Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) jim bcs válasza Tuki89 (#43900) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Attól függ mire kell:
-ha filmeket nézel és csak programok mellé akkor az U2412M
-ha játszani akkor az U2312HM vagy S2340L

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43902) Tuki89 válasza jim bcs (#43901) üzenetére


Tuki89
csendes tag

Szia

Igazából 3d munkára solid edge inventor stb kellene meg néha egy kis játék, azért ezt a 2 típus írtam mert ezt tudnám jutányosabban beszerezni :)

(#43903) vond válasza Tuki89 (#43902) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Munkára kényelmesebb lesz a 2412-es (a +120 sorával). Amúgy majd' minden más dologban is jobb, mint a 2312-es. Ha teheted, kalibráltasd is. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43904) Zanik válasza Tengri (#43898) üzenetére


Zanik
addikt

Ez szerintem elég jól összefoglalja:

"To be honest there isn't much we have to say negatively about the U2414H"

Ezzel a panel-lel, a nem túl agresszív AG-bevonattal és a vékony kávával simán ajánlható általános felhasználásra. Talán csak a VGA/DVI hiánya lehet az egyetlen hátránya. Meg esetleg az ára. :B

Akiknek nem fontos a vékony káva, és kellenek pl. az előbb felsorolt csatik, azoknak ott a P-s tesó olcsóbban. Akik viszont több monitoros rendszerben gondolkodnak (köztük én is), azoknak megfelelő alternatíva lehet az U2414H! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43905) Tuki89 válasza vond (#43903) üzenetére


Tuki89
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat.

Egyébként mit kellen tudni a két típus közötti külömbségről?

(#43906) vond válasza Tuki89 (#43905) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A témaösszefoglalót, és benne található - a szóban forgó monitorokhoz kapcsolódó - cikkeket erősen ajánlott elolvasni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43907) kalozhun100 válasza Tuki89 (#43900) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én ma megnéztem mind a kettőt élőben.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43908) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

sziasztok

most vagyok monitor vásárlás előtt és kíváncsi lennék a véleményetekre ti mit ajánlanátok olyan 30-40 max 50E környékén. Kitétel csak annyi lenne hogy:
1.falra szerelhető legyen
2.az egész monitor ne legyen szélesebb 55cm-nél
3.16:9 képarány

A segítséget előre is köszi :)

(#43909) jim bcs válasza szricsi_0917 (#43908) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Dell U2312HM vagy Dell S2340L

ha ügyes vagy 3000ft-ból megvan a tartókonzol csavarokkal együtt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43910) szricsi_0917 válasza jim bcs (#43909) üzenetére


szricsi_0917
tag

Tartó már van.
a 30E-40E közötti kategóriába mit ajánlasz? A másik kérdés hogy a két Dell megéri azt a plusz pénzt vagy egy átlagos felhasználónak nem számít?

(#43911) jim bcs válasza szricsi_0917 (#43910) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. szabály: tartót/konzolt előre sose veszünk
2. kérdés: Mire kell a monitor?
3. ha most veszed és újonnan akkor csak IPS

nekem megéri, de hogy neked megéri-e azt neked kell tudni annak függvényében mire fogod használni, olcsóbban LG 23EA63V-P de az is 40k fölött lesz, a falra szerelhetőséget meg nemsokára megmondják a monitorguruk

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43912) szricsi_0917 válasza jim bcs (#43911) üzenetére


szricsi_0917
tag

Konzol már volt mert a mostani is azon van. De miért kell utána venni a konzolt?
Csak játékra használom majd.
Nem baj ha drágább inkább minőségibb legyen mint hogy kidobjak érte ennyi pénzt és a végén nem vagyok vele megelégedve.

(#43913) jim bcs válasza szricsi_0917 (#43912) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor még mindig Dell U2312HM vagy Dell S2340L

az S2340L tükrös én imádom, az U2312HM nem tükrös és egy picivel jobb input-lagra azaz gyorsabb a válaszideje, mindegy melyiket veszed játékra tökéletes

szerintem neked az U2312HM lesz a nyerő ha már falon lesz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43914) gyetvai19 válasza Zanik (#43904) üzenetére


gyetvai19
tag

Úgy látom az előnyöknél ott van hogy PWM mentes .. akkor ez garancia, hogy minden darab az ? :D

[ Szerkesztve ]

(#43915) szricsi_0917 válasza jim bcs (#43913) üzenetére


szricsi_0917
tag

Megnézem azért közelebbről milyen ez a kettő, de köszi szépen a segítséged :)

(#43916) jim bcs válasza szricsi_0917 (#43915) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha teheted mindenképpen

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43917) szricsi_0917 válasza jim bcs (#43916) üzenetére


szricsi_0917
tag

Amúgy miért szereted jobban tükröset? Van valami előnye is, mert külsőre mindenképp nekem is jobban tetszik az.

(#43918) Isual válasza gyetvai19 (#43914) üzenetére


Isual
veterán

"akkor ez garancia, hogy minden darab az ?" - Én ezt nem látom a cikkben. Tudtommal egy monitor teszteléséről írnak véleményt. :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43919) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

bocsi csak lejárt a szerkesztés, de ugye a S2340L-t is lehet falra szerelni?

