Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) Molydeus válasza Mephike (#71248) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az világos, hogy a "sima" K-k maradnak, az adja a paletta gerincét, de nekem a Pro és a V nagyon közel került egymáshoz. A Q-hoz képest mindkettő kevesebb a felfüggesztéssel és a CNC-zett alu házzal.

#71250 0xmilan
Akkor az áruk is nagyon közel lesz egymáshoz. Egyelőre nem látom, hogy ha ugyanabból a méretből lesz V és K Pro is, akkor BT vs Knob fog dönteni? Már persze csak akkor, ha utóbbi minden V-hez jár majd.

M.

(#71252) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan USB-s kábel, amelynek az "anya" csatlakozójára ráköthetem a billentyűzetemet, és szétválik két "apa" kábelre, amelyek közül az egyiket a laptopomhoz, a másikat az asztali gépemhez csatlakoztathatom?

(Ezáltal nem kellene ide-oda dugdosnom attól függően, hogy éppen melyiket használom vele.)

"Aquila non captat muscas."

(#71253) mrviceguy válasza Piftuka (#71252) üzenetére


mrviceguy
tag

Az USB szabvány ezt "csak úgy" nem teszi lehetővé.
A lehetőségeid:
- Veszel egy KVM switch-et (amit pont erre találtak mi)
- Veszel egy wired-wireless keyboardot - mint mondjuk a Keychron K szériája - és az asztalira rádugod, a laptopra meg wireless felkötöd.
- Használsz valamiféle szoftveres KVM megoldást (nem jó)

(#71254) nyunyu válasza Piftuka (#71252) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki linkelte korábban ezt az USB switchet.

Monitort nem tud kapcsolni, ahhoz valami drágább KVM switch kéne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71255) Rolly válasza mrviceguy (#71253) üzenetére


Rolly
veterán

Nekem k8 Bluetooth csatlakozik a laptophoz, asztali géphez és mobilhoz :), s egy logitech egér is hasonlóan.

(#71256) Alan[HUN] válasza Piftuka (#71252) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Illetve én ezt a KVM-et használom nagy megelégedéssel, ami még árban is baráti, annyi, hogy a gépek felől hdmi és usb-c kell, illetve nekem windows alatt az egér ritkán megakad fél-egy másodpercre, ami játék közben zavaró lehet. (Ubuntun és normál használat közben nem szokott feltűnni.)

@nyunyu: és ez még az átváltás után is olcsóbb, mint az Alzás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71257) nyunyu válasza Alan[HUN] (#71256) üzenetére


nyunyu
félisten

Kábeleket is adtak hozzá, vagy csak a doboz került annyiba?
Billzetről lehet váltani, vagy csak a rajta lévő gombbal?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71258) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm szépen az ötleteket! :R

Ez a "KVM" elosztó úgy működik, hogy a PC1 és PC2 HDMI port-ba csatlakoztatom a két gép HDMI (VGA kimenet) kábelét, majd pedig a "KVM" hub harmadik HDMI (egyben "out") csatlakozójából kapcsolódom rá az egy darab monitoromra?

És akkor a két gép a hub-on keresztül tudja használni a közös monitort is?

"Aquila non captat muscas."

(#71259) nyunyu válasza Piftuka (#71258) üzenetére


nyunyu
félisten

Pont az a lényege a keyboard-video-mouse switcheknek.

Némelyikük tud billentyű kombinációval is váltani a két gép között, nem csak a dobozon lévő gombbal.
(Pl. nálam Aten CS782DPn ScrLk+ScrLk+Enter a varázsige)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71260) Piftuka válasza nyunyu (#71259) üzenetére


Piftuka
veterán

Klassz! Köszönöm az info-t!

"Aquila non captat muscas."

(#71261) nuke7 válasza Piftuka (#71252) üzenetére


nuke7
veterán

USB switch, kb 3-4 ezer forint. Nem kell a 3.0 én a 2.0-t használom, teljesen jó. K8 és webcam van rajta.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#71262) Piftuka válasza nuke7 (#71261) üzenetére


Piftuka
veterán

Melyik típus olyan olcsó?

"Aquila non captat muscas."

