Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

NEC P232W adatlapján: [link]

MultiProfiler™ software provides complete control over the five picture modes, including the loading of any ICC profile directly into the monitor for optimal color space matching.

Jól értem: a kalibrált ICC profil nem a VGA LUT-jába kerül hanem a monitorba, így minden forrásból ugyanazt a színprofilt használja legyen az játék, webszerkesztés etc?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64002) Brekk válasza Archttila (#64001) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem nem tesz ilyet sajnos. Az oprendszernek amúgy is szüksége van a profilra még akkor is, ha hardveresen kalibrálható a monitor.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64003) *Ropi* válasza Archttila (#64001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a monitorba tölti fel, hanem profilok formájában regisztrálja az oprendszerben. Viszont ettől függetlenül igaz, hogy az oprendszer számára kell egy másik profil, ami megmondja neki, hogy mit hogyan adjon a kimenetre.

A P232W csak sRGB-t tud, így a programnak nem fog minden funkciója működni (pl. nincs benne világosságérzékelő szenzor, ezért az automata fényerőszabályzás le lesz tiltva, meg ebből adódóan a "brightness" és a "contrast" értékek %-ban jelennek meg nem pedig pedig valós, mért értékként plusz emiatt a DICOM mód is csak szimulált, mivel a fényerő értékek csak becsültek nem pedig abszolút értékek).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#64004) Ijk


Ijk
nagyúr

Leírnám a tapasztalataimat a Philips BDM4065UC monitorral kapcsolatban.
3 hete nyúzom itthon, egy Dell 2412m-et váltott le.
Mit is mondjak szokni kellett, egyrészt a nagy méret furcsa volt, illetve ez ugye VA a korábbi IPS-el szemben.
Kezdem a negatívumokkal:
Nincs HDMI 2.0 csatlakozó, DP kábelt mellékelnek, de a VGA-n mini DP csatlakozó van ezért vennem kellett egy kábelt hogy 60Hz-en is működjön. Ha bekapcsolom a gépet, vagy felébresztem akkor elmegy pár másodpercre a kép, van hogy egymás után 3 alkalommal is elmegy, utána nem csinálja soha. Neten utánanéztem, az egész széria így viselkedik valamiért, elég hajmeresztő.
Betekintési szögek ekkora méretben már előjönnek, szerencsére a színek nem torzulnak, de a kontraszt változik. Lőttem képet két szögből: 1
2
Utánhúzás jellemző, főleg szövegek görgetésénél látszik, line-bleeding is előfordul de nagyon ritkán szembesülök vele.
A talp fix, nem állítható.
Pozitívumok:
Hatalmas, 40"-os 4k képernyő, ráadásul monitoros árviszonylatban nagyon jó ár a 200k érte.
VA panel előnyei, a fehér az tényleg fehér, nincs IPS glow, a feketéje pedig már-már a plazmám idézi, 5000:1-es kontraszt. Játékra, hobbi fotó feldolgozásra, 3D-s alkalmazásokra, tervezéshez kiváló, profi grafikusoknak, fényképészeknek nem ajánlom, oda komoly IPS való. Nekem viszont tökéletesen megfelel.

A PWM-et nem említettem mert én nem is vettem észre, pedig 30%-os a fényerő. Kalibrálást a TFTcentral-os cikk alapján végeztem, az ott megadott értékekkel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64005) Franklin válasza gorillaZZZ (#63998) üzenetére


Franklin
addikt

60 Hz-es, de ha szerencséd van, CRU nevű progival többet is ki lehet hozni belőle (65-70-75 Hz).

(#64006) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok!
Hála istennek a párom neki állt komolyabban fotózni.
A kérdés adott: mire kellene lecserélni a jó öreg, Fujitsu siemens 24 FHD monitorom?
Tudom, Eizo-ra. Van e más színhelyes alternatíva? Jókat olvasok a Dell-ekről, LG-kről is.
2 opció van. Marad a fuji játszani, amíg megy, és kap egy kisebb 16:9-es eizo-t, vagy egy monitor, de akkor kell a 21:9, és ebből adódóan a 27 coll minimum, mert játszani is akarok :-)
Eizokkal kapcsolatban olvastam, hogy amik nem felelnek meg a minőség ellenőrzésen, (mármint a fotós videós szempontok szerint), azokat általános használatra adják el. Milyen azonosítóból lehet tudni a típus névben, melyik a jó, és melyik a gyengébb?
Szerintem az első verzió lenne a legjobb egyébként.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#64007) Maotun válasza frankstork (#64006) üzenetére


