Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24851) madgie válasza jjeahh (#24850) üzenetére


madgie
titán

Akkor ne értsd. Én a palacsintát szeretem a G3-on, megfogni megfogom fél reciprokkal is, az meg nem izgat, más mit szól hozzá :P

#24849: a 14/2.5-öt én beza használom, nem rossz kis öveg az. Egy 12/2.5 ilyen méretben nagyon faja volna.

[ Szerkesztve ]

(#24852) hegyimorc válasza jjeahh (#24850) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én azért szeretem a pici obikat, mert gyakran hordom bringán tekerés közben a nyakamban és zavar, amikor a hosszabb obik miatt előrebillen a gép. A kisebb táskákba is jobban elférnek a palacsinták.

Sigma: nem volt még a kezemben a 19-es, de most van nálam egy 30/2.8. Az építési minősége szerintem rendben van, a harmincasnak a képe is jó, kicsit nagy, kicsit keveslem a 2.8-as fényerőt egy fixnél, de az árához képest teljesen rendben van az obi. Gondolom a 19-es is hasonló ár/érték arányú.

Két furcsasága van. Több másodperccel visszafogja a gép indulását bekapcsoláskor és - nem tudom, hogy ez a 19-esre is igaz-e -, amíg nincs bekapcsolva, valami "kotyog" benne. Mintha valami lencse nem lenne rögzítve amíg nincs áram alatt.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24853) jjeahh válasza hegyimorc (#24852) üzenetére


jjeahh
nagyúr

aha, köszi, igen, ezekről a gondokról olvastam már itt ott, 19-esre is érvényes álítólag a lassú indulás.

madgie: elfelejtettem, hogy g3-ad van, mennyire műanyagos a cucc? a tesómnak kellene valami ajándék, és ha fényképező, akkor milc lesz, mivel csaj, közelebb áll hozza, és amúgyis, tudjuk majd cserélgetni az obikat... ;] pont a g3-al szemeztem, az egyetlen értelmes olcsó megoldásnak tűnik a beépített keresős mft-t közül. g1, g2 nem igazán tetszik neki

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24854) madgie válasza jjeahh (#24853) üzenetére


madgie
titán

Műanyag és ronda, de nekem nagyon bejön ez a méret. Asszem az eleje fém, de most nincs nálam. Megfogni inkább csak ujjakkal lehet, de engem ez nem zavar (sőt). Ami még idegesítő benne: relatív lassan írja a rawokat. Jpg-gel száguld.

[ Szerkesztve ]

(#24855) FEDman válasza madgie (#24854) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, az előlap fém.

(#24856) gorgo válasza hegyimorc (#24849) üzenetére


gorgo
őstag

Pont így vagyok vele, mióta megvan, akkor volt utoljára a gépen, mikor leteszteltem. Tök jó obi, és mégse használom (főleg, mert nekem nem fekszik a 14mm). Úgyhogy asszem eladom. Ha valaki keres ilyet (14-es palacsinta), jelezze, megegyezünk...
Ami még hiányzik mft fronton az egy lineáris fix nagylátó, és ilyen még tervben sincs sehol :( Tele legalább érkezik, más kérdés, hogy aranyárban lesz...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24857) Studi válasza hegyimorc (#24847) üzenetére


Studi
addikt

Nem, én cseréltem most fel a számokat, és 14/2.5-öt olvastam 25/1.4 helyett. :DDD A 25-öst én is vadászom, de leginkább ebay tűnik esélyesnek.

