Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24451) Studi válasza .: JuSzT :. (#24449) üzenetére


Studi
addikt

Ne. Ótvar sz@r, semmit nem ér. Akkor inkább fotózz kézből. 2,5k-ért vettem ilyet Auchanban akciósan, de annyit se ér.
A használható állványokkal ellentétben ennek rugalmas az egész szerkezete, az anyaga, nem merev. Ennek köszönhetően ha szél meglibbenti, elmegy a kerületben egy metrókocsi, vagy éppen csak hozzáérték a géphez az elmúlt fél percben, legalább egy perc, mire megnyugszik. Ellenségemnek sem ajánlanám.

Tudom, nem ugyanaz az árkategória, de én most vettem Manfrotto kompakt állványt, Artworknél 14,5k, össze nem hasonlítható a kettő...

(#24452) .: JuSzT :. válasza Studi (#24451) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A 15 még nem sok, arra még lehet hogy beruháznék. Csak ilyen 50k körülit nem terveztem most venni

:R

A másik ami csak említés szinten kérdezem. Érdemes olyat venni ami kb 160-170cm magasra emel, vagy elég a 130 ? Csak amiatt érdekelne, mert nem akarok hajolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#24453) .: JuSzT :. válasza nord_ (#24450) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

Igen, mondjuk faternak is régi állványa van, még a filmes EOS 300 óta.

(#24454) HollyBoni válasza .: JuSzT :. (#24452) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én 11-12-ért vettem használtan egy nagyon jó kis állványt. Vanguard 203 állvány, és Velbon ph-157q fej. Ennyiért nem vártam sokat, de a fejen kb egy darab műanyag alkatrész nincs, iszonyat masszív és az olcsóbb fluid fejeket megszégyenítve csúszik. Az állvánnyal csak annyi a bajom hogy nem a legstabilabb cucc, de jól össze van rakva. Ha Helios 44-el fókuszt húzok videózás közben icipicit beremeg, de amúgy teljesen meg vagyok elégedve vele mert jól össze van rakva, fém és kicsire össze lehet tolni, de elég magasra ki lehet húzni.

(#24455) Studi válasza .: JuSzT :. (#24452) üzenetére


Studi
addikt

http://www.artwork.hu/termek/szuro/360031/MANFROTTO_COMPACT_foto-video_kit_fekete_/index.php

Most már 15,5k :-) Én ezt választottam, figyelembe véve a súlyt, teherbírást, és hogy valami masszívabb cucc legyen. Mondjuk nekem ez a fej is szempont volt, nagyon kényelmes, egyszerű a használata. Ha budapesti vagy, akkor meg tudom mutatni, ha érdekel.

(#24456) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#24454) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

gyári fejjel is kb 13-14. Videózni nem tervezek vele, még :D Jó, akkor várok az állvány projecttel, nézem közben a használtakat is. :R

(#24457) .: JuSzT :. válasza Studi (#24455) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Köszönöm.

Sok segítséget, meg felajánlást kapok tőletek innen, meg mások is segítenek ha kérdezek. Mindenképpen szívesen gyűjtök be minden infót, csak még maga a gép is új nekem. Remélem pár hét és stabilan jó idő marad hogy kitapasztaljam az alap ki határait, meg a sajátomat. Aztán futok szaladok egyéb infókért.

:R :R :R

(#24458) nord_ válasza .: JuSzT :. (#24452) üzenetére


nord_
veterán

Fölösleges a 170 centire emelő állvány: akkor tudnád kihasználni, ha beállnál a lábai közé vigyázzállásban, csak így kerülne szemmagasságban a kamera. :) Mivel az ember úgyse áll szorosan a középoszlop mellé, így a fél lépés távolság és egy kis előrehajolás még kényelmes is. Ráadásul csak abban a pár másodpercben kell előrehajolni, amíg belövöd a képkivágást és beállítod az expozíciós értékeket. Aztán amíg készül a kép, az ember úgyis hátralép, nehogy véletlenül is meglökje az apparátot.

