monitort???
Amivel most szemezek márka nélkül 27"-WQHD-IPS-75Hz.
Vagy jöhetne ebben a méretben 144Hz is ?
A felhasználás: böngészés, sorozatok 99% - játék A(RPG) 1%

Köszönöm.

ui.: mégis - ACER NITRO VG270UBMIIPX

(#117049) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Még egy utolsó kérdés a hertzekről, hátha megértem. Adott egy 5 éves asztali gép, 5 éves videokártyával. Szeretnék egy 27-es monitort venni, azt már tudom hogy nekem elég a full HD. Viszont a 60-75-144 Hz között azt mondjátok szemmel látható a különbség. Igaz ez munkában is, táblázatok, Office, stb.. Egy 5 éves gép "tudja" a 144hzt? Vagy ez nem így működik? Ha sima, játék mentes felhasználásban gondolkodom, akkor is jobb a 144? :)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#117050) Csandi válasza Tutivesztes (#117049) üzenetére


Csandi
őstag

Egyértelműen szemmel látható igen, és egy 5 éves gép is tudja sima felhasználásban, gördülékenyebb, "folyékonyabb" lesz a görgetés, a kurzor, minden amit csinálsz. Jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.