Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25501) Szulita28 válasza Parci (#25496) üzenetére


Szulita28
senior tag

no meg, amúgy is, én 5-10x zoomos kompaktban gondolkodom épp

Vagyunk így egy páran :B

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25502) Szulita28 válasza gorgo (#25497) üzenetére


Szulita28
senior tag

És ha úgy nézzük, akkor az is helytálló, hogy 17 + 45 mellett elhagyható a 25, és fordítva is

Ha már ilyen összevonósdit játszunk, amikor megvolt a 14-20-45 hármas, én is két irányban gondolkodtam: 14+20 helyett a 17, ill. a 20+45 helyett a 25. Nálam végül előbbi nyert, de nyilván egyéni ízlés kérdése valóban.
Az ekv. 35+85 mm egy nagyon jó kis páros (ugye nord? :D ). És hozzá a ~135 mm. Hármas minimálszett :)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25503) FEDman


FEDman
addikt

Gyakorlati szempontból a kérdés feltehető úgy is, hogy az az ember akinek megvan egyszerre a 17-es és a 25-ös obi is az adott szituációban majd obit cserél, vagy ehelyett inkább előre illetve hátra lép majd fél lépést? :)

[ Szerkesztve ]

(#25504) madgie válasza FEDman (#25503) üzenetére


madgie
titán

Egy hülye és nyakatekert filozófiát vallva azt gondolom, hogy nagy általánosságban akkor lövök jobb képeket, mikor kevesebb objektív van nálam. Három négy "optikánál", nagy átfogásnál elveszik az ember a technikában, azon pörög az agya, vajon amazzal milyen volna. Előfordult velem is számtalanszor, hogy kimentem csillagozni a teljes cuccal. Csere ide, csere oda, otthon kuka az összes kép. Volt olyan is persze, hogy nem akartam az adott látószöggel látni, hazamentem mondjuk a húszasért... na akkor is kuka lett a vége. Ahelyett, hogy felvettem volna az adott eszközök ritmusát és mondjuk a 14/2.5-tel gondolkodtam volna ,folyamatosan azon kattogtam ,hogy mit lehetne mással csinálni. Talán ez a legnagyobb kerékkötője annak, hogy (relatív) jó képet szülessenek. A múltkori esküvős sorozatnál direkt csak két objektív volt nálam, direkt csak a 45/1.8-cal gondolkodtam nagyrészt, és mit adj isten, ha kellett a 14/2.5, pont időben le tudtam cserélne. Ezzel szemben életemben nem lőttem olyan pocsék sorozatot, mint amikor három váz volt nálam három objektívvel és azzal voltam elfoglalva, mikor melyikkel hová álljak, mit csináljak, nem lenne-e jobb mégis XY összeállításban lőni, miért épp ZW objektívet raktam az Oly-ra, stb.

Röviden, mert sok lett a rizsa: öreg vagyok én már a technózáshoz :DDD

(#25505) Studi válasza FEDman (#25503) üzenetére


Studi
addikt

Eladja a 17-est. :-)

Az alap elképzelés 9-18, 25, 45 (+100-300) volt, de azért igyekeztem kipróbálni többmindent. Amikor elhoztam tőled a 14-est, az jó vételnek tűnt (végülis az is lett), így kipróbáltam. Aztán jött szerencsére jó áron a 12/2, így gondoltam azt is kipróbálom, ha nem jön be, anyagilag nem veszítek rajta, továbbadom. Bejött, múltkor volt nálam kölcsönben 9-18, úgy érzem nem hozna számomra többletet a váltás, inkább marad a 12. De a 12-14 egymás mellett totál felesleges, a 14-es nem akart gyorsan elmenni, így lett a 14 csere a 17-esre, szintén próbaképp. Nem tudom még, hogy hosszabb távon marad-e, értékében nem akkora, hogy nagyon terhelje a büdzsét.

