Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Venyera7


Venyera7
senior tag

Tudna segíteni valaki monitor kalibrálásában?

(#56002) Blue meth


Blue meth
senior tag

Dell E és S szériás monitorokról mi a véleményetek?
Mennyivel "gázosabbak" a P szériánál? Csak mert látom, hogy jóval olcsóbbak.

(#56003) ggbuffon1897 válasza Blue meth (#56002) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

az E széria hagyományos TN paneles valszeg ezért olcsóbb, az S meg tükröződő felületű, mint a laptopoknál, tehát ha nem sötét szobában ülsz, akkor valszeg az lesz az első h falnak b*szod :)

(#56004) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem át a Monitorgurutól rendelt LG 22MP55HQ-P-met éy van rajta egy ilyen[/L] hiba(?). Mi lehet ez, mit tudok tenni vele? :F

[ Szerkesztve ]

(#56005) murga


murga
tag

Sziasztok!

Monitorcsere előtt állok a melóhelyen is és itthon is, és azt szeretném megtudni, hogy a Samsung 244T itthoni monitoromat vigyem be melóhelyre, vagy érdemes lenne-e lecseréltetni a melóhelyemen a Samsung 970P-t egy Dell U2415-re?
Többet tud a PWM mentességen kívül a Dell, mint ez a régi, de idejében borsos árú 244T? Ugyan jobban örülnék egy PWM mentesnek a melóhelyen is, de költséghatékonyság miatt egyenlőre nem ez irányban haladnak a tervek. Cad és web, prospektus tervezésre lenne használva. Sajnos nem találtam semmi olyan tesztet a 244T-ről ami a szinterek lefedettségére utalna, így fogalmam sincs, hogy hogyan mutatnának rajta a rajzok, képek webre, prospektusra készítés közben....

Az itthoni tervem egy minimum WQHD vagy egy 4K monitor, minimum 27-es méretben.
Filmnézésre, film szerkesztésre lenne leginkább használva.

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56006) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Olyan kérdésem lenne a nagyérdeműhöz, hogy lehetséges-e egy olyan videokártya összekötése egy csak vga bemenetet tartalmazó monitorhoz amin nincs vga kimenet? A kártyán csak DVI, HDMI és Display Port kimenet van. Előre is köszönöm a válaszokat.

Elnézést ha esetleg offoltam.

[ Szerkesztve ]

(#56007) murga válasza murga (#56005) üzenetére


murga
tag

Az itthoni kiszemeltjeim elég nagy szórásban... :)

Cinema 4K-s LG 31MU97-B
LG 34UM95-P ez is 4K-s, de a natívja csak 3440x1440... ilyet még nem is gondoltam volna, hogy a natív felbontás nem a legnagyobb lehetőség... ez miért jó nekik? Elég kényelmetlen lenne kapcsolgatni a 4K-s felbontásra, ha 4K-s filmet néznék vagy szerkesztenék...

Vagy ha WQHD és a kisebb méret mellett döntenék, akkor a Dell U2715H lenne a cél.
Olyan 110cm-re tudnám elhelyezni a monitort a szemtől.

A videó szerkesztéshez forrásban van lehetőség 4K 30P-re is, ezért szeretném lecserélni a megjelenítőt itthon.
---
Jah, mégegy kérdés:
Ha a angyobb méret mellett döntenék, akkor pl a 34-es monitort webezésre használva bőven elég lenne csak az egyik felét használni. És mivel tudja azt, hogy két bemenetére kötött forrást egyidőben is meg tud jeleníteni, kérdés, hogy lehet-e úgy használni, hogy az egyik forrásról nem jön jel, így fekete marad a fele, de a másik felén meg lehetne netezni? Tudom akkor vegyek inkább két monitort.... de nem szeretném a kávákat nézegetni középen a 4K videószerkesztés közben...

[ Szerkesztve ]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56008) dethroner válasza ZavaBalazs (#55998) üzenetére


dethroner
veterán

Én is erre az LG-re pályázok :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56009) Venyera7 válasza menyhartlevi (#56004) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez pixel hiba!ha van pixel hiba gari rajta akkor csere, ha nincs akkor nem tudom mi lesz vele!

