Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) Molydeus válasza nyunyu (#71649) üzenetére


Molydeus
senior tag

#71648 copass
Nem létfontosságú, pláne nem sürgős, de elgondolkodtam rajta, hogy a ControlPad helyett valami halk megoldást lehetne építeni, forrasztás nélkül. Készre szerelt, nem hotswap paddal sajnos nem vagyok előrébb. Az már csak hab a tortán, hogy ezek az akril réteges vázak nekem nem nagyon tetszenek. 5x5-ös hotswap PCB-t és akríl vázas megoldást már találtam, de pofásabb házat még nem. 4x6-ost és 5x6-ost igen, de utóbbi már túl nagy.

@nyunyu,
Így értettem, úgy rémlett sor*oszlop, azért írtam 4x6-ost. Ahogy mondod, rengeteg PCB valójában Numpad, azzal a csodás ötlettel, hogy forgasd el és jó lesz, de nem lesz...

M.

(#71652) copass válasza Molydeus (#71651) üzenetére


copass
veterán

hotswap és alu ház zsebbenyúlós lesz, ha találsz egyáltalán.
idobao montex numpadot láttam eddig hotswap+aluházzal. 110€...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71653) Molydeus válasza copass (#71652) üzenetére


Molydeus
senior tag

Hát igen, de a ControlPad sem volt olcsó, bár az inkább az Aimpad és nem az építési minőség miatt. Számítok rá, hogy nagyon olcsón nem fogom megúszni. A montex-nek a kiosztása nekem nem optimális sajnos, de ha nem jön más idővel, akkor lehet, hogy ez lesz.

M.

(#71654) dqdb válasza Molydeus (#71653) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
nem ezt kerestem, de azt nem találtam meg :)

[link]
és közben beleakadtam ebbe ez eléggé egyedi 40%-osba is csak úgy érdekességképpen

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71655) micafighter


micafighter
nagyúr

Érdekes video a stabilizátor ticking megszüntetésére: [link] Ilyen modot nem láttam még, az Owlstabokhoz adnak egy kis szivacsos anyagot ami a wire alá megy hasonló módon, feltételezem az is ugyanezt a célt szolgálja.

[ Szerkesztve ]

(#71656) malystryx válasza Molydeus (#71641) üzenetére


malystryx
senior tag

Köszönöm a segítséget, elolvastam aztán pár oldallal visszább mindet. :R
Nem fogok eret vágni ha nem találok fullosat, de a magyart azért nézni fogom. A Redragon honlapját néztem, én ott el vagyok tévedve, nem nagyon találtam hotswap-osat a Kumara-ból, de nem is baj, azt hiszem a GMMK és a Keychrone között szemezek. Mindenképpen örülnék ha itthoni boltból tudnám megrendelni és egy helyről, és persze mindent. Hazai boltok közül a PCX, és a Pixel-en találtam több terméket, de inkább az utóbbin látok több cuccot. Jó helyen járok? Esetleg ha tudtok más magyar boltot, megköszönném. :R

(#71657) dqdb válasza micafighter (#71655) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem is kell olyan nagyméretű szivacs, elég két kicsi porondarab a stabilizátordrót két vége alá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71658) micafighter válasza dqdb (#71657) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi, erre magamtól biztos nem akadtam volna rá a videó neve alapján :DDD Jó ötlet egyébként, kipróbálom majd, ha más nem, erre jó a sok szivacs amit adnak a billentyűzetekhez :) A bandaid modnak egyébként látod értelmét a stabilizátor házai alá? Legutóbbi forrasztós PCB-re a TX stabilizátorok alá nem tettem, nem vettem észre különbséget.

