Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) RudY válasza nerozol (#83979) üzenetére


RudY
addikt

Én tőlük szoktam monitorokat beszerni, természetesen kalibrálással. Jól és elfogadható áron dolgoznak, soha nem volt problémám, épp várom az új montoromat :K oázis

(#84002) Lidl válasza retfirg (#83981) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

Igazából az a dilemmám, hogy a jelenlegi 27" WQHD 60Hz monitoromat szeretném tovább fejleszteni.
Ez vagy azt jelenti, hogy méretben lépek feljebb (és persze sebességben is egy kicsit), vagy az, hogy sebességben és folytonosságban lépek feljebb (nekem legalábbis most ez a két opció van, mert egy 35" UW monitort WQHD felbontással nem tudnék most megfizetni.)

Láttam egyébként az AG322qcx-et az Oázisban, ott találkoztam először vele. Nagyon jó képe volt, nagyon jól néz ki maga a monitor is.
A pixelsűrűség pont megfelelő lenne, mert a mostani 27"-oson alap méretben elég kicsit a betűk és az ikonok. Kell egy kicsit növelni a scale-en. Ezen nem kellene.
Viszont nem vagyok biztos, hogy kényelmesen el tudnék távolodni tőle (az egér elég közel van, és nem tudnám távolabb vinni).
Valamint a natív, sync nélküli 144Hz bizonytalanít el. A jelenlegi konfigom kb. 100 fps-sel tudja az újabb játékokat kihajtani, tehát nem lenne meg a natív frekvencia. Ez biztosan okozna tearinget, csak a kérdés az, hogy 100 fps körül ez látszódik-e annyira, mint mondjuk 40 fps-nél egy 60-as monitoron.

Ezért kezdtem el inkább a 27"-es G-synces monitorok felé kacsintgatni.
Bár itt nem lenne méretbeli előrelépés (nehezen magyaráznám az asszonynak, miért vettem egy ugyanolyan új monitort :) ), a pixelsűrűség is olyan lenne, mint most, de a játékélmény biztosan tökéletes lenne. Viszont ehhez még 80k-val drágább is, mint a 32"-os AOC :( (és a wow faktor is elmaradna a méret miatt)
Tesztekben pedig az AOC ellen szól a VA panel, ami kicsit lassabb és néhol emlegetik, hogy észrevehető a különbség.

Tulajdonképpen emiatt nem tudok dönteni.
És ezt nekem kellene eldönteni, csak tanácsot kérnék Tőletek, hogy Ti melyiket választanátok :R

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#84003) AxBattler válasza Lidl (#84002) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha gond a pixelsűrűség, akkor nem lenne jobb egy 27"/144Hz-es monitor 1080p felbontással?
Acer Predator Z271Bmiphzx most épp' akciós a megfelelő helyen, 5 év garival. ;)

VA paneltől nem félnék, szerintem az újabb gaming kijelzők már semmivel nem maradnak el az IPS-től. Lehet hogy Oázisban ki is tudod próbálni. Persze ennél a kategóriánál már egy kalibrálás is belefér...

(#84004) blue01song
Nem gagyi, csak nálunk nem terjedt el annyira, mint a Samu, vagy az LG, pedig azokkal simán pariban van.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84004) blue01song válasza MikaVejneGI (#83998) üzenetére


blue01song
aktív tag

bocsi a hülye kérdésért, nem ismerem a márkákat, ez az AOC nem egy gagyi márka? amit irtál elég jó áron van oázisban és gsynces is

(#84005) Anonymus23 válasza Lidl (#84002) üzenetére


Anonymus23
veterán

Valamint a natív, sync nélküli 144Hz bizonytalanít el. A jelenlegi konfigom kb. 100 fps-sel tudja az újabb játékokat kihajtani, tehát nem lenne meg a natív frekvencia. Ez biztosan okozna tearinget, csak a kérdés az, hogy 100 fps körül ez látszódik-e annyira, mint mondjuk 40 fps-nél egy 60-as monitoron.

