Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24501) HollyBoni válasza Studi (#24500) üzenetére


HollyBoni
veterán

Viszont ha valaki videózni is akar, akkor használhatatlanok.

(#24502) Studi válasza HollyBoni (#24501) üzenetére


Studi
addikt

Miért? (komolyan kérdezem, sose videóztam)

(#24503) nord_ válasza Parci (#24494) üzenetére


nord_
veterán

Baromi jók! :K

(#24504) HollyBoni válasza Studi (#24502) üzenetére


HollyBoni
veterán

Oldalirányban, vagy le-fel akarod szép simán mozgatni a kamerát az elég nehézkes, ahhoz jobban csúszó zsírozott vagy fluid head kell. Ha nem mozgatod a kamerát akkor persze okés.

[ Szerkesztve ]

(#24505) Marseille199 válasza .mf (#24492) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez sem rossz. Ha gombfejet szeretsz, akkor meg mindig a hama traveller compact pro. Az jo cucc azert az arert (17-18 k korul)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24506) Parci válasza nord_ (#24503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. sokat nem izéltem idén a fotózással, egy ideje igazán újat nem találok a síelés témakörben sajnos (1 2 3)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24507) Marseille199 válasza Parci (#24494) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nagyon bejövősek ezek az ff tájképeid:)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24508) Studi válasza HollyBoni (#24504) üzenetére


Studi
addikt

Ez már egy másik kérdés, teljesen független az állvány stabilitásától, alapvetően a fejen múlik.

(#24509) HollyBoni válasza Studi (#24508) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem is a stabilitásra mondtam, arra gondoltam hogy az olcsó állványokon olyan fejek is vannak.

(#24510) Parci válasza Marseille199 (#24507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz. hát még ha nem lr4-ben szerencsétlenkednék, hanem a jó öreg capture nx2-vel tudnám feldolgozni őket :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24511) madgie válasza Parci (#24506) üzenetére


madgie
titán

Ettől függetlenül jók és az meg főleg jó, ha képelés megy itt :)

(#24512) Marseille199 válasza Parci (#24510) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem tudsz elszakadni tőle :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24513) Parci válasza Marseille199 (#24512) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy tetszőleges nikon gép választ el tőle :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24514) nord_ válasza Parci (#24510) üzenetére


nord_
veterán

Ha a Tripont nem úgy csinálja a mai akciót, hogy érdekes módon a fényképezőgépek hirtelen elfogytak raktárról, akkor a mai féláras buliban lehetett volna egy jó kis NX-kompatibilis V1 kited 86ezerért.

(#24515) ati3x


ati3x
senior tag

Off.
Én is gondolkodok egy nikon v1-ben. Vicces àra van most. E-pl1 mellé. Piszkàlja a fantáziám az az elektronikus zàr bolygó-hold fotozáshoz. Mellesleg az af-je gyorsabb. És a keresö. Kérdés arra is fel lehet pattintani adapterrel régi manuàlokat?

(#24516) HollyBoni válasza ati3x (#24515) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gondolom igen. Amúgy tényleg nem rossz kis cucc. Én nagyon szeretnék timelapsezni, csak féltem a GH1-et hogy behal a zárja, na meg az esti fotózás is az egyik kedvencem de már 60mp-es expónál is elég csúnya képeket produkál, ráadásul várni is kell a kép elkészítése után. :O

[ Szerkesztve ]

(#24517) Parci válasza nord_ (#24514) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó tudni, hogy volt egy ilyen akció :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24518) jjeahh válasza HollyBoni (#24516) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tegnap este én is meggyőződtem ugyanerről az e-p1-el...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24519) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Melyik az a mikor 4/3 gép ami jó hosszú záridőknél (60mp és felfele), és van rajta elektronikus zár is?

