Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Tudom ez nem pont ilyen topic de nem találtam megfelelőt, így megpróbálom hátha ide való a kérdésem:

Van egy Cooler Master CK550 mechanikus (brown) billentyűzetem, ami az utóbbi időben néha duplán regisztrálja az "m" betűt. Régebben csinálta, aztán egy darabig abbahagyta, de most megint kezdi. Nagyon irritáló, pláne, hogy nagyrészt fel sem tűnik, és mondjuk munka közben egy változó elnevezésekor nagyon nem mindegy.

Lehet, hogy kezd meghalni a switch? Vagy simán koszos? Hogy lehetne kideríteni mmi a gond?

Előre is köszönömm!

Edit: na igen, erről beszélek :D

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#71102) dqdb válasza racskobalazs (#71101) üzenetére


dqdb
nagyúr

95%, hogy az ólommentes forrasztás repedt meg, 5%, hogy a kapcsolónak van nyűgje. Pákával meg kell folyatni az ónt a problémás kapcsolókon és/vagy hozzáadni egy kis ólomtartalmú forrasztóont.

Átmeneti szoftveres megoldás lehet ez, de ez csak elfedi a problémát a még nagyobb repedésig, és nem oldja meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71103) 0xmilan válasza dqdb (#71100) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem is ertem, hogy miert vesznek az emberek kupakokat, amikor a stemeket nyomogatva is lehet gepelni. :D

(#71104) F34R válasza 0xmilan (#71103) üzenetére


F34R
nagyúr

a stem finoman maszirozza az ujbegyeket. :D

(#71105) holodp válasza dqdb (#71102) üzenetére


holodp
aktív tag

Ehhez kapcsolódóan, korábban olvastam itt is, máshol is, hogy manapság nehéz ólomtartalmú forrasztóónhoz jutni, EU-s szabályozás miatt csak szakmai felhasználók vehetik, stb., ezért marad az Alis rendelés.
A hétvégén a budakalászi Auchanban találtam 60/40-es ónt, és bár arra is rá van írva, hogy csak szakmai felhasználóknak, a kutyát nem érdekli, hogy ki veszi meg.

(#71106) dugo_ válasza holodp (#71105) üzenetére


dugo_
veterán

Én eddig mindenhol láttam, ahol meg szoktam fordulni... Árwill, Conrad, HE Store, HQ Elektronika, Praktiker stb.

(#71107) dqdb válasza 0xmilan (#71103) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem is érthetetlen, mennyi pénzt meg lehet spórolni :DDD

198 wpm így néz ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71108) copass


copass
veterán

glarses-nél elmentek otthonról! :D elosztogatta a billentyűzeteit, na de hogy?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#71109) totron


totron
addikt

flat line
Mai versenyzőnk: [link] Egy ilyet nyomok épp, a maga módján nem is rossz.

Ami tetszik, de még nem találkoztunk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71110) micafighter válasza dqdb (#71107) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdekes, úgy látom a B és a V meg van cserélve, nem is hülyeség. A "B" kicsit kényelmetlen elérnem pedig nincsenek rövid ujjaim, "V"t könnyebb elérni, de sokkal ritkább szavakban, mint a "B".

(#71111) totron válasza dqdb (#71107) üzenetére


totron
addikt

Ez nem olyan elérhetetlen. Magyarul + jau ékezetesen már más a helyzet.

