Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24101) Marseille199 válasza MLaca (#24100) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én mint samsung promoter, aláírom ezt. :D
Mindenféle ellenérzésem volt nekem is, de elég jó móka a dolog. És ha kilép a móka körből, mondjuk egy wifis m4/3 váz képében, akkor lesz igazán frankó :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24102) MrChris válasza HollyBoni (#24098) üzenetére


MrChris
nagyúr

és mit csinálnál ezekkel? mozit? :)
steadyt, riget és még followfocust is tudsz házilag készíteni ha szeretsz barkácsolni. Sok ötlet van neten, amiket hozzá lehet igazítani a lehetőségeidhez.

(#24103) arn


arn
félisten

Azannya... [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24104) pilóta válasza arn (#24103) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bivalyos!
Webkamera helyett egy normális fényképezővel nem lenne még jobb?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24105) HollyBoni válasza MrChris (#24102) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akár. :DDD

Azért egy jó follow focus-t, vagy egy normális steady-t elég nehéz lenne házilag csinálni, persze lehet az is jobb mint a semmi.

(#24106) arn válasza pilóta (#24104) üzenetére


arn
félisten

Nyilvan kiprobalt eztazt :-)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24107) ati3x válasza arn (#24103) üzenetére


ati3x
senior tag

No akkor..

Azért nem olyan eccerű mint ahogy a bloggoló irja.. Mert az a középkategóriás távcső H-alfa szűrővel, meg kamerával egyutt is veri a pár millát. Lássuk: SolarMax II 90 Filter azaz a Ha szűrő:4000 dodo.. a cső 92mm astro-physics nem találtam pontos árat, de olyan 6000 dodo.. A bf30-as blokkoló szűrő 1600 dolcsi.. A baader barlow adapterekkel 1000.. Az az "eccerü" ipari kamera sem olyan egyszerű.. Nem találtam árat, de szerintem bőven ezres felett van.. Az állvány pedig 9000 dodo.. Szal az öreg alaphangon 25 ezer dolcsis "cájgal" lövi a képeket..

Maga a "fényképezés" pedig kb igy zajlik: Ezzel a cuccal tömöritetlen videót veszel fel.. Minél több FPS-el, és minél rövidebb expoziciós idővel.. Ennél a szerkónál az FPS nem igazán nagy 11 FPS, de ezt 6 megapixelen tolja ez az eccerű ipari kamera.. A videót szétdobod több ezer kockára, majd spec szoftverrel (pl registrax 6, vagy jelen esetben astroIIDC) feldolgozod.. És lesz egy képed több száz-ezer kockából kiátlagolva... Azt még nem is tettem hozzá, hogy a csóka valami powa mac-el dolgozza fel a nyersanyagot.. Gondolom az sem 2 fillér.. Mármint a hw.. Saccra az is minimum 5000 dolcsi.. Azaz már 30 ezernél tartunk..

Én egyszer probáltam felvenni jupitert és holdat, egyszerü logitech webcammel.. Bizony 15 FPS-el 640x480-ban perc/gigabyte adatmennyiségek jönnek össze tömörítetlenül.. Sírt is a C2D feldolgozásnál... :) Persze semmi nem lett belöle, mert nincs EQ álványom, de egy próbát megért.. :D

[ Szerkesztve ]

(#24108) pilóta válasza ati3x (#24107) üzenetére


pilóta
nagyúr

Höhö. Ipari webkamera :D
Gyanús is volt, hogy azért nem olyan egyszerű cucc ez...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24109) MrChris válasza pilóta (#24108) üzenetére


MrChris
nagyúr

viszont jól hangzanak az ilyen blogszövegek. De a képek marhajók!

