Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Bálint306 válasza Adirotor (#47998) üzenetére


Bálint306
tag

A 23-as IPS a 24-es meg VA??? Miért? :Y

(#48002) Adirotor válasza Bálint306 (#48001) üzenetére


Adirotor
tag

ez egy nagyon jó kérdés xD

(#48003) #91166208 válasza Adirotor (#48000) üzenetére


#91166208
törölt tag

hát nekem már mindegy.. csak gyönyörű legyen kép és maga a monitor is !

(#48004) Adirotor válasza #91166208 (#48003) üzenetére


Adirotor
tag

az ár mindegy vagy a col?

talán ez ha tetszik?
DELL S2240L

ez 70ezer:
NEC MultiSync EA224WMi
http://ipon.hu/webshop/product/nec_multisync_ea224wmi_feher/267406
http://ipon.hu/webshop/product/nec_multisync_ea224wmi_fekete/297160

[ Szerkesztve ]

(#48005) #91166208 válasza Adirotor (#48004) üzenetére


#91166208
törölt tag

Amit írtál, ez a gond nem áll fenn? De amúgy szép és jó.

[ Szerkesztve ]

(#48006) Adirotor válasza #91166208 (#48005) üzenetére


Adirotor
tag

errol meg kene kerdezni old artistot
tehat mennyi lenne a maximum amit raszannal?

[ Szerkesztve ]

(#48007) Rasiel válasza #91166208 (#48005) üzenetére


Rasiel
senior tag

A Dell S2240L a VA paneles társához (S2440L) hasonlóan glossy ("tükrös") felülettel rendelkezik.
Miért olyan fontos neked az, hogy a monitoron legyen HDMI bemenet?

(#48008) ROBERTOH válasza Adirotor (#47996) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Az ára tényleg jó.
HP 22xi
Érdekelne, hogy matt-e? No meg van-e benne pwm?

ez a kedvenc aláírásom

(#48009) Bálint306 válasza Adirotor (#48004) üzenetére


Bálint306
tag

A DELL 2340L máshol olcsóbb, mint az ipon 22-e. :)

Ez a glossy cucc mennyire gáz? Tudom it a képen nagyon. De a TV-k is ilyen tükrösek nem? :F

Amúgy mi van ezekben, mert az S-re 18W-ot írnak a P-50W az U meg vagy 70W-ot fogyaszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#48010) aTi.88 válasza aTi.88 (#47993) üzenetére


aTi.88
csendes tag

Erre tud valaki mondani valamit?

(#48011) rígel válasza Bálint306 (#48009) üzenetére


rígel
őstag

Elhelyezés és szokás kérdése. Kontrasztosabb, szebb képe van mint a matt felületűeknek. Én pl. sosem vennék mattot magamnak.
Nekem egy s2340l-em van. Nagyon dekoratív, jó kis monitor (általános használatra)

(#48013) Isual válasza Adirotor (#48006) üzenetére


Isual
veterán

most nézem csak... "errol meg kene kerdezni old artistot" - Mivaann?? :DDD

(#48008) ROBERTOH: Matt. Valszeg PWM-es, de nem biztos. :P

(#48009) Bálint306: Ha ablak van a monitorral szemben, akkor pont annyira. Ha mögötte akkor kb semennyire. Egyébként meg szép és szubjektíve élesebb, kontrasztosabb a képe (ahogy rígel kolléga is mondja :K ). Én szeretem őket, csak itt tényleg a gombhoz varrod a kabátot, ha úgy akarod elhelyezni a szobában, hogy jó legyen. Elegáns monitorok nagyon.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48014) Adirotor válasza Isual (#48013) üzenetére


Adirotor
tag

nem ismertem ezt a glossy dolgot xd

(#48015) Isual válasza Adirotor (#48014) üzenetére


Isual
veterán

Igen, ilyenkor csak old_artist segíthet! :D jájj... sokat kell még tanulnod padawan

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48016) Adirotor válasza Isual (#48015) üzenetére


Adirotor
tag

ez igy van :) azert vagyok itt

(#48017) Cobrusz válasza Adirotor (#47964) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Én ez alapján választok.
Nekem fontos a kinézet, de persze minőség is kell.
DELL nekem nem tetszik, főleg hogy 8ms.
Így is TN 2ms-el játszok kiváncsi leszek rá milyen lesz az IPS 5ms.
Tehát akkor inkább az ASUS VX279Q?
LG ennyire rossz lenne? :U

(#48018) Bálint306 válasza Isual (#48013) üzenetére


Bálint306
tag

Amúgy én is néztem az U és P szériát, de az S mellett teszem le a voksot szerintem. :)

Ez a fogyasztáskülönbség miből adódhat?

