Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) SOAD19 válasza Predator2 (#3995) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg nem vagy pesti, mert akkor faxa dolgod van, elmész vagy az oázisba vagy hexaa-jékhoz (monitorguru.hu) és meglesed egymás mellett a két technológiát. Sajna nekem nem volt ilyen lehetőségem, így bíztam az itteni guru-knak vélt emberkéknek és a ph!-n lévő tesztnek és spóroltam még egy kis pénzmagot.
Amúgy ki kérem maghamnak, én is teljes mértékben halandó vagyok!!! ;] De, ha belegondolunk, hogy sokan vga-ra költenek ennyit vagy többet... Az is érdekes, hogyha a vga drágább, mint a monitor. :)

(#4002) Isual válasza Isual (#4000) üzenetére


Isual
veterán

Aki isteníti a 2ms-os TN-eket nézze meg ennek a cikknek ezen témával kapcsolatos részét, képeit.
Főleg a vége a tanulságos, ahol látszik, hogy a 2ms-os TN-nel szemben milyen a kép a 8ms-os U2311H, illetve 6ms-os U2410 esetében... Éljen a 2ms...
(főleg 60Hz esetében rémisztően szutyok az eredmény...de a 120Hz se tett csodát)

Egyébként ez nyilván egy silány 120Hz-es, 2ms-os monitor, de általában a 2ms-os nem 120Hz-es monitoroknál hasonló eredményt kaphatunk.
Nyilván egy jó minőségű 2ms-os 120Hz-es monitornál nincs ilyen gond, de nem is olyan drámaian jelentős a javulás (pl.: egy U2311H-hoz képest) ránézésre.
A PixPerAn kiadná a különbséget, a szemed annyira nem.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#4003) BioNiCMaN válasza bambano (#3997) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Várj, várj! Én tudom a válasz! Dell 2311H, monitor (70k)+pixelgar+kalibrálás (~80k a vége). A maradékot utald a számlámra. :D

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4004) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Ehhez a monitorhoz mit szóltok?

TV is meg monitor is ha minden igaz.

Viszont a 8ms picit aggaszt, most egy ASUS VW202SR-em van, de ez nagyobb és HD READY.

A köv kérdésem ez lenne, hogy a felbontásnak azt írja

1366*768 de akkor hogy HD? 720P? Vagy hogy van ez?

Csak counter strike source fps játékkal játszom, és nem hiszek benne annyira hogy egy monitor olyan nagyon változtatna a teljesítményemen, szóval nem hiszem hogy bénább leszek azért mert 5 helyett 8 ms a késleltetési idő.

De amiket tudtok erről a készülékről írjátok meg nekem legyetek szívesek :) :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4005) oliverus


oliverus
csendes tag

Sziasztok!

Szamitogepet mar vettem, ugyhogy mar csak a monitor van hatra.
Kaptam olyan otleteket, hogy lehetne hasznalni esetleg tv-t is, monitor helyett.
Webszerkesztes, videovagas, kiadvanyszerkesztes a fo profil amire hasznalva lenne.

Ket fajta Philips tv-re kaptam ajnalatot:
Az egyik egy 32"-os full HD LED tv, a masik pedig egy 26"-os nem full HD, LED tv.
Szeritetek ezek kozul melyik alkalmas, ha egyaltalan a ketto kozul barmelyik alkalmas ehhez a hasznalathoz?

link a 32"-oshoz: http://download.p4c.philips.com/files/3/32pfl5405h_12/32pfl5405h_12_pss_hun.pdf

A kerdes tehat, hogy alkalmasak-e ezek erre a celra es ha igen akkor inkabb melyik?

Elore is koszi a valaszt;
oliverus

(#4006) Teaway válasza oliverus (#4005) üzenetére


Teaway
veterán

Egyiket se, inkább LG 26LE5500 :K

Nincs itthon csokid??

(#4007) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok van most egy P2450H lcd monitorom és érdemes e lecserélni
SAMSUNG BX2450-re ? mivel tud többet jobb e ? filmnézés átlagos otthoni használat jatekra lenne használva a monitor

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4008) Laccoss válasza dvd_R+ (#4007) üzenetére


Laccoss
addikt

2HDMI van rajta + LEDes emiatt a fogyasztása is kevesebb. Ha ezekre nincs szükséged felesleges váltani, ha csak valamiért nem vagy megelégedve a P2450H-val.

Akkor már vegyél itt a fórumon preferált Dell U2311H-t. Az már előrébb lépés, igaz a képátló kisebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4009) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Asus VH222 22-es fullhd monitor,gari nélkül,1 annyira nem feltűnő pixelhibával megér 20kt?