Maotun
őstag

Keresd Brekk mestert akár privát is, mindent meg tud oldani igazi profi,
vagy a monitor marad és asszony csere ;] ez nem szakmai de költséghatékony megoldás,
Ha bunkó voltam előre is bocsánat :R
Lényeg. Brekk topiktársat keresd!!!! ő normális választ fog adni :K

(#64008) Zsoldo válasza Brekk (#64002) üzenetére


Zsoldo
csendes tag

Acer CB270HU PWM mentes a háttérvilágítás? Előre is köszi a választ! :)

Nem válasz akart lenni. :W

[ Szerkesztve ]

BattleTag: Netuddki#2259 Stream: https://www.twitch.tv/netudd

(#64009) Brekk válasza Zsoldo (#64008) üzenetére


Brekk
addikt

99% hogy mentes, de ha a kezemben lesz akkor biztosra tudom majd mondani. CSinálok majd róra egy kis irományt ide.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64010) Brekk válasza frankstork (#64006) üzenetére


Brekk
addikt

Van esetleg árban valami elképzelés? Nem feltétlenül kell EIZO-t venni szerintem grafikai munkához.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64011) frankstork válasza Brekk (#64010) üzenetére


frankstork
aktív tag

Árban annyi, hogy 150E környéke a plafon. Nem kimondottan grafikus munka, hanem fotó utómunka, PS, lightroom.
Eizon kívül milyen opciók jönnek szóba? sRGB színtért használná egyenlőre.

@Maotun: asszony marad. Nála jobbat úgysem kapnák, olyan meg mint ő nem kell mégegy... :DD

[ Szerkesztve ]

(#64012) Scholes9 válasza Ijk (#64004) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Belegyúrhatnák a VA feketéjét az IPS monitorokba és tökéletes lenne minden :) Legalábbis nekem. Egyedül ez hiányzik az előző VA paneles Aceremből.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#64013) elefontelefo


elefontelefo
tag

Egyre inkább hajlok rá, hogy egy Acer CB270-t szerezzek be, bár akit kérdeztem, óva int attól, hogy "felsőkategóriás" olcsó cuccot vegyek...

Viszont az még aggaszt, hogy az én csóringer Radeon HD 5450-em (1 GB!) elég lesz-e ennek a csodának a meghajtásához. (DVI porton, + a HDMI-n egy másik, 22 "-os régi TN-es Samsung. Esetenként komolyabb grafikai munkák + filmnézés.) Ha valaki még erről tudna rittyenteni erről egy véleményt ide, nem haragudnék :))

(#64014) Brekk válasza elefontelefo (#64013) üzenetére


Brekk
addikt

Nem "olcsó", kifutó akcióban kapja ezt az árat amúgy ez a 130-140e-s kategória volt. Dual link DVI-on simán mehet, és HDMI-re is jók az esélyek. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64015) access_denied


access_denied
senior tag

Ezúton is szeretném megköszönni Brekknek a segítségét a monitorvásárlással kapcsolatban. Mindenkinek csak ajánlani tudom az Oázist, segítőkészség és szakmaiság is csillagos ötös és az árak is rendben vannak.

Egy Eizo EV2450 boldog tulajdonosa.

(#64016) AxBattler válasza frankstork (#64011) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha munka a fő szempont, és ennyi a keret, akkor a topikban nemrég nagyon dicsérték a Philips BDM3270QP-t (teszt), ami már 140k-körül kapható. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64017) Antigua


Antigua
újonc

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Szerintetek melyik IPS monitort érdemesebb megvenni játékra? Nincs szükségem a full HD felbontásra, megfelelne az 1440x900-is

Dell E2016 20" ( IPS-LED ) 16:10 vagy az LG 24MB56HQ 24" ( AH-IPS ) 16:9
Úgy tudom az LG fejlesztette ki legelőször az IPS panelt , gondolom van bőven tapasztalatuk, viszont a DEll megbízhatóbb márka és játékokhoz jobb lenne a 16:10, nem ? ( Az árkülönbség nem jelentős kb 7000FT)
Dell képmérete 26X41 az LG 29x53

A két paneltípus között van minőségi különbség ? ( AH-IPS, IPS-LED )

[ Szerkesztve ]

(#64018) AxBattler válasza Antigua (#64017) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért az a Dell szvsz súlyosan túlárazott, az LG sokkal jobban megéri, itt eléggé dicsérték, bár hardcore játékra nem ajánlott.

