Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25451) MrChris válasza ROBOTER (#25446) üzenetére


MrChris
nagyúr

jó összehasonlítás, az egyiken betűz a nap, pont odasüt, még rá is tesznek egy lapáttal az elrontott WB-al, másikon meg szórt fény, semmi fényfolt, másik napszak...

(#25452) madgie válasza MrChris (#25451) üzenetére


madgie
titán

Mire beállítáották a kiskütyüt, eltelt fél nap :D

(#25453) arn


arn
félisten

Mongy nekem a canon kepe pixelkukkolas nelkul jobban tetszik. A masik tok muanyaghatasu sok helyen, mumajer. De nem ertek a videohoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25454) rbalint88


rbalint88
addikt

Aki tervezi Oly 9-18 vásárlását, az lessen rá erre minél előbb: [link]

(#25455) madgie válasza rbalint88 (#25454) üzenetére


madgie
titán

Ez már most 110 posta nélkül, 'oszt még másfél nap a licit végéig...

(#25456) Studi válasza jjeahh (#25444) üzenetére


Studi
addikt

Keress Metz 48-AF1-et, néha 30 körül is meg lehet csípni használtan, és vezérlik rendesen az Oly vázak. Kezdésnek sokkal kényelmesebb, mint egy full manualban működő vaku.

(#25457) Studi válasza madgie (#25455) üzenetére


Studi
addikt

Nagy csodák nincsenek, ez itthon még olcsóbban is fel szokott bukkanni, csak nagyon ritkán.

(#25458) madgie válasza Studi (#25457) üzenetére


madgie
titán

Ja, ezt mondom. Mondjuk a múltkori 89 ezres 9-18 elég egyedi eset volt.

(#25459) need válasza Studi (#25456) üzenetére


need
addikt

nem akartam rá kitérni sem nagyon ajánlani semmit..de ha veszek valamit akkor annak értelme is legyen..
egyébként..nekem az 50 AF-1 van..és használtan vettem..de még 1 kicsit tovább mentem.. mert van hozzá derítő lap szettem..is..!

nagyon nem sok fogalmam volt a vakukról..csak akkor döbbenetem meg amikor a haverom canyon vakúját simán tudtam használni..majd kipróbáltam egy olyan vakut amit kb. 15 éve csináltak..azzal is ment..!
de itt van pár dolog amit érdemes tudni..

Még 1 pár gondolat az Oly EPL1 + Metc 50 AF1 kombórol..
Pénteken este egy klubban voltunk bulizni vittem a gépet..igaz nem nagyon akartam én inkább inni akartam volna a legjobban ;] a PL1-en nincs segéd fény így a rosszul megvilágított helységben a KIHÍVÁS a fényképezés..és meg is szenvedtem vele..ettől függetlenül le a kalappal a kis Oly előtt.. :R
ilyet sem csináltam még..de a következő alkalommal ebből a dologból többet kifogok hozni..de akkor csak a 45/1.8 viszem..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25460) jjeahh válasza Studi (#25456) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vakus topikban ezt írták: [link] [link]...akkor végül csak az oly-val nem lehet használni auto módban? dpreview szerint ugyanis van benne ilyen: • External Flash Control : TTL Auto, Auto, Manual, FP-TTL-Auto, FP-Manual...nem értem...szerintetek csak manuálban használhatóak a yn-k, máshol viszont azt írják, autóban is...végül mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25461) need válasza jjeahh (#25460) üzenetére


need
addikt

szintén voltam nem rég ebben a topikban de más apropóból a haveromnak kellett vakú és bele volt szerelmesedve az egyikbe..yn-be.. a következőre jutottam..!
"Kicsit utána olvastam és azt hiszem a Yongnuo YN 560 II nem a te vakúd lesz szerintem..
itt olvasd el bővebben http://blog.fotosarok.hu/2012/08/teszt-yongnuo-yn-560-ii-manualis-vaku/
főleg a végszó az érdekes.. "Mivel ez egy középérintkezős, manuális vaku és nem TTL, nem kapunk olyan extra funkciókat, mint a fényképezőgépről vezérlés lehetősége, a HSS gyors szinkron, illetve a második redőnyre szinkronizálás."