(#71263) Skynet258 válasza Piftuka (#71252) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ezt használom, 7k. A monitoron meg manuálisan váltok bemenetet, attól függően, hogy épp melózom (laptop) vagy csak netezés (saját gép).

https://geekpulse.hu

(#71264) nuke7 válasza Piftuka (#71262) üzenetére


nuke7
veterán

Én Ugreen-t vettem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#71265) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gateron CJ -rol szeretnek feljebb lepni, innen mi a kovetekezo lepcsofok? Termeszetesen linearis vonalon mennek tovabb, es bar nem feltetel a nema billzet, megis egy hangypucsanyit halkabb, tompabb tonusnak jobban orulnek. :) Alapvetoen nem hangos lenne a CJ, csak ha mar valtok...
Elony ha gondozasmentes de ha megsem, akkor gyarilag szepen legyen kenve. :)

Elore is koszonom az ajanlatokat! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71266) Mephike válasza Archttila (#71265) üzenetére


Mephike
senior tag

Az alábbi videóban találsz pár neked való megoldást. Van hangerő alapján is rangsorolás.

(#71267) Archttila válasza Mephike (#71266) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Video alapjan a North Pole nagyon tetszik. Kerdes megeri-e lecserelni ra az amugy remek CJ-ket :D (ha nem is hatalmas ugrasnak, de mindenkeppen elorelepesnek tunik)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71268) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
a Remap Keys után VIA-ból is készült böngészőben futó változat

[link]
ha valaki a battleshipet is túl kicsinek érzi

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71269) dqdb válasza dqdb (#71268) üzenetére


dqdb
nagyúr

És egyúttal a desktop VIA alkalmazás EOL státuszba került, nem jön ki hozzá frissítés a jövőben (na nem mintha az utóbbi időben lett volna frissítés).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71270) micafighter válasza Archttila (#71267) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a CJ-vel elégedett vagy, szerintem nem nagyon fogsz találni könnyű előrelépést. Vagy nagyon drága lenne (Zeal Pearlio) vagy meló lenne vele, mert kézi kenéssel lenne érezhetően jobb a CJ-nél (Oil King, Durock POM, Gateron X). Amik esetleg szóba jöhetnek, nem túl drágák és talán kézi kenés nélkül is érezhetsz előrelépést az a Lavender, Quartz (ezek vannak mykeyboardnal de nincsenek most készleten) vagy esetleg a Hoshizora (ez egy új kapcsoló úgyhogy lehet nem hallottál még róla és nem biztos, hogy sok tesztet fogsz találni. Én próbáltam, nekem személy szerint nagyon bejött) vagy a Tecsee Carrot (ezek keygemnél kaphatóak és vannak is készleten. Személyes tapasztalat alapján kb ezeket tudom ajánlani. A CJ nagyon hypeolt egyébként, én személy szerint nem voltam tőle elájulva. Nem rossz kapcsoló, de nem éreztem, hogy szuper simán járna. Lehet csak meg kellett volna kenni (emlékeim szerint gyárilag csak a stem lábak voltak megkenve CJ-nél) vagy rugó csere kellett volna, a CJ-vel még nem kísérleteztem ilyen téren. Ezek között egyébként van long pole kapcsoló is, az érzésre és hangra is egész más lesz, mint a CJ (az úgy emlékszem nem long pole).

(#71271) Throme


Throme
veterán

[Lego billentyűzet]
Oké, csak a ház....

(#71272) copass válasza Throme (#71271) üzenetére


copass
veterán

ritka igénytelen az egész. semmi formavilág, egy nagy tégla...
vannak ennél szebb építések is azért.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71273) Throme válasza copass (#71272) üzenetére


Throme
veterán

.. igen most kaptam 2 linket is a lego fórumban, köztük, amit Te is belinkeltél (itt azért van egy kis csalás, egyedi - legó kompatibilis - kupak formájában.. ára is húzós).

Mondjuk otthon régi ládás legóból szerintem nem rossz. Nem mindenkinél vannak megfelelő kockák az építéshez.

(#71274) Archttila válasza micafighter (#71270) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elolvastam par tesztet, megneztem az aktualis arakat es ugy dontottem, hogy egyelore marad a CJ.
Koszonom! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71275) Domonkos


Domonkos
Ármester

Unpopular:
A blank kupakok tetejenek siman (:DDD) nekimehetsz egy kis csiszolopapirral, hogy pl. a home-row-t meg konnyebben kitapinthatova tedd. Meglepoen keveset kell az anyagbol leszedni, hogy kelloen erdes legyen a felulete.

Pro tipp: nem csak blank, hanem double-shot kupakokkal is jo eredmenyt lehet elerni. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#71276) 0xmilan válasza Domonkos (#71275) üzenetére


0xmilan
addikt

Vagy akar hasznalhatod az erre kitalalt kis muanyag pockoket is. :D

Amugy ebben a pillanatban jott meg a blank XDA szettem es meg csiszolopapir is van itthon, de inkabb nem esek neki. :D
Mar csak a PCB, a switchek es a haz hianyzik az XD75-hoz.

