Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Nyugdíjas válasza Lacza_26 (#32000) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én a helyedben az ATIhoz csináltatnám, addig meg elleszel vele, nagy baj tán' nem lesz. Gondolom ilyen "nagyjából jó lesz" hozzáállással ugysem "color critical" munkára kell, csak szeretnéd, hogy minél jobb legyen, azt' kész.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32002) dragonfx válasza stranger28 (#31999) üzenetére


dragonfx
veterán

mi az hogy TN?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32003) Khelben válasza dragonfx (#32002) üzenetére


Khelben
nagyúr

1. hozzászólás.

(#32004) Lacza_26 válasza Nyugdíjas (#32001) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Köszönöm. Én is erre gondoltam, hogy Atihoz csináltatom meg. Azt is eltaláltad azt szeretném hogy minél jobb legyen, nem kell grafikai munkára. Ahol veszem ott meg akciózzák egyben a pixelgarit+kalibrálást. Ez lesz az első nem crt monitorom és nem 1-2 évre tervezem. A tn paneleseket eddig kerültem. Csak a munkahelyemen használok olyat ott meg bármi jó amire kell.

Itthon meg mindenre film néha játék általános használat.

[ Szerkesztve ]

(#32005) schawo válasza Fisherhun (#31998) üzenetére


schawo
titán

Két napja még LG ellenesség volt a "vád" :D Semmi gond az ASUS-szal mint márkával, csak a termékeivel, ha épp drága a többi termékhez képest. Nem lenne ezzel a monitorral semmi baj, ha 8-10000 Ft-tal olcsóbban adnák. De pont ugyanennyiért ott van a már említett LG IPS224V.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32006) dragonfx válasza Khelben (#32003) üzenetére


dragonfx
veterán

aha oks köszi.
nekem nem grafikai tervezésre kell.
játékra filmnézésre.
arra elég nem?
honnan tudom TN vagy IPS egy kijelző?
ha kicsia ontrasztarány annak mia hátulütője?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32007) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok.
Közeljövőben szeretnek venni egy 3D-s monitort.
27'' 1920*1080-as monitor érdekelne.
Milyen monitorok jöhetnek szóba?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#32008) stranger28 válasza dragonfx (#32006) üzenetére


stranger28
addikt

Filmnézésnél szempont sokszor a betekintési szög. Innentől már tudod.

Onnan, hogy megkérdezed. ;] LG-nél típusszámban már ott van, Delleknél az U, máshol meg az adatlap vagy a betekintési szög megmondja.

Az, hogy fakó lesz a kép és/vagy a feketéd valójában szürke.

(#32009) prebuds


prebuds
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ag neovo e-17b monitor, kéne hozzá tápkábelt vennem, használt is jó. Mit kell keresnem pontosan, mi ennek a neve? Nem a hagyományos tápkábel, hanem 12 voltos, kör alakú, a közepén pedig tüske van. Ennyit látok a monitoron a csatlakozónál...

(#32010) dragonfx válasza stranger28 (#32008) üzenetére


dragonfx
veterán

dehát a maiaknál már ez megvan oldalva nem ne elgyne szürke meg ilyenek nem?
aha és samsungnál LG.nél mi jelöli?
160 fokos betekintési szög mér nem jó?
egyszerűbb a monitor elé ülni nem? :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32011) El Kebir válasza dragonfx (#32010) üzenetére


El Kebir
őstag

"160 fokos betekintési szög mér nem jó?"

Igazából annyi elég lenne, de a tn szigorúan véve kb 20-30°-ot tud függőlegesen... a gyári adat kicsit "csalós", mert azt nem látod belőle, hogy az ips 170°-os szögből is szinte tartja a színeit (sötét, fekete árnyalatoknál kicsit rosszabb), míg a tn panel 20-30°-tól nézve már átszínezi a tartalmat...

