Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) Brekk válasza kacsento1 (#91984) üzenetére


Brekk
addikt

U2412m sztem jobb mint az u2415. :K 27" FullHD-t nem javaslom én sem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92002) k_marcus válasza #94529552 (#91994) üzenetére


k_marcus
csendes tag

5-én rendeltem, aoc 24v2q-t 1-3 napos beszerzési idővel, és folyamatosan "selejteket" kaptak. Volt egy kis kommunikációs lyuk, amit utólag befoltoztunk :) Sajnos eléggé türelmetlen és nyűgös tud lenni az ember ha hetekig 32"-on 720p-t kell néznie egy nem éppen mai TV-n... De most már csak pár nap és érkezik az acer vg240y :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#92003) hobizoli válasza mazdacomprex (#91992) üzenetére


hobizoli
nagyúr

iiyama 32"-s 1440p-m van

:DDD

több drón kell ;P

(#92004) mazdacomprex válasza hobizoli (#92003) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Melyik típus ? Elégedett vagy vele ?

(#92005) kacsento1 válasza Mamuska (#91999) üzenetére


kacsento1
senior tag

Fotós fórumon érdeklődtem először, és ott azt írták 94% körül van a színtér lefedése (olyan írta akinek adok a szavára, sokat segített már fotós témában), én is furcsállottam, mert külföldi fórumokon jókat írtak róla, közel 100%-ot. De akkor még átrágom azt a tipust jobban.
Tudom, hogy a legjobb bolt, de hatha van még hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#92006) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Eközött és eközött jól látom hogy csak méretben meg árban van különbség? A hangszóró nem érdekel mert az van külön.

HTC = Help This Company

(#92007) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Próbálok képbe kerülni IPS és VA panel ügyben. Olvasom hogy a minőségi VA panelek már felveszik a versenyt az IPS-el. Nem hardcore, de azért gamer monitornak szemeltem ki ezt a kettőt. Vajon van értelme hatvanezerrel többet kiadni az IPS panelért? Link

(#92008) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

27 colos monitort szeretnék venni fullHD (esetleg 1440p) felbontásban. (Egy Gtx 1070-el hajtanám és a 60+ fps lenne az elvárt játéktól függően)

Itt jönnétek ti a képbe, mert nem tudom hogy adott áron mi a legjobb vétel.

Nem vagyok hardcore játékos, leginkább RPG-vel, vagy akció/kaland, esetleg casual autóversennyel játszom, néha egy kis moba, vagy ökörködés a haverokkal online. Szóval ebből leszűrve ilyen téren felesleges a 144Hz, de meggyőzhető vagyok.

Szeretem ha szépek a színek a kijelzőn. Fontos lenne, hogy a monitor magassága állítható legyen. Szeretem a mély színeket/feketét, de nem szeretném, hogy a részletek elvesszenek egy sötétebb jelenetben.

Az ár amit rászánnék az a max 115 000 Ft.

Van ebben a kategóriában valami jó, vagy "takarodjak vissza a homályba ahonnét jöttem?" :D :R

(#92009) mazdacomprex


mazdacomprex
csendes tag

ASUS VA32AQ monitorról tudnátok tapasztalatot megosztani velem ?Ajánlott kategória? Elég jó áron tudnék hozzá jutni kb 100ezer újan.Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#92010) cintula187


cintula187
addikt

A freesync abban az esetben is működik ha a vga display port kimenetén van egy DP - Hdmi átalakító és úgy megy a jel?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#92011) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Sziasztok,

Játékra használt gép esetén 2-3 monitor lesz/van, kérném a segítségeteket..

Jelenleg Dell U2715H van ami nagyon szép olyan képe van mint állat, de nem igazán játékra való.

Kiszemeltem Samsung C27JG50QQU -t a dell helyett. Mennyire tűnik vállalhatónak a samsung a dell mellett?
Annak tudatában, hogy játékra kell elsősorban. (nagykerben veszem majd és 94e/db áron hozzájutok.)
Tehát az ár ilyen tekintetben tényező.