(#56010) Brekk válasza Venyera7 (#56009) üzenetére


Brekk
addikt

Nem pixelhiba, szösz valószínűleg. Kicsit meg kell kocogtatni a plexit és simán lehet, hogy kiesik.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56011) Teaway válasza 2thletme2day (#56006) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, ha a kártyán az a DVI csatlakozó DVI-I típusú.

Nincs itthon csokid??

(#56012) Brekk válasza murga (#56007) üzenetére


Brekk
addikt

"LG 34UM95-P ez is 4K-s, de a natívja csak 3440x1440... ilyet még nem is gondoltam volna, hogy a natív felbontás nem a legnagyobb lehetőség... ez miért jó nekik? Elég kényelmetlen lenne kapcsolgatni a 4K-s felbontásra, ha 4K-s filmet néznék vagy szerkesztenék..."

Ennek 3440X1440 a felbontása, csak "4K" nak hívják, de nyilván nem az. Ettől függetlenül remek monitor. A picture by pictue-t tudja, így sztem azt meg tudja csinálni amit szeretnél.
Az U2715H elég bevilágításos feketén, ez videószerkesztésnél nem feltétlenül jön jól. Amúgy Dellből már van sRGB-s 4K-s monitor 27"-on P2715Q a neve, elég jó cucc, van ASUS PB279Q szintén hasonló tudással. Az LG 31MU97 tudomásom szerint wide gamutos, nem vagyok benne biztos hogy ez kell neked, sztem videóvágásra az sRGB a jó színtér.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56013) Brekk válasza Teaway (#56011) üzenetére


Brekk
addikt

Esetleg DP-dsub átalakítóval is megoldható, habár az általában nem olcsó. CSak ha az a DVI nem DVI-I.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56014) Brekk válasza murga (#56005) üzenetére


Brekk
addikt

Az U2415 remek monitor, írtunk is róla egy tesztet, de a fekete mélysége nem lesz annyira jó mint a 244T-nek. (mivel az S-PVA-s) Ettől függetlenül minden tulajdonságban legalább olyan jó, vagy jobb. A PWM mentesség fénycsöves monitoroknál nem volt kérdés, így a PWM mentesség nem igazán előgy a 244T hez képest. Emlékeim szerint a 244T sRGB-s tehát színtér fesésben sincs különbség.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56015) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Úgy döntöttem, hogy ideje lecserélem a még mindig remekül működő U2311H-mat egy 27-esre (24-nek ugyebár nem sok értelme lenne). Játékra, filmezésre használnám elsősorban, szóval WQHD.

Amiket kinéztem vélemények/tesztek alapján:

Asus PB278QR -> erre hajlok legjobban
Dell U2715H -> vékony káva jól néz ki, ott van a bevilágítási "probléma" is

Input lag mindkét monitoron jónak tűnik, "komolyabb" játékoknál se lehet velük gond gondolom.

Tipp, ajánlás, jó döntés stb.?:)

(#56016) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Melyik monitor lenne alkalmasabb játékra, általános jellegű böngészésre, filmnézés.

Megbízható, jó képminőségű monitor legyen. FullHD.

ASUS VG248QE ~90-95 ezer forint
[link]

előnye: 1ms, 144Hz
hátrány: TN panel

Dell S2415H ~75-80 ezer forint
[link]

előnye: IPS panel
hátrány: 6ms, 60Hz

Nem tudom eldönteni melyik legyen. Játékra az ASUS értékei jobbnak tűnnek, csak félek nem lenne sok különbség a mostani 60Hz-es monitorom és ez között. Videók alapján a Dell monitorának képe olyan lenne, mintha üvegből lenne a képernyő nagyon tiszta és tetszik a keskeny sávja is a jó betekintési szöggel.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#56017) murga válasza Brekk (#56012) üzenetére


murga
tag

Köszi a választ!
Csak akkor azt nem értem, hogy ez a 31MU97 monitor hogyhogy videóvágásra nem olyan jó, ha arra van tervezve? Még a DCI-P3 színtérben is jó... Legalábbis az LG oldalán erre ajánják... még a felbontása is nagyobb egy kicsivel a 4K-nál, hogy szerkesztés közben azon a vékony sávon még lehessen szerkeszteni/állítgatni a natívban figyelt anyagot...
Ez a Picture By Picture jelenti azt, hogy két félképben jeleníti meg a két különböző forrásból érkező anyagot? Van valakinek ilyen tapasztalata? Hogyan működik ez a valóságban, ha csak egy forrásból érkezik valójában tartalom?

