Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25801) Tulku válasza madgie (#25778) üzenetére


Tulku
veterán

Ez tipikusan Madgie-s....amikor meg mán occsó lesz, akkor másra kell a pénz :)

Én a hihetetlenül ostoba fejemmel azt mondom, az én szintemnek tökéletes a pana (LX7) nagy szarvashibá(ka)t nem találok rajta, nem kell pixelkukkolni, illetve összességében számomra perpill a legjobb megoldás.
És baromi jó, hogy ma itt tartanak a kompaktok...

(#25802) Parci válasza arn (#25790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legrosszabb esetben mehet mellé vmi nagyobb, például gf6 + 20/1,7 mondjuk... szép lassan minden rendszernél lehet majd ilyen párokat csinálni, egy kompakt és egy nagy szenzoros fix. amúgy a ma bejelentett ricoh gr is nyálcsorgatóan jó, bár részemről f2,8 helyett lehetett volna f2,0. a nikon coolpix a-t így is veri. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25803) Mercutio_ válasza Parci (#25775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudom én azt, főleg mert van itthon kettő így látom mi az amiben nincs változás generációk között, de azt is mi az ami a mai srácokból hiányzik, míg más dolgok bennünk nem voltak meg.

gorgo: A térdem nekem is tré, nesze neked fiatalon észnélküli küzdősport :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25804) madgie válasza Tulku (#25801) üzenetére


madgie
titán

Most is inkább másra kell a pénz, úgyhogy nem probléma :)

(#25805) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha érdekel valakit Pana 14-45, 40e-ért írjon!

(#25806) Szulita28 válasza Parci (#25802) üzenetére


Szulita28
senior tag

Abszolút igazat adok. Annyira, h már rá is léptem erre az útra :). LX7+mFT jó kis páros (a Fuji persze még jobb lenne.. :D )
Az LX7-et pedig csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon okos és szerethető kis masina.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25807) Parci válasza Mercutio_ (#25803) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha vannak is ilyen generációs különbségek, annak egész biztosan nem az egyének az okai, hanem a társadalom. de amúgy persze sokszor érzem én is azt, hogy mennyire röhejes egy-egy "gyerek", de emlékszem, hogy ugyanilyen marha okosnak gondoltam magam mondjuk 26 évesen is, és hát nem szívesen gondolok vissza, hogy mekkora baromságokat csináltam pont 26 évesen.

én sem bírom ki, de azért ahogy öregszem, igyekszem bölcsebb és higgadtabb lenni. kár idegeskedni, nincs olyan gond, amit ne oldana meg egy jó üveg bor.. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25808) Parci válasza Szulita28 (#25806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg pont ebben a még nem is létező pana lf1-ben bízom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25809) Tulku válasza Szulita28 (#25806) üzenetére


Tulku
veterán

Néha betalálok én is :DDD

Örülök hogy alátámasztod tapasztalataim...

Madgie: Ha a házfelújítás viszi, akkor azt hiszem jó darabig nem lesz LX7-ed...inkább LX 9-11-re gyúrj :)

(#25810) madgie válasza Tulku (#25809) üzenetére


madgie
titán

Alakul az, szerintem (kopp-kopp) bő egy hónapon belül költözünk.

(#25811) b.vr válasza Parci (#25802) üzenetére


b.vr
őstag

"szép lassan minden rendszernél lehet majd ilyen párokat csinálni, egy kompakt és egy nagy szenzoros fix"
Hasonlóképp gondolkodom én is. Eddig egy "kicsi" meg egy "nagy" (amiben van EVF és normális markolat, jelenleg nálam ez a G5) mft-ben gondolkoztam (ha már az objektívek úgyis megvannak), de a kicsi (jelenleg a régi GF3) sem tud elég kompakt lenni (ha meg rugalmasságot is szeretnék, azaz nagy átfogású zoomot, akkor helyből szóba sem jöhet)
Úgyhogy most én is abban gondolkozom, hogy a G5 mellé veszek egy kompaktot ami simán elférne a hátizsák vállpántján egy kis tokban, és bármikor előkaphatom és nem kell a G5-ön üveget cserélgetni. Azt meg arra használom, amiben a kompaktnak nem lenne erős: elmosott hátterű portré (45/1.8), igazán nagylátószög (oly 9-18) , makró (60/2.8), vagy ahol ND-filtert szeretnék, stb, szóval azoknál a képeknél, ahol valami olyat szeretnék ami kompakttal nem menne. Ott úgyis rá kell készülni, gondolkozni, akkor már nem számít hogy elő kell vennem a kis oldaltáskából, neadjisten még obit is kell cseréljek. Belefér.
Gondolkoztam abban is, hogy a másod-vázra vennék egy utazó-zoomot, de egyrészt árban sem jönnék ki jobban, másrészt ami fontosabb, úgy már végképp nagy helyet foglalna, nem lehetne mindig a kezem ügyében (zsebben, hátizsákvállon, stb) És ott már talán a képminősége is összevethető lenne egy hasonló árú (vagy akár oclsóbb) kompakttal.
De ez még azért kicsit a jövő zenéje nálam, mindenesetre jópár hónap.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25812) Szulita28 válasza Parci (#25808) üzenetére


