Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24751) MrChris


MrChris
nagyúr

arra mi a szakfogalom, ha a sarkok felé nem peremsötétedik, hanem életlenedik a kép, de nem az obitól, hanem a szenzor a túlérzékeny erre?

(#24752) jjeahh válasza Studi (#24744) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem az olykban is benne van, legalábbis az e-p1-em tudja, sőt, az előre-hátra dőlést is jelzi...kár, hogy csak váltogatni lehet a különböző nézeteket info-val, egymásra helyezni nem...azt hiszem eos 60d-nél láttam ilyen funkciót. így meg ha berakom a segédrácsot, hisztogramot, vízszintjelzőt, stb és rájövök, hogy manuál fókuszálni akarok és bele kellene nagyítani, akkor az info-t sorozatban kb 5x kell megnyomnom... :U meg ne adj' isten véletlenül 6x nyomjam meg a nagy sietségben, mert akkor kezdhetem elölről újranyomogatni ismét 5x...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24753) Studi válasza jjeahh (#24752) üzenetére


Studi
addikt

E-PL1-ben nem emlékszem, hogy találtam volna. Pana GF3 sem tudja. (az mintha a fekvő/állóképeket se kezelné... :-( )

(#24754) Mercutio_ válasza Studi (#24753) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel nincs a vázban orientációs szenzor, így nem tudja, hogy melyik kép készült fekvő és melyik álló helyzetben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24755) Studi válasza Mercutio_ (#24754) üzenetére


Studi
addikt

Ettől féltem én is. Pedig az se drága mulatság manapság, egy ilyen gépbe igazán belepaszírozhatnák.

(#24756) Freddy76


Freddy76
addikt

Most látom, hogy lehet kapni om-d 305e Ft-ért kitobival, markolattal, fl600r vakuval. Váz+kitobi 270e... Szeretem a mostani cuccomat, de néha elgondolkodok azon, bölcs dolog volt-e elcserélni az omd-t d7000-re.

Használ itt valaki oly 17/1.8-at?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24757) HollyBoni válasza MrChris (#24751) üzenetére


HollyBoni
veterán

Honnan tudod hogy a szenzor a hibás?

(#24758) MLaca válasza Freddy76 (#24756) üzenetére


MLaca
őstag

hiba is volt, meg nem is. mindkettő gép másra jó.

http://mlzphoto.hu/

(#24759) Freddy76 válasza MLaca (#24758) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha sok pénzem lenne, lenne is mindkettő. Most jobban örülök a d7000-nek. De nyáron, ha elindulunk kirándulni, hiányozni fog az oly...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24760) Parci válasza Freddy76 (#24759) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szólj, amikor elherdálod a d7000-e ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24761) ROBOTER válasza MrChris (#24751) üzenetére


ROBOTER
addikt

Gazsi pincészet, Cabernet Franc 2008

(#24762) nord_ válasza Parci (#24760) üzenetére


nord_
veterán

A szokásos 50ezer? :D

(#24763) Parci válasza nord_ (#24762) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, ez egy komoly dslr :DDD, ez száz :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24764) Freddy76 válasza Parci (#24763) üzenetére


Freddy76
addikt

Plusz moderátori jogok, és háromhavonta cserélhető egyedi avatar?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24765) Parci válasza Freddy76 (#24764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de akkor tényleg csak 50e :DDD

na, off off :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24766) Studi


Studi
addikt

Pana 14/2.5 nem győzött meg, Oly 12/2 mellett kifejezetten feleslegessé vált, elcseréltem Oly 17/2.8-ra, kíváncsi leszek, ez hogy válik be. Egyre jobban néz ki a "flottám", Pana G5 és GF3 mellé Oly 12,17,45,14-150 és mindössze egy Pana 14-42 van itthon. Lehet tippelni, mi marad ki a táskából rendszeresen. :-D

(#24767) hegyimorc válasza Studi (#24766) üzenetére


hegyimorc
senior tag

" Lehet tippelni, mi marad ki a táskából rendszeresen. :-D"

