Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

22-24" közötti monitort keresek, főként játékra, filmnézésre.
Mezei felhasználó vagyok, nem értek a monitorokhoz, de ezeket szemeltem ki:
1. BenQGL2460 41e Ft körül
2. ASUS VN247H 50e Ft körül

Max olyan 55ezrest szánok rá.

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#44252) Narakh válasza Isual (#44250) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm.

Most találtam csak rá erre Oázisék honlapján. Ajánlott vétel lehet mondjuk a BenQ GW2760HS-sel szemben? A pénztárcám mindenesetre jobban örülne.

Egyáltalán mennyire jó dolog a 16:10?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44253) sanyek2 válasza Isual (#44248) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ezügyben némi felvilágosításra van szükségem, mit a TN és az ITS rövidítés jelentése?
A néhány centiméternyi bővülés nem lenne nekem elég, hogy váltsak az ajánlottakra, de mivel a fenti technológiát (még) nem ismerem, így kérdéses...

(#44254) Isual válasza sanyek2 (#44253) üzenetére


Isual
veterán

[link] Van még pár ilyen. Összefoglalót ajánlott lenne most már elolvasni - és az ott linkelt pár cikket. Mert így nehéz.

(#44252) Narakh: Kompromisszumos. Mire kéne? Az a Dell széles gamutos, 16:10-es, egy 50 ms-os input laggal, ami már játékra azért sok. Egyébként egy tök jó cucc, nem ezzel van a gond, csak nem tudom, hogy neked az-e.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44255) Narakh válasza Isual (#44254) üzenetére


Narakh
senior tag

Teljesen általános felhasználásra kell. Alapvetően PC-használat, filmek, játék is. Tévé is azon menne STB-ról.

Az az 50 ms elég húzósan hangzik, még úgy is, hogy nem FPS-ekkel játszom.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44256) kroy83


kroy83
tag

Sziasztok!

Valaki fel tudna világosítani hogy mi a különbség a BenQ xl2420t, és 2420te között?

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#44257) #67688960 válasza Narakh (#44255) üzenetére


#67688960
törölt tag

kb. én is ilyen célra használom az enyém, és azt kell hogy mondjam tökéletes lesz neked, csak én fps-is tolok amikor rám jön és simán jó rá
viszont most már azt mondom jó lenne rá még egy hdmi, és ezért örülök hogy a végül is belső dvb tunert vettem és nem külsőt így elég nekem az az egy is

(#44258) Dany007 válasza #67688960 (#44227) üzenetére


Dany007
veterán

Hm, nem igazán vágom, hogy mi az a ycbcr. :D
Dinamic kontrasztot meg nem akarok használni ha nem muszáj. Nincs az hatással az input lag-re? Nemtom, valamiért ódzkodom tőle.

Na majd megvárom mire jutsz a végén. : ) Nekem most így elég kellemes. Még mindig megvan a kellő kontraszt de több részletet látok.

(#44259) Narakh válasza #67688960 (#44257) üzenetére


Narakh
senior tag

Most a BenQ-ról beszélünk?

(#44254) Isual:
Most nézem csak, az Oázis és a Monitorguru is 6 ms-t ír a Dellhez. Akkor hogy van ez?

Esetleg erről az említett Dell és Benq viszonylatában mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44260) #67688960 válasza Dany007 (#44258) üzenetére


#67688960
törölt tag

hát arra jutottam hogy videokártya függő a dolog, ezért ami nálam jó az nálad nem biztos
az előző kártyámmal úgy volt jó ha ki volt kapcsolva a dinamikus kontraszt, és a színkorrekciók, az újjal meg egy árnyalattal jobb ha be van kapcsolva minden úgy ahogy alapon van, és jobb hdmit használni
szóval nézd meg hogy jobb nálad és használd úgy

Narakh: ja

[ Szerkesztve ]

(#44261) Dany007 válasza #67688960 (#44260) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem 270x-em van. Túl nagy különbség nem lehet. : )
Egyszer csak kipróbálom. :D Hdmi-n megy csak dvi-ról.... =/

(#44262) Isual válasza Narakh (#44259) üzenetére


Isual
veterán

Hogy mi? Az hogy van, hogy te input lagra gtg válaszidővel válaszolsz? :U

LG-nél jobb a BenQ, ha TV-zés, filmezés sok lesz. Ha nem, akkor mehet az LG is.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44263) Narakh válasza Isual (#44262) üzenetére


Narakh
senior tag

Bocsánat, fene gondolta, hogy nem ugyanaz. :U

Ebben az esetben tényleg BenQ lesz a vége, már csak azért is, mert az LG-t nem lehet felfogatni.

