Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) dqdb válasza micafighter (#71800) üzenetére


dqdb
nagyúr

Durock v2 stabilizátorokat használsz továbbra is?
V1-eket főleg, abból vásároltam be régebben, és van még pár darab itthon.

Stabilizátor stem alá a PCB-re se szoktál tenni bandaidet?
Nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71802) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép napot kívánok mindenkinek!

Sikerült megnyomogatnom életben egy pirost, teljesen élvezhető gépelési élményt nyújt. Meg találtam olyat egy Corsairben, hogy Cherry Viola, nagyon kellemes gombnak tűnik. Erről mit lehet tudni?

Konkrét jelölt meg ez az Asus lehetne. Ebben van szivacs is, illetve a forgalmazó szerint ISO és magyar, bár nagyon úgy tűnik, hogy csak egy helyen lehet kapni, ott meg csak az Asus saját kapcsolójával. Az milyen Cherry piroshoz képest?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#71803) nyunyu válasza Hegyirabló (#71802) üzenetére


nyunyu
félisten

Sem a ROG NX, sem a Viola nem szabványos kapcsoló, nem csereszabatosak az MX ökoszisztémával. (=nem kapsz hozzájuk cserekapcsolót/kupakszettet!)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71804) Hegyirabló válasza nyunyu (#71803) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tartottam ettől sajnos, köszönöm szépen. :(

Akkor Ducky One 2 lesz, már csak az a kérdés, hogy sima red vagy silence?

Aquila non captat muscas.

(#71805) Mephike válasza Hegyirabló (#71804) üzenetére


Mephike
senior tag

A silent szerintem akkor kiemelten fontos, ha a környezetedben van valaki, akit zavar a gépelés. (gyerek, feleség, stb.)

(#71806) Hegyirabló válasza Mephike (#71805) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm! Rendelem a Duckyt.

Aquila non captat muscas.

(#71807) Hegyirabló válasza nyunyu (#71803) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nyunyu, hallod, a barna Ducky One 2 nagyon csengene-bongana?

Aquila non captat muscas.

(#71808) nyunyu válasza Hegyirabló (#71807) üzenetére


nyunyu
félisten

Engem o-ringgel is irritál a hangja, jobban halkítani meg nem lehet, mert kapcsolókon átfűzött LEDek vannak benne. :W

Próbáltam szétszedni, háza is úgy van összepattintva, hogy két szétszedés után már az összes köröm le fog törni róla.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71809) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Dracula (eloben sokkal szebb ;] )


[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71810) Hegyirabló válasza nyunyu (#71808) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ajaj, ez nem jó kilátás. :( Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#71811) copass válasza Hegyirabló (#71802) üzenetére


copass
veterán

miért nem veszel egy keychron k8 hotswapes brown-t és majd raksz bele silent switchet később?
mondjuk jól elszállt az ára... 48K én tavaly valami 36K környékén vettem...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71812) Hegyirabló válasza copass (#71811) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Juj, azt biztos nem! Két éve kókányolom a gépet, nyócvan videokártya meg CPU, ezer év UV meg hangolgatás után végre nagyon jó a gép, egy billentyűzet lenne a megkoronázása, mielőtt el nem kezdem előröl az egészet Zen4+AM5-el.

Aquila non captat muscas.

(#71813) Molydeus válasza Horvi (#71796) üzenetére


Molydeus
senior tag

Könnyen lehet, hogy a meleg miatt történik.
Csak simán felragasztom a bandaidet. Ha lehet kerülöm a lehetőségét annak, hogy kenőanyag kerüljön a PCB-re. A stem így is sokkal puhábban ér le próbálgatáskor. Az kevésbé zavar, ha a switch koppan egyet bottom-out-kor, de a stab lehetőleg ne adjon hozzá zajt. Mondjuk az is igaz, hogy inkább amolyan biztos, ami biztos alapon ragasztom fel, mert látni nyilván nem látok bele működés közben. Azt is el tudom képzelni, hogy nem biztos, hogy egyáltalán leér a stem.