Az SD kártya :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24768) Studi válasza hegyimorc (#24767) üzenetére


Studi
addikt

:DDD Volt már arra is példa, bár az még CF volt. Nem voltam nyugodt. :D

(#24769) MrChris válasza HollyBoni (#24757) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem hibásság, hanem a beesési szög meredekségét a szenzorok különböző mértékben tolerálják. Van elsősorban a peremsötétedés és talán másodsorban az életlenedés. Utóbbinak a szakszerű nevére lennék kíváncsi. Hogy milyen mértékű leginkább hasonlítással lehet megállapítani. Ugyan azaz obi és egy másik gép elég hozzá amin kiváló a kép, míg a vizsgált alanyon meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#24770) arn válasza Freddy76 (#24756) üzenetére


arn
félisten

Ezek hasznalt arak, vagy lemaradtam vmirol?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24771) Studi válasza arn (#24770) üzenetére


Studi
addikt

Használtak, pixinfon hirdeti egy srác, tőle vettem a 12/2-t.

(#24772) gorgo válasza MrChris (#24751) üzenetére


gorgo
őstag

"taknyol" ezt is elég gyakran hallani, magyar felületen használhatod, angolra keress valamit :) Az, hogy ez 100% a szenzor miatt lenne, azt viszont kétlem. Valamelyest (és általában nagyobb részt) az obi az okozója, esetleg előfordulhat, hogy az adott váz+obi kölcsönhatása.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24773) gorgo válasza Studi (#24771) üzenetére


gorgo
őstag

Hát igen, a 14/2.5 egyszerre jó is meg nem is. Nekem nincs mellé 12-es (nem is lesz) de így is 1x volt fent a gépen. Mindig mondom, hogy "videóra kiváló lesz" de mikor oda jutok, sosem erre cserélem le... Lehet, el kéne adnom... :) pedig amúgy nem rossz darab. Veszettül kicsi!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24774) nord_ válasza Studi (#24766) üzenetére


nord_
veterán

Kíváncsi vagyok, melyik fog megmaradni véglegesen. A 12/45/14-150 trióra tippelek. Meg majd egy 25 1.4-re (vagy 17 1.8-ra) amikor lecseréled a 17 2.8-at. :)

(#24775) k1csi válasza MrChris (#24769) üzenetére


k1csi
senior tag

A szó amit keresel blur, de vsz. rossz helyen keresed az okát. Elsősorban az obiban kell keresni nem a szenzorban.
Persze, ha konkretizálnád pontosan, hogy mi a gond akkor lehet többen tudnának segíteni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#24776) Studi válasza nord_ (#24774) üzenetére


Studi
addikt

:-)

A 12 amúgy nem volt tervben, inkább 9-18-ban gondolkoztam, az kiváltaná a 12-t és 17-et is, de most nyughatok egy picit, mert a 12 nagyon király obi. :-)
A 25-ön nagyon gondolkozom, nézem az e-bayen egyideje. Kb. másfélszerese árban a 20-asnak, nagyon nem olcsó, de ég bennem a birtoklási vágy. :-) Ha lesz 25, akkor szerintem a 17/2.8=>17/1.8 csere nem fog annyira motiválni, inkább a tele vonalon gondolkozom. De ott még az sem eldöntött, hogy akarok-e komolyabb nagytelét a mikrora (itt csak a Pana 100-300 jöhet igazából szóba), vagy inkább 50-200SWD az E-30-hoz.

Mondjuk ha jó vételt látok, és van a zsebemben pénz, akkor megveszek bármit, amin tudom, hogy nagyot nem bukhatok. Főleg ha csomagban olcsóbban kapok így meg mást.