(#24520) gorgo válasza Studi (#24500) üzenetére


gorgo
őstag

Már elnézést, de az alumínium rohadtul rideg és merev. Ha rugalmas, annak az az oka, hogy kici-óccó szar toldásokkal, rögzítésekkel. Az hogy "csak sima" alumínium és nem valami űrtechnológiás, legfeljebb némi plusz súlyt és cserébe szintén olcsóbb árat eredményez.
HollyBoni: minden bizonnyal az egyetlen a GH3, bár az csak tipp, hogy jó, de jó erős tipp.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24521) Studi válasza gorgo (#24520) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem épp ellenkezőleg, az aluminium önmagában lágy, hajlékony. De vannak olyan eljárások, amivel merevvé, stabillá lehet tenni, de ezeket a párezres állványoknál nem alkalmazzák. Nem véletlen, hogy az olcsó állványoknál kell egy merevítés, ami a teteje fölött 25-30 centivel összefogja a lábakat, különben az egész lemenne spárgába. :-)

(#24522) madgie válasza nord_ (#24514) üzenetére


madgie
titán

200 euró a német ebay-en a vadiúj V1 kit már vagy két hete, bevallom én is erősen szemeztem vele.

Szerk: csak hát most lent van a háznál a kőműves, a burkoló, tehát az asszony (jogosan) nekifutásból kettéharapná a gerincem, ha megint valami fotoncsapdával állítanék haza.

[ Szerkesztve ]

(#24523) madgie válasza madgie (#24522) üzenetére


madgie
titán

Ami kimaradt: pedig szvsz a canon 35/1.2-m valami fantasztikus portrécucc volna azon a V1-en.

(#24524) Mercutio_ válasza madgie (#24522) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem beszélve az "izmos" euró árfolyamról ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24525) Parci válasza madgie (#24523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, és most jön a nikon 32/1,2N is a rendszerbe (gondolom csillióért)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24526) rumos14 válasza Parci (#24494) üzenetére


rumos14
nagyúr

like.

(#24527) ROBOTER válasza Studi (#24521) üzenetére


ROBOTER
addikt

Studi, gorgo:

Jól elvagytok egymással. :) Az alumíniumot ötvözetlenül alig-alig alkalmazzák, így tulajdonságait elsősorban az ötvözőanyagok és a gyártási technológia (pl. húzás, hideg és meleg hengerlés, kovácsolás) határozza meg. Szóval az erről szóló vita nem vezet sehová.

Az én állványomban az agyrész 7075-es ötvözet..

[ Szerkesztve ]

(#24528) Gondwana válasza ROBOTER (#24527) üzenetére


Gondwana
addikt

... és az alaménejum az agyban lerakódva korai elbutulást okoz. :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24529) Tulku válasza Parci (#24494) üzenetére


Tulku
veterán

Hogy is mondotta valaki...mindig az a legjobb gépes ami ott van a kezünk ügyében!

Jól eltalált képek, gratula, valóban ff-ért kiált ez a hegyi levegő...

OFF

No én ilyen megfontolásokból építattem fel "rendszerem" ami ma teljesedett ki egy használt evf-fel...és biza így tökéletes. Sokáig vártam egy viszonylag nagy lapkás evf-es kompaktra, de agyártók - talán titkos megállapodás eredményeként - állandó elvetélt ötletekkel tolják ki egy ilyen gép megjelenését. Legutóbb a fuji x20 beharangozásakor üvöltöttem egy nagyot...mi a bánatnak molyolnak optikai hibriddel, mikor evf kell????....na mindegy, ez a kis pana úgy néz ki minden igényemet kielégíti, a videója pedig egyenesen zseniális, különöst így evf-fel....

ON

(#24530) Mercutio_ válasza Tulku (#24529) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kocsmában eszerint nem fotózol :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24531) Studi válasza Tulku (#24529) üzenetére


Studi
addikt

Grat, nem könnyű az ilyesmit beszerezni. :-)
Én megváltam az Lx3-tól, nagyszerű kis gép, csak nem használtam. Dönteni kellett, hogy az m43-as kis vázat (GF3), vagy ezt tartom meg, az Lx3-ra jött előbb jelentkező.

