Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) Isual válasza horvathpeter (#43250) üzenetére


Isual
veterán

nálam eddig még csak fordítva volt, ezért írtam egyből a tcommandert, tényleg furcsa... :U lényeg, hogy megvan.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43252) -Valinas- válasza Rasiel (#43238) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Ez jobb, mint a S2240L? Miért nincs rajta HDMI? :(

(#43253) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A garanciális HP monitorokat tényleg javítják garanciapapír/számla nélkül is?

Itt az aprón árul a kolléga egy HP monitort, a gyári szám szerint garanciális, de nincsen hozzá semmilyen papír.
Ő azt állítja, hogy hiba esetén a futár elviszi és hoz egy újat.

Tud erről valaki bővebbet?

[ Szerkesztve ]

(#43254) fLeSs válasza fLeSs (#43245) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csináltam A4-es lapokból egy 62x37,5 cm-es lapot (27-es monitor), majd egy 54x32 cm-es lapot (U2414H)).
Megnéztem, hogy a tervezett elhelyezkedéssel meddig ér majd a két szélső monitor.
A 27-esek majdnem az asztal széléig elérnek (mármint azon az oldalon, ahol a cockpit van), így ha beülök a cockpitbe, akkor a szélső monitorok széle ~30-45 fokra van a szememtől. A 0 fok lenne az ideális, ahogy azt a fickó mutatta a videóban (a szememmel egy vonalban), de az nem fog összejönni, mert nemtok annyira közel ülni a szemben lévő monitorhoz.
Hajtogattam U2414H-t is, de az túl kicsi. 27-est veszek.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43255) Zanik válasza fLeSs (#43237) üzenetére


Zanik
addikt

U2414H-t nézd meg azért élőben. Mert oké, hogy csak 6mm a bezel, de egy kissé trükkösen van megoldva.
Ugyanis ha szemből nézed, akkor van egy nagyon vékony (kb. 1mm-es) műanyag keret, a többi felületet mind a matt üveg tölti ki. A maradék 5mm-nyi káva pedig már az üveg mögött van.
Elsőre egy kicsit fura volt, de egyáltalán nem zavaró, hamar hozzászoktam. És azért még mindig ámulatba ejtő, hogy oldalt-felül mennyire vékony ez a keret. Szóval egy többmonitoros konfighoz még mindig ez lehet a legjobb választás.
Amúgy a AG bevonat ezen szerintem sokkal jobb mint ami a 2312HM-en van!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43256) Rasiel válasza -Valinas- (#43252) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha szükséged van a HDMI-re, akkor azt átalakítóval meg lehet oldani.
S2240L glossy (tükrös), magasságállításra sincs lehetőség. Ha ezek zavarnak, akkor jobb választás a P2214H. Én személy szerint valamivel jobbnak tartom az utóbbit. Összességében az S2240L-ről és a nagy tesójáról is jók a visszajelzések, így, ha a fentebb említett két dolgon túl tudsz lépni, akkor megfelelő lehet neked az S széria legkisebb tagja is.

(#43257) fLeSs válasza Zanik (#43255) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Több monitornál is így csinálták meg (pl. az LG-k is ilyenek), szóval nem újdonság.

Ha már LG, lenne egy kérdésem.
Egyes boltok külön "árulnak" pixelhiba garanciát felárért. Pl. a monitorguru is az LG-kre. Ez arról szól (ma beszéltem velük), hogy kiszállítás előtt megnézik, hogy pixelhibás-e a monitor, és csak olyat küldenek ki, ami nem pixelhibás.
Namost ezért ugye pénzt kérnek.

Ehhez képest itt van az LG pixelhiba "policy"-je:
"3 napon belül az LG minden pixelhibára (akár egyetlen alpixelre is cseréli az LCD monitorjait!

