Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) Enton válasza ZephX (#71150) üzenetére


Enton
addikt

Ha nem ragad be funkció(jelen esetben kilépés) akkor valami gumidóm még működik alatta, több mint valószínűleg az ollós mechanika adhatta be a derekát.
Érdemes visszaküldeni és cseredarabot kérni ha van nekik még raktáron, illetve valakinél/valahol kipróbálni egy másikat, média-markt/auchan vagy egyéb számtech boltokban.
Akár ahol vetted oda visszavinni és kettőt egymás mellett megnézni.

#71147 petakpa1:

Én egy ilyet mindenképpen megnéznék a helyedben:
[link]
Sajnos magyar felirat már nem létezik belőle csak használtban tudsz vadászni belőle. De amíg lehet egyáltalán iso uk is kapni az is nagy szó már lassacskán.

#71146 NandorHUN:

Logitech-nek akad jóféle wireless megoldása, keycron-t még vezetéknélkülit nem ált módomban próbálni. De egy q3 pro ért bármikor odaadom a sima q3-amat. ;]
Ha van saját adóvevő és nem bt a fő csatorna, akkor még jó is lehet kérdés ki mennyi pénzt locsolt ilyenekre.
Egyszer láttam már haldokló ilyen logit, ő volt hogy 20-30 sec-re is képes volt laggolni vagy fene tudja az már mi volt. De elveszni ott sem vesztek el leütések. Neg a gép is le volt lakva már.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#71152) 0xmilan válasza dqdb (#71143) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszi mindket valaszt! A legegyszerubb XD75 hazat randeltem vegul, elvegre ideiglenes megoldas lesz, meg csak az elso probalkozas ortho vonalon, nem is biztos, hogy bevalik.
Foleg ugy nem akartam a rendes alu hazat, hogy vasarloi ertekeles szerint, nem pontos az USB port kivagasa.

Az XD75 kiosztas problemakat megertem. A kozepso, 3u szeles blokkra valoszinuleg ritkabb, makro gombokat erdemes tenni, a numpadot es nyilakat meg inkabb valamelyik kez ala, a homerow kornyekere.

>Számomra ez tűnik még érdekesnek
Ez nem is ortho!! Bar igy is ergonomikusabbnak tunik, mint egy sima row stagger.

(#71153) dqdb válasza petakpa1 (#71147) üzenetére


dqdb
nagyúr

Régiek, de hibátlanul működnek. Kényelem miatt csarélném, hogy 1 legyen csak.
Ha gépelésre kényelmesek számodra a meglevő billentyűzetek, akkor más megoldást javasolnék (USB2 változat, elvileg Alzánál is volt, de most nem találtam). A jobban kedvelt billentyűzetet hagynám az asztalon (a másik menne a szekrénybe tartaléknak), ami ebbe a switchbe lenne bedugva az egérrel együtt, a két gép felé egy-egy USB kábel megy a switchből, és a switch tetején egy gombnyomással tudsz váltani, és megy az egér is, nem kell azt külön kapcsolgatni.

Ha BT-s billentyűzet a cél, akkor is meg kellene tartanod egy vezetékes vagy adapteres darabot azokra az esetekre, amikor BIOS-ban matatnál vagy operációs rendszert telepítenél. Azt a HP-t nem ismerem, de a Logitechet igen, az 20 évvel ezelőtt a csúcsmodelljük vagy eggyel alatti szint volt, jó minőségű, tartós membránnal, én egy ugyanilyet 2016 végén cseréltem le, és sokkal jobb állapotban volt, mint a feleannyi idős, hasonló árkategóriás másik Logitech vagy egy fél éves költségoptimalizált K120.