(#4010) dvd_R+ válasza Laccoss (#4008) üzenetére


dvd_R+
őstag

értem +5-7k ba kerülne nekem a csere megéri ?

és jatekra a ledes is jó ? marmint a 2ms ott is 2ms ? vagy ott nem olyan folyamatos a kép ?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4011) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Egy építész barátom szeretne valami 30" környéki monitort magának. Notebookról hajtaná.
A kérdés, h ekkora méretben már érdemes esetleg egy LCD TV-t nézni? Őszintén, nem tudom, h azok mennyire kalibrálhatóak / mennyire színhelyesek, hiszen neki ez nagyon fontos volna.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4012) SOAD19 válasza dvd_R+ (#4010) üzenetére


SOAD19
addikt

Laccoss által javasolt Dell nem bejövős? Mint írta, egy hangyányit kisebb a képátló, de kárpótolna érte, hogy szebb a képe. Ez már nagyobb előrelépés lenne a p2450h-hoz képest(kivéve a képátlót persze), mint a bx2450. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4013) FragMaster válasza FragMaster (#3993) üzenetére


FragMaster
addikt

Erre valaki? Dellel kapcsolatos kérdés :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4014) SOAD19 válasza FragMaster (#4013) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem nincs. :) De, inkább biztos! :N Az oldalán van még két db Usb hub és ennyiben ki is merült a dolog. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4015) FragMaster válasza SOAD19 (#4014) üzenetére


FragMaster
addikt

Eh, akkor nekem duplán nem érné meg :D Max kompromisszummal.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4016) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Kérdés:
Most egy Philips 21,5"-os (valós méret) monitor előtt dolgozom, aminek a felbontása 1920x1080. És sajnos elég miniatürizáltak az ikonok és minden egyéb kezelő felület.
A 19"-nál az 1280*1024-es felbontást számomra ideálisnak tartottam. Ha kb. ezt az arányt szeretném "megtartani" full HD felbontásban, mekkora képátlújú monitort nézegessek?
Nem tudom érthető e.

(#4017) SOAD19 válasza Zoli2 (#4016) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Kis keresgetéssel kiderítettem, hogy a pixelméret 19" 1280*1024-on 0,294 mm. [link]

A mostani monitorod, ehhez hasonlóan 0,247 mm lehet
23"-nál már 0,265 mm
24"-nál kb. 0,270 mm

Inkább, akkor: [link]

26" 1920*1200-as felbontás-nál 0,287 mm: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4018) Zoli2 válasza SOAD19 (#4017) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Értelek.
Szóval ha hasonló arányokat, méreteket szeretnék látni alapból, akkor min. 24" javasolt.
Köszönöm szépen! :R

(#4019) SOAD19 válasza Zoli2 (#4018) üzenetére


SOAD19
addikt

Nincs mit, jó volt keresgetni! :D

A 24"-os, amit az előbb linkeltem, az már 1920*1200-as felbontású. Sima fullHd pl. ez: [link]

Bár nagyjából hasonló a pixelméret: 0,276 mm.

[ Szerkesztve ]

(#4020) Zoli2 válasza SOAD19 (#4019) üzenetére


Zoli2
aktív tag

24"-os méretben tudnál ajánlani megfizethető árban monitort?
Jelenleg PVA paneles monitorom van úgyhogy ennek megfelelő tudású készüékre lenne szükségem. Játék nem cél. :)

(#4021) FragMaster válasza SOAD19 (#4014) üzenetére


FragMaster
addikt

Lehetne amúgy valahogy rákötni xbox-ot úgy, hogy hang is legyen, vagy kell ahhoz mindenképp a soundbar?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4022) Nyugdíjas válasza FragMaster (#4021) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy olyan monitoron amin nincs hangszóró nekem nagyon úgy tünik, hogy muszáj :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4023) Teaway válasza dvd_R+ (#4010) üzenetére


Teaway
veterán

"és jatekra a ledes is jó ? marmint a 2ms ott is 2ms ?"

A led a háttérvilágításra vonatkozik, a 2ms pedig a panelra.

Nincs itthon csokid??

(#4024) FragMaster válasza Nyugdíjas (#4022) üzenetére


FragMaster
addikt

Gondoltam valami átalakítóval megoldható usb-n vagy valami.
Kár érte, mert ha ráhajítanak egy szem szaros jack-et akkor már varázslat nélkül nyert ügy van, nem kell ehhez hangszóró a monitorra.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4025) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Anno írtam arról, hogy a Dell 2209wa-m feketéjével nem vagyok teljesen megelégedve és akkor Isual társunk írt egy véleményt:[link]

Most, csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek a fekete szint értékek, hogy viszonyulnak a TN-es monitorok értékeivel?!

