Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24401) arn


arn
félisten

Vegre, 200 euroval megnyestek az em5 vaz arat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24402) Mercutio_ válasza OPiiPO (#24400) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kattintgatunk azért, legfeljebb feltölteni nincs idő, na persze nem ilyen szintű képek :( én pl. mostanság az eladó cuccaimat fotózom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24403) arn válasza arn (#24401) üzenetére


arn
félisten

Es ez nem akcio, normal ar. Otthon is csokken?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24404) madgie válasza Mercutio_ (#24402) üzenetére


madgie
titán

Azért annyira nem olyan jók ezek. Elmondom a hozzávalókat: menjen el a kedved a fotózástól, árulj ezt-azt, hónapokig ne vedd a kezedbe a gépet, sőt, úgy menj a fotózásra ,hogy abszolút ne legyen benned drukk és elvárások. Én magam lepődtem meg, mennyire más esküvőt (is) fotózni, ha nem görcsöl rajta az ember.

Jó lenne, ha nem Kos módjára viselkednék amúgy a hétköznapokban.

(#24405) Gondwana válasza OPiiPO (#24400) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nálam a héten megvolt kb. 10.000 expó 40D+EF-S60mm-al, csütörtökön már zsibbadtak a karjaim, pedig még sehol se volt a vége, de hogy ne csak ballagók legyenek egész héten, szombat estére jutott még egy kis esküvő is, úgyhogy nekem pixelbuzulni nincs kedvem - de azért egy X100s-t megsétáltatnék egy kicst...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24406) Studi válasza madgie (#24404) üzenetére


Studi
addikt

Az esküvő ráadásul különösen necces ilyen szempontból, mert az ifjú párnak szinte biztosan lesznek elvárásai, amiket próbálnak feléd nyomni. Ahogy én láttam az esküvői fotózásokat, inkább a rohanjunk ide is, csináljunk képet ott is, az ara vérnyomása az egekben stílus a jellemző. Bár nem vagyok tapasztalt e téren szerencsére, nem is érdekel a téma. :-)
Neked úgy tűnik szerencséd is volt a párral, hagytak téged nyugodtan fotózni, és ez látszik is a képeken! :-)

(#24407) arn


arn
félisten

ezert nem akarok megelhetesi fotos lenni :) eleg ha hobbybol kielem magam, akkor es ugy, ahogy nekem tetszik. amikor munkahelyen kellett fotoznom, ra sem birtam nezni otthon a gepre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24408) madgie válasza Studi (#24406) üzenetére


madgie
titán

Nem győzök bólogatni :) Pont az idegenkedés, kapkodás, végső soron ritmustalanság az, ami miatt utálom az esküvőket... és itt tényleg egyik sem volt, még kivételesen a polgári szertartás is élvezhető volt.

(#24409) Parci válasza madgie (#24408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg az erőltetetten egyedi(nek gondolt), komolykodó, végsősoron tucatfotók miatt utálom az esküvőfotós műfajt. nagyon nehéz azt a hangulatot átadni, amilyen a pár, amilyen az esküvőjük volt. nem is szokott sikerülni, szerintem a legjobbaknak sem. ehelyett kitalálnak valami témát, és meglőnek egy technikailag és sokszor esztétikailag is jó, egyedieskedő, de nem a pár személyiségéről szóló valamit. ryan brenizer fotói is tucatfotók egy magasabb kasztból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24410) madgie válasza Parci (#24409) üzenetére


madgie
titán

Úgy tízezer +1 erre :)

(#24411) Studi válasza arn (#24407) üzenetére


Studi
addikt

Én nem is lennék képes rá. Számomra ez hobbi, megnyugtat, kikapcsol, nem tudnám mások elvárásainak megfelelően, "muszájból" csinálni.