Más: A Gopro 4 Black - nél hol tudom megnézni, hogy milyen színtérben dolgozik?

[ Szerkesztve ]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56018) murga válasza Brekk (#56014) üzenetére


murga
tag

Tulajdonképpen ledes háttérvilágítású kijelzőt még nem néztem hosszabb ideig, így nem tudom mi a különbség a CCFL-hez képest vibrálás terén. A CCFL nem vibrál? Eddig úgy tudtam, hogy a fénycsövek vibrálnak... vagy ezek itt egyenfeszről működnek?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56019) DeadBullet


DeadBullet
tag

Sziasztok.

Monitor vasarlason gondolkodom levaltanam a 17" CRT monitoromat egy nagyobb LCD monitorra. Talaltam hasznaltan eleg jo arban egy 24" iiyama e2472hdd tipusu monitor 21000 forintert.
A kerdeseim a kovetkezok:
Megeri az arat?
Filmezesre es jatekra mennyire alkalmas es mennyire lenne visszalepes CRT monitorrol?

Koszonom a valaszokat elore.

Hataron tulrol! Steam: DeaDBuLLeT Origin: LorDDeaDBuLLeT

(#56020) Teaway válasza Brekk (#56013) üzenetére


Teaway
veterán

Köszi a kiegészítést! :R

Nincs itthon csokid??

(#56021) 2thletme2day válasza Teaway (#56011) üzenetére


2thletme2day
őstag

DVI-D típusú csatlakozó van rajta. Ezek szerin ezzel a monitorral nem fog működni a dolog.

Akkor tudnátok nekem olyan monitort ajánlani max 30k-ért aminek vagy DVI-D vagy HDMI bemente van?

(#56022) KAMELOT válasza murga (#56018) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha teheted akkor IPS monitort vegyél, aminek nagyon szép képe van!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#56023) Mikisys válasza DeadBullet (#56019) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha lehetséges, akkor nézd meg élőben, mert csalódás is érhet.
Úgy érdemes új monitort vásároilni, hogy előbb megnézi az ember az üzletek kínálatát, lehetőleg élőben, mert ott látni, hogy melyiknek milyen képe van.
Azután megjegyez pár gyártót, pár termékének a tipusát - amiket látott és tetszett is - és azokra rákérdez a különböző fórumokon, hogy ki mit javasol, vagy kinek melyikkel, milyen tapasztalata van.
A 17"-es CRT után a 24"-es LCD más, minden szempontból.
Annak is járj utána, hogy a meglévőt beszámítják-e, ha működőképes, vagy átveszik-e, mert neked már nem kell.
Nehéz a döntés, de neked kell döntened.

Üdv!

(#56024) DeadBullet


DeadBullet
tag

Megnezzem eloben. Az almom egy Dell UltraSharp szerias monitor lenne, de arra nincs keret. Szerintem megnezzem ezt a monitort. Utobbi bo egy oraban probaltam review-okat olvasgatni rola. Nem tokeletes monitor, de nem rossz. TN panelesek kozott eleg jo model.

Hataron tulrol! Steam: DeaDBuLLeT Origin: LorDDeaDBuLLeT

(#56025) Brekk válasza murga (#56017) üzenetére


Brekk
addikt

A PBP általában fele felében jelenít meg, jól gondolod. A wide gamut monitorok megfelelő színmenedzsment nélkül tudnak érdekes dolgokat produkálni. Videózni meg CIE709-ben szoktak ami gyakorlatilag sRGB, ezért gondoltam, hogy a nagyobb színtér egyrészt felesleges másrészt akár gondot is okozhat.
Közben megnéztem, és a DCI-P3 az egy nagyobb színtér mint az sRGB, így a 34UM95 nem is biztos hogy elég neked.
A CCFL-nél meg sokkal kevésbé volt érdekes a PWM mivel sokkal lassabban reagálnak mint a LED, így nem tud kihunyni olyan gyorsan, emiatt nem villódzik.
tftcentral cikke

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56026) Brekk válasza DeadBullet (#56024) üzenetére


Brekk
addikt

Veszel egy használt U2211H monitort 25e-ért, és IPS, Ultrasharp, csak kicsit kisebb mint az iiyama. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56027) DeadBullet válasza Brekk (#56026) üzenetére


DeadBullet
tag

Vennek en ha talalnek ilyet varadon eladot. Vegul megvettem az iiyama-t. S sajna nalunk az arak nem tul kellemesek a hasznalt piacon.