Ha spórolni szeretnél, akkor sok helyen kapható 1 év garival Fujitsu P22W-5 ECO 25k HUF körül, vagy olcsó 21.5"-os monitorokból is van választék 35k-körül, IPS vagy VA panellel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64019) frankstork válasza AxBattler (#64016) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem rossz. Annyi a gond, hogy ahhoz nagy, hogy csak a fotózásra használjuk laptopra kötve, fő monitornak meg lassu, mivel én játszom is. Mindenesetre köszönöm! :R

(#64020) AxBattler válasza AxBattler (#64018) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként arra én is kíváncsi lennék, mitől ennyire jó az az LG? :F

(#64019) frankstork
Ha nem vagy hardcore FPS játékos (COD, CS, stb.), akkor nem fogod hátrányát érezni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64021) frankstork válasza AxBattler (#64020) üzenetére


frankstork
aktív tag

Az vagyok. ;-)
Egyébként a legjobb lenne egy 22" Eizo, sima 16:9, vagy akár az említett Philips, csak kicsiben. Mert ha a nagygéphez veszek monitort, a gépen osztozni kell...
És mikor hagy játszani a kedvesem?
Amikor Photoshop-ol. :))

(#64022) AxBattler válasza frankstork (#64021) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg apróról most egy HP LP2065, vagy egy kalibrált LP2275W.
Vagy ha 100k fölé mennél, akkor van most ugyanott garis U2713H, U2713HM, esetleg kalibrált U2711.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64023) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok.
Elolvastam a tma összefoglalót viszont szeretnék ajánlást kapni monitorra.
Elvárásaim: IPS panel, játékra megfelelő válaszidő (5-7ms), 21.5"-24" méretig bezárólag, fullHD felbontás. Márka totálisan mind1, azért 2-3 év gari legyen.
Az árat 40-55 ezer ft köré szeretném belőni. Mit tudtok ajánlani?
Válaszokat köszi előre is.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#64024) Pityu. válasza AxBattler (#64020) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom,én is szemezgetek néha az lg vel de azt mondják nem ér fel az asus pa238q proart monitorommal

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64025) AxBattler válasza Pityu. (#64024) üzenetére


AxBattler
félisten

Azzal biztos nem, bár csak fele annyiba kerül...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64026) Brekk válasza AxBattler (#64020) üzenetére


Brekk
addikt

Semmitől, sztem a P2414 sokkal jobb. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64027) ló úr


ló úr
őstag

Kedves #Brekk kolléga. [erre] tudnál nekem 2-3 alternatívát felsorolni? :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#64028) binor91 válasza Brekk (#64009) üzenetére


binor91
csendes tag

AdobeRGB-t mennyire fedi le? Alig találok róla neten infót, pedig ez most nekem is nagyon jól jönne! :U

binor91 felhasználónak 403 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon! Regisztráció dátuma: 2010-10-24 15:28

(#64029) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Monitor vasarlason torom a fejem, eloszor csak egy 24-es VA panelest monitort szerettem volna a meglevo melle, (24mp55) de inkabb emelnem a lecet es beruhaznek valamilyen WQHD monitorba, kisebb meretben(lehetoleg 24, mivel eleg kozelrol kell neznem ~50cm).

Amiket neztem, szimpatia sorrendben
Dell P2416D
Dell U2515H

Megerne a felarat az U2515H viszonylag atlagos, csak hobbi felhasznalast tekintve?
(40% Lightroom, kepszerkesztes, 40%Multimedia, 10% Bongeszes, 10% Jatek)

Elore is koszonom
Udv

(#64030) Brekk válasza binor91 (#64028) üzenetére


Brekk
addikt

100% sRGB monitor lesz, szóval csak annyit tud amennyit beletakar a sRGB az AdobeRGB-be. Esetleg több, ha itt ott kilóg az sRGBből, de ez nem wide gamut monitor.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64031) Brekk válasza Nyx89 (#64029) üzenetére


Brekk
addikt

Mindkettő remek monitor, az U2515 szebb kicsit szerintem, de képben nincs komoly különbség. Ha gondolod nézd meg, úgy könnyebb a döntés. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64032) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szeretnék venni egy új monitort! Egy Dell U2312HM-et váltana. Teljesen hibátlan a jelenlegi is csak, nagyobbat szeretnék.