Nem, nem látszik annyira mint jóval kisebb FPS-nél, mondhatni észrevehetetlen. Ugyanannak a típusnak volt nálam a freesynces verziója (XF270HUA) és most a G-Synces (XB271HU), és a magas FPS játékoknál (90+) a freesyncesnél sem volt észrevehető a tearing, szép egyenletes volt a kép, pedig ott is 144Hz-en hajtottam, nem vettem lejjebb 120-ra vagy 100-ra.

Viszont most (pl AC Origins) ahol van 55-75 FPS-em már jól jön a G-sync.

Én is szemezek egy ilyen AOC-val, de ebben az ársávban már nem messze volt a G-Sync 27", és inkább azt vettem meg, ami másodlagos monitornak van most használva 32 colos LG TV meg filmet nézni tökéletes...

Technikai kérdésekben mindig én döntök, így "viszonylag egyszerű" volt a feleségemnek elmagyarázni, hogy miért is jobb a két külalakra is szinte egyforma (talpot kivéve) monitor azért a felárért :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#84006) blue01song válasza Anonymus23 (#84005) üzenetére


blue01song
aktív tag

Szia!

Nekem is hasonló kérdésem lenne! BF1 és COD WWII , 100-120 fps körül van. szükségem van gsyncre vagy nincs? ma megyek oázisba és kéne minél több infó..

(#84007) blue01song válasza AxBattler (#84003) üzenetére


blue01song
aktív tag

Nem úgy van,hogy a VA panel már "elég" jó ? A TN ami gáz szín szempontjából...azért kérdem,mert VA paneles 144hz-t néztem ki.

(#84008) AxBattler válasza blue01song (#84007) üzenetére


AxBattler
félisten

De, szvsz teljesen jó a *VA. :K
Melyik lesz?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84009) blue01song válasza AxBattler (#84008) üzenetére


blue01song
aktív tag

ezt néztem ki : ACER XZ271

de még mindig nem tudom,hogy jó lesz e, mert gsync nélküli és nem kaptam egyértelmű választ arra,hogy szükségem van e rá :(

(#84010) Brekk válasza blue01song (#84009) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem van kiállítva mind2őből. (Z271, XZ271) eldöntöd melyik tetszik jobban. Sztem a VA panel jobb, de a másik meg gsynces, és a tn kalibrálva egészen vállalható.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84011) Anonymus23 válasza blue01song (#84006) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem a G-sync előnye elsősorban az alacsonyabb FPS-né jön ki, monitort elvileg nem 1-2 évre vesz az ember, és 2 év múlva már nem a BF1-el vagy WWII-vel játszol, szerintem ne a jelenlegi játékok vezéreljenek.
G-Synccel egy picit mindig ki lehet tolni az újabb/erősebb VGA vásárlását, szerintem.
De a másik meg,hogy ki tudja, 3-4 év múlva nem-e éppen az AMD lesz csúnyán előnyben, szóval 2 monitor a nyerő :DDD

Az az AOC nekem is nagyon tetszik, még CRT monitorom volt tőlük, akkor az egy nagyon jól ismert márka volt még itthon, (90-es évek vége volt ha jól rémlik), de az a 32 colos monitor nekem nagyon bejön külsőre, a technikai adatlapja pedig impresszív, egy kicsit az utánhúzás az ami számomra kérdéses, emiatt azt élőben meg kell nézni :)

;) - The Power of the Light Side

(#84012) blue01song válasza Anonymus23 (#84011) üzenetére


blue01song
aktív tag

szóval ha gsync nélkülit veszek,akkor nem árt ha mindig épp az aktuális csúcskártya van a gépemben
amúgy parázok a TN paneltől, IPS-ről váltanék

[ Szerkesztve ]

(#84013) AxBattler válasza blue01song (#84009) üzenetére


AxBattler
félisten

Acer XZ271-et Brekk is dicsérte, szerintem nyugodtan vedd meg!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84014) Anonymus23 válasza blue01song (#84012) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez így nem igaz, mert azt is leírtuk már párszor, hogy viszonylag magas FPS-el nem feltűnő a tearing, vagy lejjebb veszel a beállításokon, kérdés az, hogy neked mik a prioritások.
Valamit valamiért.