Szulita28
senior tag

Az mondjuk elég csalódás (a várakozások miatt), ha tényleg csak 1/1.7"-es lapka lesz benne. Ami az LX7-ben amúgy nagyon szépen teljesít, csak hát sokkal ütősebb volna egy 2/3 vagy 1" szenzi. Főleg, ha fix obi lesz rajta.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25813) Szulita28 válasza b.vr (#25811) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én is így gondolkoztam, ill. ide lyukadtam ki. Van az LX7 "fényerős alapzúm"-nak és mindenesnek (munkába), és G5 célfixekkel (17 és 60). Egyelőre nagyon tetszik ez a felállás (ez persze nálam nem jelent semmit :DDD)

Vagy ha nem LX7, az XZ1 most akciós a Mintaboltban (br. 80e). Az is jó kis cucc. Az XZ2-nek pedig most esett az ára az LX7 szintjére (140e). Van a depin egy jó kis összehasonlító teszt (ha nem ismernéd).

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25814) Parci válasza b.vr (#25811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem makróra pont jó a kompakt, nd filter is van gyárilag (oké, nem nd1000-es :DDD), illetve pont az lx-7 elég nagylátó is a multiaspival (bár ez ízlés kérdése, nekem már elég volna ahhoz, hogy ne akarjak külön nagylátót).

szulita: hát igen, én sem bánnám, ha divatba jönne a 2/3" és az 1", de úgy tűnik, egyelőre még várat magára. cserébe ezek a mai 1/1,7"-os lapkák is elég durvák. amúgy meg az 1/2,3" és a 2/3" között van 1 fé, összesen, kicsit csalóka (az előbbi ugye az utált "körömnyi szenzor", az utóbbi meg a "fuji-féle jó nagy kompakt szenzor").

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25815) madgie válasza Szulita28 (#25813) üzenetére


madgie
titán

Szerinted én mit akarok? LX-7, mellé G3+45 (meg talán egy 20/1.7 a 14/2.5 helyett), más nem is nagyon kő.

(#25816) Szulita28 válasza Parci (#25814) üzenetére


Szulita28
senior tag

A multiaszpis 24 mm nagyon állat valami. Meg a 100 fps HD is. Mióta kipróbáltam, csak ezt használom :)
Kíváncsiságból nézegettem (jpg-ben) az LX7 és XZ2 képét az E-5-tel (nem OMD!) hasonlítva. Ami ugye 2-3 éve még egy profi valami volt (és persze ma is az, a szenzort leszámítva). Az XZ2 nagyon szépen pariban van vele, és a Pana se marad le érdemben. Legalábbis az én szememmel :) Valóban ütős a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25817) Szulita28 válasza madgie (#25815) üzenetére


Szulita28
senior tag

Biztos lesz hamar, max. nem teszel be ablakot a hálóba (úgyis jön a nyár..) :DDD
(azért még futok egy kört..)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25818) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ha már volt most terítéken a bringa trend, akkor egy kicsi ON trend.

Szüty(i)ő:

k*va trendi, ellenben előbb utóbb szép dísz lesz belőle. Nem hiszem hogy hetente többször lesz kedvem kitekergetni a menetet hogy az akksit tölthessem. Bár már úton van 2 pótakksi, akkor azzal lehet 2 hétig is elvagyok.

