Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) Dany007


Dany007
veterán

Huh mi volt itt a Dell meg a bevilágítás kapcsán! Azta. : )
Majd este megnézem mit nyomat az én Benq-m. Na most ezt nyilván nem 100% közeli brightnessel kell nézni. Nálam 22 az alap, majd meglátjuk. De nem hinném, hogy a telefon fényképezőjével visszatudnám adni a látottakat, már ha az olyan látványos lesz.

Ips tévén és a korábbi TN lcd-n is volt ilyen bevilágítás a szélek mentén. Úgyhogy ez engem annyira nem lep meg. A homogenitás szvsz fontosabb ennél, minthogy full feketén hol látszódik a bevilágítás. Próbálgatni kell. Persze ha ez érződik a képeknél is, akkor azért már problémásabb lehet ha cél a komolyabb felhasználás. Játéknál filmnél nagyon durván be kell hogy világítson ahhoz, hogy az zavaró legyen.

(#43552) KAMELOT válasza Prof (#43545) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha ezekre akarod használni akkor ezt felejtsd el. Valami gagyi márka. 39" 4K TV 500dollár. :) Az is meddig fog működni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43553) Zozzer888 válasza Isual (#43544) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az a baj, hogy a kettő között nem igazán tudok dönteni, elvileg a DELLnek stabilabb az állványa,nem? Más különbség van köztük, ami fontos?A stabilabb állvány lehet jól jönne ,bár nem tudom mennyire vészes az LG:/

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43554) Prof válasza KAMELOT (#43552) üzenetére


Prof
addikt

Attol hogy kinai, azert eleg sokat eladnak belole, az Amazon-s ertekelesek se rosszak. Az ara meg plane nem.
A marka nekem nem jelent semmit mivel mindent ugyanott gyartanak kinaban, LCD panelt meg aztan vegkepp csak nehany helyen. Hogy Seiki, Sony vagy Dell van a 1 centes felfestesen hotmindegy, max a gari szamit.

(#43555) Dany007 válasza Prof (#43554) üzenetére


Dany007
veterán

A 30hz-es változatot tényleg nem ajánlják seholse, max filmezésre.
Próba nélkül nem ugranék bele egy ilyen vásárlásába.

(#43556) madgie válasza Prof (#43554) üzenetére


madgie
titán

Ha 120 Hz-en akarsz játszani (aktív 3D?) és elég a Full HD (tehát nem hajtod natív felbontáson) akkor talán szóba jöhet.

(#43557) Prof válasza Dany007 (#43555) üzenetére


Prof
addikt

Nem is fogok, meg lesz nezve szemelyesen kivancsisagbol. de tetszik a tendencia.
Meg a Hisense uj modelljeit varom.
De valoszinu megvarom a HDMI 2-t, mert igazabol monitornak nagy es jobban szeretnek egy 16:10 aranyu 27-30 col korulit monitorkent.
TV meg 65 col-nal kezdi elvesziteni az egermozi jelleget (bar meg mindig inkabb 100 col vaszon+projektor parti vagyok) nezhetove valni. Az meg meg aranytalanul draga (2k - bar ugyanennyi a sima nem 4K-s TV is a boltban)

[ Szerkesztve ]

(#43558) Isual válasza Zozzer888 (#43553) üzenetére


Isual
veterán

Dell glossy. Ezt leszámítva az állványon túl nincs más nagy különbség.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43559) Prof válasza madgie (#43556) üzenetére


Prof
addikt

A 120 Hz vonzo jatekra, filmre. De 4K pont filmre nem erdekes (nincs meg forras hozza).
4K a desktop felbontasban kene. Valoszinu emiatt hanyagolni is fogom a dolgot mig nem jon HDMI 2, vagy Displayport varians.

(#43560) Dany007 válasza Prof (#43557) üzenetére


Dany007
veterán

Helyes. De a próbát úgy érzettem, hogy felhasználási terület figyelembe vételével. Mert ha monitornak kell, akkor köss rá egy gépet / laptopot ami tud 4K-t adni, és ne a gyári demófilm alapján ítélj. :)
A moziélmény meg felbontás és nézési távolság kérdése. Ami egy monitor előtt ülve is elérhető. Csak kellő mértékben betöltse a látóteredet. Ehhez persze minél közelebb kell hozzá ülni. Na és ezért kell a 4K. Hogy egy 30 colos monitorhoz is olyan közel ülhess, mintha egy 30 méteres vásznat néznél az iMax-ben mondjuk 10 méterről...

