Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24051) Tulku válasza Parci (#24039) üzenetére


Tulku
veterán

Ha egy árban adták volna a panával, akkor sem az eriksz 100-at vettem volna...olyan műanyag képeket csak sanyi tud produkálni.

Egyébként a szenzor biztosan kiváló (arn-hoz), csak ugyi a "nagyobb szenzor drágább fényerős 24 mm-ről induló, jól rajzoló optika" krétakör újra kezdődik ekkor...

(#24052) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Olympus EPL-1ből hogy lehetne kiolvasni az exposzámot?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24053) madgie válasza Zozzer888 (#24052) üzenetére


madgie
titán

(#24054) Zozzer888 válasza madgie (#24053) üzenetére


Zozzer888
addikt

köszi :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24055) jjeahh válasza Zozzer888 (#24054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezerhatszáz, az sok? hány expóra lettek ezek tervezve?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24056) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#24055) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hivatalosan 50-100k, de gyakorlatban imho (es az olvasott forumok alapjan) akar negyedmillio is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24057) Studi válasza jjeahh (#24055) üzenetére


Studi
addikt

Az még bejáratós. 25-30 000 expót simán kibírnak hiba nélkül, de hallani 100 - 150 000 feletti teljesítményekről is. Legnagyobb ellensége a kosz, por, ami miatt megkophatnak, megszorulhatnak a finom alkatrészek.

(#24058) jjeahh válasza Studi (#24057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó tudni :) nem tudjátok mi az oly-k adatkábelének a neve? ez valami szabványos cucc, vagy csak olympuson használják? az oldalán usb a/v out felirat van, de ha erre rákeresek guglin, kb 1001 féle kábelt dob ki...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24059) Zozzer888 válasza jjeahh (#24055) üzenetére


Zozzer888
addikt

Most néztem meg az asszonyét, 4300 van benne:) 1600 nagyon nem sok.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24060) Studi válasza Zozzer888 (#24059) üzenetére


Studi
addikt

Nekem a G1-ben ~17-18k van, semmi baja, de járt már nálam 27k körüli is, az is patent volt.

(#24061) Parci válasza rbalint88 (#24046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"GF5 képminőségben hozza a Nikon D90 szintjét, sőt..."

ööö... nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24062) .mf válasza jjeahh (#24023) üzenetére


.mf
veterán

"remélem amire kinövöm az oly-t ennek az x-e1-nek lemegy az ára..."

:facepalm:

Öregem, téged ám nagyon kedvelhetnek a marketingesek, biztos ott lóg a képed a falon, "az év palimadara" felirattal. Még egy képet sem lőttél vele, de már a váltáson gondolkozol? Ne röhögtess... előbb tanulj meg fényképezni.
Nem leoltásból, hanem saját érdekedben mondom. Písz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24063) OPiiPO válasza rbalint88 (#24046) üzenetére


OPiiPO
addikt

"GF5 képminőségben hozza a Nikon D90 szintjét, sőt... "
- D700-at akartál írni, csak félrement, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24064) Parci válasza OPiiPO (#24063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

míg élek, nem fogom megérteni, hogy miért kell ilyen hangzatos kijelentéseket tenni. amúgy alapérzékenységen van, amiben jobb a d90-nél, ez tény, például a d90 zajosabb. de dinamikában sosenem veri le, magas izzón sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24065) rbalint88 válasza OPiiPO (#24063) üzenetére


rbalint88
addikt

D90-em volt előtte, annak a kitobijával (18-105) készült képekhez viszonyítva élesebb képeket csinál kisebb zajjal. Elhinni nem kell természetesen, én mindenesetre örülök az új gépnek :)

