Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) Mamuska válasza Zoolee1976 (#95000) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez a márka itthon ismeretlen, nagyobb külföldi fórumokon érdemes érdeklődni. :)

(#95002) Pipszi01 válasza Zoolee1976 (#95000) üzenetére


Pipszi01
tag

Látom a link gombot te sem ismered.....

(#95003) Tangerine


Tangerine
senior tag

LG 24BK550Y-B monitort szeretnék venni játékra, de nem találok semmi infót, hogy mennyi az input lagja. Honnan lehetne megtudni? Minden más szempontból jó lenne (sok bemenet, elforgatható, 5ms response time)
Megfelelő lenne ez nekem? Nem tudom meg merjem-e venni, és nem azért nincs megadva az input lag, mert túl nagy?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#95004) snecy20 válasza Tangerine (#95003) üzenetére


snecy20
veterán

Ennél az LG-nél léteznek ajánlottabb monitorok. :)
Akár házon belül, egy 10-essel olcsóbban az LG 24MP59, az tud FreeSync+75Hz

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95005) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Esetleg ha valakinek lenne ideje ránézni erre a linkre.Nem tudom melyik lenne jó játékra, főleg fpsre egy Gtx 1060 mellé!? Köszönöm.https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/fn:termekek-osszehasonlitasa:iiyama-g-master-g2730hsu-p372549771,aoc-g2778vq-p341019542/

Zoolee

(#95006) Zoolee1976 válasza Pipszi01 (#95002) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Nem találtam ilyen opciót.Csak küldés van azoldal mobil változatánál!De szívesen veszek minden segítséget hogy legközelebb ne kelljen kilométeres linkeket beküldenem.Üdv

Zoolee

(#95007) jano_77 válasza Zoolee1976 (#95005) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ennyire nehéz használni a LINK gombot?! :F Működik mobilról is!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95008) waccamár válasza waccamár (#94951) üzenetére


waccamár
senior tag

Erre esetleg valaki? :)

Sziasztok! fullHD felbontású monitort keresek, relatív nagy színtér-lefedettséggel.
A 24" DELL U2415 minden paraméternek megfelel amit keresek, egy kivételével: az ára. 80k, ami természetesen reális, viszont jobban örülnék valamilyen olcsóbb alternatívának.
Tud valaki esetleg ilyet?
Előre is köszönöm.

Az is segítség lenne, hogy van-e egyáltalán értelmes színtér-lefedettségű olcsóbban, vagy ne is álmodjak róla?
Méretben mehet lentebb a 24'-nél, a forgatható feature sem lényeg.

(#95009) Zoolee1976 válasza jano_77 (#95007) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Mint már említettem,a "Hozzászólás írása - Téma: Milyen monitort vegyek?"Alatta ahova írhatok és belinkelek valamit amit aztán az oldal nem alakít át.Aztán alatta még egy off topic opció és egy nagy piros OK gomb.Hol van itt a link beküldése lehetősége?Sehol!

Zoolee

(#95010) jano_77 válasza Zoolee1976 (#95009) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jó helyen jártál, csak nem mentél eléggé le! Ugyanis szinte pont a piros OK gomb alatt van egy olyan gomb, hogy LINK! Úgy működik, hogy pl a LINK szót kijelölöd , ezután megnyomod a LINK gombot a piros OK alatt és a felugró kis ablakba beilleszted az oldal linkjét, amit meg szeretnél osztani, majd elfogadod le OK-zod.
Remélem tudtam segíteni. ;) (bár egy 10 éve regisztrált felhasználónak ezt már illene tudnia. :U )

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95011) Zoolee1976 válasza jano_77 (#95010) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Köszönöm a normális és segítőkész hozzászólásod!Egy Nokia 6.1 ről írok Android Öné rendszeren és nincs semmilyen opció mobil nézetben az OK gomb alatt.De majd átváltok másikra hátha megtalálom.Köszi még egyszer.(Nem nagyon linkeltem még a 10 év alatt)

Zoolee

(#95012) Zoolee1976 válasza Zoolee1976 (#95011) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Android One akart lenni!😀

Zoolee

(#95013) L4mie


L4mie
veterán

Off gomb viszont van mindenkinek!
Használjátok az appot, nagyon pöpec.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#95014) jano_77 válasza Zoolee1976 (#95012) üzenetére


jano_77
nagyúr

Semmi gond, értettem. ;) Amúgy próbáld meg átváltani asztali verzióra - én így használom a fórumot mobilon is pont ezek miatt - és akkor lesz minden mint PC-n. Le kell teljesen görgetni a fórum legaljára és ott lesz lehetőség átváltani.
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95015) Mamuska válasza waccamár (#95008) üzenetére


Mamuska
őstag

U2412M az semmivel sem rosszabb, sőt. :) Aztán ott van az Asus C624BQ is.

