Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25901) Szulita28 válasza Tulku (#25886) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ööö...ez melyik is? :-)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25902) Peethy válasza nord_ (#25900) üzenetére


Peethy
őstag

24-120 f/4? :D

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#25903) nord_ válasza Szulita28 (#25898) üzenetére


nord_
veterán

Vagy csak az AF. :D

Oksa! Most mid is van az LX7-en kívül? m4/3 Oly 17 1.8 és a 60-as makró?

(#25904) Szulita28 válasza Parci (#25887) üzenetére


Szulita28
senior tag

+1
Remélem, sokan írják ezt, mert nekem úgy tűnik, a Fuji ad az emberek véleményére, és igyekszik megvalósítani a "kéréseket".
Az Olympus tanulhatna tőlük.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25905) rumos14 válasza nord_ (#25896) üzenetére


rumos14
nagyúr

micsoda földhözragadt gondolkodás! adapterrel felmegy az mft-re is! :D

(#25906) Szulita28 válasza makszi (#25893) üzenetére


Szulita28
senior tag

Szerintem is több mint okés egy kompakttól.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25907) Szulita28 válasza makszi (#25894) üzenetére


Szulita28
senior tag

...és a Panashop eladója szerint nem az LX5 fog esni, hanem az LX7 fog feljebb menni...

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25908) Szulita28 válasza nord_ (#25903) üzenetére


Szulita28
senior tag

Igen, ezt akartam még odabiggyeszteni én is :DDD

Na jó, az ilyen minőségi cuccoknál talán már nem ilyen vészes a helyzet. Meg is kérik az árát.

G5+17+60, LX7

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25909) rumos14 válasza Peethy (#25897) üzenetére


rumos14
nagyúr

egész pontosan azt írták h a zoomtartomány mindkét végén éles képet ad (rekeszt nem írtak), és nyitva szép a bokeh. de azt nem írták h nyitva is éles lenne.

(#25910) nord_ válasza Peethy (#25902) üzenetére


nord_
veterán

Pl.
Annó 24-85 3.5-4.5-öt használtam filmes vázon, az már jó határeset.

(#25911) makszi válasza Szulita28 (#25907) üzenetére


makszi
aktív tag

Ez esetben nem fogok sokáig várni...

(#25912) Gondwana válasza makszi (#25895) üzenetére


Gondwana
addikt

...hogy GH1 + 45/1.8 140 ért mindig megmozdul bennem valami...
Az semmi, kb. 215.000-ért én még egy 20-ast is (vagy egy Samyang halszemet) adnék hozzá - de alapvetően csak Szerbiában hirdetem a teljes szetemet...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25913) Studi válasza Gondwana (#25912) üzenetére


Studi
addikt

Kicsit felháborodtam, miért szemetezed le ebben a topicban a cuccod, de aztán rájöttem, hogy felcseréltem két betűt. :DDD

(#25914) Marseille199


Marseille199
senior tag

Tegnap kicsit Deákoztunk a vizsgák után :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25915) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#25914) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én most készülök oda... biztos napoznak jó páran :)

(#25916) rbalint88 válasza .: JuSzT :. (#25915) üzenetére


rbalint88
addikt

hát volt élet :) nemrég jöttem el arra

(#25917) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#25915) üzenetére


Marseille199
senior tag

Még egy:

Végre jó idő van :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25918) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#25917) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Első gondolatként egy egész nyár futott át az agyamon. :) nekem bejön a hangulat

Gondolom ha a fókuszt úgy állítod hogy a hajszálak is élesek legyenek, akkor meg az orr és szem már nem lenne az!?

[ Szerkesztve ]

(#25919) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#25918) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szűk rekeszen lehetséges, de nem tenne jót a háttérnek. Meg nekem nem tetszik úgy. Nem műtermi portré ez :)) A kis finom bokeh meg szerintem baromi jó a haján :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25920) Parci válasza Marseille199 (#25917) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csajjal mindent el lehet adni, mi?! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25921) madgie válasza Marseille199 (#25917) üzenetére


madgie
titán

Nekem ez nagyonződ, szinte már Fuji :))

(#25922) Marseille199 válasza Parci (#25920) üzenetére


Marseille199
senior tag

:DD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25923) Marseille199 válasza madgie (#25921) üzenetére


Marseille199
senior tag

Így?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25924) Studi válasza Marseille199 (#25923) üzenetére


Studi
addikt

Sokkal jobb! :-)

(#25925) Parci válasza madgie (#25921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csinos, fiatal csájjé ződen is szép! :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25926) Marseille199 válasza Studi (#25924) üzenetére


Marseille199
senior tag

:R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25927) OPiiPO válasza nord_ (#25900) üzenetére


OPiiPO
addikt

"APS-C-re egy fényerős ekv. 130mm környéki objektív olcsón és kiváló minőségben beszerezhető."
- izééé, ez melyik is?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25928) Szulita28 válasza OPiiPO (#25927) üzenetére


Szulita28
senior tag

85 f1.8??

