Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Dany007 válasza #67688960 (#43400) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, sasszem a másik becenevem. :D Egyébként tényleg pici dologról van szó. De látni kell kit zavar kit nem. Engem nem, mert szemből nézem.

(#43402) yodamastah válasza Dany007 (#43398) üzenetére


yodamastah
őstag

"Mert van színtorzulás. Persze töredéke, mint a TN-nek és így szemből nézve egyáltalán nem problémás, de 3 monitoros rendszernél már kijöhet, látszódhat."

Évek óta szimulátorozok 3 TN panellel és semmi gond nincsen a látószögekkel. Pedig amúgy idegbajt kapok már egy VA paneltől is, amikor pl dolgozom :) Persze a 2 oldalsó monitor be van fordítva azaz szemből látom őket. [link] De vezetés közben sosem zavart még hogy nem tökéletes a TN.

Én most már mindenképp 120hz monitorokat vennék (akár TN-t), és próbálnám erőltetni a 120hz hajtást vsync nélkül (iracinggel ehhez elég egy 7950 is eléggé jól kinéző beállításokkal). Így lehet legközelebb kerülni a fizikai modellhez. És ez köridőben elég sokat jelent....

(#43403) #67688960 válasza Dany007 (#43401) üzenetére


#67688960
törölt tag

hát amikor tépsz mint a veszett fene nehéz boncolgatni az árnyalatokat :D úgy többet megyek a pályán kívűl mint rajta

(#43404) kukulec


kukulec
őstag

hello, ez pwm-es? továbbá van valakinek tapasztalata vele?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#43405) fLeSs válasza yodamastah (#43402) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezek milyen monitorok pontosan?

szerk: btw a Cadillac-ket komázod? :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43406) yodamastah válasza fLeSs (#43405) üzenetére


yodamastah
őstag

Samsung 2443BW. Szerintem már nem nagyon lehet kapni. Pixelhibásan volt sok eladó amikor vettem. Olcsó volt. Sajnos csak 60hz, de beváltak nagyon. Vezettem velük vagy 120-130e km-t. :D

Caddyt nem szeretem. Most pihentetem iRacinget, elég sokat mentem vele az utóbbi években. Assetto Corsa amibe beleülök néha. Várom a véglegest aztán ha lesz magyar bajnokság akkor ott szeretnék indulni. De szerintem a szimulátoros beszélgetéssel inkább azok saját topicjaiba kellene menni, mert előbb utóbb ki leszünk rakva innen :)

[ Szerkesztve ]

(#43407) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretném megkérdezni hogy 17"-os monitorból milyen gyártmányút javasoltok használtan venni?Laci. :R

Soha többé ...

(#43408) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Ilyen monitort rendeltem tegnap: ACER S235HLBbmii

Amit észrevettem: Fifával játszottam és mintha ott maradtak a játékosok ilyen elmosódás látszik néha, ez mitől lehet ?

Illetve miért van az, hogy tükröződik, ez ips jelentség vagy csak szimplán ez ilyen mert ez nagyon zavar! :R :R :R Köszi a választ!

Dr. Student

(#43409) KAMELOT válasza Dr. Student (#43408) üzenetére


KAMELOT
titán

1. ACER márkát tuti nem vettem volna.
2. Ha már IPS akkor DELL vagy LG ami kicsit olcsóbb is.

Majd jönnek a szakik és elmondják mi az árba a monitorral. Tettem volna hozzá pár ezrest és van egy U2312HM monitorom.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43410) Dr. Student válasza KAMELOT (#43409) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Jajj istenem...

Most ez komoly ? :Y Kifejtenéd lécci, elég sok pénz volt .... :(((

Dr. Student

(#43411) Dr. Student válasza Dr. Student (#43408) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Valaki PLS :)

Egyáltalán lehet IPS monitorral játszani ?

Dr. Student

(#43412) Hybryd válasza Dr. Student (#43411) üzenetére


Hybryd
tag

Persze, nekem 23-as Dell-em van IPS panellel, teljesen jó játékra is, nincs utánhúzás, villogás etc.
Csak a foltossága zavar :(

(#43413) Dr. Student válasza Hybryd (#43412) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Pontosan milyen tipusról van szó ?

Dr. Student

(#43414) Hybryd válasza Dr. Student (#43408) üzenetére


Hybryd
tag

Ja bocs, az szerkesztési időn túl jutott eszembe, hogy a csillogó, tükröződő kép nem az IPS technológia sajátja, egyszerűen a képernyőd felszíne ilyen. Matt modellt kell(ene) keresni...

