Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) harry válasza Tonyo (#122998) üzenetére


harry
veterán

Mondom fugg a nezesi tavolsagtol is :) Meg a szemedtol is, szoval menj el egy bemutatoterembe (mittomen MediaMarkt, Alza stb), eloben talan valamennyire konnyebben meg lehet ezt mondani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123002) kchris78 válasza Tonyo (#123000) üzenetére


kchris78
veterán

nézd meg a ppi értéket 130 körül már monitor esetén jó lesz.

(#123003) KAMELOT válasza Tonyo (#122998) üzenetére


KAMELOT
titán

UWD...akkor az a ACER amit írtam
4K...akkor PROART PA329CV

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123004) section9


section9
őstag

Letezik 32-34" koruli 16:9-es 144hz-es, QHD/4k felbontasu G-Sync kompatibilis monitor, ami birja egyszerre a HDR-t es a G-/FreeSync-et? Nagyon igeretesnek tunt a fentebb ajanlott Acer szeria viszont ahogy neztem nem megy rajta egyszerre a HDR es a FreeSync, illetve a 34-es 21:9-es, amit nem szeret az Xbox. :B

(#123005) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok,

Monitor vétel előtt állok, de még nem született döntés és véleményekre lennék kíváncsi.
Leginkább munkára (kódolás és kapcsolodo dolgok) kellene, a legnagyobb dilemma egyelőre az, hogy 2db 27"-os monitort vagy egy 34"-os ívelt monitort vegyek. Korábban két szerintem 24-es full hd-t használtam karokra rögzítve, az jó volt amúgy, de most ahogy nézem a 34-es ívelteket azok is tetszenek. A 34-es mellet szól, hogy talán jobban kitölti a látóterem, nincs káva középen, jól is néz ki, meg bármilyen notebookra ráköthetem anélkül, hogy kellene dokkoló vagy bármi. Viszont 2db 27-es QHD vagy 4K nyilván több használható helyet ad, több pixel meg sokkal nagyobb is. IPS-t szeretnék és leginkább Dell-ben gondolkodtam, az korábban is bejött, de hajlandó vagyok mást is megfontolni, pl. az íveltből LG-t néztem. Jelenleg kb. az alábbi 3 van a listámon, de nem vagyok annyira tájékozott csak azok alapjan szelektáltam amit arukereson találtam: Dell S2721QS (27", 4k, ~130e körül), Dell S2721DS (27", QHD, 110e körül), LG 34WP85C-B (34" ívelt, 3440x1440, 190e körül de ebből elég lenne egy is). A keret az olyan nagyon max. 300e körül van.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#123006) johnnyvsr


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok! Ti melyiket választanatok játékhoz?
SAMSUNG Odyssey G5 S27AG500NU ips ha jól tudom ez a (2021es kiadás)
Samsung odyssey g7 C27G75TQSR

(#123007) miazmá


miazmá
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy ilyen monitort: GIGABYTE G27Q van vele valakinek tapasztalata?

(#123008) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Ha kimondottan csak játékra keresek monizort érezni lehet a 4ms és az 1ms közt a különbséget?

Cimbee

(#123009) XboxPlayer válasza Cimbee (#123008) üzenetére


XboxPlayer
tag

Igen. Játékra fontos az 1ms. :)

Üdv, Krisztián

(#123010) KAMELOT válasza Cimbee (#123008) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi legyen 1ms? Response time vagy az input lag? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123011) Cimbee válasza KAMELOT (#123010) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Ennyire sajnos nem értek hozzá. Volt egy 5ms-os monitorom és éreztem,hogy valami nem stimmel vele játék közben. Csak azt nem értem miért teszi rá a gyártó a dobozra,hogy gamer monitor 5ms válaszidővel.

Cimbee

(#123012) KAMELOT válasza Cimbee (#123011) üzenetére


KAMELOT
titán

Kicsit utána kell nézni a dolgoknak. Az csak jó marketing a verebeknek :)
Felbontás, méret, vga, konfig, pénz?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123013) Cimbee válasza KAMELOT (#123012) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Eddig 1080p-be játszottam szeretnék feljebb lépni természetesen csak akkor ha ki tudom használni a kártyámat, egy ívelt 49 colos monitort használtam kerestem is ilyen méretben 1ms-al de nem találtam, vagyis van 600ezer ft ez már túl sok nekem, Asrock Formula 6900xt használok, max 300ezer ft a keret :R

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#123014) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy melyik monitort javasolnátok játékhoz a kettő közül?
Laptop lenne rácsatlakoztatva fps játékoknál kicsit kicsinek érzem a 17inches kijelzőmet.

