Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) koxx válasza bonifa333 (#121000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1440p-s 32" monitor 90k-ért? FHD van ennyiért.

(#121002) bonifa333 válasza koxx (#121001) üzenetére


bonifa333
aktív tag

https://aqua.hu/monitorok/32-lenovo-d32q-20-lcd-monitor-fekete-65f7gac1eu-t920237
Szerinted ez milyen?

(#121003) poirot válasza bonifa333 (#121002) üzenetére


poirot
senior tag

Teljes mértékben igazad van. Ilyenkor felmerül az emberben, hogy miért csak ennyi? Rákerestem, az arukereso.hu-n, ott csak 60 Hz a képfrissítés. Akkor melyik? 75 vagy 60 ? Attól függetlenül jó vétel lehet, de persze nem "tudunk" róla semmit.

(#121004) Biga123 válasza bonifa333 (#121002) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem volt ilyen kb 3 hónapig. Teljesen használható. Csak magasság állítás nincs, és a lábát se lehet teljesen leszerelni. VA panelok után megváltás volt. Írtam párszor róla itt a topicban. Én még 80 K ért vettem ;] ja és 75 Hz es.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121005) mind_against válasza Csandi (#120993) üzenetére


mind_against
tag

Értelek, köszi a részletes választ.
DE, ha nekem pl. csak egy RTX 2070 Super-em van, akkor van értelme egy 390Hz-es monitort vennem mellé? Nem az általad felsorolt gyorsabb játékokhoz és nem kompetitívhez, hanem egy lassabb játékhoz (Tarkov), ahol nincs olyan sok CQB, harmad vagy negyed annyit kell forgolódnom és közel sem olyan gyorsan. Ebben az esetben is lehet akkora képtörés, elmosódás? Mert engem az zavar legjobban, hogy mozgás közben nagyon keveset látok abból, ami történik. Meg hogy a szemem kifolyik.
A gpu-ból kiindulva pedig 1080p-hez vagyok kötve., upgradelni pedig még egy jó darabig biztosan nem fogok ilyen gpu piaci helyzet mellett.

(#121006) poirot válasza Biga123 (#121004) üzenetére


poirot
senior tag

Csak 3 hónapig volt ? Valami miatt csak váltottál? Kösz azért az info-t.

[ Szerkesztve ]

(#121007) Csandi válasza mind_against (#121005) üzenetére


Csandi
őstag

Szerintem ugyanúgy lenne értelme, ha nem is érsz el annyi fps-t alapvetően jobb lesz az a monitor. Amúgy próbáld ki, és ha nem jó visszaküldöd :)

Egyébként nem hinném, hogy ott is előjönne olyan probléma amit leírtam, de tekintve, hogy a jobb nincs rossz árban plusz futureproofabb én inkább abban gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#121008) mind_against válasza Csandi (#121007) üzenetére


mind_against
tag

Mi van akkor, ha 27"-ban gondolkozom? Volt lehetőségem élőben összehasonlítani 24" 1080p-vel és én nem láttam akkora észrevehető különbséget, ami mindennapi használat mellett zavarna.

(#121009) Biga123 válasza poirot (#121006) üzenetére


Biga123
addikt

Melóra nagy volt sokat forgattam a fejem. Megfájdult a nyakam.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121010) poirot válasza Biga123 (#121009) üzenetére


poirot
senior tag

Értem, köszönöm. Akkor még azt elárulnád, hogy mire volt jó, melón kivül ? Filmnézés, játék?

(#121011) Biga123 válasza poirot (#121010) üzenetére


Biga123
addikt

Játék. Mérete és felbontása miatt elég immerzív.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121012) poirot válasza Biga123 (#121011) üzenetére


poirot
senior tag

A böngészés, olvasás milyen volt ezen a monitoron?