szerintem még midig a leglényegesebb hogy tudja-e a vakú a gyors vakú szinkront vagy nem!
(HSS) és a a gép kijelzőjén az FP..és ezt korábban említettem hogy miért lényeges.!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25462) jjeahh válasza need (#25461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi :) akkor gondolom a legolcsóbb ttl-es alternatíva a metz mecablitz 24...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25463) need válasza jjeahh (#25462) üzenetére


need
addikt

mit fentebb írtam furcsa és vicces de az Only akár 1 canyon vakuval is elboldogul..meg olyan vakuval is amit 15 éve használtak..persze azt tudni kell hogy csak nagyon korlátozott mértékben :O

van..vagy volt itt a aprón 1 fickó aki árult jó áron ilyen vakukat..hát mi bajom lehet gondoltam ha veszek 1 ilyet..
és akkor is elmentem abban a bizonyos vakú topikba..ott rá kérdeztem hogy mennyire lenne ez jó nekem az Oly gépre..én is hasonló választ kaptam..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25464) Studi válasza jjeahh (#25460) üzenetére


Studi
addikt

Vannak YN vakuk, amik tudnak TTL vezérlést. De nem Oly vázzal! A TTL vezérlési rendszerek jelentősen eltérnek egymástól, és a legtöbb gyártónak meg van a sajátja (Canon, Nikon, Oly, Pentax, Sony...). Legjobb tudomásom szerint a YN-nek csak Canonhoz és Nikonhoz igazított vakui vannak, Olympus nincs. Mivel már a talp, illetve az érintkezők elhelyezkedése is más különböző rendszerekben, hát még a kommunikáció, nem tudod használni a Canikon TTL vakukat Oly vázon (TTL-ként, mert az elvillantás működhet!).
A Metz gyárt a legtöbb rendszerhez igazított vakukat, vagy univerzálisakat cserélhető talppal, vezérléssel.

(#25465) Studi


Studi
addikt

Vakerán hirdet valaki E-PL1-et 25/1.4-es Leicával. Nem ismeri esetleg a srácot valaki, vagy találkoztatok a hirdetésével máshol? Jó lenne közvetlen kontakt az eladóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#25466) rumos14 válasza Studi (#25465) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem sok ezért 255k? puhítanád egy kicsit? :)

(#25467) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na, még egy idióta kérdés... :DDD manuális üveg, mondjuk voigtlander mivel tud többet alá szánt vázon, mint adapterezve? [link] elég csábító...miért nincs ilyen m4/3 vázra? sztem brutál népszerű lenne... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25468) Studi válasza jjeahh (#25467) üzenetére


Studi
addikt

Nem biztos, hogy megéri a felárat az m43-ra tervezett AF-es Oly 45/1.8-hoz képest. ;-)

(#25469) Mercutio_ válasza jjeahh (#25467) üzenetére


Mercutio_
félisten

miklósrabi írt m4/3-os használatukról: Nokton 25/0.95, APO-Lanthar 90/3.5

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25470) jjeahh válasza Studi (#25468) üzenetére


jjeahh
nagyúr

há' de nem ugyanaz a logó van rajta... :D na meg a m4/3 voigtlanderekhez képest kimondottan olcsó..akkor hogy van ez? mi, szegény emberek kapunk prémiumcuccot aranyáron, és a dúsgazdag leicások bagóért vehetnek üveget? :DDD oké, úgyse venném meg, csak obit, vakut keresgélek, és szúrta a szememet...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25471) Studi válasza rumos14 (#25466) üzenetére


Studi
addikt

Kb. 400-420 EUR-ért tudnám beszerezni ebayről postával. De annak azért megvannak a maga kockázatai (posta, állapot, Kancsal Gyurka kacsint egy sandát, és a leütés és fizetés között ugrik 5-10%-ot a HUF/EUR keresztárfolyam), így ha ennyit rá kell szánnom, akkor inkább venném itthonról, megtapizva.
Az elmúlt hónapokban kétszer már nagy mákom volt (az új ár 50%-áért sikerült vennem a 12/2 Olyt és a 100-300 Panát is), nem hiszem, hogy érdemes lenne sokáig várnom, hogy alkalmi vételem legyen. :-)
Ezzel meg lenne a vágyott fix sor, a nagytele, és nagyjából késznek látnám a rendszert. Még esetleg ha elmegy a GF3 és a 40-150, akkor egy GX másodváz, de ez már nem prioritás. Meg év vége felé talán egy Oly 60-as makró, de ez szintén távlati terv. Most viszont még van egy luk a rendszerben, 12-17-45 közül hiányzik az igazi alap, ez lenne a 25-ös.

