Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) BomiBoogie válasza Blue meth (#44399) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

DELL U2312HM.

(#44402) Isual válasza anytime (#44381) üzenetére


Isual
veterán

Kösz. Van még pár itt tőlem. Ha érdekel szemezgess. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44403) anytime válasza Isual (#44402) üzenetére


anytime
őstag

Koszi!
Olvasom, hogy mar egy fenykepezo segitsegevel is meg lehet allapitani a pwm mentesseget.
Arrol lehet valamit tudni, hogy mit kell vagy eppen mit nem kell latni pro es kontra esetben?
Koszi,
A

(#44404) Isual válasza anytime (#44403) üzenetére


Isual
veterán

Ni

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44405) yodamastah válasza anytime (#44400) üzenetére


yodamastah
őstag

Tényleges látótered nőni fog, és ha megfelelő a szoftveres támogatás, akkor be tutd úgy állítani hogy az oldalsó monitorok is torzításmentes képet adnak. Pl: igy látsz ki az autóból kb 45 fokban befordított monitorok esetében: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44406) KAMELOT válasza *Ropi* (#44396) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen kicsit kisebbek a betűk, de nekem nem okoz gondot és 100cm-ről nézem a monitort. Ami fontos volt nekem az éles kép és szép színek, amikor megvettem az Eizo-t.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44407) Rendo84


Rendo84
senior tag

Tudnátok olyan 27"-os monitort ajánlani ami:
- IPS panelű, vagy legalábbis a kép minősége kiválló
- 60-80k közötti összegbe kerül
- válaszidő 1-8 ms
- LED háttérvilágítású
- kép arány 16:9
- Felbontás: Full HD, vagy annál jobb

(#44408) tskó


tskó
tag

a gyereknek vennék monitort, erre gondoltam:

[link]

megbízható? van valami ismert gond vele, stb?

(#44409) anytime válasza yodamastah (#44405) üzenetére


anytime
őstag

Hoppacska ...., koszonom!
Elkezdek kulorgatni ... ;)

(#44410) zodo válasza KAMELOT (#44349) üzenetére


zodo
nagyúr

Jól gondolom hogy végül is az LG panelja ugyanaz a P2414H és 24EA53VQ-P esetében csak sRGB lefedettségi % értékben térnek el ill. válaszidőben ha a száraz adatokat nézzük?

Továbbá csak anyagminőségben, vga helyett displayport kábel a csomagban, csatlakozási lehetőség(ek) típusaiban/számában, állvány adta kijelző állíthatóságban nyújt többet a Dell cirka 10k felárért?

(#44411) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos ma egy elég érdekes dolgot tapasztaltam az nVidia kártya és a Dell U2414H-s monitorommal kapcsolatban.
Eddig az tűnt fel hogy a fekete nem volt igazán fekete, inkább a szürkébe hajlott egy kicsit, ennek utána nézve, egy érdekes dologra akadtam, mégpedig az nVidia kártyák nem Full Range (0-255)-ig hajtja a monitort, hanem a Limited Range (16-235)-ig hajtja a monitort.
Utána járva a dolognak találtam egy NV_RGBFullRangeToggle nevű programot, amivel aktiválható a Full Range mód, ami által látványosan javult a fekete szín.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44412) *Ropi* válasza KAMELOT (#44406) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha csak néhány órát van az ember a monitor előtt akkor nem gond, de szezonban 14-16 órákat utómunkázok minden nap: így azért már jobban megnézem, mi mennyire fárasztja a szemem. :)

(#44407) Rendo84: Nettóban belefér. ;)

(#44408) tskó: ha az nem zavar, hogy nincs HDMI bemenete, akkor általános használatra jó.

(#44410) zodo: Nem, mert ezek az értékek a panelból adódnak, ha tehát nem egyformák, akkor a panelek sem.

(#44411) zsolt501: Igen, ez így (nem) működik. :) Vagy ha a kártya engedi rámoddolod a Quadro-k driverét és azzal is rendesen meg (én is így használom a GTX460-am 10 Bites színkezeléssel DisplayPorton).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44413) South Velen válasza tskó (#44408) üzenetére


South Velen
addikt

Nem jó. Kicsit többért BenQ GW2265HM, sokkal jobb panellel és PWM mentes háttérvilágítással, ne vibráljon a gyerekeknek...

[ Szerkesztve ]

(#44414) El Kebir válasza zsolt501 (#44411) üzenetére


El Kebir
őstag

gondolom hdmi-t :U használva... mert a csökkentett dinamika tartomány tv-s, videós dolog, valószínűleg benne is van a az nv gyári vezérlőpultjában az állítási lehetőség (ahogy az amd-s ccc-ben is van).

ezek szerint akkor mindkét gpu gyártónál vannak érdekességek, ha tv kimeneten akar valaki monitort használni...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#44415) anytime válasza yodamastah (#44405) üzenetére


anytime
őstag

Sajat konfig volt?