(#43920) szricsi_0917 válasza szricsi_0917 (#43919) üzenetére


szricsi_0917
tag

Mert nekem forgatható vesa állványom van, tehát van mikor a monitor derékszöget zár be a fallal sőt legtöbbször úgy van.

(#43921) Tengri válasza Isual (#43918) üzenetére


Tengri
senior tag

"Flicker-free backlight"
Gondolom erre gondolt gyetvai19

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43922) Isual válasza Tengri (#43921) üzenetére


Isual
veterán

Igen csak én nem arra válaszoltam ;)

Egyébként meg nem, arra gondolt, hogy mivel a tftcenral PWM-mentes U2414-et tesztelt (ahogy ezt leírja a cikk és megemlíti proként), így következésképpen minden U2414 PWM-mentes (csak nem mondta ezt így expliciten ki). Csakhogy van egy kis ugrás a két állítás között.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43923) Tengri válasza Isual (#43922) üzenetére


Tengri
senior tag

Az "Oázis"-nál is előfordult már PWM-es U2414H?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43924) Ashenvale86 válasza szricsi_0917 (#43920) üzenetére


Ashenvale86
tag

Ha már u2312hm-val is szemezgetszt, akkor p2414h-t se hagyd ki. Árra ugyanaz, de valamivel jobb. Pl kisebb minimális fényerő. És látom, neked számít a külső is, ez szebb.

(#43925) Isual válasza Tengri (#43923) üzenetére


Isual
veterán

Idézőjel nélkül is megteszi. Egyébként passz, kérdezd őket.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43926) jim bcs válasza szricsi_0917 (#43919) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen de az S szériához külön adapter van, ám ha ügyes vagy akkor egy 1.5-ös lemezből meghajtod majd kifúrod és rögzíted az általad már meglévő konzolhoz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43927) szricsi_0917 válasza jim bcs (#43926) üzenetére


szricsi_0917
tag

És annak az adapternek mi a neve vagy hol lehet venni, mert mióta róla beszélünk keresem és egyszerűen nem találom.....mondjuk lehet hülye vagyok és csak én nem találom :)

(#43928) old_artist válasza szricsi_0917 (#43927) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az adaptert nem kell megvenned, az a monitor tartozéka!

(#43929) LionW


LionW
tag

Sziasztok, 40k körül milyen monitort érdemes venni?
16:9, film, játék, olvasásra kell. Betekintési szög nem fontos - nem feltétel az ips, bár nemtudom mennyire ajánlott régi paneles monitort venni.

(#43930) Norbee87 válasza Norbee87 (#43888) üzenetére


Norbee87
tag

Tudátok választ adni erre érdemes karibláltatni? Használtan venném havertól.

(#43931) schawo válasza Norbee87 (#43888) üzenetére


schawo
titán

Nem. A költség árban összemérhető a monitorral. És egy tn-től semmi extra nem várható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43932) jim bcs válasza szricsi_0917 (#43927) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem olcsó és még nincs nálunk, de ha rákérdezel a Monitorgurunál vagy Oáziscomputernél ők biztos betudják szerezni, ám ezért is mondtam hogy jobban jársz ha magadnak csinálod ez 3k-ból megvan, lemész a legelső kasznishoz mert ők használnak 0.7-1-1.5-2-es rozsdamentes lemezt és van hulló bőven, megveszed a darabot ott méretre is hajtják neked ez megvan 2k-ból majd berajzolod a gyári tartót és kifúrod-kireszeled és meg is vagy

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43933) Zanik válasza LionW (#43929) üzenetére


Zanik
addikt

Ha nem zavar a tükröződő felület, akkor a Dell S2240L jó választás lehet (AH-IPS). Bár olvasásra inkább egy tükröződésmentes bevonatú kijelzőt javasolnék. Dell-ek mellett az LG és BenQ ajánlott még. Nézz körül a termékek között az adott árkategóriában, aztán kérdezz rá inkább a konkrét típusra.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43934) jim bcs válasza Zanik (#43933) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha jó helyre teszed észre sem veszed a tükrös felületet

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43935) Zanik válasza jim bcs (#43934) üzenetére


Zanik
addikt

Volt tükrös felületű TN paneles monitorom, és jó elhelyezéssel tényleg nem zavaró. Aztán váltottam U2312HM-re, ott meg szerintem átestek a ló túloldalára a nagyon durva AG-coatinggal. A mostani U2414H-mal elégedett vagyok. Se nem glossy, se nem túl matt. Pont jó! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43936) Tengri válasza Zanik (#43935) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Sikerult kifogni egy PWM-menteset?
Tapasztalat/elso benyomas rola?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43937) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Csak szeretném megköszönni a topiklakóknak a tanácsokat, és a segítséget! :R

robee22 fórumtárstól sikerült végül vennem egy HP ZR24w-t, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Mondjuk amikor először bekapcsoltam, azt hittem elteleportált egy szoláriumba, de aztán a brigthness-t nullára véve kb. ugyanazt a fényerőt nyújtja, mint a régi Samu 730BF-em. Emellett warm color, 75-ös kontraszt, és más nem is kell - kalibráltatni is majd csak később fogom elvinni, ha egyáltalán.
Ja, és alapbeállításokkal pillanatokon belül felforrósodott a kasztni (különösen a fém keret), de a fenti beállításokkal, csak szépen lassan melegszik át, és akkor sem bántóan.