Vagy ha tudok valamit ajánlani szívesen meghallgatom.

igényeim: 144hz,dp port, 27", ips vagy va

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#92012) Mamuska válasza TechRobot (#92011) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez őrületesen jónak néz ki az áráért. Ezek a G50, G70 Samsungok tarolhatnak ha tényleg jók. Max Brekk kezei között fordult meg itt a topikban. Majd ha tud remélem ír róla mert topikkedvenc is lehet ebből. :K

(#92013) hobizoli válasza mazdacomprex (#92004) üzenetére


hobizoli
nagyúr

XB3270QS

ket hete vettem... azóta nem is ertem miert csinalnak kisebbeket :DDD

több drón kell ;P

(#92014) AxBattler válasza TechRobot (#92011) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg Acer VG270UPbmiipx?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92015) TechRobot válasza Mamuska (#92012) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Első körben az volt érdekes, hogy a piaci ára is 115 körül van ahol kapható, ami önmagában sem rossz, de ha még az ember fia nagykerben is tudja megvenni, úgy már jónak tűnik az ár.
Olvastam róla amit tudtam és nem tűnik rossznak, ezért gopndoltam megkérdem itt is mondván több szem többet lát.

(#92014) AxBattler
Mitől lehet jobb az acer mint az említett samu? Mert egy 20-30al hosszabb piaci áron is. és hát nem sz@rom én a pénzt. :D :)) :D plááne, hogy 2 esetleg 3 is kéne.

1080am van tehát freesync nem hoz lázba

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#92016) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Most eléggé ráfagytam a COD blackoutra, amit 90-100 fps stabilan a jelenlegi beállításaimmal. Hogyha nem 75hz hanem 144hz monitor veszek (g-sync nélkül) akkor milyen hátrányaim származhatnak abból, hogy a monitor képfrissítése nagyobb mint a játékban az fps?

Csak mert ezen is elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#92018) MasterMark válasza Bossp (#91832) üzenetére


MasterMark
titán

MPC-HC, ablak érintése kívülről. (Vagy valami ilyesmi.)

VLC-t el kéne már végre felejteni. :(

Switch Tax

(#92019) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Jelenleg ezzel a kártyával rendelkezem:
NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (tavaly előtt vettem)

Az új monitor ez lenne:
ASUS Designo Curve MX32VQ

Az lenne a kérdésem, hogy a monitor együtt működik-e mindenféle gond nélkül a már meglévő videokártyával, illetve a monitor már képes-e megjeleníteni a 4K filmeket.

A válaszokat előre is köszönöm!
KissA1026

[ Szerkesztve ]

(#92020) AxBattler válasza TechRobot (#92015) üzenetére


AxBattler
félisten

A Samu ívelt VA paneles, az Acer meg egyenes, IPS (bár nincs DP-je)... már ha ez neked fontos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92021) Franklin válasza Mamuska (#92012) üzenetére


Franklin
addikt

Szerintem egy ívelt monitor sosem lesz topikkedvenc, bármennyire is jó az ára ;]

(#92022) mazdacomprex válasza hobizoli (#92013) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

AOC Q3279VWFD8 -ra esett a választásom ár-érték arányában szerintem nagyon jónak tűnik.Tegnap meg is vettem online pénteken jön.IPS panel,QHD,Freesync,5ms,32" és mindez 70ezerért újan jónak tűnik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#92024) macman507 válasza AxBattler (#91987) üzenetére


macman507
aktív tag

Egy ilyet LG 29WK500 milyen távolságból kell minimum nézni?
Nincs túl sok helyem, így kb 45-60 cm-ről nézném, illetve néha 70 cm körül.
Hamar kiégnék ilyen távolságból? :D
Lehet a korábban említett DELL-el jobban járnék?

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#92025) Dealer95 válasza macman507 (#92024) üzenetére


Dealer95
őstag

Ugye tudod, hogy ez egy 21:9 monitor, szóval kb egy 23" monitor magasságával rendelkezik, de annál szélesebb.
Tehát az a 50-70cm szerintem bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#92026) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Monitor vásárlás előtt állok és ezt néztem ki magamnak. [link]
Ettől jobb van most ilyen árkategóriában ugyan ilyen paraméterekkel? Csak játékra lenne használva, ahhoz érdemes kalibráltatni?

Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#92027) #94529552 válasza Franklin (#92021) üzenetére


#94529552
törölt tag

;]
Főleg nem a kisebb méretekben, 24" és 27"-ban, amiről legtöbben azt mondják, hogy nincs értelme a görbítésnek. Talán itt olvastam(vagy máshol), hogy arra jó az ívelés, hogy a VA panel szélein lévő akármilyen hibát elfedjék vele.

[ Szerkesztve ]

(#92028) Pokesz007 válasza macman507 (#92024) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Pár hete kaptam meg ennek a monitornak a újabb testvérét ugyanabba a méretbe. Nem ég ki a szemed,jó lesz a távolság szuper. LG 29WK600

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#92029) TechRobot válasza AxBattler (#92020) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Okés csak nem biztos, h előny. leaglább is néztem összehasonlítást és az új VA panelek bizony nagyon jók. illetve az, görbe a monitor valamiért jobban bejön.

DP nekem kell.. nem tudom, hogy csak placebo hatás vagy nem, de előző konfigomnál azt vettem észre, hogy mintha jobbak lennének a színek DP-.t használva mint HDMI.-nél.. és tényleg kiemelném, hogy ez nem szakvélemény sőt fenntartom a jogot magamnak a placebó hatásra.

szóval jóval drágább és így nem biztos h megérne annyit.

Dikk egy százas...

(#92030) dergander


dergander
addikt

Üdvözlet,

Milyen monitort ajánlanátok? HDR10, 4K és Freesync. Cél az elfogadható áron aránylag jó minőséget kapni. Láttam van rengeteg monitor fél misiért, de szerintem van 200e környékén is jó amik árukhoz képest sokat adnak.
Nos hamarosan majd AMD Vega64-el ugrok be, tehát a Freesync emiatt is kéne. A HDR pedig azért mert szeretem az újdonságokat, vagyis inkább úgy hogy nekem ez a fícsőr nagyon bejött. A 4K-val a jövőre szeretnék felkészülni majd.
Ezek lennének 200e forint környékén szeretnék maradni plusz-minusz 50e még belefér felfele.

(#92031) kacsento1 válasza Mamuska (#91999) üzenetére


kacsento1
senior tag

Megnéztem tftcentral-on az u2412m tesztet, idéznék is (google fordító) :

"Az U2412M viszont modern, fehér LED-es háttérvilágítást használ, amely csak az sRGB referencia színteret fedezi, és valójában egy kicsit rövid, 95,8%. Ezt szokásos színpadi képernyőnek nevezik. Ez tehát egyszerű és praktikus, ha csak a standard gamut tartalmakkal dolgozik, de nyilvánvalóan nem használható, ha szélesebb színtéren kell dolgoznia, mivel egyáltalán nem képes támogatni. Grafika és professzionális színkritikus munka esetén az alábbi 100% -os sRGB lefedettség is problémát jelenthet."

(#92032) pibácsi


pibácsi
senior tag

Egy évvel ezelőtt már téma volt nálam az LCD monitor vásárlás, „Brekk” akkor nagyon sokat segített. Végül is nem vettem, mivel megoldódott egy Samsung VGA monitorral, de sajna az tönkre ment és mostmár aktuális egy LCD-LED 22”-os monitor vásárlása. Két tipust néztem ki. Mivel képekkel és videókkal is foglalkozom, ezért az IPS panel fontos. Most van akcióban LG 22MK430H-B, (75Hz) 29.900.-ért (külső táp), úgy látom, az Oázisban is van, és a másik, ami nem akciós Samsung S22E650D 41.200.- ért – ez sajna egy tizessel drágább. Mi a véleményetek, melyiket érdemes megvennem.
Ahogy nézem – és nem az ár miatt, bár az is számít – de az LG elég biztató a sebességre nézve - IPS panel, 5msec,75Hz. A Samsung is biztató a leírásuk szerint – PLS panel, 4 msec, bár itt 60Hz.
Várnám segítő válaszotokat.

