Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24201) hegyimorc válasza madgie (#24200) üzenetére


hegyimorc
senior tag

OFF

Mi a legbiztosabb jele annak, hogy valaki komolytalan érdeklődő?
Azzal kezdi a levelet, hogy ő komoly érdeklődő :DDD

(soha semmit sem tudtam eladni ilyennek :-) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24202) madgie válasza hegyimorc (#24201) üzenetére


madgie
titán

Még komolytalan KP-s sincs most :D
Nigériai csalás az egy valaggal, meg előfordul néha egy-egy "mennyit engedsz a feléből" levél.

[ Szerkesztve ]

(#24203) Parci válasza madgie (#24200) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jópofa ez az lx-7-klón, engem érdekelne, akár 75e ft-ot is adnék érte a markolattal :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24204) madgie válasza Parci (#24203) üzenetére


madgie
titán

Ugye? :D

(#24205) Freddy76 válasza madgie (#24202) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem a kedvencem az volt, aki az om-d régi minolta obikra akarta cserélni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24206) Studi válasza madgie (#24200) üzenetére


Studi
addikt

Nagyon elszánt vagy, ha egy ilyennek ellen tudsz állni! :-D

(#24207) madgie válasza Studi (#24206) üzenetére


madgie
titán

Nem elszánt, csak épp házat újítunk, inkább oda kéne a zsozsó :D

(#24208) Studi válasza Freddy76 (#24205) üzenetére


Studi
addikt

Talán már összefutottatok ti is B. Tamással, engem rendszeresen megkeres, mindig cserélni akar, minden érdekli, mindene van, csak legyen valami üzlet a végén. :-)

(#24209) Gondwana válasza madgie (#24207) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy Kőműves Kelemennéért adnád-e az X100-at, meg még hozzá is fizetnél? :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24210) Tulku válasza Parci (#24203) üzenetére


Tulku
veterán

LX7 forevör...a legkiegyensúlyozottabb és leglaposabb-hangsúlytalanabb képeket lövő masinám eddig...semmire sem pozitívat, sem negatívat nem tudok mondani...teszi a dolgát.

Élet nincs benne az biztos, de megfelelő minden szempontból...mán csak egy EVF kell....

(#24211) Studi válasza Tulku (#24210) üzenetére


Studi
addikt

Jó az, én az Lx3-al is nagyon elégedett vagyok. A kérdés, hogy a piros pötty ér-e rajta annyit, hogy madgie odaadja érte a gépét? :-)

(#24212) Tulku válasza Studi (#24211) üzenetére


Tulku
veterán

Nem...

szerk: az is jó, hogy ha nem panát veszel hanem lajka feliratost, akkor élből 1,3X-es pénzt kell leszurkolnod mondjuk egy evf-ért is...és persze az a markolat is alapból rajta van az lx7-en

[ Szerkesztve ]

(#24213) madgie válasza Gondwana (#24209) üzenetére


madgie
titán

:D

Tényleg, wifi-ügyben segítsetek má' :D Ha költözünk, hová tegyem? Rendeltem egy Linksys ea2700-at, mert a TP-Linkkel évek óta szívok. Erre berakom az ötezres tépélink helyére, és már a lakás másik végén game over. 44 négyzetméteren, négyszer annyiba kerülő roteren... mi lesz akkor 100 m2-en? Küldjem vissza nyócnapon belül? (kereskedőként utálom ezt a törvényt :D)

(#24214) Tulku válasza madgie (#24213) üzenetére


Tulku
veterán

TP link-es három antennásat vegyél, a vevőhöz meg egy hosszú 16 db-est, oszt fapapucs...nálam 20 méterre vályogfalon keresztül működik így, az összes többi kuka volt...

(#24215) madgie válasza Tulku (#24214) üzenetére


madgie
titán

TP-Linket soha többé, hármat cseréltek az utóbbi pár évben. Nem bírja a sok kütyüt (két telefon, tablet, NAS, két médialejátszó, PC...), folyamatos torrentet. Pont háromantennás TP-Linket cseréltem le, mert random -elég gyakran- újra kellett indítani.

(#24216) nord_ válasza Tulku (#24212) üzenetére


nord_
veterán

Csak hogy elkedvetlenítselek: a lajka jpeg sokkal szebb, pluszban adják a dobozban a jogtiszta LR-t. Szerintem gyorsan add el a Panát, Madgie-t beszéld rá a cserére és te majd megveszed tőle a kis feketét. :DDD

(#24217) madgie válasza Tulku (#24212) üzenetére


madgie
titán

Marcsával adta volna a srác... mondjuk nekem pont pucéran tetszik, letisztult fekete kis sznob masina :DDD

(#24218) nord_ válasza madgie (#24217) üzenetére


nord_
veterán

Na, ezzel elindítottad a vezérhangyát Tulku olvtársnál. :DDD

(#24219) Tulku válasza nord_ (#24216) üzenetére


Tulku
veterán

A jogtiszta lr-t most hagyjuk....()
A jpeg az biztosan hívogató, de egyelőre inkább raw-ozgatok, ha annyira szükség van rá (sajna a pana jpeg-ek többnyire nem hozzák a raw közeli állapotot) de hogy ezért kifizessek másfélszeres árat....