(#48019) Adirotor válasza Cobrusz (#48017) üzenetére


Adirotor
tag

TN ből elmegy az LG de IPS bol sokkal jobb az Asus
nem veszed eszre a kulonbseget a 2 es a 8 ms kozott -.-

[ Szerkesztve ]

(#48020) Isual válasza Cobrusz (#48017) üzenetére


Isual
veterán

Első hsz megvolt? főleg a 8 ms-os link? Arról nem is beszélve, hogy hányszor volt ez itt szépen elmagyarázva... :)

@Bálint: honnan szedted te azt a fogyasztási adatot, mutasd csak nekem! csak mert tuti téves

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48021) bitblueduck válasza Adirotor (#47957) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Köszi.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#48022) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

TN paneles 23 colos monitort cserélnék egy IPS variánsra.

Elsődleges kiszemeltem az ára és a specifikáció miatt (pwm mentes,nem tükröződik) az
LG 23MP65HQ-P. Van erről valakinek bármi tapasztalata? 46 ezresért nagyon jó vételnek tűnik. Ezt az egy tesztet találtam róla a neten, ez alapján nem rossz. :K

Vagy inkább válasszam a (jelenleginél is) kisebb Dell P2214H-t? Ami még drágább is majd 3k-val? :F

[ Szerkesztve ]

(#48024) GeneraL_XTX válasza Isual (#48023) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"a Dell pedig az akciós pixelgari-kalibráció kombinációval szintén 50k körül megvan, viszont itt van két hét pixelgarid"

Én ezt az akciós cuccot nem látom sehol :DDD

(#48025) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

DELL P2214H-t használ valaki közületek? Mi a vélemény róla?
Állvány forgatás stabilitása illetve játék (fps) alatti képminőség érdekelne. És hogy mennyire érzékelhető a különbség egy fényes felületű kijelzős monitorhoz képest (világos szobában).

ez a kedvenc aláírásom

(#48026) Bálint306 válasza Isual (#48023) üzenetére


Bálint306
tag

A pixelgarikról a boltban lehet érdeklődni vagy ez alap DELL gari minden monitorukra?
S2340L kapcsán kérdezem csak.

Sokszor olvastam ezt a kalibrációt, már TV-nél is. Mennyire fontos ezt megtenni a fenti monitornál illetve mennyibe fáj?

Köszi,

Bálint

(#48028) redhat24


redhat24
tag

A kalibrációval kapcsolatban: valahol (talán pont valamelyik ph-s cikkben) olvastam, hogy kalibrálni a legjobb ott ahol majd használva lesz (átlagos fényviszonyok stb.), ez mennyire igaz? Sokat számít?

(#48029) GeneraL_XTX válasza Isual (#48023) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor maradok az LG-nél szerintem, ott egyrészt kalibrálva van gyárilag a panel valamilyen szinten,a cikkben is említették, hogy csak a kontraszt/fényerő értékekkel kellett játszani a "tökéletes" kép érdekében. Másrészt van plusz pénz befizetése nélkül is 3 nap teljeskörű pixelgarancia.

Meg a Dell ezüst talpszíne is elütne a gépházamtól, az LG CinemaScreen design-ja meg pont hozzá illik. :DDD
Tudom, ez másodlagos, no de akkor is. :DDD

Szóval azt mondjátok az LG-nek se lehet akkor rossz képe? Mert ugye elvileg a Dell is LG paneleket használ, szóval nagy különbség amúgy sem lehet elviekben.

[ Szerkesztve ]

(#48030) Mikisys válasza Adirotor (#47998) üzenetére


Mikisys
őstag

Írtam azt a Philips monitort, miért nem nézed meg?
Árban kb. ugyanaz mint a Dell és talán jobb annál, pláne csatlakozók dolgában.

Üdv!

(#48031) Mikisys válasza GeneraL_XTX (#48029) üzenetére


Mikisys
őstag

Philips 234E5QDAB/00 23"-es IPS, FullHD, többféle csatlakozók, árban kb. ugyanaz, mint az LG.

Üdv!

(#48032) GeneraL_XTX válasza Mikisys (#48031) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát nem tudom, Philips tv-kben is gyengébb, mint az LG.Csatlakozókban van egy plusz DVI ami nekem nem kell, az előzőn is volt hdmi mellett, de nem használtam.