[ Szerkesztve ]

(#24459) .: JuSzT :. válasza nord_ (#24458) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Zsír, akkor nem megyek rá nagyon a magasságra.

(#24460) Studi válasza nord_ (#24458) üzenetére


Studi
addikt

Igen, ráadásul a magasság az a gép alját fogja jelenteni. Az EVF vagy a tükörreflexes kereső általában a gép tetején van, ami további 5-7 centit ad a magassághoz. A szemünk sem a fejünk legtetején van szerencsére, ami további segítség ezügyben. Ha pedig LCD-t használva fotóz az ember, annál nem gond, ha kicsit hátrébbról, kicsit magasabbról nézi.

(#24461) Studi válasza .: JuSzT :. (#24459) üzenetére


Studi
addikt

És még egy dolog: nézd meg azt is, hogy a Hamának mennyivel hosszabb a középoszlopa, mint a Manfrottonak. Ez teljesen kitolva sokkal érzékenyebbé teszi az egészet a szélre, légmozgásokra, valamint ha hozzányúlsz a géphez, akkor gyakorlatilag erőkarként működik, nagyobb erőhatást fog levinni a háromlábú részre a középoszlop.

(#24462) .mf válasza OPiiPO (#24400) üzenetére


.mf
veterán

Azért néha olyan is becsúszik :P
Vasárnap jöttem haza Szingapurból, lőttem ~1200 képet. F@szbukra is került fel jópár (szám szerint 271..) Inkább érdekesek, mint művésziek, de vastyúk elv szerint talán akad pár jó is. Ha túl sok a spam, szóljatok... :B

Szerk: azannya, ennyi piros ikszet lőttem volna? Akkor képek helyett inkább itt a link az albumhoz, bocsi...

Studi: Manfrotto ide vagy oda, így távolról ez sem tűnik betonstabilnak...
Hasonló áron vettem kompaktabb mérete és szétszerelhetősége miatt egy Cullmann Nanomax 250-est -- az utolsó lábszegmenst kiengedve az se atomstabil, de anélkül egész türhető, szvsz.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24463) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mikro 4/3-ra 70-80 alatt használtan van olyan fix fényerejű zoom ami hasonló gyutávú mint mondjuk a kitobi? Vagy indulhat mondjuk 20-30-ról is, végülis 14mm-en nem sokat használom a kitobit.

[ Szerkesztve ]

(#24464) arn válasza HollyBoni (#24463) üzenetére


arn
félisten

Nativ nincs, az ft hivatalos oldalan fennt van az osszes obi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24465) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#24449) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ha olcsó kell és használható én melegen ajánlom a Hama Traveller Compact Pro-t. 18k körül van, 3d gömbfej, alu az egész és 4kg-ot bír. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24466) Marseille199


Marseille199
senior tag

Más:

Ilyen levelet kaptam egy jó komámtól:

"na a lényeg hogy van egy Oly E-PL3-as gépem, 0 expós, dobozban, minden tartozék, 2 év világgarival. Tudsz-e esetleg érdeklődőt rá?

100k az irányára"

Akit érdekel, az szóljon nekem :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24467) arn


arn
félisten

Inkabb fogalmazzunk ugy, hogy a g5nek nincs. Mongy ha kijon az uj g6, akkor szenzor oldalrol sem lesz difi kozottuk. Ennek ellenere inkabb veszek egy jobb korosabb vazat hosszu idore, mint friss modelleket csereberelgessek. A g6 sem annyin fog nyitni, mint amennyi most a g5. Ha ilyen szintu vaz kell, minden finomsaggal, az sajna ennyibe kerul.