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25929) nord_ válasza Szulita28 (#25928) üzenetére


nord_
veterán

:K

(#25930) madgie válasza Marseille199 (#25923) üzenetére


madgie
titán

Mácsbetör! :)

(#25931) arn válasza Parci (#25887) üzenetére


arn
félisten

Nah jo nekem ue kellene nagyobb szenzorral :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25932) Mercutio_ válasza madgie (#25921) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd megérik ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25933) Marseille199


Marseille199
senior tag

ZP nyitóbuli :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25934) Marseille199


Marseille199
senior tag

Nem volt elég a kéZstabilizátor. Vagy sok volt? :)

rápápápápárrám

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25935) OPiiPO válasza Szulita28 (#25928) üzenetére


OPiiPO
addikt

az csak 127.5mm, de megfelelő epszilon sugarú környezetben elfogadható a válasz ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25936) madgie válasza Marseille199 (#25933) üzenetére


madgie
titán

Itt csak az egyik ződ :DDD

(#25937) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Sziasztok!

D700 mellé kellene másodgép (asszonynak). Jobb minőségű kompakt (Pana LX7) vagy olcsóbb(használt is jó) m4/3 ami szerintem képbe jöhet, de sajnos nem vagyok otthon 1.5Kg-nál kisebb kombók összeállításában. Amire szükség lenne:

- eq24-120mm átfogás, vagy ezt megközelítő
- jó minőségű fullHD videó, nem akarunk még egy harmadik dobozt is vinni emiatt
- kompaktnál előny a minél nagyobb képérzékelő

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25938) Studi válasza OPiiPO (#25937) üzenetére


Studi
addikt

Ezt a az átfogást az m.Zuiko 12-50 (ekv. 24-100) közelíti a legjobban, de az azért nem olyan pici. Zsebbe már nem biztos hogy elférne. Jó képminőség, de nem túl izmos fényerő jellemzi, m43 alapzoomok közül messze a legjobb makró képességgel. Ha nem zavar, hogy a legkisebb micros vázak is egy nagy L-betűk lesznek vele, akkor jó választás. Mellé valami Pana GF, vagy Oly E-PL, E-PM váz mehet, ízlés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#25939) nord_ válasza OPiiPO (#25935) üzenetére


nord_
veterán

Ha átlagolod a canonos megfelelővel, még pontosabb a válasz. :)

(#25940) nord_ válasza OPiiPO (#25937) üzenetére


nord_
veterán

A 24-120, de főleg a 24mm erősen behatárol. LX7 jutott eszembe nekem is a kompaktok közül egyedüli megoldásként. Micro4/3-ból ilyen feltételekkel jó szívvel túl sok mindent nem lehet ajánlani... esetleg egy szép állapotú használt GH1 plusz az Oly 12-50 jó alternatíva lehet: a Pana videóban nagyon ott van, az Olyval megvan a 24-es induló, másfél kiló alatt van a szett, bár a méret nem kompaktos. :)

(#25941) Parci válasza OPiiPO (#25937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha milc, akkor inkább az oly 14-150-ben gondolkodj (vagy a nikon 1 10-100-ban, bár ez még alig van és drága).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25942) Tulku válasza Szulita28 (#25901) üzenetére


Tulku
veterán

Játszhatok Hofit?

Mi melyik? :)

(#25943) Szulita28 válasza OPiiPO (#25937) üzenetére


Szulita28
senior tag

Állj be az erre várakozók sorába :D
Ha jó videó kell, csak a Pana van normál áron (de a GH1 szvsz felejtős a bandi miatt). Kompaktban egyértelműen LX7, MILC-ben NEX 5N vagy 5R+16-50. Ez persze rövid, de cserébe kicsi és ekv. 24 mm.
mFT-ben én nem annyira látok alternatívát; esetleg egy G3+12-50, de az már elég nagy, és nincs ugye stabi. 14-150-nél hatványozottan igaz.
Nem egyszerű történet. Szvsz LX7.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25944) madgie válasza Tulku (#25942) üzenetére


madgie
titán

Lűjjé' mán' nekem egy vázsapis 30 és 60 másodperceset, koma :) Raw+jpg, ha nem baj.