(#71277) micafighter válasza Archttila (#71274) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nincs mit, ha a CJ-vel elégedett vagy, akkor szerintem se éri meg váltani, de ha hajt a kíváncsiság, a legtöbb kapcsolót lehet kapni 10es-ével, így pár ezer Ft-bol tudsz tesztelni egy kapcsoló típust, illetve vannak sample csomagok is teszteléshez, pl mykeyboardnal: [link]

(#71278) Horvi


Horvi
őstag

Bedobtam a Q3-ba az FR4 platet. Most jöhet a tesztelés. Hangra eddig jobban adja mint a PC.

Hello darkness, my old friend...

(#71279) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

A Keychron-nál prime day sale van par napig.
[link]

(#71280) F34R


F34R
nagyúr

Nemtudom mennyire szeretitek VR-ekat, Pistinek csinaltak egy Keychront Boba Silent Linearral, tapemoddal, stb...
Bocs ha nagyon off. [link]

(#71281) copass válasza F34R (#71280) üzenetére


copass
veterán

pisti reakciója nagyon őszinte! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71282) Domonkos válasza copass (#71281) üzenetére


Domonkos
Ármester

En pedig meg a mai napig el nem hiszem, hogy ez az ember akkor is ilyen, ha epp nem a kamerak elott ul. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#71283) copass válasza Domonkos (#71282) üzenetére


copass
veterán

itt van a stúdiójuk a comcédban, elég sokszor összefutok velük. többször beszéltünk már és nagyon közvetlenek a srácok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71284) Archttila válasza micafighter (#71277) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A sample csomag megfontolando, koszi. :R
En az a fajta ember vagyok aki meggyozheto ha dragabb termekrol van szo. Ha lenne lehetosegem szemelyesen nyugost korulmenyek kozt potyoreszni Zeal Pearlio, Lavender, Quartz kapcsolos billeken, akkor a vegen siman lehet, hogy ki is csengetenem a felarat az ergyikert, de igy latatlanba rendelgetni ilyen arak mellett, haaat...mindenesetre a sample csomag megfontolando, majd meg alszom ra parat. :)

CJ-vel kapcsolatban lenne még hozzad egy kerdesem: Mi a velemenyed arrol, hogy allitolag ezeknek a kapcsoloknak a kenese, sot egyesek szerint, szetszedese! sem ajanlott, mivel ilyenkor elveszithetiek a rajuk jellemzo out of the box simasag erzeset?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71285) dqdb válasza Archttila (#71284) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mi a velemenyed arrol, hogy allitolag ezeknek a kapcsoloknak a kenese, sot egyesek szerint, szetszedese! sem ajanlott, mivel ilyenkor elveszithetiek a rajuk jellemzo out of the box simasag erzeset?
Van egy eléggé hangos csoport, aki szerint csak az a kapcsoló jó, amit ő kent meg, mert csak ő tudja jól megkenni a kapcsolót, nehogy már egy gyári kenés jobb legyen, mint amit ő kent meg. Akik nem ebbe a csoportba tartoznak, azoktól azt fogod hallani, hogy a szétszedés rontott a simaságon, akik ebbe a csoportba tartoznak, attól pedig azt, hogy kenni kell, mert csak úgy lehet jó.

Nagyon hasonló karakterisztikájú kapcsolóra szerintem felesleges sokat költeni, a még egy kicsit simább vagy a még mélyebben szól érzés sokszor csak azért van, mert azt akarod érezni/hallani. Ha valami másra vágysz, akkor más karakterisztikájú kapcsolók között nézelődj vagy másik, lehetőleg más belső felépítésű billentyűzetben gondolkodj. Vagy csak simán élvezd azt, amid van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71286) micafighter válasza Archttila (#71284) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem érdemes tesztelni a kenést is, ha van pluszba pár kapcsolód és van hozzá felszerelésed. Összehasonlítanám a gyári kapcsolókkal, aztán meglátod melyik jön be jobban :) Ha nem érzel égető sürgetést, tervezem majd a CJ-t is alaposabban tesztelni, aztán írok róla ide, illetve ha gondolod tudok majd küldeni pár kézzel kent kapcsolót, hogy ki tudd próbálni.

