Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) Luck Dragon válasza webber1984 (#127000) üzenetére

Közben nézegetem , azért nem semmi , hogy 144Hz is képes .
Meg az állvány állítása is szuper ebben a méretben .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127002) sid87 válasza Luck Dragon (#126960) üzenetére


sid87
senior tag

Szia!

Köszönöm válaszod!

A DELL-hez azt olvastam neten, hogy nem támogatja az alkalmazása a MacOS-t, nekem az is fontos lenne.

Közben még gondolkodtam,
34” ultrawide qhd,
vagy 32” 4k nem wide monitor lenne jobb választás? (Pl: https://www.alza.hu/32-lg-uhd-32un650-w-d6423103.htm)

Ha pl filmet meg youtubeot is néznék rajta. (És persze a munka továbbra is elsődleges felhasználás lenne)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#127003) Luck Dragon válasza sid87 (#127002) üzenetére

Szia
Itt nézted ? [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127004) rapika


rapika
csendes tag

Hello mindenkinek!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, valószínűleg mindenki tudja mi lesz az de. :) Most állítok össze egy elég erős gamer pc-t (3080+7600x). Jövő év végén lesz egy upgrade 4080/7900 xtx-re meg 7xxx x3d-re.
S ehhez szeretnék egy elég jó 1440p-s monitort, szép színekkel, min 144 hz, szóval az alap, de rengeteg választási lehetőség van, én meg annyira nem értek hozzá. 4k-ra nem akarok felmenni, mert csak kb. 6 évente veszek teljesen új rig-et. S addig ez a konfig nem fogja bírni szerintem.
A keret rá olyan 200k, vagy ha tényleg akkor egy kicsivel lehet több.
Először a Samsung odessy 27" G5-öt gondoltam, de nem vagyok benne biztos, hogy jó választás.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#127005) sid87 válasza Luck Dragon (#127003) üzenetére


sid87
senior tag

https://www.alza.hu/34-dell-s3422dw-d6548796.htm
Itt olvastam, nem jártam utána. :Y

Viszont hogy egy ultra wide olyan alacsony a nem widehoz képest kicsit elbizonytalanított.

32” 4k monitorról van esetleg tapasztalatod vagy onnan mit ajánlanál? :R

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#127006) Luck Dragon válasza rapika (#127004) üzenetére

Szia.
LG 27GP850-B [link] monitorját ajánlanám
Panel típusa: IPS,Képátló: 27 inch,Felbontás: 2560 x 1440,Válaszidő: 1 ms,Fényerő: 400 cd/m2 /HDR 400
Mivel Nvidia vagy AMD lesz ezt még nem tudni , ezért ez a modell képes kezelni mind a két sync-t és meg a keretbe is belefér [link] .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127007) Luck Dragon válasza sid87 (#127005) üzenetére

Érdekes , pedig hivatalos oldalán van MacOs .
[link] Itt van modellhez tartozó Dell topic , de ilyenről szó se esett .

Megkérlek , újból leírnád mi lenne a paraméter és az összeg , mert kicsit már szét van kuszálódva a dolog :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127008) webber1984 válasza Luck Dragon (#127001) üzenetére


webber1984
csendes tag

Igen, nekem is az az egy negatív volt, hogy nem FF-es, de azt benéztem azon az oldalon. No meg is rendeltem, aztán meglátjuk, 282E Ft volt házhoz szállítással :)

rele@se yourself...

(#127009) sztivo válasza sid87 (#127005) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Itt a Dell lista, amikhez van MacOS támogatás a szoftverrel együtt.

(#127010) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Adott egy Acer 32xvqu monitor (ami egyébként nem lenne rossz) , és olyan problémám lenne vele, hogy ha bekapcsolom a freesync-et akkor bekapcsolódik a Overdrive normál módra is mellé, amit nem lehet átállítani, kikapcsolni, így viszont szellemesedik a drágám, ami a régi TN korszakomat idézi, és amit nem szeretnék újra átélni. Egyszóval szeretném a freesync-et overdrive kikapcsolása mellett használni, olyankor ugyanis a szellemeket sikeról kiűzni a rendszerből. Van Acer monitor tulaj akinek ezt sikerült megoldania, vagy inkább engedjük el egymás kezét?
Előre is köszi az ötleteket. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#127011) sztivo válasza apszi (#127010) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Nem vagyok tulaj, de ez sajnos így működik. Ezért léteznek monitorok VRR + Variable Overdrive funkcióval.