0xmilan: nekem nem volt problémám a házzal, azonban mivel 2018-as beszerzésről volt szó, azóta elronthattak bármit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71154) HUNorbert válasza ATI (#71148) üzenetére


HUNorbert
csendes tag

Köszi.
Szerintem a K8 lesz a nyerő, csak megvárom a színes magyar keycap-eket. A kék elég jól néz ki. :)

(#71155) ATI válasza HUNorbert (#71154) üzenetére


ATI
senior tag

Amennyiben moddolni is akarod majd a K8-at, nemrég pimpeltem fel az enyém, szertintem elég jó lett.

Itt vannak képek.
[link]
[link]

(#71156) ZephX válasza Enton (#71151) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi a választ én is ilyesmire gyanakodtam, de gondtoltam utána járok mielőtt visszaviszem.

(#71157) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Sziasztok, ha valakit érdekel, akkor a KPRepublic PBT dye-sub setem (Base, Mod, Mod Pro, Num, HU International) kihasználatlanság miatt eladó. Irányár: 20k postázva, az 5 szettel gyakorlatilag 60-100% között minden kiosztás lefedhető (ANSI és ISO is), magyar kiosztással.

(#71158) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
látogatás a GMK-nál

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71159) nuke7


nuke7
veterán

Kivittem ma a konyha asztalra kis időre a K8-at és basszus olyan szép Tompa és halk hangja van a pbt + o-ring párosával deskmat nélkül, amilyet mindig is szerettem volna…. :O

A deskmaton bár nincs sok hangja, de ami van, az inkább ilyen magas karakterű sajnos :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#71160) M_norbi


M_norbi
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi billentyűzetet szeretnék cserélni (Logitech K200-as), alapvetően ennek keresem az utódját.

Az igények:

1.Mekkora összeget szánsz rá? Első körben 20-30 eFt a maximum.
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech K200 - egyszerűen elhasználódott 10 év alatt, amióta használom.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Alapvetően általános célú használatra - szövegbevitel, táblázatszerkesztés, netezés, illetve némi játék (Wot, Cod, stb.) - nem kifejezetten munkára specializált
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) ezt nem tudom - a K200 esetében tetszik, hogy van egy határozott nyomáspont illetve visszajelzés a hasznűlat során - a másik szempont, hogy ne legyenek túl lapos gombok a billenytűzeten
6.Van konkrét modell ami tetszik? nincs igazán kinézett darab
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) legyen külön numpad - a mostani billenytűzeten vannak multimédia vezérlő gombok, de ez az új billenytűzet esetében nem elvárás
9.Extra igények - ne legyenek laposak a gombok, illetve mivel elég nagy kezem van, ezért nem szeretnék kis méretű billentyűzetet

Köszönöm!

(#71161) nyunyu válasza M_norbi (#71160) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitech K200 - egyszerűen elhasználódott 10 év alatt, amióta használom.

:Y

(10 évvel ezelőtti felmondásomkor az utódom kapott egy díszdobozos K200-at, az orrom előtt bontotta ki.
Nem tudtam rajta gépelni a Labtec Standard+ után.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71162) Mephike válasza nuke7 (#71159) üzenetére


Mephike
senior tag

Az asztalon lévő nagyi által kötött kis terítő elnyelt minden hangot! Hiába, régen ez is jobb volt! :DDD
Amúgy én megkentem ma a Gateron Ink Blackjeimet, hát azon kívül, hogy jobb gépelni rajta a hangja is jóval csendesebb lett, amit azért nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#71163) nuke7 válasza Mephike (#71162) üzenetére


nuke7
veterán

hehe... pont, hogy semmi nem volt az asztalon és szerintem azért volt ilyen szép hangja... :U

Viszont tudtok nekem ajánlani - akár használtan is - mac kompatibilis magyar billentyűzetet olcsón..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#71164) M_norbi válasza nyunyu (#71161) üzenetére


M_norbi
csendes tag

Nálam jól működött - eddig.... Most már fényesek és lekoptak a gombok no és a lábak is eltörtek....

[ Szerkesztve ]

(#71165) 4nick8 válasza nuke7 (#71163) üzenetére


4nick8
őstag

mi az hogy olcsó? Bármelyik Keychron K.