(#24412) Gondwana válasza Parci (#24409) üzenetére


Gondwana
addikt

Tetszik, ahogyan kifejtetted az aláírásodat pár mondatban! A problémakört csak annyival bővíteném, hogy sokszor koppanok, amikor keresem a pár személyiségét, és eljutok két anyu meg apu azt mondta, hogy... kamaszig, akkor pedig csak klisékbe lehet őket helyezni, hogy egyáltalán legyenek képeik.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24413) gorgo válasza Parci (#24409) üzenetére


gorgo
őstag

FIGYELEM a következő sorok 100% filozófiát tartalmaznak!
A "személyiség" átadására nyilvánvalóan nem alkalmas az esküvőfotó műfaj, kivéve esetleg azt a "fehér holló" esetet, amikor egy gyerekkori barátodat fotózod, akit évtizedek óta "jól ismersz". (Figyelem, a "jól ismersz" az egy filozófiai kategória).
De ha jobban belegondolok, ha magamat kéne úgy megjelenítenem képen hogy az "én legyek" nos, azt sem tudnám megcsinálni jóra. Mivel egy ember messze-messze több attól, hogy egy képsorozaton be lehessen mutatni. Persze ettől még léteznek kiváló portrék, vagy az adott pillanatot kiválóan visszaadó riportfotók, stb...

arn: igazán dobhatnál egy linekt az E-M5 árcsökkenéséről...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24414) Mr.Csizmás válasza gorgo (#24413) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

> 43rumors

(MLaca mellett ok ez egyetlen masik lajkolt oldal, amikrol egyaltalan ertesitest kerek)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24415) Parci válasza Gondwana (#24412) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem is azt mondtam, hogy könnyű a dolga az esküvőfotósnak, hanem ellenben pont, hogy nagyon nehéz. mindenesetre számomra az volna az értékes fotó a saját esküvőmről, ami én (mi) vagyok (vagyunk), nem pedig valami sharp image of another concept. mondjuk ez mindegy is, vacakok lettek a képek az esküvőnkről, többet meg már nem tervezek :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24416) madgie válasza Parci (#24415) üzenetére


madgie
titán

Én ezt a képet szeretem magunkról, pont ilyenek voltunk, mikor megismerkedtünk :)

(#24417) Szulita28


Szulita28
senior tag

Bocs, nagyon OFF leszek, de mivel nemsokára az egész ország erről beszél, és az egyik törzstagunk "érintett", ezért beraknám ide (remélem, nem moderálnak ki parci-ék).

Elment...

"Egyéves korában Kisvárdára költöztek, ott kezdett zenélni, először zongorázni tanult. A gimnáziumban barátaival megalakította a Cipőfűző nevű zenekart, innen a beceneve. "Nagyon sokat jelent nekem ez a város, ahol nevelkedtem. Boldog gyermekkorom volt. Itt végeztem az iskoláimat, itt alakítottam meg az első zenekaromat, és az első beteljesületlen szerelem is Kisvárdához köt. Futballoztam, zongorázni tanultam, érdekelt a festők és az autóversenyzők világa is. Nem tudtam, hogy mit válasszak életcélul, annyi minden szerettem volna lenni. Aztán egyszer láttam a tévében a Beatles-ről szóló, „Egy nehéz nap éjszakája” című filmet. Akkor fogant meg bennem a gondolat, hogy zenész leszek" - mondta 2007-ben a zene.hu-nak."

R.I.P.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24418) Freddy76 válasza Szulita28 (#24417) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezt én is sajnálom, mert imádtam őket ifjúkoromban. Azt viszont nem tudom, ki érintett, és miért, erről lehet tudni valamit, vagy nem publikus?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24419) nord_ válasza Freddy76 (#24418) üzenetére


nord_
veterán

Madgie kartács a földije Cipőnek.

(#24420) madgie válasza nord_ (#24419) üzenetére


madgie
titán

Hallottam már sajnos, a FB villámgyors, jóval a rádiók előtt tele volt a rossz hírrel :(
Tudom, hogy ez itt k*rvára off itt, de pontosan egy hónappal ezelőtt volt húsz éve, hogy elhunyt Apám... óriási Republic rajongó volt. Nem szoktam sűrűn elérzékenyülni, de ezt a dalt húsz éve nem tudom száraz szemmel végighallgatni. A kedvence volt. Most duplán fáj.