(#24110) ati3x válasza MrChris (#24109) üzenetére


ati3x
senior tag

off
Jaja.. Kb olyan, hogy "nem osztogatnak, hanem fosztogatnak" :)

Azt el is felejtettem részletezni, hogy miért használják ezt a technikát. A több 100-1000 kép kiátlagolásával a légkör zavaró hullámzását lehet csökkenteni. A légköri nyugodságnak is vannak fokozatai, jó nyugodsá elög ritka.. A nap fényképezésnél meg még nehezebb kifogni, mert ugye nap közben melegszik a levegö, és ez turbulens áramlásokat eredményez. Éjszaka egy picit könnyebb a helyzet, mert hül a levegö, és általában hajnal felé javul. (persze ez sem mindig igaz) Másrészt a nyugodság nem keverendö az átlátszósággal. Sajnos szinte egymást zárják ki. Pl, magyarországon amikor kitisztúl az idö, általában hidegfront után akkor hiába jó az átlátszóság, a nyugodság csapnivaló. Ugye mindenki látott mat szikrázóan tiszta idöt, amikor vibrálnak, táncolnak a csillagok.. Na ez nem jó ez azt jelenti, hogy csapnivaló a légköri nyugi. Magyarországon átlagban 2-3 éjszaka van mikor ez a két paraméter ideális.. No azt kifogni! Másrészt ezek a paraméterek drasztikusan változhatnak egy éjszaka alatt is..

Magyarul hiába van jó, drága technikád, bizony ki kell fogni a körülményeket is! A másik sokszor elhangzik számtek fórumokon: minek kellenek ilyen erös procik, minek kellenek 3 terás vinyók.. Na pl itt a csóka egy 6 megapixeles Grashoper Expres kamerát használ. Jó esetben 11 FPS-el, mindezt tömörítetlen 14 bites formátumban rögziti, ez képenként kb 11 megabájt adatot jelent. Tegyük fel 2 perces videókat rögzit (jupiternél kb ennyi a szokás, de valószínü a napnál is) Tehát csak egy 2 perces folyam kb 1200 képkocka, azaz böven több mint 1 giga..Majd ezt az adatot át kell pumpálni egy spec feldolgozó progin, ami rengeteg müveletet végez rajta.. No az nem kevéssé idöigényes.. De még nincs vége, mert a végeredményt még sokan photosoppal még utófeldolgozzák.. Szóval ez a blog nem kicsit ferdít! :D

(#24111) need válasza orrlyuk (#24099) üzenetére


need
addikt

az EPL1 nem támogat semmilyenen távkioldót.. ha találsz valamifélét..csak olyan mechanikus van alternatívának..mondjuk én nem hiszek el mindent..és ebben segített Mr. Cic.. és kipróbáltam az ő távkioldóját..és persze nem működött :W

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24112) orrlyuk válasza need (#24111) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Köszönöm! A mechanikussal nem sokra megyünk, épp a minimális rázkódást kéne kizárni. Marad az időzítő, meg az anti shock. Az esetek 90%-ában ez is megteszi, csak hát ugye a kényelem... (amiről akkor mondtam le, mikor E-PL1-et vettem... :))

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#24113) jmakk válasza Studi (#24050) üzenetére


jmakk
őstag

Kipróbáltam a GF3 expószámlálót és a 4) pontot módosítanám:

4) Press simultaneously LEFT ARROW + MENU/SET. While keeping the buttons pressed, press PLAYBACK.

Először a PLAYBACK gombot kell lenyomva tartani és utána jöhet a LEFT ARROW + MENU/SET.
Sőt az utóbbi kettőt sem kell egyszerre nyomni a MENU majd a LEFT ARROW és működik. A lényeg, hogy mind a három gombnak lenyomott állapotba kell kerülnie.
Így azonnal sikerült, az eredeti verzióval meg sehogy sem akart összejönni.

[ Szerkesztve ]

(#24114) Marseille199


Marseille199
senior tag

Fotóztam délután picit:

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24115) Parci válasza Marseille199 (#24114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na ez szép tiszta, ritka a streetfighterben az ilyen! cserébe viszont nem túl erőteljes, úgy értem, nincs igazán mondanivalója, egyszerűen csak szép a szemnek :) (ez egy méltatás volt összességében, ha nem derülne ki belőle :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24116) Marseille199 válasza Parci (#24115) üzenetére


Marseille199
senior tag

Köszi :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24117) Marseille199


Marseille199
senior tag

Még egy Lágymányosi :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24118) andersen10 válasza Marseille199 (#24117) üzenetére


andersen10
aktív tag

Like.
FF nega?

