Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25251) Mercutio_ válasza gorgo (#25249) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz, de ha segít van egy ami a panához jó, azt kölcsön tudom adni, hogy kipróbáld, aztán ha működik rendelsz te is ebay-ről, ahonnan én is rendeltem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25252) Schanyee válasza gorgo (#25249) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem tudom jó e a panasonic-os hozzá, én csináltam magamnak egyet (úgy 1000ft volt az anyagköltség, amiből a kábel a legdrágább). Igaz megszívtam mert a ház amit vettem hozzá kb negyed mm-el alacsonyabb mint amit én össze tudtam forrasztani, így a szép gombokat ki kellett szedjem, és a sima nyáklapra forrasztottakat kell nyomogatni. De egyébként nagyon egyszerű az áramkör. Meg már elkészült az időzítős/sorozatlövős távkioldóm is, de még csak próbapanelen van, majd nyáron megtervezem hozzá a vezetékezést a nyáklapra és kész is lesz.

(#25253) nord_


nord_
veterán

Lesz valami: Laca blogja.

(#25254) HollyBoni válasza rbalint88 (#25250) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na a zeiss tesztre kíváncsi leszek, tölthetnél fel raw-t is.

(#25255) Warter válasza nord_ (#25253) üzenetére


Warter
őstag

(#25256) nord_ válasza Warter (#25255) üzenetére


nord_
veterán

Mi az a zúmgyűrű az expógomb körül? :F

(#25257) Warter válasza nord_ (#25256) üzenetére


Warter
őstag

Gondolom a powerzoom :)

(#25258) Mercutio_ válasza nord_ (#25256) üzenetére


Mercutio_
félisten

Végre rájöttek, hogy a power on/off így jobban néz ki? :U

Mondjuk ez a felhajlós LCD nekem az Oly bumbszlikat juttatja eszembe :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25259) nord_ válasza Mercutio_ (#25258) üzenetére


nord_
veterán

Az külön gomb, alatta. ;) Sanszos, hogy Warter kartácsnál az igazság.

(#25260) Marseille199 válasza jjeahh (#25246) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az van. Pedig ótvar Fomapan (amit én nem szeressek) :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#25261) rbalint88 válasza Warter (#25255) üzenetére


rbalint88
addikt

Legalább emiatt nem fog fájni a fejem :) szebb egy picit talán, mint a GF5, de csak a szenzor kellene belőle, másban nekem nem lenne előrelépés.

HollyBonny: raw-t hova rakjak fel? imageshack kezeli vagy inkább google drive?

(#25262) #58660352


#58660352
törölt tag

Az optikák tesztelése során mért MTF érték összefüggésben van az adott szenzor méretével is?

Tehát ha elméletben ugyanaz azt az optikát lezsugorítom FF méretűről APSC méretűre (szándékosan nem adapterre gondolok, hanem "varázspálcával" a szenzor méretével arányos zsugorításra) és mind a két szenzor egy 16 megapixeles 3:2 arányú lapka akkor az MTF ugyanaz marad vagy változni fog?

(#25263) ROBOTER válasza #58660352 (#25262) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az MTF érték adott teszttípusra vonatkozik, 10 vonalpár/mm és 30 vonalpár/mm a két ábrarészlet kisfilmes obik esetén. Ez két görbe, + ehhez jön a sugár és az érintőirány, ezért van 2 x 2 =4 görbe egy ábrán.

Ez független a szenzortól.

Az Olympus viszont a kisebb szenzor miatt dupla vonalsűrűségre, 20 és 60 vonalpár/mm-re adja meg az adatokat. Tehát a tesztet változtatják (szigorítják) meg a kisebb szenzor miatt.

Ezzel a gyártók oldalán találkozhatsz alapvetően.

Van fordított felfogású mérés, amikor azt mondják meg, milyen vonalsűrűségnél csökken egy adott értékre (50-re) az MTF, ilyen az imatest (pl: photozone). Mivel ezeknek a "szervezeteknek" nincs optikai mérőműszerük, hanem a kamerákkal mérnek, a mérések akkor sem számíthatóak át egyik szenzorról a másikra, ha ismerjük a paramétereket. Értelmetlen, túl pontatlan. Oda is írják, hogy csak az adott fényképezőgépre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#25264) gorgo válasza Schanyee (#25252) üzenetére


gorgo
őstag

Panás nekem is van, azaz nem jó hozzá, hiszen nem usb-n csatlakozik. Mindegy, neten már találtam alternatívákat a mintabolt 18.000 Ft-os madzagja :((( helyett.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25265) FEDman válasza nord_ (#25256) üzenetére


FEDman
addikt

Az expo gomb mögött van egy külön kallantyú a bekapcsolásra. Az ami az expógomb körül van az tuti a power zoomhoz való. Persze nem sok ilyen obi van a kínálatban így remélem más feladatokra is befogható lesz. Mondjuk ha a rekeszt is lehetne vele pöcögtetni...
Főleg hogy a hátán van még egy mini szerencsekerék is, így ezzel a kettővel egész kellemesen lehetne a zár/rekesz/expó korrekciót állítani.