(#71112) dqdb válasza micafighter (#71110) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy csak simán rosszul tette fel a kupakokat, előfordul az ilyen :) Az ujjaim tudják az ÉÁ billentyűk helyes sorrendjét, az agyam nem mindig, tettem már fel ezeket fordítva.

totron: 200 wpm szerintem már egy másik szint angolul és központozás nélkül is, ezt már nem sokan érik el. Szerintem valahol 130-150 wpm környékén lehet a választóvonal a kevés és a rengeteg gyakorlással elérhető sebesség között, valamint a gyakorlásnál is fontosabb tényező, hogy mennyire erősen tudsz koncentrálni a teszt 30-60 másodperce alatt. Az illető amúgy 170 wpm-et tudott úgy az éjszaka közepén, hogy közben fejhallgatóval a fején Jabberwockyt olvastak fel neki.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71113) AlphaLionX válasza dqdb (#71098) üzenetére


AlphaLionX
csendes tag

A plate valóban fém - gondolom alu, de nem tudom biztosan. Semmi különös rögzítése nincs, normál csavaros történet, kb. 13 db a plate felől és 4 db a sarkokban a gumitalpak alatt.
Csak a rugókat tervezem megkenni, a switchek érzetével én elégedett vagyok.

Közben eszembe jutott ilyen, hogy az zsír/olaj nem tud kifolyni a switchből? Azt hiszem Keychron exclusive Gateron Phantom (alapól megkent) kapcsolóknál láttam, hogy gyárilag tiszta maszat volt a PCB, ami elég gusztustalan tud lenni, ha az keycapekre vagy máshova is eljut.
Force break mod esetleg erre a ping problémára?

(#71114) F34R válasza totron (#71111) üzenetére


F34R
nagyúr

Erre nagyon kevesen kepesek, itt mar nem eleg gyakorolni. Szuletni kell ra. :D

(#71115) dqdb válasza AlphaLionX (#71113) üzenetére


dqdb
nagyúr

A plate valóban fém - gondolom alu, de nem tudom biztosan.
Ha floating design és látszik a fém, akkor alumínium lesz, ha hagyományos kialakítású, és nem látszik, akkor nagy valószínűséggel acél, mert olcsóbb.

Semmi különös rögzítése nincs, normál csavaros történet, kb. 13 db a plate felől és 4 db a sarkokban a gumitalpak alatt.
Ez egy agyonmerevített konstrukciónak tűnik, ami a pengéshez vezető legrövidebb útnak nevezhető.

Közben eszembe jutott ilyen, hogy az zsír/olaj nem tud kifolyni a switchből?
Nem. Itt a kenés ne úgy képzeld el, mint egy csapágyban, hogy vastagon áll a zsír a teret kitöltve, hanem úgy, mint egy nagyon vékony filmréteget az adott komponensen, amin fény felé fordítva a csillogásból látszik a kenés. Ha használod a billentyűzetet, akkor a kenés folyamatosan újra és újra végigkened a súrlódó felületeken, szóval a használat jót tesz neki. Ha sokáig nem használod, akkor a gravitáció miatt a kenés egy része lejjebb csúszhat a felületeken, de a használatba vétellel et vissza tudod fordítani. Kifolyni csak akkor folyhatna ki a stem lábairól az anyag, hónapokig fejjel lefelé fordítva tárolod úgy a billentyűzetet, hogy a kapcsolók be vannak nyomva (és a rugók kenése még ilyenkor sem tudna kifolyni).

Azt hiszem Keychron exclusive Gateron Phantom (alapól megkent) kapcsolóknál láttam, hogy gyárilag tiszta maszat volt a PCB, ami elég gusztustalan tud lenni, ha az keycapekre vagy máshova is eljut.
Passz, hogy mit gányolt a Keychron ott. Olyan érzésem van, hogy rendes gyári kenés vagy szétszedős kézi kenés helyett valami stemlenyomós spray lubing volt, ami kerülendő. Egyesek kedvelik a stemre is a bag lubingot, mert az gyors, annak van ilyen mellékhatása, de egy normálisan megkent kapcsoló kívülről tiszta (legyen az gyári vagy kézi kenés).

