Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Rasiel válasza Nowi (#44800) üzenetére


Rasiel
senior tag

Jobb a Dell, ez kétségtelen. WCG-s monitorokat átlagfelhasználásra (net, szövegszerkesztés, film, játék) nem szoktunk ajánlani, de tény, jó árban van. Természetesen meg van a maga előnye és hátránya is a széles színterű kijelzőknek.
LG anyagminőségben le van maradva a Dell-től (most nem csak konkrétan az IPS277L-re gondoltam) meg különféle extrákban is, ezért szoktuk jobban a Dell-eket ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#44802) Nowi válasza Rasiel (#44801) üzenetére


Nowi
tag

akkor szerintem rabeszelem arra.. vagy majd elmegy es megnezi

mondjuk ha designra valaszt (kepes ra) akkor tuti LG lesz belole :D

(#44803) Rasiel válasza Nowi (#44802) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha van rá lehetősége mindenképpen menjen el az üzletbe és személyesen nézze meg őket! Gurunál biztos szívesen megmutatják neki a 2 típust.

(#44804) theartofdota


theartofdota
tag

Eizo 24" SX2461W

mi erről a véleményetek? megér használtan 34 k-t?

(#44805) yodamastah válasza theartofdota (#44804) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha minden rendben van vele akkor mindenképp megéri. Én is néztem ezt a példányt, de sajna elég messzire el kellene menni megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#44806) werszomjas


werszomjas
őstag

Megérkezett a P2314H.

Szerintetek DVI kábellel (jó minőségű, merev kábel) vagy a monitorhoz adott gyári DP kábellel érdemesebb használni?

üdv

(#44807) Prober


Prober
csendes tag

Hali,

Mit ajánlatok játékhoz egy 6850hez? 120hz igazán érdekel de nem tudom árban hol vannak. A használtpiactól sem tartózkodom. A jó minőségű kategória alja az ami felé hajlanék. Köszönöm előre is a válaszokat.:-)

Üdv, Prober

(#44808) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

Notebook mellé keresek fullHD monitort, ebben kérném segítségetek. Alapvetően CAD-jellegű és irodai munkára, netezésre és filmezésre lenne használva. A "prémium" panelek alját céloztam meg, méretben elég a 22", így a keretet ~40k-ban határoztam meg. Mivel mattot szeretnék, kézenfekvő az LG 22EA63V-P, de azért az S2240L-t is igyekszem élőben megnézni. Az alábbiakat azonban nem tudtam egyértelműen eldönteni:
- Az LG 22EA53VQ-P jelenthet alternatívát? Képében mennyivel másabb? A 63-as vékony(nak tűnő) kávája akár még zavaró is lehet szerintem, ezzel még pár ezrest meg is spórolnék.
- a BenQ GW2320 és GW2265HM fényes felületűek? Összemérhetőek az LG-vel ilyen felhasználásban? Mondjuk ezek a fényes káva és az egyetlen digitális bemenet miatt kevésbé tetszenek, de ezekkel még pár Mátyás maradna zsebben...
- Létezik más alternatíva?
Mivel szerintem túl nagy hibája nincs a 63-as LG-nek (áráért) és a pénzt is rászánom, elég, ha az előzőekre egyszavas választ adtok, és akkor eldöntött.

Előre is köszi!

(#44809) Rasiel válasza werszomjas (#44806) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ennél a típusnál teljesen mindegy melyiket használod a kettő kábel közül. Tapasztalatok a P2314H-val kapcsolatban?

(#44807) Prober: Milyen méretben gondolkodsz és mennyit szánnál rá maximum?

(#44810) Prober válasza Rasiel (#44809) üzenetére


Prober
csendes tag

20-24"; 20-40k. De érdekel a 120hz-es monitorok árfekvése is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Prober

(#44811) Rasiel válasza Toncos (#44808) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az EA53-as széria nem ajánlott a valamivel gyengébb anyaghasználata miatt, valamit több visszajelzés alapján eléggé instabil, inog, stb. Az EA63-as már jobbra sikeredett, így itt is szoktuk ajánlani 50K alatti árszegmensben.
Úgy gondolom a legkomolyabb 22"-es monitor ebben az árfekvésben a Dell P2214H, igaz ezért egy kicsit többet kell már leszurkolni, ~47K-t.
Ha valamennyit meg akarsz spórolni, akkor az LG 22EA63V-P is jó választás, bár ez PWM-es. Ha ez probléma, akkor a fentebb említett Dell megéri a felárat emiatt is.

[ Szerkesztve ]

(#44812) Toncos válasza Rasiel (#44811) üzenetére


Toncos
tag

Köszi!
Akkor még ezt megemésztem. Felteszem, a notebookom alap HD kijelzője is PWM-es, és eddig nem tűnt fel, de lehet, hogy 3-4-5 év távlatában megéri az a pár ezer forint.