Üdvözlettel: Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#92033) Mamuska válasza kacsento1 (#92031) üzenetére


Mamuska
őstag

Engedd el, nem neked való ez a monitor. :N

Ez még a 2011-es LM240WU8-SLA2 panellel készült, nemsokára rá már szerelték LM240WU8-SLD1-es panellel amivel kimérték többször is a 100% sRGB-t rajta.

LM240WU8-SLD1-es sincs már gyártásban és szerintem azóta áttértek LM240WU8-SLD2-es panelre mint a HP a Z széria esetében.

Cső!

(#92034) AxBattler válasza macman507 (#92024) üzenetére


AxBattler
félisten

50-70cm tökéletes ekkora monitorra.

(#92029) Valerian
Ja, ez egyéni preferencia.
Nekem is bejönnek a VA-k, de a múltkori GW2470H-mnál egy idő után zavart a blur, szóval inkább váltottam... a mostani Dell-emnek meg elég jó a kontrasztja, szóval amolyan kompromisszumos megoldás.

(#92030) dergander
BenQ EW3270U
LG 32UD99

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92035) Remiel


Remiel
őstag

Samsung LC32HG70Q

LG 34UC79G

a kettő közül melyiket javasolnátok? a másodikról elég sok tesztet találtam, a Samsungról közel sem annyit... munka + játék

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#92036) kacsento1 válasza Mamuska (#92033) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm!

(#92037) Pipszi01 válasza pibácsi (#92032) üzenetére


Pipszi01
tag

Volt ipyen LG monitorom. Szerintem nem rossz. Én fotózok és teljesen meg voltam vele elégedve photoshop közben is :) Annyi pénzért ajándék. Sokkal inkább egy LG monitor téren mint egy Samsung. Én az LG-re szavazok. Vagy ha munka 39990-ért van újan garival LEC kollegánál jó kis Dell U2417H. Na az veri az LG-t is. Minőségi termék! /Napokban vettem egyet tőle ezért ajánlom/

[ Szerkesztve ]

(#92038) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok, egy 2012-ben vásárolt LG IPS277 monitort használok.

Nagyon szeretem, nem is gondolkoztam cserén, nem is nagyon tetszik sem az Asus vagy LG kínálata. Ami esetleg mégis, az horror áron van pl: ASUS PA329Q.

Tegnap elkezdett "ciripelni" mint egy kondenzátor hibás táp / vga. Bekapcsolás után kb 3-5 percig majd abba hagyja. Gondolom ez a jele valami kezdődő bajnak. Több mint 6 éves, nem mondom hogy nem szolgálta ki az idejét, de nem örültem neki...

Régen sokat játszottam rajta, ma inkább film, ritkán PS vagy videó vágás, naponta munka. Ami tetszett benne az hogy gyárilag kalibrált, IPS, nagy színtér lefedettség és a korához képest keret nélküli dizájn. Sokat megy, napi 3-8 óra.

Tudnátok ajánlani párat?

Asus rog strix RX 580 8gb vga, van rajta HDMI és DP is.

Full HD vagy 4K, IPS vagy valami komoly paneles.

27" - 32" között, nem ultra wide, nem hajlított normál 16:9

Ha már így alakult, feljebb lépnék minimálisan 27-ről, bár közel tökéletes monitor méret, viszont 4K mellé kicsinek érzem. Illetve a 3840x2160 is időt állóbb lenne, bár lehet hogy csak FHD-n használnám az elején.

Az ár nem annyira, az ár / érték annál inkább szempont. Mondjuk max 120e ha csak nincs valami nagyon best buy kicsivel felette.

LG 32UD59-B pl eléggé fent van árban. LG 32UD89-W meg hiába tetszik, ennyit nem vagyok hajlandó kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#92039) VipJoco válasza Remiel (#92035) üzenetére


VipJoco
tag

Szerdán vagy Csütörtökön este tudok nyilatkozni az LG-ről. Hétfőn rendeltem, de iszonyat lassan haladnak a szállítással. :)

(#92040) Slotyo válasza ThePoweR (#91113) üzenetére


Slotyo
csendes tag

Szia!