Köszönöm a segítséget. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44264) anytime


anytime
őstag

Urak!
Segítsetek, legyetek szívesek!
GTX670 - 2 x U2312HM

1. kijelző DVI-D
2. kijelző DP

A DVI-t engedi az 1920x1080-as felbontást, a DP-n azonban csak a 1024x768-at tudok elérni!

Mi lehet a gond?

Köszi,
A

[ Szerkesztve ]

(#44265) Isual válasza Narakh (#44263) üzenetére


Isual
veterán

Nem, nem, más a válaszidő és az input lag. A szürkéből-szürkébe váltás meg a válaszidőnek csak egy részösszege. Itt látszik mennyire semmitmondó ez az egész, mert tendenciózusan ezt adják meg a gyártók, így semmit nem mond a kijelző tényleges válaszidejéről ("pixel responsiveness"), ami ügye leginkább nem csak szürkéből szürkébe való váltásokból áll. És "erre jön még rá" az input lag, amiről szintén nagy csend van, de manapság már azért nincsenek ilyen 40-50 ms-os laggal bíró monitorok, vagy elvétve.

Szóval ennyit ér a "válaszidő", amit minden laikus olvashat és kategorizál be monitort. Semmit. Ezt egy pár éve már hangoztatjuk itt, s azt hiszem fogjuk is még. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44266) KAMELOT válasza anytime (#44264) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is így van és simán megy.
DP 1440p
DVI 1080p

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44267) anytime válasza KAMELOT (#44266) üzenetére


anytime
őstag

Állítottál valamit manuálisan vagy automatikusan felismerte?

Az a szép, hogy a DVI-on lévő kijelzőm az elsődleges, azt terjesztem ki, neki lehet állítani a felbontást és natívan fent van a max res-en.

Ha a 2-es kijelzőt nézem, megjelenik, hogy DP-n van, ahol a max az FHD, de kiírja a képernyő alján, hogy most csak 1024x768-on megy, de nem tudok állítani magasabb felbontást a win7 képernyőfelbontás ablakán. Ez pedig így nem az igazi ....

[ Szerkesztve ]

(#44268) KAMELOT válasza anytime (#44267) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem a DP az elsődleges, de automatikusan felimsert mindent!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44269) anytime


anytime
őstag

Na, erre adjatok magyarázatot, ha tudtok :)
Megcseréltem a két monitor kábelezését, ebben a pillanatban mind a kettő natívan FHD :)
Nem értem, hogy miért, de megy a kiterjesztés és minden klappol :)

Bomi - ez igazán gonosz :)

[ Szerkesztve ]

(#44270) BomiBoogie válasza anytime (#44264) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a gond, hogy még mindig nem vetted meg a 780Ti-t. ;] :DDD

(#44272) KAMELOT válasza anytime (#44269) üzenetére


KAMELOT
titán

Vannak néha ilyenek. Ezzel semmi gond. Most mrá megy minden!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44273) anytime válasza KAMELOT (#44272) üzenetére


anytime
őstag

Ja, köszi!
Jó éjszakát!

(#44274) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok,

Új, vagy használt, 50-60e ft-os tartományban, első sorban fotók, képek szerkesztésére, nulla játékra, legalább 23'-as méretben van-e jobb választás a Dell U2709W-nél?

Köszi,
TayRol

[ Szerkesztve ]

(#44275) Isual válasza TayRol (#44274) üzenetére


Isual
veterán

Ha szükséged van a wide gamutra, akkor nincs (70k-ért mondjuk egy U2410-et én szívesebben vennék fotóra). Ha nem, akkor megéri összeszedni egy U2412M-re valót.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44276) flash- válasza Hexaa (#43617) üzenetére


flash-
veterán

dell u2311h-t érdemes a basICColor DISCUS-cuccal kalibráltatni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44277) TayRol válasza Isual (#44275) üzenetére


TayRol
veterán

nem rossz, csak az 50-60-ból kiindulva már 70-nél tartunk.:)

(#44278) anytime válasza KAMELOT (#44272) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Csak kíváncsiságképpen! Ha összejönne a pénzem a harmadik és egyben utolsó dell-re, akkor a munka szinte kánaán lenne :), de a harmadik monitort erről a VGA-ról mivel csatlakoztatnám?