(#44813) werszomjas válasza Rasiel (#44809) üzenetére


werszomjas
őstag

Még nem tudom.

Kinézetre, színre, képminőségre hibátlan.

A sebességét viszont még nem sikerült eldönteni, hogy jó-e.

Mivel tudok input lagot, válaszidőt mérni?

üdv

(#44814) Rasiel válasza Prober (#44810) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ami a komolyabb játékosok körében eléggé elterjedt az a Benq XL széria, 80k-tól kezdődik: 120, 144 Hz, TN panel, 1 ms válaszidő, és elvileg alacsony bemeneti késés. Én személy szerint nem szoktam őket ajánlani, mert játékokhoz nem létszükséglet a 120, 144 Hz-es képfrissítési freki, emellett még TN panellal vannak szerelve, aminek megvannak az eléggé szembetűnő korlátai.

Egy jó állapotban lévő, viszonylag keveset futott U2311H-val nagyon jól járnál. Emlékeim szerint most Hardveraprón van is eladó.
Ha csak új, akkor az LG 22EA63V teljesen jó játékra alacsony input lagja révén (MonitorGuru szerint átlagosan ~8 ms). Abban az esetben, ha a tükröződő felület nem zavar, akkor a Dell S2240L is jó lehet számodra. Amit még jó ha tudsz, ezeknél a típusoknál a magasságot nem lehet állítani.

(#44812) Toncos: Van, akit zavar, LED-es háttérvilágításnál észrevehetőbb. Nekem eddig nem volt gondom vele akár LED-es, akár CCFL-es monitor előtt ültem jó darabig.

(#44813) werszomjas: Input lag A mérés módjáról is van benne szó.

[ Szerkesztve ]

(#44815) werszomjas válasza Rasiel (#44814) üzenetére


werszomjas
őstag

Na megnéztem, sajnos hagyományos CRT monitorom nincs, a régivel vetettem össze, Benq G2420HDB, viszont annak sem tudom az input lagját :)

Egyforma sebességűek, sőt a Dell néha, 1-2 fotón még egy hajszállal lassabb is.

Dell P szériánál hol tudom megnézni, hogy az overdrive be van e kapcsolva? Menüben nem találok ilyet. Szervizmenü hogy hozható elő?

üdv

(#44816) p87


p87
senior tag

Most megint elővettem a monitorvásárlás témát.
Múltkor Dell P2414H-nál maradtam, de azóta nem sok jót olvastam a feketéjéről.
Ez az egy amitől nagyon félek, szerintem a mostani Tn paneles monitorom feketéje is sokkal jobb mint amit képek alapján látok a P2414-ről.
Sajnos élőben nincs lehetőségem megtekinteni hacsak valaki nem tud egy helyet Miskolcon.

Esetleg lenne valami más IPS aminek bizonyítottan jó a feketéje és nincs mellényúlás és PWM mentes is.
Vagy jobb lenne VA paneles monitor ha fontos a fekete, ezekből van valamilyen jó ami jó lenne játékra is?

(#44817) South Velen válasza p87 (#44816) üzenetére


South Velen
addikt

Játékra valamivel lassabb lesz a VA panel, mint az IPS, de a mai legtöbb VA paneles monitor már tökéletesen alkalmas játékra. Nekem S-PVA paneles TV-m van, és AMVA paneles monitorom és mindkettő nagyon jó játékra is. Persze ha hiperérzékeny vagy az utánhúzásra akkor maradj az IPS-nél.

Benq GW2460HM ha ilyen a termékkódja: 9H.L9GLB.DBE vagy 9H.L7CLA.DBU
Ezek PWM mentesek. AMVA panel.

(#44818) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Belinea márka mennyire ajánlott / nem ajánlott?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44819) fenergie84 válasza Bjørgersson (#44818) üzenetére


fenergie84
addikt

Én hanyagolnám, nekem volt CRT, TFT is, nem egy nagy szám...

(#44820) Mikisys válasza Russian35 (#44753) üzenetére


Mikisys
őstag

Philips.

Üdv!

(#44821) Bjørgersson válasza fenergie84 (#44819) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megbízhatóságra gondolok inkább elsősorban, tudom, hogy TN panel, úgyhogy nincsenek nagy elvárásaim. Csak ne adja meg magát. :D Mutattam cimborámnak a Dellt, viszont nem lesz rá pénze, úgyhogy marad valami 1440x900 TN használtan.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44822) fenergie84 válasza Bjørgersson (#44821) üzenetére


fenergie84
addikt

Ja, a CRT 8 évig húzta egyetlen meghibásodás nélkül :K
A TFT viszont (igaz használtan vettem) már hibásodott meg...példány függő egyébként.