De ha már a sivatagba mész, akkor meg tudod nézni, ki tudod "próbálni", és akkor nem vakon döntesz.
Pénteken amúgy is BF, szóval nézelődni kell!

;) - The Power of the Light Side

(#84015) Lidl válasza Anonymus23 (#84011) üzenetére


Lidl
senior tag

Nna pont ezek az kérdések fogalmazódtak meg bennem is :)

Nem tudom még meddig lesz jó a GTX1080, főleg, ha G-sync-es monitorral használom, de jó lenne, ha még hosszú ideig.
Meg ha már adott a monitor, akkor a jövőbeni fejlesztésnél is lehet mindenképpen Nvidiát választani, még ha nem is az lesz a csúcs, max második a rangsorban :)

Emiatt lehet, hogy a 27-es G-synces lesz. És az AOC AG271QG "csak" 50k-val drágább :O

Vagy megveszem a 32"-est, pár hónapig használom és ha nem jön be, eladom. ;)

Lidl

(#84016) blue01song válasza Lidl (#84015) üzenetére


blue01song
aktív tag

ja, de gsnyc+VA méregdrága, TN panel sztem még kalibrálva is ..izé. de javitsatok ki ha tévedek.

(#84017) Brekk válasza Brekk (#84010) üzenetére


Brekk
addikt

XB271Hb akart lenni nem Z271, utóbbi szntén VA panel. :B

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84018) Brekk válasza Lidl (#84015) üzenetére


Brekk
addikt

AG271QG -7% pénteken. Amúgy hozza tudásra ugyanazt mint a "nagyaok" csak nincs annyi marketing mögötte. Meg az OC nincs benne, desztem a 144Hz elég.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84019) Lidl válasza Brekk (#84018) üzenetére


Lidl
senior tag

Szimpi :)
Ilyesmire számítottam a korábbi hozzászólásod alapján. (mennyi van raktáron?, nehogy elkapkodják előlem a monitorokat ;] )
Meg még az Asus PG279Q-t is néztem (csak mert Asus, ROG, meg jár hozzá AC:Origin :D )

És sajnos nem jutok el péntekig a sivatagi pihenőbe, akkor meg azért meg kell rendelni. :)

Köszi
Lidl

(#84020) AxBattler válasza Brekk (#84017) üzenetére


AxBattler
félisten

Az megvan, hogy az Árgép, és az Árukereső nem listáz titeket?
Mi lehet ennek az oka? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84021) D013


D013
aktív tag

Sziasztok,

Haverom kérte segítségemet monitor választásban, elsősorban játék a cél (1070 lesz rákötve). Mivel én nem nagyon értek hozzá, a te segítségeteket kérném. :)
Erre a kettőre lett végül leszűkítve a kör:
DELL
Phillips
Adott a méret és felbontás, első blikkre én a Phillipsre szavaztam, mert jobb a válaszidő meg a dinamikus kontraszt (jelentsen az bármit :D ) Ha esetleg tudtok ebben az árkategóriában jobb modellt, azt is szívesen megnézném!

Előre is köszi a segítséget!

(#84022) Brekk válasza AxBattler (#84020) üzenetére


Brekk
addikt

Argep az ok, max van olyan termék amivel valamiért nem raktak ki. Arukereső lehet lefogyott, de sztem ma visszakerülünk.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84023) Brekk


Brekk
addikt

ASUS gamer -10%, AC is jár mellé. :B :DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84024) Brekk válasza D013 (#84021) üzenetére


Brekk
addikt

Dinamikus kontrasztot ne nézd, válaszidőnek meg ne higgy! 27" WQHDben van még egy kazal jó cucc.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84025) retfirg válasza D013 (#84021) üzenetére


retfirg
tag

Az a Dell egy kicsit már kiöregedett császár, míg a Philips vmi ismeretlen szigetország sosevolt hercegnője ;)

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#84026) D013 válasza retfirg (#84025) üzenetére


D013
aktív tag

van jólbevált alternatíva ezeknek? Ti a Dell-t választanátok?