Bocsánat, hogy ennyire kifaggatlak, de monitor vásárlás előtt állok és nem szeretnék mellényúlni. :)

(#121013) Biga123 válasza poirot (#121012) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Szerintem ha nem kell a szupergyors panel, akkor alap felhasználásra teljesen rendben van. Minimális ergonómia mellett.
És nemmellesleg olcsó. Szerintem érdemes kipróbálni. Olyan helyen vedd ahova vissza tudod juttatni 14 napon belüli elállással ha mégse jönne be. A mostani aceremmel nem veszi fel a versenyt valóban , de az 27" és 120 K volt. Kérdés te mire fogod használni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121014) poirot válasza Biga123 (#121013) üzenetére


poirot
senior tag

Főleg böngészés, olvasás, 1-1 film nézése, mondhatnám, mint egy laikus felhasználó, aki a Facebook/Youtube megtekintése. Mondjuk így, hogy egy nagyon átlagos felhasználóként használnám a monitort. Játék semmi. Ja, és a szemem miatt biztos, hogy egy kicsit nagyítanék a szöveg miatt, ha meg nem, akkor valószinű jó ez a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#121015) poirot válasza Biga123 (#121013) üzenetére


poirot
senior tag

Itt még egy gyors kérdés; Mi volt a baj a 75Hz-el?

(#121016) Parson válasza poirot (#121003) üzenetére


Parson
addikt

Én megnézném a gyártó honlapján az infókat. Az a legtutibb. Én is futottam már bele olyanba, hogy egyik oldalon ezt, másikon azt írtak ugyanarról a termékről.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121017) Biga123 válasza poirot (#121015) üzenetére


Biga123
addikt

Csak annyi hogy nem 144Hz vagy több. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121018) poirot válasza Biga123 (#121017) üzenetére


poirot
senior tag

Értem. A VGA kártyám úgyis max 75 Hz-et tud, tehát akkor nem probléma. Azt hittem más miatt van gond.

(#121019) Csandi válasza mind_against (#121008) üzenetére


Csandi
őstag

Hát igen az nehéz kérdés, 27-es 1080p-k nem olyan erősek, szerintem amúgy láthatóan és zavaróan pixelesebb minta 24-25" 1080p, de a gyártók sem nagyon gondolkodnak már 27 1080-ban,a z már az 1440 talaja.

(#121020) Hebehebe


Hebehebe
tag

Sziasztok,

SAMSUNG ODYSSEY LC34G55TWWRXEN -ről van valakinek személyes tapasztalata? :)
Teszteket nem nagyon láttam és itt is csak 1 hozzászólásban.
Paraméterek alapján jópofa, árban is az elfogadható kategória, kérdés hogy mi a hátránya.

SAMSUNG S34J550WQRXEN ezt váltanám le, a 75Hz 1-2óra játék után már kezd zavaró lenni. Főleg egész napos HO után..

de ha mást tudtok 34" UW-QHD-t körül ami megfizethető az is érdekelne.

Köszi

(#121021) mind_against válasza Csandi (#121019) üzenetére


mind_against
tag

240hz-es van egy pár, kérdés, hogy ezek a panelok mennyire küszöbölnék ki azt az elmosódást és képtörést, mint az általad javasolt 280/360/390hz-esek.

(#121022) Csandi válasza mind_against (#121021) üzenetére


Csandi
őstag

Próba cseresznye :D 240-es FHD IPS-t még nem próbáltam. Csak 360/90 fhd és 240/70 1440.

(#121023) hsrasus válasza hsrasus (#119602) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Mivel a kábelösszekötős kérdésemre nem kaptam választ, ezért elkezdtem utánanézni a dolognak és sajnos rá kellett jönnöm, h a HDMI-DP kábel abban a formában, ahogy én kitaláltam nem működőképes.
Emiatt úgy döntöttem lecserélem a régi dell U2713HM-t.

Kaptam itt egy javaslatot egy MSI Optix MAG274QRF-QD-re, de az egyszerűen túl drága, nem fér be a keretbe. (a 200k olyan határ, h 5 forinttal sem tudom túllépni.)

