Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) gyuszmo1 válasza Casanova* (#20998) üzenetére


gyuszmo1
tag

én a pár ezer forint különbség miatt gondolkodok a 23" ban.van ennek valami igazságalapja hogy szebb a képe a 22"os nak? mivel magyarázható?

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21002) vlagyi


vlagyi
csendes tag

Sziasztok!
23" monitort szeretnék vásárolni.Kinéztem magamnak két 23" LG monitort. Melyik a jobb és melyiknek van szebb képe?Vagy milyen márkájú monitort ajánltok max 50e ft é?Nekem filmre és játékra kellene föleg?
LG 2351VR vagy LG IPS235V :D

(#21003) El Kebir válasza gyuszmo1 (#21001) üzenetére


El Kebir
őstag

nem nagyon van, annyi csak, hogy ugyanazt a felbontást nem látod "annyira" pixelesnek, de csak azért mert minden apróbb, tehát semmit se látsz rajta jól, a hibákat sem :D, ha meg növeled a szövegméretet, ikonmértet, stb, akkor az interpoláció miatt homályosabb életlenebb lesz a képe (mivel nem tudod a pixelszám egész számú többszörösével növeli, mert úgy már túl nagy lenne)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#21004) vond válasza gyuszmo1 (#21001) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az első hozzászólásban benne van, hogy melyik miben jobb...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#21005) gyuszmo1 válasza El Kebir (#21003) üzenetére


gyuszmo1
tag

(#21003) El Kebir :köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásod,remélem nem olyan nagy a különbség.

(#21004) vond :neked meg csak annyit mondok hogy ezért kár volt koptatnod a billentyűzetet.miből gondolod hogy nem olvastam? hol van benne amire kíváncsi voltam?

[ Szerkesztve ]

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21006) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Hali , na úgy döntöttem , hogy a DELL monitor lesz valóban a megfelelő , na meg ti is közrejátszottatok , és meggyőztetek , konkrétan ezt akarnám megvenni Dell UltraSharp U2312HM , most már csak valami bolt kellene ahonnan betudom szerezni , ha tudtok valami korrekt boltot az jó lenne , mert én pcx , lambdacomputer-nél szoktam vásárolni , de ott nincs.

(#21007) Isual válasza gyuszmo1 (#21005) üzenetére


Isual
veterán

a végén, a linkeknél "Dell U2212HM vs Dell U2312HM" ;)

(#21006) GrG1210: ajánlott üzletek: No1, No2 - mindkét helyen profi, szakértő emberek vannak és ajánlott a monitor pixelgaranciával és kalibrálással való vásárlása, ha belefér (pár ezer Ft-os felár ellenében)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21008) gyuszmo1 válasza Isual (#21007) üzenetére


gyuszmo1
tag

azt is olvastam de nem összegezted hogy mégis melyik a jobb és ezért bátorkodtam más véleményét is kikérni.(érvek ellenérvek)

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21009) GrG1210 válasza Isual (#21007) üzenetére


GrG1210
aktív tag

Kösz a tippet , érdemes a kalibrálással való vásárlás , vagy az mit takar pontosan? a pixelgarancia az meg mindig jól jön.

(#21010) Isual válasza gyuszmo1 (#21008) üzenetére


Isual
veterán

Nem is összegezhetem, az csak egy objektív összehasonlítás, de kis gógyival érezhető, hogy melyik a jobb. De segítek rajtad, az U2212HM a jobb!
Így megfelel? :U

(#21009) GrG1210: ajánlott a kalibráció - hogy mi az --> első hsz linkek

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21011) GrG1210 válasza Isual (#21010) üzenetére


GrG1210
aktív tag

Akkor az gondolom azzal jár , hogy a boltban felbontják , és beállítják ők?
ergo nem (origi)-t kapok...

(#21012) Isual válasza GrG1210 (#21011) üzenetére


Isual
veterán

"ergo nem (origi)-t kapok..." - ennek nincs értelme
Igen, természetesen azzal jár, de be is mehetsz és végignézheted bontástól a kalibráció végéig, ha ilyen bizalmatlan vagy. Egyébiránt meg épp azért linkeltem a két fenti boltot, mert a szakértelem mellett a korrektség is erényük, megbízható bolt mindkettő, ezt garantálom neked.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21013) vond válasza gyuszmo1 (#21005) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abból gondoltam, hogy nem olvastad, hogy ezek után még megkérdezed, hogy miért jobb a kisebb UltraSharp... A billentyűzetemért meg ne aggódj, bírja még a strapát, akkor és annyit koptatom, amennyit akarom... És most sem idiótaságot írtam, csak segíteni akartam...