Alábbi két opció lenne.
GABA GL-2704FHD

és vagy

Samsung Odyssey G3 F24G35TFWU // Samsung Odyssey S24AG300

A GABA monitornál nem tudom hogy VA/TN panelről van szó minden boltnál más-más található.

Ha van egyébb ajánlás keret max 70k

Válaszokat előre is köszönöm! :)
Üdv Ricsi

[ Szerkesztve ]

(#123015) 4264adam válasza Spartacushu (#123014) üzenetére


4264adam
veterán

Ajánlás: [AOC 24G2U]

- FHD
- 24"
- IPS
- 144Hz
- Freesync / g-sync
-65-70k

3 évig használtam ilyet, minden forintot megért.

[ Szerkesztve ]

(#123016) harry válasza 4264adam (#123015) üzenetére


harry
veterán

+ az allvanyt is lehet mindenfele mozgatni, van pivot mod is.
A haztartasban ketto is van, teljesen jok szerintem, csak nekem mar kicsi / kellett egy nagyobb (is).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123017) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni monitor választáshoz :DD :

A következő fő paraméterrekel keresek monitort gamingre
-34" ultra wide
-freesync és/vagy gsync (árképző)
-vesa mount
- min 144Hz
-panel típusa mindegy
-csak boltból új

A problémám, hogy tartok a ghostingtól :O (tudom minden monitorban van valamennyi). Ha jól értesültem az alacsony válaszidő nem feltétlenül (G2G ill. overal) megoldás erre a problémára. Mennyire kellene felmennem árban, hogy egy "elfogadható" terméket használhassak?

[ Szerkesztve ]

(#123018) -FLY-> válasza BaziJoe00 (#123017) üzenetére


-FLY->
őstag

[link] pl szvsz rendben van, találsz róla tesztet az rtings-en. Mondjuk most az ára elég magas sajna. 144Hz-en használom 10bit-en, szimulátorozáshoz teljesen jó. Egész jól amúgy beállítható az overdrive-ja, így doom-ban sem feltűnő a maszatolása, közel 5000:1-es kontrasztja meg egyenesen lehengerlő.

[ Szerkesztve ]

(#123019) Cimbee válasza -FLY-> (#123018) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék monitor választáshoz.

A következő paraméterrel keresek monitort játékra!

- 34" - 49" ultra wide
- 1440p vagy felette
- 1ms
- freesync
- 144hz - 240hz
- VESA csatlakozás
- a panel típusa mindegy
- ívelt 1000R - 1800R
- 300.000ft , + - 20.000ft
- új vagy használt

:R

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#123020) Danex


Danex
addikt

Üdv, ma küldtem vissza garanciába a monitorom 27col, va 144hz és eljátszottam a gondolattal, hogy váltanék ultrawide-ra. Ahogy néztem ezek 32, de inkább 34 colban mozognak.

Fő felhasználás játék, illetve homeoffice (szoftverfejlesztés) lenne.

A jelenlegi monitorommal (azon kivül hogy meghalt a displayport csatlakozó) nagyon csalódott voltam, hogy freesync mellett folyamatosan vibrált a kép, pedig nem esett le az fps nagyon, illetve a max fps-t is limitáltam a felső limit alá akár több fps-el is. Ahogy olvasom ez máig probléma és talán a VA-nál sokkal jellemzőbb.