(#71659) nyunyu válasza malystryx (#71656) üzenetére


nyunyu
félisten

Redragonnak a teljes magas kapcsolós billzetei cserélhetőek bármelyik Outemu gyártmányú kapcsolóra.
- TKL méretben ez a Kumara
- teljesben Vata/Mitra/Manyu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71660) Molydeus válasza dqdb (#71654) üzenetére


Molydeus
senior tag

Klassz, de maradnék a 4x6 vagy 5x5 mellett. :D Belefektettem egy kis energiát, hogy értelmesen használható területet szabadítsak fel az asztalom bal oldalán, nem szívesen pakolnám tele semmivel ami nagyobb, mint a ControlPad. :)

A 40%-osnál elsőre "megfogott" a külső, végülis érthető, de akkor is... :Y
Amúgy a kiosztás nem is rossz. A múltkor linkeltek közül a Minivan és az az alacsony HHKB tetszik igazán. :)

Valaki aggódott a Keychron webshop szállítási ideje miatt. Július 26.-án vettem a Q8-at, hétfőn fogja kiszállítani a DPD.
Azt gondoltam, hogy több időm lesz keycap-et találni hozzá, de majd megkapja ideiglenesen valamelyik GMMK-ét, úgyis szét kellene kapnom azokat is a stabok miatt.
Arra jutottam, hogy lehet, hogy két készlet lesz, azonos színsémával, ha találok ilyet. Az egyik cherry a ControlPad-ra és a TKL-re, a másik valamelyik magasabb profil a Q8-ra, és akkor legalább színben passzolni fognak. Viszont ilyen párosból olyan veszett sok nincs, úgyhogy lehet, hogy SA lesz a magasabbik a végén, abból van választék. Perpill. egy BOW vagy kékben a Fishing és a Shoko játszik (csak tudnám feledni a téma eredetét...).
Van esetleg tapasztalata valakinek Alis doubleshot SA készletekkel? Az egyik storenál Aifei klónként hivatkoztak rá. Ez SA-nál is ugyanazt a kevert PBT-t jelentheti, mint a cherry-knél?

M.

(#71661) Molydeus válasza malystryx (#71656) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nincs mit. :)
Azért is írtam esetleges alternatívákat a méretekhez, mert a kisebbek jobban elérhetőek.
Az Afterhours is forgalmazza a Keychron-okat.
Ezzel együtt azt javaslom, hogy a kapcsolókat inkább külföldről rendeld meg, mert ugyan tovább tart a szállítás, de itthon az alap kapcsolók elég drágák. 3 doboz Keychron feliratos Gateron árából (ami a teljes méretre még csak nem is elég) már kijönne valamelyik Silent Switch az Aliról.
Hangtompító filcet meg itthon így előre szabva nem is tudom, hogy lehet-e találni, persze ha olyan bill.-t választasz, amiben alapból van, akkor nincs rá külön szükség.
Viszont a magyar kupak készletek itthon is elérhetők. A Keychronnál most már bármikor megjelenhet 4 olyan készlet, ami támogatja a teljes, TKL és 60%-os kiosztást is. Ezek eddig viszonylag gyorsan megjelentek itthon is. Ugyan nem világít át a kupak, de cserébe jobb minőségű, nem fényesedő vagy kopó műanyagból van.

M.

(#71662) jsystem


jsystem
csendes tag

Sziasztok,

segítsetek, ilyet használok: Ducky ONE 2 RGB TKL Magyar (DKON2061ST) - Cherry MX Silent Red
viszont szépen megkopott pár betű, hol lehet csere kupakot venni ehhez?

köszi!

(#71663) Molydeus válasza jsystem (#71662) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha a teljes készletet lecserélnéd és mindenképpen maradnál a magyar feliratok mellett és továbbra is azt szeretnéd, hogy a LED-ek átvilágítsanak a karaktereken, akkor a Gloriuos-nak van festett fekete készlete vékony ABS műanyagból, pl. innen, de kapható máshol is: [link]
A másik lehetőség ugyanilyen gyártási módszerrel a Keychron TKL (a K8-hoz nézd) méretű készlete, pl innen: [link]
Mindkettő idővel kopni fog, ahogy a Ducky-é is.

Ha nem fontos a világítás és tudsz várni, akkor elvileg mostanában kell megjelennie a Keychrontól 4 különböző színű készletnek vastag PBT műanyagból. Ez nem kopik és bill is halkabb lesz tőle egy kicsit, de a led csak a billentyűk közül világít ki, a kupakon keresztül alig. Az utolsó 4-et nézd (a sold out ne tévesszen meg, még nem indult el): [link]
Elvileg létezik még PBT megoldás néhány, de azok mind külföldi rendelések, sokkal drágábbak.