Egyébként azon mit nem lehet érteni, hogy jobb/mélyebb a fekete, jóval magasabb a kontrasztarány, és sokkal jobban le tudod szabályozni a fényerőt? Ezeken kívül talán még a háttérvilágítás egyenletessége is jobb a 2212-esben...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#21014) gyuszmo1 válasza Isual (#21010) üzenetére


gyuszmo1
tag

akkor gondolom nekem nincs annyi gógyim, de sebaj mert nem lehet mindenik mindenben a toppon(ezért van a fórum)így én sem vagyok otthon a "maltertémában"engem is most azért foglalkoztat mert vásárlás előtt állok utána pedig nem fogok és nem is akarok vele foglalkozni.

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21015) stranger28 válasza GrG1210 (#21011) üzenetére


stranger28
addikt

Ne aggódj, szar helyet nem ajánlanánk. Az meg, hogy előtted már felbontotta valaki... :)

(#21016) gyuszmo1 válasza vond (#21013) üzenetére


gyuszmo1
tag

ami nektek egyértelmű az egy laikusnak nem biztos hogy az!

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21017) Isual válasza gyuszmo1 (#21016) üzenetére


Isual
veterán

De mostmár minden tiszta akkor? Vagy van egyéb kérdés vmiről, amit még nem értesz? Mostmár ne kímélj bennünket! ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21018) El Kebir válasza vond (#21013) üzenetére


El Kebir
őstag

Ezek tényleg előnyök, de azért ezeknek nagyobb szórása is lehet, az egyes konkrét monitoroknál.

Én csak a kisebb képátló azonos felbontás dillemára koncentráltam, nekem nem tetszik az a pixelméret, mert az általános betűméretekhez kicsi, de nem eléggé kicsi. :) (a nem pixelpontos, nagyítás, AA-s effektek, betűvonalakról csak annyit, hogy felkavarja a gyomrom és tartalmának nem rendeltetésszerű ürítésére ingerel.)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#21019) schawo válasza El Kebir (#21018) üzenetére


schawo
titán

hogy felkavarja a gyomrom és tartalmának nem rendeltetésszerű ürítésére ingerel
Ezzel én is pont így vagyok :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21020) gyuszmo1 válasza Isual (#21017) üzenetére


gyuszmo1
tag

így már hogy ki lettem oktatva,minden tiszta! Tanár úr!!!!kérek engedélyt meghunyászkodik!!!!! :P

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21021) stranger28 válasza SOAD19 (#20995) üzenetére


stranger28
addikt

Ne félj tőle, nem harap. 1 perctől nézzed, ha az elejét nem bírod. Egy darabig. :DDD

Jézusom, az ott középen milyen nemű? :D

[ Szerkesztve ]

(#21022) Isual válasza gyuszmo1 (#21020) üzenetére


Isual
veterán

(#21018) El Kebir : egyedül a háttérvilágítás egyenletességében (esetleges bevilágításokban) lehetnem szvsz szórások, a kontraszt és a fényerőszabályozás jobbára ugyanolyan jó - legalábbis a 23-as tesóhoz képest mindenképpen. Az meg, hogy 50 vagy 60cd/m2-re tudod leszabályozni - az U2312HM 100-110-éhez képest - szerintem olyan mindegy... 80 alatt szvsz már jó éjszaka is.

ó, csak tessék! hamár okosan felajánlod, ilyenkor illik elfogadni azthiszem... ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21023) El Kebir válasza El Kebir (#21018) üzenetére


El Kebir
őstag

Áhhh... "dillemára"

....a "koncetrálásra" koncentráltam, és így kimaradt a dilemma... :((

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#21024) gyuszmo1 válasza Isual (#21022) üzenetére


gyuszmo1
tag

de ahogy most olvasom nem mindenki van veletek egy véleményen. akkor most hogy is van ez? akkor mégsem ennyire egyértelmű a dolog? ;]

[ Szerkesztve ]

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21025) SOAD19 válasza stranger28 (#21021) üzenetére


SOAD19
addikt

Jó, na! De érthető, hogy megriadok, ha ilyet hallok, mivel mostanában finomabb dolgokat is hallgatok (keményebb rockot,metált abszolúte nem már :B ), mint pl ezt stílszerűen.