Amúgy most olvastam az első GF6 hands on írást. :)
Ez egy okosított GF5 lesz 16Mp Pana szenzorral, program tárcsával és NEX-es dönthető kijelzővel.
Ezek érdemi előrelépést jelentenek, de ettől függetlenül szerintem nem lehet róla elmondani, hogy feljebb lépett volna egy kategóriával, ez nem a GF1/GX1 vonal folytatása.

(#25266) McAdam6


McAdam6
tag

-Ha tényleg megkapja a G6 a GH3 szenzorát,
-ha nem szúrnak el valamit nagyon rajta,
-ha emberi ára lesz, akkor megvan, mit kérek szülinapomra :D

Csak még sok a "ha"...

(#25267) #58660352 válasza ROBOTER (#25263) üzenetére


#58660352
törölt tag

:R

(#25268) Warter válasza McAdam6 (#25266) üzenetére


Warter
őstag

Tudtommal a GX1 szenzorát kapja, szóval ez nem fog teljesülni. :)

(#25269) FEDman válasza Warter (#25268) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyon úgy néz ki, hogy a GF6 tényleg azt kapja. Viszont a G6 már más történet. Sok rosszat el tudok képzelni a Panáról, de hogy szenzorban visszalépést kövessen el az elődhöz képest azt azért már nem. :N

Ettől függetlenül lehet Sony szenzor se lesz és marad a G5-ben bevezetett finomított GH2 lapka.

Majd meglátjuk, de érzésem szerint a beharangozott várakozásokkal ellentétben jövő héten csak GF6 bejelentés lesz és a G6-re még kicsit várnunk kell.

[ Szerkesztve ]

(#25270) Studi válasza FEDman (#25265) üzenetére


Studi
addikt

G5-ön is van már power zoom pöcök, csak nem az expo gomb előtt kompaktosan, hanem mögötte. Paraméterezhető, hogy mit szeretnél vele állítgatni, sőt, van automatikus módja, amikor az objektívtől függően vált a power zoom/általad beállított funkció között.

GF (zseb)szériára nem biztos, hogy a kihajtható kijelző a legfontosabb fejlesztés, ez szerintem elég lett volna egy GX2-re, ha lesz olyan.

(#25271) FEDman válasza Studi (#25270) üzenetére


FEDman
addikt

Az Oly E-PM2-nél az E-PL5 kemény 4mm-rel vastagabb! :D
Szerintem ez a kis plusz méret semmi ahhoz képest amennyit egy kihajtható kijelző adhat.
Ami engem illet én díjazom, hogy a Pana ezentúl ilyen téren a Sony filozófiáját követi és minden élő képre épülő MILC váznál alapnak tekinti a dönthető kijelzőt. :U

(#25272) Studi válasza FEDman (#25271) üzenetére


Studi
addikt

Nekem az E-30-on és a G5-ön is kihajtható-forgatható van, szerintem is nagy áldás, remekül használható. Ha csak +4mm-t jelent, akkor még a zsebgépekre is mehet tőlem. :-)
Ami még piszok hasznos számomra, az a vízszintező, ez nekem jobban hiányzik a GF3-ból, mint a kihajtható kijelző. Lehet, hogy vadászok is egy jóárasított GX1-et, nincs valakinek? :-)

(#25273) FEDman válasza Studi (#25272) üzenetére


FEDman
addikt

Sokan ránéznek egy kihajtott kijelző vastagságára és kapásból rámondják hogy ez így túl sok. Pedig ez inkább pszichés dolog, valójában ugyanez a kijelző egy nem kihajtható vázon ugyanolyan vastag lesz, csak azt sose látod külön a váztól. :)
Amivel végül még is kicsit vastagabb lesz az a mozgató mechanika, viszont aki fogott már NEX vázat a kezében az tudja, hogy ezt nagyon helytakarékos módon is meg lehet oldani.

(#25274) jjeahh válasza Studi (#25272) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ilyennel nem lehet helyettesíteni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25275) Parci válasza FEDman (#25265) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a változtatások fényében igazából a gx2 lesz majd érdekes... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25276) FEDman


FEDman
addikt

Kérdés már csak az hogy egy ilyet te a GF3-nál hová dugnál? :U

(#25277) Studi válasza jjeahh (#25274) üzenetére


Studi
addikt

Nem, nincs rajta vakupapucs.

