Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25851) Parci válasza wody21 (#25850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közepes az rx100 obija, akárki akármit mond. mindent a kompaktságnak rendeltek alá, jobb lenne pedig, ha kicsit több helyet kapott volna, és cserébe ütős.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25852) rbalint88


rbalint88
addikt

Kit érdekelne ilyen kulcstartó? 1500Ft/db, Főleg az E-P3-ak, OM-D-ből az ezüst eladó első körben :)

Ha ezekre van vevő, akkor lehet beszélni a következő körről, amiből eladó lesz az összes.

(#25853) sphe válasza wody21 (#25850) üzenetére


sphe
senior tag

Azért azt is vedd észre, hogy az rx100 leméretezett képe mellett az xz-2 más színnel, de már kb. ugyanazt a CA-t adja, sőt...

több a zaj már alap iso-n, kevesebb a dinamika, magasabb iso-n a Sony teljesen elveri.

Nincs nyertes.
Itt a pana lx7-et kellene a sony mellé tenni, olyan van esetleg?

(#25854) Parci válasza sphe (#25853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sony obija taknyol a széleken, az xz-2-é nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25855) FEDman válasza sphe (#25853) üzenetére


FEDman
addikt

Az teljesen jogos, hogy a Sony 20, az Oly meg "csak" 12Mp-es.
Ugyanakkor én ezt beleszámítva állítom, hogy a Sony obija közelébe sincs az Olyénak.

Leméreteztem neked a Sony képét 12Mp-esre a könnyebb összehasonlítás végett és így egymás mellé tettem 2 cop-ot:

Ezek közül az első kivágás ráadásul majdnem a kép közepe! Ehhez képest szerintem elég lehangoló, hogy mikrokontrasztnak még csak jelét se nagyon mutatja a Sony obija. :U

(#25856) Studi válasza FEDman (#25855) üzenetére


Studi
addikt

Mindemellett majd 3FÉ-et veszít a fényerejéből kisebb, mint 4x-es zoomátfogáson. Hiába Carl Zeiss, itt nagy áldozatot hoztak a méret oltárán.

(#25857) MLaca válasza Studi (#25856) üzenetére


MLaca
őstag

(én kompaktok terén már csak legyintek, ha meglátom a schneider-kreuznach, vagy carl zeiss feliratot - nem ide teszik az igazán minőségi darabokat. szerintem.)

http://mlzphoto.hu/

(#25858) Studi válasza MLaca (#25857) üzenetére


Studi
addikt

Az ár is szűk keresztmetszet lesz, meg a fizikát se tudják becsapni. De itt már nem csak a képminőséggel van a baj, a puszta számok sem hozzák azt, amit ennyiért én elvárnék. Egy közel 200ezres kompaktnak f/4.9-nél illene jobbat hoznia ekv110mm-en.

(#25859) sphe válasza Parci (#25854) üzenetére


sphe
senior tag

Így van mindenki, ezért írtam egyértelműen, hogy nincs nyertes!

A kettő közül amúgy is a pentaxot választanám. :D (az 1/4000 és a timelapse miatt, vagy az lx 7-et). De az is lehet, hogy valami fincsi obi(ka)t a nexemre. :DD

Szerk: az lx-7 sony összehasonlítás még mindig érdel, ha valakinek megvan ne tartogassa. :-)

[ Szerkesztve ]

(#25860) sphe válasza MLaca (#25857) üzenetére


sphe
senior tag

Mondjuk az XZ-2 obija igen ott van minden tekintetben, ami a tesztjeinél igencsak beigazolódott. (még talán a Pentax is "kölcsönvette")

(#25861) MLaca válasza sphe (#25860) üzenetére


MLaca
őstag

i.zuiko van ráírva.

http://mlzphoto.hu/

(#25862) arn


arn
félisten

Csak kivanni kellett, amerikaban kezd esni az lx7 ara. Tuti itt is lejtore kerul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25863) madgie válasza arn (#25862) üzenetére


madgie
titán

Hun?