M.

(#71814) Molydeus válasza Archttila (#71809) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ezek a színes feliratok egy készleten belül... csoda, hogy nekiállnak legyártani. De jól néz ki, az biztos. :)

M.

(#71815) Molydeus válasza Horvi (#71798) üzenetére


Molydeus
senior tag

Most volt időm megnézni a videókat. Az első gondolatom az volt, hogy ma is tanultam pár új dolgot. :) A második meg az, hogy kezdek elveszni a témában. :D
Két kérdés:
Holee mod vs zsugorcső/bandaid warping (vagy minek hívják):
1. Én is a bandaid matrica maradék részét használom, pont azért, amit a "Rattling Stab..." videó is mond, elve van rajta ragasztó és pont jó a szélessége. Viszont én eddig az elválasztó rész aljára ragasztottam fel, de nem csak a ferde részre hátul, hanem végig, visszahajtva a nem "aktív" lyukba. A stem aljába nem. Lehet, hogy rosszul gondoltam eddig, de úgy értettem ezt a modot, hogy amellett, hogy szűkíti a teret a drót körül, abban is szerepe van, ha a drót elfordulás közben megüti a Stem-et, akkor azt a puha anyagon tegye, ne a kemény műanyagon. Ebből a szempontból értem, hogy miért tesz a figura kisebbik kis csíkot a Stem aljába is, az lenyomáskor hasznos.
Viszont a zsugorcsövet meg jól láthatólag senki sem a drót végére rakja, hanem közvetlenül a hajlítás után a szár tövébe. Ez a bizonyos 6mm elér a Stemben odáig, ahol a ütközés történne? Én magamtól pont a legvégére raknám, forgás közben a végek mozognak a legnagyobb sebességgel.

2. Tickling:
Értem a jelenséget, de azt mondja a videó, hogy amiatt van, hogy a clipek nem egyforma magasságban fogják meg a drót tengely részét és emiatt kis elmozdulás lesz már finom nyomkodásra is. Ha kipárnázom alatta a PCB-t a két tengely között, akkor ez min változtat?
A clip be van csavarozva fixen. A tengelyt feszíti fel a magasabbik clip tetejéig?

Ebből az a kis gasket kockás megoldás tűnik igazán jónak, talán a túl sok G2-t/Superlubot is megfogja a clip mögött.

Biztos megint túlagyalom a dolgot, mert a hang alapján jól csinálják, de szeretem érteni, mi miért működik.
Annyi biztosnka látszik, hogy ezeket új, belül nem kent stabokon érdemes/legjobb megcsinálni, ha valaki rászánja az időt.

M.

(#71816) copass válasza Hegyirabló (#71812) üzenetére


copass
veterán

nekem van és teljesen rendben van a kechron, még az eredeti festett abs keycap is aránylag magasabb minőséget képvisel mint az olcsó...
na ezért nem veszek én soha amd-t! :D pedig irodába is kaptam egy csomó amd ajánlatot, hogy milyenjómertolcsókevesetfogyasztéserős...persze berendelt egyet a vezetőség, nem sikerület stabillá varázsolni több hét alatt, pedig mindent kicseréltek benne...most arról nem beszéljünk hogy használni is egy kínlódás volt CAD alatt, lag,gondolkodás,stb...

intel+nvidia, bekapcsolom, megy, atomstabilan. nem kell mókolni, hangolni! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71817) dqdb válasza copass (#71816) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ilyen anekdotákban az a jó, hogy mindig akad az ellenkezőjére is példa :D

Év eleji céges beszerzés két fejlesztői izomlaptopra, ár megegyezik. Én 5800H mellett döntöttem, munkatárs a tesztek ellenére 11900H mellett. A gyakorlatban az 5800H csúnyán elveri a szokásos load alatt a 11900H-t úgy, hogy az első 3-4 percben passzívban is képes menni (a tipikus load 1-2 perc, szóval szinte állandóan kussban van), míg a másiknál folyamatosan megy a ventilátor és instabilitással + időszakos belassulással küzd a kezdetek óta.