(#24066) jjeahh válasza .mf (#24062) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most fogalmam sincs mi a baj a kijelentésemmel... :U ha jogsid nincs is álmodozhatsz lambóról... :N jó, beismerem egy kicsit gyerekes volt, na, de nem vészes, főleg nem rosszindulatú... miért nem hagyod, hadd csorogjon a nyálam a fuji után...marketing...soha egy fuji reklámot nem láttam..meg most minek kell palimadárnak nevezgess, ezt sem értem, öregem...és utálom, ha b@szog@tnak, amiért kezdő vagyok...ami annyira azért nem is igaz, évek óta foglalkoztat a téma, csak komolyabb fényképezőgépem nem volt...(kompakt, szuperzoom, bridge)
szerintem nem az én érdekemben írtad mindezt, hanem a te érdekedben...jól esett lehurrogni, vagy fogalmam sincs...annyi biztos, hogy nekem ebből sok hasznom nem származik, max megsértesz, de erre gondolhatnál, amikor leírod az ilyen palimadaras odabasz dumákat...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24067) Parci válasza rbalint88 (#24065) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- az élesség sok dolgot jelent, és messze nem a szenzortól függ leginkább, hanem az optikától, az élesítéstől stb.
- a kevesebb zaj stimmelhet, alapérzékenységen
- de persze még számos más mércéje van a képminőségnek, például a dinamika, és abban nem túl acél az a 12 mp-es pana szenzor

sosem jó, amikor mindebből annyi jön át, hogy "a d90-et leveri" és társai.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24068) julius75 válasza jjeahh (#24066) üzenetére


julius75
aktív tag

Nem most kezdtél fórumozni, ugye? Na, akkor tudnod kéne, hogy ne vegyél magadra semmit, ne sértődj meg. A hozzá nem értés, de nagyfokú okoskodás mellett a közösségi fórumok egyik érdekessége, hogy ismeretlenül könnyen és gyorsan alkotnak véleményt másokról, és minden tiszteletet mellőzve teszik azt közzé legtöbbször bicskanyitogató stílusban. Te még egy szépen csomagolt véleményt kaptál....

Ne feledd, itt igaz csak igazán a mondás: elsősorban nem az számít mit mondtak, hanem hogy kimondta.

(#24069) Zozzer888 válasza jjeahh (#24066) üzenetére


Zozzer888
addikt

Először folyik a nyálad arra, aztán majd sokat fényképelsz a tiéddel, rájössz hogy mire lenne szükséged,kinézel egy másik vázat, arra fog folyni a nyálad...ez ilyen "biznisz" :D

rbalint88
Gyönyörű az a Passat :R

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#24070) HollyBoni válasza Zozzer888 (#24069) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem pl a GH1 fotó minősége, tudása teljesen megfelel ennél nem is kell több, csak 1-2 jó obi kéne. Videóból viszont egy C300 szintnek jobban örülnék. :))

(#24071) MrChris válasza HollyBoni (#24070) üzenetére


MrChris
nagyúr

arra már zsákszám bírnád venni az obikat :DD

(#24072) HollyBoni válasza MrChris (#24071) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát ha már C300-om lenne tuti lenne hozzá pár Zeiss cine obi... :DDD Bár inkább még kiegészítők kellenének a GH1-hez, nem is egy új kamera. Csak hát az is jó drága. :(

[ Szerkesztve ]

(#24073) .mf válasza jjeahh (#24066) üzenetére


.mf
veterán

Tőlem aztán úgy veszed, ahogy akarod. De hogy úgy leírni, hogy kinövöd a gépedet, hogy még egyet sem lőttél vele... nem tudom, hogy mi mást lehetne erre mondani. Még csak nem is ismered a képességeit, a benne rejlő lehetőségeket, előbb azokat kéne kiismerni, s ha már az kevés, akkor gondolkozni a továbblépésen. Lehet Lambóról álmodozni, persze én is örülnék a régi ZX6R-em helyett egy újfajta ZX1R-nek, de mindig belátom, hogy az epéniszen (több lóerő, mint kg, nyehehe) kívül nem sok ok van rá, ennél is én vagyok a szűk keresztmetszet, messze még a határok. Ugyanez fényképezőnél: előbb ehhez kell felnőni, kiismerni, s közben minél több fotós ismeretet, praktikát elsajátítani. Attól, hogy veszel egy drágább fényképezőgépet, még nem fogsz automatikusan jobb képeket készíteni. (Láttam már ilyet is, szép új csili-vili dslr lóg a nyakában, de nem csak, hogy point-and-shoot kompaktként használta, a fotózás alapjaival sem volt tisztában...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24074) MrChris válasza HollyBoni (#24072) üzenetére


MrChris
nagyúr

obin kívül milyen kiegészítő? steadicam :)