Meg kicsit varok, hogy megnyugodjanak az arak, ill bevarom az ujabb modelleket, abbol majd jol latszik, hogy mi az irany. Szvsz csak finomitasok jonnek omdre, az em5 egy klasszikus mar most is, hasznalt piacon is vinni fogjak, mint a cukrot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24468) arn válasza Marseille199 (#24466) üzenetére


arn
félisten

Szvsz az a vilaggari csak egy ev. Az eus gar ketto.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24469) Studi válasza .mf (#24462) üzenetére


Studi
addikt

Tudom, hogy nem atomstabil, de a linkelt Hamához képest ég és föld. Van egy 055ProB-m is, nyilván vele összevetve sehol nincs a kompakt, de m43 géphez cipelje azt az, akinek két anyja van. :-D Pedig azzal a fejem fölé tudom tolni a gépet, bele se látok a keresőbe. :-)

(#24470) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#24465) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Na most már végképp nem tudok akkor dönteni hogy 18 ért hama, vagy 15 ért a többi márka :D

(#24471) HollyBoni válasza arn (#24464) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre gondolsz? Minden obi focus by wire M4/3-ra? Lehet akkor inkább M42 fixek kellenének, filmezéshez nagyon jó, meg fényképezéshez is jó de azért néha oda jól jönne a stabi és az AF. :O

(#24472) hegyimorc válasza Marseille199 (#24466) üzenetére


hegyimorc
senior tag

100k csak a váz? Necces, mert 150-ért 3év hazai garival duplakitben hátizsákkal együtt árulják.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24473) arn válasza HollyBoni (#24471) üzenetére


arn
félisten

igen, csak az mft reszen :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24474) Studi válasza HollyBoni (#24471) üzenetére


Studi
addikt

Hivatalosnak nem hivatalos az oldal, de jól használható. :-)

Ennyi pénzért fix fényerővel a 4/3-os Sigma 18-50/2.8 van, amihez kell még egy adapter. Az szerintem nem focus by wire, de az aprókban találsz egyet, rá tudsz kérdenzni.

(#24475) HollyBoni válasza arn (#24473) üzenetére


HollyBoni
veterán

17.5 és a 25mm-es 0,95-ös Voigtlander és a Pana 35-100 tetszik, bár ezek kicsit kiesnek a keretből. :DDD

(#24476) MrChris válasza Marseille199 (#24466) üzenetére


MrChris
nagyúr

a zindexen 65-ért hirdetnek egy epl3-ast.

(#24477) Marseille199 válasza MrChris (#24476) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azért tisztázzuk, hogy ez a gép nullaexpós! , 14-42 kitobival és a 100000, az irányár :U

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24478) Schanyee válasza Studi (#24469) üzenetére


Schanyee
senior tag

Hm ez tök érdekes amit írsz, mivel nekem a linkelt Manfrotto van, bátyámnak meg ha jól nézem a másik linkelt Hama, és a Manfrotto egyetlen előnye, hogy összecsukva belefér a táskámba, amúgy a feje egy kalap kakit nem ér, a Hama sokkal stabilabb. (Nem biztos, hogy ez pontosan az a verzió e, ránézésre ugyanígy néz ki, amit ismerek, azon van vízmérték is). Jó a Manfrotto váz ha nincs teljesen kinyitva akkor stabil meg jófajta anyagból készült ezért könnyű is, de a Hama sem panaszkodhat, viszont nekem ez a fajta váz nagyon nem jött be, egy régi manuális 70-210-es obival a Pana G3-mat el sem bírja szinte.

Egyébként mindkettő előnye, hogy jó magasra ki lehet nyitni, én 10-ből 9-szer max-ra kinyitotthoz közeli állapotban használom, de ez totál emberfüggő, hogy kinek mire kell.

Szerk.: Lehet bátyámnak egy komolyabb Hama állványa van, mert ahogy nézem képről több is ugyanúgy néz ki, amit tudok beazonosítási pont az a vízmérték a fejen.

