Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. AOC 27g2u megy vissza, van egy rondán világító piros pixelje. Vennék egy LG 27GL650F-B monitort, az van hasonló, ami azonnal rendelkezésre áll. Érdemes lehet váltani? Miben jobb, vagy rosszabb, mint az AOC? Mindjárt indulok visszavinni, elég sürgős lenne.
Köszönöm.

(#110002) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Sziasztok!
Új monitor vásárlást tervezem. Fontos, hogy pivotos (elforgatható) legyen és IPS panelos. Ki is néztem a Dell P2319H és a Dell P2419H monitorokat.
Ezen kívül más gyártótól tudnátok-e még ajánlani hasonló monitorokat 40-60 ezres árkategóriában. (23-24 col)
Esetleg tudnátok olyan gyűjtő oldalt, ahol lehet úgy szűrni a monitort, hogy Pivot os legyen? Pl Árukeresőn ilyet nem találtam.

(#110003) Amerigo57 válasza AxBattler (#109993) üzenetére


Amerigo57
őstag

AxBattler
Igazad van.
Jobban utánanézve , az Acer Predator XB273P
valóban 8 bites.
27 colos144Hz 10 bites Full HD felbontású monitor nincs,
csak QHD vagy WQHD felbontásban.

(#110004) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

A jelenlegi Dell U2415 típusú monitoromat szeretném lecserélni az alább felsorolt paraméterek alapján egy komolyabb darabra:
FHD, 24-25", IPS, min. 144Hz, min. G-Sync Compatible, állítható állvány (dönthető, forgatható és magasság állítás)
Hasznos lenne továbbá, ha lenne rajta USB3.0 kivezetés, de ezt az igényemet el tudom engedni.

Az általam kinézett típusok: Asus TUF Gaming VG259QM, Alienware AW2521HF(L), Acer Predator XB253QGPbmiiprzx
Keret: 150eFt (+20%)

Tehát, mindenképpen egy felsőkategóriás FHD, IPS monitort szeretnék vásárolni. Az említett típusok az ársáv tetején helyezkednek el (a professzionális munkához használt monitorokat figyelmen kívül hagyva), szóval nem találtam olyat, ami ennél több szolgáltatást, funkciót tud nyújtani. Elkeseredésemre FHD, IPS, dedikált G-Sync-es monitor nincs piacon.

Mit javasolnátok?
Üdv,
fagylalt

(#110005) atua válasza fagylalt (#110004) üzenetére


atua
aktív tag

Igen, kb. ez a választék 200Hz felett: [link]
Az Acerből az X jelű a 240Hz-es, amit te írtál, az 144Hz (P jelű).
Minek dedikált g-sync? Csak feleslegesen drágítaná a monitorokat, nem véletlenül tűntek el a kínálatból.

(#110006) fagylalt válasza atua (#110005) üzenetére


fagylalt
senior tag

A sivatagos bolt kínálatát nyálaztam át, ott nem találtam meg, így lemaradt a listámból, de most felvettem. Köszi!
Mivel a nem csak egy meghatározott tartományban működik, hanem pl. 48Hz alatt is, úgy gondolom néha jól jöhet.
A felsoroltak közül melyiket javaslod? Vagy szabad a vásár?

(#110007) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Szánalmas 11 hónap után elromlott a monitorom (Acer ED246Ybix monitor 24"), és a szerviz elutasította (?) a garanciaigényem. A hiba egyébként az volt, hogy elkezdett villogni a kép, különböző frekvencián (mintha hullámozna). Ahelyett hogy megjavíttatnám, inkább vásárolnék másikat, de akkor már 27" környékén. Acer laptoppal lenne használva HDMI-vel. A kinézett típus: Samsung S27F350FHU
Továbbá esetleg van értelme az ívelt kijelzőnek (Samsung C27F396FHU, Samsung C27F390FHU, Samsung C27F398FWU)? Konzolon lenne egyébként, nem saját talpán.

Szerk.: Esetleg, reflektálva az összefoglalóban javasolt Dell-ekre: DELL E2720H 27" FullHD LCD?