(#25819) FEDman


FEDman
addikt

Zoom obis kompakt gépeknél a szenzor méretének szerintem lényegesen kisebb a szerepe, mint azt sokan gondolják. Ellenben a ráaggatott obinak már annál inkább!
Egy zoom obis kompakt gépnél szerintem a minimális elvárás a szenzor felé, hogy alap iso-n jó fényben ne legyen rá panasz. A mostanában használatos 1/1,7" Sony lapka szerintem már pont ilyen.
Innentől kezdve meg hogy kis mélységélességre, low light teljesítménye hogyan alakul az már csak az obi fényerején, minőségén múlik.
Ha ehhez képest megnöveljük a szenzorméretét, de közben a gép külső méreteit tartani akarjuk akkor ugyanaz az obi kb. pont annyival lesz kevésbé fényerős amivel elveszti a nagyobb szenzora nyújtotta előnyöket.
Azaz max. pszichés lennénk ezzel előrébb. :)

Egy érdekes és elgondolkoztató gyakorlati példa, hogy tele végén (ahol számít) az XZ2/LX7 párosnak kisebb a mélységélessége mint a viszonylag nagy 1" szenzoros Sony RX100-nak. :)

(#25820) madgie válasza Szulita28 (#25817) üzenetére


madgie
titán

Ablakot amúgy sem cserélünk, harminc évesek, de nincsenek megvetemedve, úgy zárnak ,ahogy kell. Amúgy is azt vallom, hogy egy telet húzzunk le az új helyen, akkor válik el, mit, hol, mennyit szigeteljünk, burkoljunk, stb.

FEDman: épp néztem valamelyik oldalon, hogy az LX7 szenzora félperces záridőknél is relatív szép eredményt ad (egy GH1-hez mérten meg főleg). Na most gondold el, fél perc + 24/1.4, még csillagokra is röhögve kiváltja a MILC-et. Főleg, hogy ott van benne a menüben az intervalo-izé.

[ Szerkesztve ]

(#25821) b.vr válasza Parci (#25814) üzenetére


b.vr
őstag

"szerintem makróra pont jó a kompakt, nd filter is van gyárilag (oké, nem nd1000-es :DDD), illetve pont az lx-7 elég nagylátó is a multiaspival (bár ez ízlés kérdése, nekem már elég volna ahhoz, hogy ne akarjak külön nagylátót)"

Makróról egyelőre nem tudok komolyabban nyilatkozni (csak február óta van meg, és még csak most kezd hozzá normálisabb idő lenni), itt majd a használat/tapasztalat dönt (amúgy ezt az Oly 60/2.8-at élmény kézbe venni, persze ha nem használnám ki egy kompakt mellett, rögtön el fogom adni)
ND-nél viszont pont az nd1000-re gondoltam :) , az van a 9-18hoz, merthogy van pár kedvenc vízeséses völgyem (még csak játszogattam vele párszor; kell majd egy jó állvány is)
A 9-18ról egyébként sem mondanék le, építészként ez nekem fontos, belső terekhez, szűk(ebb) utcákban nagy(obb) épületekhez, stb. Volt már amikor az ekvivalens 18mm is kevés volt (na persze annyira nem hogy horror-áron 7-14-et vegyek, meg az amúgy is nagyon "egy-ügyű" optika lenne :) még a hosszabb végén is nagyon széles )
Továbbá itt nekem az EVF-re is szükségem van, erre nem hiszem hogy elég lenne nekem a kompakt.

Én tényleg valami olyanban gondolkoznék, mint ami a 14-140 (150) tartományt fedné le, tisztességes képminőség mellett (de simán lehet hogy az lx-7 ekvivalens 24-90-je is elég lenne) De nem mélyültem még el a kompaktokban, csak annyira hogy meg szoktam nézni ha valamit szóba hoztok. Pár hónapot még adok magamnak a téma körüljárására.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25822) b.vr válasza FEDman (#25819) üzenetére