(#127012) apszi válasza sztivo (#127011) üzenetére


apszi
őstag

Ez minden monitornál így működik, vagy csak az Acer-nél?

(#127013) Luck Dragon válasza apszi (#127010) üzenetére

Monitor menüjében a game setting menü pont alatt kell lennie egy OverDrive vagy annak rövidítése OD ,azt kiválasztva OFF vagy Normal beállítása nem javít a helyzeten?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127014) Luck Dragon válasza sztivo (#127009) üzenetére

Milyen érdekes, hogy ha van Mac támogatás (Driver) akkor nem biztos ,hogy lesz is hozzá Dell Display Manager :(
Ez nekem is új infó. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127015) apszi válasza Luck Dragon (#127013) üzenetére


apszi
őstag

A baj az, hogyha engedélyezve van a freesync, akkor automatikusan zárolja az overdrive funkciót normál beállításon (off lenne a jó opció), és nem tudsz rajta állítani. Tehát freesync-el rá vagyok kényszerítve annak használatára. Csak ha kikapcsolom a sync-et, akkor állítható. :O

[ Szerkesztve ]

(#127016) Luck Dragon válasza apszi (#127015) üzenetére

Ez érdekes ,hogy kikapcsolt állapotba lehet állítani . Itt egy Acer modell ami bekapcsolt sync-el is lehet állítani. :F

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127017) Viktor77 válasza Luck Dragon (#127016) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam sem lehet, FS esetén kiszürkül az opció, normal állásban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127018) apszi válasza Luck Dragon (#127016) üzenetére


apszi
őstag

Igen, ezt láttam én is, de sajnos az én esetemben ez nem így van, és ahogy kutakodtam, nem egyedi a probléma. Na mindegy, így jártam. Akkor megy vissza, és szerintem egy időre elengedem ezt a monitor vásárlási kérdést. :W Azért köszönöm a segítséget. :R

(#127019) Viktor77 válasza Viktor77 (#127017) üzenetére


Viktor77
titán

Itt legalul azt írja a srác, hogy normal, de ki van kapcsolva.
A hozzá tartozó thread.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127020) Luck Dragon válasza apszi (#127018) üzenetére

Azért megpróbáltam segíteni, akkor ez ilyen ezek szerint.

Viktor77 köszi a megerősítést :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127021) apszi válasza Viktor77 (#127019) üzenetére


apszi
őstag

Igen, régebben volt akinek ez volt a problémája. Mára fordult a helyzet.🙃

(#127022) apszi válasza Luck Dragon (#127020) üzenetére


apszi
őstag

:R :R :R :R

(#127023) Puculo


Puculo
aktív tag

Luck Dragon szakértelmére lenne szükségem, nem tudok dönteni a két monitor közül: AGON AG273QXP [link] illetve AGON AG273QX [link] Az egyik VA paneles, de nincs szükségem a hagszórókra valamint nem G-Sync kompatibilis. A másiknál pedig az IPS gyengébb kontrasztja ami kevésbé szimpatikus. Viszont RTX 2070 Super kártyám van, és a jövőben is Gforce-t tervezek venni, ezért nem tudom mennyire lenne jó vagy kevésbé jó kihagyni a G-Sync kompatibilitást.

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#127024) Viktor77 válasza Puculo (#127023) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól értem, a VA felé hajlanál, de "csak" Freesynces, ezért nem tetszik.
A kártyád DP kábellel tudja a Gsync kompatibilis módot FS-es monitoron.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127025) apszi


apszi
őstag

Bocsánat az offért, csak egy gyors kérdés. A freesync-nek ugyanolyan vajsimának kellene lennie, mintha a vsync lenne bekapcsolva, vagy azért a free az (ahogy nálam néz ki) valóban picit döcögősebb?

(#127026) Puculo válasza Viktor77 (#127024) üzenetére


Puculo
aktív tag

Igen, jól érted. Egál mind a kettő számomra, döntés képtelen vagyok. Egyéb érvek valamelyik mellett? Te melyiket választanád?

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#127027) Busterftw válasza Viktor77 (#127024) üzenetére


Busterftw
veterán

Annyival kiegészíteném, hogy a VA verzió nincs a hivatalos Nvidia Compatible listában.
Ettől függetlenül működhet, de nem garantált.