Akkor 3év helyett csak 2 év gari, ez bizony nagy különbség! :K

Arról nem is beszélve, hogy 4 ezressel drágább (iponban) :(

(#48033) Isual válasza GeneraL_XTX (#48029) üzenetére


Isual
veterán

"ott egyrészt kalibrálva van gyárilag a panel valamilyen szinten,a cikkben is említették, hogy csak a kontraszt/fényerő értékekkel kellett játszani a "tökéletes" kép érdekében" - Nincs kalibrálva, marketing bullshit, gyári "kalibráció" semmit nem ér, a mondat második fele meg a tesztet minősíti, úgyhogy ne ringasd vágyálmokba magad, nem így megy ez! ;)

"Másrészt van plusz pénz befizetése nélkül is 3 nap teljeskörű pixelgarancia." - Azt hiszem subpixelekre nem érvényes és ugye csak 3 napig. Kilencedik napon kijön egy, aztán vettél egy drága pixelhibás monitort. :)

Többi rendben van. :)

"Mert ugye elvileg a Dell is LG paneleket használ, szóval nagy különbség amúgy sem lehet elviekben." - Ez megint önnyugtatás, a panel a csontváz, a többi már a gyártón múlik. És bizony vannak elég markáns különbségek ugyanolyan vagy hasonló - egyébként valóban LG - panelre épülő monitorok között. Ebben az LG a legkevésbé jó minőséget hozza, de kompromisszumot kötni kell valahol. ;)

(#48028) redhat24: Akiknek ez számít, azok jobbára maguk kalibrálják a monitorjaikat, a saját koloriméterükkel. Marginális dolog, de valóban így van. Szóval nem számít sokat, ahogy a VGA-ra való kalibráció se digitális kapcsolat esetén.

(#48031) Mikisys: Igazi LG-s gagyi műanyag, meg amit a Generális mond (mármint a gari, a TV-s hasonlat irreleváns), persze biztos jól néz ki. Ha ez a fontos, akkor vedd nyugodtan.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48034) GeneraL_XTX válasza Isual (#48033) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor azt mondod érdemes lenne inkább a Dell-t választani onnan pixelgarival és kalibráltatással?

Csak az zavar, hogy kisebb lesz, és drágább 5 ezerrel :(

Nagyon látványos a különbség 22 (21,5) és a 23 col között?

(#48035) Isual válasza GeneraL_XTX (#48034) üzenetére


Isual
veterán

Azt mondom, hogy azt veszed, amelyiket szeretnéd, nem tartozol nekünk elszámolással, de ferdíteni nem kell a dolgokat csak, hogy elkeruld a kognitiv disszonanciát. :)
Szóval amelyikkel boldogabb leszel azt vedd, nagyjából tudod, hogy melyik mit képvisel és miért.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48036) El Kebir válasza Isual (#48033) üzenetére


El Kebir
őstag

"Másrészt van plusz pénz befizetése nélkül is 3 nap teljeskörű pixelgarancia."

"- Azt hiszem subpixelekre nem érvényes és ugye csak 3 napig."

Nem, ha eddig nem tudtad, és másnak nem hiszel, akkor érdemes lenne utánanézni, már 10 éve is a teljeskörű pixelgarancia teljeskörű volt, vagyis a subixelekre is érvényes.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#48037) Bálint306 válasza Isual (#48027) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi! Azért ez korrekt, hogy a gyártó 6 pixel felett cseréli csak alatta normális.... :Y

(#48038) Isual válasza El Kebir (#48036) üzenetére


Isual
veterán

Ez örvendetes! Köszönöm a helyesbítést, valóban nem néztem utána, meg kellett volna tennem! :R

(#48037) Bálint306: Ebben (nagyjából itt vége is) az LG jobb, be kell ismerni! ;) (3 napig, persze)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48039) Adirotor válasza Mikisys (#48030) üzenetére


Adirotor
tag

A Philips egyelőre nem jobb a Dellnél monitorban.
Én is tudok monitort csinálni 10.000ből és rárakom neked az összes csatlakozót, viszont képzelheted milyen lesz a képe.

(#48032) GeneraL_XTX

"Philips tv-kben is gyengébb, mint az LG"
tejóég
Igen és Kobe Bryant is gyengébb fociban Mint C.Ronaldo.
De attól még kosárban nem gyengébb.