Szerintem egyenlore jo lesz. S idovel majd veszek egy Dell 24-est ujonnan.

[ Szerkesztve ]

Hataron tulrol! Steam: DeaDBuLLeT Origin: LorDDeaDBuLLeT

(#56028) murga válasza Brekk (#56025) üzenetére


murga
tag

Köszi az infókat! Olvasok... mindig tanul az ember! :) Azt sem értem, hogy ha valaminek nagyobb a színtere, akkor a kisebb színterű felhasználásban hol, miben okozhat gondot? Hiszen azt a kevesebb színmennyiséget ( pl most az sRGB) gond nélkül meg tudja jeleníteni... nem? Vagy a teljes tudatlanságom alapvető problémája, hogy az sRGB színskála kékje nem ugyanaz, mint a DCI-P3 kékje? Vagy mondok egy csúnyábbat: sRGB vs CMYK? ;]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56029) Scofield007


Scofield007
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy monitort és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Jelenleg egy 19"-os Xerox XL 795D monitort nyúzok, amit szeretnék leváltani egy nagyobb FullHD-s monitorra.
Egy Asus VX229H monitort néztem ki eddig.
Ami nekem fontos:
- FullHD-s legyen,
- legalább 22"-os,
- a képe ne legyen csapnivaló.
- árban max. 45.000-ig mennék.
Nem ragaszkodom egyik márkához sem, így bármi jöhet, ami jó.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R :R

(#56030) Brekk válasza murga (#56028) üzenetére


Brekk
addikt

Ha az egyik színtér nagyobb a másiknál, akkor a kisebb színtérből kilógó színt a kisebb színtér tudású monitor nem tudja megjeleníteni. Ez nem azt jelenti, hogy nincs benne kék, csak épp nem olyan színű lesz az a kék.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56031) murga válasza Brekk (#56030) üzenetére


murga
tag

Én is így gondoltam. :) Csak fordítva néztem...Tehát a nagyobb színtérben lévő kék ugyanaz, mint a kisebb színtérBEN lévő kék... Igaz?
Így a nagyobb színtérben a monitor hibás megjelenítést hogy okozhat?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56032) Brekk válasza murga (#56031) üzenetére


Brekk
addikt

"Tehát a nagyobb színtérben lévő kék ugyanaz, mint a kisebb színtérBEN lévő kék... Igaz?" Persze, ha az a kék benne van mindkét színtérben, de ha nem akkor nyilván nem. Itt egy gamut ábra sztem így már érteni fogod.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56033) murga válasza Brekk (#56032) üzenetére


murga
tag

ááá... nagyon jó ez az ábra... :)
Akkor ahogy nézem a DCI-P3 gondot nem okozhat a sRGB-nek... Kérdés, hogy nekem kell-e az a DCI-P3... :)
Az a Cinema 4K felbontás csábító, és a 31" sem olyan nagyon durván brutál nagy, mint egy 34" :)
Egyre jobban tetszik ez a 31MU97... :)

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#56034) Brekk válasza murga (#56033) üzenetére


Brekk
addikt

Azt remélem látod, hogy a DCI-P3 nagyobb mint az sRGB, tehát ha egy sRGB-s monitort veszel, akkor azok a színek amik kilógnak belőle azokat nem tudja megjeleníteni. Nyilván ez a 31MU-ra nem vonatkozik, mert az széles színterű.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56035) Pc-man34


Pc-man34
tag

Üdv
Szerintetek 65.000ft körül kapható jó monitor? elég lenne 24 colos is,igen erős vga mellé lenne,szal olyat keresnék,ha a játékban kikapcsolom a veritical sync-et ne legyenek áthúzások,csíkok...
GTX780-OC mellé kellene.Megköszönném,ha pontos típust vagy linket adnátok,DELL-t nézegettem,meg az LG-t

(#56036) Geresics válasza Pc-man34 (#56035) üzenetére


Geresics
addikt

Dell P2414H :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#56037) d@minator válasza Pc-man34 (#56035) üzenetére


d@minator
addikt

Ha a képtörésre gondolsz azt egy ilyen árú monitor nem fogja orvosolni.