(#44416) *Ropi* válasza El Kebir (#44414) üzenetére


*Ropi*
félisten

Infó. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44417) zsolt501 válasza El Kebir (#44414) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az NV vezérlőpultjában nincs ilyen állítási lehetőség mint az AMD ccc-ben, ezért is kell hozzá ügyeskedni, nem is értem, hogy miért hagyták ki ezt a lehetőséget az NV esetén.

A vicc az hogy nem csak HDMI esetén áll ez a hiba fent, hanem a DP esetén is.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44418) #67688960 válasza zsolt501 (#44411) üzenetére


#67688960
törölt tag

még a fulloson sem használod ki a monitorod rendesen, ahhoz már hdmi vagy display port kell és egy normális vga, bár csak 6+ os panelod van

(#44419) El Kebir válasza *Ropi* (#44416) üzenetére


El Kebir
őstag

nem vagyok jó angolból... korán van még a google fordítóhoz. :DDD (de tény, hogy az nvidia gpu-k vezérlőprogramját nem nagyon ismerem)

(#44417) zsolt501

DP alatt azért lehet, mert amd esetében is kettős funkcióval megáldott, tudja azt amit a hdmi (vagyis mint tv kimenet, hdtv kimenet) meg monitorkimenetként is funkcionál... akkor ezek szerint nvidia-nál korlátosak a képességei...

(DVI kimenetnél is ilyen? ...azzal talán lehetne közvetlenül hdmi-re alakítva kikerülni ezt a szoftveres bugot, vagy felfogásbeli defektet...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#44420) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Pontosítok, nos az NV-ben is van ilyen állítási lehetőség, de az csak a videókra vonatkozik, ami ugye nem egyenlő az általános használattal.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44421) zsolt501 válasza #67688960 (#44418) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jelenleg HDMI-n hajtom a monitort, és az is biztos hogy nem fogok sokkal többet kihozni belőle ezzel a 6+-os kijelzővel , de hogy jobb lett a kép az biztos.

El Kebir DVI-on nem tudom ellenőrizni, mert ezen a monitoron nincs DVI bemenet, sem D-SUB.
HDMI és DP van csak.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44422) El Kebir válasza zsolt501 (#44421) üzenetére


El Kebir
őstag

gyakorlatilag egy monitoron sincs DVI kimenet, én erről írtam... tehát nem értettél meg.
(vga dvi kimenet - monitor hdmi bemenetről írtam, mert ebben az esetben sincs jelátalakítás, korrekten megoldható)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#44423) #67688960 válasza zsolt501 (#44421) üzenetére


#67688960
törölt tag

amdnél a panel beállításnál van a szín beállítás, nem csak a videóra vonatkozik
hdmi alapból már ycbcr 4,4,4-en megy, de lehet korlátozni
szerintem az lenne a normális ha minimum rgb 0-255-ön menne és lehetne korlátozni ha kell
dvi-nél full rgb van
display port-ot még nem próbáltam, ott is kellene hogy legyen választási lehetőség(de még gyerekcipőben jár a csati)
amd-nél hd7xxx-től vagy lehet hogy már a hd5xxx van jobb mint a full rgb

[ Szerkesztve ]

(#44424) #67688960 válasza zsolt501 (#44417) üzenetére


#67688960
törölt tag

miért nem nézitek át a teszteket mielőtt vesztek monitort?
a tftcentral írja hogy nvidia kártyával gondok vannak

[ Szerkesztve ]

(#44425) tskó válasza South Velen (#44413) üzenetére


tskó
tag

akkor mit? olyan 40k-ig tudok elmenni.

egyébként nekem sokkal szimpatikusabbak a 4:3-as monitorok. ezek kihatlak? mindenhol csak 16:9-est látni ami 4.3-as van az horibilis áron megy.

[ Szerkesztve ]

(#44426) schawo válasza tskó (#44425) üzenetére


schawo
titán

ezek kihatlak?
Ki. Amúgy is az 5:4 volt gyakori, nem a 4:3. Most 16:10 van a fullhádénál keskenyebb képaránnyal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44427) zsolt501 válasza #67688960 (#44424) üzenetére


zsolt501
nagyúr

De ez egy olyan hiba ami orvosolható szerencsére.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44428) zodo válasza *Ropi* (#44412) üzenetére


zodo
nagyúr

Isual írásában olvastam: "Dell az LG új 23.8"-os IPS paneljét használja fel a P2414H típusban" és gondolom a válaszidőt az LG saját (megnemmondom minek hívják) technológiás eljárásával szorította 5ms az alap 8ms-ről.