Igazából azért hozom fel a dolgot, mert Pm-ben érdeklődött nálam is egy leendő 2209wa tulaj és érdeklődött, hogy milyen sötétben a feketéje a dell-nek.

Köszi! :R

(#4026) Nyugdíjas válasza FragMaster (#4024) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az U2410-en van. Asszem a többiek nem tudják DP-on fogadni a hangot, az U2410 is csak HDMi-n. De majd kijavitanak ha tévedek, de mintha igy emlékeznék...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4027) guni


guni
tag

Sziasztok!

Egy olcsó monitorra lenne szükségem "általános használatra" (leginkább netezés, néha film, játék soha). Kb 30 rugó a határ. FUJITSU-SIEMENS L20T-2-t néztem, van vele valami gond?

Köszi: Guni

(#4028) rdanika


rdanika
tag

Sziasztok!

Lehetőségem van elég olcsón hozzájutni egy Samsung EX2220 típusú monitorhoz. Sajnos semmilyen normális tesztet nem találtam hozzá. Ha valakinek van, vagy tud róla valamit legyen szíves jelezze.

Köszönöm szépen...

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#4029) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Samsung P2270-nél mennyire gáz, hogy 27"-hoz csak 1080p-s felbontás társul? Csábító, hogy ennyiért ekkora monitort lehetne venni és elgondolkoztam a vásárláson. Nem vagyok egy képminőség-buzi, tehát nem kell IPS, meg ilyesmi, de azért normál keretek között nem lenne rossz, ha szép képe lenne. Ebből a típusból amúgy három fajta van. Köszönöm.

(#4030) VIPowER válasza Jhonny06 (#4029) üzenetére


VIPowER
senior tag

Miből gondolod hogy a 22" az 27"?

(#4031) Jhonny06 válasza VIPowER (#4030) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elírtam a típusszámot, elég nyilvánvaló, köszi a tartalmas hozzászólást. P2770, leeshetett volna.

(#4032) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok:
Valaki elmagyarazna, hogy mi a helyzet ezekkel a LED tevekkel, monitorokkal, mert latom hogy vannak olyan tevek hogy 90-100k ert mar lehet venni, de olyanok is amelyek tobbszoros arba kerulnek, azaz joval joval dragabbak.
Csak annyit tudok hogy van valami LED hattervilagitas, ami akkor nem is rendes LED teve?
Monitoroknal is latok olcsot es nagyon dragat, ugyhogy valamit biztos nem ertek.
Elore is koszi

(#4033) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali!

Fentebbi kérdésemre meglett a válasz máshol, kérdés;

Milyen 24"-os monitort javallott venni egy építésznek? Fontos, h minél pontosabban kalibrálható legyen, illetve jó színhelyességgel bírjon.
Jah és igen, LED-es jöhet számításba.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4034) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Erről a monitorrol mi a véleményetek? Valakinek hasonló? A felbontás nem baj nekem hogy csak ennyi. Fényereje, feketéje érdekelne. Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4035) apuc válasza runner 125 (#4033) üzenetére


apuc
őstag

Miért fontos a LED?
Úgyis csak a háttérvilágítást adja. :U

(#4036) Isual válasza runner 125 (#4033) üzenetére


Isual
veterán

Annyira nem vagyok kompetens, de véleményem szerint a leggazdaságosabb verzió egy Dell U2410.
Aztán határ a csillagos ég... (NEC 2490WUXi², NEC PA241W, és a többszázezres Eizok)
Azért IPS legyen.

Ezek egyike sem LED-es, van HP LP2480zx RGB LED háttérvilágítással
~ félmilláért... ökörség...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#4037) direkt-x


direkt-x
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani valamilyen jó kis monitort?
Leginkább játékra, és filmnézésre használnám.
A keret 60K.
Méret: 23-24"
[link]Én eddig LG W2363V-WF -re gondoltam, állítólag játékra tökéletes.
Szerintetek?

(#4038) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Dell U2410 és U2311H között mi a legfőbb különbség az átmérőn kívül? Melyiket érdemesebb megvenni? Mert azért viszonylag nagy az árkülönbség. Leginkább filmnézésre kellene.

(#4039) Isual válasza Solar_Wind (#4038) üzenetére


Isual
veterán

Képátlóra gondolsz bizonyára :P
(átmérője a körnek, gömbnek szokott lenni :) )
Ha nem vagy 16:10/1920x1200 mániás és nem a mindened a wide color gamut, akkor filmezésre leginkább a 16:9-es U2311H ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#4040) Nyugdíjas válasza runner 125 (#4033) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én egy PA241-et mondanék igy hirtelen,de leginkább megnézetném vele a PA271-et, és szerintem egy kicsit be is kakkantana tőle :D

Ja, és nem véletlenül nem LED-es egyik sem ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4041) Jimmy8 válasza rdanika (#4028) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Mi számít neked "normális"-nak? Az Ipon oldalán van róla teszt...