(#24858) Mr.Csizmás válasza gorgo (#24856) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor mar csak egy olcso vaz kellene a 14 ala nekem, kb. 50 hsz-el ezelott volt a tema :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24859) madgie válasza Mr.Csizmás (#24858) üzenetére


madgie
titán

Üssetek, de én még mindig a V1-gyel szemezgetek. De hogy minek ,azt nem tudom :D

Csizmi: most ennyi, de volt nemrég kicsit olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#24860) Mr.Csizmás válasza madgie (#24859) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

oszt mennyiert? a nikon1 arazas is olyan mint a kutya vacsoraja :D

@szerk madgie: bzeg ez nagyon jo ar :)) mft-bol kellene vmi hasonlo parameterrel....mert a cx szenzor irant rasszista felhangjaim vannak

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24861) .: JuSzT :. válasza madgie (#24859) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A sz*ros samsungommal én meg bőven kussolok itt :)

(#24862) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Tudtok esetleg olyan oldalt / képet mutatni, ahol egy adott szögből van fotózva egy adott téma, másfajta látószöggel ellátott obikkal?

Úgy érzem így tudom leginkább kitalálni, milyen látószög kellhet nekem. Mert itt szorgosan olvasom a számokat amiket írtok, de számomra érthetetlen, pl hogy egy 9-18 mellé minek egy fix 20, vagy akár 25. Amikor nincs nagy különbség szögben.

(#24863) scarabaeus válasza .: JuSzT :. (#24862) üzenetére


scarabaeus
őstag

18 mm-nél a 9-18 F5,6, a fix 20 mm pedig F1,7

Quoth the Raven "Nevermore."

(#24864) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#24862) üzenetére


Freddy76
addikt

Itt van-e.

Igaz ez nikkor, tehát alapjában véve fullfrém és 1,5-szörös szorzós dx között tudsz váltogatni. Mft-re borzasztó egyszerű, átállítod fx-re, és az ekv. látószöget nézed, tehát ha pl. egy 9-18 látószögére vagy kiváncsi, akkor az fx 18-36-ot nézed...

Nem tudom, a te samudnak mekkora a szorzója, nem értek a halakhoz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24865) .: JuSzT :. válasza scarabaeus (#24863) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ja, így már értem a különbséget

(#24866) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#24864) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

HA jól tudom, 1,5 körül van

(#24867) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#24866) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1,54X

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24868) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#24867) üzenetére


Freddy76
addikt

No, akkor ha a linkelt oldalon beállítja a dx-et, akkor meg is kapja, hogy mi újság.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24869) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#24864) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hát nem gondoltam volna, hogy 16 és 20 között ekkora különbség van.

(#24870) .: JuSzT :. válasza Mr.Csizmás (#24867) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R Hozzá nem értőként gondolom az hogy 1,5 vagy 1,54 nem lényegi különbség :D emlékeztem hogy 1,5 körül , de hogy volt még 1 tizedesjegy.

(#24871) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#24869) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig van, elég nagy. Amin még meglepődnek sokan, hogy feljebb, pl. 200 és 300 között relatíve milyen kicsi a különbség. Persze ez szimpla matematika, de akkor is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24872) Studi válasza Freddy76 (#24871) üzenetére


Studi
addikt

Na igen, 28 alatt minden miliméter számít! :DDD

(#24873) Studi válasza madgie (#24859) üzenetére


Studi
addikt

Ez nagyon olcsó. :Y Lassan az Olynak is lépnie kell az olcsó-kicsi EVF-es vázak felé, különben nagyon lemarad!

Kérdés: E-PM2-ben, vagy E-PL3-ban van vízszintező? Mert ez hiányzik a legjobban a GF3-ból, egyszerűen béna vagyok, mindig ferdén tartom a gépet. :-(

(#24874) .: JuSzT :. válasza madgie (#24859) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezekre nemzetközi garancia van? Nagyjából 0 Ft ráfizetéssel lehet hogy megérné a samut erre lecserélni

(#24875) Studi válasza .: JuSzT :. (#24874) üzenetére


Studi
addikt

Először nézd meg, hogy milyen ojjektívek elérhetők a rendszerekben. Bár a Nikonnál szerintem bővebb a választási lehetőség, gondolom a régebbi AF cuccok is rámennek adapterrel.

(#24876) madgie válasza .: JuSzT :. (#24874) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, a Nikon MO elfogadja-e az EU garit, elvileg el kellene.