(#43561) Prof válasza Dany007 (#43560) üzenetére


Prof
addikt

Jaj ne ijesztgess a mozikkal miota bejott a HD hazimozi azota 1 kezemen megtudom szamolni hanyszor voltam.
Itt van egyik legnagyobb (33m vaszon- Melbourne Museum) Imax mozi (2x2k-s vetito csinalja a kepet) Meg ott se birom a gagyi Mozifelbontast (tul nagy a kep, a felbontas meg tul kicsi) ;] Az atlag mozi kepminosege meg kritikan aluli.

Egy NV650M-es notit kotnek ra probara, kell tudnia a 4K-t.

(#43562) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mivel még nem lett megvéve a monitor ezért még keresgélek.
Erről mi a véleményetek? [link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43563) Isual válasza zsolt501 (#43562) üzenetére


Isual
veterán

Szép monitor. Ellenben felára a P2414H-hoz képest akkor kifizetődő, ha elsődleges a design vagy fontosak a rajta lévő csatlakozók (valamelyike).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43564) zsolt501 válasza Isual (#43563) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen sajna a csatlakozók a fontosak, mondjuk a megjelenés sem utolsó.
Szóval szerinted jó ez a monitor, ha az árát nem is nézzük? Mert nem 3 évre tervezzük ezt megvenni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43565) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Egyik rokonom szeretne egy monitort vasarolni. Ket tipust ajanlottak neki igy elsore: [link] [link]

Mit gondoltok ezekrol? Erdemes a dragabbikat, vagy esetleg masik tipusok kozul? Tanacstalan vagyok, nem nagyon foglalkoztam mostanaban monitorokkal. Szokott fotokat is nezegetni meg fotozni, scannelni, ezert valami jobb kep es szin minosegu monitor kellene.

Koszonom!

Isual bocsi, igazad van, kozben beugrott. Szoval fotozik is, meg scannelget kepeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43566) Isual válasza zsolt501 (#43564) üzenetére


Isual
veterán

Az induló Samsungnál sokkal jobb monitor. Szerintem nem ér 70k-t, de ha az árát nem nézzük, akkor rendben van.

(#43565) Lauda: Mire használná? Csak mert ez a két ajánlás kb a két véglet (100k alatt), s közte vannak azért árnyalatok. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43567) Isual válasza Lauda (#43565) üzenetére


Isual
veterán

Akkor az U2412M kell neki, kalibrálva. Ezt itt (standard és prémium kalibrációs opciók) és itt veheti így meg.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43568) Lauda válasza Isual (#43567) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor mast ne is nezzek?

Oazisekat ismerem. ;]

(#43569) Isual válasza Lauda (#43568) üzenetére


Isual
veterán

Ha van valami kis igényesség abban, amit ő fotózás címszó alatt csinál, akkor arra az U2412M a legalkalmasabb 100k alatt, újonnan. S, hogy értelme is legyen, érdemes kalibráltatni.

Én is. ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43570) gyetvai19


gyetvai19
tag

150k körül semmi alternativája nincs az U2713HM-nek?

(#43571) Prof válasza gyetvai19 (#43570) üzenetére


Prof
addikt

De ha eppen akcios akkor 130k az jo alternativa :DDD

(#43572) zsolt501 válasza Isual (#43566) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Utána járok, hogy olcsóbban meg tudnám e szerezni, de a netes tesztek alapján igen jó monitornak tűnik.

A samsungnál a magasság állítás hiánya miatt is búcsút intettem neki.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43573) Lauda válasza Isual (#43569) üzenetére


Lauda
félisten

Van igen, szoval akkor marad az emlitett dell. :) Meg amugy sem aktualis a dolog, de szerintem nem soka az lesz.

Koszi! :)

(#43574) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

24 colos IPS monitort keresek főleg játékra, tudtok ajánlani olyat ahol kicsi a ghosting és a motion blur vagy inkább vegyek TN paneleset?