Horvi: Igazából ultrahangos mosó nélkül is egész jó eredményt lehet elérni csak sokáig tart és macerás.
Ha nem Krytox, akkor le lehet törölni a felületről, ha Krytox, akkor esélytelen teljesen letakarítani kézzel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71818) 4nick8 válasza copass (#71811) üzenetére


4nick8
őstag

HElló 400+-os euró. Ráadásul 400-as USD.

[ Szerkesztve ]

(#71819) Hegyirabló válasza copass (#71816) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na, VGA-t én sem veszek tőlük. Egy visszament, egyet eladtam pár hónaposan, mert hosszú évek alatt sem tudták megoldani például azt, hogy ne pörögjön száz százalékon a VRAM órajel, ha kikapcsolom a Freesyncet. Mondjuk az nVidia kártyát sem árt UV-zni, ha értékelhető hőmérsékleteket akarsz. :))

Aquila non captat muscas.

(#71820) micafighter válasza Molydeus (#71815) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha elégedett vagy a stabilizátorral ahogy van, akkor nem kell tovább modolni, csak azért, hogy legyen :) A heat shrinknél ha megnézed a videót figyelmesen, én úgy látom, a heat shrink direkt úgy van méretezve és felhelyezve, hogy a stem belsejébe nem megy be, hanem a stemen kívüli rész hézagját csökkenti. Lehet, a stemen belülre túl vastag lenne a heatshrink. Ilyen szempontból akkor más, mint a holee mod, ami a stem belsejét szűkíti.

A stabilizátor wire alá helyezett szivacs vagy band aid vagy akármilyen anyag lényege a wire holtjátékát csökkenteni. A wire nekifeszül két oldalt a klipeknek, amik tartják, igy holtjáték nélkül, egy helyben forog.

A wire alá a szivacsos modhoz én D65 gasketet használtam. Elég csak a wire 2 vége alá tenni, ahol a klip fogja. Ha nagyobb részen teszel alá szivacsot, nem fog olyan simán járni. Érdemes előbb a környező kapcsolókat betenni, hogy lásd, mennyi hely van a szivacsnak. Az nem lenne jó szerintem, ha a kapcsoló alá jutna abból a szivacsbol.

(#71821) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a kapható-e külön aluminium keret Keychron K8-hoz?

Köszi!

(#71822) Archttila válasza ATI (#71821) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Se fa, sem pedig aluminium nem kaphato hozza, de meg csak egy arva forrasfajl sincs ami alapjan csinaltathatnal magnak...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71823) copass válasza Hegyirabló (#71819) üzenetére


copass
veterán

rtx 3060 36 fok üresen, terhelve 70-75. i9-11900K park controllal viszafogom a procit kicsit és akkor úgy a fogyasztás se vészes, ha nem kell a sokparipa! :D átlag 100W alatt vagyok 2 monitorral! :D ha nem fogom vissza akkor 150W, ha meghajtok mindent fullon akkor 250W! :D az ~1,5 kW a napi fogyasztás csak ez a gép! :D
dqdb: laptop nem érdekel, az egy külön világ. céges húzgálos laptop most intel dell g15 lett, nincs gond vele.

ez nem anekdóta, 20+ év tapasztalata nálam.
amd nyűgös márka részemről, baszkódni kell vele sokat és nagyon nem kapsz egyenletes teljesítményt.
cad-nél pedig kifejezetten fontos az hogy a teljesítmény folyamatos legyen.
funfact: itt meg jobbnak hozza ki az intelt...akkor most kinek van igaza! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71824) ATI válasza Archttila (#71822) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi az infót!