(#4042) Teaway válasza bedohazi (#4032) üzenetére


Teaway
veterán

"Csak annyit tudok hogy van valami LED hattervilagitas, ami akkor nem is rendes LED teve?"

LCD panel mögé - saját fény híján - vmi fényforrás is kell, ami lehet pl. egy csokor égő viaszgyertya, hideg katódos fénycső vagy LED. Monitorokban ez utóbbi kettő terjedt el...

Nincs itthon csokid??

(#4043) adm válasza runner 125 (#4033) üzenetére


adm
őstag

azok az építész kollégáim/ismerőseim akik (épület)fotózással is foglalkoznak, azok dell u2410-et, u2711-et vettek. én meg még régebben látványokhoz és a fotózáson kívül sok minden máshoz egy hp lp2475w-t. ugyan az a konklúzió mindnél: hosszútávú munkára és fotófeldolgozáshoz/látványtervezéshez kalibráltak, tökéletesek.

a tapasztalat, hogy semmi szükség a ledre. egy jó minőségű ccfl háttérvilágítású ips/va bőven elég, jól használható talppal (a hp-é nálam lazán kivált egy egyszerűbb ergotron állványt), 2-3 bemenettel, 4-5 év helyszíni vagy emelt szintű szervízgaranciával.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#4044) BioNiCMaN válasza direkt-x (#4037) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

TN panelest 60k-ért? :U

Mit szólnál egy 22"-os Dell 2211H-hoz (IPS panel) ~61k-ért?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4045) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Átadom az infókat.

A LED monitorokat miért vetitek el ilyen kritérium mellett?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4046) Nyugdíjas válasza runner 125 (#4045) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viszonylag eygszerű a dolog :D
Nem csinálnak ebben a kategóriában LED háttérvilágítással monitort. Egy sincsen jelenleg a piacon. Többek közt azért, mert nem tudnak a normál fehér LED-el olyan gamut-ot csinálni ami ezekhez kell.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4047) direkt-x válasza BioNiCMaN (#4044) üzenetére


direkt-x
tag

Nem rossz, csak a 8 ms válaszidő, ami kicsit zavar.
Amúgy mi a különbség a 2311h, és a 2211h között, a méreten kívül?(Árban szinte semmi.)
A 8 ms nem lenne zavaró, játék közben?
Az lg-t azért ajánlották, mert bizonyos beállításokkal, szinte nincs válaszidő.(Állítólag ezért gamer monitor.)
Mi a külömbség a TN panel, és a IPS panel között?
Na még 1 kérdés:D
Nincs rajta HDMI port.
Más portal is el lehet érni ugyan azt a képminőséget?

[ Szerkesztve ]

(#4048) motorhead


motorhead
aktív tag

Sziasztok!

Monitort keresek 23,5" FULL HD kategóriában. Egy benq e2200hd-t váltanék le vele ami szintén FullHD de még nem LED háttér világítású,de ahhoz képest szép képpel bír. A kiszemelt áldozat egyenlőre az LG Flatron E2360V aminek a dizájnjába azonnal beleszerettem de a tesztek viszont nem túl rózsás képet adnak róla. Ki mit mond? Előbbi olyan 52000,- magasságában már kapható

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4049) VIPowER válasza motorhead (#4048) üzenetére


VIPowER
senior tag

Teljesen mindegy hogy mit írsz, vagy mit akarsz, vagy mi tetszik, úgyis a Dell-től valamelyiket fogja mindenki mondani. Mondjuk ha van pénzed rá, én is azt mondom.:)

(#4050) motorhead válasza VIPowER (#4049) üzenetére


motorhead
aktív tag

Van egy Dell monitorom a melóhelyemen.Konkrétan arról írok. Ez egy olcsó 19"-os modell. Amíg nem volt Dell monitorom azt gondoltam az olcsó szegmensben is profi. Sjanos kurvára nem.Olyan hitvány betekintési szögekkel bír, hogy csak lestem. Kedvelem a márkát így is, de a megfizethető kategóriában nekem nincs jó tapasztalatom a névvel. vagy ugyanolyan mint bármelyik, vagy roszabb.
80 ezerért nem veszek monitort.

Igazán az a kérdés, hogy az adott ársávban 50-53ezer ft mit ajánlanak. Ha ebben van Dell is akkor én csak örülök annak..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.