(#24119) andersen10 válasza Marseille199 (#24114) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nem tudom miért de erről ez a képem jutott eszembe (Kufstein):

[ Szerkesztve ]

(#24120) need válasza Marseille199 (#24117) üzenetére


need
addikt

erről mindig a bent a m.helyemen a kémény jut eszembe vagy is inkább annak a létrája és a merevítése...
3 képet tudtam csinálni mert utána lemerült..ha azt végig tudtam volna fényképezni a lehető legtöbb módon..
f/2-15 és állványról..na + persze fentebb a lámpát is jobb pozícióba hozva.. nagyon kíváncsi lettem volna a végeredményre..!de majd ha jön a jó idő..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24121) Marseille199 válasza andersen10 (#24118) üzenetére


Marseille199
senior tag

Köszi!
Nem az amúgy, g3+kitobi :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24122) Marseille199 válasza andersen10 (#24119) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hmm, tetszik. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24123) madgie válasza Marseille199 (#24121) üzenetére


madgie
titán

Neked a 45/1.8 számít kitnek, nem? :D

(#24124) Marseille199 válasza need (#24120) üzenetére


Marseille199
senior tag

Bitang. Behúz ez a létra. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24125) Marseille199 válasza madgie (#24123) üzenetére


Marseille199
senior tag

Igaz-igaz. :D
De ez most a hagyományos :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24126) need válasza Marseille199 (#24124) üzenetére


need
addikt

na majd 45/1.8 lesz az igazi..

de nekem még midig a bányás képeid tetszenek a legjobban.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24127) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Állítólag az USA-ban élő Olympus m4/3 tulajdonosok kizárólag ettől a szolgáltatótól kaphatnak Internetet.

(#24128) OPiiPO válasza ROBOTER (#24127) üzenetére


OPiiPO
addikt

:D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24129) ezisjo válasza ROBOTER (#24127) üzenetére


ezisjo
tag

...ezért már érdemes lesz kiköltözni. ;)

(#24130) arn


arn
félisten

Tudom, dxomark, de azert ez odab*sz. Mikor lesz 100k? :D

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24131) Marseille199


Marseille199
senior tag

OFF:

Szkennelgetem a lejárt diákat :) Megvan a hangulata.

Photo Hall (Sic!) Chrome Dia lejárt 2006-ban:

ON

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24132) Parci válasza arn (#24130) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes, dxo ide vagy oda, nekem sokkal inkább a fuji x100s kéne a kettő közül, persze az árral is számolva

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24133) Gondwana válasza Parci (#24132) üzenetére


Gondwana
addikt

Az első AF/MF demók óta én is azt számolgatom, hogy a GH1 tartozékaiból miket adhatnék el, hogy közelebb legyek egy X100s-hez - eddig az a terv, hogy szeptemberben rendelem Szingapúrból, a GH1-re pedig a 45-öst gyógyítom rá a 20-as helyett.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24134) Parci válasza Gondwana (#24133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár, hogy a fuji nem próbálkozik nagyobb átfogású, de kompaktabb kompakttal. egy 28-200-as kompakt, mellé az x100s és helló. de persze az x20 mellett sem rossz. még nagyobb kár, hogy nekem a 35 mm nem univerzális megoldás, nem a zsánerem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24135) arn válasza Parci (#24132) üzenetére


arn
félisten

Egy kompektert sem adok annyi penzt... 100, max 150k ha nagyon jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24136) Parci válasza arn (#24135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyit? van rajta egy 23/2-es zsír optika (100e), meg alatta egy fasza váz fasza keresővel (100e). ennyit minimum ér. az más kérdés, hogy te veszel-e ennyiért gépet (én egyre kevésbé). de nincs félreárazva a cucc sztem (dollárban).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24137) madgie válasza Parci (#24136) üzenetére


madgie
titán

155-ért sem viszi el senki az X100-am, szomorú, de ez van :(
(Pedig csak az objektív megér egy százast, ahogy mondod)

(#24138) Parci válasza madgie (#24137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te azzal öregszel meg, én a gxr-rel ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24139) hegyimorc válasza madgie (#24137) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én simán megvettem volna, de akkor 190-ért hirdetted és még most is 170-ért látom. Nem jobb annyiért hirdetni, amennyiért eladnád?