(#71825) Molydeus válasza micafighter (#71820) üzenetére


Molydeus
senior tag

Azt gondoltam belemegy a stem-be, de ha nem, akkor akár mindkettőnek egyszerre is lenne értelme, persze ha pontosan be tudjuk lőni a méretet, hogy ne szoruljon.

Az a baj, hogy a fene tudja, elégedett vagyok-e. Eddig csak a GMMK-k stabjaival találkoztam közelről. A TKL-nek jót tett a módosítás, a 65%-os még most jön. Ezeknél a Q8 stabjai gyári állapotukban is jobbak. Viszont ott motoszkál a gondolat, hogy lehetnének jobbak is, ha rászánom az időt. Amit újrakentem az is jobb valamivel... vagy megszépíti a tudat, hogy egyenletesen kentem fel és tudom, hogy milyen kenőanyag került rá.
Van egy hevenyészett teszttervem a Q8-hoz, hogy milyen állapotokat kellene kipróbálni, de azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy az "acoustic tape"-et (van ennek magyar neve a maszkoló szalagon kívül? :D ) állandóan le kelljen szedni. Ha végül kelleni fog, akkor szeretném a gyárit használni ebből, mert tényleg szépen van kialakítva. Visszarakható ugyan, de előbb-utóbb kevés lesz a maradék ragasztó. A legjobb lenne, ha még azelőtt eldőlne a stabok végleges sorsa (akár a gyáriak, akár egy új készlet), mielőtt visszaraknám a szalagot az aljára.

A tickling-re gasketes megoldás tetszene, de a Q8-on csupa 2U-s stab van. Ahogy írod, alig van hely a switch és a stab között. Igazából a tickling ellen az lenne a legjobb, ha nem lenne holtjáték ÉS teljesen vízszintes lenne a drót, mert ha valamelyik oldal kicsit is magasabban lesz - akár pont az szivacs alátámasztástól - akkor a két szár már szögben fog mozogni a függőleges síkhoz képest, esetleg jön a feszülés és amit sejtek a stem reszelése mögött sejtek, hogy nem felülettel, hanem éllel érintkezik a házzal.

Most már egészen biztos vagyok benne, hogy túlaggódom... :D

M.

(#71826) Hegyirabló válasza copass (#71823) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát nem tudom. Ha jól emlékszem az MSI 3080 ti 480 Wattos peakre is képes, most terhelés alatt 70 fokra sikerült beállítanom, a nyári melegben, talán télen egy kicsit jobb lesz. AMD prociból meg nem merek 105 Wattosnál nagyobb fogyasztásút venni, abból is ha lehet, két CCD-set, mert azt jobban lehet hűteni. Ennek meg nyomtam egy Offsetet, így ez is 68-70 körül van, játék közben.

Aquila non captat muscas.

(#71827) Ferenc874


Ferenc874
csendes tag

Sziasztok, mit ajánlanátok?

- Mekkora összeget szánsz rá?
85.000 Ft

- Használt szóba jöhet?
Igen.

- Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Egy Logitech K360-at használok, szeretnék egy komolyabb, mechanikus billentyűzetre váltani.

- Mire használnád a billentyűzetet?
Játék, munka (programozás, Excel, Word, stb.).

- Van konkrét modell ami tetszik?
A Logitech G915-öt nézegettem.

- Milyen kiosztást szeretnél?
Főként magyar, de egyéb ISO is szóba jöhet.

- Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Teljes méretűt.

- Extra igények:
Vezeték nélküli, halk.

(#71828) 4nick8 válasza Ferenc874 (#71827) üzenetére


4nick8
őstag

Varmilo CMYK Silent Red.