(#24532) Tulku válasza Studi (#24531) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem sok kritérium figyelembe vételével kellett döntenem:
-méret
-fényerő
-szenzor
-kezelhetőség
-videó
Az mft igazi rendszer, annak minden pozitív és negatív vonásával, s biza próbálkoztam én is gf-fel, de nálam az obi-ügy behalt a fényerő-zúm-méret viszonylatában. Nem azt akarom bizonygatni, hogy márpedig ez csinál olyan képeket mint egy G lapkás pana, de a fenti szempontok mindegyikében igen egészséges kompromisszumot vonultat fel...a videója pedig brilliáns, de bármit lövök vele, maximálisan elégedett vagyok az eredménnyel.

Mercutio: Ezt most nem értem...kocsmába nem járok (antialkoholista lettem), de ha a fényekre érted, akkor jól elvagyok az 1,4-1,5-tel iso 1000-ig ezzel a kis döggel...

(#24533) Mercutio_ válasza Tulku (#24532) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fényekre értettem :K kocsmában még 20/1.7 mellett is elmegy az iso 3200-ig néha.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24534) Tulku válasza Mercutio_ (#24533) üzenetére


Tulku
veterán

Ne igyál annyit testvér...gyere ki a fényre :)

(#24535) gorgo válasza Mercutio_ (#24533) üzenetére


gorgo
őstag

Látod, fényerős a zobija, nomeg ha van stabi benne, akkor tényleg nem elképzelhetetlen az iso1000.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24536) Mercutio_ válasza gorgo (#24535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attó' még hangyakukinyi a szenzor mögötte ;)

Tulku: Én már a fény gyermeke vagyok, de a G3 szenzorát még más anyagból faragták :DDD mesmeg a legutóbbi topicsörözésen 3 óra alatt ittam 2 korsó sert, ez szvsz messze van az alkeszságtól :U :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24537) Studi válasza gorgo (#24535) üzenetére


Studi
addikt

Márpedig van stabi benne. :-)

(#24538) tothl válasza Mercutio_ (#24536) üzenetére


tothl
addikt

Ha már számolod akkor nincs messze... :DDD

(#24539) Parci válasza Tulku (#24532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs tökéletes kompakt (ahhoz evf, jó szenzor és fényerős 24-120 vagy 28-200 kéne), de tényleg az lx-7 nagyon ott van a szeren.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24540) Kleroo


Kleroo
veterán

Ahoy urak!

Egyre inkább érlelődik a gondolat,hogy kéne egy másod-váz.
Lényegében azért kellene,hogy dokumentáljak minden olyan eseményt,történést,ahova a DSLR szettet nem merem/akarom vinni. Ilyen események alatt extrémebb dolgokat kell érteni(pl barlangászás). Ahol érheti sérülés,behatás a gépet(ütésálló kivitel azért nem kell,csak összességében nem kapna tutujgatást a gép).
Először egy D70+kitobira gondoltam,de hiába olcsó,attól még nagy,és nem mai a technikája... Gondoltam ennyi erővel MILC: Az minden téren jobb választás. Kisebb,nincs tükörmechanika,képminőségben a D70 szintjét biztosan megüti egy régebbi váz is,és az árukat sem nagyon tartják. Egy régi-régi szett biztosan olcsón megszerezhető. Illetve most írtátok a Nikon 1 széria olcsóságát. Az pláne tökéletes lenne,mert akkor lenne átfedés a rendszerek között.
A kérdés: Mit ajánlanátok?
40,max 50k-ba kéne beférni egy kitobival. A cél egy egyáltalán nem makulátlan használt szett felkutatása. :)
Esetleg kitobi helyett egy fényerősebb fix ekv 28-40mm közötti obi,ami nem túl drága.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24541) sphe válasza Kleroo (#24540) üzenetére


sphe
senior tag

Ebből max egy E-pl1 jönne ki. A váz eléggé strapabíró, de a legelső mft-k egyike, a fehéregyesúllyal és AF-fel sok kompromisszumod lehet, amit a későbbi modellekben már javítottak. Ha szeretsz raw-ozni, talán egy pana G1? De egyik se kicsi obis, se fix obis. Ha szerencséd van, kifogsz egy pana lx3-at (lásd előtted hozzászólók), vagy láttam apróhírdetésben egy sony nex vázat 35-40e-ért, plusz 14-15e egy használt kitobi. Annak már a szenzora és a fehéregyensúlya is sokkal jobb. Ez csak az én két centem.