(#25278) FEDman válasza Parci (#25275) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ez nem az a kategória ami engem megmozgat, a G6 és a GX1 utód már annál inkább.
A GF6-ot viszont sokaknak lesz egy bátran ajánlható kis cucc. Eddig a gyenge Jpeg-ek miatt nem feltétlen a Panát ajánlottam kezdő barátaimnak, de ilyen téren elég nagyot fejlődött a Panasonic. A G3-é már egész használható volt, a G5-é ehhez képest megint egy nagyságrenddel jobb volt. A GH3-é meg már kifejezetten tetszik is. :)
Hozzá teszem mindezt mindegyik Pana vázon a zajszűrést lehúzva minimumra értendő.

(#25279) Parci válasza FEDman (#25278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vágyni én sem erre vágyom, de az igazság szerint most komolyan elgondolkodtam egy fuji f900exr-en, szóval a gyakorlatban nekem több mint elég. asszony dslr-jét úgy sem tudom leépíteni, bármennyire szeretném, két cserélhető obis rendszer meg az ultimáté luxus, amikor alig fotózunk. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25280) jjeahh válasza Studi (#25277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oh, bocsi...sokszor gondolok arra, hogy az én mft-m a lehető legöregebb, leggagyibb, de azért mégis látszik, hogy valaha csúcs m4/3 volt...van vakupapucs, fémház, vízszintező és kb annyi gomb, mint 3 pana gf-en.. :D bocs, nem sértésnek szánom, de van valami amiben jobb a gf széria, mint az e-p1, e-p2? csak mert használtan kb egy árban mérik, én is sokat agyaltamm anno, melyiket válasszam...két dolog van amiért váltok majd, kereső (akár opcionális) és zajszint...max egy hatékonyabb stabi elmenne...ha ezek nem zavarnának, valószínűleg soha nem adnék túl rajta, halálig nyúznám a kicsikét :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25281) madgie válasza Parci (#25279) üzenetére


madgie
titán

Én meg az LX-7-en... de hát ezt már nekem te is megmondtad, meg Tulku koma is. (24-90 nekem álom-mindenes tartomány, fényerő-ND van... csak hát lehetne kicsit ócsóbbé')

(#25282) FEDman válasza jjeahh (#25280) üzenetére


FEDman
addikt

Ez azért lehet, mert az Oly E-Px sorozattal a Pana GF1/GX1 van egy kategóriában. ;)

A Pana GF2, GF3, GF5 meg ezzel szemben butított belépő vázak, leginkább az Oly E-PM1/2-vel vannak egy kategóriába.

Persze érthető ha valaki nehezen követi a kategóriákat a Panánál, mert itt valami elképesztő hülyén jött ki a típus számozás. A GF1-nek a GX2 az igazi utódja. A GF2-3-5-nek meg egyszerűen hiba volt a GF nevet adni, mert közben ezeket lejjebb pozicionálta a Pana.

Szerk. : Ja és az Oly E-P1-nek meg pont azért esett viszonylag gyorsan az ára, mert a Panával ellentétben az Oly elkövette azt a hibát, hogy ebben a kategóriában még opcionálisan se volt elérhető az EVF. Sokan csak ezért szabadultak viszonylag hamar az E-P1-től, mint ahogy úgy néz ki most te is tenni fogsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#25283) rumos14 válasza Parci (#25279) üzenetére


rumos14
nagyúr

korábban is volt már vmi ilyesmi Fuji-d, ugye? mit tudnak ezek a gépek? ahogy elnézem, az érzékelő, optika u.az a 700-as szériában is, a 900-ba csak wifi-t meg gps-t meg ilyesmiket tettek bele?

(#25284) jjeahh válasza FEDman (#25282) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most még nem szabadulok, megvárom, hogy zuhanjon egy kicsit az e-pl5, om-d ára...valószínűleg előbbié hamarabb fog, mivel nem annyira "prémium" cucc... :DDD és ha mégsem, maradok a régi szenzornál, és befektetek egy e-p2-be 160€-ért...illetve akkorra már ki tudja már mennyiért...pár napja láttam egy e-p1-et 98€-ért, az is egyre olcsóbb, és szerintem olyan sok expo sem lehet benne

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25285) Parci válasza rumos14 (#25283) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

f900 exr: 1/2"-os exr szenzor, 8 mp-es dr módban egész jó. raw van, adobe már támogatja jól. az obi nyilván olyan, amilyen, cserébe 25-500 mm. :DDD itt már pd-af is van, jó fényben penge az af. gps viszont épp pont nincs. kár a 25-500-ért, lehetne komolyabb és picit fényerősebb üveg kisebb átfogással, de ez van. a ricoh p10-es modulnál sztem nem rosszabb, és azt is egész megkedveltem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25286) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Tudtok nekem mondani egy baráti áron beszerezhető, de még használható makro obit a Pana G5-re?
Vagy tényleg jobban járok egy előtétlencsével a kitobira?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25287) Studi válasza s7evcsenko (#25286) üzenetére


Studi
addikt

35/3.5 + viltrox adapter ~50e
35/3.5 + mmf2 ~60e
12-50 kitobi ~70e
50/2 + mmf2 ~100e
60/2.8macro ~140e

Ez alatt bármilyen M42-es obi közgyűrűzve, feladapterezve.

