Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25551) rbalint88 válasza jjeahh (#25549) üzenetére


rbalint88
addikt

Seta kozben kattintgattam, nem is neztem, mit fotozok :) nagylaton jo hogy torzit kicsit :) amugy nalam smatorebb nem nagyon lehetsz. Az mar tenyleg a point-n-shoot kategoria.

(#25552) Studi


Studi
addikt

A 17 vs 25 kérdés megoldódott, ma elpasszoltam a 17-est, délután megyek a 25-ért. :) (rbalint88 bocs, ezzel lenyúltam a vevőd a 14-esre)

(#25553) nord_ válasza Studi (#25552) üzenetére


nord_
veterán

25-ös alá 12-est vegyél. :)

(#25554) Studi válasza nord_ (#25553) üzenetére


Studi
addikt

Az van. ;-)

(#25555) nord_ válasza Studi (#25554) üzenetére


nord_
veterán

Tuti! :K

(#25556) Szulita28 válasza Studi (#25552) üzenetére


Szulita28
senior tag

Honnan szerezted? (ha nem titok..)
Grat hozzá!

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25557) Studi válasza Szulita28 (#25556) üzenetére


Studi
addikt

Egy újpalotai srác árulta ki a készletét nagyon jó áron, de egyesével nem nagyon akarta odaadni egyiket se, így két obit hoztam el tőle, a 12/2-t, és a 45/1.8-at, amit már nord_ használ, legjobb tudomásom szerint nagy megelégedéssel. :)

szerk: de ez is olyan vétel volt, mint a 100-300, hogy pár órával a hirdetés felrakása után már jelentkeztem, hogy megyek érte. Ez a netfüggőség előnye. :-) A hátránya, hogy míg a gép előtt ülők, a táskában pihen pár szuper objektív... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25558) arn


arn
félisten

12-25-45 jol hangzik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25559) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nepperek egymás között :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25560) Studi válasza Mercutio_ (#25559) üzenetére


Studi
addikt

Valamiből finanszírozni kell a saját készlet gyűjtögetését. :DDD

(#25561) Marseille199


Marseille199
senior tag

Az öreg. (Szebeni András)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25562) .: JuSzT :. válasza Marseille199 (#25561) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szipál Martin is igéretesnek hangzik

(#25563) Marseille199 válasza .: JuSzT :. (#25562) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ja, de őt lekéstük. Bár én nem vagyok annyira oda érte, mint az átlag. Jó portréfotós, de számomra ennyi. Viszont oltári nagy karakter :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25564) Mercutio_ válasza Marseille199 (#25563) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szebeni előadás is inkább önfény és anekdoták mixe volt, hozzá képest Szipál tömény szakmázás .

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25565) HollyBoni


HollyBoni
veterán

GH1-el szerintetek hogy érdemes naplementét fotózni? Alulexponáljak hogy az ég legyen jó és húzzam fel a sötétebb részt, vagy inkább a highlight-ot húzzam vissza? Ennél a képnél pl egész jól vissza tudtam húzni a felhőket, alapból rendesen ki voltak égve. Viszont naplementét még nem nagyon fotóztam ezzel a géppel, nem tudom mennyire lehetne visszahúzni.

[ Szerkesztve ]

(#25566) jjeahh válasza HollyBoni (#25565) üzenetére


jjeahh
nagyúr

próbáld ki...nem tudom milyen obival akarod...helios-al nekem valahogy nem működik jól a fénymérőm, ha ez számít. zajra azért gondolom számíthatsz rendesen, ha kézből csinálnád... :DDD állványról én oly kompaktal is egész jó naplementéket lőttem annó :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25567) Schanyee válasza HollyBoni (#25565) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem a linkelthez hasonló képeknél nagyon jól működik a polár szűrő az ég megmentésére (már ha a napra merőlegesen állsz). Bár nem tudom mennyire releváns az összehasonlítás, mert mindkét képen fent volt a szűrő, csak elforgattam, a szűrő nélküli képet nem találom, lehet letöröltem.
Polár beállítva - itt talán az árnyékos területek sok helyen világosabbak is (bár van ahol meg pont sötétebb pl a duna parti barna ház, ott gondolom másképp tört meg a fény.
Polár eltekerve

Vagy lőj 2 expót egyet az épületekre, egyet az égre, és akkor a kettőt maszkold össze.