[ Szerkesztve ]

(#24542) Studi válasza Kleroo (#24540) üzenetére


Studi
addikt

Én a magam portékáját tudnám ajánlani. :-)
Pana G1 + 14-42 kitobi
+ D70-hez képest kicsi és korszerű
+ EVF
+ kihajtható forgatható kijelző
+ sok gomb miatt könnyű, kényelmes kezelés
- a m43 milcek első darabjai közül való, nem "mai" technológia ez sem,
- nem tud videot

Azért 50 fölé mérem együtt, de nem olyan sokkal. Nagyon kényelmes a használata, EVF nélküli váz szerintem csak túristáskodni jó, pen + EVF meg már jóval drágább ennél. Nem nagyon hiszem, hogy keresős váz lenne hasonló áron más cég milcei között.

(#24543) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszi srácok. :)
A cél nem a pixelbuzulás lenne. Kompaktot nem akarok,illetve ami elfogadható,az drága.
A milc pedig,még ha "őskori",akkoris legyalulja a legújabb libahajigálót is,és a DOF-fal is megvan a játéktér.

Az ideális tényleg egy kis palacsinta-fix lenne rá,és akkor a kreativitás,egyszerűség is meglenne. a zsebméret mellett.Csak az már esélytelen 50-ért. :(

Kellene videó,és vaku is.

Így egyre inkább a Nikon J1 felé hejlok. És lenne ezáltal egy hardcore teléző vázam,ha netán muszáj lenne...
Nikon J1 újonnan van valahol extrajó akcióban? Ha 70-80 körül megszerezhető,akkor reális 40-45-ért egy leharcolt, használt, gari nélküli nem? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24544) .: JuSzT :. válasza Kleroo (#24543) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

lx-3 van itt a fórumon 40 ért, használtan.

(#24545) Studi válasza Kleroo (#24543) üzenetére


Studi
addikt

Annyira új még a rendszer, hogy le se lehet rendesen harcolni ennyi idő alatt! :-)

(#24546) Kleroo válasza .: JuSzT :. (#24544) üzenetére


Kleroo
veterán

Nagyon jó ár,nagyon jónak tűnik. De a szenzor nem elég nagy. Nikon CX mérete alá nem mennék.
Bár a fényerővel....fene se tudja,azért berakom a gondolkodós kalapba,köszi.
Studi: Azért már jó ideje piacon van. Akár 1-2hét alatt érheti olyan baleset,ami után távolról sem maku... :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24547) eeXaa válasza Kleroo (#24540) üzenetére


eeXaa
addikt

...sztem szerezz be egy gf1+14/2.8 kombót használtan és azzal boldog leszel...

(#24548) Marseille199 válasza Kleroo (#24546) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jaja, az eeea által is ajánlot GF1+14/2.5 kombó már elég jó áron megvan. ŰPersze ez sem 50 alatt , de legyünk reálisak. Abban van videó, elég jó af (legalábbis olympusokhoz képest) és bitang építési minőség, kis méret mellett :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24549) Kleroo válasza eeXaa (#24547) üzenetére


Kleroo
veterán

Árban hogy alakul egy jó vétel?(Ütött kopott esettől eltekintve)

+Azt egyébként nem reméltem,hogy egy jó kis fixszel kijön 50k-ból. A kitobi felel meg az ársávnak a fix pedig az ideálisabb elképzelésnek. :)

Ekv 35-40mm körüli obi nincs? Tán mintha lenne 20/1.7. Viszont az kétlem,hogy olcsó lenne. Drága szettel pedig megint oda jutnék,hogy nem viszem el,féltem.

Marseille199:
Köszi. Egyébként a lassabb,bénább AF nem baj, nem sportot,komoly dolgot kéne fotózni. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24550) eeXaa válasza Kleroo (#24549) üzenetére


eeXaa
addikt

...bocsi, de nem vagyok tisztába az otthoni árakkal, jobban jársz ha mást segít ebben...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.