[ Szerkesztve ]

(#110008) jeni válasza M3aN (#110007) üzenetére


jeni
félisten

3 év garancia van rá elvileg?
Külső behatásos fizikai sérülés van rajta?

(#110009) aznem


aznem
tag

Sziasztok!
Az alábbi új és garanciális (min 24 hónap) monitort keresném, ami:
22-24", FHD, IPS esetleg VA, 60Hz elég, lehetőleg Dell, HP, ami eléggé lényeges, hogy állítható magasságú legyen.
Felhasználás játékot (csak logikai játékok mennek majd rajta) kivéve minden.
Keret 35-40 ezer
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#110010) M3aN válasza jeni (#110008) üzenetére


M3aN
senior tag

Semmi sérülés. Még nem kaptam hivatalos értesítést, csak írták a szervizállapotnál, hogy "árajánlat elfogadásra vár az ügyfél részéről", amire az ügyfélszolgálat annyit mondott, hogy csak akkor van ilyen, ha nem garanciális a hiba.

(#110011) jeni válasza M3aN (#110010) üzenetére


jeni
félisten

igen ha ezt írták rá akkor sanszos,hogy külsőleg sérült vagy beázott esetleg törött a cucc.
fellebbez meg!
a garanciális címke sértetlen,fizikailag külső behatás nem történt.
hivatkozz erre.

(#110012) M3aN válasza jeni (#110011) üzenetére


M3aN
senior tag

Ha történt vele valami, az maximum szállítás közben. Ez pedig akkor kellemetlen...

(#110013) Griff55


Griff55
senior tag

Sziasztok!
A járvány elején úgy voltam vele, hogy lecserélem a 27-es 1080p IPS monitorom egy 1440p-re mert nem tudtam megszokni az alacsony ppi-t.
Az új monitor az Asus VG27WQ lett, ami egy 1440p 27-es VA paneles jószág lett.
Nem értek a kalibráláshoz, de a színekkel valami nincs rendben. Nagyon pirosasnak tűnik a monitor, a bőrtónusokon a legszembetűnőbb...
Leszedtem a gyártói oldalról a icc-t de az semmit nem javított, próbáltam más monitor beállításokat, vagy csak magát a piros színt lejjebb húzni, de úgy meg más színek kezdenek el rosszul kinézni.
Egy wide gamut 125%SRGB monitornál normális ez a pirosas kép? Számomra nagyon zavaró és több hónap után se sikerült megszoknom.
Tudtok valami tanácsot adni? Kalibráltassam vagy ez a panel ilyen? :(

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#110014) saen válasza Griff55 (#110013) üzenetére


saen
veterán

Nincs sRGB mód ahol kikapcsolod a wide gamutot? Ez egyébként normális, csak grafikus monitoroknál ki lehet kapcsolni ha nem kell tudtommal.

(#110015) Griff55 válasza saen (#110014) üzenetére


Griff55
senior tag

Van SRGB mód, aminél jobb is a szín, de a hülye asus olyankor nem engedi állítani a fényerőt :W

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#110016) schawo válasza saen (#110014) üzenetére


schawo
titán

Attól még nem szabadna megszaladni a piros csatornának, hogy wide gamutos. A kettő nem ugyanaz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110017) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Döbbenet mekkora visszalépés 144Hz-ről a 60Hz. Számomra szinte játszhatatlan lett pl. a Warzone.
Létezik 40 col környékén 16:9, 21:9 (nem ultrawide) monitor 1440p 144Hz paraméterekkel? Gondolom az 1ms és bitang jó ár már nem fér bele a kategóriába :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#110018) Gbr_


Gbr_
friss újonc

Üdv.
A legjobb (panel, építési minőség stb.) 1440p, IPS, 27 inch, alacsony ms, magas Hz monitort keresem.