Csodát azért ne várj ettől a géptől, ha a Samut szereted, maradjon az :) (zajban tuti visszalépés lenne ez a Nikon)

(#24877) .: JuSzT :. válasza madgie (#24876) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mivel én ilyen éjjeli majom vagyok, oda nekem meg fontos, hogy zajban legyen jobb a gép.

Szeretem, még. csináltam vagy 300 képet vele, abból 100 at kültéren, másik 200 otthoni próbálkozás. Eddig vagy esett az eső, vagy 0 fok volt, vagy ezek keveréke. Most már elegem van a télből, így nem tudok fotont gyűjteni.

...és még a tok se jött meg hozzá, 2,5 hét alatt. Éljen kína.

(#24878) .: JuSzT :. válasza Studi (#24875) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igazából azért vagyok bajban, mert kapok fatertól egy általa nem használt canon , talán 50-200 obit. Nem tudok róla többet, telefonban ennyit mondott, még nem láttam. Ha már az megvan "ingyen", akkor kéne is használni valahogy, és kell venni egy adaptert canonra.

Vagy lehet hogy nekem is meg lesz rögtön elsőre a polcon porosodó obi? :D

(#24879) Marseille199 válasza madgie (#24854) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elejehalja fém. Chokito masina, szerethető :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24880) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#24871) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Így legalább már tudom, hogy nekem mindenképp 18 vagy az alatti kellene.

majd egyszer :D

[ Szerkesztve ]

(#24881) Szulita28 válasza FEDman (#24855) üzenetére


Szulita28
senior tag

Sztem az a G5. G3 full műanyag..
(legalábbis így rémlik)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24882) Parci válasza Studi (#24831) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon kevés ideig volt 40-150-em, így alapvetően az slrgeares tesztekből indultam ki. nem úgy tűnik, hogy bármilyen lényegi különbség lenne képminőségben a 14-150 és a 40-150 között. ha már megvan a 14-150, szerintem ne add el, az egyik legjobb obi mft-re. sőt, számomra a legjobb. második helyen a 20/1,7, harmadik helyen a 9-18 lenne. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24883) Studi válasza Szulita28 (#24881) üzenetére


Studi
addikt

G5 tuti, ráadásul médincsájna. :)

(#24884) FEDman válasza Szulita28 (#24881) üzenetére


FEDman
addikt

A G3 biztosan nem full műanyag, itt van előttem egy és már tapintásra is érezni, hogy a hátuljával szemben az előlapja hidegebb fémes érzetű.
De ha végigfutod itt az adatlapot, akkor itt is azt találod: Body material - Plastic/Aluminium

(#24885) Studi válasza FEDman (#24884) üzenetére


Studi
addikt

GF3 eleje is fém szerintem. Megtarthatták volna a jó szokásukat a G5-re, de az igazat megvallva ha ez kell, hogy ennyire versenyképes árban legyen a G5, akkor letojom, jó lesz nekem a plasztik fantasztik is! :-)

(#24886) FEDman válasza Studi (#24885) üzenetére


FEDman
addikt

Nem lepődnék meg ha a G5 előlapja is fém lenne, max nem érzed annak. A G3-nak is olyan rücsis felület kezelése van ami miatt elsőre azt is simán műanyagnak mondaná az ember. Aztán egyszer mikor kicsit hűvösebb a váz megfogod a vázat elől is meg hátul is és akkor úgy már egyből kiderül mi fém és mi műanyag a gépen. :)

(#24887) Studi válasza FEDman (#24886) üzenetére


Studi
addikt

dpreview végülis azt mondja: "On the G5 only the front-plate is made out of aluminium."

A hideg-meleg érzés alapján nekem amúgy az E-PL1 se tűnt full műanyagnak, pedig a tesztek szerint az volt. Annak is jó hatású az előlapja.