(#24777) Mercutio_ válasza Studi (#24776) üzenetére


Mercutio_
félisten

És még Tulkut nepperezték :))

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24778) Studi válasza Mercutio_ (#24777) üzenetére


Studi
addikt

:D Olcsón veszek, drágán adok, valamiből élni is kell! :DDD
Én ezt vállalom is, az eladott cuccaimmal kapcsolatban eddig nem érkezett negatív visszajelzés szerencsére, és szeretem forgatni, variálni a cuccaim. Van ebben némi tárgyfétis is, vagy megtalálom a közös nevezőt valami cuccal, és azt el nem adnám (E-30, 14-54, 50/2, Sigma 30/1,4, mikroban a G5, 45/1.8, egyre valószínűbb, hogy a 12/2 is ilyen), vagy megveszem, kipróbálom, aztán mehet. :-)
Vannak érdekes sztorik is, pl 35/3.5 makró jó kis obi, de már hármon túladtam: az elsőre nem is igazán vadásztam, egy 70-300 mellé, "csomagban" érkezett, azon túladtam. Aztán újra "csomagban" megint hozzám került egy, megszerettem, de jött az 50/2, eladtam. Aztán találtam egyet alulárazva, épp volt szabad keretem, végülis kicsi is, könnyű is, jó is, elfér, megvettem. Most meg inkább mikrós cuccokra fordítom a pénzt, így ezt is eladtam épp a héten. :-) De nem zárom ki, hogy lesz még 35/3.5 makróm, mert tényleg jó kis cucc. :-)

(#24779) Tulku válasza Mercutio_ (#24777) üzenetére


Tulku
veterán

Mer én az is vagyok...csak kinepperkedtem magam, oszt elvagyok az elikszhéttel... :)

Végre egy gépes aminek a fotó és videó szekciója is tetszik (és persze nem GH méretű...)

(#24780) nord_ válasza Tulku (#24779) üzenetére


nord_
veterán

A jó tulajdonságaival tele van a net - mondj róla rosszat! :) (no meg azt is, mi az, ami miatt nem akarod lecserélni)

(#24781) Tulku válasza nord_ (#24780) üzenetére


Tulku
veterán

rosszak:
- nekem kellett rá lőnöm 40-ért egy evf-et, mert én lcd-n nem tudok komponálni, és zavaróan remeg a kezem a clenbuteroltól :)
- minden beállítást ki kell rajta próbálni, általában alapon hagyni mindent, mert nem egyértelműen javítanak a javító mechanizmusok
- x10-nek véleményem szerint jobb a stabija
- lehetne több mindenre is használható a zoom gyűrű (nem csak blende állításra)
- hdr funkció egy rupót sem ér
- vakuja kuka

De ezeket általában (soha) nem használom (stabit igen, de az vállalható...talán az x10-é nagyon baba) ezért amit tud azt nagyon KIEGYENSÚLYOZOTTAN (tehát minden arányosan jó)

Szerintem ezért lelkesedik mindenki érte....ha lesz egy beépített evf-es utód, majd lecserélem, de akkor sem minden áron, mert per-pill tökéletes...

(#24782) hegyimorc válasza Studi (#24776) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"A 12 amúgy nem volt tervben, inkább 9-18-ban gondolkoztam, az kiváltaná a 12-t és 17-et is, de most nyughatok egy picit, mert a 12 nagyon király obi. :-)"

17/1.8 obim két okból nem lett. Egyrészt a 9-18, másrészt az áráért adnak egy x100-at.
(Viszont az x100 pár napos használata után majdnem elgondolkodtam a fuji rendszeren. :F )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24783) Mercutio_ válasza Studi (#24778) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem számonkérésként írtam :N (elég ha adsz minden hirdetett cuccodra 10% extra engedményt :DDD )

Tulku: Van egy egészséges techno-buzulás miatti csere-bere ami még belefér a "normál" ügymenetbe szerintem. Mostanra én is lehiggadtam :K (illetve miniPC fornton kapott el az ékszíj, de már gyógyulok :D )

Freddy76: :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24784) Freddy76 válasza hegyimorc (#24782) üzenetére


Freddy76
addikt

Két nap kellett ehhez? Én csak két okból nem váltottam fuji xe1-re: k.rva drága lenne, az af lassúsága zavar.