(#71166) nuke7 válasza 4nick8 (#71165) üzenetére


nuke7
veterán

igen, ami olcsóbb mint a legolcsóbb keychron.
nem kell, hogy mechanikus legyen :DDD - sőt...

https://youtube.com/user/nuke7

(#71167) Mephike


Mephike
senior tag

Mivel most van egy kevéske szabad időm, elgondolkoztam azon, hogy a Keychron K4-emet kicsit modolnám. Néztem pár videót, van is pár dolog, ami tetszik, viszont lenne egy kérdésem a "kibéleléssel" kapcsolatban.
Mi a várható különbség hangzás eredményében, ha foam/szivacsot használok, vagy ha polyfill/vattát?
Köszi a segítséget előre is!

(#71168) 0xmilan válasza nuke7 (#71166) üzenetére


0xmilan
addikt

Satechi Slim X1
habar magyarnak nem magyar

[ Szerkesztve ]

(#71169) micafighter


micafighter
nagyúr

Gondolkoztam rajta, hogy miért nem csinálnak olyan kapcsolót, ahol a bottom-out nincs halkitva, csak a visszatérés, igy a bottom-out érzés nem változik, a visszatérést pedig úgyse érezzük. Igy kompromisszum nélkül lehet valamivel halkabb a kapcsolónk. Lehet készült már ilyen kapcsoló csak nem találkoztam vele, most viszont szembe jött egy ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71170) micafighter


micafighter
nagyúr

Közben lejárt a szerkesztési idő, de észrevettem nemrég érkezett keygemre TX XL rugó, még kapható mindenféle erősségben. Ez hosszú rugó, tehát keményebben, feszesebben indul, és kevésbé kéményedik fel az indulás után a bottom-outhoz érve. Mivel keményebben indul, így a visszatérése a kapcsolónak is gyorsabb. Próbáltam sok féle rúgot, nyilván ízlések és pofonok, nekem a hosszú rugók jöttek be a legjobban eddig, nagyon jó rajtunk gépelni. Aki esetleg gondolkodott rugók beszerzésén/kipróbálásán, érdemes lehet lecsapni, mert elég nehéz ezeket beszerezni 45-65g (és főleg 50-60g) közötti erősségben, mindig elkapkodják őket, úgy vettem észre az elmúlt hónapok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#71171) nyunyu válasza micafighter (#71169) üzenetére


nyunyu
félisten

Gateronokon feleannyira van halkítva a bottom-out, mint a visszatérés.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71172) 0xmilan válasza micafighter (#71170) üzenetére


0xmilan
addikt

> Ez hosszú rugó, tehát keményebben, feszesebben indul, és kevésbé kéményedik fel az indulás után a bottom-outhoz érve.
Ez neheziti a bottom-out nelkuli gepelest, nem?

(#71173) dqdb válasza 0xmilan (#71172) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lineáris kapcsolókhoz készülnek ezek a rugók, szóval nem.

Taktilis kapcsolóknál bonyolultabb a rugócsere, ott a személyes preferencia mellett arra is kell figyelni, hogy a rugó képes legyen a taktilis huplin keresztül visszanyomni a stemet, az ilyen long, progresszív és hasonló rugók általában csak lineárisoknál működnek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71174) 0xmilan válasza dqdb (#71173) üzenetére


0xmilan
addikt

Ugy ertettem, hogy ha a rovidebb rugohoz kepest az elejen nehezebb, a vegen meg "kevesbe kemenyedik fel", akkor a kezdeti nagyobb ellanallason "atbukva" (akkor is ha linearis) nekem az lenne a logikus, hogy konnyebben leersz az aljara.
Bar valoszinuleg a gramm tobbet szamit, mint a rugo hossza.