(#25472) Parci válasza Studi (#25471) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiányzik az, pont, hogy a 17 és a 45 közé nem kell semmi ;)

ha szembejön a kép, döntsd el, hogy az "unalmas" normál perspektívából melyik irányba akarod tolni. komolyan, nyugodtan csináld így egy évig is akár, aztán, ha még mindig baromira hiányzik a normál, akkor meg a 17-45 duót lehet eladni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25473) Studi válasza Parci (#25472) üzenetére


Studi
addikt

Hát én nem unom egyelőre az ekv. 50mm-es távot, és a fényereje miatt is nyit más lehetőségeket. Volt 4/3-ra is 25-ösöm, szerettem, most van helyette 30/1.4, azt is szeretem. Legfeljebb ha nem jön nagyon be, akkor eladom, szerintem ebben azért akkora bukási lehetőség nincs.

(#25474) rbalint88 válasza madgie (#25455) üzenetére


rbalint88
addikt

Azt pont nem néztem, hogy licites, azt hittem sofort kaufen opcióvan. Viszont nem egy kitudjahogyhasznált obi, hanem az Oly által átnézett, tisztított, felújított.

A vakus témához: könyörgöm, VAKU és nem vakú. Nyelvtannáci off.

(#25475) Studi válasza jjeahh (#25470) üzenetére


Studi
addikt

Én nem kételkedem benne, hogy szuper az az obi. De abból tudok kiindulni, hogy a 45/1.8-is csodálatos objektív, nagyon jól használható, gyönyörű képe van, imádom. Minimálisan gyengébb fényerőben, de van benne egy pontos és gyors AF. Abba érdemes belegondolni, hogy ha ki is akarod használni az 1.4-es fényerőt, akkor rettenetesen pontosan kell fókuszálni, mert itt már a kis érzékelőn is elég szűk lesz a DOF. Szép kihívás lesz ez kézi élességállítással.

Voigtlander:
+név?
+1.4-es fényerő

Oly:
+++ár
+használtpiacon gyakorlatilag elég likvid, van kínálat, kereslet is
+AF
+autoamtikus blendeállítás vázról

(#25476) need válasza rbalint88 (#25474) üzenetére


need
addikt

ok..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25477) madgie válasza Studi (#25475) üzenetére


madgie
titán

Ez most már nem kérdés, de a 45/1.8 előtt sokan kacsingattak arra a Noktonra (én is).

szerk: szubjektív a világ egyik legszebb objektíve amúgy :)

[ Szerkesztve ]

(#25478) gorgo válasza jjeahh (#25467) üzenetére


gorgo
őstag

Ha annyira vágysz ilyenre, elvben az idén jön ki a Pana Lajka brand alatt a 42.5/F1.2 autófókusszal! Igen, k drága lesz :). Ami a szűk dofot illeti, valóban nehéz vele manuálozni, meg azért lágyabb is lehet a kép, mint az az ember szeretné, de megéri. Esetleg megpróbálhatsz egy 1.2-es Canon FD-t is, 1.4-en még lágy képe van mindig, viszont jóval olcsóbb és minőségi.

Studi: ebayről véve számolhatsz azzal is, hogy ott hangyányival kedvezőtlenebb árfolyamot alkalmaznak, én is onnan vettem az enyémet, úgy számoltam 125 lesz, 130 lett. És egy 99.8+%-os eladóban akinek van már több száz eladása meg lehet bízni. Anno hetente 4-5 cserélt gazdát, sztem most is. És jó az az obi...

