Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24351) Mercutio_ válasza Marseille199 (#24347) üzenetére


Mercutio_
félisten

Baba :K

A linkelt oldal elején a "Robosztus váz"-nál javítani kellene Robusztus-ra

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24352) MLaca válasza Studi (#24346) üzenetére


MLaca
őstag

a 14-45 újonnan is megvásárolható pl. a medikerben. nem sokkal drágább, mintha használtan vennéd :)

http://mlzphoto.hu/

(#24353) Marseille199 válasza Mercutio_ (#24351) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én így ismerem. De rákerestem és mindkét verzió jó :)

No meg nem ismerem a Török Gyurit :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24354) Studi válasza MLaca (#24352) üzenetére


Studi
addikt

Ezt nem találtam, köszi az infót!
(bár nekem nem aktuális, én hosszú távon az Oly 9-18, Pana 20 vagy 25, Oly 45 sorban gondolkozom)

(#24355) sebgutkopf válasza Mercutio_ (#24329) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze :D

(#24356) Mercutio_ válasza Marseille199 (#24353) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak az u-betűs alak a jó

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24357) sphe válasza Studi (#24338) üzenetére


sphe
senior tag

Ráadásul a pana powerzoomok egy része ha jól emlékszem 1/100-1/160 körül berázkódik, életlen képeket eredményez.

(#24358) arn válasza Studi (#24346) üzenetére


arn
félisten

tenyleg most is kaphato :) csak olcsobbra csereltek (ami elegge erezheto is, annelkul, hogy ratekerted volna a gepre)

ps: hat banyek tenyleg elegge felrecsuszott a fokusz...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24359) Marseille199 válasza Mercutio_ (#24356) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mea culpa!

:R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24360) madgie


madgie
titán

Na, elment az X100. Tegnap nem akartam beírni, de a pixinfo-n képesek voltak komoly ezer (!) forinttal alám licitálni (másik eladó x100)... tróger magatartás szvsz, erősen gondolkodom, hogy valami kamu mailcímmel visszavágjak a hülyegyereknek (X100 száznegyvené', bazze).

[ Szerkesztve ]

(#24361) jmakk válasza madgie (#24360) üzenetére


jmakk
őstag

:C

Akkor most mihez kezdesz a lébőséggel? :D

(#24362) madgie válasza jmakk (#24361) üzenetére


madgie
titán

Ööö, átvezetékelték a házat, most a vizet csinálják, jövő hét kedden jön a kőműves, megrendeltem a garázstetőt... bőven meglesz a helye most ennek a pénznek.

(#24363) Gondwana válasza madgie (#24360) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerbiából pixinfó nem is látszik, szörviszanövéjlöbölt dob...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24364) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#24363) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

webproxy.hu

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24365) rumos14 válasza madgie (#24360) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért sztem ne haragudj rá, mert olcsóbban kínálja a gépét, el akarta adni ő is. "pezseg" a piac, ennek a vásárlók örülnek. te adtál hozzá tokot, +1 akkut, ez sem mindegy.
az aláírásodat viszont módosítsd! ;)

(#24366) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Első hozzászólásom itt, furcsa lesz, hogy egyből a közepébe kérdezek.

Szeretem a fotózással kapcsolatos élményeket, akár a menetét akár a végeredményt. Kevés tapasztalattal rendelkezem. Elolvastam az első hsz-t :)

Elég olcsón jutottam hozzá egy NX1000 Samsunghoz. Ha több pénzem lett volna szerintem mást vettem volna, de ezzel szeretnék beletanulni a rendesebb képek elkészítéséhez szüksges trükkökbe, módszerekbe.

Kérdésem a következő. Éjszakai fotózáshoz keresnék lencsét. Szeretnék közelről épületet fotózni, beltérben vakuval/nélküle. Illetve városképet is. Egyrészt szeretnék kérni pár tippet, másrészt szerintetek megéri a samsung gyári lencséje ennyiért vagy érdemes gyűrűvel felrakni mondjuk más gyártó más termékét ? Tudom hogy az F2.8 nem nagy szám, de ha jól láttam ebből gyáriban nincs kisebb. Nézegettem F1.4 , 1.7 lencséket is, csak d9nteni nem tudok. Mivel a gyűrű nem drága és 25-30 körül láttam már Canon lencsét használtan ami 1.7 volt, ezért gondoltam ez is járható út.

Annyira nem várok profi eredményt, tehát nem szeretném a gép árát rákölteni egy obira. :) MÉG :D aztán elkap a szíj tudom.