(#127028) Viktor77 válasza Busterftw (#127027) üzenetére


Viktor77
titán

A monitorok 99%-a nincs a listában, ettől függetlenül 99%-ával megy a Sync Nvidia kártyával.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127029) Viktor77 válasza Puculo (#127026) üzenetére


Viktor77
titán

Én IPS párti vagyok, így nem döntenék helyetted.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127030) Viktor77 válasza apszi (#127025) üzenetére


Viktor77
titán

A Free simább. Már csak azért is, mert kellően alacsony fps szám esetén duplázza a frissítési frekit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127031) Raidon válasza Viktor77 (#127030) üzenetére


Raidon
őstag

Nekem az a fura Asus G-sync compatible monitor után, hogy Dellnél a menüben csak Freesync premium van. (Pedig ezen is ott a Gsync logo) Megy minden ugyan úgy de jobbnak érzem a képet a másikhoz képest.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#127032) Viktor77 válasza Viktor77 (#127030) üzenetére


Viktor77
titán

Én a semmi és a FS között gondoltam a különbséget.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127033) apszi válasza Viktor77 (#127030) üzenetére


apszi
őstag

Akkor valami nem kerek ezzel a monitorral. Köszönöm a válaszod. :R

[ Szerkesztve ]

(#127034) Puculo válasza Viktor77 (#127029) üzenetére


Puculo
aktív tag

Ráadásul még az áruk is egyforma majdnem, 2 ezer a különbség. Nem volt még eddig se VA, se IPS monitorom. Jelenleg ősrégi TN Fujitsu Siemens van pixelhiba nélkül! Csak már a fhd felbontás és a méret miatt szeretnék felfelé váltani..

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#127035) Woodrow


Woodrow
csendes tag

Az alábbi monitorhoz hasonló specifikációkkal mit ajánlanátok 32’’-os méretben?

LG 27GP95R

(#127036) Luck Dragon válasza Puculo (#127023) üzenetére

“Luck Dragon szakértelmére lenne szükségem,”
Ez megtisztelő , de vannak itt még sokan mások is akik értik a dolgukat . :)

Sajnos ebben az ár kategóriában ami VA paneles és hasonló specifikációval rendelkezik a mint az általad megjelölt Aoc és még sík képernyős is, nem nagyon van . Csak ívelt . Így ha mindenáron VA kell nincs más választás és elmkell fogadni a hozza tartozó szabványokat is .
Többiek pedig választ adtak a második kérdésre is.

Annyit tudok még ajánlani , hogy ebben az árban , ajánlanék egy arany középutat . Még pedig az LG 27GN850-B [link] és most jó árban is van az eMagnál [link] . Lehet , hogy IPS , de jó fényereje van , tudja azt ami az Aoc és támogatja mind a kettő Sync-et. Emellett Képátló: 27 inch ,Felbontás: 2560 x 1440, Válaszidő: 1 ms ,Képfrissítési frekvencia: 144 Hz , IPS, 350 cd/m2.

picit drágábban az Aoc-hez képest LG 27GP850 [link] .
Képátló: 27 inch ,Felbontás: 2560 x 1440 ,Válaszidő: 1 ms ,Képfrissítési frekvencia: 165 Hz, IPS , 400 cd/m2 , mind a kettő Sync-t is tudja .

De ha csak G-Sync kell hasonló paraméterekkel mint a fentiek , akkor még ajánlom figyelmedbe az MSI Optix G273QPF monitorját
Képátló: 27 inch ,Felbontás: 2560 x 1440 ,Válaszidő: 1 ms ,Képfrissítési frekvencia: 165 Hz, IPS
Vagy Acer Predator XB273UNV modelljét .
Képátló: 27 inch, Felbontás: 2560 x 1440 ,Válaszidő: 1 ms ,Képfrissítési frekvencia: 144Hz ,IPS, 400cd/m2

Ha pedig nem nyerte el a tetszésedet egyik sem és maradnál a fentebb említett két Aoc-nál , akkor AG273QX ajánlanám , visszajelzések alapján ajánlható modell .
Azt hozzá tenném , ha valami baj van vele, élj egyből a vissza küldés lehetőségével , mert a szerviz ügyintézés nem az erősségűk az Aoc-nál (Tapasztalat ) . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127037) Luck Dragon válasza Woodrow (#127035) üzenetére