(#44823) Bjørgersson válasza fenergie84 (#44822) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, nem tudom mi legyen. Ezt az egy értékelhetőt találtam Debrecenben, a többi mind 1280x1024 vagy árban nem megfelelő.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44824) fenergie84 válasza Bjørgersson (#44823) üzenetére


fenergie84
addikt

Mekkora egyébként a keret?

(#44825) Rasiel válasza Bjørgersson (#44821) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szerintem várjon még, és később, ha lesz rá lehetősége tegyen hozzá még pár ezrest, aztán tud venni egy komolyabbat, mint pl. a 2209WA-t, ha addigra el nem fogy persze. :) A felbontás meg valamivel nagyobb méret miatt nem érdemes váltania.

[ Szerkesztve ]

(#44826) trufa12


trufa12
addikt

ezt nézzétek :) 4k video .
olyan minőség van,:D tényleg jó ez a dell monitor .amit ajánlottatok .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44827) Rasiel válasza trufa12 (#44826) üzenetére


Rasiel
senior tag

Tényleg nagyon szép, részletes. :K

(#44828) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Melyiknek szebb a feketéje? A Dell P2414h-nak vagy a Dell U2414h-nak?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44829) yodamastah válasza trufa12 (#44826) üzenetére


yodamastah
őstag

1-2 jelenet túl van élesítve (tök fölöslegesen), de amúgy jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#44830) Rasiel válasza kalozhun100 (#44828) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szerintem kb. egyre mennek. A P szériával kapcsolatban lehetett a topikban negatív kritikákat olvasni erről, elsődlegesen a P2314H-ról.

[ Szerkesztve ]

(#44831) pigsty válasza Rasiel (#44782) üzenetére


pigsty
aktív tag

#44782 Rasiel: Elég tág intervallumot adtál meg, ami a rászánt keretet illeti.

No igen, amikor újoncként a témában, military boltban érdeklődtem terepbakancsokról, szerényen mondtam, 20k-t szánnék rá, eladók mosolyogtak elnézően, pont ott kezdődik az árazás igazán. első blikkre pl ipon a monitorra olyan 30-40 ezreseket dobott ki, részben abból kalibráltam árat magamnak.
De 40-60ezer-nél mozognék, annál többet, hát, most nem tudnék kiadni. A fölött mán egy jóféle lapos topot kapni.

Köszönöm az ajánlatod, meglesem. Általában jók a kritikák róla :K
Mennyire könnyű, veszélytelen ezeket tisztítani? Van valami screen cleaner spriccelőm, hozzá kendő... nyilván nem ujjaznám naponta a kijelzőt, gránátalmát se fél méterre szeletelnék előtte, de mehet rá kosz így-úgy.
Kábelük ezeknek milyen hosszú? Mert néha az ágyamhoz közelebb raknám, kb 2, esetleg 3 méterrel a PCtől. bár max hosszabbítást rákötök.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#44832) Rasiel válasza pigsty (#44831) üzenetére


Rasiel
senior tag

E5-öt használok tisztításra, kapható hozzá kendő is, teljesen jól eltávolítja a szennyeződéseket. Kb. félévente szoktam letisztítani. Igaz vigyázok, nem szoktam fogdosni a kijelzőt, így nem is koszolódik annyira. [link]

Tudtommal 2m-es. P2414H-hoz TFTCentral szerint a Power, USB mellé DisplayPort és D-SUB kábel jár.

(#44833) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék úgy maximum 60K-ig vásárolni 1 monitort. Alapvető igényem a minimum 24" s az 1080P.
Jelenleg egy Samsung 2493hm-as szolgál engem, immáron 5 éve:P
Általános felhasználásra szeretném használni az új jövevényt, illetve még néhány játékra, de nincsenek hc igények ezzel kapcsolatosan. Esetleg kellő garanciával lehet használt s 27"-os is, feltéve, hogy belefér a keretbe.
Köszi a válaszokat előre is.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#44834) Rasiel válasza tarti19 (#44833) üzenetére


Rasiel
senior tag

(#44835) kalozhun100 válasza Rasiel (#44830) üzenetére


kalozhun100
őstag

Mindegy én szerintem a héten megrendelem az U2414H-t az oatiscomputer.huról. PREMIUM kalibrálással meg pixelgaranciával majdnem 80k.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44836) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Kb fél évvel a garancia lejárta után az U2311H-m megadta magát, és függetlenül attól, hogy gazdaságosan javítható-e avagy sem, egyre jobban érik bennem a cseréje...