(#71175) micafighter válasza 0xmilan (#71174) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha sima, lineáris (tehát nem progresszív, több lépcsős vagy egyéb) rugórol beszélünk, a rövid és a hosszú rugó között a különbség az indulási erő. Egyszerű példa: 55g bottom-out rövid rugó, vs egy 55g bottom-out hosszú rugó. A bottom-out erő ugyanannyi, a különbség, hogy a rövid mondjuk 35g-rol indul és fokozatosan félkeményedik, a hosszú rugó pedig 50g-ről indul, és 55g-re kéményedik. A rövidebbet sokkal könnyebb lenyomni, illetve engem a lassú visszatérés is zavar.

(#71176) nuke7 válasza 0xmilan (#71168) üzenetére


nuke7
veterán

kár :O

https://youtube.com/user/nuke7

(#71177) Molydeus válasza nyunyu (#71171) üzenetére


Molydeus
senior tag

Személy szerint ezt kifejezetten kedvelem a Gateron Silent Red-ekben. Határozottabban bottom-out-ol, mint amit egy halkított kapcsolótól várna az ember. Viszont ez inkább a gépelési érzetben érhető tetten, a hangot szerintem jól tompítja. Szimplán nincs az az o-ringes érzet, amire szoktak panaszkodni.

M.

(#71178) Horvi


Horvi
őstag

Megjött a PC és az FR4 plate a Q3hoz. Elsőnek a PCt próbálom ki viszont szerelésnél felmerült pár kérdés.
Az egyik, hogy a kapott szivacs csíkokat ugyanolyan elrendezésben kell ráragasztani mint ahogy az eredeti acél platen volt? Illetve a megjelölt helyekre kell-e?

A másik dolog ami feltűnt, hogy a platen és a pcbn levő furatok elhelyezkedése egy minimálisan eltér. Itt én basztam el valamit vagy ez ilyen? Remélem a képeken látszik.

Hello darkness, my old friend...

(#71179) Horvi válasza Horvi (#71178) üzenetére


Horvi
őstag

A második kérdés sztornó. Rájöttem a dologra(elbasztam :DD ).
Viszont egy tanulság volt a dologból később. A csavarokat ha teljesen betekered onnan érdemes visszaengedni legalább egy fél fordulatot. Ez főleg a bal SHIFT mellett levőnél fontos, mert ha fullra betekered a csavart, akkor a PC plate szorítja a gyári stab drótját így viszont a kapcsoló már nem tudja visszatolni alap helyzetbe a kupakot.

Most jön a tesztelés része a dolognak. Gépelési érzetre eddig bejön a PC, valamint a bobagumok illetve a próbából mellé rakott taktilis kapcsolók hangja is sokkal jobban bejön :DD
A következőnek majd megpróbálom az FR4 platet is, hogy az milyen de szerintem most a PC marad 1-2 hétig, hogy elég tapasztalat összegyűljön vele. Viszont szinte biztos, hogy a bobagum kapcsolóknak menniük kell majd.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#71180) dqdb válasza Horvi (#71179) üzenetére


dqdb
nagyúr

A csavarokat ha teljesen betekered onnan érdemes visszaengedni legalább egy fél fordulatot.
Sose húzz meg billentyűzeten csavart izomból. Főleg ne olyat, ami a PCB-vel érintkezik, mert könnyen erősebb lehetsz, mint amit az FR4 még tolerál.

Amúgy hotswapnál teljesen felesleges összecsavarozni még puha plate-nél is a plate-et és a nyákot, csak ésszel kell kapcsolókat cserélni és betenni: azaz ha a nyák az asztalon van, akkor a négy sarokba egy-egy kapcsoló, aztán középről kell haladni kifelé. Ha a házban van, akkor véletlenszerűen kiszedsz 2-3 kapcsolót, ezek helyére mennek be az újak, a lényeg az, hogy mindig pár kivételtől eltekintve a kapcsolók lába tartsa a nyákot.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71181) Horvi válasza dqdb (#71180) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet. Végül engedtem mindegyik csavarból egy keveset így azért már jobb. Illetve próbáltam úgy is, hogy nincs benne csavar de úgy sem volt semmi gond mert ahogy írtad is a kapcsolók tartották.