Eddig ezeket találtam:
- LG 27GL83A-B (ár: ok)
- LG 27GL850-B (ár: ok)
- ASUS VG27AQ (ár: ok)
- GIGABYTE AORUS FI27Q-EK (ár: talán)
- Lenovo Y27Q-20 (ár: talán)
- GIGABYTE AORUS AD27QD (ár: magas)
- ASUS ROG Strix XG279Q (ár: magas)

Többi:
- Acer Nitro VG271UPbmiipx (ár: ok)
- Acer VG270UPbmiipx (ár: ok)
- ViewSonic VX2758-2KP-MHD (ár: ok)
- Acer XV272UPbmiiprzx (ár: ok)
- GIGABYTE AORUS FI27QP-EK (ár: magas)
- ViewSonic XG270QG (ár: magas)

Eddig az LG 27GL850-B fogott meg a legjobban. Melyiket lenne érdemes megvenni ártól függően / függetlenül?
(Három monitoros setup lenne belőle, Nvidia videokártyával.)

(#110019) Csandi válasza Gbr_ (#110018) üzenetére


Csandi
őstag

GL850 -et javaslom :)

(#110020) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Megjött a Samsung Odyssey G7 C32G75T monitorom.
Minden szép és jó, csak azt nem tudom, hogy mitől vannak felvillanó csíkok.
[link]
Valaki megtudná mondani?

[ Szerkesztve ]

(#110021) KAMELOT válasza Csandi (#110019) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak előtte nézze meg, nehogy otthon jöjjön rá milyen szép a bevilágítás.

sanya53: panelhiba szerintem. Bevilágítás milyen?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110022) Csandi válasza KAMELOT (#110021) üzenetére


Csandi
őstag

Többinél is lehet, panel lottery. FI27QP -t mondják jobbnak, de az is ugyanúgy lottery.

(#110023) KAMELOT válasza Csandi (#110022) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lottery, hanem olyan panelokat használnak. Ha jó lenne az pénzileg is más lenne.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110024) pelikan69


pelikan69
tag

Sziasztok!
Megfizethető 27”-es Full HD monitort keresek IPS panellal, kizárólag irodai munkára, programozó vagyok. Nem játszom rajta, nem nézek ott filmeket. Forgathatóság nem szempont.
Van jelentősége, hogy 60 vagy 75 Hz a képfrissítési frekvencia? FreeSync-nek van szerepe a munkánál?
Mit ajánlanátok erre a célra?
Előre is köszönöm a segítséget!

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#110025) Amerigo57 válasza pelikan69 (#110024) üzenetére


Amerigo57
őstag

Dell P2719H
LG 27BK550Y
HP EliteDisplay E273 (1FH50AA)

(#110026) KAMELOT válasza pelikan69 (#110024) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha programozol inkább PD2700Q

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110027) Milan86 válasza Milan86 (#109995) üzenetére


Milan86
tag

Sziasztok.
Továbbra is várom, mit ajánlotok.
Keret összeg emelkedett 150. körüli összegre.
Köszi előre is.

(#110028) Tom5 válasza Milan86 (#110027) üzenetére


Tom5
addikt

Giga G32QC.
Én is őt várom de nem érkezett meg a hétvégére. :(((

(#110029) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy második monitorra munkához.
Most egy Samsung C24F390-es van, ami nagyjából kiellégíti az igényeimet, tetszik hogy ívelt, és 40 ezer Ft-os árához képest megfelel.

Kérdés vegyek-e mégegy ugyanilyet, vagy van-e valami jobb kb. 40ezer Ft-ért?
-irodai munka
-ritkán van játék csak
-23-24"
-FullHD, 60Hz elég
-jó betekintési szög szükséges, így TN panelt nem szeretnék.

Köszi Martin

(#110030) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv a lakoknak!

30" vagy 32"-os meretben, (AM)VA panellel, 120 vagy 144 Hz-es frissitessel, 1440p felbontassal, flat, nem curved, elsosorban multimedias felhasznalasra van normalis monitor, vagy csak en nem talalok hetek ota?