Szerk: Dell P2314H

[ Szerkesztve ]

(#43415) fLeSs válasza yodamastah (#43406) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na végre, megtörtént, 3x LG 27EA73LM-et rendeltem. Elegem volt már a keresgélésből.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43416) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Sziasztok!
Olvasgattalak titeket de sajnos nem vagyok előlrébb. Tudnátok tanácsot adni, hogy kifejezetten játékra illetve filmezésre milyen IPS monitort ajánlotok ? (Aki azt írná, hogy "IPS monitort nem vennék játékra" az húzzon e mögé a mondat mögé egy stirgulát és spóroljun meg magának pár másodpercet ezzel, ne írja le külön. :P )

Szóval. A Dell-ről sok jót hallottam, viszont hallottam olyasmit is, hogy nincs 100%-os pixel garancia. Próbáltam utána olvasni,hogy ez a dolog hogy is megy, de mindenhol mást írnak. Idegbajt kapnék, ha megvennék egy szuper monitort amin mondjuk 3 pixel hibás a jobb alsó sarokban és mondjuk ne cserélnék ki, mert nem 100 hibás,h anem csak 3 :W .. szóval.

Ár/ érték/ tudás/ idő arányában mit ajánlanátok ? Köszönöm azoknak a válaszát előre is, akik veszik a fáradtságot megindokolni az ajánlásukat :)

(#43417) Isual válasza Infranyuszi (#43416) üzenetére


Isual
veterán

P2414H és kérj hozzá plusz pár ezer Ft-ért pixelgaranciát (Oázis, monitorguru).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43418) Infranyuszi válasza Isual (#43417) üzenetére


Infranyuszi
tag

:R

(#43419) Elvagyok válasza Isual (#43417) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Ez bolt vagy itt érhető el?Hogyan?Laci. :R

Soha többé ...

(#43420) Infranyuszi válasza Elvagyok (#43419) üzenetére


Infranyuszi
tag

igen, ez két bolt

(#43421) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Lenne egy kerdesem:van egy pwm-es monitorom asus mx279 nagyon megyvagyok elegedve vele,csak nalam visszaut a pwm-es technologia hatranya 3-4 ora utan enyhe fejfajas fog el csak en vagyok ra erzekeny a csaladbol mar nem is csodalkozok hisz kellene mar egy gyenge szemuveg de meg halasztanam egy kicsit.A lenyeg az hogy a kovetkezot csinaltam fehuztam a fenyerot maxra igy nincs pwm es a beallitasokbol lejjebb vettem az R,G,B szineket ugy 70 szazalekra ahol mar kenyelmes a monitor hasznalata.Szerintetek igy sokat vesztek a kepminosegbol?Tudom a kontraszt igy csokkent a fekete pedig egy kicsit vilagosabb lesz de engem nem zavar a glow se mert keveset filmezek.Mi a velemenyetek?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#43422) BomiBoogie válasza Isual (#43417) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt lehet venni U2312HM helyett/után, megéri?

(#43423) Isual válasza BomiBoogie (#43422) üzenetére


Isual
veterán

Nagyonis! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43424) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ez milyen panel: AMVA+ ? Jobb mint az IPS ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43425) KAMELOT válasza szuk_jozsef (#43421) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem vegyél nem PWM-es monitort. Valami minőségit. DELL, Eizo. AKármit csinálhatsz a WPM mindig ott lesz. Te nem látod, de szemed érzékeli.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43426) South Velen válasza szuk_jozsef (#43421) üzenetére


South Velen
addikt

Nem igazán van összefüggésben a szem minőségével a PWM-re való érzékenység. Azt meg neked kell tudnod, el tudod -e viselni a képét így, nem nekünk....

[ Szerkesztve ]

(#43427) TaylorPro válasza Tin (#43214) üzenetére


TaylorPro
addikt

Mizu a Muslincával?

Pixel 8 Hazel

(#43428) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Jelenleg van egy Dell U2312HM monitorom, ami egy 3-as HDMI splitterre van rákötve, így osztom meg a monitort a laptop és az asztali gép között. Viszont a közel jövőben szeretnék venni még egy ilyen dell monitort, hogy 2 monitoron tudjak dolgozni és egy ilyen elosztót gondoltam, hogy berakok a splitter IN portja elé és úgy dugóm rá a 2 monitort. Fog ez így működni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43429) fLeSs válasza #67688960 (#43352) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A monitorok még nem, de a monitortartó kar megjött. Ezt vettem [link]

Tökéletes, de mégsem. :U Kicsit csalódtam, szóval még 1-2 nap és eldöntöm, hogy visszakérem-e a pénzt.