3 nap után az alábbi garancia érvényes:
.... blabla"

forrás: CHS - LG disztribútor

Szóval a kérdés: mi a tökömért kell nekem azért fizetni, ami az alap egy gyártónál?
A többi monitorgyártót még nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43258) Isual válasza fLeSs (#43257) üzenetére


Isual
veterán

Pontosan. LG-nél nincs sok értelme (pontosabban 3-10 nap között előjövő pixelhibáknál van), annyi csak, hogy neked kell leellenőrizned.

Mondjuk ha akarsz spórolni és a 3 monitoros setupnál hétköznapi használatra csak a középsőt használod majd, akkor én megfontolnék egy beszélgetést pl a guruval, hogy van-e pixelhibás 27-es E63-as LG-jük. Azokat általában olcsóbban el szokták adni, s egy (sub)pixelhiba aligha zavarna a két oldalsó megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43259) fLeSs válasza Isual (#43258) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Felhívtam őket (már negyedszer :D), leghamarabb kedden tudnak válogatni nekem demó monitort.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43260) #67688960 válasza Dany007 (#43215) üzenetére


#67688960
törölt tag

prad tesztet is nézd meg, szerintem jobb

a vörösboros muslinca csalogatás jó ötlet :D és tutira kipróbálnám Tin helyében

(#43261) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ez jo valamire? Kivetelesen nem nekem kell, hanem valaki megkert hogy intezek egy jo kis 3D-s kijelzot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43262) #67688960 válasza fLeSs (#43243) üzenetére


#67688960
törölt tag

ezek a fanatec cumók fém mechanikásak? le vagyok maradva nekem műanyag momo porosodik a szekrénybe :D felnéztem a honlapjukra komolynak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#43263) TaylorPro válasza fLeSs (#43226) üzenetére


TaylorPro
addikt

A talp probléma túl van lihegve mint az IPS Glow efekt és a PWM. Nincs baj, legalábbis én nem rugdosom az asztalt játék közben. A 23 colosnál semmi probléma és szuper jó, még a LED PWM sem zavar, pedig érzékeny a szemem.

Pixel 8 Hazel

(#43264) fLeSs válasza TaylorPro (#43263) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Válogatásnál a Neweggen és az amazonon szoktam elolvasgatni az 1-2 csillagos értékeléseket, kiszűröm az egyértelmű idiótákat :D és a maradékból le lehet szűrni vmit. Elég sokan írták a 27-esre, hogy billeg, volt akinél még írás közben is. :D
A glow effektről meg a PWM-ről nemtok semmit.

gog: attól függ melyikről van szó. A pedálom speciel az, és eléggé top cuccnak számít (Clubsport V2 pedál), ennél jobb max igazi autóban van :D. A kormány műanyagból van, még nem láttam fémből készült kormányt. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43265) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na sikerült leszűkítenem ténylegesen a kört.

Asus VN279QLB - 100 000 HUF - tökéletes lenne max 90 000-ért :D, szóval valszeg nem ezt veszem, ez az egyetlen értelmes magasságállíthatós monitor ebben a kategóriában (az én keresési feltételeim szerint)

LG IPS277L - 50% hogy ez lesz, mert ez olcsó ha demópéldányokat veszek
Samsung S27C590H - 77 000 HUF (15%)
Asus VX279Q - 80 000 HUF (15%)
ViewSonic VX2770Sml-LED - 84 000 HUF (10%)
AOC i2757Fh - egy helyen 76 000 HUF (10%)

A keresés feltétele: keskeny keret, nem TN panel, nem tükröződő megjelenítő felület, 3 év gar, 90 000 HUF alatti ár, vmi normális talp.

Tudtok vmit mondani?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43266) #67688960 válasza fLeSs (#43264) üzenetére


#67688960
törölt tag

belsejére gondoltam, a fogaskerekek, csapágy van-e, ilyenek

nekem meg se moccan csak ha rángatom az asztalt(kerekes), kb egy másodpercel tovább mozog mint a 17colos(épp mellette van)
de ha úgy csinálod meg hogy a kormány ne ráncigálja az asztalt akkor nem hiszem hogy bármelyik normálisabbal gond lesz

[ Szerkesztve ]

(#43267) #67688960 válasza #67688960 (#43266) üzenetére


#67688960
törölt tag

folyt.: bár mondjuk lehet hogy nem is rossz ha mozog a monitor(nem a talp, az nálam stabilan áll)
extra mozgás effekt :D
szóval ha nem borul fel még akár jó is lehet ha mozog

[ Szerkesztve ]

(#43268) janos1988


janos1988
addikt

Erről mi a véleményetek? Dvb-c is fontos.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#43269) kerlac válasza Isual (#43241) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi! Nézegetem delleket, a DELL ULTRASHARP U2412M nem jobb?

