Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Joe123 válasza Bossp (#90993) üzenetére


Joe123
aktív tag

Abból a négy paraméterből (IPS, 1ms, 144Hz, 3000:1 kontraszt) szerintem maximum kettő lehet igaz - főleg ennyiért.

(#91002) Franklin válasza Joe123 (#91001) üzenetére


Franklin
addikt

Egyik fórumtag vett egy ilyet, az IPS és a 144 Hz megvan, a másik kettőt nem tudta lemérni.

(#91003) MCGaiwer válasza Brekk (#90999) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Köszi,

ajánlották még a Dell P2419H -t ez is kb egy kategória az S-el?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91004) solfilo válasza AxBattler (#90249) üzenetére


solfilo
veterán

Megérkezett az Acer Nitro VG270bmiix, 48-75Hz a FreeSync range. :)

Oázisnak nagy piros pont a rugalmasságért és a segítőkészségért! :R

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#91005) Joe123 válasza Franklin (#91002) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ha IPS, akkor az 1ms-nél engem csak a 3000-es kontraszt lepne meg jobban, mivel tudtommal a méregdrága EIZO-kba rakott Pana IPS-ek is csak 1500-at tudnak.

(#91006) AxBattler válasza solfilo (#91004) üzenetére


AxBattler
félisten

Valszeg' a kisebbeknek is ugyanennyi... Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91007) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Sajnos a mai nap azt hiszem elkezdte a végét járni a Dell U2312HM monitorom. Bal oldalán elkezdett vibrálni, hullámozni a kép, mintha interlaced lenne és a szélén erősen rózsaszínes, majd a kép közepe felé a jelenség gyengül és normális lesz.
Elképzelhető, hogy egy szobai álló hangfal miatt lehet ez, ami mellette van évek óta úgy 10 cm-re? LCD-kre úgy tudom nincs ezeknek hatása.

Lényeg a lényeg, hogy mit tudnátok ajánlani 23-27 col méret között, ami legalább azt tudja, mint ez a monitor?

Ilyen a képe.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#91008) gabber01 válasza gabber01 (#91007) üzenetére


gabber01
addikt

Dell P2319H

vagy

Dell U2417H

vagy

Dell U2414H

közül melyik lenne a jobb választás?
Illetve ezeken kívül van-e esetleg ami jobb vétel?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#91009) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

dual monitor kart tud valaki ajánlani? nem kell két külön kar, elég egy, ami vízszintesen 2 monitort tud tartani.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91010) Tsebacsi válasza gabber01 (#91008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

P2419H még de valszeg az lesz a legdrágább.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91011) gabber01 válasza Tsebacsi (#91010) üzenetére


gabber01
addikt

Tehát ez, illetve az általam felsoroltak mondjuk a favoritok ebben a kategóriában?

Egyébként az eredeti kérdésemre van ötlet? Az hogy ilyen jelenséget produkál az nem lehet a közel lévő hangszórótól? Illetve elképzelhető, hogy a videokártya okozza? Vagy ezek a monitorok így halódnak meg? Egyébként már elég régóta "cicergett", de ezt több helyen olvastam hogy "normális", egyszerűen ilyen az elektromos felépítése.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#91012) gabber01 válasza Tsebacsi (#91010) üzenetére


gabber01
addikt

Ezek amúgy mind PWM mentesek?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#91013) Tsebacsi válasza gabber01 (#91011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A foltosodás sajnos LCD hiba szokott lenni, az újabb monitorok pedig már majdnem mind (sőt mind) Flickr free monitorok, azaz nincs vibrálás. Nem hiszem hogy hangszóró lenne a ludas.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91014) -Ben-


-Ben-
veterán

IPS panel esetében mennyire számít normálisnak, ha balról nézve fakóbbak a színek, mint jobbról? Tehát kb. ugyanannyit mozdulok jobbra, mint balra, de míg jobbról szinte ugyanolyanok a színek, addig balról eléggé másak.

(#91015) Piroseva


Piroseva
újonc

Sziasztok,

képszerkesztéshez keresgélek AdobeRGB színmegjelenítésű monitort.