Egyetlen baj van vele, hogy a monitor dőlésszögének a beállításához imbuszkulcsot kell használni, szóval lényegében jobb, ha talál az ember egy univerzális pozíciót ami minden esetben jó, és úgy hagyja. Én most egy nagyon minmálisan hátradöntöttem (5 fok lehet talán).

Azért probléma ez, mert a monitort ülőmunkához, mostantól szimulátorozáshoz, álló munkához és (alacsony) fotelből filmnézésre is használom, szóval a monitor dőlésszögét állandóan állítgatom. Igazából a filmnézés lesz csak kérdéses, mert ahhoz ugye a fotel alacsony mivolta miatt picit monitort előre döntöttem, a többihez jó a hátra 5 fok.

Még kitalálom.

szerk: amúgy ezt megírtam a gyártó supportjának is, hogy tekintetbe véve a cucc árát, ez eléggé nevetséges, mikor a Dell monitorom állványa (de mondhatnék más gyártót is sokkal olcsóbb modellel) képes ezt megoldani imbuszkulcs nélkül.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43430) Tin válasza TaylorPro (#43427) üzenetére


Tin
veterán

:D

másnapra nem került elő, harmadnap sem, azóta meg nem néztem, keveset használtam. vagy megdöglött, vagy kimászott, vagy pihen valahol a keretben:)

valójában nem annyira érdekel hacsak nem zavaró helyen döglik meg, mert bár kértem a monitorral pixelgarit, és ki is jött 15 napon belül egy piros hotpixel a sarkon, de nem vittem vissza, úgy voltam vele, hogy ez a dell-nél is cserealap, inkább majd ha később lesz más nyűgje (pl. egy bogár:D), akkor majd legalább biztosan cseréli a dell gariban.

(#43431) TaylorPro válasza Tin (#43430) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én kicseréltettem volna...

Pixel 8 Hazel

(#43432) Tin válasza TaylorPro (#43431) üzenetére


Tin
veterán

az első 3 alkalommal én is kicseréltettem az elődjét, csak aztán már kezdtem unni :D annyira nem zavaró...

(#43433) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Eldontottem, ezt veszem !

Teszteltem egy dell IPS-t (24"), 27" Asus FHD -t es egy 120 Hz-es Benq 2410T-s kijelzot. A legjobban a Benq tetszet. Szep az IPS is meg minden, de en mindig merolegesen figyelem a kijelzot es nem oldalrol.

2 ora jatek utan nem egett a szemem, miutan 120 Hz-rol visszakerultem 60 Hz-re eskuszom jott hogy kidobjam az enyemet !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43434) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#43433) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az IPS-nek azért a betekintési szögön túl más előnye is van, sokkal élénkebbek a színei.

(#43435) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#43434) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, tudom...nem mondtam hogy nem jo az IPS, nagyszeru monitorok. Ugylatszik nekem erzekenyebb a szemem mint masnak, mert 2 ora BF4-utan jobban ereztem magam a TN 120 Hz utan mint az IPS 60 Hz utan.

Termeszetesen ez nem azt jelenti hogy az IPS nem jo, sot....igazan jo kis darab volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43436) yodamastah válasza MiklosSaS (#43433) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem tudod szemből nézni az egész monitort, csak egy pontját :) LCD monitorokon normál nézési távról sem ugyanazt látod a képernyő közepén és a sarkokban. Egy TN panellel ez a jelenség akár ordítóan is tud látszani. VA sokka jobb ebben, IPS a legjobb. De egyik sem 100% tökéletes. Egy jó IPS panel kiválóan tartja látószögekkel a színeket és a gammát.

FPS játékra 120hz nagyon hasznos, nem is kérdéses hogy ezt érdemesebb erre választani.

[ Szerkesztve ]

(#43437) fLeSs válasza yodamastah (#43436) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem a 120 Hz egy parasztvakítás. 60 fps felett a szem nem érzékel különbséget. Ha 120 Hz-es monitort vettem volna, akkor az csak a 3D miatt lett volna.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43438) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#43435) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként vajon a BenQ megoldása tényleg érezhetően szemkímélőbb? Nekem nem volt gondom a DELL U2312HM mellett, de most gondolkodom, hogy kipróbálok valami mást. A BenQ ugye a PWM-free miatt vonzó, viszont nem IPS.