A másik meg, nem a gyári adat 10:1-es vagy 5:1-es kontrasztja (ilyen kontraszthoz adják meg a betekintési szöget) az érdekes, hanem hogy 200-250-es kontrasztot milyen nagy szögből tud a panel, mert kb ez a "még nézhető" kategória, mert nem feltétlenül lineáris, a betekintési szögtől függő, kontrasztcsökkenés a panelnél.

Tökéletesen mindegy, hogy 10:1-et milyen szögből tud a panel... (ezért is elmehetnek a búsba a gyártók, hogy nem adnak meg értelmes, információval is rendelkező adatot)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32012) I3EI\ICE válasza dragonfx (#32010) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Bár ezek ugyan laptopok, asztali monitoroknál is kb. ugyanez a különbség TN panel, és IPS közt:

Videó

[ Szerkesztve ]

(#32013) dragonfx válasza I3EI\ICE (#32012) üzenetére


dragonfx
veterán

hu ez elég durva de ha belövöm hogy csutka merőlegesne nézem szemből és nem mozgatom akkor ennyire nem jön ki nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32014) El Kebir válasza dragonfx (#32013) üzenetére


El Kebir
őstag

igen, úgy csak minimális különbség lesz, ha mozdulatlanul tudsz ülni, akkor csak annyi hiba marad, ami a panelméretből (minél nagyobb a panel annál jelentősebb) adódhat... ugye a panel tetejét, alját, közepét különböző szögből látod, attól függően melyik részét állítod szemmagasságba. (és a tn-nek elég kicsi a tényleges betekintési szöge, mindenképpen lesz valahol hiba)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32015) I3EI\ICE válasza dragonfx (#32013) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Azért a színhelyesség szempontjából akkor is szembetűnő a különbség ha optimális betekintési szögből nézed őket, csak azt már egy ilyen videón nem látni. Némelyik TN monitornak sajnos nagyon "kócos" tud lenni a színvilága, amin ugyan egy műszeres kalibrálás sokat segítene, de nem biztos, hogy meégiri egy olcsó TN-t kalibráltatni, mert valószínűleg nem lesz jobb, mint egy belépő IPS monitor otthoni körülmények közt "kalibrálva" (szoftverekkel, illetve OSD-ben "belőve").

[ Szerkesztve ]

(#32016) dragonfx


dragonfx
veterán

értem akkor 27esből melyik lenne a legolcsobb ips paneles ami jó is és valami normális angy márka 3 év garral?
de ha ennyire fos ez a TN akkor mér gyártják? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32017) Isual válasza dragonfx (#32016) üzenetére


Isual
veterán

Mert nem mindenki ír szakmai fórumba monitorvásárlás előtt. Te mit vettél volna, ha nem írsz ide / nincs ez a fórum? :U Na ugye! :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32018) I3EI\ICE válasza dragonfx (#32016) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

1: Én az LG IPS277L-t tudom a figyelmedbe ajánlani, ha nem riasztanak vissza az átlagonsál nagyobb pixelek (A FullHD felbontást 27 colos kivitelben már 1m fölötti távolságból célszerű nézni).

2: A TN olcsó, a vásárlók többsége meg lusta rendesen utána járni a részleteknek, így könnyen megszédíthetők a 2ms-mal, a "haszor tíz a huszonharmadikon az egyhez" dinamikus kontraszttal, meg az ilyen csalóka kifejezésekkel, mint az, hogy "Ledmonitor". A bevásárlóközpontokban -amennyire én látom- még mindig csak az egyik TN-t tudja a másikkal összevetni a szerencsétlen fogyasztó, nem tudom, hogy láttam-e már ilyen szupermarketek polcain akármilyen IPS monitort, de úgy rémlik, hogy nem. (Hozzáteszem, nem sokat járok szupermarketekben).