Itthon két nappal azután lesz rajta 50% áresés, miután én megvettem egyet :D

(#25864) Studi válasza madgie (#25863) üzenetére


Studi
addikt

Akkor mi ez a tétlen várakozás? Kössetek egyezséget: veszel egyet, arn is vesz egyet két napra rá féláron, az árakat kiátlagoljátok egymás közt, és mindkettőtöknek van 25% kedvezménye. :-D

(#25865) madgie válasza Studi (#25864) üzenetére


madgie
titán

Nem akarhatok én mindig nektek jót :))

(#25866) arn válasza madgie (#25863) üzenetére


arn
félisten

Rumorson irtak. Amugy legyszi gyorsan vegyel egy em5ot... Kellene olcson :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25867) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#25846) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

a 13 dolláros árából nem mernék arra gondolni hogy igazi :) ámde meglepően jó műbőr. Belül sötétbarna bársony, tehát puha, nem karcol nem sért. Az alja teljesen zárt,és sajnos nem sima, tehát kőre nem tudom letenni mert bukik előre, viszont a menetes csavarnak az alján is hagytak menetet, tehát akár állványra is szerelhető. Nem lehet sem az akksihoz sem a karihoz hozzáférni, de én spec nem szeretem a kártyát ki / be rakni, inkább kábelezek. Kár, hogy nem tölti kábelről az akksit is, mint régen, akkor isten lenne ez a tok.

ITT találsz képeket a hírdetésen belül.

(#25868) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#25867) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy úgy, nx1000... :) de gondolom az oly hasonló árú tokok is ilyesmik...amúgy lehet bőr 13 dolcsiért, sőt...a bőr sem mindegy milyen, én 3€-ért vettem anno bőrkesztyűt, a pénztárcám meg 3000huf volt, és szintén bőr, puha, és jó minőségű...legalábbis érzetre. érdekes, hogy az ebayen sem mutatja egyiknek sem az alját, meg az oldalát... ;] én meg folyton cserélgetem a memkarit, az akksit meg ha tölteni akarom, mindenképp ki kell vennem...na de a szépségért meg kell küzdeni... :DDD a fogáson ront vagy javít?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25869) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#25868) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Itt azért elég sok kép van a hirdetések között. Nem titkolnak ezek semmit :)
Ami miatt nagyon hasznos is lett számomra, hogy a gépem elég karcsú, és ezzel a tokkal vastagodott, és így számomra biztosabb és kényelmesebb lett a fogása.

szerk után olvastam, de már elötte megválaszoltam a végét :D

[ Szerkesztve ]

(#25870) nord_


nord_
veterán

Sigma villantott: 18-35mm F1.8 :Y
Mellé egy 85 F1.8 és meg is van a klasszikus trió két obival: ekv. 27-50-128mm, ráadásul konstans egynyóccal.

(#25871) madgie válasza nord_ (#25870) üzenetére


madgie
titán

Ideje volt már nem csak f2.8-akat villantani, akár ekkora méretben. Jól csinálja a sigma :)

(#25872) madgie válasza arn (#25866) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, honnan jött az a 289, annyiért nem volt új, hiába írja maga az amazon ezt. Használt volt kicsit olcsóbban ,ennyi (abból is már csak egy van most).

(#25873) FEDman válasza nord_ (#25870) üzenetére


FEDman
addikt

Nem tudom mennyibe fog kerülni ez az új csoda, de gyanítom ez már az a kategória lesz ami szép-szép, de akkor már inkább egy FF váz és egy 24-70/2,8
Mélységélességre ugyanaz a kettő, csak az FF felállás esetén lényegesen jobb átfogást kapunk. Mindkét végén pont annyival több, hogy sokkal jobban használható legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#25874) rumos14 válasza arn (#25866) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez komoly áresés! tavaly novemberben black friday akcióban volt már 299 USD amúgy, ami elég meghökkentő volt, piacra kerülés után pár hónappal. ha itthon is 100k alatt lesz, az komoly fegyvertény. go Pana! :) azért megjegyzem, a B&H-nél, Adorama-nál még instant saving-gel is 398 USD, szóval ez vmi amazon akció lesz egyelőre.

(#25875) ROBOTER válasza FEDman (#25873) üzenetére


ROBOTER
addikt

+1, az átfogás miatt kicsit értelmetlen ezt választani egy FullFrame cuccal szemben, annyival kisebb nem lesz az egész szett

(#25876) rumos14 válasza nord_ (#25870) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem gondoltam volna h meg lehet csinálni, elfogadható méretben. én egy 30-50/f2-nek még jobban örültem volna, de az vszleg már tényleg nem megy.
amúgy miért aps-c-re konvertálsz mft topikban? ;]

(#25877) rumos14 válasza ROBOTER (#25875) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha van már egy jóféle aps-c vázad és nem akarsz FF-re váltani, akkor...

(#25878) ROBOTER válasza rumos14 (#25877) üzenetére


ROBOTER
addikt

talán igazad lehet... ha 1.8-on is nagyon jó

(#25879) rumos14 válasza ROBOTER (#25878) üzenetére


rumos14
nagyúr

mondjuk méretre is ~ akkora mint egy 24-70/2.8. és viynettálni is annyit fog.