U2412M ezt nézegettem, de eddig nem sok értelmes tesztet láttam belőle játék szempontból. Keret mondjuk 100e ft, emelett filmezés a másik fő terület.

(#43575) zack válasza Jonahun79 (#43574) üzenetére


zack
nagyúr

Ekkora keretből "27-es monitort is kapsz erre a területre.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43576) schawo válasza Jonahun79 (#43574) üzenetére


schawo
titán

Játék szempontból: [link]

Kicsi a ghosting és a motion blur. Nyugodtan használhatod mindenféle játékra, észre sem veszed, hogy van egyáltalán monitorod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43577) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Köszi, minden ötletre nyitott vagyok. a 100e ft az körülbelüli összeg. 24", 27" nekem mindegy, a célokra jó legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#43578) schawo válasza Jonahun79 (#43577) üzenetére


schawo
titán

U2412M, ha olyan játékokra kell, amik a 16:10-et szeretik jobban.
P2414H, ha olyan játékokra kell, amik a 16:9-et szeretik jobban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43579) dandy91


dandy91
tag

Udv Mindenkinek!
Jatekra de neha filmnezesre keresek idealis 27" monitort ha van ilyen kb 80 e ft korul.Viszont van egy masik koncepcio lemondok a "tavolabbi" filmnezesrol es akkor maradok a dell u2312hm-nel a 24-es verzion is gondolkodtam de nem eri meg az 1 col a +20 ropit sztem .

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#43580) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, Dell U2312HM 23" PWM mentes? Megeri ez helyett Dell p2414h -et venni ? Mi a kulombseg a ketto kozott , esetleg tapasztalat valakinek van ezekkel a monitorokkal ?

(#43581) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Sziasztok!

Monitor vásárlása előtt állok.

3 közül nem tudok választani:
-Lg 2352d-pz ez 3D. Viszont nem találtam róla sehol tesztet, így nem igazán tudom, milyen. Ha tudna annyit a kijelzője, mint a következő kettőnek, akkor ezt választom.
- Dell U2312hm ebben egyesek szerint van, mások szerint nincs pwm.
- Dell P2414H ebben a glow-nak nem örülök, de az U-s modellben is ott van.

Segítenétek eldönteni, melyiket érné meg megvásárolni? Főleg játékra, filmre kell. Esetleg, ha tudtok mást, max 70 000-ig, akkor várom az ötleteiteket. CSak pwm free-s IPS monitor érdekel.

Köszi a választ előre is!

(#43582) LonGleY


LonGleY
veterán

Jóféle 27"-os IPS monitor kerestetik, amire nekem volt egy tippem, ez a Dell U2711. Színben, felbontásban, összeszerelésben, érintőgombokban biztos kiváló (ugyanezt a szériát ismerem 24-esben).

Viszont költséghatékonyság miatt szóba jött egy Achieva Shimian 27" IPS Zero-G is. Állítólag kijelző-minőségben megállja a helyét, jó ár/érték aránnyal rendelkezik és szintén qHD. Ti hallottatok már erről a típusról?

Ha jól tudom, mindkettőben LG panel van (a kérdéses darabban mindenképp).

[ Szerkesztve ]

(#43583) LonGleY válasza LonGleY (#43582) üzenetére


LonGleY
veterán

+ kérdés:

Találtam két qHD-s, 27"-os, LED-es Dellt, ezek között mi lehet a különbség? Illetve alternatívái lehetnek az előző kérdésben tárgyaltaknak?

Dell U2713HM
Dell U2713H Premier

(#43584) BomiBoogie válasza Ashenvale86 (#43581) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dell U2312hm ebben egyesek szerint van, mások szerint nincs pwm.

Ez PWM-es. :K

(#43585) Ashenvale86 válasza BomiBoogie (#43584) üzenetére


Ashenvale86
tag

Tudnál erről linkelni egy hivatalos oldalt, esetleg egy jobb fajta tesztet? Amit találtam, ott u24től felfelé írták, hogy pwm-es lenne a sorozat többi tagja.

(#43586) BomiBoogie válasza Ashenvale86 (#43585) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elnézést, valóban:
Models of this monitor built in around the last year (Summer of 2012 onward) do not use PWM (pulse width modulation) for backlight dimming (a flashing strobe light like effect that causes many people visual strain and discomfort after a period of time) which is in common use on many LED lit panels currently available.