(#84027) diegho válasza Brekk (#84023) üzenetére


diegho
nagyúr

Acer-re is meglesz érzem.

(#84028) retfirg válasza D013 (#84026) üzenetére


retfirg
tag

Annak a Dell-nek nem kell alternatíva.
Természetesen van gyorsabb, újabb, meg minden, de az úgy jó ahogy van ...és mivel nem mai darab, használtan kapsz 100 alatt - azt kell megvenni.

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#84029) Lidl válasza Brekk (#84023) üzenetére


Lidl
senior tag

:C

Ezzel egy kicsit még nehezebbé tetted :D

Lidl

(#84030) #12681728 válasza dugo_ (#83961) üzenetére


#12681728
törölt tag

Sehogy nem birom ráerőszakolni... :W :(

(#84031) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló megint.
Próbálom összeszedni minden gondolatom, látom nagyon pörög a topik.

50-80Ezer ft között keresek monitort (ha kell rászánom de ha megfelelő egy 50ezres is az csak jó)
Lehetőleg a Dell és 24".
Van is 3 jelölt amik közt nem látok sok eltérést ezért hozzá értők segítségét kérem.
Keveset játszok de azt szeretném minőségi képpel.

Elvárások:
FHD elég
Jó input lag (ami ahogy látom szinte már alap olcsó kategóriában is)
A lehető legszebb színek ebben a kategóriában
Szép dizájn
IPS vagy VA paneles.

Nem elvárás:
Ilyen-olyan free sync támogatás (bár nem tudom nem e venném hasznát, nem értek ehhez. Gépem az adataimnál)
Sok csatlakozó
Hangszóró

Ezek ismeretében választottam
[link]

[link]

[link]

Nagyjából hasonló tudásúak ahogy látom. Megéri e a +20-30ezert az U2417H mondjuk az S2418-hoz képest ?

Ezekhez képest mondjuk ez az Asus hol
helyezkedik el ?

Sajnos nem vagyok jártas a témában csak amit pár napja olvasgatok, felületesen de nagyjából megvannak az alapok.

Jó választás lehet ezek közül valamelyik? Esetleg kiemelten jó típus?
Vagy ajánljatok valami jó vételt.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84032) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy AOC G2460PG -t. Nagyon tetszik a dizájn és a színek is jók, ahhoz képest hogy TN (bár TN volt az is, amiről váltottam). És már így kipróbálás után a G-SYNC -et sem adnám semmiért.
Viszont felül az utólsó sorban van egy rossz pixel, fehér, fekete, piros, zöld, kék -nél nem látszik, viszont szürke és egyéb szín pl sárga. Ott világít. Szerintetek álljak el emiatt a vásárlástól?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#84033) Brekk válasza Truman (#84032) üzenetére


Brekk
addikt

Pénteken picit 100e alatt fog menni, még pixelgarral is olcsóbb mint ahogy vetted gondolom. :B

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84034) Truman válasza Brekk (#84033) üzenetére


Truman
senior tag

104 ezer volt. Eredetileg nálatok akartam venni, de egyik napról a másikra vertétek fel 12 -vel. Most már késő bánat, azt hittem nem megy 100 alá soha. :/
Megy is vissza a feladónak. Addigra meg már úgyis késő lesz megint, mire visszautalják a pénzem. Megint lesz vagy 120 gondolom.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#84035) Anonymus23 válasza Brekk (#84018) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pedig a ti leírásotok szerint benne van az 165 MHz (OC).

Egyébként listázza az árukereső is...