BenQ 3200PT-t nyuzok jelenleg, nekem nagyon megfelel, egyedul a 120/144 Hz-et hianyolom belole. bejonnek a szinei, latoszoge, az egesz monitor letisztult megjelenese es minosege.
nem tudom, ez jo monitor volt-e anno, hasznaltan jutottam hozza kb fel eve, de nagyon megszerettem. csak pl forumozasnal, olvasasnal, ahogy scrollozok, rendesen latni, idonkent milyen darabosan "ugral" a kep. elegge lehangolo. plane, miutan eltoltottem egy kis idot egyik ismerosom 144Hz-es Acer Nitro-ja elott, eg es fold. nagyon bejott az egesz felulet smooth-saga, mar csak az egermozgas/Start menu scrollozas milyensege, stb.

ezeket talaltam, amik kozelitenek ahhoz, amit szeretnek, de valamiben mind gyengebbek(nek tunnek) a (z osszehasonlitas vegere betett) BenQ-mtol. nem tudom, h pl atlagfelhasznalasban szamit-e, h 8 bites, 8 bit+FRC, vagy valos 10 bites a panel, mint az enyemnek. az LG tunne a legkozelebbinek ahhoz, amit keresek (a ket kozepso hajlitott), de az "csak" 8 bites. kerdes, mennyire lehet allitgatni, esetleg kalibralni. illetve nala az is erdekes, h a 8 bitsege ellenere - nem tudom, mennyire kapcsolodik ehhez, nem astam meg bele nagyon magam - a DCI-P3 szinskala 95%-at lefedi, ami szerintem, ha csak nem vagy rontgenszemu, vagy nem munkara kell, tobb, mint eleg kell, h legyen, nem?

sajnos az en monitoromnal nincs megadva, h ennek a szinskalanak hany %-at fedi le, de pl azt latom, h az Adobe RGB-nek a 78%-at, mig az LG-nel ez az ertek 89%, ebbol csak lehet arra kovetkeztetni, h jobb, nem? ha igy van viszont, akkor a bit melyseg nem szamit, ami ugye nagyobb a jelenlegi megjelenitomnel?

vagy ott van a panel is, nekem AMVA van, mig a tobbi "sima" VA, elobbi, ha jol tudom, utobbinak valamilyen tovabbfejlesztese, nem tudom, ez mennyiben befolyasolja a vegeredmenyt?

valaki par szoban felvilagositana errol, illetve utat mutatna nekem, ha megkerhetnem? nagyon halas lennek erte, kisse elvesztem itt ezek kozott az ertekek kozott. :B :C

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110031) Yeffy válasza Yeffy (#110030) üzenetére


Yeffy
veterán

kozben ratalaltam erre a tesztre, es ebbol ugy tunik, h az a DCI-P3 nem 95% lesz... :U

We measured using ChromaPure software a 102.1% sRGB gamut coverage which corresponds to 75.3% of the DCI-P3 reference and 54.0% of the Rec.2020 reference. This screen is only designed to be a standard sRGB display, so this was expected.

ha igy van, akkor nem tudom, h az az osszehasonlito oldal honnan szedte az adatait. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110032) tupacamaru válasza Tom5 (#110028) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem ma jött meg, de nem nagyon volt időm vele foglalkozi. Egy 32"-os LED TV-t váltott le. Kicsit idegenkedtem a görbe monitoroktól, de laposból cask jóval drágábban volt ilyen méretből. Viszont nem lesz gond a görbével sem úgy érzem. Csak két kört mentem a Warzone-ban, de teljesen más a kepi világa monitoron. 100-120 fps között használom majd mert ennyit tud a VGA. Óriási a kontraszt, minden apró részletet látni lehet, amit a TV-n nem vagy csak alig lehetett. Még nem volt olyan helyzet ami megmutatta volna a 60 vs 120 fps közötti különbséget, de szerintem rendben lesz, jó választás volt ezen az áron. Pixelhibát nem látok rajta, de nem is kerestem igazából. :B Gigabyte G32QC

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#110033) Tom5 válasza tupacamaru (#110032) üzenetére


Tom5
addikt

Szuper, még egy pozitív vélemény. Szerintem nekem is tetszeni fog. Youtube tesztekben is abszolute pozitívak voltak a tesztelők ezért esett rá a választásom. :R