b.vr
őstag

"Innentől kezdve meg hogy kis mélységélességre, low light teljesítménye hogyan alakul az már csak az obi fényerején, minőségén múlik."
Én ehhez annyit tennék hozzá a saját szempontjaim szerint, hogy a kompaktnál a dof nálam nem lenne szempont, arra úgyis ott az mFT (bár az sem épp FF, de egyelőre nekem megteszi), viszont a low light annyiból érdekelne, hogy akkor ezt zsebben tudnám vinni koncertekre, illetve hát lehessen azért elfogadhatóan használni erdőben alkonyatkor, városban meg éjszaka. Az optika fényerejét is bekorlátozza, hogy azért fizikailag nem lehet túl nagy, mert onnantól már nem igazán kompakt. Viszont egy jó stabilizátor itt sokat segíthet.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#25823) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Én is LX7 vásárlásán gondolkodok. Tegnap már majdnem meg is vettem, de nem hagy nyugodni a Fuji X20. Néztem, már itthon is lehet kapni és 30k-val több mint az LX7. Ez nem olyan óriási nagy difi.
A 24 mm az nagyon jó lenne az LX7-en, viszont a 112mm meg az X20-on :)
Továbbá ha hozzáveszem hogy az X20 on van egy kukcska és az LX7 re azt jó sokért tudom csak megvenni és akkor nem mehet rá vaku, szóval most erősen elbizonytalanodtam és lehet X20 lesz a vége.
Ha nem lenne az LX7 ben 100 fps-es HD video meg Time lapse funkció akkor már eldőlt volna, de ezek nagyon jó feautre-ök és ezek sincsenek az X20-ba. optikailag nem tudom melyik a jobb , az érzékelő miatt a low light ISO teljesítményben a Fuji a befutó,
meg szerintem általában fényképre jobb a Fuji , de viedóra meg jobb a Pana... :W

Nekem mind a kettő fontos... :))

Ki melyiket venné?

(#25824) FEDman válasza madgie (#25820) üzenetére


FEDman
addikt

Ez nem lep meg, ha jól tudom az LX7 volt az első Pana gép ahol a saját szenzorukat Sonyra cserélték. :)

[ Szerkesztve ]

(#25825) gorgo válasza Mercutio_ (#25803) üzenetére


gorgo
őstag

csak egy dolog a térdem, de bassza meg, az ujjaim is kezdenek beszarni :(
Azaz nekem különösen nem mindegy, hogy egy vázon mennyire kell kicsavarni az ujjamat, hogy fogjam, v. hogy elérjem a paramétertárcsát...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25826) k1csi


k1csi
senior tag

Nekem is tetszik az LX7, viszont ha nem sürget az idő, akkor kivárom mi várható a következő generációban.
Nemrég pont a Pana egy nagyon igéretes szenzorfejlesztést jelentett be (kb. 1 Fé-el jobb azaz kb. dupla ISO-n olyan zajos mint a korábbi szenzorok), itt is volt topik róla.

http://www.dpreview.com/news/2013/02/04/panasonic-promises-high-sensitivity-sensors-using-micro-color-splitters

Nem bánnám, ha már GH5-ben vagy LX8-ban megjelenne...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#25827) scarabaeus válasza k1csi (#25826) üzenetére


scarabaeus
őstag

"itt is volt topik róla"
Aha, trükkös volt, nem is egy cikk, lapcsaládon belül, hanem kettő (prohardver és mobilarena), mind saját topikkal. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25828) rumos14 válasza FEDman (#25819) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezzel nem értek egyet.
a nagy(obb) szenzor előnye _mindig_ előjön, kevésbé lesz tőle "digitális" a kép jellege és sokkal jobban reagál az utómunkára, jobb a dinamikája. a háttérmosás pedig... túró, egy nagyobb szenzoros géphez képest. ez azért ne legyen szempont...
az LX7, XZ-2 kétségkívül faja gépek, ennek megfelelő áron, de ha az a k...a Sony (RX100) 24mm-ről indulna és még egy két Sony-s hülyeséget kijavítanának, na az lenne a "Lola T" kompakt.
mindazonáltal! a kis szenzort a Pana ügyesen kihasználja a fényerős optika érdekében, ezt elismerem, az LX7 mellett a másik jó példa az FZ200 az ekv. 600mm-en f2.8-as fényerejével. videóra nagyon fincsi.

(#25829) rumos14 válasza makszi (#25823) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem elég ránézni a két gépre és tudnod kell, melyik a "tiéd". az LX7 egy techno csoda, kell, mert eztaztamazt tudja, az X20 pedig érzelmileg zsarol a retro megjelenéssel, kezeléssel.
de hogy nehezítsek a dolgodon, ott az Oly XZ-2, ami nagyjából a kettő között van, a fentiek alapján.