(#32019) El Kebir válasza I3EI\ICE (#32018) üzenetére


El Kebir
őstag

jó drága az az "olcsóbbat.hu spórolni tudni kell!" :U .... (itt nem annyira vészes az ára...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32020) I3EI\ICE válasza El Kebir (#32019) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

No szégyellem is magam most, hogy nem a kedvenc monitor üzletem honlapján kerestem rá, hanem a google-ön. Azt hiszem a kimerültségemből fakadhat, megyek is aludni :)

(#32021) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban nézegettem hogy milyen monitort tudnék venni a Fujitsu P19-2 helyett, de nem nagyon tudom eldönteni. Mindenképpen wide kellene, 23" minimum, de inkább 24". Végignéztem az IPS kínálatot, voltam ismerősnél, megnéztem a DELL U2312-esét, nagyon tetszett, és tetszenek is az IPS panelesek, viszont az a glow engem nagyon zavar, tudom ez velejárója, az 1. hsz.-t is végigolvastam. Elgondolkodtam egy S-PVA-s wide darabon. Érdemes még ilyet venni? Kora miatt kérdezem. A Samsung 244T-t találtam ami 24"-os és használtan elég jó árban lehet kapni, esetleg valamelyik DELL?. Tényleg fontos lenne, hogy ne legyen nagy háttérvilágítás, és ez a glow effect, nagyon megszoktam már a P19-2-t. Nem vagyok nagy játékos, a válaszidő megfelel a P19-2-n is. Esetleg van olyan IPS-es darab, amelynél nagyon kis mértékben látható a glow? 45-55k körüli kategóriában.
Köszönöm!

(#32022) dezz válasza Grampy (#32021) üzenetére


dezz
nagyúr

A 244T-ben még csak PVA volt és ugyanúgy produkál egy IPS glow szerű jelenséget. Ráadásul a kontrasztaránya is csak 600:1 körüli. (Volt nálam egy 2-3 hétig.) Akkor már sokkal jobb egy mai IPS. Megfelelően beállítva (fényerő a mindenkori környezeti megvilágításhoz igazítva, kontraszt defaulton és ha volt kalibráció, az is profi módon elvégezve) halványabb lesz rajta a glow is.

(#32023) dezz válasza dezz (#32022) üzenetére


dezz
nagyúr

Bocs, úgy tűnik, nálam mégsem a 244T volt, hanem a 243T, arra igaz, amit írtam.

(#32024) Grampy


Grampy
aktív tag

Kettő modellt találtam még ami tetszik. A Samsung 245T és a Dell 2408WFP. Inkább az utóbbi. Ilyet érdemes még venni?

(#32025) I3EI\ICE válasza Grampy (#32024) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nehéz lenne ezt helyetted eldönteni.

Sajnos 4-5 éves monitoroknál már mindenképp benne van a pakliban a rövid időn belüli meghibásodás kockázata. Mehet még akár 2 évet is hibátlanul, de meghibásodhat egészen hamar is. Szerintem próbálj minél több garanciát kicsikarni az eladókból, vagy 40 alá alkudni a meghibásodás kockázatára való tekintettel. Nálam 244T illetve 2407FWP járt. Megjelenítésre mindkettőt remek monitornak találtam (nekem a szélesebb színtér miatt jobban tetszettek, mint pl a 2312), azt viszont még nem árt tudni (ha esetleg nem tudnál róla), hogy játékra majdhogynem alkalmatlanok. A 244T-nek emlékeim szerint valami 60-70ms körüli input lagja volt, meg a pixelválaszideje is necces volt egy kicsit, de azért az még nem volt olyan vészes. A 2408fwp-re 64 ms átlagos lagot ír a tftcentral, ami szintén nem játékos érték (mármint, ez már annyira magas, hogy az asztalon is észre lehet venni, hogy egy hangyányi késéssel reagál az egérkurzor a mozdításra).

Egyébként IPS-ekből is jellemzően csak az olcsó e-IPS panellal szerelt típusok szenvednek viszonylag nagy mértékben a glow-val. Az S-IPS, H-IPS paneles monitorokon a jelenség enyhébb, és általában nem színes (ott inkább csak szürkén fénylik fel a fekete, nincs lila, meg sárgás bevilágítás, és ezeken szemből általában még fekete háttéren is minimáűlis a dolog)

Semmiképp nem tudsz hozzágyüjtögetni még egy-két tízest a kerethez?