(#43270) TaylorPro válasza TaylorPro (#43225) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezt is megoldottam. Minden oké továbbra is. Nem cseréltetem be a monitort, már jól megszoktam.

Pixel 8 Hazel

(#43271) Isual válasza kerlac (#43269) üzenetére


Isual
veterán

A te felhasználásodra nem.

(#43272) kerlac: P2414H kell neked, higgy nekem. 8 ms nem sok, IPS-nél ez kiváló érték ~ kb mint egy 2-4 ms-os TN. Input lagja pedig rendkívül alacsony a P2414H-nak. Nyugi, rendben lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43272) kerlac válasza Isual (#43271) üzenetére


kerlac
senior tag

Ultrashop valamiben speckó? Teszteket olvasom, de nem szagolok hozzá túlságosan. Annyi a lényeg, hogy minél szemkímélőbb és játékra alkalmas legyen. a 8ms nem sok? Vagy az már régen volt, hogy 2ms kellett játékhoz?

(#43273) KAMELOT válasza kerlac (#43272) üzenetére


KAMELOT
titán

8ms nem sok!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43274) Dany007 válasza #67688960 (#43260) üzenetére


Dany007
veterán

Áh ez nagyon német nekem. :D Rákerestem angolra váltva is, de úgy nem talált semmit. Meg ez más típus. Panel lehet u.a.?
Mostmár csak fél nap és tudok mondani valamit. Remélem minden rendben lesz vele...
Hihetetlen hogy kibírtam 2 napig, hogy itt van mellettem 140k-nyi számtech cucc (monitorral együtt) és nem üzemeltem be semmit se belőle... :D

[ Szerkesztve ]

(#43275) #67688960 válasza kerlac (#43272) üzenetére


#67688960
törölt tag

az úgynevezett gyors tn monitoroknál is csak úgy érik el azt a sebességet hogy marha nagy utánahúzás lesz, ez az ára a sebességnek, szóval nem gyorsabb a tn panel
teszteken láthatod

(#43276) #67688960 válasza Dany007 (#43274) üzenetére


#67688960
törölt tag

google fordító kihámozható eredményt szül, ha chrome-val nyitsz rá akkor fel is ajánlja

[ Szerkesztve ]

(#43277) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A Samsung S27C590H feljött 50%-ra.
Fel tudtok hozni vmit ellene?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43278) Dany007 válasza fLeSs (#43277) üzenetére


Dany007
veterán

Azon kívül hogy Samsung? ;] (j/k)

@gog:

Áh, google fordítótól ments meg uram minket! :D Néha, mikor angol híradásokat vagy speciálisabb cikkeket próbáltam vele fordíttatni igazából rosszabb lett a végeredmény mint nélküle. Pedig azért a nagyját amúgyis érteni szoktam mindenféle szótár vagy fordító nélkül is, de gondoltam hátha egyszerűbb mint a ritkább ismeretlenebb szavakat egyesével szótárazni. Hát nem.

Lassan végére érek a tft centralos tesztnek. És eddig össz 2 szót kellett megnéznem a szótárban. Szóval angolul ez olyan mintha magyarul olvasnám csak lassabban.

Ami meglepett, hogy azt írták 100%-os brightnessel érkezik default a monitor. Így 300cd/m2 fölött van a fényerő, ami több, mint a gyári érték. Igazi retinaégető lehet.
Náluk a kalibrált érték szerint 22 brightness 50 kontraszt, normal mód stb... Így jött ki nekik ~ 2500:1 kontraszt 0,05cd/m2 fekete és 120cd/m2 fényerősség.
Úgyhogy szerintem ezzel fogok indítani, aztán meglátjuk. Ja, meg dicsérték a dinamikus kontraszt funkciót, de ilyet nem akarok használni.