Újra belehallgattam az általad linkelt számba, de kiráz a hideg a hangjától. Mondjuk sose bírtam az ilyen éneklési módozatot, maximum Serj szerű hörgés jött be anno is.
Akkor jöjjön egy kis esti mese tőle: [link] Bár, itt inkább visítozgat :DDD .
Remélem nem álmodtok rosszat a kliptől. :))

(#21026) Isual válasza gyuszmo1 (#21024) üzenetére


Isual
veterán

Ha El Kebirre gondolsz, akkor ő is egy véleményen van velünk (csak még nem tudja :D), csak lehet nem volt tisztában ezelőtt a kontrasztot és a fényerőszabályozást érintő aspektusokkal, s így csak a kisebb pixelméretre koncentrált, mint "egyetlen" pozitívum a 22-es mellet. Én viszont azt nem értem, hogy ha el tetszett dönteni, hogy a 23-ast veszi ha esik, ha fúj memáméne ha csak annyival drágább, akkor mi a fészkes fenéért kínlódsz te itt velünk mert úgyse tudunk meggyőzni, hogy a 22-es jobban sikerült darab és csak kötözködöl már itt egy ideje...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21027) El Kebir válasza Isual (#21026) üzenetére


El Kebir
őstag

" (csak még nem tudja )"

Hmmm, szóltatok már végre a Dellnek, hogy nekem is küldjön apanázst? ;] :P

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#21028) Isual válasza El Kebir (#21027) üzenetére


Isual
veterán

Ne aggódj, nem hagyunk ki a jóból! :D ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21029) gyuszmo1 válasza Isual (#21028) üzenetére


gyuszmo1
tag

nem csak ő osztja azt a véleményt. :U

[ Szerkesztve ]

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21030) Isual válasza gyuszmo1 (#21029) üzenetére


Isual
veterán

nem ez a lényeg (egyébként természetesen nekünk van igazunk ;] ), tudsz mindent, cselekedj belátásod szerint és ne velünk pereskedj mint egy durcás kisgyerek mert nem simogattuk meg a fejed, hogy igen jól látod, az a legjobb, irány a bolt, nincs nyitott kérdés...

egyébként úgy van, ahogy schawo is mondja, a 2312-vel is nagyon jól jársz, csak a 22-essel egy picit jobban. senki se haragszik meg, ha a 23-ast veszed, de ha még itt cibálod a fülünket feleslegesen arra lehet igen :D :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21031) schawo válasza gyuszmo1 (#21029) üzenetére


schawo
titán

Bármelyiket is veszed, nagyon rosszul nem járhatsz. Én is a 22-est venném, mert a 23-as jó, de nem elég jó sok dologban. Ezért is vettem a 24-est jóval drágábban, mert nem volt kedvem együtt élni a 23-as hibáival (most a 24-es hibáival élek együtt ;]).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21032) gyuszmo1 válasza Isual (#21030) üzenetére


gyuszmo1
tag

"egyébként természetesen nekünk van igazunk"
de nem vagytok egy kicsit elfogultak? az nem lehet hogy más márka is labdába rúghat a Dell en kívül 22" 23"-os monitorok terén hisz az LG gyártja a panelt a Dell nek?

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21033) Isual válasza gyuszmo1 (#21032) üzenetére


Isual
veterán

"de nem vagytok egy kicsit elfogultak? " - (alaptalanul) nem, vagy ha igen, akkor okkal, jogosan. "az nem lehet hogy más márka is labdába rúghat a Dell en kívül 22" 23"-os monitorok terén" - az ár/érték arányt szem előtt tartva: nem.

(#21034) HeavyToys : ez egy on-topic hsz, ne rakd off-ba (feleslegesen) ;)
Azt el is hiszem neked, olyan átlagos lett a 23-as modellje. De sztem rosszabbnak sem kéne, hogy rosszabb legyen a képe a Philipsétől. Mondjuk te innen már nyilván elfogult vagy. Az U2212HM meg nagyon el lett találva :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21034) HeavyToys válasza gyuszmo1 (#21032) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Gondolom a Dell-re vonatkozó garanciális feltételek, is sokat nyomnak a latba. Illetve, hogy a panelen kívül, a körülötte lévő elektronika is nagyon fontos ám. Szerintem ebben is jobban teljesít a Dell. 22-colos modell tuti nagyon jó, 24-est nem láttam, elmondások alapján az is.

De...én megnéztem a 2212-őt és a 2312-őt egymás mellett, aztán rákérdeztem itt a fórumon is, hogy LG IPS 236-os ról érdemes-e váltani. Aztán váltottam, Philips 237E-lett belőle, szintén IPS panelos.

A 22-es méret nekem kicsi volt, árban pedig ehhez nagyon kedvező feltételek mellett jutottam hozzá és mellette nekem, hangsúlyozom nekem, nem volt rosszabb a képe a 2312-es Dell-től.

Isual: 2312-őt és az általam említett Philips-et összehasonlítva, szerintem nem nyer a Dell. A 22-es méretben nagyon erős, de 23-colban szerintem kikezdhető IPS fronton.