Értem én, hogy vannak a pofátlan alkudozók, de aki pofátlan azzal inkább szóba sem állok - sőt ha nagyon az, talán meg is jegyzem és legközelebb már akkor sem üzletelek vele, ha alku nélkül vinné - de ha csak azért hirdeted drágábban, hogy az alkunak is legyen helye, akkor lehet, hogy kizárod azokat akik az igazi áron vinnék, a "alkus" áron pedig nem.

Na, mindegy, csak hangosan gondolkodtam.

Amúgy szerintem most nem csak x100-at nem lehet eladni, hanem mást sem :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24140) arn válasza Parci (#24136) üzenetére


arn
félisten

Csak ott ha vmi nem tetszik, tekerek ra masik obit. Nekem meg a szivem csucske a 35os, de azert ez igy egy kiegeszito masina. Ez van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24141) Parci válasza arn (#24140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért érdemes venni mellé egy ügyes kompaktot. az x20 végülis majdnem az, evf kéne az ovf helyett, és 24-120 a 28-112 helyett. mellesleg egy ilyen mellé én már meg sem venném az x100s-t ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24142) arn válasza Parci (#24141) üzenetére


arn
félisten

Az ugy mas teszta :-) ilyen fenyeros zoomok amugy sincsenek mashol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24143) Szulita28 válasza Parci (#24136) üzenetére


Szulita28
senior tag

Szvsz nem az a baj, h most 200e, hanem mennyit fog érni 3 év múlva?? Persze, fotózni akkor is lehet majd vele (vagy nem, mert behal a gariidő lejárta után fél évvel, és 50e+-es javítási ajánlatot ad a szerviz), de akkor is buktál rajta 100-150e-et :(
Lehet, kisebbségben vagyok, de engem az ilyen mértékű értéktelenedés nagyon zavar.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24144) Parci válasza Szulita28 (#24143) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor vegyél használt cuccokat, hiszen ott ugyanezen logika mentén 50e ft-ért kell lennie a korábban 200e ft-osnak. egyébként ez így is van, és ez is a helyes válasz. csak valamiért aztán erre az szokott lenni a válasz, hogy de mennyivel jobb az új... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24145) arn


arn
félisten

hasznalati erteket kell nezni, hogy neked mit er meg a dolog... el kell donteni, hogy kupeckodni akarsz vmivel, vagy fotozni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24146) Szulita28 válasza Parci (#24144) üzenetére


Szulita28
senior tag

Naná, h jobb :D De sztem van egy "optimális árpont", amikor érdemes venni, akár újan is. A G5 pl. most ilyen. Nyilván lesz még olcsóbb, de akkor már ott lesz meglebegtetve a G7.. Az X100s meg 300e-ért újan, mikor Mazsi 155e-ért árulja az X100-at, hát a franc se tudja...inkább nem kell :)
Sajnos ezek a retró cuccok amúgy is k.rva drágák. Remélem, a Fuji csinál majd egy készletsöprést az X-E1+18-55 kitnél :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24147) Szulita28 válasza arn (#24145) üzenetére


Szulita28
senior tag

Amíg nem keresek vele pénzt, ill. nem lottó ötös után vagyok, a logikád - legalábbis nálam, de nem mindenki én vagyok :) - nem állja meg a helyét. Fotózni akarok vele, nem nepperkedni, ettől még baromira zavar, h évente feleződik a vázak/kompaktok értéke :(
De tudom, ez messzire vezet. :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24148) rumos14 válasza Parci (#24138) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak az egyiket akarod eladni (GXR)? ööö jól emléxem h kettő van neked?

(#24149) Parci válasza rumos14 (#24148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kettő van, és igen, csak az egyiket akarnám eladni, a modulokból megállapodás szerint. kedvelem nagyon is a cuccost, egyszerűen csak kivennék belőle némi lét.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24150) Parci válasza Szulita28 (#24146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy nem éri meg 300e ft-ért az x100s, és jobb vétel a feléért magdié :DDD

viszont olcsó x-e1-re ne bazírozz, sajnos kis mennyiségben készülnek ezek, sosem lesznek igazán olcsók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.