[ Szerkesztve ]

(#24421) ROBOTER válasza madgie (#24420) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tesóm is ledöbbent, évekig voltak egy énekkarban.

(#24422) arn válasza gorgo (#24413) üzenetére


arn
félisten

[link]

Bar ugy latom hollandia mellett ausztriat erinti egyelore. Amiknal ia nyomhatnanak az aron :-)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24423) arn


arn
félisten

Alakul ez - lsd hozzaszolasok. A dragasagi versenyt siman vezetjuk :D

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24424) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem:

1, Canon FD - m4/3 adaptert
2, M42 - m4/3 adaptert
3, Canon EF - m4/3 adaptert

Esetleg linkkel nagyon jó lenne, vagy, hogy hol érdemes nézegetni. Köszönöm!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#24425) arn válasza arn (#24422) üzenetére


arn
félisten

Oho... Volt itt nagy arzuhanas a mintaboltban. Eros 302es arfolyamnal mar csak olyan 1130 eur (340e). Azt hiszem ez majd tomegtermekke teszi kis hazankban :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24426) Mercutio_ válasza arn (#24425) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ megveszed a Nők lapja 10. számát amiben van 10%--os kupon, és már csak 306ezer ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24427) Studi válasza Mercutio_ (#24426) üzenetére


Studi
addikt

Meddig lehet még megvenni a lapszámot? Nem vagyok nagy rajongója az újságnak, de ki tudja, lehet, hogy hó végéig még meggazdagodom, és szükségem lesz a kuponra. :-D

(#24428) Studi


Studi
addikt

Amúgy nagyon hiányolok az Olympus kínálatából valami "középvonalat", ami fel tudná venni a versenyt a Pana G szériával. Tudom, hogy az építési minőségében előrébb jár az OM-D, mint a G5, meg vázstabi, meg vezeték nélküli vakuvezérlés, meg design, de azért óriási az árkülönbség most. :-(

(#24429) Parci válasza Studi (#24428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lepődnék meg, ha idővel kapna egy-egy maga alá és fölé is pozicionált vázat az om-d

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24430) Szulita28 válasza Parci (#24429) üzenetére


Szulita28
senior tag

De az E-M5 úgy jó és úgy kéne, ahogy van (normális gombokkal persze), csak maga alá pozicionált árral :)
Annak nem sok értelme lesz, ha mondjuk adják 100e-rel olcsóbban, csak épp nem lesz benne az IBIS, gagyibb EVF-je lesz, meg nem MG szigetelt váz. Vagy igen? :F

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24431) Studi válasza Parci (#24429) üzenetére


Studi
addikt

Csak nehogy késő legyen. Amilyen jól szálltak be a MILC rendszerbe, olyannyira nincs most mit venni Olympus fronton, míg a Pana kínálata sokkal teljesebbnek tűnik, a nagyon kis gépektől (GF) a korrekt középvonalon (G) át a félprofi felé (GH), plusz ott a retro külsejű GX annak, aki ki szeretne tűnni a tömegből. Akinek már kevés a Pen, szeretne előrébb lépni kicsit, annak most a drága OM-D-n kívül nem tud mit kínálni az Oly.

(#24432) Mercutio_ válasza Studi (#24427) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elvileg holnap jön a következő szám, akkor az előző hetit küldik vissza az újságnak az árusok.
Azon töröm a fejem van-e bármi a boltban amit érdemes lenne megvenni, de így hirtelen nem jut eszembe semmi :( mármint, semmi ami nem drága még kedvezménnyel együtt is:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24433) Studi válasza Szulita28 (#24430) üzenetére


Studi
addikt

A szigetelt váz kevésbé motiváló az átlag júzernek szerintem. Egy kicsit több műanyagot el tudok viselni (az E-PL1 sem tűnik gagyinak, nem gyengébb, mint a G5 szerintem), nem kell az öttengelyes IS, elég az, ami a penekben van, legyen EVF, és legyen az ár partiban a G sorozattal. Szerintem ez nem olyan rettenetesen nagy elvárás, és akkor lenne hova előrelépni a pen gépek felől.