Parci: azért az nem technikai dolog, hogy kinek milyen fókuszhossz fekszik, elférne valami szmájli/akármi a végére...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25479) jjeahh válasza madgie (#25477) üzenetére


jjeahh
nagyúr

csak egy pár perc erejéig jutott az eszembe: ha ilyenem lenne... :)) valóban szép, az oly ep-x sorozat sem csúnya, red dotot is kapott, de rákerestem guglin, hogy nézne ki a kettő együtt, és hát még ezek a vázak is rútnak tűnnek a voigtlander alatt... :DDD amúgy szerintem az oly 45/1.8 sem csúnya, és tényleg jobban megéri elméletileg...gyakorlatilag meg ki tudja, kevés ember próbáhatta mindkettőt...amúgy egyelőre egyik sem lesz, előbb vaku, aztán lehet megfontolom, hogy az mf obikat amikor épp egy kicsit vastagabb a pénztárcám, lassan leváltsam af-ekre, és akkor az első valószínűleg tényleg 45/1.8 lesz...most egyelőre el vagyok tévedve vaku témában, és még azt sem döntöttem el leváltsam-e az e-p1-et vf kompatibilis vázra, ugyanis a kereső elég drága...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25480) Studi válasza gorgo (#25478) üzenetére


Studi
addikt

Nekem eddig pozitív tapasztalataim vannak a Paypallal fizetett ügyletek árfolyamelszámolásával, eddig mindig kedvezőbb volt a vége, mint amit vártam. De ettől függetlenül az időfaktor akkor is ott marad kockázatnak, bármikor tudnak olyat mondani kedves vezéreint, hogy pár százalékot elmozdul az EUR árfolyam...
Van most is folyamatosan, de sokaknak nem akaródzik kis hazánkba postázni, emiatt szűkebb a választék. Persze a Dójcsland only, vagy UK only szokott az alacsonyabb áron elmenni, mert értelemszerűen kevesebb rájuk a jelentkező... :(

(#25481) Mercutio_ válasza gorgo (#25478) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beállítás kérdése, valahol meg tudod adni, hogy ne az ebay/paypal intézze a váltást, hanem a bankod, ahonnan fizetsz, az 2-3%-al általában jobb, mint a gyárilag beállított saját átváltási árfolyam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25482) jjeahh válasza Mercutio_ (#25481) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azt hiszem akkor választod ki, mikor fizetsz egy termékért :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25483) Warter válasza jjeahh (#25482) üzenetére


Warter
őstag

Akkor, de megjegyzi illetve belehet állítani, hogy ez legyen a default.

(#25484) need válasza jjeahh (#25479) üzenetére


need
addikt

a 45/1.8 az 1 nagyon jó választás..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25485) Parci válasza gorgo (#25478) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Parci: azért az nem technikai dolog, hogy kinek milyen fókuszhossz fekszik, elférne valami szmájli/akármi a végére..."

de hát egyáltalán nem vicceltem. azt írta, hogy a 17-es és a 45-ös megvan neki. én meg azt, hogy mielőtt rohan a boltba, hogy megvegye a 25-öst is, hogy "teljes legyen a sor", előbb próbálja ki, akár egy éven keresztül, hogy nem boldogul-e nélküle. boldogan. ha nem, akkor pedig tényleg kell az a 25-ös, akkor viszont a másik kettő lesz fölösleges jó eséllyel (de a 17-es szinte biztosan).

ebben semmi vicces nincs, tényleg így gondolom. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25486) gorgo válasza Parci (#25485) üzenetére


gorgo
őstag

Hallod Studi, adj magadnak egy évet nélküle! Meg amúgy is: "Shoot less" + "Shoot better" :P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25487) Parci válasza gorgo (#25486) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tulajdonképpen mi bajod van? mi olyan felháborító abban, amit mondtam?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25488) wody21 válasza Parci (#25485) üzenetére


wody21
tag

"pedig tényleg kell az a 25-ös, akkor viszont a másik kettő lesz fölösleges jó eséllyel (de a 17-es szinte biztosan)."
Ez rám is igaz lenne - ha lenne ekv. 50 - 56mm körüli autófókuszos obim, akkor tényleg nem használnám a 17mm f2.8-at, szóval tényleg nem vicc.

(#25489) Parci válasza wody21 (#25488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott a fuji x100, azon sincs ekv. 50 mm. meg egyáltalán, miért kell minden fókusztartományt tutira lefedni? pláne, ha van ekv. 35 és 85 mm, miért biztos, hogy kell az 50-es is? és miért olyan hülyeség, hogy ha már megvan ez a kettő, akkor nem azonnal irány a bolt a harmadikért, hanem megpróbál az ember élni nélküle? és miért extrém dolog az egy év?

megannyi kérdés :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25490) Studi válasza Parci (#25489) üzenetére