Mivel árat nem írtál , így elszabaduló fantáziám azt sugallja , hogy az LG 27G95R teljes 32” rekonstrukciója az nem más mint Corsair XENEON 32UHD. :DDD

De hogy a realitás talaját is élvezzük , ami ajánlható , legolcsóbb megfelelője Dell G3223Q [link] picit drágábban MSI MPG321UR-QD. [link] :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#127038) sid87 válasza Luck Dragon (#127007) üzenetére


sid87
senior tag

Hogyne :)

200.000 Forint max amit költenék rá.

Jelenleg kettő monitorom van, egy a cégtől hazahozott sima DELL 22" fhd, meg van egy 27" HP 27w fhd. Utóbbit használom tartalom fogyasztásra is.

Gondolkodtam, hogy jobb lenne egy ultra wide monitor a sima 22"-es DELL helyett. És közben még az is felmerült, hogy még jobb lehetne egy 32"-es 4K monitor, amin akkor a HP helyett tudnám nézni a netflixet. Viszont az kérdéses hogy a céges kis laptop vinné e szépen a 4K-s képet úgy hogy még lenne rajta egy fhd-s monitor. (Macbook az a saját gépem, amit néha rá kötök a 27w-re)

Egy szó mint száz,véleményed szerint 32"-es ultrawide vagy egy 34"-es 4K monitor lenne jó munkra és egyben film nézésre? (munkára alkalmasság lenne a fontosabb) (és hogy ne nézzen úgy ki mint ha gamer monitor lenne) VAAAGY erre jó lenne egy TV is, ami jóval olcsóbb. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#127039) Puculo válasza Luck Dragon (#127036) üzenetére


Puculo
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :R :R :R Az általad is említett LG 27GP850 volt a másik kiszemelt alany, csak sajnos az akciós árról lecsúsztam egy hónapja. A Samsung Odyssey G7 is fontolóra volt véve, csak ott túl soknak tartottam az ív mértékét, talán a legíveltebb a piacon. Marad akkor az AOC AG273QX. ( Reméltem titkon hogy ezt fogod ajánlani a kettő közül.) Mégegyszer hálás köszönet! :K

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#127040) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok tippet adni hogy használtan (és így már megfizethetően) mely monitorokat keressek amiknek lenyűgöző a képük? Játékra kellen for fun, de azért multi fps is mennyen rajta, asszem 5MS a határérték. Mindenképp 16:10 képarányút szeretnék.

Nézelődjek és vannak megfelelő típusok ezekből a régebbiekből, vagy egy modernebb belépő típus is túlhaladta már őket? Most egy Gericom GM2600-am van. Méretben ez 20-26'' coll kellene.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#127041) akerbis


akerbis
aktív tag

Pl. ezt megérné venni? Árban 35K fölé nem mennék. :)

IT Phone :) Gábor

(#127042) parandroid válasza akerbis (#127041) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha játékra (főleg ha multira) is kell, akkor olyat keress, aminek minél magasabb a képfrissítése. Lehet 60 Hz-en is játszani, de na… Szóval valami 100 fölötti érték (hovatovább freesync) jó lenne, ha találsz ilyet, bár a keret elég szűkös. Emellett azért én válaszidőben is inkább 1-4 ms-ben gondolkoznék. Felbontás nyilván 1080p, panel IPS, méretben 24”. Ezek alapján próbálj keresni, aztán meglátod mennyiért jönnek a találatok, és kicsit átgondolhatod a keretet is megint. Ha végképp nincs rá több, akkor jönnek majd a kompromisszumok, ott neked kell döntened, hogy a fentiekközül mi fontosabb, mi kevésbé.

Amit linkeltél, az egy átlagos irodai monitor. Egy jól beállított munkahelyen irodai munkára, netezésre jó. Arra nem is rossz vétel ennyiért, sőt. Filmet nézni, játszani nem ideális, de azért lehet rajta, persze.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127043) akerbis válasza parandroid (#127042) üzenetére


akerbis
aktív tag

Nekem 16:10-es kellene. :U

IT Phone :) Gábor

(#127044) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Szeretném a segitségeteket kérni,

Nagyszülőknek, last minute jelleggel szeretnék venni egy monitort karácsonyra, asztali géphez, 22" vagy 24" méretben,