Szóval kérdésem, hogy milyen ultrawide opciók vannak amik nem űberszarok játékra, nem kerülnek egy vagyonba (lehetőleg 200e alatt) és freesync nem villódzik (jövőre való tekintetben akár nvidia féle gsync compatible módban sem). Egyáltalán létezik ilyen? Mert nagy csalódás volt, hogy ilyen flicker free meg minden háttérvilágítás, de freesync mellett meg hót szar volt az egész. :F

(#123021) fudi2002 válasza fudi2002 (#122982) üzenetére


fudi2002
veterán

Nos hátha valakinek tanulságos:
Hisztis finnyás pixelbuzerátorok, kik minőséget kergetik, mint én, olvassanak, többiek tekerjék át :)
Eizo S2411W adta az alapot 13 éve, ehhez tudok mindent mérni. Gondoltam, videokari upgrade után akkor már magasabb frekis monitor is kellene. Első körben beszereztem egy Xiaomi 34-es monitort. VA panel, amely Black Smearing effektusos(ezt később tudtam meg), baromira zavaró volt (vicces mert a 13évvel ezelőtti eizo is samsung va az nem csinál ilyet, nem is gondoltam hogy ilyen gondom lehet egy relatíve friss monitorral) illetve ez a görbületes(1500R) borzalom kivitte a hajam. Fotószerkesztésre is használom a monitort, el nem tudtam képzelni hogy ennyire zavarni fog, hát zavart, ment vissza.
Acer Nitro XV342CKP jött, sík panel és IPS ami így black smearing mentes. Eme téren teljesen meg is felelt, de hogy lehet hogy 180.000ért ipst kapunk ami 144hz ráadásul? Hát úgy, hogy kb 5%nyi a vignettálása, azaz a képek szélei ennyivel sötétebbek(főleg fehér és szürke színeknél látszik). Keresgéltem, hogy bennem van-e a hiba, hosszas olvasgatás után kiderült hogy amit kiszúrtam első blikkre, sajnos jobb tesztekben kimért "betegség". Illetve amivel nem számoltam, az a PPI. 24 colon az 1920x1200as felbontás az én már nem annyira fiatalos szememnek komfortos és megszokott volt. A 34 colos egyedek 110-es ppi-je viszont határozottan zavart. Ráadásul annyira széles a monitor, hogy kis túlzással ha az órára tekintettem majdhogy érzésre kedvem támadt közelebb hajolni. A másik érdekesség amit korábban hasra csapva megjegyeztem itt, és bebizonyosodni látszik, ekkora UW méretnél sem a nagy görbület nem, sem a sík sem jó. Bár személyesen nem volt alkalmam ellenőrizni elméletem, de az eddig próbáltak alapján a kettő között 1900R lesz a valóban szükséges, de még nem zavaró görbület.
Szóval ha valaki ilyen méret és felbontás mellett teszi le voksát, valóban - ahogy többen ajánlották - célszerű személyesen meglesni, mert nagy meglepi lehet a végére. (sajnos nekem a busók földjén nem sok lehetőségem van ilyen kaliberű monitorokat személyesen vásárlás előtt megtekinteni)
Most itt ülök egy LG 32GP850-es monitor előtt, ami határozottabban nekem van tervezve, 10bites panel, 2.8% alatti vignettálás(ami úgy a fele az acernek), !számomra! megfelelő felbontás ehhez a képmérethez. Ips panellel, ami már utoléri a szememben a 13éves Eizo -Samsung házasságából származó VA monitorom minőségét :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123022) Dhampir válasza fudi2002 (#123021) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper! :)

Jómagam a kis testvérkén; az LG 24GN650-B felett tanakodom, ugyanis bőven elég lenne a kisebb méretű 23,8 hüvelykes monitor is.

Például az LG 24MP59G monitornál valamivel jobbnak tűnik és nem is nagyon sokkal drágább.

(#123023) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Jelenleg 1440P felbontású monitorral rendelkezem ami sok a 1660-nak. Full HD felbontáshoz milyen monitorok a legjobbak? Kinéztem párat Omen 25i, gigabyte, msi optix, alienware . 110 ezernél nem szeretnék többet fizetni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#123024) Liso


Liso
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a monitorról 2022-ben? ASUS VG248QE
Mennyi a reális értéke használtan? kb. 50 ezer forint a keretem egy monitorra.
Fps játékra kellene.
Sajnos nem találtam friss teszteket.

:R

(#123025) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A DisplaySpecifications honlapján különös dolog tűnt fel az LG 24GN650-B esetében, miszerint a panel a BOE gyártótól származik.