Force break mod esetleg erre a ping problémára?
Annak alumínium ház + valamilyen isolation mount párosánál van értelme, hogy tompítsa a ház alsó és felső része között a rezgések átvitelét, azonban a 13 darab csavar alapján az bottom mount lesz (azaz a plate-et a ház alsó részéhez csavarozod), vagy tray mount (azaz a nyákot a ház alsó részéhez csavarozod, a plate-en lévő lyukakon keresztül), vagy floating design estében integrated plate. Az utóbbi esetben nem tehetsz semmit sem. Az előbbi kettőnél a plate/nyák és ház alsó részén lévő csavarmenetek közé tegyél nagyon vékony gumi alátétet, és ne tekerd be izomból a csavarokat, csak annyira, hogy jól fogjanak, így a rezgések egy részét ezek az alátétek veszik majd fel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71116) micafighter válasza dqdb (#71115) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vajon ha a stemet krytox 105 olajjal átkenem, az se fog kifolyni? A Durock Dolphin gyári olajos kenésének adtam még 105-el mert a gyári kenése sok helyen szárazon hagyta a stemet.

(#71117) dqdb válasza micafighter (#71116) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogyan folyna ki, ha csak a házon belüli részt kened meg? Kenj meg egy stemet, és próbáld meg róla lerázni az olajat (például mosdó felett előtte azt törlőpapírra kibélelve, hogy lásd, hogy egy cseppet is sikerül-e). Ha nem kented túl, akkor nem fog sikerülni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71118) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ebbe a PCB-be innen az 5 pin-es sarga kell nekem, igaz? A 3 pin-es nem is tunik tul milkynek a kepen.

(Kitalaltam, hogy kell egy split* ortho, amig a Defy megerkezik december kornyeken.
Split, mert layout-tol fuggoen kerulhet 3U tavolsag a G es a H koze, valahogy igy.)

(#71119) Domonkos válasza 0xmilan (#71118) üzenetére


Domonkos
Ármester

A split-segen kivul errol a kiosztasrol mas jot nem nagyon lehet mondani... :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#71120) 0xmilan válasza Domonkos (#71119) üzenetére


0xmilan
addikt

Mire gondolsz? A kepet csak a split-seg illusztralasara tettem be, az alpha gombokon kivul a tobbi nalam nagyon nem igy lenne.
Nem egy columnar, de a fizikai kiosztassal nem tudok mit csinalni. Ez legalabb beszerezheto egyaltalan, relative olcson.
Ha arra gondolsz, hogy "QWERTY rósz", azzal is egyetertek, de egyelore szerintem marad. :D

(#71121) dqdb válasza 0xmilan (#71118) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyanebből a boltból ez kell neked inkább. Elvileg jó a 3 pines és az 5 pines is abba a nyákba, de ilyenkor mindig az 5 pines változatot érdemes venni, mert abból a 3 pines előállítható, és hotswap esetében a plusz két láb javítja a stabilitást (főleg kupakcserekor).

XD75 helyett egy Lumberjack kellett volna inkább, bár ehhez forrasztani kell és sokat. Próbáltam az XD75-öt sokféle layouttal ~3 éve, akkor nem jött be, egyszerre volt egyik helyen túl kevés, míg a másik helyen túl sok billentyűm. Azóta split vonalon rengeteg tapasztalatot szereztem, így előbb-utóbb sorra kerül egy Lumberjack build, hátha most bejön. Ha meg nem, akkor legalább jól fog kinézni és olcsó volt.

Arra vigyázz, hogy nem minden 60%-os házba jó az XD75 a kissé eltérő helyen lévő csavarok miatt, szóval érdemes a saját házával megvenni (valamint eléggé sérülékeny módon voltak a hotswap socketek felszerelve a nyákra, ez azóta persze változhatott).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71122) gyulank


gyulank
addikt

Van olyan billentyűzetmatrica, amin a betűk átlátszóak? Lekopott a festék a Trust GXT 280 világító billentyűzetről. Készenlétet, felébresztést, és kikapcsolást, és bekapcsolást hogy lehetne megoldani 1-1 gombbal?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#71123) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Végül nem Varmilo lett, hanem Keychron Q3 :)
Jelenleg ABS keycaps, mert nincs magyarból csak ez, de nem olyan rossz ez se.