(#25506) FEDman


FEDman
addikt

Jelenleg én is csak 2 fix obival nyomom.
Régen fotóztam rendezvényt FF DSLR-el 2db L-es zoom obival, nagy vakuval, meg az apró. Már eleve a hatalmas hozzá tartozó táska és súly erősen bekorlátozta a kreativitásomat. Szűk helyeken rémálom volt vele mozogni. Meg mondjuk a durván 5 kilós cuccal 2x is meggondolta az ember egy adott szituációban, hogy begörnyedjen e egy kitekert pózba csak hogy legyen egy kicsit egyedibb nézőpontból is képe.
Ezzel szemben most micro cuccal pici ügyes fix obikkal, kitekerhető kijelzővel sokkal felszabadultabb az egész, sokkal több energia marad a lényegre, a fotózásra. :)

(#25507) FEDman válasza Studi (#25505) üzenetére


FEDman
addikt

Ha megteheted akkor érdemes végigpróbálni mindent, ezzel nincs semmi gond.
Legalább a végére tényleg biztos képet kapsz arról mi is az ami igazán neked való felszerelés.

(#25508) Studi válasza FEDman (#25506) üzenetére


Studi
addikt

No igen, váz pár tíz deka a nyakban, még egy-két fix elfér a zsebekben, hasitasiban, és nagyon kényelmesen tudsz mozogni. Esetleg egy kisebb vaku felfűzhető övre, ha kell.
De a DSLR feeling nekem akkor is hiányzik belőle, így E-30 azért még megmarad. Ha lesz sok pénzem, akkor kap egy 50-200SWD-t is, mert most elvitték a 70-300-as SigmaOlyt. (véletlen fent felejtettem a Vaterán, pedig már nem nagyon akartam eladni...)

(#25509) Freddy76 válasza Studi (#25508) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem is hiányzott a dslr fíling, most meg hiányzik a milc fíling, mert bazi nagy az a cucc... Én sem szeretek sok obit cipelni, anno az omd-n a 20 és 45 jött mindenhova, volt 12-50 (lényegében használatlanul ment el), meg 9-18, de azt sem használtam... A 20 volt az allround, a 45 volt a portrézós... Most is egy obit viszek mindig magammal, éppúgy, ahogy Madgie írta, aztán ahhoz alkalmazkodom. Tehát a kérdés sohasem az, hogy melyik obit tegyem fel a nálam lévők közül, hanem az, hogy melyiket vigyem magammal...

Ellenben tegnap hátamra kötöttem a gyerekhordozót (benne a gyerekkel), és elindultam kirándulni, tatyóban a d7000 és a 17-50 tamron. Rögtön eszembe jutott, hogy tavay nyáron miért váltottam m4/3-ra... Lehet,
hogy ez is csak fél évet ér meg nálam :W :O ;] :DDD . Persze gőzöm sincs, hogy mire váltanék, mert perpill semmi sem mozgat meg különösebben...

Szerk.: és Parci, mielőtt kérdeznéd, nem lesz eladó a d7000 100-ért :N .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25510) hegyimorc válasza madgie (#25504) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem sosem azért volt sokféle obim, hogy mindet hordjam és állandóan cserélgessem, hanem azért, hogy indulás előtt kedvem szerint tudjak egyet választani. Ritkán van nálam kettőnél több és mégritkább, hogy csereberélek.

Nem is értem a táskás topikokban azokat akik olyan táskát keresnek amibe minden szar belefér. (vakuval, töltővel, kábelekkel, manuállal, toronyórával-lánccal)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25511) rumos14 válasza FEDman (#25503) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem, de el tudja dönteni h pl. ha csak egy obik akar magával vinni, melyik legyen az.
aps-c-n 30/1.4 és 50/1.4 obim volt sokáig párhuzamosan, és akkor jól jött a választás lehetősége. mondanom sem kell, azóta 35/1.8 lett a kettőből. amit a 16-50/2.8 beszerzése óta szintén nem használok :B

(#25512) madgie válasza hegyimorc (#25510) üzenetére


madgie
titán

Úgy látszik nekem fel kellett ehhez nőni :)

.: JuSzT :.: végignyomtam már nyaralás egy szem 20/1.7-tel, nem nagyon hiányzott más. Ha kell alapobi, ha kell állítva lőttem hármat panorámának (95-5% arányban).