Tftcentral oldalán ezt olvasni: Dell P2414H utilises an LG.Display LM238WF1-SLA3 AH-IPS panel
Minden már gyári adat egyezik kivétel az sRGB % ami lehet akár méri különbség is.

LG 24EA53VQ-P panel típusát nem találtam meg ezért csak feltételeztem ill. kérdeztem rá.

(#44429) KAMELOT válasza tskó (#44425) üzenetére


KAMELOT
titán

Az már a múlté. 16:9 a jelen és a jövő!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44430) schawo válasza zodo (#44428) üzenetére


schawo
titán

Igen, ezt úgy hívják, hogy panelgyorsítás. Az LG használ egy gyors állást is, ami viszont rettenetes túllépést produkál. Ebben az állásban eléri az 5ms-ot. Normál állásban 6m-ot tud, pont olyat, mint a normál gyorsítást használó Dellek, amiket 8ms-ra adnak meg gyárilag (AH és e-IPS egyaránt). Ezek a Prad adatai. A TFTcentral új rendszere viszont rendszeresen és módszeresen 2ms-mal magasabb értéket mér minden monitorra, mint a Prad, amit nem tudok mire vélni. Még csak néhány mérést végeztek, ha több összehasonítási pont lesz, akkor talán jobban megértjük, hogy mit is jelentenek a TFTcentral értékei.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44431) South Velen válasza tskó (#44425) üzenetére


South Velen
addikt

akkor mit?

Írtam.

[ Szerkesztve ]

(#44432) mexel


mexel
veterán

Olvastam a fentebb linkelt cikket a pwm lefotózásáról de nem jutottam semmire :D csak egy fehér csíkot sikerült fotóznom. Hogyan lehet lefotózni?

(#44433) csana


csana
senior tag

Üdv ismét :)

Lenne 2 kérdésem:
- A P2314H monitort (bátran) ajánlanátok filmezésre, illetve FPS játékokhoz is?
- A P2414H-hoz képest csak méretbeli különbségek vannak, vagy van egyéb műszaki eltérés is?

Ahogy próbáltam átrágni magam a monitorral kapcsolatos sajtóanyagokon, feltűnt, hogy míg a U2312HM-ről és a P2414H-ról elég sok tesztet találni addig a P2314H mintha nem lenne annyira "népszerű".

A gyártó oldalán nem találtam műszaki eltérést a P2314H és P2414H között (kivéve ugye a panelé méretét). Itt a PH-n pedig inkább a U2312HM, és a P2414H-kel kapcsolatos infókba futottam bele.
Előbbiről úgy tudom előfordulhat, hogy PWM-es példányt sikerül beszereznem, erősebb a fényereje, és jó a válaszideje. Utóbbi PWM mentes, picit "modernebb" dizájn jellemzi, gyengébb a fényereje és ennél sincs komolyabb input lagg. Most ezekből azt raktam össze, hogy akkor a P2314H-nál
- sincs észrevehető input lagg, ergó játékra alkalmas
- nincs PWM (ez kedvező lenne számomra)
- alacsonyabb a fényereje mint az U2312HM (kisebb az IPS bevilágítás)

Ha tévednék javítsatok ki pls!

Elvileg ma rendelném a P2314H-t, de egyre érdekesebb dolgokat olvasok itt a fórumon, és egyre jobban elbizonytalanodok. (Főleg hogy nekem is NVIDIA kártyám van GTX 660 TI).

:R

(#44434) zodo válasza schawo (#44430) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen az infót.
Ha jól értem akkor alapjába véve a Dell P2414H is 6ms és innentől nekem kell dönteni hogy megéri vagy sem a 10k felár a két kijelző közti egyéb extrákat/eltéréseket.

(#44435) schawo válasza mexel (#44432) üzenetére


schawo
titán

Rendes redőnyzáras fényképezőgépen válassz záridő prioritást. A záridejét állítsd kábé 1/25-re. A monitorra tegyél ki egy olyan képernyő teljes felbontásának megfelelő képet, amin középen 3-5 pixel széles fehér függőleges csík található, minden más fekete. A képernyő teljes tartalmát ez a kép töltse ki a kép. A fényerőt vedd le 20% alá. Ha ez megvan, akkor a fényképezőgéppel svenkelj (egyenletes szögsebességgel mozgass) jobbról balra vagy balról jobbra egyet a kép szélétől a másik széléig. Olyan szögsebességet válassz, hogy fél másodperc alatt érj át. Amikor az objektív a képernyőn a középső fehér csík környékén jár, süsd el a kioldót. Utána már csak számolgatni kell a csíkokat. Ha egy széles világos sáv van a fekete háttéren, akkor nincs PWM, hanem feszültségszabályozott a LED háttérvilágítás. Ha több párhuzamos csík látszik, akkor PWM-mel van dolgod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44436) mexel válasza schawo (#44435) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! :R Amint lesz időm kipróbálom. Mi az a rendes redőnyzáras? :D

(#44437) #67688960 válasza zsolt501 (#44421) üzenetére


#67688960
törölt tag

különben 8bitig pont elég a full rgb

(#44438) El Kebir válasza mexel (#44436) üzenetére


El Kebir
őstag

kár bonyolítani... vedd le a fényerőt és rázd előtte a kezed, ezt látod majd, ha pwm-es. (1 perc se kell ehhez a pwm teszthez...)