(#25830) Mercutio_ válasza rumos14 (#25829) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pluszbónusz: Pentax MX-1 ami egy XZ-2 retró köntösben :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25831) Parci válasza makszi (#25823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neked kell tudni, hogy mi a fontosabb... ha kell a 24 mm, eldőlt. ha atom videó kell, eldőlt. a 90 vs. 112 mm nem akkora különbség, tudsz vágni a 90 mm-es képből. a fujiban viszont nagyobb és jobb szenzor van, van fókuszgyűrű, van - egy ellentmondásos - kereső stb. és jóval nagyobb, mint az lx-7 (nem biztos, hogy hátrány). nézd meg a kettőt egyszer valahol, és a tapasztaltak alapján dönts.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25832) Szulita28 válasza madgie (#25820) üzenetére


Szulita28
senior tag

Csak mondtam vmit ;) Úgyis kitalálsz te majd az asszonynak egy emészthető okot díszpapírba csomagolva, h miért is létszükséglet az LX7 épp most :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25833) scarabaeus válasza rumos14 (#25828) üzenetére


scarabaeus
őstag

„a "Lola T" kompakt”
Ez jó volt :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25834) Szulita28 válasza b.vr (#25822) üzenetére


Szulita28
senior tag

Azért az LX7/XZ2 nem olyan zsebrevágós cucc, az obigyűrű miatt. De egy kis tokban diszkréten elfér szépen övön is (vagy táskazsebben).

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25835) Szulita28 válasza makszi (#25823) üzenetére


Szulita28
senior tag

"A 24 mm az nagyon jó lenne az LX7-en, viszont a 112mm meg az X20-on"

Tartsd szem előtt nord apó örök érvényű mondását: 90 mm-ből a 112 bőven kivágható, de 28 mm-ből a 24 mm sosenem :) (vagy valami ilyesmi :DDD )

"az érzékelő miatt a low light ISO teljesítményben a Fuji a befutó"

Ebben én nem volnék olyan biztos. Az LX7 fényereje rendesen kompenzál (sasolj meg depin képeket). Szerintem nagyjából pariban vannak ('s az XZ2 mindkettőnél jobb :) )
Persze pl. dinamikában nyilván jobb a Fuji, de összességében nagyjából hasonló a végeredmény (RAW-ra nem vonatkozik)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25836) makszi válasza rumos14 (#25829) üzenetére


makszi
aktív tag

Néztem már az Xz2-őt, de szerintem videóban jobb a Pana fotóban meg jobb a Fuji, ezért nem sokáig volt az a kalapban.

(#25837) makszi válasza Parci (#25831) üzenetére


makszi
aktív tag

Igen a 24mm-a legnagyobb előnye a Panának, ha mindkettő 28-ról indulna, akkor a Fuji-t választanám a videó ellenére is.
Kérdés hogy hol lehet ezeket élőben megnézni kipróbálni? :F
Panashop-nál jelenleg sehol nincs raktáron, és a X20-at is csak rendelni lehet a fujiweb-en.
Hazafelé benézek egy Media-ba de nem sok reményt fűzök egyikhez sem... :(

(#25838) Szulita28 válasza rumos14 (#25829) üzenetére


Szulita28
senior tag

...és kérdezze meg Szulita-t, milyen egyszerű a döntés közöttük :DDD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25839) makszi válasza Szulita28 (#25835) üzenetére


makszi
aktív tag

Ezzel a LOW light ISO-val most megleptél, megnézem este újra a dprev-es képeket... :R

Azért is jó lenne élőben kipróbálni vétel előtt mert pl az AF sebesség is egy olyan "érzetre" ez gyorsabb dolog, a teszteken meg azt olvashatjuk, hogy mind a kettő nagyon gyors Af-el rendelkezik.
Node tudjuk hogy nagyon gyors és nagyon gyors között lehetnek nagy különbségek... :K

Xz-2 valamiért akkor sem szimpatikus :( Már külsőre sem.

