Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131001) jbcs válasza aginor (#131000) üzenetére


jbcs
tag

Gondolom a felbontás anyukádnak nem kardinális, méret esetén meg minél nagyobb annál jobb. A keretbe már befér 27 col Fhd 75 Hz, pl.: Acer KA270bmiix monitor, 27", - VA LED - 75 Hz, 1920x1080, ez 50 körül van.
Én a helyedben valami hasonlót választanék.

[ Szerkesztve ]

(#131002) Mardi válasza Mardi (#130993) üzenetére


Mardi
tag

Közben nézelődtem, és a Gigabyte M27Q egész elfogadhatónak tűnik, erről mik a vélemények? Rtings dícséri.

(#131003) Luck Dragon válasza VTom (#130996) üzenetére

Sajnos volt velük jó párszor dolgom és finoman kifejezve sem a legjobb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131004) Luck Dragon válasza aginor (#131000) üzenetére

Aranyközéputat javaslok 27"+2K--> Philips 275E1S

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131005) sztivo válasza Mardi (#131002) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Jó monitor, de már nem a Sharp panel van benne (az BGR elrendezésű volt, igazából homályosabb volt a szöveg), hanem a mezei elterjedt RGB szubpixel elrendezésű. Jelenleg nem kapható, de érdemes lehet kivárni ha nem sürgős.

(#131006) Mardi válasza sztivo (#131005) üzenetére


Mardi
tag

Igen, köznen én is kiszúrtam, hogy bból most nem nagyon van sehol itthon, viszont az LG 27gp850-b is tetszik, és abból találtam nem sokkal drágábban, az még belefér a keretbe és sokkal jobb a minőség is, legalábbis ami a gyorsabb (kompetitív FPS) klpmozgást illeti.

(#131007) Furious válasza jbcs (#130998) üzenetére


Furious
tag

Nem értettem félre, csak akkor még nem láttam az ajánlásod mikor megrendeltem. Szóval ha nem jön be az IPS erre, akkor megnézem az általad ajánlott VA paneleseket. ;)

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#131008) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Keresek 32"-es monitor játékra. Jelenleg van egy 32"-es Samsung Odusseya, viszont ez csak 144hz.

Jó lenne ha tudná a 180 vagy 240hz-t. Árban kb.: 200e Ft-ig mennék el. Az ívelt kialakítás tetszik, ez maradhatna is. DisplayPort lenne a csatlakozás.
Gpu az egy 3090Ti. Freesync elég, Gsync-es monitorra nem hiszem hogy lenne pénzem. HDR, érintőképernyő nem érdekel. Egyenként hasonló monitor jó lenne, mint a mostani csak nagyobb hz-el. :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#131009) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Nem először teszem fel a kérdést csak egyszerűen nem szeretnék rosszul dönteni.
Valakinek van tapasztalata az alábbi monitorral [Samsung G7 NEO G70NC] vagy [ASUS Strix XG43UQ] kapcsolatban, vagy ami hasonlóan nagy 43" és persze nem TV :))hanem gamer ! Rengeteg fórumot böngésztem át és megoszlanak a vélemények. Többnyire pc-n játszanék vele RTX4090-el, a maradék %-ban pedig netflix és néha konzoloznék vele.
Nem várom el,hogy egy G8 Neo szintjét hozza de azt sem szeretném,hogy egy kalap kaki legyen.

Spec: 3840x2160, 1ms, 144hz, 43", VA panel csak nem lehet rossz játék alatt, főleg konzolhoz ajánlják,.de PC-n is használható. Az alábbi játékokkal szoktam PC-n játszani: Diablo, Escape from Tarkov, BeamNG, Hunt Showdown, Outlast Trials, World of Tanks stb...) ebből 2 játék van ami FPS és online az pedig a Hunt Showdown és a Tarkov.
Mit gondoltok? Engedjem el és keressek valami kisebb 240hz körüli monitort? Viszont azt is olvastam,hogy felesleges a 240hz 4K-ban ugyanis az RTX4090 kis sem tudja hajtani maximálisan a 240hz-et, akkor meg minek ilyen baszó monitor? Nem esportolok, mondhatni hobbi szinten tolom az FPS játékokat is.
Mit csináljak? Esküszöm a monitor választásnál nincs rosszabb! :N

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#131010) Asycid


Asycid
tag

Sziasztok!

Erről a monitorról vannak személyes tapasztalatok?
IIYAMA G-MASTER GB2470HSU-B1

Amit net-szerte találtam review-kat, nagyon felemásak: egyik agyondicséri, a másik meg azt mondja, hogy ócska...