(#110034) KraRe válasza Tom5 (#110028) üzenetére


KraRe
aktív tag

Játszós monitornak énis azt vettem, ma vettem át, még szokni kell a benq 2411 után a méretet, de eddig meg vagyok vele elégedve! :K

(#110035) Amerigo57 válasza szMartin17 (#110029) üzenetére


Amerigo57
őstag

A legolcsóbb és jó monitor , az általad leírt paraméterek alapján ,
az ASUS C624BQ Monitor .
Link:
Link:

(#110036) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok monitort keresek miután a még éppen 2 év alatti LG 32UD99 most megy vissza másodszor garanciában és már elegem van belőle. Ha cserélik is inkább eladom bontatlanul és veszek mást.

Amit szeretnék az elég nehéz kérdés.

4K felbontás
Lehetőleg magasabb mint 60hz frissítés.
És ami a legnehezebb, nekem ez 30 és 32" között / körül kéne.
27" kicsi, 36" túl nagy
Free sync vagy Free sync 2
IPS párti vagyok de ha csak más prémium panellel érhető el az sem gond.
Nem szeretnék csillogósat se hajlítottat.

Hirtelen más nem jut eszembe, a 32UD99 tökéletes lenne 90 vagy afölötti frissítéssel és ha nem sz@rna be folyton...

(#110037) schawo válasza FeRRaR1 (#110036) üzenetére


schawo
titán

üreshalmaz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110038) Milan86 válasza Tom5 (#110028) üzenetére


Milan86
tag

Aoc CU34G2 - t nézted? Hasonló árban van.

(#110039) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Gondolkoztam már régóta, hogy lecserélem a jelenlegi monitoromat (BenQ GL2250) de az összefoglaló alapján kicsit elbizonytalanodtam.

Az egyik ok a cserére az lenne, hogy rá szeretném kötni a munkahelyi laptopot is, így kellene rá egy HDMI csatlakozó, de akkor már megszabadulnék a DVI-től is, és akkor a PC-t Displayporton keresztül kötném rá.
Az megoldható, hogy mindkét eszköz rá van kötve és bemenetet váltok rajta? Egy asztalnál lenne a PC és a laptop is, így csak menet közben váltanék a 2 eszköz között.

A jelenlegi monitor az egy 21.5" TN paneles 5ms monitor. Nem tudom érdemes-e fentebb váltani mondjuk 24"-ra.
A felbontás maradna Full HD, nem szeretnék váltani 4k-ra még, ezért a 16:9 vagy 16:10 méretarány lenne jó FHD felbontás környékén.
Vagy ha nagyon romlana a minőség, akkor nagyobb méretben 1440p gondolom még jó lehet?

Ahogy láttam érdemes lehet váltani IPS panelesre. Nekem ezzel annyi gondom lenne, hogy már a mostani monitor fényereje is kisüti a szemem este, így jó lenne valami olyan megoldás, ami ezt nem csinálja. Illetve a BenQ-nak borzasztó rossz a menüje, szóval ennek az állítása minden nap macerás lenne, így most le van húzva a fényerő eléggé. Elvileg van a Winben valahol esti mód, de nekem az a mód nem tetszik, mert ha jól tudom kiveszi a kék színt, de nálam pont kékes lesz és eltolódik az egész színtér.
Nem tudom van-e fényérzékelős monitor illetve az beleférne-e a keretembe. Vagy lehet van olyan automatikus fényerő állító megoldás, amit nem ismerek még?

Játszom a PC-n elég sokat, de többnyire MMORPG-vel, ami a The Elder Scrolls Online, amiben van sok gyors mozgás, de a jelenlegi monitorral nem érzékeltem problémát FPS közben sem, igaz használom a V-Sync funkciót.
Speciális frissítési frekvencia nem kell, a jelenlegi is csak 60Hz-et tud, ha árban belefér, akkor még lehet fontolóra veszem a nagyobb frissítést ha ez tényleg számít játékoknál.