[ Szerkesztve ]

(#25513) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#25510) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolom azért, mert ha nyaralni megy vagy akárhova hosszabb időre, egyben legyen a fotós cucca, és ott a nyaraláskor eldönti reggel melyiket viszi magával.

(#25514) rumos14 válasza hegyimorc (#25510) üzenetére


rumos14
nagyúr

pontosan!
ultranagylátót biztos nem viszek magammal amikor a gyerekkel a játszótérre/bringázni megyünk. bár... lehet h végre egyedi képek is készülnének! :)

(#25515) hegyimorc válasza .: JuSzT :. (#25513) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A nyaralásból van egy évben mondjuk egy. Ehhez választani a mindennapokban használt fotóstáskát kb olyan mintha munkába bőrönddel járna.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25516) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#25515) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én mondjuk simán vennék. Inkább mint hogy csak beszórjam valahova a drága cuccaimat, és esetleg sérüljenek.

Nem csak a nyaralásra értettem. Pl valaki vidékre megy egy esküvőt fotózni. Ott csak megszáll egy éjszakára és ebből lehet több mint évente 1 :)

(#25517) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#25516) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esküvőt hányan fotóznak itthon m4/3-dal? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25518) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#25517) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csak arról volt szó, hogy valaki akkora táskát keres, hogy beleférjen az összes cucca.

(#25519) .: JuSzT :. válasza madgie (#25512) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, csak ehhez fel kell nőni ahogy mondtad :D

Gondolom vannak olyanok rajtam kívül is, hogy még kezdők, végigpróbálnak jó pár obit, akár egyszerre birtokolnak többet is (mert van rá keret, ellenben tudás még nincs) és valahogy letesztelik.

Gondolom Te is mentél már úgy valahova, hogy 1-2 obi elő sem került. Na ebből lett az a tapasztalat, hogy tudod hogy egy nyaralásra elég egy 20as obi. Én most simán vinnék kettőt, már csak azért is kipróbáljam őket és valamennyire biztosra megyek, pont azért mert nem megyek hetente nyaralni. Lenne nálam egy fix kicsi, meg egy 50-200 aztán lesz ami lesz.

(#25520) FEDman válasza Freddy76 (#25509) üzenetére


FEDman
addikt

Hát tudod ha valaki egyszer ráérez az mFT életérzésre akkor az utána már nehezen szabadul.

:)

[ Szerkesztve ]

(#25521) Szulita28 válasza FEDman (#25507) üzenetére


Szulita28
senior tag

Legalább a végére tényleg biztos képet kapsz arról mi is az ami igazán neked való felszerelés.

...s majd mikor felállt a sor, kipróbál egy X-E2-t ISO 6400-on, kukázza az egészet, és kezdi elölről ;]
(kicsit goni vagyok, studi, ne hari, inkább általánosságban szól :D )

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25522) FEDman válasza Szulita28 (#25521) üzenetére


FEDman
addikt

Nem feltétlen. A látószög az látószög minden rendszerben. Ha egyszer valami valahol bevált akkor az simán átültethető más rendszerekbe is. :)
Én például már filmes korszakomban végigpróbáltan nagyjából a teljes fix sort, nagyjából tudom mire van szükségem.

(#25523) Freddy76 válasza FEDman (#25520) üzenetére


Freddy76
addikt

K.rva jó :C. De azért a gondom fennáll, mi legyen? Panát nem akarok, mert csak, nem jön be. Sony nem az obipark miatt, samu szintén. Omd bejönne, jók a képek, jó az af, de kellene az evf, a stabi, az omd-nek viszont (nekem) elbaszott a kezelése, idegesítő a menüje, nyavalyásak a gombjai.