(#24434) Studi válasza Mercutio_ (#24432) üzenetére


Studi
addikt

Egy 75/1.8 a táskámba simán beférne, csak a költségvetésembe nem... :-)

(#24435) |AP| válasza Parci (#24429) üzenetére


|AP|
veterán

"Lesz egy a mostani E-M5-nél „butább”, azaz olcsóbb variáns (nem tudom, mit fognak kispórolni belőle, de gondolom, van esélye annak, hogy a PEN E-P3 stabiját kapja), de lesz egy igazi high-end cucc is, ami a Panasonic DMC-GH3 ellenfele lesz"

forrás: MLaca blogja :)

(#24436) hegyimorc válasza Studi (#24431) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Amilyen jól szálltak be a MILC rendszerbe, olyannyira nincs most mit venni Olympus fronton, míg a Pana kínálata sokkal teljesebbnek tűnik,"

Nincs mit venni??? Én szép lassan odáig jutottam, hogy már csak az oly obijait használom és a 25/1.4 kivételével nincs is olyan Pana amit esetleg szeretnék, a vázak között pedig egy sem (de ez utóbbi mondjuk ízlés kérdése.)

Az OMD ár-témáról meg azt gondolom, hogy csak rinya. Aki tényleg szeretette volna, az már rég megvette. Ha sokallta a bolti árat, akkor használtan (mint pl én is).

Lehet persze várni, hogy ez is száz bruttó körül legyen a boltban és ötven használtan, de mire ilyen árak lesznek addigra már rég nem EM5-t akarnak majd az emberek.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24437) Parci válasza hegyimorc (#24436) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a nincs mit vennit én sem értem, az e-pm2 például tuti best buy lesz, amint leakciózzák kicsit. egy 2 x epm2 + 17/1,8 + 45/1,8 pároson én is elgondolkodom majd, ha eljön az ideje.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24438) Studi válasza hegyimorc (#24436) üzenetére


Studi
addikt

Obik terén persze más a helyzet, ott én is bőven szemezgetnék az Oly kínálatból. 45 van, imádom, zseniális objektív, 9-18 lesz, az is biztos. Nagytele terén én inkább választom a Pana 100-300 megoldását, fényerősebb, és stabilizált, ami mindkét vázon használhatóvá teszi. 25/1,4 Pana nekem is nagyon kéne, jobban, mint a 20-as. :-)

Váz tekintetében viszont én elektronikus kereső párti vagyok, napfényben is szeretnék fotózni. :-) A Pana G3-G5 150 alatt megkapható újonnan. E-M5 használtan se nagyon van 250 alatt, ez így nem versenyképes szerintem. Aki nagyon akarja, az megvette ekkora különbségnél szerintem nem helytálló.

(#24439) Studi válasza Parci (#24437) üzenetére


Studi
addikt

E-PM2 nem volt még a kezemben, így katalógus adatok alapján kell összehasonlítanom, de szerintem:

E-PM2:
+ vázstabi
+ kisebb

G5:
+ EVF
+ kihajtható, dönthető, forgatható LCD (kétszeres felbontással)
+ két tárcsás kezelés
+ több programozható gomb

A G5 kitben közel 15%-al olcsóbb, mint az E-PM2. E-PL5 lenne talán versenyképes a G5-el, de az már nagyon sokkal drágább.

(#24440) Szulita28 válasza Studi (#24433) üzenetére


Szulita28
senior tag

Neked megfelelne, mondjuk azt :) Nekem meg az E-M5 tökéletes lenne, normális gombokkal. És akármihez nyúlnak a butításnál, fájna. A mostani új ára meg vicces, annyival nem jobb a G5-nél, ez is igaz. A használt ára környékén reálisnak érzem, annyival biztosan jobb nála.
Amúgy hová fogják árazni a "PRO"-vázat? A GH3 nem olyan sokkal drágább, így a szokásos Oly-árazással megint lőnek majd egy öngólt. Valami nagyon nagy durranásnak kellene lennie.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24441) hegyimorc válasza Studi (#24438) üzenetére


hegyimorc
senior tag

" Aki nagyon akarja, az megvette ekkora különbségnél szerintem nem helytálló."