Vajon a panel feltüntetett gyártója csupán elírás lehet? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#123028) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlással kapcsolatban.
Próbálom vázlatszerűen összeszedni mit keresek, hátha úgy jobb mindenkinek aki segítene:

A fix igények
- méret: 27
- felbontás: WQHD
- panel: IPS

változó igények: minél több annál jobb
- színmélység
- színtérlefedettség

Felhasználás: fotós utómunka
Keret: 100-200K

Eddig nézett típusok:
Acer Nitro XV272UP
Asus Proart PA278QV
Dell U2719D
Benq PD2700Q,

Nézem az ezek feletti kategóriát, de mivel ezzel párhuzamosan PC építésben is vagyok és belátva, hogy majd kalibrálva is amit megalkotok és átadok az ügyfeleknek, azt gyöngyörűen végigfuttatják majd a világszép samsung telefonok kijelzőin, vagy a laptopjaikon, szóval arról győztem meg magam hogy legyen egy alap színvonal színhelyesség szempontjából ha bármelyik képből nyomat lenne, de amúgy ezer féle ember ezer féle kijelzőjén megfordulhat a kép, nem lehet, hogy mindenkién ugyanúgy nézzen ki.

Nagyon megköszönném a véleményeteket, hogy van-e ebben a "csóró igényes" kategóriában bármi különbség vagy csak ár és dizájn. Ja, dizájn. Imádom a dellek kinézetét és hát nem vagyok oda a Benq és Asus masszív felépítésétől, de hát van az az ár amiért együtt tudok élni vele :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#123029) mad823 válasza grigo (#123028) üzenetére


mad823
őstag

Úgyis a BenQ lesz az... :D

(#123030) grigo válasza mad823 (#123029) üzenetére


grigo
őstag

Miért? Baromi kíváncsi vagyok :)
Nálam most az Acer vezet. Bár mivel minden hozzám hasonlónál dell és benq az amit látok, eszembe nem jutott volna, hogy asus és acer szóba jön.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#123031) fudi2002 válasza grigo (#123030) üzenetére


fudi2002
veterán

Csak megjegyzés, az lg nano paneles szériája gyárilag színkalibrált, legalábbis az általam használt 32gp850 tuti.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123032) Biga123 válasza fudi2002 (#123031) üzenetére


Biga123
addikt

Az Acer xv272up is kalibrált gyárilag :K
De fotós munkánál lehet megérné egy helyszíni kalibrálás.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123033) argo001


argo001
csendes tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni monitor vásárlása kapcsán. Tervezek egy AMD Athlon 3300g + MSI B450M-a pro max vázú számítógépet, ehhez pedig egy olyan monitort szeretnék választani, ami baromi kevés helyet foglal, tekintettel arra, hogy a kis íróasztal sarok, ahova a gép kerülne, is kicsike.

Én az ASUS MB165B hordozható monitort néztem ki. Kérdésem lenne, hogy ennek egyedül egy USB 3.0 csatlakozója van, kell-e valamilyen átalakítót vásárolnom, hogy tudjam csatlakoztatni a számítógéphez, vagy elegendő simán az USB portba csatlakoztatni? Ilyen monitorokkal még nem volt dolgom.

Köszi a választ!

(#123034) mad823 válasza argo001 (#123033) üzenetére


mad823
őstag

Elméletileg egy HDMI USB-C (DP ALT) átalakítóval tudod hajtani (mivel az alaplapod usb-n nem ad videójelet), azonban tápot nem fog így kapni a monitor, szóval nem igazán működőképes a dolog.
Az miért nem opció, hogy egy vesa konzollal felcsavarozol egy monitort a falra?

[ Szerkesztve ]

(#123035) leslien


leslien
nagyúr

üdv,

ez kettő közül kéne választani .. melyik jobb pl játékra? [link]
ips vs sva van vmi hátrány ?
választ előre is köszönöm.. :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#123036) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Hdmi vagy Displayport ezt venném a helyedben

Cimbee

(#123037) argo001 válasza mad823 (#123034) üzenetére


argo001
csendes tag

A konnektorok miatt. De akkor keresek egy olcsóbb, kisebb 18,5 hüvelykes monitort. Köszönöm a választ!

(#123038) Amerigo57 válasza grigo (#123028) üzenetére


Amerigo57
őstag

(#123039) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok!

Új monitort szeretnék pár héten / egy-két hónapon belül venni a fullHD Asus VC279 helyett. Az összefoglalót becsülettel végig olvastam, de nagyon-nagyon réginek tűnnek az ottani információk....