Első próbám - a pixelhiba teszt után - a fekete lesz. Első körben full fekete kép, majd fokozatosan egyre nagyobb színes pont a képernyő közepén. Azért, hogy meglássam ez milyen hatással van a többi részen lévő feketére. Ha ugyanolyan szar lesz, mint az ips tévémen akkor szarok az egész "kalibrációra" és beállítom kedvem szerint szokásosan túlszaturáltra az egészet ahogy jólesik.
Tévén is beállítottam a fasza feketét, fényerő, háttérfény stb... szuper volt, erre megmozdítom az egeret és puff bevilágítás mindenfelé csakúgy világított a fekete... úgyhogy ennyit ér az egész... =/
4K oledet nekem! :D

[ Szerkesztve ]

(#43279) fLeSs válasza Dany007 (#43278) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Speciel szívesebben veszek Samsungot mint LG-t... ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43280) Dany007


Dany007
veterán

Egy kis story-t hadd meséljek ha már a monitoros topikban vagyunk.
Hogy honnan is jön nekem ez a "fekete szint" mániám.

Anno még valamikor 2004-ben volt egy mezei "tescos" LG 17 colos CRT monitorom. Tényleg tök alap volt. Ebben még nem volt benne az a hangzatos backlight rendszer amit a későbbi CRT-kbe már szinte mindbe beépítettek.

Na ha ezen a monitoron a brightnesst levettem nullára, 100% kontraszt mellett, akkor olyan feketét produkált, hogy még full sötétben se tudtad megmondani, hogy be van-e kapcsolva a monitor vagy nincs.
Mindezek ellenére filmezés vagy játék alatt volt bőven akkora fényereje hogy kellemes legyen használni, igazából a színes / fényes képek alig lettek sötétebbek csak a fekete lett gyakorlatilag nulla.

Eszméletlen élmény volt, mikor full sötét szobában a szoba másik feléről ágyban fekve néztem így a winamp-os plug-int miközben az idióta effektek futkároznak ide-oda a zenére...
Esküszöm olyan látvány volt, mintha azok a fénygömbök a szoba túlsó felén a nagy semmi közepén lebegve táncolnának a levegőben! Eszméletlen jó volt és azóta se volt ilyen monitorom. (és nem, akkor épp nem szívtam semmit :D)
Utána felbuzdulva hogy egy ilyen olcsó monitor is ilyet tud, vettem egy profinak mondott Samsung 21-es crt-t, ami anno kemény 100.000 forintba került. De szar volt. Abban már volt "magic bright", backlight... és fos volt az egész.
Állítólag ma már csak az oldek tudják ezt a full feketét produkálni a pixelenkénti "megvilágításból" adódóan. No de most ezek az egyik legdrágábbak. Még a plazma lenne hasonló, de az meg beég, monitornak nem használható...

@fLeSs:

Monitornak egyiket se preferálom. :) Tévének is csak azért vettem LG-t mert ebben garantált volt az IPS panel. Samsungéknál meg más gyártónál viszont panel lottó él... Össze vissza mindenféle product numberek alapján lehetett volna csak kideríteni melyikben milyen panel van... Amiket anno néztem a 200k-s árkategóriában azokban mind valami olcsóbb VA panel volt. Még egy Sony volt amelyikbe nem, de az meg olyan 300k környéke. Más gyártó meg nem nagyon van. kis túlzással persze.
Samsung meg az LG nekem olyan tucatmárka. Mondjuk a Benq-t se tartom többre az tény. :D Mégis azt vettem... De tényleg ha minőség akkor Dell. Nec... és ilyesmi.
Jó, persze Samu Lg meg a többi gyártótól is lehet jó cuccokat találni, de akkor azoknak nagyon utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#43281) Isual válasza Dany007 (#43280) üzenetére