(#48033) Isual

"Igazi LG-s gagyi műanyag, meg amit a Generális mond (mármint a gari, a TV-s hasonlat irreleváns), persze biztos jól néz ki. Ha ez a fontos, akkor vedd nyugodtan."

NAGYON ADOM! xD

Ja és még valami.
Nem tudom hogyan lehetne jobban feltüntetni azt, hogy "Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!"
Talán valami villogós kör a képernyő közepén?

[ Szerkesztve ]

(#48040) BomiBoogie válasza Adirotor (#48039) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudom hogyan lehetne jobban feltüntetni azt, hogy "Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!"
Talán valami villogós kör a képernyő közepén?

Sajnos erre nincs lehetőség. :)
A lenyitható menü is azért került bevezetésre, hogy jobban szem előtt legyen, mint az első hozzászólás.

(#48041) Bálint306 válasza Isual (#48038) üzenetére


Bálint306
tag

Akkor ebből csak oázis lesz, rajtuk kívül még egy helyen találtam pixelgaris lehetőséget hasonló áron.
Ugyan így 45 helyett 52 lesz a legolcsóbb verzió az S2340L-ből, de legalább nyugodt leszek.

Amúgy ezekhez nem jár HDMI kábel? Külön kell venni? :F

(#48042) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Üdv!
Esetleg tud valaki olyan forrást ahol lehet kapni még U2312HM-ből fekete színűt?
Egyébként ez a típus mennyivel lenne jobb választás mint a P2314H? Tehát kérdésem arra irányul h miért az u2312hm-et ajánljátok mindenkinek kapásból?

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#48043) fatallerror


fatallerror
addikt

srácok, sos kellene 1 monitor apu irodájába. retro géphez kell (p4, igen p4 lol xD ) tehát analog d-sub bemenetnek lennie kell és a gép régisége miatt nem túl nagy felbontású(olcsóban amúgy sincs). én egyből a legolcsóbb, gagyi dell-re gondoltam. ez a 31k a nagyon max ár most, nem 33 nem 36, ennyi a max :B
vehetjük ezt v ez botrányosan rossz? irodai szövegszerkesztés, netezés amire kell. a dell garancia nagy érv ezért ezt választanám, köszönöm előre is :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#48044) fatallerror válasza fatallerror (#48043) üzenetére


fatallerror
addikt

basszus, lejárt a szerkesztés. esetleg használt ajánlás is jöhet az apróról

don't tell me what i can't do!

(#48045) Sutee89 válasza fatallerror (#48044) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Egy ilyen géphez én a helyedben max. 10 000-ért vennék apróról egy használt 16:10-es, d-subos monitort, gari nélkül, és kis gyűjtögetés után (ezt is beszámítva), pár hónap múlva vennék egy komolyabb újat, sok garival.

Személy szerint én egy 6 éves LG 194WT-n adtam túl nemrég hasonló áron, de irodai munkára szerintem abszolút megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#48046) fatallerror válasza Sutee89 (#48045) üzenetére


fatallerror
addikt

igen nekem is ez jutott eszembe csak későn akartam szerkeszteni az első kommentem :D el is hozunk vmilyet 1 helyi boltból mert nézem h garanciával hasonlóak vannak mint itt aprón és árban is hasonló :K

don't tell me what i can't do!

(#48047) Adirotor válasza fatallerror (#48043) üzenetére


Adirotor
tag

hány colost szeretne apud?

(#48048) triluan válasza fatallerror (#48046) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Nézz rá a computer imperium oldalára ott vannak használtak amik megfelelnek a feltételeknek és nem is drágák 1 év garival.

(#48049) fatallerror válasza Adirotor (#48047) üzenetére


fatallerror
addikt

és #48048) triluan : köszi srácok, egész jól kijöttünk a dologból. 1 19es Fujitsu Siemens-et választottunk 12ért 6 hónap garival és jobb a képe mint ami volt xD
jó réginek tűnik vagy 6-8 éves lehet nem néztem a típust :D nyilván nem olyan mint a p2414esem de megy és célnak megfelel :K

don't tell me what i can't do!

(#48050) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok. Most van egy nagyon régi (min. 5éves, de semmi baj nincs vele) 22' Fujitsu-Siemens L22W-6SA TFT-LCD monitorom. Valami full-hd-s led vagy ips monitor kéne, nem tudom melyik a jobb most? Olyan 30-35 körüli összeget szánnék rá. Segítsetek légyszi, nem tudom mit vegyek. Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.