Másik 2 kritérium, hogy Emag-nál szeretném megvenni, mivel oda van egy kuponom, amit szeretnék felhasználni, illetve lehetőség raktáron lévő terméket kellene választanom, hogy 24.-ig meglegyen, keret 45e Ft körül húznám meg a határt, tudom, hogy ezzel a két feltétellel nagyjából el is vágtam magam, hogy a legtöbbet tudjam kihozni a "pénzemből", viszont, ha lehetséges, szeretném kikérni a véleményeteket, melyik monitort vennétek az alábbiak közül :

Acer
Acer IPS
Samsung VA
Asus IPS

Először a legelső Acer-t néztem, azonban az olvasottak alapján, nem biztos, hogy ezzel büntetném a nagyszülőket,

Jelenlegi favorit a VA paneles Samsung, mivel 20 éve csak Samsung TV-t vesznek, igy biztosan örülnének a márkának, bár nem feltétlen ez a legjobb a listában, sőt,

Ti melyik modellt választanátok ? Jellemzően, az IPS panelnek szebb képe szokott lenni (bár maga a technológia, gondolom nem ebben az árkategóriában "csúcsosodik ki"). Az itteni tapasztalatok alapján, ki lehet jelenteni, hogy egyik márka megbizhatóbb a másiknál ? Vagy lutri az egész, mert mindegyik monitor belépőkat. és a márkán belül is órási a szórás megbizhatóságban ?

Előre is köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

(#127045) saen válasza AIex (#127044) üzenetére


saen
veterán

Szerintem vedd azt amelyik tetszik a 24"-esek közül, esetleg amire legtöbb garancia van. Működni mindegyik fog és nem gondolnám, hogy hatalmas különbségek lennének ebben a kategóriában.

22"-et én elfelejteném, azt rosszabbul fogják látni, méretet értékelni fogják szerintem.

(#127046) sztivo válasza akerbis (#127043) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Akkor vagy marad a 60Hz és 35 körül vannak DP kimenetes monitorok használtan (Lenovo) vagy a legolcsóbb belépő modell is WUXGA (16:10) 58-tól indul Iiyama személyében. Egyébként mi indokolja ezt a képarányt? :DD

[ Szerkesztve ]

(#127047) AIex válasza saen (#127045) üzenetére


AIex
tag

Köszönöm !

Az Acer-t kiejteném, a vastagabb kávák miatt, ha képminőségben elhanyagolható a különbség,

A Samsung, és az Asus meg 50-50, mivel az Asus-ra 3 év a gari, Samsungra csak 2 év,

Mi a tapasztalat az IPS panelekkel, mennyire megbizhatóak ? Nekem az előző céges Lenovo laptomomnál egy idő után foltos lett a kijelző, bár gondolom ez inkább egyedi eset, nem tendencia. Elmondható, hogy kényesebb bármivel, mint egy VA panel ? IPS paneles TV-kre ha jól emlékszem, szoktak panaszkodni, hogy alacsony a fényereje, ha papiron a 2 monitornak a fényereje azonos, akkor ezzel sem kell foglalkozni ?

(#127048) saen válasza AIex (#127047) üzenetére


saen
veterán

Ezekre nem igazán tudom a választ, nálam soha egyetlen lcd tévé vagy monitor sem ment tönkre... Se céges, se itthoni. De erre való a garancia, hogyha bekövetkezik a probléma.

Ebben az árkategóriában meg minden gyártó spórol. Tipushibák lehetnek, de olyan gyorsan változnak a modellek, hogy mire kiderül már más a kínálat. Továbbra is azt mondom, hogy vedd amelyik tetszik, ne gondold túl.

(#127049) apszi válasza AIex (#127047) üzenetére


apszi
őstag

Nálam a Samsung szerviz leszerepelt, ugyanígy a Samsung kijelzők is, függetlenül attól, hogy csak tévékkel volt problémám az elmúlt években, de gondolom a monitorok kapcsán sincs ez másképp.

[ Szerkesztve ]

(#127050) AIex válasza saen (#127048) üzenetére


AIex
tag

Köszönöm ismét ! :R

@apszi
Köszi, ez igazán jó felvetés, Samsungnál a legtöbb terméket a TMX szervizeli, és igazán jó hirük van.... Nem tudom, a monitorokat is ők intézik-e, vagy sem,

Asus-nál a Fix direct, ott is van 1-2 negativ értékelés, de azért lényegesen jobb az értékelésük átlagban. Ez egy nagy plusz az Asus mellett. Köszi neked is a felvetést. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.