(#25945) Szulita28 válasza Tulku (#25942) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hol köll ezt beállítani a menüben? :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25946) gorgo


gorgo
őstag

Érdekes ez a videóhoz való hozzáállása az embereknek. Kérdezem, hogy jól látom-e: a "dr.House" szindróma a nyerő (neki az kellett volna, ha a műtőben készült videót IMAX 3D-ben lehetne visszanézni) ha baszottul tűéles, minimum fHD (lassan gagyi lesz, ha jön a 4K !!), és persze 60fps. Színek, stabi, mozgás lekövetés másodlagos.
Én láma vagyok videóban, néha a gyereket/családot szoktam "emlék videóban" megörökíteni, ennyi. Bőven jó a sima HD, még azt is 3 menetben letömörítem 2000-es xvidre, ha éppen nem lényeg a minősége, mert a fotelből hátradőlve nincs érdemi különbség. Ellenben avi konténeres lesz (lejátszási kompatibilitás) és nem 1Giga 1 perc.
Most, hogy váltottam OMD-re, ég és föld a különbség G3-hoz képest (tudom a G3 nem egy videóra kihegyezett cucc). Ami a legfontosabb: a tetves színek, na azok az életbe először KINÉZNEK valahogy. Meg van stabi, nem mindegy, hogyha elfingom magam, akkor bemozdul a kép, vagy esetleg nem.
Sosem próbáltam GHx-et, lehet, hogy nincsenek ilyen betegségei (stabi nélküli obin mondjuk kötve hiszem), csak nem értem, hogy mindenki azon vetyeng, hogy így-úgy bitráta, közben meg esetleg a színvilág erősen hagy kívánnivalót maga után, és amennyire a fórumokat olvasom az gyorsabb mozgás lekövetése dettó (innentől nekem mindegy, hogy 720p/24fps vagy 1080p/60fps).
Szóval nem kell mellreszívni, csak amolyan hangosan gondolkodás volt egy vidijó lámától (pl. sosem néztem NEX, Nikon, Fuji videókat, gőzöm sincs mit tudnak).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25947) gorgo


gorgo
őstag

Jut eszembe, videóra kiváló a pana 14/f2.5 palacsintája. Én mindenképpen megfontolnám, ugyanis a 14mm-es zoomnál nagyobb a látószöge, hangyafasznyi tömeg és méret, és gyors AF. Én is arra vettem, aztán mivel nálam a videó sokadlagos, ezért mindig azt az obit használtam ami épp fenn volt, sosem cseréltem erre.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25948) madgie válasza gorgo (#25946) üzenetére


madgie
titán

A G3 hack nélkül elég rondán videóz amúgy, kis bitráta emelés után kültéren baba lesz, beltéren meg a két GH kivételével szinte minden taknyol. Stabi témàhoz nem tudok hozzászólni, kinek milyen a keze, de igen, alapvetően több/jobb az értelme, mint fotónál, ámbár egyre több szoftveres móka van erre (ami hardverigényes és a működési elve miatt lecsap a látószögből).

Az OM-D felőlem amúgy akár megfoghatja a fél percet is kézből, amíg ilyen áron mérik addig olcsóbb bent tartani a levegőt :))

(#25949) narumon


narumon
őstag

Azt esetleg tudja valamelyikőtök, hogy a japánban kapható GH3-nak csak japán menüje van. (mint annó GH2-nek?) Hekk gondolom még nincs rá...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#25950) Tulku válasza Szulita28 (#25945) üzenetére


Tulku
veterán

Ja vagy úgy...vmi ekv fók obj vagymi szavakat keress...olyan hülye fordítás-rövidítések vannak a pana menüben, hogy égnek áll a hajam...de otthon kikeresem!

Madgie: Majd lövök ecsém...megfertőztem az egész topikot az elikszhéttel :DD

szerk: Itt a step zoom funkció lenne az...hogy a magyarok minek fordították azt csak otthon tudom meg

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.