Studi
addikt

Egyáltalán nem extrém, amit írsz, értem, mire gondolsz. :-) És gyakorlatilag egyet is értek vele.
Volt 50-es Industar, majd Helios a Zeniteken, 55/1.8 majd 50/1.4 Takumar a Pentax Spotmaticon, előbb 25/2.8, most 30/1.4 a 4/3-ra. Kipróbáltam, szeretem ezt a távot. Van némi tárgyfétisem is, nem tagadom, de emellett használnám is bőven ezt az objektívet.
Az már persze túlzás, hogy ha jó a 25, akkor a másik kettő mehet a levesbe. :-)

(#25491) Mercutio_ válasza Parci (#25487) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott a végén az a smile gorgo - t ismerve nem véletlen vagy a mondandó tompitásása kerület oda, hanem az ami.
50-és függés: néhányan azért már nem tegnap kezdték nyomni az expogombot, lehet, hogy mostanra végig próbálták néhány gyutavot, és tudják melyik a kedvencük :U
Ettől függetlenül még számukra is érdekes projekt lehet egy korábban / továbbra sem ideális gyutávval komponálás.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25492) arn


arn
félisten

G6 most mikor jon?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25493) Studi válasza Mercutio_ (#25491) üzenetére


Studi
addikt

Van ideális gyutáv? :-)

(#25494) Gondwana válasza Studi (#25493) üzenetére


Gondwana
addikt

(van, aki a 70-200 f/2.8 IS II-t hìvja kitobjektìvnek, ehhez képest nekem csak a GH1+45mm + X100s miniszet a célom, de nem a többi üvegem se kell senkinek itt, Szerbiàban)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25495) arn


arn
félisten

Megfordult a fejemben nekem is hasonlo
[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25496) Parci válasza Mercutio_ (#25491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenesetre a kedvenc gyutáv tényleg ízlés kérdése. én most épp úgy érzem, hogy ha valamit normállal lőnék, inkább tömöríteném (tele) vagy nyújtanám (nagylátó) a képet. vagy nem, ha nálam lenne a normál is, de épp ez a lényeg, hogy ne legyen nálam.

a fotózásban még sosem volt baj, ha az ember keze meg volt kötve. ha csak egy obid van, csak b&w-ben lősz, csak 1:1 arányú képeket stb., akkor is éveken át lehet fejlődni. persze meg is lehet unni, és végülis ez egy játék.

én tényleg teljesen ártatlanul csak annyit akartam mondani, hogy nem biztos, hogy azonnal meg kell venni egy teljes sort. de semmi gond, ha valaki mégis. :) no meg, amúgy is, én 5-10x zoomos kompaktban gondolkodom épp :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25497) gorgo válasza Parci (#25487) üzenetére


gorgo
őstag

Nincs bajom, és nem is felháborító amit mondtál. Tkp, mivel Studi kezén sokminden átment már, mondhatod is neki nyugodtan, hogy hagyja ki a 25-öst, el tudja dönteni úgy is. Lehet, hogy nem is fotózáshoz kell neki, hiszen mondta, hogy tárgyfetisiszta :))
Az egészben úgyis az a legszebb, hogy egyszerre csak 1 obi van fent, bármi más kell cserélgetni kell. És ha úgy nézzük, akkor az is helytálló, hogy 17 + 45 mellett elhagyható a 25, és fordítva is. Hétvégén próbáltam azt is hogy két váz van nálam. Hát az sem az igazi, már sok... Még két kiskompakt OK, de két m43 már sok.

Engedelmeddel használnám a régi aláírásodat, mivel tetszik. Nem baj? :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25498) Mercutio_ válasza Parci (#25496) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez bizony így van :K
Legjobb korszakom volt amikor majd 1 évig csak a GF1+20/1.7 (+Raynox DCR-250) volt nálam napi szinten.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25499) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ezt kerestétek a napokban? (pixinfo)

Olympus Zuiko digital 9-18mm (első, hátsó sapka, napellenző, doboz):

85.000 Ft (+ajándék 72mm CPL szűrő)

(#25500) Studi válasza .: JuSzT :. (#25499) üzenetére


Studi
addikt

Nem, ez az indexes sola 4/3-os 9-18-a. Itt madgie keresett mikróst.

szerk: ez is egy nagyon jó objektív, csak adapter kell hozzá, és sehogy nem fér zsebbe. :-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.