(#95016) L4mie


L4mie
veterán

PLS panelnél mennyire jellemző a beégés? O.o Hibának minősül ha egy sokat használt szoftver ikonjai mindig látszanak, gyakorlatilag beégett a panelba?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#95017) Tangerine válasza snecy20 (#95004) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi, de mindenképpen forgathatót szeretnék.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#95018) jano_77


jano_77
nagyúr

A három alábbi monitor közül melyiket ajánlanátok jobban elsősorban játékra - MMO-RPG (WOT)
1. ACER PREDATOR XB271HUABMIPRZ - WQHD, 165 Hz, G-Sync
2. DELL S2716DG - WQHD, 144 Hz, G-Sync
3. ASUS PG278Q ROG SWIFT - WQHD, 165 Hz, G-Sync

Paramétereket tekintve minimális eltérés van a moncsik között, ami számomra kell, mindegyik tudja.
Acer mellett szól az 5! év garancia.
Dell mellett az szól, hogy ez a leginkább energia-hatékony - A+ (viszont "csak" 144 Hz)
Asus mellett pedig az szól, hogy már 3D képes csak kell hozzá külön venni a Nvidia 3D vision2 szemüveget.

Ár/érték arányban vagy akár minőség, szervíz háttér figyelembe vételével, melyik a legjobb vétel?

Köszi előre is a segítő tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95019) koxx válasza jano_77 (#95018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az Acer tűnik a legjobbnak (eltekintve attól, hogy mindegyik TN paneles)

(#95020) Szabikaa20 válasza jano_77 (#95018) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ha megszeretnél egy csomó pénzt spórolni,akkor egyiket sem... :)) [link]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#95021) jano_77 válasza Szabikaa20 (#95020) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezt olvastam - én voltam az egyik, aki megosztottam itt -, de vajon ennek mikor lesz érezhető hatása, mikor fog kikristályosodni, hogy akkor mi is lesz valójában? Hogy fog ez kinézni? A mostani Freesync monitorok is fognak működni kompromisszum nélkül Nvidia kártyával is? Amúgy több tesztben azt olvastam, hogy a G-Sync az valóban okoz látható változást, eredményt, míg a Freesync csupán amolyan "parasztvakítás" csupán. Mi ebből az igazság? :F :U

(#95019) koxx: igen, tudom, hogy mindhárom TN paneles, de játékhoz úgy néztem, hogy az teljesen megfelelő - illetve én egyedül használom a monitort és szemből nézem, így a betekintési szög gyengesége engem nem zavarna. Van más hátránya, ami miatt nem ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95022) Szabikaa20 válasza jano_77 (#95021) üzenetére


Szabikaa20
őstag

15-én jön az új NVidia driver(vagy lesz engedélyezve),aztán gondolom olvashatók lesznek a tapasztalatok... :U Pár héten belül biztos kiderül,hogy mi a helyzet.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#95023) truefx


truefx
aktív tag

A tegnapi "év hardveres híre" cikk fényében milyen monitort vegyek a cikkben felsorolt kompatibilis monitorok közül GTX1060 6GB-s kártyához 24-27" méret körül? Játékra (nem hardcore, leginkább Fortnite, Minecraft, Elite Dangerous), családi fotózásra, munkára is lenne használva (Excel tili-toli, Macbook Pro-n), tehát én IPS panelra gondoltam, de kompromisszumra is hajlandó vagyok. A munka miatt jó lenne, ha állítani is lehetne a magasságot, de ilyet nem sokat látok.
Sajnos várni nem tudok sokat.

(#95024) jano_77 válasza Szabikaa20 (#95022) üzenetére


jano_77
nagyúr

Végül is az már nem olyan sok idő, annyit tudok várni. :K
Amúgy ha jól értelmeztem a cikket, akkor majd az új driver-nek köszönhetően lesznek a freesync monitorral kompatibilisek!?
Vagyis, ha most vennék egy freesync-es monitort - mert jóval olcsóbb - akkor az új drivert követően már tökéletesen fog működni az Nvidia kártyával!? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95025) Szabikaa20 válasza jano_77 (#95024) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jó kérdés...Én Dec.30-án vettem új monitort,szóval cumi, ha csak DP keresztül fog működni(a cikk szerint ha jól értelmezem),mert csak két HDMI és VGA van... :F
Szerintem is annyit megéri várni. :K Elvileg a drivernek köszönhetően jah...

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#95026) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok max. 60-ért ajánlani egy Best Buy monitort? Minél nagyobb kellene, elegendő a fullHD, játékra kellene havernak.
Köszönöm!

(#95027) jano_77 válasza Szabikaa20 (#95025) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem van DP portál, a mostani is úgy van összekötve. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95028) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok.