[ Szerkesztve ]

(#24479) MrChris válasza Marseille199 (#24477) üzenetére


MrChris
nagyúr

az obit azt nem írtad! üzletember az ilyen? :))

(#24480) madgie válasza Schanyee (#24478) üzenetére


madgie
titán

Nekem is volt vízmértékes Hamám... egyszer csak kitört az egyik lába vagy három év használat után és megindult az Oly E1-gyel lefelé a Gellérthegyen. Röptében kaptam el a gépet, az állvány többi része meg szépen leszambázott a hegyen.

(#24481) Studi válasza Schanyee (#24478) üzenetére


Studi
addikt

Nézdd meg, mert a Hama Star széria (szerintem) tényleg nagyon ótvar. Tudom, hogy vannak minőségibb cuccaik is, de azok árban már nem olyan kedvezőek azért.
Ettől függetlenül persze elismerem, Nem ez a Manfrotto a legjobb állvány, amit használtam, de szerintem a maga korlátain belül jól használható. Ha tovább keresgéltem volna, biztos találtam volna ár/érték arányban jobb állványt a 10-15k-s szegmensben, 3d fejjel, de én fogdostam már korábban ezt a fejet, és nagyon tetszett az egyszerűsége, gyorsasága, így tudtam, hogy nekem ez kell (mindkét gyakran használt gépemben van vízszintező, így nekem az nem olyan erős szempont). :-) De ez a kompakt állvány, amit linkeltem fellelhető klasszikus fejjel is.

(#24482) arn


arn
félisten

a konnyu manfrottok szerintem se tul stabilak... hasznaltam par evig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24483) .: JuSzT :. válasza madgie (#24480) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:((( az mondjuk izgalmas lehetett.

(#24484) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

allvanyos kollega: velbon 250

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24485) narumon válasza nord_ (#24458) üzenetére


narumon
őstag

Mondjuk ez magasság kérdése is. Nekem a 170cm kb a vállamig ér (se), erre rá a kami/fényképező és még mindig kissé be kell dőlnöm, de mindenképpen kényelmesebb mint derékbe törnöm magam :)
Szóval én inkább úgy fogalmaznék, hogy 176cm testmagassághoz nem kell a 170cm-ig emelés, de mondjuk 198 magassághoz már jól jöhet :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#24486) .: JuSzT :. válasza narumon (#24485) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor a 182cm mellé jó lesz nekem a kb 150-160cm.

(#24487) nord_ válasza narumon (#24485) üzenetére


nord_
veterán

187 centi vagyok, de nekem sose volt kényelmetlen lehajolni egy, akár 150 centis állványhoz.
Szerintem a magasság a legutolsó szempont (nyilván, ésszerű határon belül), ami állványválasztásnál fontos. Csakis a stabilitás álljon ez első helyen - nem mozi ez, hogy olyan sokat kell nézelődni a keresőben. :)

(#24488) madgie válasza nord_ (#24487) üzenetére


madgie
titán

Főleg MILC esetében ,ahol ott a folyamatos élőkép az LCD-n.

(#24489) Schanyee válasza Studi (#24481) üzenetére


Schanyee
senior tag

Épp nincs a közelemben, otthon tudnám csak megnézni, ha nem felejtem el megnézem. Manfrottoval csak a feje a bajom, azért vettem mert kicsi és könnyű osszecsukva és jó magas kinyitva. A feje akkor tetszene, ha kamera módban csak 1 tengely körül lehetne csak forgatni, így 2 tengellyel nincs sok értelme. Amire eddig használtam többnyire elég volt, csak a nagy manuális obival volt hogy sokáig rezgett.

(#24490) Studi válasza Schanyee (#24489) üzenetére


Studi
addikt

Hivatalosan ennek másfél kiló a teherbírása, ha jól tudom. De azért mint más állványnál, ennél sem érdemes feszegetni a határokat. Ráadásul egy milc egy régi fém-üveg telezoommal sajnos nem mondható ideális súlyeloszlásúnak, erősen orrnehéz konfig. És itt is igaz, hogy a hosszú objektív gyakorlatilag erőkarként viselkedik a legnehezess lencse súlyára vonatkozóan. A fizikát nem lehet sajnos becsapni. :-)
Bánom is, hogy a 300-as vagy afölötti teléhez alapból kéne adni állványgyűrűt, azzal sokkal jobb a súlyeloszlás.