Márka nem nagyon számít, a BenQ-val is meg voltam elégedve, mert a színprofilja jó volt Win10 alatt. Más eszközökből Samsung van, de csak a név miatt nem fizetnék sokkal többet. Jó lenne ha lenne ICC profil Win alá, bár nem tudom ez 2020-ban még számít-e? A jelenlegi monitornál sokat számított.

Ami számítana még az a dönthetőség minimálisan, illetve ha van rá mód akkor a magasságot is jó lenne állítani. Bár azon is gondolkoztam, hogy felfúrom a falra egy tartóval, de akkor még azt is venni kellene, ami nem tudom mennyibe kerül, de akkor jó lenne ha minden irányba mozgatható és kicsit kihúzható lenne, hogy hozzáférjek a hátuljához.

A keret max 60e lenne, de az a plafon, nem szeretnék pár ezerrel többért kicsit jobbat, kivéve ha az nagy minőségbeli lépés lenne.

Tudnátok ajánlani ezekhez az igényekhez monitort?
Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#110040) schawo válasza #75501312 (#110039) üzenetére


schawo
titán


Az megoldható, hogy mindkét eszköz rá van kötve és bemenetet váltok rajta?
Igen.

A jelenlegi monitor az egy 21.5" TN paneles 5ms monitor. Nem tudom érdemes-e fentebb váltani mondjuk 24"-ra.
Igen.
Vagy ha nagyon romlana a minőség, akkor nagyobb méretben 1440p gondolom még jó lehet?
Naná.

Ahogy láttam érdemes lehet váltani IPS panelesre. Nekem ezzel annyi gondom lenne, hogy már a mostani monitor fényereje is kisüti a szemem este, így jó lenne valami olyan megoldás, ami ezt nem csinálja.
Ez független attól, hogy IPS, vagy TN a panel.

Nem tudom van-e fényérzékelős monitor illetve az beleférne-e a keretembe.
Nem.

Vagy lehet van olyan automatikus fényerő állító megoldás, amit nem ismerek még?
Automatikus nincs, viszont a ClickMonitorDDC pont erre van kitalálva. PC-n egy kattintás a fényerőállítás. Modern monitorok mind támogatják.

Speciális frissítési frekvencia nem kell, a jelenlegi is csak 60Hz-et tud, ha árban belefér, akkor még lehet fontolóra veszem a nagyobb frissítést ha ez tényleg számít játékoknál.
Számíthat, ha a VGA bírná jobban. Milyen VGA van?

Márka nem nagyon számít, a BenQ-val is meg voltam elégedve, mert a színprofilja jó volt Win10 alatt. Más eszközökből Samsung van, de csak a név miatt nem fizetnék sokkal többet. Jó lenne ha lenne ICC profil Win alá, bár nem tudom ez 2020-ban még számít-e?
A random ICC profil csak módosítja a megjelenítést, de nem javítja.

Tudnátok ajánlani ezekhez az igényekhez monitort?
VGA?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110041) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 27" 4K 60 FPS és egy 24" FHD 60 FPS monitirom. Már 1-2 éve foglalkoztat a 144-165 Hz és szeretnék venni egy ilyen monitort. Látom a legtöbb monitor FreeSync támogatással rendelkezik. De tesztekben, leírásokban látom, hogy van ami GSync kompatibilis. Az pontosan mit takar , szoftveresen és nem hardveresen tudja? Egy RTX 2070-em van.

Válaszokat előre is köszönöm!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#110042) schawo válasza Forestgreen (#110041) üzenetére


schawo
titán

Semmit. Mindegyik hardveresen tudja, csak az egyiknek a monitorgyártó csinálja a hardvert, a másiknak az nvidia, ami így drágább. Már szinte semelyik monitorgyártó sem vesz az nvidiától hardvert hozzá, mert semmi értelme, és mindenki tud már csinálni magának.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110043) #75501312 válasza schawo (#110040) üzenetére


#75501312
törölt tag

Wow, köszönöm szépen a válaszokat. :R

A VGA az egy Geforce GTX 1060 6GB jelenleg. Ezt még egy évig legalább szerintem nem váltom le. Azon van 1 HDMI, 1 DVI és 4 DP kimenet.
A 2 éves játékok még elfutnak FHD-ban max beállításon 60Hz-en, legalábbis amikkel én játszom, de pl. Metro Exodussal nem volt semmi probléma, simán kihajtotta.
Nem tudom az 1440p mennyire fektetné meg.