Isual
veterán

4.5 éve vettem egy Samu LCD-t, 120k volt ha jól emlékszem. Ótvar szar, 3 tenyérnyi sávban zöld foltosodás, ami mostanra kb az egészet kitölti. A Mátrixot jó rajta nézni, minden mást kínzás. Hát ezért veszek most plazmát...és a Samsungot hanyagolom, ami a TV-ket illeti. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43282) Dany007 válasza Isual (#43281) üzenetére


Dany007
veterán

Így van, Panasonic vagy Sharp plazmát kell venni. Az a legjobb filmezésre. Már amíg még kapható, mert utána már csak a méregdrága oled lesz ami hasonló képet eredményez.
Nekem gyak. monitorként funkcionál a tévé, mert tévé előfizetésem nincs is. :) Emiatt nem vehettem plazmát...
De a következő biztosan plazma lesz - vagy oled - majd valamikor 7-8 év múlva ha kiküszöbölik végre a beégést. Bár pár emberke szerint ma már nem égnek be.. so-so.

A Panasonic valamely típusú plazmáját dicsérik már évek óta. Egyik csúcs lcd sem képes elérni azt a képminőséget azóta se. De most nem ugrik be melyik ez a típus.

[ Szerkesztve ]

(#43283) Isual válasza Dany007 (#43282) üzenetére


Isual
veterán

Sharp nem tudom gyártott-e plazmát, de nem emlékszem rá, lehet a Pioneer-ral kevered. Panából VT-széria a csúcs, ZT meg a kuriózum, de az igazi plazmák azok a Pio KURO-k voltak (ezekhez extra - pénzért - volt a talp és a hangszóró, külön, külön, mint opció). Csak 2008-ban vagy hogy kivonult a Pio a piacról. Azóta sikerült a Panának félig-meddig utolérni azt, amit a Pio akkor tudott (mert megvett pár szabadalmat tőlük), erre most kiszáll ő is... Úgyhogy neked ebből 7-8 év múlva bizony OLED lesz, mert a Samsung plazmák nem rosszak, de a Panákhoz képest drágák (amik persze most már nem lesznek), az LG-k meg...hát LG-k. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43284) #04085760


#04085760
törölt tag

P2414h és U2414h között csak a dizájn a különbség ?:D Megéri a felárat? Mindkettő 100% PWMmentes gondolom.

(#43285) Isual válasza #04085760 (#43284) üzenetére


Isual
veterán

Dizájn és csatlakozók száma, típusa. Nagyjából ennyi, igen. Hogy megéri-e, az azon múlik, hogy ezek közül neked kell-e valamelyik vagy mindkettő tulajdonsága.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43286) kerlac válasza Isual (#43271) üzenetére


kerlac
senior tag

Rendben, én hiszek Neked, befáradok egy üzletbe és megmustrálom.

(#43287) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A Dell U2713HM-en milyennek számít az "IPS glow"?
Nagyon rossz, nem rossz, OK?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43288) Joe109


Joe109
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Vettem egy Benq BL2411PT típusú monitort aminek van egy olyan érdekes "tulajdonsága", hogy például egy világoskék hátér esetén a monitor jobb felének 1/4-én halványan kifehéredik a kék. Szemmel érzékelhető színeltérés van még ha nem is drasztikus. Kérdésem hogy ez normális jelenség egy IPS paneles monitornál, mi lehet az oka?

Van egy fényképem igaz nem a fentebb említett kék háttérről meg nem is a legjobb minőség, de talán lehet rajta látni mire gondolok:

Kép

(#43289) yodamastah válasza Joe109 (#43288) üzenetére


yodamastah
őstag

A fotón ez nem világoskék hanem fehér (böngésző) háttér ami rózsaszínbe megy át jobb oldalt. Átlagosnál súlyosabbnak tűnő homogenitás hiba. Nekem egy van egy ugyanilyen benq, és kiváló a fényerő és színhőmérséklet homogenitása. Mondhatni szinte tökéletes, semmi hasonló nem látszik ilyen háttéren.