Szerdán érkezik hozzám egy Acer Nitro VG270UP. Sajnos sehol sem láttam tesztet róla, de szívesen megírom majd a tapasztalatokat. (Kivéve a freesyncet, mert Gtx 1080-am van.)

(#92041) AxBattler válasza FeRRaR1 (#92038) üzenetére


AxBattler
félisten

Samsung LU32J590UQU (Freesync)
AOC U3277PWQU
Philips 328P6VJEB/00

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92042) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Kenek lenne ötlete, hogy a következő preferenciákra mi lenne jó?
Szeretnék 29" vagy annál nagyobb 4K-s monitort.
Főleg stratégiai játékra, de néha fps is "előkerül" ( nvidia 1080ti ). Nem igénylem a 2ms -et és hasonló felturbózott dolgokat. Hang, Pivot mód nem érdekes, és csak szemből nézem ;).

Amit szeretnék rajta de nem kizáró ok ha nem tudja és nem mindet egyszerre :D :
- jó képfrissítés
- jó fényerő
- 16:9 ha lehet

Jelenleg egy 27"-os DELL U2715H-m van amit váltana.

Köszönöm

(#92043) FeRRaR1 válasza AxBattler (#92041) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szia, köszönöm.

A Philips már a képek alapján sem jön be, az az ezüstös márkajelzés az elején, nem tudom hogy gondolták. Mellé nagyon sok problémát találni róla.

AOC AMVA paneljáról is rengeteg a negatív kritika. sarkokba nagyon fakó, elmosódik, csak tökéletesen szemből elégséges. IPS után ez nem hiszem hogy működne nálam.

Ezek közül a samu tetszik a legjobban, illetve az a legolcsóbb is.

Érdemes lenne feljebb menni kicsit árban bővebb / jobb kínálatért? Esetleg VA helyett IPS panelért?

[ Szerkesztve ]

(#92044) Mamuska válasza FeRRaR1 (#92038) üzenetére


Mamuska
őstag

ASUS PA329Q nekem is tetszik, de tényleg drága dolog. :)

(#92042) Freezee

Mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#92045) FeRRaR1 válasza Mamuska (#92044) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem akarok az Lg IPS277 után visszalépést semmilyen téren, de ez alatt a 6 év alatt amég nem követtem az árakat nagyon elszaladtak.

Arra számítottam hogy bőséges 29" és 32" IPS 4K kínálat lesz, több árkategóriában...
De nagyot koppantam.

(#92046) pibácsi válasza Pipszi01 (#92037) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a válaszod. Még fontolgatok. Az ajánlott 24"-os DEL monitor sajnos nekem nem fér a jelenlegi helyemre.
Elgondolkodom, mert a leírást olvasgatva tetszik, bár a "boritékom" max. 40e-re van beállítva. A másik viszont, hogy én VGA kimenettel akarom használni, de úgy látom, hogy nincs rajta lehetőség.
Minden esetre köszi a választ.
Üdv. Pibácsi

(#92047) hobizoli válasza pibácsi (#92046) üzenetére


hobizoli
nagyúr

VGA =DSUB kimenet?

a gepen nincs vmi digitalisabb technika?

több drón kell ;P

(#92048) Brekk válasza Slotyo (#92040) üzenetére


Brekk
addikt

Szupi monitor, remek képpel. Akinek jó a fix talp annak remek választás a 144Hz IPS WQHD, freesync fronton. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92049) Brekk válasza pibácsi (#92032) üzenetére


Brekk
addikt

VZ229 nem érdekes? Nagyon klassz kis monitor, igaz fix talpas. Ellenben be tudom akciozni neked. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92050) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Erről van valakinek véleménye? Ismeri esetleg valaki? Itt elég jókat írnak róla. Szerintetek black friday akcióban még ennél is olcsóbb lehet?

HTC = Help This Company

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.