Úgy látom, hogy VGA kimenetem már csak egy HDMI és DVI-I maradt.

HDMI - DP átalakító kellene hozzá?

Ebben az esetben egy picit meg lennék lőve, mivel a HDMI-re most a TV van kötve és a HD filmeket arról tolom. Ez azt jelentené, hogy ha filmet néznék akkor monitor / TV csere-bere?

Előre is köszönöm a felvilágosítást.

Üdv:
A

UI: nagyon tuti ez a két monitoros megoldás, sokkal egyszerűbb lett az életem.

Csigucinak pedig üzenem, azért 200k egy VGA-ért nem semmi, szóval ne kibiceljen ám :)

(#44279) Isual válasza flash- (#44276) üzenetére


Isual
veterán

Egyéni maximalizmusodon múlik. A discus abszolút pontosabb, de egy U2311H-ra azt hiszem a Display Pro is bőven elég. Szóval józan ésszel utóbbi, maximalista hozzáállással meg Discus.

(#44277) TayRol : U2709W 60 alatt van, de ha sRGB-re kell, akkor jobb a 2412 (69k-ért, ami a 312-es euró árfolyamot elnézve nem sokáig marad ennyi), ha kell a wide gamut, akkor a 2709W rendben van, de egy U2410 még jobb nála. Nem mondtam, hogy muszáj megvenni, csak tájékoztattalak, hogy fotóra az egy jobb cucc, igaz 70k.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44280) TayRol válasza Isual (#44279) üzenetére


TayRol
veterán

tudom, hogy nem muszaj megvenni, de természetesen nem csak a 2709-et néz(t)em (volna), ha nagyobb kerettel rendelkeznék. e mellett megfontolom a tanácsod, utána nézek a 2410-esnek (méretben az is bőven elég, most egy 4:3-as 19'-es Dellem van).

(#44281) KAMELOT válasza anytime (#44278) üzenetére


KAMELOT
titán

DVI, DVI, DP és TV-t meg HDMI

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44282) *Ropi* válasza Isual (#44275) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kimoderáltam magam: leesett, hogy 2410-ről beszéltél, én meg a 2407-re gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44283) *Ropi* válasza *Ropi* (#44282) üzenetére


*Ropi*
félisten

De mégsem: eszembe jutott, hogy a Dell a 2407 óta nem tudta akarta javítani azt a hibát a szériában, hogy custom color módban fotófeldolgozásra jó eséllyel kalibrálhatatlan a monitor, a presetekben meg a gradációs görbék nincsenek a helyükön.

Az U2412m meg e-IPS paneles 6 Bit + A-FRC-vel, tehát még a 8 Bitet sem tudja színcsatornánként, ami az sRGB színtérhez kellene: fotófeldolgozásra teljesen alkalmatlan. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44284) anytime válasza KAMELOT (#44281) üzenetére


anytime
őstag

OKS, jogos, két DVI van.

A karin az egyik DVI-D a másik DVI-I - azonban a monitoron egy DVI-D van, ha nem tévedek. A kártyám DVI-D kimenetét már elhasználtam, így csak az analog maradt. Ez nem gond, vagy az analog VGA kimenetet átalakítom egy D-SUB-ra, ami meg van a monitoron?

(#44285) csana


csana
senior tag

Sziasztok,

Úgy tűnik a közeljövőben szükségem lenne egy új monitorra, a jelenlegi Samsung 740 bf-em kezdi megadni magát. Sajnos a jelenlegi kínálattal árfekvésekkel nem nagyon vagyok tisztában, de szeretnék, egy minőségibb darabot beszerezni 50K-s árplafonnal.
Az ajánlott moncsik között ez a 2 szerepel ebben a szegmensben: "U2312HM, P2314H".
Ezen kettő közül melyiket ajánlanátok? Árban nincs eltérés közöttük ahogy nézem (max 2-300 Ft)
Főleg játékra, filmezésre, netezésre használnám (VGA: GTX 660 TI).