A másik, ami miatt nem lelkesedem az IPS-ért, az az h öcsém Benq GW2760HS-ének a képe egyszerűen sokkal szebb, mint az én Dell-emé, pedig nem is egy ligában játszanak. Olyan, mintha az én Dell-em képe fakó lenne, a benq-hoz képest. A benq-tól leesik az állam mindig, amikor látom, a dell meg "csak oké". Lehetséges, h ennyivel jobbnak látom a benq képét?

Szóval emiatt elkezdtem azon filózni, lehet, nekem egy VA paneles monitor kellene. Nem vagyok egy játékhuszár, nem az a lényeg, sokkal inkább, h vállalható kinézete legyen a monitornak és szép legyen a képe, (+PWM mentes és matt legyen, ne legyen íves) emellé pedig nem leszek mérges, ha már magasabb képfrissítést fog tudni.

Mivel a fenti javaslaton kívül mást nem írtatok, ezért kénytelen voltam nézelődni és az alábbi 3 monitor lett szimpatikus:
- Gigabyte Aorus M27Q-EK (a KVM felcsigázta a fantáziámat, h akár kirakhatnám a melós laptop képét erre és sokkal jobb lenne erről dolgozni, meg a rendes egeremmel)
- LG UltraGear 27GN880-B (végre valami, aminek vállalható talpa van - még ha ez nem is igazi talp, hanem rögzítő - , de nem ocsmány és sokkal hasznosabb)
- AOC AG273QX (mert ezt találtam VA panellel, de nem vagyok benne biztos, h a VA panel miatt látom szebbnek a benq képét)

Szóval esetleg esetleg tudnátok adni pro-kontra érveket a fentiek mellett, vagy ha valaki a leírtak alapján mindenképp mást javasolna, ami belefér a keretbe akkor szívesen, meghallgatom. Illetve ha netán tapasztalta ugyanazt mint én (alsóbb kategóriás VA panel képe szebb, mint az IPS-é) akkor segíthetne, h miért látom így.

Amúgy szeretem a Dellem konzervatív kinézetét és kifejezetten taszítanak a manapság divatos talpak, de mivel 60Hz felett csak ilyen ocsmányságok kaphatók, ezért nem nagyon tudok mit tenni...

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#121024) Biga123 válasza hsrasus (#121023) üzenetére


Biga123
addikt

Acer XV272UPbmiiprzx ;)

Szerk: és igen az IPS nek szebbek a színei.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121025) Vismajor01 válasza Hebehebe (#121020) üzenetére


Vismajor01
addikt

Samsung g5 neven keresd, es talalsz róla tesztet rengeteget.

Sajnos nem örökölt szinte semmit a G7-tol, a panel is különbözik és messze elmarad a g7 tulajdonsagaitol. Budget option lett q G szeriaban de sztem kicsit tul budget es a kategoriajaban vannak szebb/jobb paneles 34" uwqhd monitorok.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#121026) mind_against válasza Csandi (#121022) üzenetére


mind_against
tag

Alienware monitorokkal van valami tapasztalatod?
Pl. ez pont ebbe az emlegetett kategóriába esik AW2720HFA

[ Szerkesztve ]

(#121027) hsrasus válasza Biga123 (#121024) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Szia,

köszi! Kérlek meg tudnád mondani, h miért javasoltál egy teljesen másik monitort, miben jobb mint az általam felsoroltaknál illetve, h azokat miért nem ajánlod?