(#32026) skynet666


skynet666
tag

Sziasztok monitorguruk!

Lg ips277l és Acer S275 között vacillálok. Ebben a topikban sokszor előfordul az előbbi ajánlásként. Ez csak azért van mert az Acer-ről nincs tapasztalat, vagy utóbbi egyszerűen gyengébb? Az LG szálcsiszoltnak tűnő kávaborítása és acélnak tűnő tartónyaka tényleg fémből van, vagy csak műanyag?

:R

(#32027) Nyugdíjas válasza I3EI\ICE (#32025) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem is egy 2408WfP szolgál most itthon. Bár nem vagyok egy nagy PVA fan, mint ezt korábban már beszéltük,de nagyon szeretem.

De a meghibásodás kockázatát jól mondod, ez is köhög már egy kicsit. Persze én nagyon olcsón vettem. Pont ilyesmi dolgot vadásztam itthonra, és nem baj ha nemsokára "eldobós lesz".

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32028) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Ha minden szempontot nézünk, akkor melyik a jobb monitor és miért?

LG 224V vs. 237L

Talán a mérettől tekintsünk csak el.

Üdv.

(#32029) I3EI\ICE válasza skynet666 (#32026) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Az Acer verzióról se a Prad.de-n, se a tftcentral.co.uk-n nem találtam tesztet. Én ezt intő jelnek venném, kivéve ha az Acer verzió számotevően később lett piacra dobva (mert ez esetben lehet ez az oka annak, hogy még nincs róla teszt). Mondjuk én személy szerint az LG márkát általánosságban is ajánlhatóbbnak tartom monitorok vonatkozásában, de nem sok acer monitorhoz volt még közelről szerencsém. Mennyit spórolnál, ha az Acert választanád?

Most látom, az Acer majd' fél évvel később jött ki, akkor könnyen lehet, hogy csak ezért nincs még róla teszt

[ Szerkesztve ]

(#32030) Grampy válasza I3EI\ICE (#32025) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszönöm az infot! Igen olvastam, hogy sokaknál elfogadhatatlan volt az input lag a játékokban. Olvasgattam tegnap a Dell 2408FWP topikját, voltak olyanok akiket ez abszolút nem zavart, és voltak olyanok is akiket nagyon. Mint említettem, szinte nem is játszom, de azért jó ha ebben is elfogadhatót teljesít, az én Fujitsu P19-2-mel nincs gond, legalábbis engem nem zavar, ez is akörül mozoghat input lagban, nem? Még régebbi is mint a Samsung, és a Dell. Igen a meghibásodástól én is tartok, tényleg nem mai darabok. Néztem az általad említett S és H-IPS-es monitorokat, ezek elég drágák már nekem, ha jól néztem 100-130-tól kezdődnek, vagy esetleg másra gondoltál?

(#32031) skynet666 válasza I3EI\ICE (#32029) üzenetére


skynet666
tag

Nem is igazán a spórolás miatt érdekes, mert 76 és 79 ezer az áruk. Inkább a külcsín miatt hajlanék az Acer felé, aminek elég megosztó a formája, de nekem speciel bejön. Az LG sem rossz külsejű, ezért is kérdeztem, hogy igazából van e szignifikáns különbség a kettő között műszakilag :)

(#32032) emlekmas


emlekmas
tag

A full HD fölötti felbontásokat különböző méretű paneleknél egymás mellett (24-29 col között) hol lehet a fővárosban összenézni?
Mármint olyan bolt, ahol ezekből szokott lenni, és egymás mellett megtekinthető minél több kombináció...