(#44286) Isual válasza *Ropi* (#44283) üzenetére


Isual
veterán

Nem volt erre valami firmware frissítés? Biztos nem küszöbölték ki valamelyik reviziónál? Az A00 az ilyen volt, de utána mintha lett volna valami korrekció. Nem emlékszem már pontosan, lehet nem ezt érintette. A Custom Color módot hagyni kell, de a Standard mód azt hittem kalibrálható 2410-2711-nél.

"fotófeldolgozásra teljesen alkalmatlan. :U" - Ez azért erős túlzás. Natívan nem tudja a 8 bitet, de ditheringgel megvannak az árnyalatok. Nem az igazi, de nem kizáró ok.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44287) *Ropi* válasza Isual (#44286) üzenetére


*Ropi*
félisten

A rev. A2-nél javították, de ott meg mást rontottak el. :N

"Natívan nem tudja a 8 bitet, de ditheringgel megvannak az árnyalatok. Nem az igazi, de nem kizáró ok."

Egyrészt dithereléssel bandingol rendesen, másrészt a dithering gyakorlatilag becslés: a "pontosság" meg a "becslés" egy mondatban minimum érdekes szópárosítás, ha egzakt értékekről van szó. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44288) madgie válasza Isual (#44286) üzenetére


madgie
titán

A U2711 Standard (és egyéb) WB-je szervizmenüből belőhető, ha fontos (én hagytam gyárin), amit ott (a szervizmenüben) nem értek, a gain/offset mit szabályoz és hol.

(#44289) *Ropi* válasza madgie (#44288) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gain / offset-tel állíthatók be az adott panel határértékei, mint a minimum és maximum fényerő színcsatornánként. De jobb, ha nem állítod el, mert csak az adott panelre és vezérlő elektronikára vonatkoznak: ha elfelejted a gyári értékeket akkor elég kevés esélyed van arra visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44290) madgie válasza *Ropi* (#44289) üzenetére


madgie
titán

Magyarul ne piszkáljam :D

Szerk: szervizmenünél szerintem alap, hogy lövök egy fotót róla, mielőtt a gombok közelébe megyek :K

[ Szerkesztve ]

(#44291) zsolt501 válasza madgie (#44290) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A szerviz menüt hogy éred el?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44292) *Ropi* válasza madgie (#44290) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az rendben van, csak arra vigyázz, hogy ne legyen továbbgörgethető része, ami nem látszik (pl. alaplapi BIOS-ban: mondjuk ott szerencsére már van UEFI-s screenshot lehetőség pendrive-ra, nem tudom a Mac minid tudja-e).

(#44291) zsolt501: Így. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44293) mexel


mexel
veterán

Voltam ma a MM-ban, nem volt nagy monitor választék. Az LG 22EA63V-t viszont meg tudtam nézni. Az biztos, hogy valóban nagyon (nagyon-nagyon) imbolyog a monitor. Ez talán még attól is billeg ha írok a billentyűn, vagy játéknál rángatom az egeret. A képe biztosan jó, nehéz megállapítani egy ilyen áruházban olyan fénynél. Egyszerűennem értem a gyártókat: amikor tervezik, vagy elkíészítik az első darabot nekik nem tűnik fel ilyesmi? Ez nem igényelne utólagosan sok plusz tervezést hiszen kb 2 pillanat alatt lehetne javítani a dolgon. Hogy lehet így kiadni valamit? Felfoghatatlan számomra ez a hozzáállás. falra szerelve ez nyilván nem gond, de szerintem arányaiban sokkal többen használják a talpával. ( a többi mkiállított samsung-fuji is imbolyog, de nem ennyire)
A másik pedig a megtévesztő keret: A képeken, még az LG honlapján is olyan kép van, mintha valóban 1-2mm-es kerete lenne, pedig valójában a kép nem akkora. Ez szintén egy olyan megtévesztő dolog ami miatt általában el kellene fordulni az ilyen cégektől, inkorrekt dolog. Kíváncsi vagyok hányan rendeltek úgy online ilyen monitort hogy nem voltak tisztában ezzel a dologgal. Ilyenért spec büntetném őket.
A dellnél ha jól tudom valóban vékony a keret. ( alapból nem érdekelne hogy az LG-n nem olyan vékony, csak akkor ne úgy reklámozzák, és ne olyan gagyi 1mm-es műanyag kávát tegyenek oda, mert így nevetséges.)
Képminőségben (játékra is) egyébként a az LG vagy a DELL jobb ebben az árkategóriában? (40-43e ft)