Ár: 200.000 forint körül

Napi 2-3 órát fogom használni stock fotók szerkesztésénél. Eddig a következő két típust néztem:

DELL ULTRASHARP UP2716D
BenQ SW2700PT

[link]
[link]

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mi lenne a legjobb választás, illetve PC-t is most állítok össze, így van-e valami ami a monitorral összefüggésbe fontos lehet magánál a PC-nél.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#91016) AxBattler válasza gabber01 (#91007) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem Dell P2417H, P2419H - amelyiknek jobban bejön a dizájnja.
Nagyobban pedig ott a P2717H, P2719H... ;)

(#91011) gabber01
Ár / érték arányban, átlagos felhasználásra ezek szvsz a legjobbak, ha maradni szeretnél Dell-nél... de pl. ott az AOC I2490PXQU/BT is.

(#91012) gabber01
A 14-es széria óta mind PWM mentes.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91017) gabber01 válasza AxBattler (#91016) üzenetére


gabber01
addikt

U-szériát hogy hogy nem említetted a P ellenében? Egyáltalán mi az amivel az U több vagy jobb?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#91018) Kirir


Kirir
tag

Szeretnék vásárolni egy nagy képernyőjű monitort. Filmeket néznék rajta (nincs TV-m), dolgoznék, office, excel, outlook, chrome és még egyéb más szoftvereket egyszerre használok. A játékról leszoktam, lehet, hogy a jövőben előfordulhat, de akkor sem fps. IPS panelben és 4k-ban gondolkodom. Nagy asztalom van, tudom 90-100 cm-ről nézni. Eddig két termék tűnik jónak:
LG 43UD79-B
Viewsonic VX4380-4K

Jelenleg egy Samsung T260 típusú monitort használok, régóta megvan. Akkor többen azt mondták, hogy túl nagy. Valóban igazuk volt, legalább 2-3 hétig, aztán megszoktam, majd egy ideje már kicsi.
A lényeg, van valakinek tapasztalata a megadott két monitorral kapcsolatban, különösen a Viewsonic-kal, illetve nyitott vagyok egyéb más termékre is, nem ragaszkodom a két márkához és típushoz?
Pénzösszegben bruttó 220, de ha 10-20 ezerrel több, még belefér.

(#91019) AxBattler válasza gabber01 (#91017) üzenetére


AxBattler
félisten

A Dell U2312HM a P2314H monitorban él tovább, stb.

U széria a keskeny/rejtett kávás dizájn, és a jobb színhűség, képminőség miatt drágább (pl. U2417H kalibrálás után 100% sRGB színteret tud, addig a P2417H jóval kevesebbet).

Általános felhasználásra szvsz a P simán elég, de ha otthon grafikuskodsz, akkor egy kalibrált U2415, U2515H, U2715H inkább ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91020) gabber01 válasza AxBattler (#91019) üzenetére


gabber01
addikt

Értem, köszönöm.

Csak átlagfelhasználás, semmi extra úgyhogy egy P teljesen jó lesz nekem. ;)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#91021) Mamuska válasza Piroseva (#91015) üzenetére


Mamuska
őstag

Eizo cs2420-at is megnézheted. Egy olcsó Quadro, Radeon Pro kártyát esetleg betehetsz a gépbe.

(#91022) Mamuska válasza Brekk (#90978) üzenetére


Mamuska
őstag

Elég jó áron van. :K

(#91023) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sárcok végső döntéshez kérnék segítséget, pro-kontra, ami belefér:

- ACER NITRO VG240YBMIIX

- AOC I2490PXQU/BT

Az AOC azért tetszik, mert a színe :DDD És mert magasságban állítható, van rajta USB hub.
Az Acer pedig 75Hz 1ms, már ha ennek van valami érdemi haszna egyáltalán.

Játék heti 1-2 alkalom, FPS és autóverseny, nem pro hardcore szinten.

Köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91024) AxBattler válasza Tsebacsi (#91023) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a cél a profibb / dizájnosabb megjelenés, eddig hiányzott az állítható kar, és nem zavart a 60Hz az U2312H-n, akkor AOC.
Ha később picit komolyabb fotós / grafikus munkára is használnád, akkor egy kalibrált AOC.
Ha néhol már zavar a 60Hz, később kihasználnád a Freesync-et, vagy konzolt, Xbox-ot is kötnél rá, akkor ACER.

Szívesen! :D

(#91020) gabber01
Jó döntés!
És ha hasonlóan hosszú távra tervezel, akkor minimum 24"-t mondanék.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91025) Tsebacsi válasza AxBattler (#91024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

2311H van, azt mintha lehetne magasságban állítani, bár... Szóval képügyileg az AOC jobbnak mondható? Illetve érzésem szerint arra utalsz, hogy 60 és 75Hz között vajmi kevés differencia van, úgymind 1 és 4ms között is. Akkor AOC a favorit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91026) AxBattler válasza Tsebacsi (#91025) üzenetére


AxBattler
félisten

Brekk korábban írta, hogy ezek az AOC-k jók hobbigrafikusodásra.
Hogy az Acer rosszabb, vagy jobb, azt nem tudom, de ez biztos.

Van, aki észrevette a különbséget 60 és 75Hz között...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91027) Tsebacsi válasza AxBattler (#91026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szóval ez amolyan van-van, de elhanyagolható. :)) :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91028) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Ez a monitor filmnézéshez és irodai munkára megfelelő?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#91029) AxBattler válasza Tsebacsi (#91027) üzenetére


AxBattler
félisten

Neked kell tudnod, ahogy azt is, hogy észreveszed-e különbséget a két panel között? ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91030) Mamuska válasza Elar (#91028) üzenetére


Mamuska
őstag

Igen. :)

(#91031) Bossp válasza Tsebacsi (#91027) üzenetére


Bossp
addikt

Én visszatérve 144 Hz-ről a régi 60-ra s ezután a 60-at sikeresen húztam 74-re eléggé észrevenni a difit! Ha bátor vagy abból a 75-ből talán 90-is kijön? Nem tudom ips-ek tuningolhatóak e.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#91032) Tsebacsi válasza Bossp (#91031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ebben nem vagyok profi, a 2311H-t nem sikerült felhúzni, bár az ugye nagyon régi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91033) Bossp válasza Tsebacsi (#91032) üzenetére


Bossp
addikt

én egy 8 éves TN paneles 24"-os Asust húztam. 74-ig megy:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#91034) Cypher7


Cypher7
tag

Sziasztok,

Teljesen laikus vagyok a témában, ezért nem is nagyon bonyolítanám a dolgot, adott két monitor amik többé kevésbé azonos paraméterekkel rendelkeznek, az árkategória is teljesen egyforma. Ti melyiket ajánlanátok inkább? A Philips idei modell a Samsung ha jól tudom kb. két éves. Köszi előre is!

Philips 278E9QJAB
Samsung c27f396fhu

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#91035) chapwees


chapwees
tag

Üdv! 50-70k között keresek 27" FullHD IPS paneles monitort (75hz előny de nem feltétel) 2 HDMI-vel. Javaslat?

(#91036) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Vett már valaki ezek közül esetleg, vagy talált olyan tesztet, ahol a freesync tartományt megemlítik?
Olyat keresnék, ami tudja a 40-75Hz-et és nem érintett az LG 24MP59G-P-nél is jelen lévő fura pixelesedéssel 75Hz-nél.

-Acer Nitro VG240Ybmiix
-LG 24MK600M-B
-Acer Nitro RG240Y
-AOC 24V2Q

Köszi.

(#91037) Tsebacsi válasza chapwees (#91035) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia! Ez :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91038) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, megláttam a Asus ROG Strix XG35VQ -et 600 euróért leárazva, és megis vettem, néha vannak ilyen flash salek.

30 nap a visszaküldési idő, megérte? A VA panel nekem bejön, hirtelen jókat olvastam róla, és valami ultrawide wqhd legalabb 100hz moncsit kerestem. Van ami ehelyett sokkal jobb buy mostanság, 600 euro = 180k huf körül?