(#25288) s7evcsenko válasza Studi (#25287) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25289) Mercutio_ válasza s7evcsenko (#25286) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy még jobban jársz és olcsón megúszod egy adapterezett fényerős fix obival (valami 50mm F1.7-F2.0) és használt Raynox DCR-250 előtétlencsével. nekem ilyeneket sikerült vele lőnöm, és nagy előnye, hogy kb. árában bármikor eladható.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25290) HollyBoni válasza rbalint88 (#25261) üzenetére


HollyBoni
veterán

Google drive vagy dropbox.

(#25291) Studi válasza Mercutio_ (#25289) üzenetére


Studi
addikt

No igen, egy ilyen Raynoxot már nekem is ki kellene próbálnom, sokan dícsérik. Mi a reális árfolyama?

(#25292) s7evcsenko válasza Studi (#25291) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Újonnan 22k körül van az ára, használtan pedig szinte lehetetlen beszerezni itthon, mert ahogy felkerül egy hirdetés, szinte azonnal el is viszik.

Én valami ilyesmire gondoltam...
Kicsit sokat akarok? :B

(#25289) Mercutio_:
Bár mondjuk ezek a képek is nagyon jók... lehet kezdésnek meg kéne próbálnom ezzel... :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25293) Mercutio_ válasza s7evcsenko (#25292) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt azért jó ha tudod, hogy ilyen szintű/nagyítású képekhez ilyen cucc és piszok sok türelem kell ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25294) fattyu válasza Mercutio_ (#25293) üzenetére


fattyu
veterán

az a cucca nem atényleges. azzal ugrópók szemet lő cask :D

s7evcsenko: döglött legyeket akarsz portrézni?

Nagyítást elérni nem mehéz. Veszel egy olcsó manuál széleslátót ( valami retek fds 28mm megteszi ) egy fordítóadapter meg némi közgyűrű és már ott is vagy. Használni nehéz ezeket élő célpontokra. De nem lehetetlen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25295) Mercutio_ válasza fattyu (#25294) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, sőt mostanság ha jól tudom már nyikonnal nyomja, de a miheztartás végett azért legalább a "hol kezdődik"-et gondoltam megmutatom.

Régebben volt egy nikonos öregúr, az egy komplett rendszert akasztott a nyakába hevederrel, aminél az expó és a 2 SB-900 egy lézeres szenzorral volt összekötve, és amint a fókuszbe beszállt valami nyomta az expót a rendszer, csak "pásztázni" kellett vele :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25296) fattyu válasza Mercutio_ (#25295) üzenetére


fattyu
veterán

jaja láttam én is. mondjuk az már beteg.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25297) MrChris válasza Mercutio_ (#25295) üzenetére


MrChris
nagyúr

az a fószer procitervezésben meg programozásban dolgozott, és egy komplett célhardvert épített erre a dologra. Legalább olyan bonyolultnak tűnt az általa készített cucc mint egy dslr.

(#25298) s7evcsenko válasza fattyu (#25294) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:Y Jól megfogtad a lényeget! :B

Mercutio_: Na jó, akkor ennyire azért nem mászok bele a dologba.
Marad első körben az előtétlencse.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25299) fattyu válasza s7evcsenko (#25298) üzenetére


fattyu
veterán

A makró egy technikai sportág. és nem mindegy hogy enduró vagy gokart a cél.

Értsd döglött tűre tűzött állatokat fotózni nem nagy wasisdas. Ki se kell menni max a tetemért. Behozod a beállított körbevilágított helyre feltűzöd és makrósínnel levillogod 200szor zerene stacker meg összerakja.

Ezt lehet mikroszkóp obikkal is csinálni.

Élő dolgot terepen vadászni kicist mást igényel a usertől is meg a technikától is.

Amit linkeltél pont egy döglött légy volt... ezért kérdeztem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#25300) PRO-peller válasza Parci (#25285) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ami a PB-n, igaz 800-asból jött ki tesztképsorozat, az bődületes. Hogy egyet említsek az Oly tg 1-2 két vállra fekteti képminőség terén, raw ide v. oda. Semmit sem tud a fuji, amit ebben a katgóriában a többi nem. A raw-ja olyan mint egy vivid-es jgeg. Egy fillért nem ér. :B :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.