Néztem, hogy a P2414H ajánlott.
Mennyire számít kifutó modellnek?

Illetve 25-26"-ból melyik ami még ajánlott best buy monitor. Minőségibb panellal.
Netezni, játékra, filmekre használnám főként.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#64033) Brekk válasza Predator2 (#64032) üzenetére


Brekk
addikt

P2414h nem kifutó, szerintem nagyon jó vétel, 25" ban a top az a Dell U2515H.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64034) Newyorker válasza Brekk (#64033) üzenetére


Newyorker
addikt

Nagy bűnt követtem azzal el, hogy a TFT-n a mutogatásból eredő ujjfoltokat puha zsepivel takarítottam le? Gondolom azért megkarcolni nem lehet vele :)

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#64035) Brekk válasza Newyorker (#64034) üzenetére


Brekk
addikt

Nem. Lehetőség szerint mikroszálas törlőkendőt érdemes használni, de a papírt is bírják. Elég jó plexi van előtte, nehéz megkarcolni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64036) bardi


bardi
aktív tag

Mi a legolcsóbb fullHD monitor, ami játszogatni jó? Semmi 144Hz, meg ilyesmi, 60Hz, 5ms eddig is elég volt. Olyan kéne, amin vagy display port vagy dvi csatlakozó van, a hdmi már foglalt a gépen. Méretben olyan 22" környéke.

'92 Honda VFR 750

(#64037) Newyorker válasza Brekk (#64035) üzenetére


Newyorker
addikt

Papírzsepiből is azzal a nagyon finom 4 rétegűvel nyomattam :) extrapihepuha és csak ahol a zsíros kollégaujjak megtapozták :) U2515H-nak bírnia kell :) de akkor megnyugodtam h kárt nem tudok papírzsepivel benne tenni!

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#64038) Nyx89 válasza Brekk (#64031) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Koszonom a valaszt!

Sajnos nincs lehetosegem megtekinteni(debreceni vagyok), igy inkabb hagyatkozok a velemenyetekre, ami alapjan meg merem rendelni. Szerintem belevagok, koszonom a segitseget!

(#64039) Pityu. válasza AxBattler (#64025) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amit én néztem az nem kerül fele annyiba az Lg az 60EFt az asus meg amit fent írtam 70EFt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64040) AxBattler válasza Brekk (#64026) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor helyreállt a világképem, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64041) ló úr


ló úr
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek... :R

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#64042) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Akkor vajon az asusomat dell re cseréljem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64043) ló úr válasza Pityu. (#64042) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem EIZO-ra :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#64044) Pityu. válasza ló úr (#64043) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nem azt mondom,hogy nem lenne rá pénzem de felesleges szarságokra annyit nem adok ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64045) oszkarfincs válasza Brekk (#64033) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Melyik a jobb monitor? Dell P2314h vagy P2414h? Az árkülönbség minimális, nem tudok dönteni.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64046) Brekk válasza oszkarfincs (#64045) üzenetére


Brekk
addikt

Akkor vedd a nagyobbat. Amúgy tudásban nincs különbség. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64047) Brekk válasza Pityu. (#64044) üzenetére


Brekk
addikt

Amúgy miért akarod lecserélni az ASUS-t? Az egy nagyon jó monitor.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#64048) Pityu. válasza Brekk (#64047) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szemkímélés céljából pl

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64049) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, megfizethető 27 colos IPS paneles monitort keresek a Dell U2311 helyére. mit ajánlanátok? igazából az az elvárásom, hogy hozza ugyanazt a minőséget, mint a mostani, csak nagyobb méretben a lehető legolcsóbban. full HD kellene természetesen és csak új jöhet számításba, semmi más nem fontos. köszönöm

Pityu. téma még a mai monitoroknál, hogy valami szemkímélő, meg van ami nem?

[ Szerkesztve ]

(#64050) Pityu. válasza SLYM (#64049) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom,de cserélni akarok bizonyos okokból

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.