Viszont a raw-os képek elképesztően alakíthatóak, még a zajszint is prímán kezelhető....úgy hogy marad a pana
:)

(#24220) robi-k válasza madgie (#24215) üzenetére


robi-k
őstag

Pedig a probléma egy Open WRT FW telepítése végérvényesen megoldotta volna! Én is TP-LINKet használok már 2 éve (TL-WR1043ND), meg másoknak is ezt a márkát ajánlottam és vettem meg (igaz nekik már a korszerűbb kétcsatornás TL-WDR3600 verziót), mivel a hardvere jó és elég olcsó, a szoftver részét pedig azonnal cserélni kell Open WRT-re, és utána semmi! gond nincs vele.

(#24221) madgie válasza robi-k (#24220) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, az második pont az operwrt-től lett tégla :D

szerk: az már nem, mert lecseréltem. majd meglesem a mostani pontos típusát :)

[ Szerkesztve ]

(#24222) robi-k válasza madgie (#24221) üzenetére


robi-k
őstag

A tégla is könnyen helyreállítható. Melyik típusról van szó?

(#24223) madgie


madgie
titán

Most kapcsolok, hogy a kicserélt háromantennást elpasszoltam, most valami butább kétantennás volt (de még azt is vettem az iphone-nal a park túloldalán a tetkószalonnál, a mostani meg már a ház előtt, a parkolónál is baromi gyenge).

(#24224) Studi válasza madgie (#24217) üzenetére


Studi
addikt

Azért lehetnek vele gondok. :DDD :DDD

(#24225) nord_ válasza Studi (#24224) üzenetére


nord_
veterán

Ha egy digitális M-et adnának a Fujiért, Madgie elutazott volna érte az ország túlfelére is. :D

(#24226) fattyu válasza madgie (#24223) üzenetére


fattyu
veterán

most nem mondom meg de én linksys párti vagyok valami nem túl acélos pár évesem van 70nm panelt röhögve lefed sőt a lépcsőházban a liftakna távolabbi oldalán ( van közte másik lakás is ) simán neteztem amikor kizártam magam... 3 év alatt kétszer kellett restartolni van rajta 3 telefon 3 pc, butatv, torrent, webcam szerver megamimég eszembe se jut.

Teszi a dolgát és észre se veszem hogy ott van

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24227) Studi válasza fattyu (#24226) üzenetére


Studi
addikt

Nekem Asus van, a harmadikon lakom, még az utcán is viszi a telefon. Azaz vitte, mert véletlen kizártam a telefon MAC címét, és azóta hiába vettem le a tiltást, nem enged fel a netre, most kéne restartolni, azt hiszem. :)

(#24228) jjeahh válasza Studi (#24227) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, ez is szubjektív akkor, az 1 antennás tplinkemet simán látta a teló a piacon, illetve a szemközti lidlben is...mellesleg tömbházban laktam, a 4. emeleten...5év alatt soha nem indítottam újra, vagyis mégis, de az a szoba átrendezése miatt volt...a mostani asusomat meg már a konyhában nem látja semmi, és 3 naponta rebootolni kell...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24229) Freddy76 válasza Studi (#24227) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem pedig fogalmam sincs, miről beszéltek... :N

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24230) madgie


madgie
titán

Asus meg Linksys párti vagyok én is, vagyis eddig az voltam :D

(#24231) nord_ válasza madgie (#24230) üzenetére


nord_
veterán

A linksys nekem is bevált, bár sokan szidják. (Nálam már negyedik éve megy gond nélkül, igaz, időszakonként kell neki egy félórás áramtalanítás.) 10×11-es ház egyik sarkában van, túloldalt a kertben már okosan kell fogni a telefont, hogy lássa a routert.

(#24232) Gondwana válasza Freddy76 (#24229) üzenetére


Gondwana
addikt

(Csak egy picit összevegyült a Lumix G meg a WiFi G. Másként: annyira megnövelték a fény hullámhosszát, hogy wifiantenna kell már nekik hozzá) :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24233) Messer22 válasza madgie (#24230) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Linksys-t vegyél!
Nekünk egy régebbi van, de 2 panellakáson "átlát".

Messer

(#24234) madgie válasza Messer22 (#24233) üzenetére


madgie
titán

az van, arra panaszkodom fél napja :D

(#24235) Messer22 válasza madgie (#24234) üzenetére


Messer22
senior tag

?

Nem TP-link? :F
de van asus és tp-link is, de a legjobb a linksys router...