Monitort kell vennem.
Kb 100k környékén szánok rá. Min 27" és állítható magasság fontos. Lehetőség szerint IPS panelos.
Dell P2719HC monitort néztem ki.

Van egy ilyen monitorom otthon. Amit játék + netre használom. Be tudom vinni a munkahelyemre így otthonra vehetnék egy másikat. Viszont nem tudom FHD legyen vagy 2k. 1060-as kártyám van és i5 cpu. Melyik i5 azt nem tudom. Szóval egy 1060 elvinné a 2k-t?

LG 34UM69G-B, 34 WK650W- t néztem még ki.

144hz stb témát nem vágom.

(#95029) Acheron válasza jano_77 (#95024) üzenetére


Acheron
őstag

Igen, a hírek alapján az új driverben (15 - én) engedélyezik az adaptív szinkronizáció lehetőségét szoftveresen is, vagyis az Nvidia kártyák (többé - kevésbé) együtt fognak működni a jelenlegi Freesync -et támogató monitorokkal is.
A tökéletesség nyilván nem garantált, csak az Nvidia által validált (jelenleg 12 típusú (a lista végén kompatibilisként jelölt)) monitor esetén (vagyis ezeknél a freesync monitoroknál pont ugyanúgy fog működni a szinkronizáció akár Nvidia, akár AMD kártya esetén)
A többi monitor esetén lehetnek kisebb - nagyobb eltérések akár a szinkronizáció frekvenciatartományában, akár képminőségben. Hogy mekkorák, arra alighanem hamarosan fény derül a felhasználói kommentekből, miután megjelent az új driver.
A jövőben megjelenő monitorok esetén viszont már nagy valószínűséggel mind a freesync, mind a szoftveres G-Sync technológia teljes mértékben együtt fog működni.
A magam részéről remélem, hogy a jelenlegi modellek között is lesznek monitorok a fenti tucaton túl, amik épp csak kilógnak a specifikációból - ettől még lehetnek remek vételek. (hozzáteszem, miután itt szoftveres szinkronizációról van szó, a monitorgyártók döntésén is múlik, hogy egy -egy új firmware kiadásával akarják -e bővíteni a 100% -ban G-sync kompatibilis monitorok körét.)
(#95025) Szabikaa20: A szabvány DP -ra vonatkozik, az eddigi hírek szerint csak azzal fog együtt működni az Nvidia megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#95030) #32191744


#32191744
törölt tag

Sziasztok.

144 Hz-es monitort keresek 1070 TI és i5-8400 mellé, 60-80 között.
CSGO, WoT, PUBG, szokásos.

Acer KG241Pbmidpx
eddig ezt néztem, ahol normális áron lehetett eddig kapni (65k) ott elfogyott, szóval maradt a 80-90k-s ajánlat erre a monitorra :W

:R

(#95031) Szabikaa20 válasza Acheron (#95029) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ennek nagyon örülök... :O :O :O Na mind1 majd meglátjuk mi lesz... :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#95032) koxx válasza #32191744 (#95030) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

LG 24gm79g? De mindenkepp kalibraltasd mert gyarilag remesen gyenge a kepe.

(#95033) snecy20 válasza koxx (#95032) üzenetére


snecy20
veterán

Ami gyárilag rémesen gyenge, ott a kalibráció sem fog világot megváltani. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95034) koxx válasza snecy20 (#95033) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dehogynem. Amugy nagyjabol mindegyik TN panel gyenge gyarilag, talan 1-2 predator modell kivetel.

(#95035) Qtya123 válasza Szabikaa20 (#95031) üzenetére


Qtya123
őstag

Én is ebben a cipőben járok. Vagy 8-10 éve nem vettem monitort, erre a múlt hónapban vettem egy FreeSync-et támogató Acer-t, de nincs rajta DisplayPort.

Én nem idegeskedek rajta, kénytelen vagyok elfogadni, hogy csak amd kártyám lehet ezentúl. Az biztos, hogy csak ezért nem fogom most eladni az új monitort.
Az RX480-al most még elvagyok. Ha kell a kraft, akkor mehet bele a vega 64, illetve meglátjuk mivel áll elő az amd. Ha vega, akkor vega. Többet fog fogyasztani, de nem érdekel.

(#95036) Tomirallye válasza #32191744 (#95030) üzenetére


Tomirallye
csendes tag

Szia!

Neztem en is azt a monitort, de valoban a 65ezres aron elfogyott.
Viszont itt van a testvere, szinte ugyan az, 0.5 collal nagyobb, ill a fenyereje magasabb ennyi az ossz kulonbseg, arban pedig csak egy 5-ossel hosszabb.