Egy másik lehetőség, hogy ha "szerencsés" helyen kopik - nyilak WASD, Space, stb. - akkor pl. Aliexpresen rengeteg néhány darabos kis készletet lehet kapni, amivel pótolni tudod.

M.

(#71664) jsystem válasza Molydeus (#71663) üzenetére


jsystem
csendes tag

köszönöm szépen! valszeg a Keychron-felé megyek.

(#71665) dqdb válasza jsystem (#71664) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha még garanciális, akkor azzal is érdemes lehet futni egy kört.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71666) micafighter válasza Molydeus (#71663) üzenetére


micafighter
nagyúr

Keychron áruk Double-shot PBT kupakokat, elég jó kompatibilitással, és egész jó áron, az is 40 USD. Akár valódi Double-shot PBT, akár valami PBT "blend", mivel legalább részben PBT anyag (=tartós) és double-shot (=nem kopik le a felirat mert nem festett) így szerintem ez most kb a legjobb vétel, ha el tudjuk engedni az átvilágítást meg a magyar feliratot.

(#71667) dqdb válasza micafighter (#71666) üzenetére


dqdb
nagyúr

A tiszta PBT és az ilyen doubleshot PBT-k esetében használt PBT-ABS keverék tartóssága között azért eléggé nagy különbség van, nem szerencsés az előbbi tulajdonságaival hirdetni az utóbbit. Az ilyen kupak kopni fog, de ahogyan írtad, a kopás ellenére legalább a felirat tökéletesen megmarad.

Valódi doubleshot PBT-t csak a Leopold kínál jelenleg, de ők nem árulnak külön kupakokat és ISO támogatásukat sincsen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71668) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Hát nehéz a döntés. :(

Aquila non captat muscas.

(#71669) Enton válasza Hegyirabló (#71668) üzenetére


Enton
addikt

Kék!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#71670) Hegyirabló válasza Enton (#71669) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elsőre én is azt gondoltam, hogy az, és nagyon tetszik a kattogó visszajelzése. De tényleg nagyon hangos. És hiába van a dobozon kis ablak, amin lehet nyomogatni a kurzorokat, nem ugyanaz, mint amikor ki van csomagolva, és ráteszed a bútorra, ami még változtat a hangján, érzésem szerint növeli.

Aquila non captat muscas.

(#71671) Archttila válasza dqdb (#71667) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem volt PBT-ABS Botanical cloneom, ami laza 1-2 het mulva elkezdett fenyesedni :( nem ugy mint a PBT Dye-Sublimated XDA set [link] ami tobb honap hasznalat utan eladaskor pont ugyan olyan allapotban volt, mint amikor megvettem. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71672) Molydeus válasza Hegyirabló (#71670) üzenetére


Molydeus
senior tag

A belül üreges asztallapok hajlamosak felerősíteni a zajt. Egy deskmat segíthet rajta, próbáld ki egy összehajtogatott textillel a bill. alatt.

M.

(#71673) copass válasza Hegyirabló (#71670) üzenetére


copass
veterán

kemény felület felerősíti a zajokat. 1-2 réteg deskmat, jelentősen csillapítani fogja.
vannak streamerek akik 4-5 réteget használnak, nem csapkodják a billentyűzetet,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71674) Hegyirabló válasza Molydeus (#71672) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tényleg jobb. Ez a deskmat is új dolog nekem, bármelyik megfelelne?

Aquila non captat muscas.

(#71675) Molydeus válasza Hegyirabló (#71674) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az még nekem is, nem nagyon mélyedtem el a témában.
Eddig olyanokat néztem, amik elég nagyok az egér alá is és akkor ahhoz választanék elsősorban. Egérpadból a szövetborítású, lassabb, precízebb felület vált be nálam, azt viszont szerintem hamar kikezdené az, hogy állandóan tologatom a billentyűzetet.
A másik megoldás meg az lenne, ha egy pont bill+csuklótámasz méretű deskmat-et raknék alájuk, de olyat, ami nem tapad az asztal felületéhez. Ilyen meg nem biztos, hogy van. :F

M.

