Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25151) eeXaa válasza jjeahh (#25124) üzenetére


eeXaa
addikt

..pana G3 + 20/1.7, oly45/1.8

(#25152) Studi válasza HollyBoni (#25150) üzenetére


Studi
addikt

Az olcsó kínai polárok eleve elszínezik sajnos a képet, még önmagukban is, nemhogy kettő összetekerve. (elvileg CPL-t ha egymás mögé rakod, nem mehet le feketére összetekeréstől... Ha mégis, akkor valami nem stimmel)

(#25153) ati3x


ati3x
senior tag

Nekem is valahol uton van az nd szürö készlet. Kíváncsi vagyok. Együtt jön egy konica meg egy mft43/m42 átalakítoval.

(#25154) HollyBoni válasza Studi (#25152) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pedig úgy tudtam az összes két CPL-ből van összerakva. Az a durva hogy még a drágák is sokszor elszínezik a képet, meg lerontják az élességet. Vettem 10-ért egy Hoya ND16-ot ami semmit nem ront a képen, később veszek egy ND64-et mellé. Végülis a rendes filmeknél is mattebox van és cserélgetik benne az ND-t, nem fader ND. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25155) Studi válasza HollyBoni (#25154) üzenetére


Studi
addikt

Nem. A lineáris polár az szűr, majd a polarizált fényt engedi tovább. Ez több gép AF-jét megzavarta, ezért találták ki a CPL-t, ami a szűrést követően újra "összekuszálja" a fénysugarakat. Két lineáris polár működik úgy, hogy ha megfelelően összeforgatod, akkor szinte minden fényt elnyel.

(#25156) Gondwana válasza Studi (#25155) üzenetére


Gondwana
addikt

(megzavarta = a féligàteresztő rész a tükör közepén szintén lin.polàrszűrőként viselkedik, ha az objektìvre is teszel egyet, az màr fader ND ami ràadàsul a kész képre nincs _közvetlen_ làthatò hatàssal, hogy észrevedd, MF gépeknél meg leszaromtabletta)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25157) need válasza arn (#25145) üzenetére


need
addikt

azt tudod ugye hogy a lineárispolár szűrőt nekem adtad el..rémlik...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25158) arn válasza need (#25157) üzenetére


arn
félisten

A fene se emlekszik mar ra :) ez az nd szuro is hasonlo kihasznaltsagi fokon van. Csak ezt en is ugy kaptam az egyik obihoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25159) gorgo válasza Mercutio_ (#25099) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, pont ezt tettem én is: a high iso limitet levettem 800-ra, mivel a stabi miatt kevés fényben is elég (persze csak fényerős fix obi mellett). Egyenlőre tovább ismerkedek, és ha lesz végre időm (és az jó is lesz) akkor "szétlövést" fogok játszani G3 vs. OMD :) Úgyhogy tapasztalatokat majd csak később, nem hamarkodom el.

Kérd: hogyan lehet megoldani omd-nél, hogy elaludjon a beállított idő letelte után? Ugyanis ha nyakban van, akkor a kukucska melletti szenzor ugye azt érzi, mintha aktívan komponálnék, holott csak lóg a nyakamban. Aksit meg szopálja lefele. Idegesítő, csak kikapcsolással tudom egyenlőre orvosolni (és az Fn1, playback gombnál már csak a bekapcsoló pöcök az elbaszottabb).

Parci: mennyit adnál érte (váz)? :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25160) madgie


madgie
titán

Úgy tudtam, hogy le fogok maradni az indexes mFT cuccokról :( A srác húsvét előtt egy nappal tette fel, tehát utalás kizárva, persze az ünnepek alatt meg szétkapkodták a fővárosiak a lomot. A 9-18 be jó lett volna :(

Mr.Csizmás: lett vón rá zsugád? Mert utalni én csak ma tudtam volna.
Meg megmondom őszintén, fostam attól, hogy ha ide beírom ,akkor tuti rárabol valaki (nem itten aktív fórumtagra gondolok, hanem csak olvasóra)., Mondjuk így meg 100%-osan nem lett az enyém :D

[ Szerkesztve ]

(#25161) Mr.Csizmás válasza madgie (#25160) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bszod, egy szavadba kerult volna, fel ora alatt elhozom. :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25162) Mercutio_ válasza madgie (#25160) üzenetére


Mercutio_
félisten

hogymihol?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25163) madgie válasza Mercutio_ (#25162) üzenetére


madgie
titán

Ez volt az, a 9-18-cal szemeztem, de mindent elvittek tőle a hétvégén.