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#24367) Mr.Csizmás válasza .: JuSzT :. (#24366) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

allvany kell neked, f2.8al is lehet ejjel fotozni.

a titok a zarido merteke.

adapterezni meg helios, stb. sovjetische lencsek, par ezer forint, es f1.8 f2 kezdoertekkel birnak.

viszont ejszakara rekeszelned kell, hacsak nem muveszkedsz

szerk.: F hajkuraszas helyett inkabb tanulmanyozd meg a fotozas elmeletet kezdoknek, no offense :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24368) .: JuSzT :. válasza Mr.Csizmás (#24367) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Köszönöm.

Igen tudom hogy állvány kell, távkioldó sem árt. stb. olvasgattam már a mikéntjéről. :) PErsze bőven a kezdő kategóriában van a tudásom, akár az elméleti akár a gyakorlati. :R

(#24369) madgie válasza rumos14 (#24365) üzenetére


madgie
titán

Ezer forinttal a másik alá vágni szvsz színtiszta parasztság, főleg, hogy előtte valami 170 ezerért kínálta. No mindegy, elment, az a lényeg.

Más: most jövök egy kültéri fotózásról, esküvő, Harley, hosszúhaj :)) Ilyen emberek között jól érzem magam :D

(#24370) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#24366) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szia! üdv a klubban! :)
Én inkább a 30/f2 palacsintát vennén allround obinak, vagy gyűjtenék a 16/2.4-re. De amúgya kitobi is jó, csak állvány kell. Ha valami kérdésed van a géppel, akkor meg ugorj be a dunapálcába, hétvégén itt vagyok, samsungban otthon vagyok :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24371) jjeahh


jjeahh
nagyúr

pár napja megjött az adapterem végre, íme az első amatőr portréim [link] [link] :D full nyitott rekeszen valóban életlen, de leméretezve, flickr-en, facebookon stb, pillanatfotókra, élményfotókra szerintem elmegy...gondolom az smc-s takumar valamivel jobban teljesít majd...pár bosszantó apróság viszont máris feltűnt...iso 200 alatt könnyen kiégnek a dolgok, alapérzékenységen is enyhén zajos, bekapcsolt zajszűréssel, feldolgozatlan nyers képeken alapból van valami lilás fátyol, köd, az auto fehéregyensúly nem valami pontos...ez az utóbbi két dolog a helios hibája? ez a kiégés dolog ami igazán zavar, gondolom ez lehet az oka annak, hogy az újabb oly-kban, pl e-pl5 az alapérzékenység iso 200...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24372) Marseille199 válasza jjeahh (#24371) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elég éles az, csak jó helyre kell tenni a fókuszt. Milyen obi is ez pontosan?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24373) jjeahh válasza Marseille199 (#24372) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Helios 44-2 2/58mm

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24374) Marseille199


Marseille199
senior tag

Lassan leállok az offolással, de mostanság nem csinálok értékelhető képet a digivel. :U

Ellenben kiélem az analóg vágyaimat.

Mamiya Press (a fentebb lévő képen lévő masina, dönthető mattüveges hátfallal) + Tmax400:

Elég bitang a 6x9 ;]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24375) arn válasza Marseille199 (#24374) üzenetére


arn
félisten

nagyformatumu regi kepek

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24376) Marseille199 válasza arn (#24375) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hú, de jó! Köszi!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24377) Mercutio_ válasza Marseille199 (#24374) üzenetére


Mercutio_
félisten

kicsit ilyen lensbaby-s feelingje van.

arn: Jók ezek az utcakölykök :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24378) arn válasza Marseille199 (#24376) üzenetére


arn
félisten

talalsz meg ott kincseket, es nagy felbontasban le is lehet oket tolteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24379) Marseille199 válasza Mercutio_ (#24377) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, inkább a Lensbabynek van ilyen feelingje. :D
Csak itt a hátfal dönthető, mint a műszaki gépeknél. :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24380) Marseille199 válasza arn (#24378) üzenetére


Marseille199
senior tag

Köszi. Elkezdek néuelődni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24381) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#24370) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Köszönöm.

Ahogy látom most nem rohanok ezzel a folyamattal, és inkább sokat olvasok és kérdezek, és csak aztán vásárolok.

Kiaknázom mit tud a kitobi, meg a gép, illetve én :) Aztán fejlesztgetek. Pusztán hobbi ez nekem, nem munka, még :) :R

Ami halaszthatatlan vásárlás most, az egy táska hozzá, illetve + akksi. Hosszú záridő tuti leszívja ezt hamar.
És ami már gépszíj, kell hozzá egy kis táska, amibe a kitobival elfér ha csak mászkálok a városban és lövök pár képet, és kell majd egy nagyobb is, amibe ugye a + obi + kütyük elférnek.

[ Szerkesztve ]

(#24382) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#24380) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerinted itthon tudok ilyen táskát venni valahol?

Nem várnék rá 2-3 hete ha itthon is lehet kapni, csak a gugli nem volt a segítségemre ez ügyben.