Egyetlen szépséghbája hogy nem vezeték nélküli :)

(#71829) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok, ajánlást kérnék Blue switch-es minőségi billentyűzetre:

- Mekkora összeget szánsz rá?
max. 70.000 Ft
- Használt szóba jöhet?
Nem.
- Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Asus ROG Claymore 2, nagyon jó, de gépelésre nem ideális számomra.
- Mire használnád a billentyűzetet?
Játék, netezés.
- Van konkrét modell ami tetszik?
Redragon Draconic K530, de lehet jobb is.
- Milyen kiosztást szeretnél?
Magyart.
- Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
TKL.
- Extra igények:
1: Blue switch-est szeretnék, had kattogjon. Ha picit melléütök (tehát az ujjammal a szomszédos billentyűt is picit lenyomom), akkor az ne érzékeljen be. Tehát legyen az átlagnál picit nagyobb a nyomáspontja. Úgy tudom a kék switch-ek ilyenek.
2: legyen háttérvilágítása, egyszínű zöldre lehessen állítani.
3: ne lötyögjenek a gombok, legyen egy jó minőségérzete a billentyűknek, magának az egész billentyűzetnek
4: csuklótámasz nem kell, ha van legyen levehető

[ Szerkesztve ]

(#71830) _Atesz válasza _Atesz (#71829) üzenetére


_Atesz
addikt

Esetleg ez?:
Ducky One 3 TKL MX Blue [link]

(#71831) Alan[HUN] válasza _Atesz (#71830) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Redragontól a Ducky egy korrekt előrelépés, nem feltétlen arányos az árral (ha jól láttam 70 körül van a ducky), ennyiért lehet a Keychron Q3 még jövőállóbb opció, a Gateron blue-k hasonlóak, de inkább jobbak lesznek, mint az Outemuk, amik a Redragonban voltak. (Vagy K8, ha olcsóbb kell és nem fontos az alu ház.)

(#71832) KaqXar19


KaqXar19
tag

Hello,

DeepCool KG722 [link] szeru megoldast keresek,
csak wirelessben. Elvileg ez a Deltaco Gaming DK440R [link] , csak hat a nordic kiosztas nem az igazi.
Meg lehet ezt epiteni valahogy DIY?
65%, UK angol kiosztas, wireless (nem BT), RGB, side printed shine through karakterek, mondjuk [link] (szoval a led alul kell, hogy legyen), red switch (cserelheto elony). Fem keret szinten elony.

Koszi

[ Szerkesztve ]

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#71833) dqdb válasza Alan[HUN] (#71831) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gateron vagy Cherry MX Blue helyett inkább külön Kailh Box White/Jade/Navy (nehezség szerinte rendezve).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71834) dqdb válasza KaqXar19 (#71832) üzenetére


dqdb
nagyúr

wireless (nem BT)
Az építés, mint opció és a piaci választék 90%-a itt hasalt el. Maradt a Razer és az Asus 65%-os wireless modellje.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71835) dqdb válasza micafighter (#71759) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tiger 80 Lite review-t továbbra sem néztem meg :DDD de itt van egy Monokei Standard bemutató és egészen jónak néz ki. A belső felépítése határozottan érdekes.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71836) _Atesz válasza Alan[HUN] (#71831) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. Néztem teszteket, videóbemutatókat a kacsásról, meggyőztek/tél, megrendeltem. :K


dqdb

Köszi neked is, majd lehet veszek hozzá kapcsoló szettet, de egyelőre el leszek vele. Úgy hallottam, hogy ez a Ducky One 3 TKL alkalmas a matekozáshoz, úgy is alakították ki. :)

(#71837) Hegyirabló válasza _Atesz (#71836) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A kéket vetted? Kapcsolót hol lehet venni hozzá?

Aquila non captat muscas.

(#71838) micafighter válasza Hegyirabló (#71837) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen kapcsolót? Vagy általánosságban kérdezed?

dqdb: tényleg érdekes a belseje, és jónak tűnik :K ez 130 EUR-ert nagyon korrekt, kapcsolókkal, "PBT" doubleshot kupakokkal, komplett, wireless billentyűzet.

(#71839) Hegyirabló válasza micafighter (#71838) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Úgy tudom ennek forrasztás nélkül cserélhetőek a kapcsolói. Ami tök jó lehetne, amennyiben könnyen beszerezhetők hozzá. De van egy gyanúm, hogy nem az, Kínából, két hónap postával.