(#24075) OPiiPO válasza Parci (#24064) üzenetére


OPiiPO
addikt

egyetértek

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24076) ati3x válasza .mf (#24073) üzenetére


ati3x
senior tag

Igazad is van, meg nem is.. :D Az E-pl1 nem mai "csirke". Nekem is az van. És igen, van egy két "apró" korlátja, márha a modernabb gépekkel hasonlítjuk össze. Pl, az Af.. rendesen lassú, kevés fénynél meg méginkább. Ráadásul ezt anno viszonylag egyszerüen elkerülhették volna, egy AF segédfénnyel. De nincs.. A másik az ISO. Max 3200. èppen tegnap fényképezgettem és felfedeztem, hogy az auto iso módot viszonylag jó használni az 50/f1.8-as takumarral. Beltérben még így is hamar felugrott 3200-ra (igaz F2, f2.8 néha F4 es rekeszt használtam) És 3200-on már... De nem panaszkodom, mert a serpenyö másik fele: "ajándék" árban volt. Bizony régebb óta "fotózgatok", filmessel kezdtem, majd kompaktokkal (azokat bizony pillanatok alatt "kinöttem), és most E-pl1-el. Az biztos, hogy sokat kell tanulni, és fotózni, de itt már az elöbb említett "hátrányok" nem biztos hogy azok lesznek késöbb.. Mert ha az ember megtanulja "kitrükközni" ezeket, akkor késöbb felfelé váltva talán hatékonyabb lehet egy komolyabb-modernabb technikával. Ellent´tben azzal aki egyböl "beleül a tutiba".

(#24077) Szulita28 válasza OPiiPO (#24006) üzenetére


Szulita28
senior tag

Természetesen nem csak. Viszont emlékeim szerint leginkább ők a "DXOMark-huszárok" (ezt kéretik csakis pozitívan venni :) ), ezért írtam ki őket. A sorrend pedig szigorúan alfabetikus volt, Madgie :K

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24078) madgie válasza Szulita28 (#24077) üzenetére


madgie
titán

Csak kötekedtem, már az is baj? :DDD

(#24079) Szulita28 válasza nord_ (#24022) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én majdnem elcsábultam, de nem mertem belevágni. Pedig nagyon nyálcsorgatós.
Úgy látszik, nagyon együtt jár a (fotós) agyunk, mintha az én kívánságaimat írtad volna le a fixekkel és zúmmal. :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24080) Szulita28 válasza madgie (#24078) üzenetére


Szulita28
senior tag

Tudom ;]

(Elvitték az X100-at? Nagyon lenyomtad..)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24081) need válasza ati3x (#24076) üzenetére


need
addikt

ez a válasz leginkább jjeahh kellene szólnia..

és azzal 1ütt ott van benne a messzemenő igazság.. :R

nekem is ilyen gépem van..és nekem még múltam sem volt..semmilyen..én nem tudtam hogy van ilyen hogy rekesz..záridő..iso..valamivel több mint 1 év.. és kb. 3000 kép..és szép lassan rá jön az ember sok mindenre..
rá jön a hibáira a gépnek és persze a saját hibáira is..

javaslom jjeahh alaposan vagy 2x olvasd el..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24082) jjeahh válasza need (#24081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

persze, és igazat is adok nektek, minden további nélkül, ezzel nincs gondom, én csak erre a hangnemre pöccentem be egy kicsit :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24083) need válasza jjeahh (#24082) üzenetére


need
addikt

tudom hogy erre..olvastam is.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24084) .mf válasza jjeahh (#24082) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, hogy neten nem tudom jól kifejezni magam, durvábbnak jön át, de attól még tartom: ha jól emlékszem, nem is olyan rég még avval kezdted, hogy úgyis full-auton fogod használni (ezért is javasoltunk többen csúcskompaktot), s volt pár olyan hsz-ed (így emlékezetből telék-nagylátók-halszemek keverése, manuális és af obik, adapterek, s még rémlik valami, amin elkerekedett a szemem), ami alapján nagyon úgy tűnt, hogy nem vagy tisztában az alapokkal, a mögöttes technikával. Majd ezután a kinövésről beszélsz, úgy, hogy még egyet sem lőttél a géppel - ez pedig nálam ütötte ki a biztosítékot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24085) Szulita28 válasza .mf (#24084) üzenetére