[ Szerkesztve ]

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#32033) petata válasza emlekmas (#32032) üzenetére


petata
őstag

Oázis, monitorguru.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32034) emlekmas válasza petata (#32033) üzenetére


emlekmas
tag

:R

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#32035) dezz válasza I3EI\ICE (#32025) üzenetére


dezz
nagyúr

A H- és e-IPS lényegében ugyanaz, csak a felhasznált polárszűrő rétegek minősége tér el. De nincs határozott választóvonal a kettő között. (Valamelyik "H-sabb", másik pedig "e-sebb".) S-IPS-t ma már csak egyes tévékben lehet megtalálni. (Még ha a gyártó az ismertebb név miatt S-IPS-nek titulálja is néha a H-IPS-t.) [Közelebbről megnézve akár szabad szemmel is meg lehet állapítani, melyikről van szó, a szubpixel szerkezet alapján.]

(#32036) I3EI\ICE válasza dezz (#32035) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ha jól sejtem pont ezek a polárszűrő rétegek játszanak döntő szerepet az IPS-glow kiküszöbölésében. Akkor tévedek, ha azt hiszem, hogy az olcsó (e-IPS, AH-IPS stb.) IPS monitorok egytől egyig erősebb IPS-glow-t produkálnak, mint azok amiket az adatlapjaikon, vagy épp LCD-panel adabázisokban H-IPS-nek illetve S-IPS-nek tűntetnek fel?

(#32037) Isual válasza I3EI\ICE (#32036) üzenetére


Isual
veterán

Nem definíció erejű az, hogy egy adott panel(sub)típusnak - legyen az e, E, H, S, AH ugyanolyan karakterisztikájú a glow-ja. Adott típuson belül a gyártók (!) eltérő rétegeket alkalmazhatnak, így nem biztos, hogy egy régi Dell S-IPS és egy NEC S-IPS ugyanolyan glowt produkál. Egyébként az S-IPS-eknek, e-IPS-eknek is volt szaturáltan kékes glowjuk, sőt az én 1990SXi-m ugyanúgy kicsit sárgás és S-IPS. Aztán e, H-IPS-ből is van kékes, sárgás és a semleges szürkés ún "tejfölösödés". Persze a régi AT-W H-IPS-eknél meg jóval kevésbé volt ez kifejezett.

Egy szó, mint száz nem lehet kategorikusan kijelenteni - ahogy te tetted - hogy egyik szériára ez, a másikra az, a harmadikra meg ez már nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32038) I3EI\ICE válasza Grampy (#32030) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Van itt az aprón egy U2410 85-ért, amit én ajánlhatónak találok. Ha jól tudom Rev06-tól fölfelé már elég jól kiküszöbölték az IPS-Glow problémákat ennél a típusnál. Viszont általában az IPS-eknél egy adott típuson (és revízión) belül is szokott lenni némi szórás ebben a tekintetben, úgyhogy ha belefér a keretedbe, érdemes lehet hosszanexponált képet kérni a "feketéjéről", vagy személyesen megnézni. Persze tudom, hogy ez sem 45ezer, de ez valószínűleg 1-2 évnél nem öregebb, remélhetőleg garancia is van rá, és sok szempontból ütősebb monitor, mint azok az S-PVA-k, amiket kinéztél (nagyobb színtér, jobb pixelválaszidő, jóval kisebb input lag). Az én szememben az U2410 az egyik etalon a "régebbi" 24-es IPS-ek közt. Van egyébként még másik két U2410 100ezer alatt aprón...

(#32039) I3EI\ICE válasza Isual (#32037) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Értem. Köszönöm az útbaigzítást. Én csak az általam látott monitorok "statisztikáira" alapoztam, ami nyilván kissé könnyelmű dolog volt. Úgy emlékszem egyszer régebben szó volt róla, hogy írtál egy cikket erről a témáról. Tudnád ezt nekem linkelni, vagy egyéb alaposabb leírást ezekkel a különféle IPS típusokkal kapcsolatban?