(#71676) malystryx válasza nyunyu (#71659) üzenetére


malystryx
senior tag

Így már világos, nagyon szépen köszönöm. :R Tanulgatom szép sorjában a kifejezéseket, de van aminél még mindig nézek, hogy mi ez, de legalább a TKL, low-profile és ezek a százalékos dolgok már érthetőek. Sajnálom, de aki nincs a témában, annak tanulni kell. :B :K

(#71677) dqdb válasza Molydeus (#71675) üzenetére


dqdb
nagyúr

azt viszont szerintem hamar kikezdené az, hogy állandóan tologatom a billentyűzetet
Dehogy kezdené ki, annyit nem tologatod a billentyűzetet. Meg eleve egy "rendes" billentyűzet olyan nehéz és csúszásgátló talpai vannak, hogy nem tologatod, hanem felemeled és arrébb rakod :DDD

A másik megoldás meg az lenne, ha egy pont bill+csuklótámasz méretű deskmat-et raknék alájuk, de olyat, ami nem tapad az asztal felületéhez.
Van :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71678) micafighter válasza dqdb (#71667) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kár, hogy a Leopold nem árul külön kupakot, biztos lenne rá kereslet :( Azt lehet tudni esetleg, hogy ők is gyártják, vagy valakivel bérgyártatják? Mindenesetre vettem a Keychron féléből több féle színben, meglátjuk majd meddig bírják.

[ Szerkesztve ]

(#71679) Molydeus válasza dqdb (#71677) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ok, ebben van igazság. :D Akkor úgy fogalmazok, hogy a GMMK-kat tologatom, pedig azoknak is van gumitalpa. Bakker, most néztem meg, a Q8 több, mint kétszer olyan nehéz, mint a 65%-os, pedig az is nehezebb érzésre, mint a TKL... :Y

A linket köszönöm, elraktam! :)

M.

(#71680) dqdb válasza Molydeus (#71679) üzenetére


dqdb
nagyúr

a Q8 több, mint kétszer olyan nehéz, mint a 65%-os, pedig az is nehezebb érzésre, mint a TKL
Egy Alice vagy Microsoft Natural stílusú billentyűzetben sokkal több a fém, mint egy osztás nélküliben, mert az osztás miatt szélesebb és mélyebb a ház. A nagyobb mélység nagyobb magassággal is jár, a nagyobb magasság négyzetes több fémmel, valamint az osztást is plusz fém fedi,

Egy közepes méretű réz súllyal szerelt kompaktabb TKL olyan 2,5 kiló környékén van*, ugyanez ergó változatban hasonló méretű kerettel 3,6 kiló. Ez utóbbinál a négy bumpon teljesen belesüllyed a deskmatbe, és két hüvelykujjal a billentyűzet elejét nyomva nem tudom eltolni, és felemelni is csak két kézzel :D

* teljesen rézből vagy acélból készült alsó résszel 4,5-5 kiló környékén van egy TKL, míg ha a felső rész is rézből van, akkor 8-9 kiló lesz a vége. Ez 23 kiló, ez alumíniumból 20 kiló, rézből pedig 60 :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71681) Molydeus válasza dqdb (#71680) üzenetére


Molydeus
senior tag

Érthető, csak szembesülni vele azért más. :D
Rémlik valami a fizikai tanulmányaimból, hogy a nagyobb rezgő tömeg jobban csillapít, de ez azért mégsem egy vibrációs úthenger... 20-60kg, te jó ég, egy 9000t-s DDG fedélzetén rendben van, de egy íróasztalon!?:Y

Most ez így lehet, hogy furán fog hangzani, de az egyik gyakorlati érv az Alice mellett egy valódi splittel szemben az volt, hogy egy darabban tudom mozgatni, nem kell bajlódni plusz egy kábellel és két csuklótámasszal.
Rákérdeztem amúgy a keebmatnél, hogy nem terveznek-e ide is szállítani, hátha. Lehet, hogy ez a csúsztatható dedikált deskmat fontosabb lesz, mint elsőre gondoltam...vagy kénytelen leszek alkarra gyúrni. :DDD

M.