Mercutio: ismerősünk gondolkodik dslr-en, feleségem mondta neki, hogy várjanak május-júniusig, mert akkor én úgyis eladom az enyémet...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24785) Szulita28 válasza hegyimorc (#24782) üzenetére


Szulita28
senior tag

Majd próbáld eladni 2 év múlva a 17 f1.8-at, meg az X100-at is, és akkor térjünk vissza erre ;)
Igen, emlékszem, h te sok évig használsz egy cuccost, és nem érdekel az értékesés, amíg használni tudod. Akkor majd 5-6 év múlva térjünk vissza rá, amikor a 17 f1.8 alá olyan vázat tudsz tenni, aminek a szenzora körberöhögi az X100-at :). Addig persze használhatod, ez tény.
Ettől függetlenül, az X100s valóban kívánatos darab lesz majd 150e körül újan :)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24786) Parci válasza Szulita28 (#24785) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy lesz még komoly szenzorfejlődés (bár már nem bayer szűrővel), és az is biztos, hogy akkor csorogni fog a nyálunk rá. de azért ezt félretéve, elég magasan van már a mérce szerintem, igazából bőven magasabban, mint ami bármelyikünket korlátozna. azon gondolkodom, hogy egy d7000 vagy főleg d7100 lapkát hova lehet még fokozni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24787) Studi válasza Parci (#24786) üzenetére


Studi
addikt

Felbontásban már szerintem túl is vagyunk az átlag felhasználó igényein. Az érzékenységnél viszont úgy gondolom, hogy határ a csillagos ég, ebbe az irányba mindig lehet tovább fejlődni, és a júzer is örül, ha nem kell a sötét kocsmában arculvillantania a bajtársát, mégis kap egy zajmentes, jó képet.

(#24788) Studi válasza Freddy76 (#24784) üzenetére


Studi
addikt

:DDD A hatalmi szó. :D

(#24789) Studi válasza Mercutio_ (#24783) üzenetére


Studi
addikt

Miből szeretnél 10% engedményt? :D

(#24790) hegyimorc válasza Szulita28 (#24785) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Sosem érdekelt, hogy mi lesz 5-6 év múlva. Az olyan idő amivel nem lehet számolni.
( Mikor megjelent a D300 és megvettem, még nem is sejtettem, hogy 5-6 év elteltével átállok MFT-re.)

A 17/1.8 számomra nem elég vonzó. Annyira nem sikerült hibátlanra, hogy "kötelező" legyen, annyira nem pici, hogy a mérete miatt akarjam, nem ez a kedvenc látószögem és ez a látószög nekem amúgy is megvan a 9-18-ban és a fő érv ami miatt úgy döntöttem, hogy inkább megpróbálom helyett az x100-at az az, hogy ha mégis szeretnék egy ilyet, bármikor megvehetem. Később valószínűleg olcsóbban. (Sőt, már olcsóbb is lett 15%-kal , az oly új akciója miatt)

Ami pedig a szenzorokat illeti. Fejlődnek, de már rég elérték azt a szintet amivel együtt tudok élni. Hiába lett szinte mindenben jobb az X100s mint az X100, igazán csak két dolgot irigylek. A nehezebben eltekeredő EV tárcsát és a jobban kiemelkedő OK gombot. De a Nikon D300 képminőségével is boldog lennék a mai napig.

Bármilyen új gépnél vagy obinál jobban örülnék annak, ha több időm lenne fotózni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24791) nord_ válasza Szulita28 (#24785) üzenetére


nord_
veterán

Az X100-nak két előnye van: ők csinálják a piacon a legszebb jpeg-et; az obi nem cserélhető -> nem birizgálja az ember agyát folyamatosan a vezérhangya az állandó variálásra :D (vö. többet fényképezünk, mint fényképezőgépezünk).

De a 17 1.8 kiváló darab, a 45 1.8-cal kitűnő minimálsort ad! Kár, hogy ha keresős vázat akarunk alá, az E-M5-ön kívül nincs alternatíva. (Tudom, Panára is fel lehet tenni… de a szépérzékem ez ellen kézzel-lábbal tiltakozik.)