(#25840) Szulita28 válasza makszi (#25837) üzenetére


Szulita28
senior tag

Felejtsd el az MM-t. Fotoplus bp-i bemutatóterem, gyerekek, mikor tanuljátok már meg az új fotós nagyhatalom nevét?? :DDD
Tessék elmenni, besza-behu kategória. Vitrinben Nikon 300 és 600 f2.8, C/N-hez a manuális cájsz sorozat stb. :D
(LX7 és X20 is biztosan van nekik, és odaadják tapizni).

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25841) FEDman válasza rumos14 (#25828) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, a nagyobb szenzorok jobb dinamikája alap iso-n előnyt jelent. Kérdés csak az mekkorát.. :)
Mikor azt mondtam, hogy a Sony 1/1,7" lapkája alap iso-n már bőven megfelel akkor azt a dinamikára is értettem. Ezek a gépek már itt is nagyon jól teljesítenek. Még DXOmark szerint is 11,3 EV az átfogásuk. Ez alig gyengébb csak az RX100 1" szenzoránál. Gyakorlatban ez kb kifullad annyiban hogy árnyékokban egy leheletnyit kevesebb a zaj, semmi több.

Az meg hogy sok 1/1,7" gépnek műanyag a képe az sok esetben a túl lelkes amatőrökre hangolt Jpeg motor eredménye.

Itt van 1-1 Raw-ból LR-ban konvertált kép a két géppel:

Oly XZ-2
RX100

Azon túl, hogy az Olynak jobb az obija én olyan túl nagy különbséget nem látok a kettő között.

Magas iso-n pedig nyilván a jobb fényerő kompenzál.

Szóval nem minden a szenzor.

Szerintem..

(#25842) makszi válasza Szulita28 (#25840) üzenetére


makszi
aktív tag

Ezzel a hsz-el sok órát spóroltál meg úgy érzem! :R
No akkor oda elnézek holnap reggel...

(#25843) Szulita28 válasza Szulita28 (#25840) üzenetére


Szulita28
senior tag

Vagy 600 f4? Na mindegy, 3 millás..

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25844) Studi válasza Szulita28 (#25840) üzenetére


Studi
addikt

Nyitva: hétfő-péntek 8-17. Ezt nem a dolgozó népnek találták ki.

(#25845) madgie válasza Studi (#25844) üzenetére


madgie
titán

Nekem szimpatikus, utálom, hogy pár mozizó miatt ott kell rohadnom a boltban szombatonként.

(#25846) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#25818) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezek igazi bőrök, vagy csak ilyen műanyag utánzat? belül hogy néz ki? az alja teljesen sima meg zárt? mert akkor úgy is ki kell csavard, ha csak akksit cserélsz is... memkarihoz hozzá lehet férni? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25847) arn válasza Studi (#25793) üzenetére


arn
félisten

Igen, en minden hwes, bringas, hifis etc forumon arn vagyok, kb 15 eve :D orulok, hogy vkiben sikerult nyomot hagyni. Talan azok a kepek azert egyedibbek, mert akkor grafikaval tamogattam meg, ami hianyzott a techniakbol. Nekem eloszor volt a design aztan a fotozas. De azota csak hobby, fejlesztokent egyszerubb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25848) nord_ válasza Szulita28 (#25813) üzenetére


nord_
veterán

Ah, micsoda felszerelés... Találkoznunk kell! :D

(#25849) arn válasza Parci (#25802) üzenetére


arn
félisten

Nem fotozok en annyit... Az egyik tuti otthon porosodna. Orulok baromira ezeknek a nagyszenzoros 35osoknek, mert mftn is a kedvenc fokusztavom a 20as. De ennyiert sok... Szinte hasonlo arban megvan az em5, es ha rakivanok masra akkor masik obival indulok el.

Az xz1 viszont baromi jo volt hasznalhatosagra, de a kipotyo kepek nem utottek meg az altalam keresett szintet. Biztos azota sokkal jobbak, de meg kivarok. Az rx100 sincs messze mar, az obin kellene kicsit csiszolni. Az oly csinalhatna egy nagyobbacska kompaktot...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25850) wody21 válasza FEDman (#25841) üzenetére


wody21
tag

Azt a mindenit, nem gondoltam volna, hogy ennyivel gyengébb lesz a rx100. :(
Bójáknál majd kiszúrja a szemem a sok CA + "vonalélesség hiánya" - ezzel szemben az Oly... éles, nincs annyi CA, bár nagyon kicsit mintha túlexponált lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.