Viszont nem tudom, hogy kell-e még bele az a szivacsa szalag vagy elég annyi ami alapból az acél platen volt. Azt mi alapján lehet eldönteni?

Hello darkness, my old friend...

(#71182) dqdb válasza Horvi (#71181) üzenetére


dqdb
nagyúr

Oldalra én egyik anyagnál sem tennék, mert úgy kicsit nagyobb tud lenni a bounce, de ez személyes preferencia.

A PC eléggé puha anyag, én alul-felül mindegyik fülre tennék poron csíkot. FR4-nél jó kérdés, ott is inkább felragasztanám mind a hatot, ha van elég.

Ragaszd fel alulra és felülre, aztán próbáld ki úgy. Majd ragaszd fel oldalra, próbáld ki úgy is, aztán döntsél, hogy maradjon-e vagy sem. Ez annyira preferencia kérdése (és sokszor a különbség nem is jelentős), hogy a konkrét billentyűzetet gyakorlatban nem ismerve nem lehet pontos tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71183) Horvi válasza dqdb (#71182) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi megpróbálom majd így is úgy is. Adtak eleget hozzá még úgy is, hogy mindenhova ragasztanék úgy is maradna 1-2 tartalék.

Kapcsolós kérdés. Lehet a következő kapcsoló U4 lenne, viszont nem tudom, hogy van-e érdemi különbség a sima U4 és az U4 RGB között. A keygem oldalán a képek nem beszédesek.

Hello darkness, my old friend...

(#71184) micafighter válasza Horvi (#71183) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az egyetlen különbség a kapcsoló házának felső része: RGB-nél átlátszó, a simánál nem átlátszó, olyan, mint a ház alsó része. Szerintem az anyaga is más a felső háznak a két esetben, de mivel halk kapcsolórol beszélünk, így túl nagy különbség nem lesz. Bobagumot én se érzem tökéletesnek valahogy, még keresem, hogy mi lehet a gond. Durockal is igy voltam, ott végül a megfelelő kenőanyag (105 olaj stemre) segitett :)

[ Szerkesztve ]

(#71185) dqdb válasza micafighter (#71184) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az átlátszó PC-t jelent szinte mindig, ami merevebb anyag, így kevésbé bírja a szétszedést. Én a nem RGBs változatott venném.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71186) Horvi válasza micafighter (#71184) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi akkor az talán nem akkora különbség. Igaz most mindegy mert az összes out-of-stock most keygemnél :DD A másik ami még bejön érzésre az a Shrimp, de az meg azért drágább egy fokkal. Illetve, hogy zöldes a háza így más lesz a háttérvilágítás színe bár igazából ez nem annyira mérvadó.

Hello darkness, my old friend...

(#71187) F34R válasza Horvi (#71186) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak a kinezet miatt valasztod ezeket a switcheket egyebkent? ;]

(#71188) Horvi válasza F34R (#71187) üzenetére


Horvi
őstag

Most lebuktam :DD Amúgy ez kompromisszum volt/lett volna de mint utólag(beépítés után) kiderült az asszony kibékült volna az U4-el is. Szóval most valószínű az lesz a következő.

Hello darkness, my old friend...

(#71189) Vesa


Vesa
veterán

CM CK550 V2-ből lehet kapni nagy enteres kiosztást ami angol? Csak magyart találok, de az nem jó, mert fordítva szoktam meg az Y/Z betűket, tehát QWERTY bill kéne, ugyanakkor az USA verzió se jó, mert a "csík entertől" a világból tudok kimenni.

Esetleg ha veszek egy magyart, akkor van rá mód, hogy a Z/Y gombokat megcseréljem? Lehet ehhez kapni cap-eket?

A tudomány a valóság költészete!