Aquila non captat muscas.

(#71840) KaqXar19 válasza dqdb (#71834) üzenetére


KaqXar19
tag

ok a BT akkor :U

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#71841) Molydeus válasza Hegyirabló (#71839) üzenetére


Molydeus
senior tag

Annyira azért nem vészes, általában 2-3 héten belül megérkezik a csomag. Annyi változást vettem észre mostanában, hogy többen más szállítási módra tértek át és gyakrabban köt ki a Postán vámkezelésre. Vannak bejáratott, megbízható Store-ok.
EU-n belüli forgalmazók is vannak, onnan még hamarabb ideérnek a rendelések.

M.

(#71842) Hegyirabló válasza Molydeus (#71841) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egy levélborítékban elférő kendőt rendeltem július 21-én. Még a kontinensen sincs.

Aquila non captat muscas.

(#71843) Molydeus válasza KaqXar19 (#71840) üzenetére


Molydeus
senior tag

A sideprint keycap és a délre néző LED ugyan nincs meg, de a Keychron K6 hotswap, van BT mód és van belőle ISO-UK kiosztás. A gyártói webshopon most akciós is, de itthon is elérhető.
A K7 nagyjából ugyanez csak low profile switchekkel és lapos keycapekkel.

M.

(#71844) Molydeus válasza Hegyirabló (#71842) üzenetére


Molydeus
senior tag

Megint lekezdték volna lezárni a kínai nagyvárásokat?:/
Nyár elején még 2 hét alatt jött meg rendelésem több storeból.
Amúgy innen gond nyugodtan lehet rendelni kapcsolókat:
[link] , [link] , [link]
Az elsőből db-ra is lehet.

M.

(#71845) apholyon


apholyon
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Tudna valaki ajánlani minőségi, de HALK billentyűzetet? Modecom Volcano Hammer van, én imádom, az asszony utálja... Így kompromisszumként veszek másikat... :DDD
Előre is köszönöm! :R

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20k alatt jó lenne megúszni
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Modecom Volcano Hammer - túl hangos
4.Mire használnád a billentyűzetet? Általános, nagyon ritkán esetleg játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Alapvetően mechanikusat szeretnék, de nem tudom létezik-e halk belőle.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Kell numpad
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Világítás mindenképpen legyen, többi nem fontos

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71846) micafighter válasza Hegyirabló (#71839) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sok helyről lehet kapcsolót venni, a legtöbb EU-n belülről beszerezhető, max 1-2 héten belül a kezedben van. Egyes kapcsolókat itthon is kapni. Nagyobb EU-s oldalak ahol kapcsolókat kapni: keygem, candykeys, mykeyboard, maxgaming. Viszont kapcsolóknál se szokott mindig minden készleten lenni, van hogy várni kell.

(#71847) Hegyirabló válasza Molydeus (#71844) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Meg a konténerhiány is, összejön minden.

#71846 micafighter Megjegyeztem, köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#71848) dqdb válasza KaqXar19 (#71840) üzenetére


dqdb
nagyúr

Végignéztem azokat az építési lehetőségek közül, amelyekről úgy emlékeztem, hogy jók, de mindegyik kiesett. A wireless-délre néző kapcsolók-RGB-ISO négyesből legfeljebb három teljesül csak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71849) _Atesz válasza Hegyirabló (#71837) üzenetére


_Atesz
addikt

Kéket persze. Nem tudom honnan lehet szerezni, majd ha aktuális utánanézek. :D

[ Szerkesztve ]

(#71850) Mephike válasza apholyon (#71845) üzenetére


Mephike
senior tag

A mechanikus, a 20k és a halk hármas nehezen fog összejönni. Ma már a 20k pénz lassan kenyérre sem lesz elég, nemhogy műszaki termékekre.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.