Az online játékomban a max fps 100 körül van.
Az átlag az olyan 70-80.
Csoportos dolgoknál persze ez leesik az effektektől függően.

Annyit felejtettem még el, hogy videókat nem nézek rajta, néha maximum youtube-ot de azt is ritkán, inkább ha csak keresek valamit.

(#110044) Amerigo57 válasza pelikan69 (#110024) üzenetére


Amerigo57
őstag

pelikan69
Én irodai munkára 60 Hz-s monitorik közül nem Full HD,
hanem QHD (2560 x 1440 ) monitort vennék , ha már programozó vagy.

27 colos.
ASUS PB278QV
BenQ PD2700Q

(#110045) KAMELOT válasza Amerigo57 (#110044) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is ezen a véleményen vagyok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110046) pn4hvq válasza #75501312 (#110043) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Nem tudom az 1440p mennyire fektetné meg."

A fiam megkapta az én 2070-es kártyámat és pár nappal később születésnapjára egy AOC CQ27G2U-et, ami 2560 x 1440 felbontású. Mivel a kártya csak 3-4 napig volt használva fullhd felbontáson, utána jött az új monitor, így FPS számadatokat nem tudok mondani, de "szemre" "érezhetően" kisebb lett az FPS. Annyit változtattam a játékok beállításain, hogy fullhd helyett 2k felbontást állítottam be, a többi grafikai beállítást változatlanul hagytam.
Ha csak a nyers számokat nézem: (2560*1440)/(1920*1080)=1.777, vagyis 1,78szor annyi pixelt kell a kártyának most számolni, mint fullhd esetén.

(#110047) pelikan69 válasza Amerigo57 (#110044) üzenetére


pelikan69
tag

Amerigo57 és KAMELOT!
Én is gondolkozom a 2566 x 1440 felbontáson, de attól tartok, hogy ott már túl kicsik lennének a karakterek az én szememnek. Nem vagyok már fiatal, 57 éves vagyok. Otthon már sok éve egy Dell U2410-et használok teljes megelégedéssel. Azt viszont én vettem a saját céljaimra, nem kellett senkinek megmagyaráznom, hogy miért kell ennyit költeni monitorra. Szeretek fotózni, a képek feldolgozásához nekem nagyon bevált ez a monitor, amit annak idején kalibráltattam is. Most a munkahelyemre kellene venni egy monitort, amit nem én fogok fizetni. Valamint sokat dolgozom otthonról is, olyankor távoli asztalon bejelentkezek a benti gépemre. Amennyiben ott mindent beállítanék a nagyobb felbontáshoz, esetleg nagyobb méretű fontokat a fejlesztő rendszerekben, akkor otthonról bejelentkezve jelentene gondot, hogy 1080p-ben megjelenítve elég vacak lenne.
Most bajban vagyok, mert nem tudok dönteni.
Továbbra is nagy örömmel fogadom az érveiteket. :)

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#110048) #75501312 válasza pn4hvq (#110046) üzenetére


#75501312
törölt tag

Áááh, azt már sztem nem bírná a kártya és összeizélné magát. :(

Akkor lehet marad egy budget váltás valami olcsóbbra a megfelelő csatlakozókkal.
Még azt nem tudom mennyivel romlana a minőség ha 24"-ra váltanék?
És ha jól értem, akkor nyugodtan válthatok TN-ről IPS-re?

Illetve még annyi kérdés, hogy van-e ajánlott márka vagy ebben az esetben és áron mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#110049) Yeffy válasza Yeffy (#110030) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110050) KAMELOT válasza pelikan69 (#110047) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lesznek kicsik a karakterek. 27'' méretnél több dolog elfér a képernyőn.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.