Fuji XE-1-et ki kellene próbálni, olvastam, hogy lassú az af, kiváncsi vagyok, valóban az-e. De amúgy az bejövős gép, a 18-55, 35 kombóval nyami lenne.

Amíg nincs meg az "ez az!" érzést kiváltó cucc, maradok a csattogósnál. De tény - és ezt a nikon topicban is leírtam -, hogy amikor decemberben visszaváltottam dslr-re, kb. három nap elteltével tudtam, hogy ez átmeneti lesz, nagyon megszoktam az m4/3 előnyeit.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25524) nord_ válasza FEDman (#25522) üzenetére


nord_
veterán

Nekem filmesen a 24-85, 50 1.4 páros vált be. Ugyan a zoom fényereje csak 3.5-4.5 volt, de ha a dof mértékét nézzük...

---

Az egy szem 20 F1.7 nálam is megvolt és való igaz, ez a gyútáv valami elképesztően sokoldalú tud lenni!
Szulitával egyetértve, fixekből az ekv. 35, 85 páros a legjobb nekem (ilyet Nikon F100-on használtam), ha kétobis minimálszettben gondolkodnék. Próbáltam alulra a 14-est, de sajnos nagyon nem az én világom: nagylátónak szűkös, alapobinak meg túl sokat mutat.

(#25525) FEDman válasza Freddy76 (#25523) üzenetére


FEDman
addikt

Már jó régi, de gondoltam hátha még nem láttad. :)

Nem kell kapkodnod, van most mivel fotóznod. Aztán majd ha kijön A gép akkor majd tudni fogod úgyis mi a dolgod! :D

(#25526) FEDman válasza nord_ (#25524) üzenetére


FEDman
addikt

Hasonlóképp látom. A Fuji rendszere is elsősorban a köré épített obik miatt izgat.

:)

[ Szerkesztve ]

(#25527) narumon válasza hegyimorc (#25510) üzenetére


narumon
őstag

Nem is értem a táskás topikokban azokat akik olyan táskát keresnek amibe minden szar belefér. (vakuval, töltővel, kábelekkel, manuállal, toronyórával-lánccal)

Mondjuk én csak magamból tudok kiindulni, de el kell menni vidékre fotózni (nálam inkább kamerázni), nem tudom a pontos körülményeket sem - én szeretek mindent elvinni, hogy ne ott álljak bután, hogy hopp ide hozni kellett volna ezt vagy azt ami otthon van. Ehelyett mindent bele a fotós tatyóba, és majd ott kiveszem belőle amit kell. Inkább legyen a kocsiban sokminden mint azon szívjam a fogam, hogy valami hiányzik....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#25528) Parci válasza Freddy76 (#25509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogynem lesz 100-ért, mennyi is most egy d80? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25529) Studi válasza FEDman (#25526) üzenetére


Studi
addikt

Még a végén kiderül, hogy én szedem össze legtudatosabban a rendszerem. :DDD Tudom, hogy mit akarok m43-ból, azokat megveszem, és (remélem) megnyugszom. :D Nem érdekel se Fuji, se Sunyi, se Samu se semmi más rendszer. :-)

(#25530) Marseille199


Marseille199
senior tag

Emberök! tud nekem valaki segíteni, hogy lehet kiolvasni expószámot az X10-ből? Egy kedves ismerősöm rábeszéltem egyre, és berendelte, meg is jött, de az az érzése, hogy használtat/kiállított darabot küldtek el neki..