(#71190) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

CandyKeys-nel van raktáron ThinkCaps set, egész pontosan ez a szett: GMK ThinkCaps (TKL + EU Bundle)

Helyesbítek, már nincs készleten. Anno kértem email értesítést. Szombat este jött az email, most megnéztem es már el is fogyott.

Elég durva ára van. Ez normális, hogy egy gyári GMK szett ennyiben kerül?

[ Szerkesztve ]

(#71191) Mephike válasza Vesa (#71189) üzenetére


Mephike
senior tag

Az Amazonon van találat.
Más kérdés, hogy ha ennyi pénzt rá tudsz áldozni egy billentyűzetre, akkor én a helyedben biztos nem ezt választanám.

(#71192) dqdb válasza ATI (#71190) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez az extrákból összeállított bundle a készletkisöprés volt, mert group buy ár alatt adták, szóval relatív értelemben is olcsó volt, az extrák ugyanis 20-30%-kal drágábban mennek el. Figyelembe véve a csomag részét képező böszme nagy NorDeUK kitet, abszolút értelemben is jó áron ment. Összehasonlításképpen itt akad pár készletből extra raktáron, sokkal kisebbek mennek drágábban.

Egy GMK készlet ára erőteljesen függ a megcélzott MOQ-tól, a base kit méretétől, a NorDeUK mindig is drága lesz, mert rengeteg kupakból áll, attól is, hogy mikor futott, mert az USD-EUR árfolyamok vadul hullámoztak az elmúlt 2 évben egymáshoz képest, és persze attól is, hogy group buy ár, előrendeléses ár vagy extra ár.

A GMK árakat az EUR-USD keresztárfolyam is erőteljesen befolyásolja, hiába ment most a GMK Mictlán dollárban nagyon nyomott áron hatalmas base kittel 99 dollárért magas MOQ mellett, ha ez nekünk magyar áfa mellett 123 euróra jött ki.

GMK-ból olcsón a Dropról van a WoB, amit folyamatosan nagy mennyiségben rendel tőlük a Drop raktárkészletre, minden más vagy group buy, szóval a méretgazdaságosság rosszabb, vagy group buy extrája raktárról, ami +20-30% árban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71193) ATI válasza dqdb (#71192) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi!
Így már tisztább a kép.

Épp a múlt héten rendeltem aliról GMK klón WoB szettet (Summer Sale volt) 13k-ért.
Kipróbálni jó lesz ez is.

(#71194) Rolly


Rolly
veterán

szeretném lecserélni Cooler Master CK550-es brown billentyűzetemet újra / jobb billentyűzetre vagy legalább keycapet cserélni rajta, mert 1-1 gomb lekopott :) :(

Mi az ajánlott? Fontos lenne az iso kiosztás és ha lehet HU keycaps elérhetőség.

Néztem a Keychron billentyűzeteket ott egészen a Q1-3 modellekig. Örülnék a numpadnak, de el tudnám engedni :), ha érezhetően jobb a gépelési élmény ...
Esetleg hol érdemes venni afterhoursnál találtam, de nem tudom, hogy melyik modellnél van tényleg HU ISO keycap vagy hol lesz majd egyszer... Illetve a majd lesz mit jelent? (Hónapok / évek?)

[ Szerkesztve ]

(#71195) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Apáméknak szeretnék otthonra venni az asztali géphez egy vez.nélküli bill+egér kombót, mert a mostani egérnek a kábele csak úgy ér el a géphez, hogy az asztal elején van kivezetve, néha lehúzza a billentyűzetet is emiatt, és már amúgy is ocsmányul néz ki a bill. Szóval a lényeg, hogy tartós darab legyen, ne papírvékonyságú, és az elem/akku sokáig bírja, ne kelljen havonta cserélgetni, mert ha egyszer csak használat közben lemerül, apám idegbajt kap. Meg ne legyenek ilyen anomáliák, hogy duplán üt betáket stb. Nem kell semmi funkciógomb, magyar, ISO kiosztású legyen, rendes, standard helyen lévő gombokkal (gondolok pl az "í"-re). Őszintén szólva még a numpad sem fontos, mert apám nem használja, de nem szereti a változásokat, úgyhogy inkább legyen teljes gombsoros, ezt szokta meg. Nincs egyéb etra igény. Az egér pedig ne miniatűr, notebook egér legyen. Újonnan venném, lehetőleg 20k alatt (bár nem vagyok képben az áraikkal).