Köszi

(#24383) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#24382) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem táska, ez "csak" tok, ami féltokká alakítható.
Itthon legfeljebb az elterjedt márkák típusaihoz talált az e-bay-es ár duplájáért, de samura kétlem, hogy lenne.
Nézz szét a vaterán, de ha találsz is kérdezz rá, hogy konkrétan fizikailag van-e az eladónál, mert általában az e-bay-es termékeket hirdetik meg ott is 2-3X áron úgy, hogy fizikailag nincs az eladónál, hanem amikor kifizeted nála, akor ő abból a pénzből rendeli meg neked és a te címedet adja meg e-bay-en a kínai eladónak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24384) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#24383) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, láttam hogy ilyen szétszedhető "tok". Megnézem.

Akkor lehet hogy várok 2-3 hetet amíg ideér., csak addig majd puha lepedőben tartom max :D

Mert azt sem tartom jó ötletnek, hogy a hozzáadott "szemüvegtok" szerű cuccban tartsam, és mindig le / fel rakjam a kitobit. Gondolom egyiknek sem jó ha naponta rakosgatják.

(#24385) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#24384) üzenetére


Mercutio_
félisten

Holnap lesz fotós börze a ferencvárosi művházban - ha nem lenne olyan piszok messze el is mennék - 1-2 ezresért biztos találsz kint kisméretű fotós táskát amibe addig tarthatod míg megjön a tok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24386) Studi válasza Mercutio_ (#24385) üzenetére


Studi
addikt

Valamikor 2003-2004 körül voltam utoljára ilyenen. Holnap szerintem kinézek, de sok pénzt nem merek vinni. :-D

(#24387) ati3x


ati3x
senior tag

ilyen az, ha véletlenül eltalálom a manuál takumar 55f1.8-al a jó fókuszt' :) F4-en. Ott elég penge képe van..
Takumar 55 1.8 F4-en

(#24388) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#24385) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Köszi, 5 percre leszek tőle tehát kimegyek. :R

(#24389) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Első teszt képek a gyári 20-50 kitobival. Nagyrészt kézből készültek, elsőre nekem nagyon tetszenek.

[1]
2

Persze az elméleti tudásom még sehol nincs, csak állítgattam ahogy éppen tetszett :K

(#24390) Studi válasza Mercutio_ (#24385) üzenetére


Studi
addikt

Hát, most mondanám, hogy a börze sem a régi már. De épp az a helyzet, hogy még mindig a régi. Ugyanazok az arcok, akik kint voltak 8-10 éve is, és ugyanazok a termékek az asztalokon. Esetleg egymás között cserélgették. Az árak viszont magasabbak, mint ahogy netes apró alapján be lehet szerezni a cuccokat. :-(

(#24391) Mercutio_ válasza Studi (#24390) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, sajnos ez a helyzet, én - amikor még Újpesten is volt - a végén már csak márkatársakkal összefutni és 1-2 érdekességet megnézni jártam ki, nomeg a feeling miatt :D

Ráadásul Soósnál is már alig lehet valamit jó áron kifogni, mert a kupecok már nyitáskor ott toporognak és nap közben is benéznek :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24392) madgie


madgie
titán

Nagyon troll leszek most ennyi képpel? :D

(#24393) Parci válasza madgie (#24392) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egész jók és hangulatosak, gratula!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24394) atok666 válasza madgie (#24392) üzenetére


atok666
őstag

Fura picit nekem ez a naracs/rozsaszin muhely, de szep kepek. Gratula :)

Atok

(#24395) Mr.Csizmás válasza madgie (#24392) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wundebar ^^ *.*

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24396) madgie válasza atok666 (#24394) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy azokat "visszaződítem", full fénycső világítás volt, én meg rühellek vakuzni (viszont így meg tényleg barbie) :D

Kösz mindenkinek, élveztem, hogy olyasvalaki kért fel, aki nem csak annyit tett az ügyért, hogy na, 3-kor itt, meg itt, hanem Harley-t kerített, helyszínt kerestünk, a műhelyében folyamatosan ötletelt, stb.

(#24397) Studi válasza madgie (#24396) üzenetére


Studi
addikt

Jó képek, tetszik, hogy nem sima esküvő-fotózás, hanem van témája! :-)

(#24398) Mercutio_ válasza madgie (#24392) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egységes a koncepció, látszik, hogy ők is élvezték, klasz lett :K :C jól látom már úton a kis easy rider?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24399) madgie válasza Mercutio_ (#24398) üzenetére


madgie
titán

Jaja, a kicsi miatt lett esküvő a dologból :)

(#24400) OPiiPO válasza madgie (#24392) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kicsit furcsállom hogy fényképez is még valaki a tengernyi pixelbuzulás közt ;]
Jók lettek, nekem legalábbis tetszenek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.