Az se mindegy egyébként, hogy mivel és hogyan kened meg. Szerintem a legtöbb embernek nincs türelme/ideje/affinitása kipróbálni több féle kenőanyagot és kenési módot minden kapcsolotípusnál, úgyhogy amikor azt hallod valakitől (hallottam én is CJ kapcsán youtubertol), hogy nem érdemes szétszedni, mert próbálta, és nem lett jobb kézzel kenve, nem hiszem, hogy mindent kipróbált volna az illető. Azt simán elhiszem, hogy ahogy ő próbálta, nem lett jobb.

Én a Durock Dolphin kapcsán ütköztem ebbe, hogy nagyon nehéz volt a gyári kenésén javítani, pedig egyértelmű volt nekem, hogy a gyári kenése nem volt tökéletes (gyári kenése egy olajos cucc a stemen, volt elég sok száraz folt a stemeken). Érdekes módon a legtöbb dolog amit próbáltam rontott a gyári kenéshez képest. Először persze a linearisokhoz ajánlott krytox205g0-val kezdtem, de sehogy nem volt jó. Végül több kenőanyag és kenési módszer után sikerült megtalálni azt, ami javított a gyári kenésén. Próbáltam a 205g0-val megkenni az egész kapcsolót vékonyan, vastagan, a gyári kenést leszedve előtte, a gyári kenést fent hagyva arra rákenve is, stem oszlopot kihagyva, stem oszlopot megkenve, csak az alsó házat megkenve, csak a stemet megkenve, switch film nélkül, vékony switch filmel, vastag switch filmel, próbáltam sima 205-el, próbáltam 105 olajjal. Végül a Durock Dolphinhoz az a kombináció vált be, hogy a gyári kenést fent hagyva az alsó házat 205g0-val kentem, a stemet pedig 105-el, a sideraileket vastagon, a stem oszlopot pedig nagyon vékonyan, és kapott 0.125-ös TX filmet. A rugókat is próbáltam több féle anyaggal, több féle képpen kenni. a sima 205 az nem jött be rugóra, próbáltam 105-el bag lube-ot, attol se múlt el teljesen a ping, próbáltam kézzel kenni az egész rúgot, vékonyan, vastagon. Végül nekem 205g0 vált be rugóra, csak a rugó 2 végét megkenve. Durock Dolphinnál a gyári rugó se jött be egyébként, cseréltem TX Long / SPRiT Slow Extreme-re. A végeredmény szerintem nagyon érezhetően jobb, mint a gyári Dolphin, és sok dolgot ki kellett próbálni mire megtaláltam a nyerő kombinációt :DDD Lehet ha tovább kísérletezek, találok mégjobb kenést a Dolhpinra, eszembe jutott az 105 és 205 keverése amit ki lehetne próbálni különböző arányokban, illetve rendeltem azóta Tribosys 3203 és 3204 kenőanyagokat, amiket szintén érdemes lehet majd kipróbálni.

Szóval szerintem a legtöbb ember nem tölt ennyi időt egy kapcsolóval kísérletezgetve :DDD De lehet csak én nem találkoztam még ilyen emberrel, mindenesetre a Durock Dolphin kapcsán pl nem láttam sehol ilyet hogy próbáljam meg 105 olajjal kenni, a legtöbben a gyári kapcsolót (egyesek a gyári kenést is) dicsérték és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#71287) Ka_


Ka_
csendes tag

Keychron K2 Wireless Mechanical Keyboard (Version 2)

"Free Shipping With K2". Ez most akkor free shippinggel jön? Vagy ez mit akar jelenteni? Vám+ÁFA rájön erre még? Mert az oldalukon azt írják, hogy a tapasztalataik szerint többek között Magyarországon sem vámolják a tőlük rendelt cuccokat. [link]
Akik már rendeltek tőlük, mik a tapasztalatok a szállítással és vámolással kapcsoaltban. Mennyibe fáj a végén?

[ Szerkesztve ]

(#71288) 0xmilan válasza Ka_ (#71287) üzenetére


0xmilan
addikt

Lehagytad az elejet: "Frequently Bought Together | Free Shipping With K2"
A billzettel egyutt vasarolt add-on (palm rest, keycap set, stb.) jon "ingyen szallitassal" es csak a billzetre kell kifizetni a szallitasi koltseget.

ANY KEYBOARD + ADD-ON
Pay shipping fee for keyboard only.
Free shipping for the add-on. Terms here.

Mennyibe fáj a végén?
Annyiba, amennyit fizetsz a webshopon, nincs utana extra koltseg.