(#43290) yodamastah válasza fLeSs (#43287) üzenetére


yodamastah
őstag

Ilyen. [link] de ez kb mindegyiken hasonló. ATW polarizer nélkül ezt nem úszod meg. És ugye az ATW-s panelek már nem nagyon vannak. Sajnos, mert amúgy brutál jó :)

(#43291) Rasiel válasza fLeSs (#43287) üzenetére


Rasiel
senior tag

Átlagosnak mondható, semmi extra.

(#43290) yodamastah: Így van, sokkalta jobb, szépen látható a különbség az A-TW javára. :K

[ Szerkesztve ]

(#43292) madgie válasza Isual (#43283) üzenetére


madgie
titán

LG plazmát soha, senkinek... az ellenségemnek sem!

Nekem az van (meg kalibráltam párat), tényleg komolyan mondom :)

(#43293) fLeSs válasza Rasiel (#43291) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igazából beugratós kérdésnek szántam, mert ~10 hónapja ilyen monitort használok, és soha nem vettem észre, hogy zavarna, vagy hogy egyáltalán létezne... ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43294) #67688960 válasza Isual (#43283) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, én is úgy tudom hogy a pio csinálta a legjobb plazmát

[ Szerkesztve ]

(#43295) Isual válasza #67688960 (#43294) üzenetére


Isual
veterán

hát sajnos a Kuro-knál már nem is igen lesz jobb plazma... kár a Panáért :(

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43296) csontraket válasza megint én (#1) üzenetére


csontraket
tag

Szerintem ha valaki már monitort akar venni és tényleg rááldoz kicsit többet akkor a Dell U2312HM tökéletes monitor. Akár filmezésre akár játékra használja az ember! IPS panel miatt a színvilága káprázatos! Én egy Acer TN panelest cseréltem le a Dell-re és nem bántam meg! kicsit féltem hogy a 8ms válaszidő játékoknál nem lesz előnyös de semmi hátránya nincs játékoknál se. Nálam a monitor 10/10!

(#43297) -Valinas- válasza csontraket (#43296) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nálam jelenleg U2312HM vs S2340L harc folyik.
Hülye kérdés, de ha DVI-vel kötöm össze, annak van olyan jó minősége, mint a HDMI-nek? :B

Black screen bleeding / IPS light akármi (nem tudom pontosan mi a neve) melyiknél jelentkezik jobban?
Van nekem egy S2240L-em, abban csak egy nagyon pici bleeding van 1 helyen, felül.

[ Szerkesztve ]

(#43298) Isual válasza -Valinas- (#43297) üzenetére


Isual
veterán

Persze. Képminőségben ugyanazt tudja a kettő (ilyen szintű monitoroknál).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43299) -Valinas- válasza Isual (#43298) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Azért nem raktak bele HDMI-t, mert régebbi kiadású monitor, vagy azért, hogy bosszantsák a népet? :D

(#43300) #67688960 válasza Dany007 (#43278) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kíváncsi leszek mire jutsz!
Tn-el és az ips-el nekem is az a bajom hogy fakó, nálam filmre lcd panalek közűl az a best, de dlp fan vagyok szerintem filmet nézni az a legjobb, bár kíváncsi lennék egy olyan projektorra amiben amva panel van.
Az olednek még kicsi az élettartalma és be tud égni.
Én is pixelhiba tesztel szoktam kezdeni. :)
Kipróbáltam a dinamikus kontrasztot, de van vele egy kis gondom, akkor nem lehet szabályozni a fényerőt, viszont több fokozatban állítható. Egyenlőre nem használom, de lehet hogy adok még neki esélyt messziről nézve filmre lehet hogy jó lesz.
Nemtom milyen vgad van amdt használok és kikapcsoltam benne a dinamikus kontrasztot, bőrtónus korrekciót (ezeket szerintem nagyon ajánlott kikapcsolni), élkiemelést, élénkítést, és nem engedem hogy a lejátszók hozzányúljanak a színvezérléshez, ami normálon van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.