[ Szerkesztve ]

(#21035) gyuszmo1 válasza Isual (#21033) üzenetére


gyuszmo1
tag

és ha a Dell nem játszik és az ára sem szempont annyira(de azért azt is nézve)milyet ajánlanátok? csak a kíváncsiság hajt!

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#21036) schawo válasza HeavyToys (#21034) üzenetére


schawo
titán

A 22-es méretben nagyon erős, de 23-colban szerintem kikezdhető IPS fronton.
Nem tiltakozom. De nem az LG által. :)
A Philipset nem ismerem, de simán lehet jobb nála.

(#21035) gyuszmo1
A 24-es Dellt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21037) Isual válasza gyuszmo1 (#21035) üzenetére


Isual
veterán

Ha úgy érted, hogy nem létezik Dell márka, akkor utána a HP, amit ajánlanék (az ár nem szempont, ezt írtad), aztán 23"-ben NEC EA232WMi még esetleg - és ha nagyon nem játszik az ár, akkor PA231w, de ez már azért csakúgy kicsit túlzás. Ha 100 alatt maradunk, akkor HP, utána marad az ASUS, LG, Philips (tetszőleges sorrendben, egyéni preferenciák alapján) IPS-es monitorai.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21038) HeavyToys válasza schawo (#21036) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én sem véletlen cseréltem le az LG-t. Nem voltam vele elégedett. Most van először olyan érzésem, hogy nincs kedvem másik monitort nézegetni és ez jó. Bár tisztában vagyok vele, hogy vannak ettől sokkalta jobb monitorok, az igényeimet ez jelenleg maximálisan kielégíti.

(#21039) Devil Smile válasza stranger28 (#20900) üzenetére


Devil Smile
őstag

70e jo ar erte? vagy tud valaki olcsobb helyet pesten? :U

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#21040) stranger28 válasza Devil Smile (#21039) üzenetére


stranger28
addikt

Az korrekt ár. Pixelgaranciát és kalibrálást érdemes kérni amolyan fincsi extraként. ;)

(#21041) Devil Smile válasza stranger28 (#21040) üzenetére


Devil Smile
őstag

az +4000.. lehet holnap meglepem magam akkor egy ilyennel.. :C :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#21042) schawo válasza Devil Smile (#21041) üzenetére


schawo
titán

Nagyon kellemes meglepetés lesz :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21043) Devil Smile válasza schawo (#21042) üzenetére


Devil Smile
őstag

remelem ennyi penzert.. :)
monitorguru.hu rol tudtok vmit? vasarolt mar toluk vki? megbizhatosag stb?

:R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#21044) schawo válasza Devil Smile (#21043) üzenetére


schawo
titán

Én is ott vettem a 2412-t. Korrekt, megbízható, ajánlott bolt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21045) Devil Smile válasza schawo (#21044) üzenetére


Devil Smile
őstag

a fene vigye el ezt nem lattam:
Tisztelt Megrendelőink és Vásárlóink!

2012. július 12 és 13-án (csütörtök, péntek)
szabadság miatt zárva leszünk.
:W :W :W

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#21046) kleinguru válasza Devil Smile (#21045) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha türelmes vagy, akkor vársz. Ha nem vagy türelmes akkor keresel másik boltot:R!

Azt ajánlom, várj:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21047) Devil Smile válasza kleinguru (#21046) üzenetére


Devil Smile
őstag

vegulis mara meg holnapra van mit csinalnom uh kivarom.. :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#21048) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv, ebben valaki tud segíteni? az erre alkalmas topikban nem kaptam választ, bocsi az offért.

(#21049) stranger28 válasza h.adam.92 (#21048) üzenetére


stranger28
addikt

Olvastam róla mielőtt megvettem az U2711-et, előfordul sajnos bizonyos példányokkal. Külföldi fórumokon volt róla bőven szó, cserélgetik a kábeleket, stb. Nem sok sikerrel jártak. Nekem is szokott szarakodni a DP, de kihúzni még nem kellett emiatt. Mindig felébred. Ennyit tudok segíteni.

szerk: Mondjuk lassan fél éve vettem már, úgyhogy azóta lehet van rá megoldás, ha rákeresel.

[ Szerkesztve ]

(#21050) h.adam.92 válasza stranger28 (#21049) üzenetére


h.adam.92
őstag

Egyszer már volt olyan is, hogy kihúztam és visszadugtam, de nem kapcsolt be. Majd 1-2 perc múlva ismét kihúztam és vissza, utána bekapcsolt. Nem kell mondanom, hogy akkor még a sz*r is megállt bennem... :) :U ezért kérdeztem csak, köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.