Közben meg úgy látom a Dell-en nincs DVI csati. Biztosan ezzel is sokat lehetett spórolni. :(

[ Szerkesztve ]

(#44294) *Ropi* válasza mexel (#44293) üzenetére


*Ropi*
félisten

Konkrét modelleket mondj, hogy mit mivel akarsz összehasonlítani, mert elég nagy a szórás kategóriákon belül is! ;)

Képminőség játékra ---> Tisztázzuk: a képminőség vagy a képfrissítés sebessége érdekel? Mert a kettő pont fordított arányban áll egymással. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44295) madgie válasza zsolt501 (#44291) üzenetére


madgie
titán

Kettes-négyes érintőre rárakod az ujjad kikapcsolt állapotban, így bekapcsolod, ilyenkor mindegyik LED "égve" marad, elengeded, majd ezek után a legfelső érintő-gomb hozza fel.

Vigyázz, ne állíts el semmit, én is csak az üzemidőt néztem meg.

(#44296) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ez az U2414h- esetén nem működik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44297) mexel válasza *Ropi* (#44294) üzenetére


mexel
veterán

A képminőséget valóban képfrissítésre és input lagra gondoltam, egyértelműnek gondoltam. Azt tudom hogy az ips-ek képe szebb mint egy tf monitoré. Ezen belül is inkább úgy gondoltam hogy a 2 monitor közott van-e valamilyen nagyobb különbség.
Dellnél a DELL S2240L-re gondoltam, lg-t azt írtam. Mondjuk jó lenne megnéznem a dell fényes kijelzőjét, mert mellettem-mögöttem van ablak így lehet hogy igen zavaró lehetne.

Az is érdekes koncepció a gyártóktól, hogy a dellnél figyeltek arra hogy lefelé álljanak a csatlakozók, annak ellenére hogy nem lehet a falra szerelni. Ellenben az LG-t lehet, de ott meg nem lefelé állnak a csatik, így elég messze kell tenni a faltól ha fel akarjuk szerelni. :F
( lehet hogy én vagyok túl kocka, de egyszerűen bosszantanak az ilyen dolgok, amikor ezek nem is biztos hogy pénz kérdések, csak átgondolatlan idióta tervezésé, ahogy a talp is)

Sajnos nem lesz nagy választási lehetőségem pedig, kénytelen leszek LG-t venni majd ha eljön az ideje, a talpat talán meg tudom erősíteni.

Azt még mindig nem tudom, hogy honnan tudhatom meg meylik PWM-es és melyik nem?

(#44298) *Ropi* válasza zsolt501 (#44296) üzenetére


*Ropi*
félisten

Próbáld úgy, hogy a két felső gombot tartod nyomva egyszerre, ahhoz nyomod hozzá a bekapcsolót, aztán amikor már van kép engedd el őket és csak a legfelsőt nyomd meg egyszer!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44299) zsolt501 válasza *Ropi* (#44298) üzenetére


zsolt501
nagyúr

:R Így már igen :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44300) Isual válasza *Ropi* (#44287) üzenetére


Isual
veterán

:) Igazad van. De túlzónak találom, hogy egyáltalán nem alkalmas rá. Kompromisszumos, igen, de ez lett a tendencia. Mit ajánljunk olyan "hobbifotósnak" - vagy nem csak hobbi szinten űzőnek, aki nem tud elmenni egy true 8 bites IPS-ig? Használtan is csak az NEC EA231WMi és a HP ZR24w a valós 8 bites sRGB-s monitor. Ja és a 2209WA 1680x1050-es felbontással.

Tök igazad van, csak szar irányt vett a dolog, így ma, újonnan az U2412M a legalkalmasabb erre 100k alatt.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.