(#32040) Isual válasza I3EI\ICE (#32039) üzenetére


Isual
veterán

Azóta is "írom" :DDD

Kifejezetten a glow-ra nem igen térnek ki a különböző típusoknál. Az IPS-ekről meg találsz írást a neten rengeteget, tftcentralon is vna egy rövidebb, wiki, meg még sok-sokat találtam annakidején, nem sok kereséssel. De bízd csak ide, majd egyszer lesz ebből cikk, csak gyakrabban emlékeztess rá! :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32041) petata válasza I3EI\ICE (#32039) üzenetére


petata
őstag

Nem tudom vegul megirta/befejezte-e, de, hogy nem jelent meg, az ziher.

Isual: De lassan potyogok. :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32042) Isual válasza petata (#32041) üzenetére


Isual
veterán

Else kezdtem :D A cím megvan. Megvolt. Elfelejtettem... :DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32043) petata válasza Isual (#32042) üzenetére


petata
őstag

:DDD

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32044) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem egy kicsit elkanyarodva a témától, napi átlag 8-10 (vagy több) órát töltök gép előtt, Dell U2412-m van, illetve egy lapos, érdemes-e befektetni egy monitorvédő szemüvegbe, vagy felejtsem el eme szemkímélő ötletem :DDD :U ?

(#32045) Nyugdíjas válasza Isual (#32042) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez ismerős :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32046) madgie válasza Malanrion (#32044) üzenetére


madgie
titán

Vedd lejjebb a fényerőt.

És ezt úgy mondom, hogy nekem amúgy jó volna, ha szemüveget csináltatnál.

(#32047) Grampy válasza I3EI\ICE (#32038) üzenetére


Grampy
aktív tag

Hmm tetszik, nagyon jónak tűnik, bár az már nekem nagyon sok :/ Szerintem marad valamelyik régebbi S-PVA-s modell, vagy egy új IPS-es, és hozzászokok a glowhoz, de szerintem az előbbi. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#32048) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Én csak a tapasztalataimat írom le:
A régebbi (most tartalék) monitorom (Acer 18,5") minden szempontból alúlmúlt eddig bármit (betekintési szöge botrányosan rossz volt, veszett erős háttérvilágítás- ingyen volt-ajándék lónak ne nézd a fogát), ezért eldöntöttem, hogy kicserélem. Bár elég lett volna nekem egy 20"-es 1680x1050 felbontással, de itt meggyőztek, hogy TN panelt, pláne annyiért ne vegyek. A picivel is nagyobb monitorok (22") már eleve full hd (1920x1080) felbontással mennek, így először videokártyát néztem ki magamnak, ami a körülmények szerencsés kimenetele (volt rá pénz) miatt elég erős lett (HD7850 2GB). Hosszas hezitálás után végül a Dell U2212HM mellett dönöttem, amit nem bántam meg, mert az eddig látott monitorok mellett prémiumnak tűnik, bár nem az.
A színei gyönyörűek és ami a legfontosabb játékoknál sem tapsztalok problémát (elhúzás meg hasonlók). S full HD felbontás és kisebb pixelek miatt a vetűk nem tűnnek "szőrösnek". Persze a betűméreteket minden programban növelni kell, különben nagyon apró.) Másik hátránya, hogy nem automatikusan állítja a képarányt, ezt nekem kell menüben (pedig ezt a kis Acer is tudta).
Szóval aki játszani akar akár FPS-sel is, annak szerintem megfelelő. Én Far Cry 3-at próbáltam ki, de most full HD-n HD textúrákkal nyomom a Morrowindet.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#32049) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok!

Monitor csere előtt állok és a segítségeteket/véleményeteket kérném.
Milyen IPS paneles monitort ajánlotok 55ezer környékén ?
Főleg játékra lenne (BF3... stb) és néha filmre.

Ezzel szemezgetek. Amiket negatívumként felhoznak (IPS glow, alacsonyra kalibrált kontrasztarány) azzal még együtt is tudnák élni.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32050) cyberkind


cyberkind
félisten

Üdv !

Milyen IPS panelű, 24 colos monitort ajánlanátok csak játékra, amikhez nem akarok v-sync-et használni !
:R

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.