[link]

(#95037) Szabikaa20 válasza Qtya123 (#95035) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szintén zenész... :O Mikor kezdtek nálunk "divatba" jönni az LCD monitorok akkor vettem én is (azthiszem 2007 őszén) Azóta használtam nagy megelégedettséggel...Még mindig jó csak FHD és 16:9 miatt vettem most monitort,mert új gépet raktam össze decemberben.Pontosabban dec.30-án vettem....erre rá 1 hétre jön a hir.Bár Alza visszavenné,de semmi kedvem ezzel bajlódni,visszacsomagolni,postázgatni válogatni megint aztán azért reszketni,hogy jó legyen ne legyen pixel hibás meg glow-os...áááhh..Abban reménykedem,hogy valamilyen úton módon HDMI keresztül is kitalálnak valamit. :F
De ha más nem lesz megválok tőle! :O

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#95038) robi30


robi30
tag

Sziasztok,

Szerintetek ezt a monitort [link] ez a videokártya meghajtja? [link]

Nulla játék. Filmnézés... kevés grafika

[ Szerkesztve ]

(#95039) snecy20 válasza robi30 (#95038) üzenetére


snecy20
veterán

Meghajtás alatt mit értesz? Tudni fogja az 1080p 60Hz-et, de ennyi, hardveres gyorsításban sem túl erős.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95040) szucs.daniel


szucs.daniel
csendes újonc

Sziasztok!

Monitorvásárlás előtt állok lenne 2 db kiszemeltem:
LG 27MP59G-P
Samsung S27E330H

Elfogadok más ajánlásokat is legfőképp játékra lenne használva, max. keret: 60k
Válaszokat előre köszönöm!

Dani

(#95041) Mamuska válasza szucs.daniel (#95040) üzenetére


Mamuska
őstag

Én az LG és a DELL SE2717H közül választanék. Ha lenne még plusz pár ezer akkor meg az Acer Nitro VG270bmiix, az mindegyiknél jobb.

[ Szerkesztve ]

(#95042) snecy20 válasza szucs.daniel (#95040) üzenetére


snecy20
veterán

Az az LG még OK., de arról a 60Hz-es TN paneles Samsungról azonnal lebeszélnélek. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95043) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

nem kizárt hogy új monitort kell vennem.főleg netezésre,filmezésre és játékra kellene (ebben a felállított sorrendben).első körben a 27 colosok jönnének szóba (az ár miatt),de ha van ebben a keretben (max. 80k) nagyobb méretű is és igazán jó vétel,akkor jöhet olyan ajánlás is.
full hd lenne az alap (de gondolom a plafon is) ebben az árban.
előre is köszönöm! :R

(#95044) Anonymus23 válasza betyarr (#95043) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezt az AOC-t esetleg érdemes lehet megnézni (már ha méretben és felbontásban is nagyobb érdekelne), sajnos az MVA paneles verziót már nem látom forgalomban.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#95045) jano_77 válasza Szabikaa20 (#95037) üzenetére


jano_77
nagyúr

Érdekes EZ az Origo-s cikk az új Nvidia bejelentésről és a Freesync vs G-sync változásról! Ez alapján azon Freesync-es monitorok, aminek van DP kimenete, fog tudni együtt működni Nvidia kártyával és lesz adaptive sync!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#95046) Qtya123 válasza Szabikaa20 (#95037) üzenetére


Qtya123
őstag

Jelenleg egyébként, ha Acer monitornál maradunk, IPS+Display Port kombó csak a magasabb ársávban lévő monitorain van.

LG esetében már van a 24MP59G típuson is. Persze azt még nem tudni, hogy ez mekkora tartományban fogja támogatni az nv kártyákkal a sync-et.

[ Szerkesztve ]

(#95047) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali
a következő 2 között vacillálok.
LG 34UM69G-B (nekem ez jobbat tetszik a talpa miatt)
vagy
LG 34WK650-W
Árkülönbség nem nagy.
Szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#95048) betyarr válasza Anonymus23 (#95044) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!vajon mennyire zavaró (vagy nem zavaró?) egy ekkora monitor előtt ülni ~1 méterre?értem ez alatt,hogy élvezhető kb ekkora távolságról a kép?

(#95049) snecy20 válasza betyarr (#95048) üzenetére


snecy20
veterán

Olyan, mintha 60cm-ről néznéd az 1080p FHD-t 24''-en, teljesen jó.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95050) Ribi válasza snecy20 (#95049) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért az nem teljesen így van.
Nekem van 27 FHD, de már ott is kissé látni a pixelek közötti feketeséget 24FHD-hez képest. 32-esnél ez még zavaróbb lesz.
Én biztos jól megnézném az adott monitort mielőtt megveszem. 32-re FHD szerintem már kicsi.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.