(#131011) syIex válasza Cimbee (#131009) üzenetére


syIex
veterán

Azt tudom tanácsolni, hogy magánszemélyként vásárold meg az általad linkeltet és, ha mégsem jönne be akkor el tudsz állni tőle. Ha meg igen, akkor jó. :D
Én az újabba G7-et venném ami 165 Hz és 32", de amennyiben neked a 43" is kényelmes akkor jó választás lehet. Bár ennyiért én már OLED C2-t vennék, kevesebb Hz, de az OLED kárpótol érte, ha meg tudod szokni azt a méretet! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#131012) xDarkBoyx


xDarkBoyx
csendes tag

Helló!

Volna egy 32"-es ívelt monitorom. Keresnék hozzá álványt asztalra való rögzítősset. Min 8kg teherbírásút. 20-30 ezer menne rá.

(#131013) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100.000-150.000 Ft környékén (de nem annyira számít az ár)
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27 vagy 32 col - 2K - 144/165 hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Kockulásra és HO melóra :)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Geforce Gigaybte RTX 3060 Ti Gaming OC pro
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Displayport 1.2-m van
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban állítható

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#131014) Cimbee válasza syIex (#131011) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Kipróbálom akkor :R

Cimbee

(#131015) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok,

alapvetően az otthoni monitoromat keresném, napi 8 óra home office használatra, hobbi képszerkesztésre, és Minecraftra :)

Kiemelten fontos lenne a KVM switch, hogy a céges laptopot rá tudjam tolni egy kábellel, szeretném az asztali kábelhalmot a monitor állványába száműzni (BT billentyűzet és egér).

Nagyon tetszene a Samsung G7 (ami ívelt és nem IPS), de nincs benne KVM :O . Illetve a Dell KVM képessége tetszik, viszont ott nem nagyon látok 60 Hz felett monitort.

Összességében: IPS a képvisszaadás miatt, a magas képfrissítést a HO miatt gondoltam, de ha vannak más szempontok, nem ragaszkodom a sajátjaimhoz.
Egy igényes monitort szeretnék.

Köszönöm.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
200 000 Ft (számít az ár, de ha minden egyben van a gépben, akkor lehet feljebb)
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27-32, 1440p, 144 Hz felett, 16:9 képarány.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS (illetve ami a színvisszaadásra alkalmasabb).
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Nincs tapasztalatom. 16:9 esetén inkább sík.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Irodai, kép készítés, játék.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?

RTX 4060-ra készülök, GSYNC
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)

KVM switch, Type-C & Thunderbolt, USB-hub, DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Itt a kábelmenedzsment lenne lényeges, és a magasság állítás.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#131016) sztivo válasza Terapeuta (#131015) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Sok választás nincs idehaza, Gigabyte M27Q vagy M32Q :)

(#131017) hevepapa válasza Asycid (#131010) üzenetére


hevepapa
senior tag

Lehet hogy ennél is az van az IPS panellal, mint annál a Samsung monitornál amivel szemezgettem nemrég: az egyik széria jó, a másik meg problémás.

(#131018) Cimbee válasza syIex (#131011) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Utolsó-utolsó kérdésem erről mi a véleményed? [link] :R PC-re,PS5-re

Cimbee

(#131019) sztivo válasza Cimbee (#131018) üzenetére


sztivo
Topikgazda

A link nem tartalmaz "linket" :DDD

(#131020) Executioner válasza sztivo (#131019) üzenetére


Executioner
tag

48GQ900-B

Exec

(#131021) Asycid válasza hevepapa (#131017) üzenetére


Asycid
tag

Vagyis ha Oazistol rendelném, akkor ajánlott lenne kérni tőlük,hogy tekintsenek rá? (persze nyilván exta kltsg.)

Néztem még az AOC, ASUS, Gigabyte hasonló árú monitorait, de nem tetszik az overshoot, nagyon érzékeny rá a szemem. Ennél, ahogy azt az egy tesztet láttam, nem volt ilyen szembetűnő az ufo-s teszt fotóin.

(#131022) Cimbee válasza sztivo (#131019) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Bocsi :N

Na szóval ezt PC-re és PS5-re mennyi ajánlanátok?
[link] 48" 3840x2160, 0.1MS , 138HZ, OLED, 138HZ

PC-n egy RTX4090-el használnám.

Picivel több mint 1 méter távolságra lenne tőlem
:R

Vagy inkább ez? [link]. 43", 3840X2160, 1MS, miniLED, 144HZ

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#131023) Asycid válasza Asycid (#131021) üzenetére


Asycid
tag

Ó... közben eltájolódtam, azóta már a Dell g2422hs -t néztem, csak most olvastam vissza, hogy a liyama-t irtam ide :F

Szóval Dell g2422hs -re gondoltam, na.