(#71196) dqdb válasza Rolly (#71194) üzenetére


dqdb
nagyúr

Q5 és Q6 esetében nem kell lemondani a numpadról.

Itt a lista végén látható készletekből lesz magyar változat, képek alapján ezek nem azt a dőlt betűtípust használják, ami többeknek nem tetszett (szerintem jól néz ki), cserébe a többi designhülyeségüket érthetetlen döntésüket kell elviselni (módosító színű Ű és Í, kötelező accent space bar az egyik készletben), és figyelem: nincsen compact 1800 támogatás (Q5 és K4).

Másik magyar feliratos megoldás a KPrepublic készlete lenne, ami jobb kompatibilitást kínál, de kétszer ennyibe kerül és a dyesub minősége láthatóan rosszabb. Addig volt jó opció, amíg egyedül volt, és csak akkor jó opció jelenleg, ha olyan kiosztásra kell, ami a Keychron választéka nem tud lefedni.

Esetleg hol érdemes venni
Én Keychront közvetlenül a Keychrontól vennék, egyre több embernek van pozitív tapasztalata a topikban a tőlük történő rendeléssel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71197) 4nick8 válasza dqdb (#71196) üzenetére


4nick8
őstag

És majd küldhetik vissza Kinába ha meghibásodik.

(#71198) Throme válasza Vesa (#71189) üzenetére


Throme
veterán

A V1-nél nagy eséllyel igen, a V2 esetében most nem mernék megesküdni, hogy lehetett makrózni a gombokat és változtatni karaktert.
Szoftveresen lehetett változtatni.
(Igaz én csak annyit csináltam (vagy 3-4 lépésből) , hogy a V1-en a pause gomból csináltam hang némítót, mert az elfelejtették a tervezők....
V2-n már van ilyen.)
Javasolnám, hogy töltsd le a sw-t és nézd meg, de bill nélkül nem biztos, hogy érsz vele bármit is.
Windos-on belül nem néztem még, hogy van-e qwerty hun bill kiosztás?

#711974nick8
Hát igen. Kupakot még csak csak és azzal nem volt gondom, hamar meg is érkezett, de a billentyűzetet inkább itthonról rendeltem.
Fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#71199) 0xmilan válasza 4nick8 (#71197) üzenetére


0xmilan
addikt

Mekkora esellyel hibasodik meg egy gasket mountolt PCB? A terheles nagy reszet elnyelik a kis szivacsok.

(#71200) Alan[HUN] válasza 0xmilan (#71199) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Nem a mounttól függ, inkább csak általában utalt arra 4nick8, hogy ha bármi hiba van, akkor elengedheted a garanciát, ezt érdemes mérlegelni. Alapvetően az FR4 (a PCB anyaga) egy elég erős valami, jellemzően a forrasztások a leggyengébb pontok, esetleg 1-1 socket ha hotswap a PCB, de ezek egyébként otthon is könnyen javíthatóak. Önmagában az, hogy te egy gasket-mounted PCB-n gépelsz, kb. olyan terhelés neki, mintha neked valaki ujjal böködné a vállad.

#71173dqdb: Long/multi-stage megy taktilissal is, csak még nagyobb lesz a hupli, 63.5g Kelowna 2-stagekkel JWK T1 házban az U4 stem "snappy" lesz, miközben megmarad a D-alakú hupli.

#71193ATI: Az egy jó szett, nekem is van, kicsit csálék a modok és elvileg ott kicsit fényesedni is tud, de alapvetően ár-érték arányban bajnok mindegyik ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.