Azt az árcsökkenés-témára írtam. Nem tartom valószínűnek, hogy aki nem vette meg mondjuk 200eFt körüli használt áron használtan, az megvenné boltban ha 200$/200€-val lemenne a bolti ára.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24442) Szulita28 válasza hegyimorc (#24436) üzenetére


Szulita28
senior tag

Pont ez az. Pana vázakon Oly objektív. Nálam is így vannak :)
G5-nek nem hogy alternatívája nincsen Olyéknál, de előre sem tudsz lépni másra, csak az E-M5-re (HA jobbat szeretnél annál, ami van). Ami több, mint 2x annyi újan.

"Lehet persze várni, hogy ez is száz bruttó körül legyen a boltban és ötven használtan, "
Nem kellene eszetlen árakon bevezetni a cuccokat, majd 1 év múlva harmadárakon kiszórni. :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24443) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

(#24444) gorgo


gorgo
őstag

Én meg remélem boldog E-M5 tulaj leszek végre a héten :DDD . Jöhetne már a mél, hogy mehetek érte...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24445) Studi válasza .: JuSzT :. (#24443) üzenetére


Studi
addikt

A harmadik képen a japó úgy néz ki, mint a buzzancs a Másnaposokban. :-D

(#24446) .: JuSzT :. válasza Studi (#24445) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Lehet, hogy ő lesz a 3. részben :) Ki tudja

(#24447) Mr.Csizmás válasza Studi (#24439) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

epm2 szotyi szenzoros, nem? (mert akkor pozitivumhoz irhatod)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24448) nord_ válasza Studi (#24438) üzenetére


nord_
veterán

Így van, egy beépitett elektronikus keresős nem ugyanaz a kategória, mint amiben nincs.
Azt meg nem is érdemes felhozni, hogy külső bumszlit lehet rá applikálni: használtam ilyen megoldást, közel sem ugyanaz.

(#24449) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Kicsit off:

Állványt keresnék, de szűkös a keret. Tippek tanácsok kellenének. ezt néztem ki

van valami ami miatt ne vegyek gagyit? gondolom ez gagyi, de hobbi célra kell, nincs kedvem mindig helyet keresni este a gépnek, meg nem is akarok.

Szabad, érdemes az állványra rögzítve cipelni a gépet? Gondolom ne lóbáljam mert annyira nem stabil az a rögzítés ?!

Köszönöm

(#24450) nord_ válasza .: JuSzT :. (#24449) üzenetére


nord_
veterán

Ne azért ne vegyél gagyit, mert hobbi célra kell, hanem azért, mert szart se érnek: a legkisebb mozdulattól hosszú másodpercekig remegnek (de természetesen csak annyira, hogy szabad szemmel ne legyen észrevehető, csak az elkészült képen); a stabilitásuk konvergál a nullához, olyan anyagból, rögzítési pontokkal készülnek, amikről már a boltban látni lehet, hogy kis túlzással maguktól fognak széthullani.

A fotózásban egy dolog van, amivel hosszú távra lehet számolni: ez az állvány. Már a fényképezőgéped típusára se fogsz emlékezni, amikor az azzal egyidőben vett állványod még mindig megbízhatóan, tökéletesen teszi a dolgát és eszed ágában sincs lecserélni.

Benro kategória alatt nem vennék állványt. Tudom, elsőre drága. De amikor azok a tizenezres ipari hulladékok csak szenvedést jelentenek a fotózás során, meg amikor párévente cserélni kell őket, mert lötyög az egész, nos, akkor derül ki, hogy az olcsó termék az, amelyik valójában kurvadrága. És az elsőre drágának tűnő minőségi darab lesz hosszú távon a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.