Előre is köszi, ha tud valaki segíteni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25531) Freddy76 válasza Parci (#25528) üzenetére


Freddy76
addikt

De én most nem egy d7000-ről beszéltem, hanem a d7000-ről.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25532) Studi válasza Freddy76 (#25531) üzenetére


Studi
addikt

No igen, a kultikus tárgyak értéke... John Lennon szemüvege, Elton John zongorája, Michael Jackson orra, Freddy76 Nikon D7000-e... :DDD

(#25533) hegyimorc válasza narumon (#25527) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Mondjuk én csak magamból tudok kiindulni, de el kell menni vidékre fotózni (nálam inkább kamerázni), nem tudom a pontos körülményeket sem - én szeretek mindent elvinni, hogy ne ott álljak bután"

Ilyen esetekre két táska a megoldás. Egyik amiben minden elfér, a másik a mindennapokra, de azt, hogy veszek egy nagyot és utána azt hurculom ha kell ha nem, elég rossz megoldásnak tartom.

(Azt meg már csak zárójelben, hogy aki "'ott áll bután" az általában azért áll bután mert nem gondolkodott, ezen pedig az sem sokat segít ha cipeli az egész hóbelevancot.)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25534) Szulita28 válasza FEDman (#25522) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem úgy értem. A rendszer kiépítését :))

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25535) Szulita28 válasza Studi (#25529) üzenetére


Szulita28
senior tag

No, ezt elmentjük, és majd 2-3 év múlva megnézzük újra :)
Amúgy tetszik a sorod :DDD (9-18, 25, 45, 100-300)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25536) wody21


wody21
tag

(#25537) arn


arn
félisten

[link]

Min ft szenzoros kompaktot kernek fenyeros zoommal :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25538) Parci válasza arn (#25537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, én meg két maláj lányt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25539) arn válasza Parci (#25538) üzenetére


arn
félisten

Kivanni lehet :D gyanitom az evf lesz az ujdonsag ebben a korben. Meg egy rx100 szenzoros masinan is elgondolkodnek.

No de mar tenyleg elo a farbaval, mert mar vennek nagyon egy masinat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25540) Studi válasza FEDman (#25520) üzenetére


Studi
addikt

:-D Nagyon jó ez a reklám, meg a többi is a kampányból! :-)

(#25541) jjeahh válasza wody21 (#25536) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kezdetektől követem őket, az e-p1 review még ilyen "kezes" teszt volt... ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25542) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Végre megjött a tavasz ,lehet menni fényképezni.. :)

(#25543) HollyBoni válasza BumBum Jack (#25542) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fúú de még mennyire. Ma voltunk, néha már árnyékot kellett keresni olyan meleg volt. :DDD

(#25544) rbalint88 válasza HollyBoni (#25543) üzenetére


rbalint88
addikt

mai adag kép: [link]
imádom ezt az obit :)

(#25545) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#25544) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én csak telefonnal voltam ma:

(#25546) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#25545) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

te bator ember vagy ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25547) .: JuSzT :. válasza Mr.Csizmás (#25546) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Reggel az 1 fokban fene sem gondoltam volna, hogy magammal kéne vinni a kütyüt :D

(#25548) rbalint88 válasza .: JuSzT :. (#25545) üzenetére


rbalint88
addikt

ez meg kicsiben is durva, nem hogy nagyban :D

(#25549) jjeahh válasza rbalint88 (#25544) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem úgy tűnik eléggé torzít, ami persze javítható, portréhoz túl éles a háttered, ami gondolom nagyobb gyútávval, nyitottabb rekesszel, stb, szintén megoldható, pl a legelső csajosnál 40mm/f5.80-at mutat az exif info, a másodiknál full nyitott a rekeszed, de 12mm-en komponáltad...jó, csak szövegelek, talán én vagyok itt a legamatőrebb, és ezek a képek is biztosan azért ilyenek, amilyenek, mert nem manuálban csináltad :) én is általában utólag veszem észre, raw feldolgozás közben, hogy ezt meg azt nem úgy kellett volna, fotózás közben meg mostanában valahogy mindíg elfelejtek minden tudományt, és csak kattogtatok... :DDD még szerencse, hogy a manuál üvegek igénylik a kézi beállításokat, meg némi koncentrációt...

(#25543) HollyBoni: végre feltöltöttél pár helios-portrét :C

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25550) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#25548) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tudom, hogy szar :) festménynek elmegy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.