Maga a billenytű pedig nagyon jó. Knob verzió + minden billentyű programozható és makrozható, szóval lényegében többet is tud mint az előző makrozható Microsoft billentyűm, és minden gombot oda teszek ahova szeretnék :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#71124) AlphaLionX válasza dqdb (#71115) üzenetére


AlphaLionX
csendes tag

Szerintem is bottom mount lesz a leírásod és egyéb források alapján. Lehet egyszerűbb lett volna a történet, ha alapból megmondom a típust, igaz? :D
EVGA Z15. TechPowerUp-nál látszódik a belseje is. Floating design, a plate a ház alsó részéhez van csavarozva, a nyák a műanyag házra illeszkedik, de csak a switchek tartják fixen (meg a visszajelző ledek a nyilak fölött), a csavarok csak átmennek a rajta lévő lyukakon keresztül.

Úgy tűnik csak nem úszom meg a rugók megkenését, de előtte az alátétes megoldást megpróbálom. Köszi a segítséget!

(#71125) dqdb válasza AlphaLionX (#71124) üzenetére


dqdb
nagyúr

előtte az alátétes megoldást megpróbálom
Integrated plate sajnos. Ha a plate fölé teszed a az alátétet, akkor nem ér semmit, ha a plate alá a csavarhelyekre, akkor sem ér semmit (cserébe még a ház teteje sem fog illeszkedni), mert a rezgések direktben mennek rá a plate-re, ami a floating design miatt a ház szerves része, és ráadásul mind a négy irányban még le is hajlik, hogy rontson a helyzeten.

Rugókenés, plate és nyák közé szivacs, deskmat, ha még nincsen, más opció nincsen nagyon ilyen felépítés mellett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71126) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
kisgyerekeseknek "kötelező" deskmat :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71127) ATI


ATI
senior tag

Lehet ez csak nekem új, de Keychron-éknál bővültek (jelenleg sold-out) a magyart is támogató keycap szettek. Mostmár K8, Q3, Q6 is támogatott:

ISO & ANSI Q3 & Q4 & Q6 & K8 OEM Dye-Sub PBT Keycap Set - Retro

ISO & ANSI Q3 & Q4 & Q6 & K8 OEM Dye-Sub PBT Keycap Set - Carbon

ISO & ANSI Q3 & Q4 & Q6 & K8 OEM Dye-Sub PBT Keycap Set - Blue

És egy új (legalább is nekem):
ISO & ANSI Q3 & Q4 & Q6 & K8 OEM Dye-Sub PBT Keycap Set - Iceberg

Remélem csak azért Sold-out mindgeyik, mert előbb rakták fel a weboldalra, és csak később lesznek rendelhetőek.

(#71128) Domonkos válasza 0xmilan (#71120) üzenetére


Domonkos
Ármester

A teljesseg igenye nelkul:
- A bal oldali oszlopot egyaltalan nem ertem. Nem akarsz ennyifele es ennyire gyakran hasznalt billentyuket mind kisujjal nyomkodni - foleg nem qwerty-n ami mar eleve egy ballos kiosztas...
- 4 dedikalt space van, raadasul azok egymas mellett
- A backspace kint van a francba
- CapsLock jobb helyen van, mint barmelyik fn

Es meg nagyon sok mas... :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#71129) NandorHUN válasza ATI (#71127) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem azt írták a köv hónap végére még több lesz náluk és jön sok új. Szerintem azt érdemes lehet megvárni. Elv mind PBT

Mondjuk nekem ezek közül egyik sem tetszik

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#71130) ATI


ATI
senior tag

Köszi, akkor kivárok.

Nekem van két Retro szettem, a kettőből raktam ki a Q3-mamra egy TKL kisoztást.

(#71131) ATI


ATI
senior tag

Egyébként az milyen már, hogy a moddolt K8-amat többször használom, mint a Q3-at? :)
Valahogy jobban tetszik a hangja, a gépelési élmény, meg minden.