(#71682) krokodile


krokodile
csendes tag

Sziasztok,
keresem de nem igazán találom, melyik lehet a legolcsóbb bill aminek az rgb vezérlése már billentyűnkkénti szintre van bontva?
Ha valaki tudja írja meg, nem találom.
Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#71683) Molydeus válasza krokodile (#71682) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem érdektelenségből nem jött eddig válasz, hanem mert valószínűleg tényleg nem tudjuk.
A webshopokban a legtöbb esetben ez nem egyértelmű, gondolom ezért is jöttél ide érdeklődni. Sokszor a marketing leírások sem segítenek, még egy ARGB jelölés sem egyértelmű, de a gyártó adjustable RGB-re gondolt, ami preset avgy zónás állíthatóságot jelent. Általánosságban annyit tudnék mondani, hogy ahol a gyártó honlapján jelzik, hogy a billentyűket szoftveresen át lehet helyezni (remapping), ott az egyedi RGB beállítás is valószínűleg adott.
Csak példaként a CoolerMaster MK110 még zónás, de a CK352 már egyedi. A Redragonoknál is a gyártói szoftver esetén egyedileg állítható.

A membránosoknál én személy szerint nem számítanék csak előre beállított vagy esetleg zónás kivitelre, de lehet, hogy tévedek és van egyedi is. :F

M.

(#71684) Sub-S


Sub-S
senior tag

Logitech MK650 Combo billentyűzetével van már esetleg valakinek tapasztalata? Arra lennék kíváncsi mennyire halk.

(#71685) nyunyu válasza Sub-S (#71684) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez az MK540 utódja akar lenni?
- unifying helyett bolt
- +2 gombos egér?

Egyébként mielőtt elversz rá 30k-t, előtte próbáld ki valahol, mennyire áll kézre a billzet, mennyire tudsz rajta gépelni.

Nekem az utóbbi 10-12 év lapos K szériái nagyon nem jönnek be gépelési érzetre, pedig kb. az egész palettát végigpróbáltam. (K120, K270, K375s, K750, volt kezemben K520, K800 is.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71686) Molydeus válasza nyunyu (#71685) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem igen, akkor szinte biztos, hogy gumidóm.

@Sub-S
Ha így van, akkor addig lesz halk a bill. amig a membrán el nem kezd felkeményedni, d ehgy ez mikor következik be...?
Viszont az egér elvileg kifejezetten halk, ez nem rossz dolog, Még a nem drága Rapoo-im mellé adott "Silent" egerek is nagyon jók ebből a szempontból. Este vagy irodába hasznos.

M.

(#71687) nyunyu válasza Molydeus (#71686) üzenetére


nyunyu
félisten

Hülye kérdés, melyik a legkellemesebb hangú egér kapcsoló?

Legújabb egeremben az agyonhájpolt Kailh GM 8.0 van, de engem határozottan irritál a keménysége+kattanása.
Szerintem rosszabb, mint az amazóniai mekkmesterben lévő kínai Omron, amitől előtte kaptam hülyét. (rendes mekkmesterben még az eggyel azelőtti, 20M klikkre "hitelesített" kínai Omron volt, az nem idegesített annyira.)

Komolyan mondom, hogy visszasírom a finoman járó japán Omronokat, de szerencsére a D2F-01F könnyen beszerezhető, filléres tétel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71688) Molydeus válasza nyunyu (#71687) üzenetére


Molydeus
senior tag

Megmondom őszintén, nem tudom. Igyekszem kerülni az egeres topikot, a bill.-ek bőven elég. :D
Ezek az ollós Rapoo-k mellé voltak csomagolva és végül a melóba vettem egy külön m300-at is. Minden egyéb szempontból fapad mind, de a bal/jobb klikk nekem tetszik, elég halk. Még nem szedtem szét őket és a gyártó sem írja, hogy mit raktak bele.

M.

