Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24551) .mf válasza Kleroo (#24549) üzenetére


.mf
veterán

"Tán mintha lenne 20/1.7. Viszont az kétlem,hogy olcsó lenne."

Van, és kiváló lencse. Helyesen kétled, újan 120k, használtan is 80k szokott lenni. S az már nem igazán zsebméret, még egy egészen kompakt E-PL3 vagy E-PM1-gyel sem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24552) jjeahh válasza Kleroo (#24549) üzenetére


jjeahh
nagyúr

két szett helyett ha találnál nem járnál jobban egy, viszont időjárásálló rendszerrel? és akkor lehet drága is, strapás is...csak egy ötlet.. :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24553) Marseille199 válasza Kleroo (#24549) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, ha barlangászol, akkor megtud viccelni a régebbi oly pen vázak fókusza szerintem. De egyébként meg nem kell félteni, elég strapás gépek ezek. Tapasztalatból mondom :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24554) Studi válasza Kleroo (#24549) üzenetére


Studi
addikt

Az Olynak van 17/1.8 (drága) és 17/2.8 objektíve, az utóbbi ekv. 34mm, és kifejezetten zsebkompatibilis. Sok nincs még a használtpiacon, így árat nem tudnék mondani, figyelni kell. De 50 köré azzal se nagyon tudsz lemenni. 50 körül mostanában az E-PL1 + kitobi kitek lehetnek.

szerk: de akkor már vedd meg inkább az én G1-em a kitobival, sokkal jobb ám! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24555) Studi válasza Studi (#24554) üzenetére


Studi
addikt

Apropó, nem kell valakinek 45/1.8, vagy 14/2.5?

(#24556) Mercutio_ válasza Kleroo (#24549) üzenetére


Mercutio_
félisten

Oly mintaboltban nyomják most az E-PM1 duplakitet, ha van nők lapja otthon, akkor az abban lévő kuponra 10% engedményt kapsz, a kitből eladod a 40-150-et 50-ért és van egy új 3 év garis váz+kitobid.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24557) HollyBoni válasza Studi (#24555) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nincs píz csak tervezgetek, mennyi lenne kb a 45 1.8?

(#24558) Studi válasza HollyBoni (#24557) üzenetére


Studi
addikt

68-70-ért szokták mostanában kínálni, én most ennek alá tudnék menni picit, még majd két év garis példánnyal.

(#24559) HollyBoni válasza Studi (#24558) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az annyira nem is sok. Kéne venni egy kicsit jobb obit végre mint a 14-42 és a Helios. Nagyfényerős 35-45mm kéne, az egyetlen az Olympus, és még az M42. Lehet M42-ben kéne gondolkozni, mert filmezéshez sokkal jobban szeretem a nem focus by wire obikat. Bár akkor le kéne mondani az AF-ről. Olympus obikban nincs stabi, igaz?

(#24560) arn


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24561) Studi válasza arn (#24560) üzenetére


Studi
addikt

No ez tényleg hiányzik még az Oly rendszerből, remélem elérhető árban lesz egyszer majd. :-) :R

(#24562) Studi válasza HollyBoni (#24559) üzenetére


Studi
addikt

A 45/1.8 szerintem egy igazi kis ékszer, nehéz lehet nem szeretni. Nem olcsó az M42-es, hasonló fényerejű 50-esekhez képest, de tényleg csak a legeslegjobb M42-esek tudják felvenni vele a versenyt.

(#24563) jjeahh válasza Studi (#24562) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mint pl? takumar, planar?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24564) sphe válasza Kleroo (#24543) üzenetére


sphe
senior tag

Még menet közben a samsung nx100 jutott eszembe. Nem produkál még anomáliákat, mint az újabb modellek, kicsi és könnyen kezelhető, a Wb is elég jó, viszont vakuja nincs. Használtan kifogható 55-ért, újonnan plusz egy tizes. Vagy nex plusz manuálobi nem játszik focus peakinggel?