(#43439) yodamastah válasza fLeSs (#43437) üzenetére


yodamastah
őstag

A gond csak az, hogy 60hzes IPS nem ad 60 fps-t. 120hz LCD azért jó, mert ott simán kaphatsz 60 feletti fps-t. A másik meg hogy 120hz hajtással egy jó gamer monitoron esélyes hogy jó alacsony lesz az input lagod. Ez minden játékban hasznos, fps-től az szimulátorokig...

3d szimezéshez hez jó hogy nem vettél 120hz monitort, mert vsynccel nem lehet jó köridőket menni. kb 0.5-1 seccel rosszabb köridők jönnek ki, akkora lagot okoz a vsync. Ekkora köridő hátrány meg rettentesen sok.

[ Szerkesztve ]

(#43440) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#43438) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elvalik majd. Egyenlore nem szeretnek nyilatkozni...csak ugy 2-3 het hasznalat utan amikor tudok teljes velemenyt mondani. Es az egyik ok az a PWM-free volt amiert a Benq melett dontottem.

(#43436) yodamastah : az enyem 144 Hz-es nem 120-as :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43441) yodamastah válasza MiklosSaS (#43440) üzenetére


yodamastah
őstag

120 vagy 144hz az már ebből a szempontból kb mindegy. A 144hz azért jó, mert ütem helyesen tudod nézni a 3D filmeket, nem pedig akadozva.

(#43442) mobal


mobal
MODERÁTOR

Dell U2311H mellet, hogy mutatna egy 2312HM?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43443) vilmaboy


vilmaboy
őstag

tudtok javasolni valami 13-14" körüli monitort ami tudja hd ready-t vagy a full hd-t? Kicsi a hely. emiatt nem kell 17es. Létezik egyáltalán ekkora lapos moncsi?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43444) #67688960 válasza fLeSs (#43429) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát ez tényleg gáz, jó hogy mondtad köszi! Kár érte.
De biztos? A videóban ami az oldalukon van simán döntögeti a végén amikor érintéssel használja a kijelzőt. Átverés?

[ Szerkesztve ]

(#43445) Isual válasza mobal (#43442) üzenetére


Isual
veterán

Mire kéne? Ha másodlagos monitornak (meg talán egyébként is), akkor én megfontolnám, hogy inkább egy használt U2311H (pl van most egy - igaz túlárazott darab - aprón), és akkor mutat is valahogy a dolog.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43446) mobal válasza Isual (#43445) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miután a jövőbeli / jelenlegi szakmámból adódóan elég sok programkódot írok ezért ki lenne használva! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43447) Isual válasza mobal (#43446) üzenetére


Isual
veterán

Ha megfelel használt is, akkor én vennék/várnék egy jó állapotú U2311H-t, szerintem úgy mutat jól. Ha nem, akkor attól függően, hogy mennyire bánt vagy sem a magas minimum fényerő, akkor U2312HM vagy P2314H. Mivel mindkettő már LED-es, ezért minimális gamutkülönbség lehet az U2311H-hoz képest, de nem mész a falnak tőle valószínűleg. Mindenesetre majd ha áthúzol valamit, akkor lehet észre fogod venni a CCFL és a W-LED közötti különbséget. Épp ezért én U2311H-t vennék. Reális ára 35-40k, ha tényleg makulátlan és van rá valamennyi gari (sehol egy karc, se a káván, se a panelen, semmi képi hiba, pixelhiba, mechanikája rendben), akkor 45k-t talán még megérhet. 50k irreális ár egy használt, pár hónapos/1 éves garis, jó állapotú 2311-ért.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43448) #21346560


#21346560
törölt tag

Hát gyerekek, itt sasol velem szemben egy Dell P2414H, de kissé csalódott vagyok.

(#43449) Isual válasza #21346560 (#43448) üzenetére


Isual
veterán

Ne legyél! Br. mekkora volt, amikor ez a kép készült?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43450) TaylorPro válasza #21346560 (#43448) üzenetére


TaylorPro
addikt

A sokat istenített DELL. Az én LG 23EA63V monitorom ehhez képest hibátlan világítást ad.

Pixel 8 Hazel

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.