(#25164) Mr.Csizmás válasza madgie (#25160) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

par napra igen :K legkozelebb szolsz, aztan majd meghalalod vmi tiszazugi keritesszaggato tisztavizzel :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25165) Mercutio_ válasza madgie (#25163) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a totyikot 1000 éve nem néztem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25166) madgie válasza Mercutio_ (#25165) üzenetére


madgie
titán

Én se, de privátban fülest kaptam :)

(#25167) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A 14 2.5 milyen? A kitobinak a 14-es vége nálam elég csúnya végeredményt ad, kéne valami normálisabb nagylátó is egyszer, ez nem is drága használtan.

(#25168) Studi válasza madgie (#25163) üzenetére


Studi
addikt

Szintén szólhattál volna, mert én voltam is a srácnál. :P A 100-300 nálam landolt, akkor még ott volt a többi, de nem volt kétségem, hogy hamar el fog menni minden.

(#25169) Freddy76 válasza madgie (#25163) üzenetére


Freddy76
addikt

Jesszus, ez milyen kótyavetye volt??? :Y

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25170) madgie válasza HollyBoni (#25167) üzenetére


madgie
titán

Én szeretem. Nem penge nyitva, de lesz*rom :D Anno, a pixelkukkolós korszakomban összeeresztettem a fémbajonettes 14-45-tel. (képsarkok)

Ami még előny: közelfényképezésnél a pankáka és fix felépítése miatt látványosan nagyobb látószöged lesz. A végtelen felé már elenyésző a különbség.

Studi: hm, akkor tényleg kinyithattam volna a számat :)

[ Szerkesztve ]

(#25171) jjeahh válasza madgie (#25170) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nálam halottak a linkek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25172) HollyBoni válasza madgie (#25170) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem sem megy a link, sz*r dropbox csak akkor jó ha rámész hogy share, és azt a linket osztod meg.

(#25173) madgie


madgie
titán

Így jó? A dropbox is halott, get link-re nem ad semmit :(

Másik

szerk: ha nem, akkor feltöltöm máshová.

[ Szerkesztve ]

(#25174) madgie válasza madgie (#25173) üzenetére


madgie
titán

Szóval, látószög, pixelkukk. Ha ez sem megy, akkor megyek inkább dolgozni :D

HollyBoni: rajzban nincs is sok. a pankáka kényelmes, meg ugye f2.5 vs f3.5.

[ Szerkesztve ]

(#25175) HollyBoni válasza madgie (#25173) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most jó. Én sok különbséget nem látok a kettő között.

(#25176) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A képprofilok a RAW-ra is hatással vannak? Ha mondjuk visszaveszem -2-re a kontrasztot a képprofilban, az ugyanaz mintha lightroom-ban húznám vissza a csúszkával?

(#25177) madgie válasza HollyBoni (#25176) üzenetére


madgie
titán

Nem, tudtommal nincs beleszólása a beállításoknak a rawba (csak normális gyári rawkonverter esetén ,de az a Panának nincs)

(#25178) MrChris válasza madgie (#25174) üzenetére


MrChris
nagyúr

szerintem meglepően nagy a látószög különbség, talàn még nagyobb mint amit a multiaspival el lehet érni!

(#25179) madgie válasza MrChris (#25178) üzenetére


madgie
titán

Jaja, de ez a csak a közelpont környékén ennyi.

(#25180) jjeahh


jjeahh
nagyúr

egy kicsit hüje kérdés, de amikor ilyeneket látok, nem értem...ezek a keresők hogyan vannak rátákolva a cuccra? illetve működnek is, vagy csak a fotók kedvéért odabiggyesztette a tag?... :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25181) arn


arn
félisten

Lehet bejon a tippem [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25182) Akos96 válasza jjeahh (#25180) üzenetére


Akos96
senior tag

Ezek sima átnézeti keresők (a Kodak kereső a "Panda" fantázianevű cuccnál trükkösebb), amiket egyszerűen a vakupapucsba kell helyezni. Működni működnek, de csak megfelelő gyújtótávú obival (emiatt trükkös a Kodak, az kétféléhez jó). Tehát a 35mm-es kereső MFT-ben 17mm-es obihoz passzol, mivel ezeket filmes gépekhez szánták.

Egyébként ilyenje az Olynak is van (új), pont 17mm-es obikhoz: [link] (most nézem, ez is szerepel néhány képen)

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#25183) Studi válasza Akos96 (#25182) üzenetére


Studi
addikt

És közeli témáknál jelentős parallaxis hibát tudnak.