Messer

(#24236) jjeahh válasza madgie (#24234) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oh, ez ilyen rejtett antennás? nem lehet tekerni rá egy nagyobbat?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24237) julius75 válasza madgie (#24234) üzenetére


julius75
aktív tag

Talán a design helyett a funkcionalitást kellett volna előtérbe helyezni... wrt160nl + dd-wrt = maga a tökéletesség több mint 3 éve.

(#24238) madgie válasza julius75 (#24237) üzenetére


madgie
titán

Funkcionalitást? Gigabit lan-t meg dual band-es wifit szerettem volna... melyiket is tudja ez? :)) (az utóbbi nem fontos annyira, de az előbbi a nas miatt igen)

(#24239) arn


arn
félisten

linksys 54gl gigabites switchre kotve - mar nem is emlekszem mikor vettem :D igaz csak netezni jo a wlanjarol, mert mashoz mar keves. idoszeru lenne a csere, de ezek alapjan, akkor lehet nem a haromantennas tplink lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24240) madgie válasza arn (#24239) üzenetére


madgie
titán

Ó, jók azok, ha nem terheli le ezer cuccal meg 24/7 torrenttel az ember a routert :))

Ezt az eszközlistát most kattintottam le, de inkább linkesítem, mert ott vigyorog rajta az "enkór" :D

[ Szerkesztve ]

(#24241) arn válasza madgie (#24240) üzenetére


arn
félisten

birja az, ha kabelrol nyomod neki :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24242) mik-oca válasza madgie (#24215) üzenetére


mik-oca
tag

Nekem Asus RT-N16 megy már 2 éve. Teljesen észrevétlenül teszi a dolgát..(ja sok minden száguld rajta)

(#24243) Studi


Studi
addikt

Akit esetleg érdekel a vezeték nélküli vakuzás gyakorlati tapasztalatai, kicsit próbálkoztam este, pár gondolat az index fórumon:
[link]

(#24244) MrChris


MrChris
nagyúr

próbálta már valaki a kit zoom optikákat (oly 14-42, 14-42 II, pana 14-42, 14-42pz és 14-45) azonos körülmények között összehasonlítani?
Optikailag melyik a legjobb?

(#24245) arn válasza MrChris (#24244) üzenetére


arn
félisten

14-45 - googleal probalkoztal? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24246) MrChris válasza arn (#24245) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak kicsit, addig jutottam, hogy a panák közül az a jobb. Hogy optikailag miben azt még nem... de olyval nem néztem versenyt. Meg arra lennék kíváncsi akinek tényleg volt is kezében, gépén és megpixelskubizta, milyennek tapasztalta.

(#24247) Gondwana válasza MrChris (#24246) üzenetére


Gondwana
addikt

Már a gyári specifikációból is lehet sejteni, hogy a 14-45 élesebb, mint pl. az új 14-42, én (ha kitobjektívet kellene választanom - ami jelenleg nem fenyeget) mégis az új 14-42 II-t választanám.

(Ha esetleg valaki megszabadulna GH1 vagy G3+14-42II kittől 110.000 körül - ami az új üveg elérhetetlensége miatt esélytelen, de akár 14-45-tel is érdekes lehet, az tudja, hol ér el...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24248) MrChris válasza Gondwana (#24247) üzenetére


MrChris
nagyúr

a sejtések eloszlatása végett kérdem az első kézből való tapasztalatot. Nekem van pana14-45-öm, nincs más micro obim viszonyítási alaphoz.
Viszont van 4/3-os oly 14-42-őm, de az ha jobb is nem akarom mikros gépre csavarni.

[ Szerkesztve ]

(#24249) Tulku válasza MrChris (#24248) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem a 14-45 egy roppant jó ár-érték arányú üveg és saját tapasztalatok alapján nem összehasonlítható a 14-42-vel (a mikrós utódról beszélek) sem mechanikában (bár ott van a legtöbb hasonlóság) sem képminőségben. Én úgy tapasztaltam, hogy alap blendenyíláson is tűéles, sarkokban is, míg a 14-42-t agyonrekeszelve sem sikerült 16 mp-es lapkán elfogadhatóvá tennem.

Ezek saját tapasztalatok (2 db 14-42 és 3 db 14-45 alapján) de sokak szerint van szórás is, különösen a 14-42 esetén...

(#24250) Studi válasza Tulku (#24249) üzenetére


Studi
addikt

14-45-öm nem volt, 14-42 van otthon, tényleg nem egy nagy eresztés, képe szerintem nem jobb észrevehetően az Oly 14-150-nél sem. Ami engem leginkább zavar, az a zoomgyűrű "tapadós" működése. Amikor finoman tekerném, akkor megtapad, majd egyszer csak ugrik egy nagyot. Tegnap épp bent jártam Media Marktban, megnéztem párat, mind ilyen. Ilyet Olympus zoomnál én még nem tapasztaltam, nyilván a temérdek műanyag alkatrész tehet róla.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.