A monitor munkára (CAD rajzolás), és hobbira (igényes amatőrfotózás) kellene, nagyon-nagyon ritkán FPS játékra, de ott is 8-10-12 éves címekkel (Crysis sorozat).

Elvárásaim: 27" méret, színhelyesre kalibrált vagy kalibrálható (100% sRGB színtér), WQHD (2560x1440) felbontás, talp nélkül, VESA konzollal falra szerelhető legyen, és legyen benne valamiféle hangrendszer. Frissítési frekvencia indifferens, nincs elég erős VGA-m a 144 Hz-hez meg hasonlókhoz (lásd adatlapomon), de nem is nagyon érdekel a dolog....

A lényeg a lényeg: nagyjából 100- 110 ezer forintom lesz rá, sajnos nem több.

Itt olvasgatva többször előkerült az ACER NITRO XV272 UP monitor, elsőre szimpatikusnak tűnik, főleg hogy az Oaziscomputer is kifejezetten jókat írt róla, valamint náluk aránylag olcsón kalibráltathatom is.

Szerintetek? Vagy jelenleg van ennél jobb vétel ilyen paraméterekkel és áron?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#123040) leslien válasza leslien (#123035) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor erre nincs válasz ezek szerint... :(((

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#123041) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Lehet hogy nem a legjobb helyre írok, de felmerült bennem egy gondolat. Próbálom egyszerűen tömören leírni.

Amikor 60hz-en játszom ( 60hz-es monitoron ) Ugyebár Vsync mellett a legkirályabb a helyzet, mert akkor van összhang és akkor a legfolyamatosabb a kép. Érzetre is meg úgy mindenhogy

Nyilván kikapcsolt Vsync-mellett máris problémák vannak, legyen az iylenkor 80- vagy akár 50fps, hiszen össze vissza töredezik a kép, és egyszerűen rosszabbnak éli meg az ember, mert ugye tearing jelenség rögtön megfigyelhető, de ez csak 60fps felett... hiszen, a monitor nem tud többet és a következő képkocka érkezése töri meg a képet
60fps alatt kikapcsolt vsync mellett nincs ilyen effektus, vagyis nem kéne, mert a monitor már "készen van" csak képkocka nincsen amit kirajzolhatna.

Felmerült bennem egy kérdés, most hogy adott egy 165Hz-es monitor, próbálgattam hogy gsync-melett vagy teljesen kikapcsolva szoftveresen hardveresen is, de ha nincs 165 fps, lényegében teljesen mindegy hogy ez a funkció be van e kapcsolva vagy sem.
Sőt, ha nincs bekapcsolva jobban járok, mert nem esik be a monitor képrissítése akár 50-60hz-re is, hanem marad 165 és az fps meg éppen annyi amennyit a kártya tud.

Egyszerűen nem vettem észre 165hz mellett Tearing effektust, kivéve ha az fps 165 felett van nyilván mint anno 60 esetén

Most akkor a Gsync-nek mi értelme van ezt leszámítva ?

Mindamellett amúgy is 60fps-re korlátozok le mindent nekem teljesen mindegy hogy 165hz, a kártya ne pörögjön itt nekem.

Ezen valaki elgondolkozott már? Vagy valamit kihagyok a számításból ?

[ Szerkesztve ]

(#123042) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

ASUS TUF VG249Q monitorom van, és két HDMI kábelem, az egyiket adták csak nyilván a monitoromhoz, de a kettő közül melyiket? A HDMI feliratút vagy a High Speed/HEC-et? Valaki meg tudná nézni, akinek van rá lehetősége?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#123043) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Hello,

Asztalra szorítható kétkarú állványt tudnátok ajánlani? Az lenne a legjobb, ha könnyen állítható lenne, de nem muszáj. egy 27 és egy 24 colos monitort tennék rá egymás mellé

(#123044) Hiei555


Hiei555
tag

Sziasztok monitort szeretnék vásárolni főleg játékra lenne minden félére és általános felhasználásra. Ami most jó árban van az ez ACER XV272UP (100k). Tud esetleg valaki mondani róla valamit hogy milyen?(ghosting,válaszidő,g-sync,színek,fekete,kontraszt...). Esetleg ha tudtok mást ajánlani azt is megköszönöm. A lényeg 1440P 27-32 és 100-130k Köszi!