Mondjuk a Q3-mon csak force break modot követtem el eddig, mert elfogyott a maszkoló szalagom :D

(#71132) dqdb válasza ATI (#71131) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem mindig a drágább bizonyul jobbnak és/vagy nem mindig a jobbat élvezi jobban az ember használat közben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71133) 0xmilan válasza dqdb (#71121) üzenetére


0xmilan
addikt

> XD75 helyett egy Lumberjack kellett volna inkább
Meg nem rendeltem semmit, de miert lenne jobb a Lumberjack? Hianyzik a kozepso 3 oszlop, de en tudnam hasznalni, akkor is ha nem ultra-ergonomikus, hogy 2u tavolsagra van (mondjuk a felso es also sor is).
Nekem jobban tetszik a sima 5x15 gomb egyben, mint kettevagva, kozepen a sok ellenallas meg kondenzator a kis ablak mogott.

#71128 Domonkos Ezekkel mind egyetertek, de mint irtam, csak a split-seg miatt tettem be azt a kiosztast.
Nem lenne 4 space-em. :D A backspace valoszinuleg a jobb huvelykujj ala kerulne. A caps lock helyen mar most is Esc van a Q3-mal.

(#71134) thomasrc


thomasrc
tag

Valaki járt már úgy, hogy Ducky (Shine 7) billentyűzeten a tab indikátor ledje kék lett? Ezt vissza lehet állítani valahogy fehérre vagy meghibásodásról van szó? A kézikönyvében nem találok erre vonatkozó információkat.

(#71135) Mephike válasza thomasrc (#71134) üzenetére


Mephike
senior tag

A saját szoftverével próbáltad már? (Nekem nincs Ducky billencsem, de hátha lehet vele állítani ezt.)

(#71136) dugo_ válasza thomasrc (#71134) üzenetére


dugo_
veterán

Ha szoftveres, akkor nézd meg amit Mephike linkelt, de a valószínűbb, hogy meghalt a piros dióda az RGB LED-ben, vagy elengedett a forrasztása az adott lábnak.

(#71137) thomasrc válasza dugo_ (#71136) üzenetére


thomasrc
tag

Megnéztem, sajnos nem állítható szoftverből az indikátor LED. Megpróbáltam egy gyári resetet is, de az sem segített. :( Szerintem marad így, mert nincs kedvem garanciába küldeni...

(#71138) F34R válasza dqdb (#71121) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah erre kivancsi lennek en is miert favorizalod jobban a Lumberjacket..
A split azok hanyomanyosak voltak, vagy esetleg ergo/ortho is volt koztuk?
Majd ha valamikor megepitesre kerul olvasnek rola tapasztalatot. ;)

(#71139) 0xmilan


0xmilan
addikt

A K6 is kap Pro verziot. Hetente pumpaljak ki az uj billzeteket. Most mar csak egy jo ortho szeria hianyzik. :D

(#71140) Mephike válasza 0xmilan (#71139) üzenetére


Mephike
senior tag

Add Uram, hogy a K4 is kapjon Pro verziót, és többet nem fogok vétkezni! :DDD

(#71141) 0xmilan


0xmilan
addikt

XD75 plate-et nem tudnek a Q4 hazaba gasket mountolni, igaz?
Hianyoznak azok a kis fulek, amikre a tomitesek mennek. :/

(#71142) dqdb válasza 0xmilan (#71141) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha belemenne az XD75 nyák a Q4 házába, akkor
1. le kellene töltened a Keychron oldaláról a plate fájlt, hogy meglegyen a plate körvonala,
2. fogni ai03 plate generátorát, és legenerálni vele az XD75 kapcsolói számára a kivágásokat,
3. ezután Fusion 360-ban vegyíteni kellene a két fájlt (ami nem bonyolult elvileg, de gyakorilatilag igen, mert a Keychron a megszokott DXF helyett PDF-ben adta ki a plate fájlt, amit az ingyenes Fusion 360 nem támogat),
4. és végül elküldeni a fájlt olyan helyre, ahol vágnak belőle neked plate-et a kívánt anyagban (Laserboost, ProtoTypist, 42keebs, ...).