(#56038) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Új monitor vásárlás előtt állok, tanácsot kérnék, mert nem vagyok képben a monitorokat illetően.
A keret 30 ezer forint maximum. Igényeim azok nem nagyok:
- Full HD
- HDMI csatlakozó
- dönthető legyen, de gondolom mindegyik monitor dönthető.

Azt hiszem ennyi. Méret mindegy, 17-től felfelé bármi lehet. Kizárólag munkára és netezésre lesz, maximum havi egy Ages of Empires, szóval semmi extra játék vagy felhasználás nem lesz. Előny lenne a forgatható talp.
Köszönöm.

(#56039) Geresics válasza drmotto (#56038) üzenetére


Geresics
addikt

Hát, tudtommal ennyiből max. az LG 22MP55, ami vállalható, de annak pont a talpa ami a gázos. :(
Munkahelyemen ilyet használok, tetszik, meg minden, de csak úgy tudnám ajánlani, ha fixen elhelyezed valahova (és lehetőleg az asztalt sem löködi senki)...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#56040) Brekk válasza Geresics (#56039) üzenetére


Brekk
addikt

Használt Dell U2212. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56041) Geresics válasza Brekk (#56040) üzenetére


Geresics
addikt

Az alapján, hogy "Új monitor vásárlás előtt állok", és hogy munkára lesz, feltételeztem, hogy nem akar használtat (és hogy csak számlás lesz jó). Ráadásul a használtakról jóval kevesebb infóm van annál, mintsem bármit merjek ajánlani! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#56042) drmotto válasza Geresics (#56039) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi. Itthoni munkára kell, fix helyen tartva, többnyire nem piszkálja senki.

És mit ajánlanál akkor, ha a forgó talpat kivesszük? Végül is ezeknek már jó a betekintési szöge (most egy 15-ös Dell képcsövesem van...), így annyira ez nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#56043) Geresics válasza drmotto (#56042) üzenetére


Geresics
addikt

Akkor amit eredetileg javasoltam: LG 22MP55HQ. :K
Ha kell a mozgatás, akkor nem tudok mit ajánlani, akkor marad a használt.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#56044) drmotto válasza Geresics (#56041) üzenetére


drmotto
őstag

Az "új monitor" csak egy szófordulat, a meglévő kb. 12-13 éveshez képest egy használt is új.
Lehet használt is ha van rá garancia. Olyan számla nem kell, magamnak veszem, csak távmunkában dolgozok is rajta.
köszi a tippeket.

(#56045) Hold


Hold
őstag

Sziasztok !
Szerintetek ő milyen ? LG 27MP65VQ-P

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56046) patakidr válasza Gaben06 (#55896) üzenetére


patakidr
aktív tag

Megszívattak.
Vissza kellett volna adniuk a pénzedet. Fogadd ezt el egy jogásztól:)

(#56047) old_artist válasza Hold (#56045) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nem egy rossz széria, de itt is, mint minden LG monitornál, komromisszumot kell tenned/kötnöd "ergonómia szinten és funkcionalitásában".
Mire is szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

(#56048) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Dell Inspiron 3537 (amd radeon hd8850m)-es laptophoz egy monitort , amire HDMI-vel kötném rá a laptopot.
Kb 50-55 ezer forintom van rá , de szeretném azt is ,hogy ez TV-ként is szolgálhasson illetve minimum 1080p felbontása legyen !

Miket tudtok ajánlani ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#56049) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv uraim. Gyors és 1xü kérdésem lenne, 40-45k körül milyen monitort érdemes vásárolni? Asztali géphez lenne, fx 8320, és egy 280xes kártya mellé, természetesen játékra. Másik kérdésem pedig az lenne hogy hol érdemes venni, mert nem igazán vagyok jártas ilyen téren. Válaszokat előre is köszönöm uraim. :R :R

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#56050) izee válasza kisbancsa (#56049) üzenetére


izee
senior tag

Monitorguru; Oázis valami acer megfelelhet, olvass vissza, ne csak write only!

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.