(#24792) Studi válasza nord_ (#24791) üzenetére


Studi
addikt

Pedig nekem ezüst G5-ön van az ezüst 12/2, 17/2.8, 45/1.8, gyakorlatilag a 25/1.4 fog kilógni, ha lesz olyanom. :-D

(#24793) nord_ válasza Studi (#24792) üzenetére


nord_
veterán

Látod, az ezüst G5-öt teljesen el is felejtettem… :B (Legalább egyforma nagyjából a két ezüst?)

(#24794) jjeahh válasza Studi (#24787) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na ez az ami engem is zavar, mivel sokat kocsmafotózok...illetve fotóznék...most én méréseket, teszteket nem néztem, de ahogy elnézem a haverjaim gépeit, na meg a saját olymat, így néz ki a dolog: canon 450d, 350d, oly e-p1 alapérzékenységen is enyhén zajos, sötétebb kocsmában vagy nem, vagy alig használható vaku nélkül, oly-n ugyan 6400 a max érzékenység, de fogalmam sincs minek, iso2000 fölé sosem merészkedtem, mert akkor az már festmény, nem fotó... 60d zajos de használható, nikon d7000 alapérzékenységen zajtalan, kocsmafotóra is teljesen alkalmas...lehet hüjeséget beszélek, előre is elnézést...

más: időközben rájöttem, hogy napsütésben manuál fókuszálni elég frusztáló tud lenni, viszont, ha e-p1-et leváltanám e-p2-re, mindössze kb 40 eurót kellene pótolnom ep1 árához, ugyanis az e-p2-t 160-ért mérik ebayen...kérdés: mennyire jó a vf-2, illetve vf-3 kereső? és mi a külömbség közöttük?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24795) Studi válasza nord_ (#24793) üzenetére


Studi
addikt

Nem, az Olyé kicsit fényesebb, fémesebb, de azért elfogadható. Sokkal jobban néz ki, mint a Pana "ezüst", ami kitben volt hozzá: az gyakorlatilag sötétszürke a bajonettnél, de az eleje ugyanolyan fekete, mint a többi verzióé.

(#24796) Marseille199


Marseille199
senior tag

Deák-tér

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24797) madgie válasza Marseille199 (#24796) üzenetére


madgie
titán

Dezsír! Egy Kőbányai jobb lenne a Hofbräu [bakker, sörmárkát elírni... - a szerk.] helyett :)

szerk: bár így "multikultibb". Nem tudod ,hol készült, lehetne Bécs, Prága, mittomén.

[ Módosította: MLaca ]

(#24798) hegyimorc válasza hegyimorc (#24790) üzenetére


hegyimorc
senior tag

X100 vs 17/1.8 témakörben kimaradt egy fontos gondolat

"Bármikor megvehetem és olcsóbban", igaz lett volna az x100-ra, sokkal jobban mint az oly obira, de az x100 azóta izgat mióta megjelent, de kb mostanában lett olyan a csillagok állása, hogy érdemes volt kipróbálni. Pár hete még vonzó volt, de pár hónap múlva már lehet, hogy az x100s érdekelne, amit ugyanazon okból nem vennék meg, mint régebben az x100-t, az ára miatt. Szóval ez jókor, jó helyen - jó eladótól ;-) - jó áron volt, de ez még ahhoz képest is csak hobby gép, hogy az egész fotózás eleve csak hobby nekem :D

A 17/1.8 viszont fél év múlva is ugyanaz az obi lesz.

(A x100 pedig valószínűleg marad. Nem valószínű, hogy később eladom)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24799) robi-k


robi-k
őstag

Azoktól, akik próbálták/használták mind a Pana 20/1.7 és az Oly 17/1.8 objektívét, érdeklődnék, hogy milyen tapasztalataik voltak az új 17/1.8 obival? megéri váltani rá a pana 20-ról? Mind pozitív, mind negatív válaszok is érdekelnének :R

(#24800) Szulita28 válasza nord_ (#24791) üzenetére


Szulita28
senior tag

Világít is a fekete G5-ön, mint Salamon töke :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.