Illetve annak magyarázatában tudnál segíteni, h miért látom a va benq képét élettel telibbnek, mint az ips Dell képét? Nem lehet h a kontraszt miatt?

köszi mégegyszer!
Üdv:
hs

(#121028) Biga123 válasza hsrasus (#121027) üzenetére


Biga123
addikt

Mert elég letisztult a talpa .
És az egész monitor melőzi a Gamer csicsát.
Gyönyörű színei vannak, és prekalibrált , aránylag színhelyes out of the box.
És mocskos gyors a panel benne, és nemmellesleg olcsóbb a felsoroltaknál, ha jó helyen veszed 5 év garival.
Tedd fel a listádra. :K
Az hogy ki mit lát élettel telibbnek az szubjektív, és nagyban függ a beállítástól, fényerő, környezet, megvilágítás stb de a va panel nagyobb kontrasztja is lehet valóban. Én biztos nem vennék VA -t.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121029) hsrasus válasza Biga123 (#121028) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Köszi szépen!

Esetleg ha valaki még hozzászólna ne tartsa magában! :DDD

(#121030) rhunseeker


rhunseeker
tag

Sziasztok!

Rendeltem az Oázistól egy AOC 24g2u-t extra kalibrálással, holnap veszem át. Közben elküldték a kalibrálás eredményét link
Ez mennyire számít jónak kalibrálás terén? Én sajnos nem értek ehhez :D

(#121031) Csandi válasza mind_against (#121026) üzenetére


Csandi
őstag

Csak a TN-ekkel és az 1440p-sel, de ilyen van egy ismerősömnek, teljesen jó :) Asszem LG panel van benne.

(#121032) Komplikato válasza Csandi (#121031) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem AUO panel van benne? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#121033) Csandi válasza Komplikato (#121032) üzenetére


Csandi
őstag

Nem tudom pontosan, simán lehet AUO. Akkor csak az 1440p-sbe került LG nanoips.

[ Szerkesztve ]

(#121034) mind_against válasza Csandi (#121033) üzenetére


mind_against
tag

Mi a különbség a kettő között? Jobb az LG Nano IPS?

(#121035) TJ2 válasza hsrasus (#121027) üzenetére


TJ2
csendes tag

Egy VA-nak sokkal jobb a kontrasztja, igen. Csak itt a legtöbb ember az IPS-ben hisz.
Azt hiszik, hogyha valami 130% SRGB (pl. a 100%-al szemben), akkor annak a színei szebbek.
Valójában csak túlszaturált, ennélfogva természetellenes. Ellenben a 3-4-szeres kontraszt a VA-k esetében tényleg szebb, természetesebb képet jelent.
Vegyél nyugodtan VA-t. Volt IPS monitorom 10 évig, nem vennék még egyszer, az biztos.
Pedig IPS-t akartam újra, 27-32 méretben megnéztem többet is, de egy OLED TV mellett elfogadhatatlan az a képminőség. Egy jó VA viszont vállalható.

(#121036) koxx válasza TJ2 (#121035) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor megis mi a magyarazata annak, hogy a pro monitorok gyartoi pl Eizo CG, NEC nem VA panelt hasznalnak?

(#121037) helgi válasza koxx (#121036) üzenetére


helgi
aktív tag

Ezt inkább tőlük kellene megkérdezned és akkor legalább rendeződne ez a téma..

(#121038) koxx válasza helgi (#121037) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Koszi ez hasznos volt, nem is gondoltam ra.

(#121039) South Velen válasza koxx (#121036) üzenetére


South Velen
addikt

Egesz egyszeruen azert, mert professzionalis felhasznalasra a kisebb szintorzulas/gammashift miatt sokkal jobb az IPS.

Viszont atlag felhasznalonak altalaban jobb a VA, a 3* akkora kontraszt és a sokkal enyhébb glow miatt, de ilyen tevkepzetek miatt hogy professzionalis = ips = mindenkinekjobb, annak is hajlamosak vagytok IPS-t ajanlani, aki konkretan pl csak filmezni veszi.... Persze van sok szar VA panel ocsmány smearing-gel, meg úgy általában fastpace játékra IPS kell. de vegyes felhasználásra általában jobb a VA.