(#91039) andris0103


andris0103
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, munkahelyemre szeretnék venni max. 200e Ft értékben.
A monitort legfőképp munkára használnám (AutoCad-ben rajzolok), viszont néha-néha használnám képszerkesztésre is ( Photoshop, Lightroom).
A munka miatt 21:9-es képarányt szeretnék. Hosszas válogatás után két monitorral szemezgetek.
Elsődlegesen az LG 34UM88C-P-t néztem, viszont most ugyanezen az áron fut a Philips BDM3470UP modell is. Kérdésem lenne hogy akinek van tapasztalata egyik-másik, akár mind a kettő modellről, az mit gondol róluk.
Melyiknek jobb a panelje. Tesztet a Philipsről nem igen találtam. Az LG elvileg 99%-os sRGB színtér lefedést tud. A jó sRGB színtér lefedés a képszerkesztés miatt mindenképpen fontos lenne.
A monitort egy ASUS GL553VW-re csatlakoztatnám. GTX 960M 4GB GPU van benne. Ez elég lenne a monitor meghajtásához? Játékra abszolút nem használnám. Kizárólag munka, képszerkesztés, net.

Előre is köszi a válaszokat!

(#91040) martin66


martin66
senior tag

Mi a véleményetek egy ilyen monitor hibával kapcsolatban? (Igy jott vissza garanciából. A garanciába küldés oka más volt.)

(#91041) Tsebacsi válasza martin66 (#91040) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Folt vagy több/csoportos pixel hibának tűnik nekem. Azonnal küldeném vissza hogy ez nem ilyen volt. Előtte képed volt róla mielőtt elment és így kaptad vissza? Az előny lehetne.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91042) OrangeBud


OrangeBud
tag

Hali. 21:9 34" monitort keresek irodai munkára. Évek óra Dell ips monitort nyúzok így továbbra is csak ips-t vennék. Nem tudom hogy ez hülyeség vagy van már valami más jó panel is (photoshop miatt).
Továbbá a felbontás 1080p vs 1440p. A legnagyobb probléma az hogy nem is tudom itt vidéken hol megnézni a különbséget. kb. 200 a keret,de ha az 1440p lényegesen jobb akkor persze a keret bővíthető. Tipp?

(#91043) martin66 válasza Tsebacsi (#91041) üzenetére


martin66
senior tag

Értem. Szerintem vissza kérem a pénzemet, még van1 napom dönteni. -nem tudom mi legyen helyette: Acer ProDesigner PE320QK vagy BenQ PD3200U. 100 fonttak olcsóbb az utóbbi.

(#91044) -Ben- válasza martin66 (#91043) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez milyen monitor? :F

(#91045) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok!

Adott egy config ami lassan 5 éves:
VGA: Asus GTX760 DC2OC-2GD5 kártya
Proci: Intel I5 4670
Alaplap Asus H87 Pro
RAM: 8 giga ddr3 1600

A gép nincs húzva nyúzva, minden gyárin fut.

Ez a konfig egyáltalán ki tudna-e használni egy LG 34UC79G-B monitort? Nem fontos az, hogy max felbontáson és ultrán menjen minden, csak az, hogy a 144 HZ ki legyen használva a 2560*1080-as felbontáson.

A későbbiekben nyilván lenne hozzá egy újabb vas is, de egyszerre nem fog menni. Gamer monitornak lenne használva.

(#91046) martin66 válasza -Ben- (#91044) üzenetére


martin66
senior tag

acer bm320
300k-s monitor.

(#91047) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

hibás fórum, törlést kérnék.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91048) chapwees válasza Tsebacsi (#91037) üzenetére


chapwees
tag

Köszönöm. :))

(#91049) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Talán itt tud valaki segíteni. Vettem egy Asus Pg348q-t és kellene hozzá egy mount. Ilyesmi féle, de nem találtam olyant ami 34 zoll-hoz jó lenne :F

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#91050) -Ben-


-Ben-
veterán

?? :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.