(#25880) FEDman válasza rumos14 (#25877) üzenetére


FEDman
addikt

Minden az árazásán fog múlni. Ha a Sigma vérszemet kap és a fényerejére hivatkozva nagyon elszáll az árazásnál akkor onnantól kezdve lehet érdemesebb lesz adott esetben az APS-C vázat FF-re cserélni, mint egy ilyen obiba beruházni. :)

De persze a népek sok mindent megkajolnak. Olvastam már olyan véleményt is, miszerint ez olyan durván jó cucc lett, hogy az illető kijelentette be fog szerezni egyet a D800-asára és majd ott DX módban fogja használni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25881) Mercutio_ válasza nord_ (#25870) üzenetére


Mercutio_
félisten

Máskor linkelhetnétek is azt a 18-35/1.8-at, ne kelljen túrni a netet :U mondjuk ezzel a 80 dekás súlyával itt némileg OFF :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25882) madgie válasza rumos14 (#25874) üzenetére


madgie
titán

Mondom, hogy nincs ennyiért, új váz legalábbis nem. Mit gondolsz, nem megvettem volna már 290 dollárért? :)

(#25883) rumos14 válasza madgie (#25882) üzenetére


rumos14
nagyúr

na jó, nemtom, a rumors 289-et írt, most már 399 van az amazon-on is.
amúgy gondolom ez NTSC verzió, 30/60/120 fps-sel, ami vkit zavar, vkit nem.

(#25884) Dare2Live válasza Mercutio_ (#25881) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért mindenesetre le a kalappal a sigma elött emiatt is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25885) makszi


makszi
aktív tag

Voltam reggel a fotoplusban. Tényleg brutál raktárkészlet van MINDEN-ből! :Y
Persze LX7 és X20-csak új darab volt amit bekapcsolni nem lehetett csak fogdosni nyomkodni :(
Vegyesek az érzéseim.
Az LX7 sokkal zsebre rakhatóbb, éppen ezért az én nagy kezemnek az X20 jobban kézre állt.
Ezzel együtt nem egy ergonómiai csoda számomra egyik sem.
X20:

Előny:
-az objektív illetve a zoomgyűrű nagyon precízen összerakott eszméletlenül jó az anyagminősége
-az egész gép nagyon masszív nagyon egyben van.
-átlag férfi embernek jobban kézre áll szvsz mint az LX7 mert vastagabb a váz, és kevésbé csúszós
-expo komp. tárcsa

Hátrány:
-szerintem elég bénán van odabiggyesztve a kukucska, mintha utólag csak hozzáragasztották volna, valahogy nem túl szép, és lehet csak nekem van nagy fejem, de nem volt túl kényelmes belenézni.
- az fn gomb túlságosan apró cserébe a nyomáspontja jól érzékelhető.
- a felső vezérlőtárcsa botrányosan gagyi műanyag, min egy gyerek fényképezőgép alkatrész :Y
- nincs dedikálkt video gomb
- nagyon kicsi markolat az LX7 en nagyobb a kitüremkedés mint az X20-on(ezt persze kompenzálja a gép vastagsága, de elfért volna egy kicsivel nagyobb markolat is)

LX7

Előny:
- nagyon precíz jó minőségérzet jellemzi a bendeválasztó gyűrűt
-a gombok rajta igaz bár szintlén elég kicsik, de fémből vannak és nagyon jó a nyomáspontjuk
- kikapcsolt állapotban kissebb tehát tényleg számomra már a zsebkompakt kategória,ami egy nyaraláson

Hátrány:
-az ND szűrő kapcsoló és MF csuszka hihetetlen gagyi itt is mint az X20 on a vezérlőtárcsa. Kb attól félek hogy letörik a kis pöcök.

Sajnos mivel nem kapcsolhattam be az AF-et nem tudtam összehasonlítani pedig azt még meg akarom ejteni vétel előtt.
Összeségében nem varázsolt el az X20 annyira, mint ahogy azt vártam.
A 24 mm és a Video különbségek miatt nagy valószínűséggel az LX7-et választom. :C

[ Szerkesztve ]

(#25886) Tulku válasza makszi (#25885) üzenetére


Tulku
veterán

Ha valaki nem szereti a kompaktok zúmolási technikáját annak a fudzsi egy megváltás.
Szerintem ott dobbantott legnagyobbat a cég (meg is hagyták az optikát változatlanul az x20-on).

LX7 mentségére legyen mondva hogy van a menüben egy opció amely megszokott gyutávokra továbbítja gyorsan az optikát (24-28-35-50-75-90 tán) persze a fudzsi komfortját ez sem éri el...