Így lehet, hogy bonyolultnak hangzik, de nem az, én nulla Fusion ismeretekkel valamivel több, mint 1 óra alatt terveztem saját fix plate-et billentyűzethez, ami legyártatva működött (és a második ilyen művelet már csak 10 percig tartott).

De nem megy bele, mert az XD75-ön fixen ott van az USB csatlakozó és nincsen JST csatlakozó daughterboardhoz), míg a Q4 daughterboardot használ, és abból sem a custom világban kvázi-szabványosat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71143) dqdb válasza 0xmilan (#71133) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meg nem rendeltem semmit, de miert lenne jobb a Lumberjack?
Csak saját tapasztalatról tudok mesélni.

Próbáltam az XD75-öt az általad vázolt osztott módon, azaz 6+3+6 kiosztásban, és a középső blokknál csábító a kurzor és a full numpad látványa, de a gyakorlatban nagyon nem állt kézre, mert vagy kétkezes műsorszám volt a nyilak kezelése, vagy az egyik kezedet az alaphelyzetből el kell mozdítani.

Próbáltam a hagyományos staggeredre hajazó 15 oszlopos kiosztásban, ahol megvolt minden billentyűm, és mivel 15-nél jóval kevesebb billentyű van az alsó sorokban, így még a kurzorok is odafértek a jobb alsó sarokba. Itt azon kaptam magam, hogy volt egy rakás billentyű, aminek nem tudtam értelmes funkciót adni, mert staggered vonalon ott sem lett volna, miközben 3×1u széles Enterem volt, mert elfért, használat közben végig éreztem és tapasztaltam, hogy nem jó (a legvadabb kísérlet az volt, amikor R4-ben az extra ISO billentyűnek is szorítottam helyet, így a legalsó sor elcsúszott jobbra).

Próbáltam 12 + 3 felosztásban is, mint egy Preonic + 3 oszlop, ez volt talán a legjobb, de ez sem működött. Később volt egy ideig Preonicom is, annak a 12 oszlopa sokkal jobb volt, de az sem volt az igazi.

A Lumberjack kipróbálásra vár majd egyszer, azért ajánlottam, mert olcsó, és az XD75-tel ellentétben nem igényel speciális házat.

Számomra ez tűnik még érdekesnek, és kompatibilis szabványos 60%-os tray mount házzal, de gőzöm nincsen, hol lehetne beszerezni ehhez nyákot azon túl, hogy Japánból.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#71144) HUNorbert


HUNorbert
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék egy magyar kiosztású, mechanikus (red switch-es), TKL formátumú billentyűzetet venni viszont azt vettem észre hogy eléggé szűk a piac ilyen szempontból, mármint ami a 'megfizethető' (mondjuk sub 30-35k) kategóriát illeti.
Javarészt Redragon és White Shark billentyűzetek találhatóak itt (via árukereső), találtam is két szimpatikusat: White Shark Spartan X és Redragon Vishnu.
Ezekről van valakinek tapasztalata? Főleg az összeszerelés minősége érdekel és hogy mekkora zajjal jár a gépelés rajtuk (bár inkább játékra használnám)
Úgy hogy még nem volt lehetőségem megnyomkodni őket én úgy látom hogy feature szintjén a Redragon jobb (tonna macro gomb és hangerő szabályzó, levehető usb, ha akarod wireless módban is használhatod), viszont ha ezeket nem számolom, akkor nem biztos hogy megér kétszer annyit mint a White Shark.
Mik a vélemélnyek?
Vagy ha valaki tud ajánlani a fenti kitételeknek megfelelő másik versenyzőt azt is szívesen lecsekkolom.
Előre is köszi.