Szulita28
senior tag

Attól még nem köll így kiosztani senkit ;) Főleg itt nem, mert itt nem volt jellemző korábban ez a stílus.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24086) jjeahh válasza .mf (#24084) üzenetére


jjeahh
nagyúr

részemről téma lezárva...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24087) Studi


Studi
addikt

Písz! :-)

Kipróbáltam egy GF3-at, nagyon mókás kis játékszer, nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyű a kezelése az érintőképernyővel. Nagy kár, hogy nem kezeli az Oly RC vakukat, és nincs rajta még papucs se. Ezekkel teljes mértékben leválthatná az E-PL1-em, mint mindenes zsebgép.

(#24088) need válasza Studi (#24087) üzenetére


need
addikt

ha már Pana akkor mit szólsz [ehhez..?]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24089) Studi válasza need (#24088) üzenetére


Studi
addikt

Nagyon szép váz, de most van itthon bőven, nem szabad ilyesmiket gondolkozni. :-)
Amúgy fényképezőgépek VÁM-ja 0%, nem? Szóval elvileg 45k+szállítás+ÁFA összegért legálisan haza lehetne hozatni, nem? Remélem a magyar kereskedők gyorsan utánamennek az árnak. :-)

(#24090) Mercutio_ válasza Studi (#24089) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amazon USA nem szállít EU-ba :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24091) Studi válasza Mercutio_ (#24090) üzenetére


Studi
addikt

B&H Photo? Csak kérdés, mert ők is 320$-ért adják, és az alap feltételeknél nem látok kizárást Európára vonatkozóan.

(#24092) nord_ válasza Studi (#24091) üzenetére


nord_
veterán

Csak kifizeted a gatyád szállításra.

(#24093) madgie válasza nord_ (#24092) üzenetére


madgie
titán

Usabazár, vagy hasonló "cég", nekem is ők hozták el amcsiból a G3-at. Árajánlatot kér tőlük az ember, ha kedvező, akkor 2-3 hét és a kezedben a cucc (se vámolni nem kell, sem érte menni, házhoz jön postával).

[ Szerkesztve ]

(#24094) need válasza Studi (#24089) üzenetére


need
addikt

bocs...lehet hogy félre ment.. nem kimondottan az árakra akartam felhívni a figyelmet hanem a Pana GX2-re..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24095) Studi válasza need (#24094) üzenetére


Studi
addikt

Az biztos nagyon jó gép lesz, de én inkább maradok lemaradva pár évvel, és használtban vadászok, minthogy megvegyem a legújabb technológiákat. :-)

(#24096) ati3x válasza Studi (#24095) üzenetére


ati3x
senior tag

Én is így gondolkodom.. Várok 1,5-2 évet, aztán veszek töredékáron Omd-5-öt.. Ha nem is használtan, hanem "raktársöpréskor".. Mint az E-pl1-et.. :)Addig meg jó lesz.. :D

(#24097) need válasza ati3x (#24096) üzenetére


need
addikt

én arra leszek kíváncsi mivel rukkol ki majd ebben az évben az Olympus..és persze..mennyire leszh elérhető használtan az Omd-5.. év vége felé..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24098) HollyBoni válasza MrChris (#24074) üzenetére


HollyBoni
veterán

Steadycam, valami normális kisúlyozott váll rig follow focussal, egy sor minőségi ND filter, valamilyen hangfelvevő, ahhoz egy puskamikrofon, egy normális stabil állvány a mostani fejhez, most ennyi jut eszembe. :DDD

(#24099) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Üdv, mesterek!

egy ideje read onlyban vagyok, de mivel látom, sok E-PL1 tulaj van itt: van-e, akinek sikerült bármilyen távkioldóval összehozni a gépet? Nekem a korábban linkelt e-p1.net-es bejegyzés anniyra nem meggyőző, és nem is mostanában született.

Köszi!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#24100) MLaca


MLaca
őstag

emberek, a jövő a wifi-é és az okostelefonoké! döbbenet mókát lehet összehozni wifi-s fényképezőgép és táblagép, vagy telefon közreműködésével :) hátránya is van, persze, zabálja az akkut mint állat. mennyivel frankóbb egy 8"-os kijelzőn komponálni, mint a 3"-oson..

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.