(#25184) Studi


Studi
addikt

Valaki érdeklődött itt az olcsó FF gépekkel kapcsolatban:
[link]

Nyilván hordoz magában némi kockázatot, de benne lehet még simán 50-60k expo, vagy a többszöröse is.

(#25185) jjeahh válasza Akos96 (#25182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

aha, az oly keresőről tudok...és ezek tökéletesen passzolnak a vakupapucsba? mi működik rajta, mondjuk fókuszálni lehet ilyenekkel? pl a kijelzőn álítgatok, majd keresőben élesre tekerem...ha ilyesmi relatíve olcsón beszerezhető, és tényleg műkszik, nem rossz ötlet, mivel napsütésben a fókuszálás az egyetlen dolog, ami kijelzőről nehezen megy...azt meg megoldanám egy ilyen régi cuccal...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25186) Marseille199 válasza jjeahh (#25185) üzenetére


Marseille199
senior tag

Dehogy is, nem lehet velük fókuszálni, parallaxis hibát korrigálhatsz max rajtuk.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25187) jjeahh válasza Marseille199 (#25186) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ohh :DDD és régi vakukkal mi a helyzet? gondolom azok is vannak ilyen csatlakozóval

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25188) HollyBoni válasza jjeahh (#25187) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mit értessz az alatt, hogy "ilyen" csatlakozóval? Vakupapucsba oké hogy sok minden belemegy, de nem feltétlen jelenti azt hogy kommunikál is a vázzal.

(#25189) Studi válasza madgie (#25166) üzenetére


Studi
addikt

A netfüggőség jobbik oldala. Azt az indexes topikot én sem követem, de fent voltak a hirdetései a pixinfon és talán az aproneten is. Péntek este tette fel őket, szombaton délelőtt már mentem is érte. A 100-300-at már célbavettem, de itthon alig bukkan fel eladó, az ebayről pedig postával ~450€ körül jött volna. Ehhez képest nagyon jó volt ennyiért. :-) Már csak napfény kell, hogy kipróbáljam alaposabban. :-)

(#25190) Studi válasza jjeahh (#25187) üzenetére


Studi
addikt

A középpontos érintkező a vakuzás svájcibicskája, ha az van a vázon és a vakun is, akkor villanni fog. DE: ettől még a váz nem fogja tudni irányítani, villan teljes erőből általában. (ha valami "computer" vezérelt vaku, akkor azt némiképp kordában lehet azért tartani) Azért vigyázni kell ezzel, mert régebbi vakuk túl nagy feszültséget engednek rá a vázra, ami megárthat neki, főleg ha sokat használod egymás után.

(#25191) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

NX100 valakinek?
Ennyiért drága?

(#25192) Studi válasza .: JuSzT :. (#25191) üzenetére


Studi
addikt

Ez így magában nem drága. De kevés hozzá az objektív, ritka, és nincs használtan. Inkább egy pen/Pana GF szerintem.

(#25193) .: JuSzT :. válasza Studi (#25192) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Aki csak játszadozni akar valami gépet és nézegeti a kompaktokat a 25X zoom miatt,és közben tervezi hogy dslr-t vesz,annak talán érdemesebb egy ilyen.
Én még egy fél évet ellövöldözök az nx1000 el, aztán eladó lesz, remélem nem sokkal a vételár alatt. :)

(#25194) kenguru99 válasza jjeahh (#25180) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Srácok valaki megmagyarázná, hogy egy sima átnézeti keresőnek mi értelme manuális objektív mellett?

(#25195) MLaca válasza kenguru99 (#25194) üzenetére


MLaca
őstag

halnak bicikli? fának só? :)

http://mlzphoto.hu/

(#25196) Gondwana válasza kenguru99 (#25194) üzenetére


Gondwana
addikt

Szmenanyòcnosztalgia? Még a célkeresztet is bele lehet karcolni!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25197) arn


arn
félisten

[link] :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25198) need válasza arn (#25197) üzenetére


need
addikt

. most néztem a 4/3 rumos oldalon..
nekem könnyeket csalt a szemembe.. :O ;] :O

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25199) eeXaa válasza kenguru99 (#25194) üzenetére


eeXaa
addikt

:)

(#25200) gorgo


gorgo
őstag

Egy "kreatív felhasználása" a rolling shutter effektnek GH3-nál :).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.