Tehát az újak már PWM mentesek. :K

(#43587) Zozzer888 válasza Isual (#43558) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia! Igen azt olvastam itt.Megnéztem ma az edigitalba az LG-t, sajnos pont olyan Dell nem volt kint, de hasonló igen.

Tapasztalatok:
Képminőségben nagy eltérést nem láttam. Az állvány viszont tényleg durva. Brutálisan bólogat és félő hogy ez zavarna, mikor a forcefeedback-es kormány szadizza az asztalt. (Egy asztalon lennének).

Amiket néztem (edigitalba és MMbe is megnéztem) olyan lazák voltak, hogy még intenzívebb gépeléstől is belengenének szerintem.

Ha nem félnék kicsit a fényestől (lámpa lesz mellette) akkor már le is adtam volna a rendelést a Dellre...az ajtóig terjedő 3éves gari is elég szimpi.

Amúgy az Edigitalba azt mondták, hogy baj egyikkel se nagyon van, nem problémás cuccok.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43588) Ashenvale86 válasza BomiBoogie (#43586) üzenetére


Ashenvale86
tag

Ahogy szűköl a lista, úgy nehezedik a választás. A p2414h-nak meg iszonyatos glow-ja van. Mégis, sanszos, hogy azt választom. Veszek mögé egy kis lámpát. Azt írták pár helyen, jelent valamit. Az lg-ről meg sehol semmi. Még csak tesztet sem találtam róla. :D Igaz, passzív 3d, de el tudnám fogadni, amennyiben jó a panel benne, pwm free, glow free.

(#43589) Zanik


Zanik
addikt

A TFT central twitter-oldala szerint az U2414H-ban nem ugyanaz az LG panel van mint ami a P2414H-ban. Hamarosan pedig várható egy teszt is tőlük! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43590) Zanik


Zanik
addikt

(#43591) Ashenvale86 válasza Zanik (#43590) üzenetére


Ashenvale86
tag

Ez azt jelenti, hogy nem pwm mentes, És az jó?

(#43592) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha már itt tartunk...
Nem tudjátok, hogy melyik a legolcsóbb, PWM mentes IPS monitor?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43593) schawo válasza Ashenvale86 (#43591) üzenetére


schawo
titán

Nem. Azt jelenti, hogy PWM mentes, és az jó.

(#43592) AxBattler
Valószínűleg az U2312HM, de lehet, hogy valamelyik újabb BenQ.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43594) Zanik válasza schawo (#43593) üzenetére


Zanik
addikt

Én úgy tudom, hogy a korai U2312HM-ek nem votlak pwm-mentesek.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43595) schawo válasza Zanik (#43594) üzenetére


schawo
titán

Ez igaz. De a most kapható 2312 villogásmentes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43596) Zanik válasza schawo (#43595) üzenetére


Zanik
addikt

Én 2011 októberében vettem az enyémet, és bizony esténként, alacsony fényerőnél egy idő után már fárasztotta a szemem. Ebből a szempontból pl. előrelépés volt U2414H-ra váltani. Valamint az AG-coating is jobbnak tűnik nekem ezen mint ami a 2312HM-en volt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43597) zsolt501 válasza Zanik (#43596) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Leírnád a tapasztalataidat a U2414H-val kapcsolatban, mert én most akarok ilyet venni, minden tapasztalat érdekelne, pozitív és negatív is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43598) SirAlo válasza schawo (#43595) üzenetére


SirAlo
aktív tag

gondolom ha most rendelnem meg akkor mar pwm menteset kuldenenek nem ? Sajnos nem irja a leirasba hogy mikor volt gyartva, ha pwm mentes talan ezt vennem a dell p2414h helyett, mert a P24-es erosen glowos ahogy halottam

[ Szerkesztve ]

(#43599) Mian


Mian
aktív tag

Az hogy van, hogy a Dell P2214H többet eszik mint 23 colos testvére? :)
22: Teljesítményfelvétel (üzemi):
26 W (jellemző) / 42 W (maximális)5

23: Teljesítményfelvétel (üzemi):
20 W (jellemző) / 38 W (maximum)5

Persze mindkettő megkapta az összes környezetbarát minősítést csak kérdezem. :)

(#43600) Zanik válasza zsolt501 (#43597) üzenetére


Zanik
addikt

Persze. Amúgy az Óázisnál lett véve, alap kalibrálással.