(#25887) Parci válasza makszi (#25885) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x20 evf-fel és 24-120-as obival tökéletes lenne (nekem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25888) madgie válasza rumos14 (#25883) üzenetére


madgie
titán

Lassítani jobb NTSC vázzal, de a 30 fps-ért kár, egy konstans 24 elfért volna mindkét vázban.

Mindenesetre nekem megvan a komplett LX7 service manual, tehát tudnék belőle PAL verziót varázsolni :)

(#25889) makszi válasza Tulku (#25886) üzenetére


makszi
aktív tag

Mennyire gyors az AF-je? Mondjuk egy GH1, GH2, GF2, hez képest?
Gondolom nappal kint a szabadban nincs semmi gond. Este vagy beltérben mennyit romlik a helyzet?

(#25890) makszi válasza Parci (#25887) üzenetére


makszi
aktív tag

Nekem már a 24mm is elég volna ahhoz hogy átbillenjen a mérleg :))

(#25891) Tulku válasza makszi (#25889) üzenetére


Tulku
veterán

Nem veszélyes, nekem tökéletesen megfelel (xz1-2 nél lényegesen jobb)
Persze a fuji is bivaly...mármint az x10 volt nekem, ha az x20 gyorsabb, akkor nem kétséges ki a kompakt gyorsasági király.
Nem fogsz csalódni az lx gyorsaságában, szerintem nem pregnáns az eltérés mondjuk egy GH1-hez képest (persze nem azt akarom mondani, hogy egy 14-es fix-szel nem észrevehető a különbség, de mondjuk egy 20-as 1,7 traki már gyönyörűen közelít)

(#25892) Tulku válasza makszi (#25890) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként nem kétséges, hogy fényképben melyik a jobb...de nekem más szempontjaim is voltak; fuji videója trágyalé, illetve nekem kell az evf és nem akarok számítgatni az átnézeti mennyit fed-nem fed, mi marad ki a képből mi nem...stb, úgy hogy adott volt az LX vagy az xz, de az utóbbi nekem tényleg nem túl gyors fókuszálásnál, illetve akkor még volt 40 ezer pénz különbség a pana javára...amiből pont tudtam venni egy evf-et.

(#25893) makszi válasza Tulku (#25891) üzenetére


makszi
aktív tag

Köszönöm! Nekem egy GH1 sebesség már gyakorlatilag mindig mindenre elég volt. :K

(#25894) makszi válasza Tulku (#25892) üzenetére


makszi
aktív tag

Azért eshetne egy újabb 20-ast az LX7. :))
Az a vicc egyébként, hogy még LX5 is van 140 ért :Y

(#25895) makszi válasza makszi (#25894) üzenetére


makszi
aktív tag

Egyébként teljesen beteg vagyok, amikor meglátok egy olyan hirdetést mint ami most van az indexen, hogy
GH1 + 45/1.8 140 ért mindig megmozdul bennem valami... ;]

(#25896) nord_ válasza rumos14 (#25876) üzenetére


nord_
veterán

amúgy miért aps-c-re konvertálsz mft topikban?

Talán mert dedikált APS-C objektívről volt szó? :P

(#25897) Peethy válasza ROBOTER (#25878) üzenetére


Peethy
őstag

ephotozine-kollégák kaptak egy prototípust, ott lehet olvasni, hogy már nyitva is egészen éles :) Nikonnál a 17-55 2.8 lehetne az ellenfele, de ha 1200$ körüli árcímkét kap, akkor már érdemesebb lesz ezt venni :) Használtan hosszabb távon már 200ért lehetne kapni...

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#25898) Szulita28 válasza nord_ (#25848) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem látom akadályát, ha erre jársz felém :)

Sigma 18-35: kérdés, melyik vége lesz fostalicska: a 18 vagy a 35 mm? Esetleg a jobb vagy a bal fele a lencséknek?? (vagy nagyon goni vagyok? :DDD )
(vagy mostanában már javítottak a minőségi szórásokon?)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25899) Tulku válasza makszi (#25895) üzenetére


Tulku
veterán

reális ár ... 75 a váz 65 az obi

(#25900) nord_ válasza ROBOTER (#25875) üzenetére


nord_
veterán

Nem csak a kisebb méret miatt. APS-C-re egy fényerős ekv. 130mm környéki objektív olcsón és kiváló minőségben beszerezhető. Fullframe-re mennyi is egy 135-ös? Kábé tripla ár? :)

Nekem egyébként a 24-70 pont ugyanolyan értelmetlen átfogás. Ha zoom, akkor tisztességes nagylátótól menjen el a portré gyútáv 85mm-ig. Ha nem megy el eddig, akkor cserélgetni kell, vagyis oda a zoom rugalmassága.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.