(#71289) Archttila válasza dqdb (#71285) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezzel is csak megerosited bennem, hogy korai/felesleges még a valtas. :R

micafighter

Le a kalappal, hogy idot, energiat nem kimelve ilyen szintren van turelmed ezeket tesztelni :D tényleg megsuvegelendo :K :K
Epekedve varom a CJ-vel kapcsolatos tovabbi eszreveteleidet! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71290) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Redragon Mitra piros világításos billen nem lehet valahogy lementeni, hogy a háttérvilágítás leggyengébb fokozaton maradjon? :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#71291) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok!

A Ducky Mini és SF verziókon melyik gombbal tudok nullát írni ? Alapból ugye az egyes mellett lenne balra, dehát ezeknél ott az ESC szerepel.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#71292) nyunyu válasza John D'oh (#71291) üzenetére


nyunyu
félisten

Fn+Esc?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71293) Ka_ válasza 0xmilan (#71288) üzenetére


Ka_
csendes tag

Értem, köszi. Na még jó, hogy ha együtt vásárolom több cuccal, akkor egy csomagban jön és nem számítanak fel mindenre külön szállítási költséget. :DDD

(#71294) 0xmilan válasza Ka_ (#71293) üzenetére


0xmilan
addikt

Gondolom, ugy kell erteni, hogy az add-onokkal none a csomag merete es ezaltal a szallitasi koltseg is, de csak a billzethez tartozo, kisebb csomag koltseget szamoljak fel.

(#71295) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Stílusos C64 utánérzés, de ennyiért drága. 50 dollárral olcsóbban és anyagában színezett házzal nehéz lenne neki ellenállni ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71296) Jorus válasza dqdb (#71295) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van itthon két C64, gondoltam rá, hogy át lehetne alakítani USB-s billentyűzetté, néztem is pár videót, de nekem kicsit mérnöki feladatnak tűnik, amihez nem értek. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71297) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Valakinek van itt esetleg Glorious magyar keycap szettel tapasztalata ?
Tervezek most összerakni egy új billentyűzetet az alapoktól és a keycap még hiányzik a tervhez :) Vajon mennyire lehet gagyi egy ducky pbt-hez képest ?

(#71298) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
avagy miért ne tervezz billentyűzetet begombázva :DDD komoly kihívás találni olyan részletet, amin tovább lehetne rontani

Jorus: az idő sokat szépít, a C64 billentyűzete messze volt a jótól, de a kupakjai azok nagyon kellenének MX kompatibilis kivitelben. Remélem, hogy az ígéreteknek megfelelően ez hamarosan visszatér immáron monokróm készletként sötétbarnában (elfelejtve az érthetetlen bordó módosítókat)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71299) nyunyu válasza dqdb (#71298) üzenetére


nyunyu
félisten

a C64 billentyűzete messze volt a jótól

Mihez képest?

Nyilván nem egy Apple billzet, akinek nagyrészt az Alps gyártotta a billzet mechanikáit, de az Atari 800-tól elirigyelt Mitsumi gumidóm korának egyik legjobbja volt, konkurenseik jellemzően annál is gagyibb megoldásokat használtak, hogy olcsóak legyenek.
(Ebben főleg a Sinclair vitte a prímet)

Aztán a 83-84 körül élesedő konkurenciaharcnál ők csak a barna doubleshot kupakot áldozták fel az olcsósítás oltárán, és jött helyette az ócó lézerezett világosszürke.

Pl. a C64 konkurenciának szánt Atari XL szériában előfordult vagy ötféle billzet beszállító, de azok egyre olcsóbbak, kevésbé használhatóak lettek, mint a korai Mitsumi modellek.

avagy miért ne tervezz billentyűzetet begombázva :DDD

Az az elszabott mini1800 layout elég súlyos, nem tudom, minek spórolták le róla a Num-/+/Enter oszlopot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71300) dqdb válasza nyunyu (#71299) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mihez képest?
Mivel mai felhasználásról volt szó, így a jelenleg elérhető választékhoz képest értettem. Akkoriban nagyon is rendben volt a konkurenciához képest is (csodálkozom, hogy a Spectrumot hoztad fel, ami maga volt az ergonómia csúcsa a Primóval szemben :D), de ma már nem állná meg a helyét szerintem, míg egy AEKII vagy M1016/1018 bőven.

Az az elszabott mini1800 layout elég súlyos, nem tudom, minek spórolták le róla a Num-/+/Enter oszlopot.
Kétféle blocker méret, összenőtt F-sor, zsugorított numpad, dupla Delete, van pen rail, de nem végig, az egész egy vizuális káosz. A legjobb rész szerintem az, hogy R1-be került az 1u Num+, ami egyetlen kupakkészletben sem létezik, mert ez a billentyű R3 profilú.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.