(#24888) Studi


Studi
addikt

Voltam táskát próbálni a Bluechipben, de a Vanguard Pampas II. 22 se jött be... Az alapterülete pont frankó lett volna, de fölöslegesen magas, és kéne rá még 1-2 kisebb külső zseb. Nagyon nem találom az ideális m43-as tatyót. Valami olyan kellene, amibe elfér obival lefelé a G5 + egy teleobi, és mellé jobbra-balra be lehet tenni 3-4 kisebb, esetleg egy nagyobb obit. Ha van valakinek tippje, szívesen veszem! :-)
És jó lenne, ha árban négy számjegyű (vagy legalább közel négy számjegyű) maradna.

(#24889) hegyimorc válasza Studi (#24888) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az nem megoldás, ha veszel valami ilyesmit és olyan táskába teszed amilyenbe akarod?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24890) Studi válasza hegyimorc (#24889) üzenetére


Studi
addikt

De ilyenhez sincs jó méretű táskám, szerintem azt se könnyebb találni.

(#24891) rbalint88 válasza Studi (#24888) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem a D90hez gyári Nikon táska volt. 220voltban vettem, ha jól emlékszem 6400Ft-ért. D90 a 18-105tel pont elfért benne állítva. Egy próbát megér. Másik hely, ahol sok táska van a Fotoplus, Hauszmann Alajos utcánál.

Olympus 12-50-et érdemes keresni Pana 14-42 helyett (esetleg fix 14 és 14-42 helyett?)
Jól emlékszem, hogy az Oly 12-50 is belső zoomos?

Illetve LOL:

[ Szerkesztve ]

(#24892) Studi válasza rbalint88 (#24891) üzenetére


Studi
addikt

Az a gondom ezekkel, hogy túl nagyok. Nekem valami laposabb, kisebb, de sok elválasztós oldaltatyó kellene. A DSLR-re tervezettek mind nagyon egy mikrós felszereléshez, főleg, ha fixekben gondolkozom.

(#24893) jjeahh válasza Studi (#24888) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ebay? [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24894) Studi válasza jjeahh (#24893) üzenetére


Studi
addikt

Táskákat jobb szeretem megnézni, kipróbálni, mint messziről megrendelni, és aztán csalódni, ha ideér.

(#24895) arn válasza .: JuSzT :. (#24862) üzenetére


arn
félisten

Rajzra sem ua :) a zoom csak szuksegmegoldas es kenyelmes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24896) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

index fórum nikon adok-veszek topikban szépen levezették egymásnak a júzerek, hogy a 4-5 éves szenzor már egész más képeket csinál, mint az új... :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24897) s7evcsenko válasza Studi (#24888) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha találtál valami frankó tatyót a G5-nek, akkor pls írd meg nekem is melyik az, mert én sem találok hozzá semmit, ami megfelelne. :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24898) Gondwana válasza s7evcsenko (#24897) üzenetére


Gondwana
addikt

GH1 + 20mm + 14mm + 0.75x wide konverter + 7.5mm fish + 45mm 1.8 + FL36R + C-mount 75mm f/1.3, mindez egy Kata DW-491-ben elfér, egyedül a Phottix-féle OC-E3 lóg egy kis külső tatyóban (amiben eredetileg a Pana wide konverter érkezett). Ha akarom, övtáska, ha akarom vállon hordható.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24899) HollyBoni válasza Gondwana (#24898) üzenetére


HollyBoni
veterán

Te ha MJPEG-ben veszel fel GH1-el, nem lesz nagyon csúnya és zajos a kép? Tudom csak HD és nem FHD, de nekem az MJPEG mód sokkal csúnyább mint az AVCHD sima HD. Hacket használok, nem tudom ez befolyásol e valamit.

(#24900) s7evcsenko válasza Gondwana (#24898) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R
Ez nem rossz, csak nekem egy kicsit nagynak tűnik
Nem tépi le az öved, ha övtáskának teszed? :B

Más:
DMW-BLC12E
Létezik pótakkura ennél olcsóbb megoldás, vagy ez jó árnak számít? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.