(#123045) Biga123 válasza Hiei555 (#123044) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem teljesen frankó.
ghosting - 0
válaszidő - gyors mint állat
g-sync - tökéletesen működik
színek - elsőre kicsit túl "színesnek" tűnt, szvsz a széles színtér miatt. De van SRGB mód.
fekete,kontraszt - ips szinten szerintem egész jó.
Ennyi pénzért szerintem nem nagyon találsz jobbat.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123046) seven7


seven7
aktív tag

Sziasztok!

Édesanyám monitora felmondta a szolgálatot.
Segítsetek, hogy mi ajánlott vétel most, 24-27"-os lenne ideális, full hd felbontással, 60hz-nél sem kell több, az pozitívum ha van benne hangszóró.

Köszi!

(#123047) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
HP X32-vel van valakinek tapasztalata?
32" 1440p IPS 160Hz, Freesync, ez mind jól hangzik, de első kézből származó tapasztalatnak jobban örülnék...
107.000 Ft-ért lenne.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#123048) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Nem konkrétan modell érdekelne hanem arra szeretnék rájönni jó e nekem az ulra wide.

Eddig csak laptop kijelzőt használtam, de most lett helyem egy nagyobb monitornak. Első felvetés az egy ~24-27" környéki 16:9 es IPS monitor volt, viszont érdemesebb lenne egy 29-32" ultra wideot beszerezni? így a laptop kijelző ignorálva lenne lehajtva lehetne.

Felhasználási szinten 50% ban munka/tanulás amihez szükségem van "dupla" kijelzőre egyik felén valami videó vagy dokumentáció a másik felén meg valamilyen jegyzetelő alkalmazás. 30% ban tartalom fogyasztás, youtube, böngészés de a média tartalmakat nagyrészt 4k tv-n oldom meg így ez mellékes. és a maradék 20% némi játék lenne de laptopról lévén szó nincs túl nagy vas alatta bár a jövőben lehet kap egy external GPU-t.

Szerintetek ilyen felhasználási módra érdemesebb lenne az ultra wide?

Alapvetően az ár nem számít persze használtat tervezek venni de ~10-20e rel többért már van ultra wide így az még bele férne. A fő szempont hogy főleg a tanulásom/munkám megkönnyítse hogy jobban átlátható legyen.

(#123049) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Hello,

A következő paraméterrel keresek monitort játékra!

- 34" - 49" ultra wide
- 1440p vagy felette
- 1ms
- freesync
- 144hz - 240hz
- VESA csatlakozás
- a panel típusa mindegy
- ívelt 1000R - 1800R
- 300.000ft , + - 20.000ft
- új vagy használt

Cimbee

(#123050) MEGAL0D0N válasza Pferi (#123047) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Szia Pferi

Nos én most vittem vissza egyet az alzába. 13 nap alatt nem sikerült megbarátkoznunk.
Én 60-80 centiről nézem a monitort így olvasd a beszámolómat.
A hátsó gombok katasztrofálisan vannak elhelyezve.Gyorsan le is kaptam valami omen szoftvert de az aztán egy puritán program.Kb semmit nem lehet állítani benne.Szerintem rossz a betekintési szöge is.A HDR ha be van kapcsolva és nem filmezel akkor ha mozgatod az egeret konkrétan a kijelző közepe egy sávban "villog" mikor áthúzod rajta az egeret.Az eizo monitorteszten például tök jó volt olvasni.De már böngészgetni nem.A betűk néha kék és lilák lettek(például itt a ph-n is). Nem lehet forgatni. Matt a kijelző de eléggé tükröződik.Szóval nekem nem jött be a monitor.

Ami tetszett az hogy egészen a talpáig le lehetett engedni a kijelzőt. A Freesync nekem jól működött(RX6700xt). Egyszerű a szerelése és stabilnak mondanám. És nekem nagyon szimpi hogy semmi csicsa nincs a megjelenésében.

Lehet úgy tűnik a leírásomból hogy sz@r ez a monitor pedig nem.Csak az én elvárásaimat nem hozta.

Ha tudod vedd meg és ha nem jó 14 napod van az elállásra.

Üdv
Mega

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.