Először nagyon mellbevágó volt az élmény egy 17"-os TN után, hamar le is fáradtam tőle, nem tudtam huzamosabban használni, de most 3 hét után már sikerült hozzászoknom.
Külön plusz, hogy az alacsonyabb felbontásokat is tökéletesen jeleníti meg, semmi torzulás, vagy homályosodás nem látszik, így a játékokkal sem lesz gondom!

Szóval nagyon jól jártam, teljesen elégedett vagyok a kicsikével! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43938) Zanik válasza Tengri (#43936) üzenetére


Zanik
addikt

Már korábban leírtam róla a tapasztalataim, keress vissza. És tuti PWM-mentes! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43939) jeszi


jeszi
tag

Sziasztok!

A két új monitor között a méreten kívül érdemi különbség van?

1. BenQ GW2265HM Monitor
2. BenQ GW2760HS Monitor

Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy a kisebb és elég olcsó pwm-free monitorba valamivel gyengébb VA LED panel van? Gyanusan olcsó...

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#43940) jim bcs válasza jeszi (#43939) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen van egyiket se venném meg!

Közöld meg a 2 árat és Dell S2340L vagy Dell U2312HM, az S tükrös az U nem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43941) jeszi válasza jim bcs (#43940) üzenetére


jeszi
tag

1. BenQ GW2265HM Monitor - 32487 Ft
2. BenQ GW2760HS Monitor - 69875 Ft
Dell U2312HM - 53061 Ft
Tükrös nem kell.

A Dell U2312HM is pwm-free? Azért a 22 colos Benq árra elég olcsó és még erősségei is vannak (fekete, kontraszt, hdmi port) a Dell IPS-el szemben. Persze a betekintési szög kevesebb. Miért érné meg kb. 20000 Ft-al többért a Dell? Mert minőségibb az alkatrész? Pontosabbak a színek?

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#43942) jim bcs válasza jeszi (#43941) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen, ám te tudod de IPS korszakba VA/TN panellel szerelt monitort venni szerintem óriási butaság

a Dell elektronikáját nem tudja felülmúlni a BenQ, ezt vagy elfogadod vagy nem

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43943) jeszi válasza jim bcs (#43942) üzenetére


jeszi
tag

A benq VA LED néhány paraméterben még jobb, mint az IPS. pl. filmeknél sötét részek. A betekintési szög sem nagyságrendekkel rosszabb. Sokkal olcsóbb. Elfogadom, hogy a dell elektronika jobb, de a benq-ra is adnak 3 év garit. Egyszerűen nem tudom meggyőzni magam, mért kellene +20E ft-ot kiadni...

"Az óriási butaság" mögötti érveket nem látom. Nem kötekedni akarok, hanem felderíteni az ár/érték arányt a minimális követelményeimmet figyelembe véve. Látom, hogy jó a dell, de egyenlőre túlárazottnak érzem.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#43944) Tengri válasza jeszi (#43943) üzenetére


Tengri
senior tag

Szerintem, ha teheted tekintsd meg eloben mind a ket monitort....
s utana el fogod felejteni a TN panelosat.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43945) BomiBoogie válasza jeszi (#43941) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Dell 2312HM is PWM-mentes, igen. :K

(#43946) LionW válasza Zanik (#43933) üzenetére


LionW
tag

Rendben, LG IPS 22EA53VQ-P ezt néztem ki, árban pont jó és többen is ajánlották.

(#43947) joker1220 válasza stranger28 (#36069) üzenetére


joker1220
őstag

Kicsit megkésve ugyan de köszi szépen a megerősítést ezzel a GW2255-el kapcsolatban :R

Végülis 33,5k ért jutottam hozzá (mert azonnal elrohantam az első boltba ;]) de nagyon
nem bántam meg, szuper monitor, játékra csak ajánlani tudom, nekem nagyon bejött,
nagyon szép képet ad:-)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#43948) BomiBoogie válasza LionW (#43946) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Inkább a 22EA63-at nézd helyette. :K

(#43949) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Megjött a Dell S2340L-em és tök jó, de olyan kicsit mintha a képernyő egyik fele picit világosabb lenne. Leakartam fényképezni,de nem látszik a képen.

Az a kérdésem, hogy ez normális lehet (IPS miatt?) vagy aggódjak, hogy valami baja van? Eléggé minimális az eltérés, mondom, lefényképelni se tudtam.

köszi:)

szerk.: Ha előtte ülök akkor eléggé minimálisan látom, nagyon kell rá figyelni.

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43950) #67688960 válasza jeszi (#43943) üzenetére


#67688960
törölt tag

a dell elektronika jobb? ezt max az tudhatja aki konkrétan tudja mi van benne :)
hagyjuk meg az ips-t a mókusoknak :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.