(ha nem pwm-es, akkor csak szimplán homályosan látszanak az ujjaid, csíkozodás nélkül)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#44439) Mans20


Mans20
addikt

Jónapok

30000Ft-ig melyik 1440x900-es monitor az ajánlott játék meg netre??új kéne és dvi-s,néztem a benq GL951AM-et de az dsubos.Használt nem kell,és jó lenne a 1980-ast megúszni mert ahhoz kevés a gtx650.

(#44440) Mikisys válasza csana (#44433) üzenetére


Mikisys
őstag

Filmnézéshez olyan monitort válassz, ami kevesebb, mint 5mS válaszidejű, hogy a digitális jelfeldolgozásból adódó képhibák minél kevésbé legyenek láthatóak. Jó, ha az sRGB színtér 90-95%-át tudja, nem pedig az NTSC akárhány százalékát.
-
A folyamatos PWM-es szabályozású háttérvilágítás valamint a képváltási frekvencia (frissítés) - egész-számú többszöröse, hányada, különbsége, - interferál egymással és ez okozhat villódzásos képhibát.

Üdv!

(#44441) schawo válasza mexel (#44436) üzenetére


schawo
titán

Rendes redőny (esetleg központi zár) van a dslr-ekben, milce-ekben, és a kompaktok egy részében. Telefonban nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44442) KAMELOT válasza Mans20 (#44439) üzenetére


KAMELOT
titán

Vegyél egy rendes monitor. 22-es fullhd-kat már árulnak 35K környékén.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44443) zodo válasza zodo (#44434) üzenetére


zodo
nagyúr

LG 24EA53VQ-P -ről készült bemutató videóban eléggé billeg.
Csillogó kerettel még csak csak ellennék mert a mostani is ilyen de kezdek a Dell P2414H felé hajlani.

Pontosítsunk.

Játékra is jó a P2414H ?
Ennek a kijelzőnek van valamilyen hátránya amit nem árt tudni (pl tükröződésgátló bevonat) ?

(#44444) Mans20 válasza KAMELOT (#44442) üzenetére


Mans20
addikt

Tudom hogy ma már a 22 a menő meg a divat,meg ips csilivili de meg van szabva unokaöcsémnek hogy 30k a max,meg írtam hogy gtx650-e van,ahhoz már sok a fhd.

(#44445) Rendo84


Rendo84
senior tag

Dell S2740L és Dell U2713HM monitor között, mennyire észrevehető a különbség, az 1920x1080 és a 2560x1440 felbontás között? Az utóbbit elbírná egy HD7970 SOC vga, megéri a nagyobb felárat?

(#44446) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Lassan esedékes lesz a monitor vásárlás, és a tanácsotokat szeretném kérni.
Full HD-s, IPS-s monitort szeretnék vásárolni majd, játékra, film nézésre lenne használva.
Az anyagi keret 40-50k lenne, értelemszerűen ennyiért a lehető legjobbra szeretnék beruházni. :F
(Természetesen ha lehet 40k alatt kapni korrekt darabot, akkor arra is vevő vagyok. :D )

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#44447) parkr válasza Mans20 (#44444) üzenetére


parkr
őstag

ha ragaszkodsz a 1440x900 felbontáshoz:
Samsung S19C450BW (kicsivel 30 felett)

de inkább olcsóbbat vegyél, ha már TN-paneles
Samsung S19B420BW 1400x900 ~25-ért

vagy
FUJITSU L20T-4 16:9 1600x900 ~25-ért

(#44448) parkr válasza Phobion (#44446) üzenetére


parkr
őstag

ha bevállalod a billegős, instabilabb talpat az olcsó(bb)ságért:
22"
LG 22EA63V-P ~40k

ha jobb minőségű és stabilabb kell:
22"
Dell S2240L ~43k
Dell P2214H ~48k

23"
Dell P2314H ~51k
Dell S2340L ~48k
Dell U2312HM ~51k

[ Szerkesztve ]

(#44449) Phobion válasza parkr (#44448) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm! :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#44450) mexel válasza El Kebir (#44438) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, kipróbáltam. Azt láttam amit a képen. ha viszont a fényerőt 100%ra tettem akkor nem.
ha jól értem akkor a pwm csak olyankor kezd működnui ha csökkentem a fényerőt? Minél lejjebb veszem annál inkább látható?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.