A sok olvasgatás után egy U2414H-t néztem ki magamnak, de szívesen meghallgatnám a Ti véleményeteket is, hátha van jobb ötletetek. Alábbi szempontok lennének fontosak,

- 1080p, 24" vagy 27"
- Max 100000.-Ft
- Főleg játszom, tehát fontos lenne a minél alacsonyabb input lag.
- A PWM-re érzékeny a szemem

Nem ragaszkodom a DELL-hez, más márkára is nyitott vagyok. :)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#44837) Hexaa válasza -Solt- (#44836) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Jól szűrted ki az olvasottakból a lényeget. U2414H vagy P2414H (mindenféle elfogultság nélkül). A többi lehetőség vagy PWM-es vagy 100k feletti.

http://www.monitorguru.hu/

(#44838) Zola007


Zola007
veterán

Üdv!
műszakilag HDMI-DVI kábel és DVI-DVI között lehet minőségbeli különbség csak azért mert az egyik 2 féle csatival szerelt? (tisztán elvi alapon, eltekintve attól hogy olcsó/drága)

Mindenhol olcsóbbbak a HDMI - DVI kábelek, ez ejtett gondolkodóba, hogy vajon miért?

azért kérdem, mert monitoromon DVI van, laptopom HDMI, asztalin HDMI+DVI is

Ezért anno HDMI- DVI kábelt vettem, korrekt kidolgozásúnak tűnt, 2000 körül volt, azonban piros-kék csíkozás miatt most fogom kukázni.

A kérdés, hogy nyugodtan vegyek megint HDMI -DVI kábelt vagy esetleg jobb minőségűek a kialakítás miatt a DVI-DVI felépítésűek? (laptophoz meg van egyébként is egy HDMI-DVI adapterem)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44839) Bjørgersson válasza Zola007 (#44838) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elvileg semmi különbségnek nem kellene lenni köztük, elvégre ugyanaz a digitális jel megy rajtuk, csak a DVI-n nincs hang, míg a HDMI-n van ugye.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44840) -Solt- válasza Hexaa (#44837) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi, de azért próbáld megcsináltatni... :)

Kis EIZO-t vissza sem adom... :))

www.smart-bus.hu

(#44841) Hexaa válasza -Solt- (#44840) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Jaa, ok képben vagyok :). Mondtam én, hogy az Eizot nem akarod majd visszaadni.

http://www.monitorguru.hu/

(#44842) -Solt- válasza Hexaa (#44841) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#44843) Zola007 válasza Bjørgersson (#44839) üzenetére


Zola007
veterán

Én is így gondolnám, csak első ilyen "vegyes" kábelem volt és ráadásul ezek mindenhol olcsóbban is ~500-al, ezért gondolkodtam el hogy esetleg az egyik csatiból másikba átfordítás miatt lehet rosszabb eleve a kivitelet
mindegy, veszek még egyet, mert hátul félig zárt az asztal és a hdmi-t is alig bírom kihúzni, nem hogy még csavarozzam is a dugót, ha ki kell venni a gépházat valamiért.

MÁS:
átlag júzernak, aki
- kímélné a szemét
- fontos a jó színhűség
- jó fekete
- magasságállítási lehetőség
- 3 év gari
tehát nekem, kb mindegy hogy a p2414h vagy u2414h közül melyiket veszem?
Jól érzem, hogy úgy sem nagyon fogok közte nagy difit észrevenni, a fizetendő számlán kívül?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44844) Hexaa válasza Zola007 (#44843) üzenetére


Hexaa
aktív tag

tehát nekem, kb mindegy hogy a p2414h vagy u2414h közül melyiket veszem?
Jól érzem, hogy úgy sem nagyon fogok közte nagy difit észrevenni, a fizetendő számlán kívül?

Leszámítva, hogy ultra vékony és rejtett kávás az u2414h (kb. fél cm a káva). Bár valakinek pont a túldizjájnolt forma nem szimpi.

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#44845) Zola007 válasza Hexaa (#44844) üzenetére


Zola007
veterán

13 ezret nekem nem biztos hogy megér a vékony káva, a másik is pont jó

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44846) vhw


vhw
addikt

30-35ezres kategóriában van jelenleg a Benq GW2265HM kívül más ajánlott ~22"-os monitor újonnan?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#44847) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Na megrendeltem a monitormat, egy Dell U2414H-t az oaziscomputer.hu-ról.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44848) BomiBoogie válasza kalozhun100 (#44847) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Meggyőzött a design? :)

(#44849) Ka Bala


Ka Bala
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Új monitor vásárlásán töröm a fejem.
Valami nagyobbacska darabon 26-28" /1920x1080 vagy 1920x1200/
olyan 100.000Ft körüli összeget szánnék rá plusz-minusz 20%.
Javarészt munkára kéne, néha egy kis játék, meg film.

Kérdés a következő, ti melyik típust, vagy melyik típusokat ajánlanátok ebben a kategóriában?

(#44850) Ka Bala válasza Ka Bala (#44849) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Vagy inkább oldjam meg egy 82cm-es FULL HD tv-vel? :F Olcsóbb is volna!
Csak félek az nem tenne túl jót a szememnek. :(((

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.