(#121040) South Velen válasza hsrasus (#121023) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem elsosorban a kontraszt, masodsorban a semi-glossy coating miatt tetszik jobban a Benq képe.
A Dellnek mattabb a felülete.

Nekem is volt olyan Benq-m, nagyon szerettem! Persze ma már a pixelsűrűség miatt nem használnám szivesen.

Kib*szott rejtely szamomra, hogy miert nincsenek legalabb semi-
glossy monitorok ma a kinalatban. :U
Aki fénnyel szemben használja, vehetne mattot, mindenki más meg sokkal jobb képet nézhetne, dehát ugye te is mattot keresel,csak hát sokan nem tudják, hogy jelentősen belerondít a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#121041) bozont válasza South Velen (#121039) üzenetére


bozont
veterán

Problémát, hogy pl 27" 1440p variációban szinte csak hajlított kijelzőt kapni értelmes darabokból. Hiába szerettem volna VA panelt. :( De 32" esetén sem nagy a választék ilyenből, meg a ppi is gyengébb. Bár lehet abban a méretben van már létjogosultsága a hajlításnak, élőben még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#121042) koxx válasza South Velen (#121039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam teljesen vegyes felhasználásra van a monitor, de a VA ocsmány képét nem tudtam megszokni. Azt is meg lehet nézni, hogy a márkák elég jelentős része inkább IPS panelt használ és nem VA-t. De biztos van akinek jobb.

(#121043) Hebehebe válasza Vismajor01 (#121025) üzenetére


Hebehebe
tag

pl? :D tudsz olyat mondani ami mondjuk megáll 200nál? (34" uwqhd)

[ Szerkesztve ]

(#121044) Biga123 válasza TJ2 (#121035) üzenetére


Biga123
addikt

És mi a helyzet a black smearingel?
Ha az nem lenne elfogadnám amit írsz. De azzal ki lehetne kergetni a világból. Nálam ez nem "hit" kérdése, tapasztalat. Mindenki a kontraszton lovagol VA panelnél , mintha más nem is létezne. Arra lennék kíváncsi hogy lehet eldönteni h egy kép , túlszaturált vagy "színesebb" , lehet pont ezt mutatja a színtér lefedettség?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121045) South Velen válasza bozont (#121041) üzenetére


South Velen
addikt

Sajnos igen, VA-t olcsóbb meghajlitani, emiatt meg is hajlitják általában :((( meg így kisebb a fakulás, ha egy ember nézi a monitort.

Egyéb értelmét én is csak ultrawide-nál látom, 16:9 -en nagyon zavar.

[ Szerkesztve ]

(#121046) Vismajor01 válasza Hebehebe (#121043) üzenetére


Vismajor01
addikt

Gigabyte m34wq (flat, kvm, ips)
Gigabyte m34wqc (hajlitott)
Dell S3422DWG (hajlitott)
Msi MAG342CQR ("csak 100hz")
Aoc cu34g2x
+1 Xiaomi (BHR5133GL)
+2: Ha nagyon bika geped van(3080+) es 32 is jo akkor Samsung g7

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#121047) South Velen válasza koxx (#121042) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem meg a glow és a szürke fekete ocsmány, és valamiért a szemem is hamarabb ég ips előtt.

De van (több) olyan VA amitől én is sírva menekültem (főleg a maiak között, mintha viaszafejlődés történne..)

[ Szerkesztve ]

(#121048) instantwater válasza South Velen (#121047) üzenetére


instantwater
addikt

Nem lehet, hogy a PWM miatt ég a szemed?

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Mindegy, hogy OLED, vagy valamilyed LCD technológia, ha PWMes akkor az égeti a szemem.

(#121049) csako


csako
veterán

Érdekes képarányú monitor fog megjelenni [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#121050) South Velen válasza instantwater (#121048) üzenetére


South Velen
addikt

A PWM miatt ég, és szétmegy a fejem, de az egy külön sztori, PWM-es monitort 10 percig se tudok elviselni :(

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.