;) - The Power of the Light Side

(#84036) Brekk válasza Truman (#84034) üzenetére


Brekk
addikt

2hétig tartjuk a rendeléseket. Annyi idő alatt vissza kell utalniuk.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84037) Truman válasza Brekk (#84036) üzenetére


Truman
senior tag

Ezt hogy érted? Ha pénteken leadom nálatok a rendelést pixelgaranciával, akkor 2 hétig elrakjátok?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#84038) AxBattler válasza Kiskokó (#84031) üzenetére


AxBattler
félisten

Az U széria nem tudom mennyivel jobb egy 5 év garis, kalibrált P2417H-nál? :F
Én az utóbbira szavaznék...

Asus MX259H-t kevesen vettek itt, de Brekk jókat írt róla - viszont nincs VESA felfogatása, sem pivotos állványa. Ettől függetlenül szép lehet, nekem is bejönne ez a 25"/1080p formátum, de hát nincs belőle választék.

Amiért még többet kiadnék, az a 25"/1440p, ha bírod a pixelsűrűséget:
AOC Q2577PWQ

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84039) Kiskokó válasza AxBattler (#84038) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na még pont a P2417H_t néztem, azt hiszem kicsit feljebbi hsz-emben az volt benne.

Dizájnra talán picikét jobban bejönne az U2414H. Vajon melyik lehet a jobb ?

Köszönöm

Brekk ha van valami tapasztalatod a tudásilag közel álló Dell-ekről amiről szó van kérlek oszd meg :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84040) AxBattler válasza Kiskokó (#84039) üzenetére


AxBattler
félisten

A vékonyabb káva dizájnosabb, viszont nagyobb az esély a bevilágításra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84041) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Brekk
Az oázisban fekete pénteken esetleg lesz akció az ACER Predátorokra?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#84042) sebixxx


sebixxx
tag

Udv!

Mi a velemenyetek errol a monitorrol?
AGON AG271QG Black/Red 27"

Megbizhato marka ez az AGON, jo monitorokat csinal?

550euroba kerul ami eleg jo arnak tunik azt nezve hogy gsync+IPS 27" 1440p.

Koszontem!

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#84043) sebixxx válasza sebixxx (#84042) üzenetére


sebixxx
tag

Bocsanat AOC-t akartam irni... :B

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#84044) Anonymus23 válasza sebixxx (#84043) üzenetére


Anonymus23
veterán

Olvass vissza kb 25 hsz-t, erről is szó van.
De röviden igen.

;) - The Power of the Light Side

(#84045) Brekk válasza Kiskokó (#84039) üzenetére


Brekk
addikt

P2417 kevésbé bevilágításos, de a mostani U2414-ek is elég jók már szereintem, Kellett nekik pár év... :) Az U2414ben a kávamentes designt fizeted meg, meg a továbbfűzhetőséget, de még nem láttam senkit aki használta volna. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84046) Brekk válasza Truman (#84037) üzenetére


Brekk
addikt

Igen.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84047) Brekk válasza MikaVejneGI (#84041) üzenetére


Brekk
addikt

LEsz, de még nagyon képlékeny. Őszi akciósokra nem lesz az tuti, ott már csökkentett az ár. De az egér jár melléjük.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#84048) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Ha egy 4k-monitort játékok alatt nem a natív felbontáson használom hanem alatta, (fhd v kicsit nagyobb) akkor fos lesz a monitor képe??

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#84049) Kiskokó válasza Brekk (#84045) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2 utolsó kérdésem lenne hozzátok :)

Olyan 60-80cm-re lenne előttem egyenesen az asztalon a monitor.
Meggondolván a 27"-ost mégis csak nagynak tartom.
Jól gondolom hogy elég lehet a 24" méret?
Azt mondom hogy nem számít az ár, akkor ? melyik méret?

A másik
Nem értek hozzá, de egy ilyen kategóriás monitornál érdemes kalibrálást kérni vagy azt csak a 100K+ feletti kategóriában szokás ?

Ennyi
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84050) dugo_ válasza szmayer1 (#84048) üzenetére


dugo_
veterán

FullHD-ban nem, mert az ugye a negyede, egy logikai pixelt négy fizikaira rak ki. Köztesen elmosott lesz, feltűnően csúnyább.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.