[ Szerkesztve ]

(#131024) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
+/- 200 000
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" min. 144Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, VA
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
inkáb sík de ajanlattol fugg
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játek (F1, Fifa, Gta) + bongeszes
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RTX 4070
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DispalyPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Fontos számomra a felhasznalas alapjan?
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nem lényeges

:R

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#131025) hevepapa válasza Asycid (#131021) üzenetére


hevepapa
senior tag

Beszélj velük van-e ilyenre mód. A tapasztalatom szerint korrekt és segítőkész cég.

(#131026) Elderath


Elderath
őstag

Na eldöntöttem, a 27es LG OLED lett a befutó mégiscsak. Sokat vaciláltam 3 OLED monitor között, de LGben bízom a legjobban, ha OLEDről van szó

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#131027) syIex válasza Cimbee (#131022) üzenetére


syIex
veterán

Továbbra is csak azt tudom tanácsolni amit előtte. Rendeld meg és nézd meg, hogy neked nem e nagy. Ha jó akkor jackpot. Nekem a 42” is nagy volt és alig tudtam megszokni aztán amikor lejjebb váltottam kisebbre felüdülés volt.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#131028) iszoke


iszoke
senior tag

Reddit mennyire tekinthető megbízható információforrásnak, ha monitorokról van szó? Találtam egy gyűjtőtémát, ami elég aggasztó számban mutat embereket valamilyen hibával.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#131029) Hgyuri013


Hgyuri013
csendes tag

Sziasztok,

Új monitort vennék az xbox series x-emhez, de néha home office céljából is használnám laptoppal. Pár dolgot már leszűkítettem (27-es, IPS főleg, legyen állítható + tudom hogy gyenge monitor hangszóró, de semminél jobb). Vannak jelöltjeim a fórum, illetve saját kutatás alapján is, de nem igazán tudok dönteni:

27" ASUS TUF GAMING VG27AQ
27" Lenovo Legion Y27-30
BENQ Mobiuz EX270M
GIGABYTE M27Q-EK

Tudom, hogy az ASUS erre a célra top ajánlás itt pl., illetve a Gigabytet pl. a külföldi oldalak javasolják kifejezetten nextgen konzolhoz, de nekem kifejezetten bejön a legion design is, jellemzőkre is tudja amit kell, csak kevésbé ismert.

Érdekelne, hogy nálatok mi a befutó/vélemény?

Köszi! :R

(#131030) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Mennyire rossz valasztas 2023-ban egy VA paneles 27" 1440p monitor? Grafikai munkakat nem vegzek amihez az IPS biztos jobb valasztas de sima bongeszes filmezes jatekra rgy VA panel nem jobb valasztas? En azt szeretem ha a fekete tenyleg fekete es hat a VA panelnal sokkal szebb mint az IPS-nel. Nem egy OLED szint de azert kozelit. Vagy manapsag mar van IPS panel is olyan szinten tenyleg fekete a fekete?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#131031) iszoke válasza mSchumi87 (#131030) üzenetére


iszoke
senior tag

IPS kontrasztja sose fogja utolárni a VA-t, viszont az utóbbinak bőven van annyi hátulütője, hogy ne lehessen jobbnak titulálni, egyebek mellett csíkozódás.

(#131032) sztivo válasza iszoke (#131031) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Mi csíkozódik? :U

(#131033) sztivo válasza Hgyuri013 (#131029) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Lenovot tenném a legvégére, szimplán mert nem terjedt el a márka (ennek megvannak az okai [nem hozza azt a szintet, mint a konkurencia, ettől még lehet jó]), többi mind jó választás. Esetleg még az LG modelljei 27GP850/GN850.

mSchumi87
Az általad említett játékokra nyugodtan vehetsz VA-t is ;)

[ Szerkesztve ]

(#131034) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!
11 éves gyermek számára lenne első monitorként. 27" fullhd-t néztem ki, ~50k értékben. Van erre most valami best buy ajánlat esetleg?
Ilyesmi lenne a kinézett modell!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
50k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27", fullhd
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, de gondolom ebben az árszegmensben majdnem mindegy, ami jó ajánlatnak nevezhető.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Általános, gyermek részére.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
laptopról lesz meghajtva
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI leginkább
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Amit a keretösszeg enged

[ Szerkesztve ]

(#131035) Luck Dragon válasza rolkaDb (#131034) üzenetére

27”-os méretre nem igazán szoktuk ajánlani FHD felbontást . , mert azt tapasztaltuk, hogy számotokra pixeles a megjelenítés .
Azt javaslom, hogy 24”-os FHD tessék választani,

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131036) Mardi


Mardi
tag

Az LG 27gp850-b és az LG27gp850p-b között van technológiai különbség? Külföldi fórumon azt írták, hogy az egyik sima a másik meg nano IPS paneles, itt pedig azt, hogy a p magasabb energiabesorolást jelent,a kettő összefügg? Árban nem borzasztó a különbség.