Pro:
+ A vékony káva baromi jól néz ki. Bár némiképp trükkösen van megoldva, mert a keret egy része az üveglap mögött látható. De még így is bámulatos ahogy szinte a széléig kiér a kép.
+ A PWM-mentességet leginkább úgy érzékelem, hogy hosszabb használat során nem fárasztja el úgy a szemem mint az elődje. Ezt főleg este, alacsonyabb fényerőnél éreztem korábban.
+ Bekalibrálva (40 fényerő, 75 kontraszt) és a mellékelt ICM profillal a színek tényleg bámulatosak. Leginkább az tetszik, hogy a fehér alacsony fényerőnél is fehér. Az U2312HM-nél mindig éreztem egy nagyon halvány, kissé sárgás-barnás fátyolosságot a fehéreknél. Itt nem tapasztalok ilyet.
+ Nagyon tetszik az AG-coating is. Simább mint a korábbi Dell-eken, de ugyanolyan jól működik. Csodákra persze ez sem képes, tehát a monitor megfelelő elhelyezésére itt is oda kell figyelni!
+ Az érintőkapcsolós gomboktól először kicsit ódzkodtam, de meglepetésre remekül működnek. Persze azért kell egy kis idő mire hozzászoksz, hogy nincsenek fizikai gombok. Amúgy a bekalibrálás után a power gombon kívül úgy se nyúl az ember semmihez.
+ Nagyon tetszik az ezüst talp is, sokkal elegánsabb külsőt kölcsönöz a monitornak mint a matt fekete. És hát valakinél ez is lehet szempont.
+ DisplayPort kimenet (MST). Ha valaki esetleg többmonitoros rendszert tervez, akkor ez egy nagyon nagy plusz a U2414H javára!

Kontra:
- A hátsó szellőző részt szerintem kicsit feláldozták a design oltárán. Lehet hogy jól mutat, de baromira nem funkcionális. Ezt sokkal jobban megoldották az elődökön.
- Ugyanígy az USB csatlakozók elhelyezése sem szerencsés. Nehezen hozzáférhetőek, így jól meg kell gondolni mit hova csatlakoztatsz. Gondolom a vékony kávás megoldás miatt nem tudták úgy ki hozni oldalra, mint az U2312HM-nél. Azt ott pl. nagyon jól megoldották, ezt érzem egyedüli visszalépésnek az elődhöz képest.
- Nincs D-SUB csatlakozó, így ha esetleg egy régebbi notit szeretnék rákötni, nem tudnám megtenni. Szerencsére a mai notikra már inkább HDMI vagy DisplayPort csatit raknak, így a D-SUB hiánya nem jelent nagy gondot, de attól még egyeseknek fájó pont lehet.
- Ninsc DVI. Na, ez már többeknek gondot okozhat. Szerencsére az én videókártyámon van 2 mini DP port és 1 HDMI, úgyhogy nem érint a probléma.
- Sajnos IPS-glow itt is jelentkezik. Leginkább a bal alsó sarokban észrevehető. De csak sötétben, és kissé jobbról nézve. Nappal, teljesen szemből szinte észrevehetetlen.
- Full fehér háttérnél tapasztalok némi beszürkülést a sarkoknál és a képernyő aljánál, de normál használatnál ez is észrevehetetlen.
- Egy kis apróság a végére: néha az érzésem van mikor a monitorra nézek, hogy a nyak rész eleje és a monitor síkja nem lenne teljesen párhuzamban. Tesóm szerint hülye vagyok. Lehet, hogy csak bemagyarázom magamnak.
- Az ára. Vékony káva ide vagy oda, egy kicsit lehet túl van árazva ez a monitor. Nem sokkal, de mondjuk úgy 65-68e Ft körül ár lenne neki a reális.

Kb. ennyi. Alapvetően elégedett vagyok vele. Legalábbis nem bántam meg a döntést, hiába volt indokolatlan a váltás az U2312HM-ről (azt amúgy a bátyámnak adtam el, így neki már 2db van belőle).

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.