[ Szerkesztve ]

(#25568) Studi válasza HollyBoni (#25565) üzenetére


Studi
addikt

Egy ilyet, egy olyat állványról. :-)

(#25569) HollyBoni válasza jjeahh (#25566) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gondoltam hátha valakinek van tapasztalata melyik jobb. 14-42 és gondolom Helios is lesz, bár a Helios oda kicsit hosszú. Állványról csinálnám természetesen.

(#25570) jjeahh válasza Schanyee (#25567) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, én hirtelen én ilyen dunába merülő szép sárga napocskákra gondoltam...azt valamivel nehezebb... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25571) HollyBoni válasza Schanyee (#25567) üzenetére


HollyBoni
veterán

Polár sajna nincs, átmenetes ND-nek mondjuk örülnék.

Ez a maszkolás nem rossz ötlet. Régen próbálkoztam HDR-el, Photomatix-ban nem lehet normálisan megcsinálni csak ilyen gusztustalanra, photoshop-ban sem nagyon ment és valamiért vesztettem a képminőségből. Hegyről fotózok, szóval lesz benne táj is ezért fontos lenne. Köszi! :R

(#25572) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ma végre volt nálam gép is :)

(#25573) Schanyee válasza jjeahh (#25570) üzenetére


Schanyee
senior tag

Persze, hogy nehezebb. Pláne, bele se gondoltam, hogy ellentmondásba keveredtem magammal. Arra gondolok, hogy a polárszűrő a napsugarakra merőlegesen van a leginkább látható hatással, szóval ha a nap felé fotózol akkor nem igazán. :) Bár az ég tetején már lehet, hogy van.

(#25574) Warter válasza HollyBoni (#25571) üzenetére


Warter
őstag

Lehet kapni ilyen félig sötétített szűrőket. Ahol az üveg egyik fele sötétített a másik fele meg normál.

(#25575) nord_ válasza Warter (#25574) üzenetére


nord_
veterán

Igen, pont erre írta az átmenetes ND-t. :)

(#25576) HollyBoni válasza .: JuSzT :. (#25572) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez nem lett rossz! :K

Amúgy van ilyen topik is.

(#25577) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#25576) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Értem a célzást :D Köszi

(#25578) jjeahh válasza HollyBoni (#25576) üzenetére


jjeahh
nagyúr

úgy kipróbálnám ilyenkor azt a bizonyos brenizer metódust :DDD kb egy hete tervezem, de eddig nem volt témám rá...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25579) HollyBoni válasza .: JuSzT :. (#25577) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ide is nyugodtan linkelhetsz képeket, csak az a topik pont ezzel foglalkozik és ott több véleményt kapsz.

(#25580) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#25572) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most jöttünk vissza onnan, 1/2 óra után olyan szélvihar kerekedett, hogy lobogott a G3 a nyakamban :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25581) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Azt tudtam, hogy az OMD egész jól átlát az R72 szűrőn, de nem hittem volna, hogy az X100-zal is lehet kézből infraképet lőni:

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25582) Studi válasza Mercutio_ (#25580) üzenetére


Studi
addikt

Na ezért kell a DSLR, azt nem libegteti a szél! :DDD

(#25583) madgie válasza hegyimorc (#25581) üzenetére


madgie
titán

Hm, ez a próba nekem kimaradt :(

(#25584) Mercutio_ válasza Studi (#25582) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cipeltem anno eleget, nincs az a pénz, hogy újra aps-c-s tükrössel sz*vjak :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25585) madgie válasza Mercutio_ (#25584) üzenetére


madgie
titán

Vegyél foolframe-et :DDD

(#25586) Mr.Csizmás válasza madgie (#25585) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pedig abbol jo az analog ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25587) madgie válasza Mr.Csizmás (#25586) üzenetére


madgie
titán

Itt van most a polcon, a garázsban lomoláskor került elő a kis ljubityel :)