(#24491) Schanyee válasza Studi (#24490) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha a komolyabb állványok árát figyelembe vesszük, akkor különösebben nincs okom a panaszra, az igaz, de mint magyar vásárló ennyi pénzért már elvárnám, hogy jó legyen a fej is. Nem egy bonyolult konstrukció az egész, szóval nem tudom mi kerül benne ennyibe, kicsit úgy érzem, hogy ha a másik drágán adja, akkor mi miért adjuk olcsón eset van.

(#24492) .mf válasza Studi (#24490) üzenetére


.mf
veterán

A másfél kiló sem hangzik túl acélosnak.
Én is a Csizmi által említett Velbont nézegettem anno, de mivel kisebbre lehetett hajtogatni és könnyebben beszerezhető volt, azért kötöttem ki a Nanomax 250-nél, szintén 15k-ért. Aztán remélem be is tartják a 10 év garit, mert azért ez is kicsit műanyagos...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24493) Studi válasza .mf (#24492) üzenetére


Studi
addikt

Ez is jó, sőt, eggyel kevesebb szekcióból áll a láb, így elvileg masszívabbnak is kell lennie. :-)

(#24494) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

persze off gép, szutyok ricoh gxr p10 modul :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24495) :AMF:


:AMF:
senior tag

én egy ilyen induro-t használok közel két éve, megelégedéssel. stabil, vízmértékes, a hozzá kapott táska pedig nem csak sima vászon szütyő, hanem strapabíró, párnázott füllel és vállpánttal. még szerelőkészlet is van benne (amit kb. egy év után fedeztem fel. :) ) a pana g2 alá kicsit túlzásnak tűnhet, de a gépen kívül a vakut is rá lehet tekerni pl. egy beauty dish-el. annak azért már van egy kis súlya.

(#24496) sphe válasza Studi (#24451) üzenetére


sphe
senior tag

Nem tudom, de 2,5k -ért vettem aukciós portálon fix áron König állványt, nem 5kilós kamerákhoz való, de merev, összecsukható könnyű és stabil stb. Nem (teljesen) az ár számít.

(#24497) .: JuSzT :. válasza sphe (#24496) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#24498) Studi válasza :AMF: (#24495) üzenetére


Studi
addikt

Jó cucc! :-)
Nekem is valami ilyesmire kellene visszalépnem a 055pro-ról, mert az már túlzás az E-30-amhoz is. Nehéz, csak az állvány 2,4kg, a táskájában elfoglalja a Suzuki fél csomagtartóját. :-D

(#24499) .: JuSzT :. válasza sphe (#24496) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha az előző nem is, de ez említést talán érdemelhet. link

(#24500) Studi válasza sphe (#24496) üzenetére


Studi
addikt

Nem mondom hogy használhatatlanok ezek a cuccok. De ha picit nagyobb súlyt raksz rá, akkor már okozhatnak bosszúságot.
Sima aluminiumból vannak, ami rugalmas. Ha megmozdítod, beremeg, és nagyon sok idő kell neki, mire megnyugszik. Nem véletlen használnak komolyabb gyártók magnézium-aluminium ötvözetet, vagy anodizált aluminiumot, amik hasonló tömeg mellett sokkal merevebbek, mozgatás után töredék idő alatt megnyugszanak.

Ettől függetlenül, ha valaki nem szeretne szánni több pénzt ilyesmire, akkor vehet ilyen állványt, csak figyeljen nagyon oda, hogy a géphez érést követően legalább 4-5 másodperc teljen el exponálásig, és tükrösnél ne feledje el a z előzetes tükörfelcsapást se.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.