(#131037) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Sajnos elhalálozott az AOC q3279vwfd8 monitorom. E helyett szeretnék most venni valamit. Munkára van főleg használva. Felbontásban a QHD-ról szeretnék 4K-ra lépni, és nem túl drágán megúszni ezt a kényszerhelyzetet. 120.000-150.000 Ft-ig maximum.

Két típust néztem ki:

LG 32UN650-W
Samsung ViewFinity S8 S32B800PXU

A samsungot most jó áron találtam.

Van más opció amit ajánlanátok?

Köszi a segítséget! :R

(#131038) rolkaDb válasza Luck Dragon (#131035) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Köszönöm a választ és a segítséget! :R
Elmegyek valamelyik boltba megnézni milyen a 27" fullhd, ha nem megfelelő, marad a 24"!

Illetve, van bevállt és megbízható márka/típus 24" fullhd-ban?

[ Szerkesztve ]

(#131039) Luck Dragon válasza Mardi (#131036) üzenetére

Kettő között összesen azt jelenti, de a többi LG modell esetében is ,amiben látsz egy P-betűt abban az új energiatakarékos tápegységgel szerelt kivitel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131040) Luck Dragon válasza hkari (#131037) üzenetére

Ebben az esetben LG szavaznék.
Ebben az árkategóriában nem is nagyon van más amit szívesen mondanék.
Esetleg kisebb átmérőben a Dell S2722QC modelljét,.

Azt megkérdezhetem, hogyan halt meg az Aoc monitor? (kíváncsiság)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131041) hkari válasza Luck Dragon (#131040) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :) Akkor lecsapok egyre majd.

Egyik pillanatról a másikra elment a képe. Ha kikapcsolom aztán be, akkor egy pillanatra látszik az asztalom, de utána egyből elsötétedik. Érdemes megnézetni szerinted? Nem sok jó tapasztalatom van szerelőkkel kacsolatban azért gondoltam egyből cserére :)

[ Szerkesztve ]

(#131042) Luck Dragon válasza hkari (#131041) üzenetére

Másik tápcsatlakozókábel cseréje? / HDMI kábel csere?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131043) hkari válasza Luck Dragon (#131042) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos nem oldotta meg, sőt másik forrásról is ez a tünet :(

(#131044) Luck Dragon válasza hkari (#131043) üzenetére

OSD-n belül gyári visszaállítás?
Ha az sem akkor el kell engedni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131045) hkari válasza Luck Dragon (#131044) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos maga az OSD sem jön be, és nem csak a háttérvilágítás hiányzik, mert lámpával sem látszik semmi :(

(#131046) Luck Dragon válasza hkari (#131045) üzenetére

Ha a hátlapot megütöd (kocogtatás), mi történik a panel esetében?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131047) hkari válasza Luck Dragon (#131046) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos semmit :(

(#131048) hkari


hkari
őstag

Esetleg a LG 32UN550-W? Szemből nézem, szóval a kisebb betekintési szög nem zavar. Színek azért tudják azt amit az IPS? VA panelem még soha sem volt :)

(#131049) sztivo válasza hkari (#131048) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Nagyjából tudja, nem egy TN azért, viszont kontrasztban a legjobb.

(#131050) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Egy hétvégi áramszünet óta nem kapcsol be a 10 éve tökéletesen működő Dell U2312HM monitorom, ezért itt az ideje a váltásnak. (Egyébként lenne értelme javítgatni, vagy már nem ér annyit az egész? )

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100-150.000 Ft ,de ha sokkal jobb ajánlat van, akkor max 200.000 Ft.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? 27-32 közt és fontos a 4K 2160p (3840X2160) Hz -> ami kijön ebből az árból.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS (OLED lenne a legjobb, de az biztos nincs 150-200.000 Ft kategóriában...)
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) Általános, irodai (főleg excel) és játék. Film egyáltalán nem, arra van egy LG OLED TV.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RTX4070 lesz nemsokára, ehhez kellene a 4K monitor.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál?
1 Displayport vagy 1 HDMI bőven elég.
8, Fontos számodra a HDR funkció ? Igen, mindenképpen.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? Elég, ha a magasság állítható.

Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.