(#71145) Throme válasza ATI (#71130) üzenetére


Throme
veterán

Jó lenne, ha magyar ékezetesek nem ilyen dőlt karakteres vékonyka grafikát kaptak volna, hanem az ISO kiosztáshoz használatos grafikát.... és lenne külön HUN upgrade Kit...
Tudom, sokat kérek :)

(#71146) NandorHUN válasza 0xmilan (#71139) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyébként én egereknél ki nem állhatom a wireless verziókat. Pedig több drága egeret is vettem.
Nem tudom bill. a hátrány mennyire jön ki.
De ha olyan ez mint a vez nélküli egér akkor maradnék a hagyományos vonalon. Kábel amugy se zavar sok vizet.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#71147) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok,

Jelenleg 2 billát használok, de kényelmesebb lenne lecserélni 1-re, ebben kérnék segítséget.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
15-30 eFt
2.Használt szóba jöhet?

Akár, de preferálnám az újat, mégha kicsit felé is kell menni a fenti ártartománynak.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

i) Lassan 20 éves Logitech Cordless Desktop Deluxe Optical
ii) HP KU-0316 ez sem mai darab már
Régiek, de hibátlanul működnek. Kényelem miatt csarélném, hogy 1 legyen csak.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Viszonylag sokat gépelek, elsősorban a HP-n, mert az van céges laptopomhoz csatlakoztatva, azon dolgozom.
A vezeték nélküli Logi-t használom netezésre, magán emailezésre, és alkalmanként játékra (FPS), de csak koca játékos vagyok, nem zavar a késleltetés, és nem multizom, csak olyan címekkel játszom amiknek értelmes 1 játékos módja is van. Pl FarCry, Dying Light, Sniper Ghost Warrior...
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Passz. Legyen tartós és kényelmes a gépelés rajta
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Nincs még
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

Magyar ISO mindenképp, ahhoz vagyok hozzászokva.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Igen, kell külön NumPad, kurzorblokk és Fn sor is. Tehát a leghagyományosabb. Ha felül van pár multimédiás gomb is mint a jelenlegi Login az welcome. Legszívesebben megvennék egy ugyanilyen Logit mai gyártásban.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

- Vezetéknélküli ráadásul olyan amihez nem kell külön USB-s adapter, hanem BT-on tud csatlakozni laptophoz, illetve PC-ben lévő BT adapterhez
- Az is kellene, hogy min. 2 PC/Laptophoz tudjon egyszerre BT-n keresztül csatlakozni, és valamilyen billentyűzet kombináció lenyomásával lehessen váltani, hogy melyiken gépeljek épp.
- Szolid háttérvilágítás jól jönne, de lehet le tudok róla mondani, ha minden másnak megfelel egyébként.
- Akár billa+egér kombó is szóba jöhet.

Ha a fentiek csak jelentősen magasabb árkategóriában vannak azt is meghallgatom.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#71148) ATI válasza HUNorbert (#71144) üzenetére


ATI
senior tag

Keychron K8 afterhours-ról,
CIY X77 amazonról, videó kedvcsinálónak.
A r/MechanicalKeyboardsUK topikban is van pár tipp TKL-re.

(#71149) ATI válasza Throme (#71145) üzenetére


ATI
senior tag

Szerintem nem kérsz sokat. :) Ez lenne az alap. fura, hogy nem állnak hozzá.

(#71150) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam billentyűzet problémás topikot, így ide írok ha nem gond. :) Ma vettem egy Trust Veza billentyűzetet és nagyon tetszik és jól is működik. Egy baja van, vagyis nem tudom eldönteni, hogy ez baj-e. Minden billentyűnek van egy műanyagos kattanása gépeléskor, kivéve az ESC-nek. Olyan mintha nem lenne benne rugó, éppen hozzá érek és máris végre hajtja a műveletet. Ha van itt Veza tulajdonos, megtudná mondani, hogy ez nála is így van, vagy vigyem vissza, mert hibás? Igazából működik a billentyű, csak szerintem nem így kellene működnie.

Előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.