(#25588) Mercutio_ válasza madgie (#25585) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd pár év múlva 50 - ér Sony RX1 - et by Parci :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25589) arn válasza Mercutio_ (#25588) üzenetére


arn
félisten

ahhoz az kellene, hogy vki most vegyen :) de ket d600 aran cipelnem a d600at, akarmekkora dog is. vagyis ennyibol kijonne a vaz meg az obik is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25590) Freddy76 válasza hegyimorc (#25581) üzenetére


Freddy76
addikt

Akár be is köszönhettél volna, ha már ott mentél el előttünk...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#25591) Mercutio_ válasza arn (#25589) üzenetére


Mercutio_
félisten

10 éve az EOS 1Ds is 2,3Milla volt :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25592) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hát ez a naplemente fotó nem jött össze valami jól. :( Kell egy tele zoom, meg egy átmentes ND.

[ Szerkesztve ]

(#25593) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#25580) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Dél körül még egész vállalható volt. Persze abban a fél órában pont alig sütött a nap

(#25594) Schanyee


Schanyee
senior tag

Ha már mostanában ilyen sokan tesznek ide képeket én is teszek 3-mat. Szert tettem én is egy Panasonic 100-300-ra és a jó időre való tekintettel ki is próbáltam naplementekor. Ezek a képek persze akkor készültek mikor már lement a nap :D Meg azért sem megyek a kezdő fotósok topic-jába, mert a kamera tudatos beállításán kívül nem sok tudatos volt a készítésben, ilyen gyorsan mozgó témát ilyen messziről örültem, hogy le tudom követni, nem hogy még komponáljak. Meg talán jobban kötődik ehhez a témához mert Panasonic G3 a váz és az objektív sem a leggyakoribb.
A másik labda - amikor mellé megy a fókusz és még jobban is tetszik így
[link] ez sem egy tudatos panning volt, azért gondolom ez látszik is.
[link] ezt meg azért teszem be, mert elég pontosan tud ám fókuszálni a gép meg az obi ha nem bénázom el.

Érdekes, hogy a háttérben lévő épületekre többször nem tudott fókuszálni, de a gyorsan mozgó kutya inkább rajtam múlott ha rossz lett a kép és nem a gépen.

(#25595) eeXaa


eeXaa
addikt

..meg tudná erősíteni valaki, hogy az iso increments, csak digital boost, és kevesebb zajt kapok a következő magasabb natív iso értékkel, mint egy köztessel?

(#25596) Mercutio_ válasza eeXaa (#25595) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól tudom csak az alap ISO natív a többi mind sw-s.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25597) eeXaa válasza Mercutio_ (#25596) üzenetére


eeXaa
addikt

..itt a forrás , igaz canon-ról beszél, de gondolom ez egy bevett dolog lehet minden gyártónál... 2:10 nél kezdődik... szóval, valamiéle digitális fényesítést emleget...

[ Szerkesztve ]

(#25598) HollyBoni válasza eeXaa (#25597) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez csak a Canonoknál van így. Én is próbálgattam GH1-el de semmi, ha megnézed ezeket a natív iso-s vidókat csak Canonokról beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#25599) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Most megint lőttem egy tesztet. Összes ISO, ugyanaz a záridő, obisapi on, LR-ben felhúztam az exposure-t maxra minden képnél. Szép sorban zajosodott a kép, viszont két érdekes dolgot észrevettem. Az ISO 200 kb olyan zajos mint ISO 600-800, ISO 1250 sokkal jobb mint ISO 1000. Mást nem vettem észre.

(#25600) jjeahh válasza HollyBoni (#25599) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezek szerint iso 400 zajosabb mint 800? :Y ezt ki kell próbáljam... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.