[ Szerkesztve ]

(#71689) Csandi válasza nyunyu (#71687) üzenetére


Csandi
őstag

TTC Gold esetleg bejöhet neked akkor. Az kb az omron és a Kailh között van. De van más kailh is, nem csak a 8.0

(#71690) micafighter válasza nyunyu (#71687) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kailh-nak van silent kapcsolja is egérbe, én most azt használom, GM 8at váltotta nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#71691) nyunyu válasza Molydeus (#71688) üzenetére


nyunyu
félisten

Igyekszem kerülni az egeres topikot

Onnan menekültem ide 8-10 éve, annyira nem bírtam a házigarázda elitista hozzáállását. (=Minden szar, amivel nem lehet kvékben egy métert rántva villámgyorsan hedsotot lűni.)
Szerencsére a stílusa azóta finomodott egy kicsit, már nem olyan habzó szájú nyikhaj.

Cikkei mondjuk még mindig elég infantilisek, de már megszoktam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71692) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Gondoltam itt hagyom tapasztalatént azoknak akik esetleg ezen a billentyüzeten gondolkodnának... HP Pavilon Gaming Keyboard 500. Egy büdös nagy kamu az egész amit írnak a dobozon. Még hogy red switch... meg Mechanical... azt a fszomat. Hogy nem perelétk még be ekkora false marketingért a HP-t.. Én kb fél áron vettem bontatlanul a helyi piacon, de ha a netes árát nézem, és annyit adtam volna ki érte, akkor most még mérgesebb lennék...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#71693) Molydeus válasza nyunyu (#71691) üzenetére


Molydeus
senior tag

Néha elfordul, hogy benézek oda egy-egy infó miatt, a stílus annyira nem tűnt fel. Alapvetően tisztában vagyok a fogalmakkal és azzal is, hogy mik az elvárásaim és mi vált be, könnyen tudok választani.
Ezek a vállból, könyékből indított széles mozdulatok pl. távol állnak tőlem egerészés közben, igaz, 20 éve nem játszom kompetitív játékokat. Viszont a könnyített koncepció (rácsos burkolat és szinte súlytalan vezeték) végül nálam is bevált, annak ellenére, hogy viszolyogtam a külsejüktől, de használni nagyon jó.

M.

(#71694) emvy válasza Anaren91 (#71692) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit te vettel, az egy azsiaban arult valtozat, itthon nem kaphato.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#71695) Anaren91 válasza emvy (#71694) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ázsiában árult, Angol kiosztással.🤔

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#71696) dqdb válasza emvy (#71694) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már 2019-ben is árulták itthon "mechanikusként".

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71697) emvy válasza Anaren91 (#71695) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat ez gaz. A HP sajat oldalan ugy irjak, h hibrid membranos-mechanikus.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#71698) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. van egy logitech g213-as billentyűzetem. Kezd haldokolni. Lényeg,hogy CFX artist vagyok filmeken doglozok szóval napi 8-14 órákat is.. és játszok is. Szóval most úgy döntöttem váltanék valamire és tudnátok ajánlani egy olyan keyboardot ami a legjobb, csendes ami munkráa és játékra ajánlott? Nem kell mechanikus. WOW-t és Dota 2-t szoktam jtászani néha lövlödözöset,de nem Pro szinten. Szóval a legfontosabb a Quit/Silent keybaord legyen és ne mechanikus. Nem tudom Logitechbe vagy RAZER-be van-e ilyen vagy. Az a baj,hogy szó serint ,ha ülök HOME OFFICE-ban é s dolgozok stb zeng a ház szóval a csend a fő aztán a játék aktivitás. úg yrémlik régen votl valami RAZER ami membarnos volt

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71699) Anaren91 válasza emvy (#71697) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hp oldalán semmit nem találni erről a billentyűzetről. Ezt sikerült megtalálni, de itt is mechanikust írnak 😅

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#71700) br4adam


br4adam
aktív tag

Sziasztok. Valakinek van ötlete arra, hogy új K2 nem akar bluetoothon csatlakozni Machez (nem is látja a gép), de pl. a telefonomhoz tudom párosítani és működik egyből.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.