[ Szerkesztve ]

(#24565) arn válasza Studi (#24561) üzenetére


arn
félisten

Hat az utobbi obiarakbol kiindulva, en nem hiszek benne :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24566) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

még két téli b&w

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24567) Marseille199 válasza Parci (#24566) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :R Nagyon jók!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24568) Parci válasza Marseille199 (#24567) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mercédesz!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24569) need válasza Marseille199 (#24567) üzenetére


need
addikt

1 házigazdától ez minimum elvárható.. ;) :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24570) MLaca


MLaca
őstag

Megcsináltam már végre saját flickr oldalt is. van közte gx1-gyel készült is bőven. [link]

http://mlzphoto.hu/

(#24571) .: JuSzT :. válasza MLaca (#24570) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kezdőként, jól gondolom, hogy ezek közül egyik sem sima nyers kép ?

Ehhez milyen obi és beállítás kell hogy ennyire részletgazdag legyen, tűélesen?

ui: közben megtaláltam az infókat.
1/1250ƒ/1.7ISO 160 20 mm

[ Szerkesztve ]

(#24572) MLaca válasza .: JuSzT :. (#24571) üzenetére


MLaca
őstag

valóban, egyik sem így esett ki a gépből. az élességet az átméretezés során állítottam be, semmi külön élesítés nem volt.

http://mlzphoto.hu/

(#24573) .: JuSzT :. válasza MLaca (#24572) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R Köszönöm. Nagyon szép képek.

(#24574) MLaca válasza .: JuSzT :. (#24573) üzenetére


MLaca
őstag

köszönöm! hangulatfotók, azért is szűrtek.

http://mlzphoto.hu/

(#24575) .: JuSzT :. válasza MLaca (#24574) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, én is hasonlókat szeretnék csinálni. pillanatkép, hangulat, életérzés stb.

Csak informálódom mennyire kell beleásnom magam az utómunka rejtelmeibe, hogy valami ilyesmi legyen a vége. Persze csak a magam szórakoztatására.

(#24576) sideburns válasza need (#24569) üzenetére


sideburns
aktív tag

...hogy ne offolja tele a Micro Four Thirds topikot... :(((

(#24577) Parci válasza sideburns (#24576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

diktatúra! kettős mérce!
(te amúgy konstruktívan is hozzászóltál már ehhez a topikhoz?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24578) eeXaa


eeXaa
addikt

...ezt is megéltem ma:

(#24579) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

help uraim :U

LR-bol hogy exportaljak ugy, hogy mft kepbol rendes foto lehessen papiron? 9x13 es tarsai (rossman elohivatas mondjuk) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24580) eeXaa válasza Mr.Csizmás (#24579) üzenetére


eeXaa
addikt

...corp tool ...vágnod kell a képeidet még a LR-ben , vagy legalábbis így még mindig jobban jársz mintha ott kellene hirtelenjében megcsinálni, v. ők vágják kedvük szerint... sztem nem sok mai nyomtató tud 4/3 ben nyomtatni, vagy legalábbis nem használják.... de lehet valaki tud valami biztosabb megoldást..

[ Szerkesztve ]

(#24581) Mr.Csizmás válasza eeXaa (#24580) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kozben meglett a masik topicban: resize > long edge > unit cm > kep hosszabb oldalat beirni

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24582) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hmm... ming thein gh3 vélemény

ha a gh1-re visszaemlékszem, hasonló benyomásaim voltak nekem is róla.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24583) MLaca válasza Parci (#24582) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem itt sokkal jobb teszt van róla/vele, csak mondom (írom)... :U

http://mlzphoto.hu/

(#24584) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszönöm a tanácsokat,ötleteket. :)

(Konkrétan ütésálló kivitel azért nem kell, nem vagyok sherpa,vagy survivor-jelölt; csak szimplán nem akarom tutujgatós üzemmódban használni(khm el se vinni) )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24585) MLaca válasza Parci (#24582) üzenetére


MLaca
őstag

olyan ordas csacsiságokat ír a gépről, hogy hihetetlen. de, cserélhető a gumi szemkagyló (szerinte ez fix, ha jól értelmeztem), akkor nem érti, miért ekkora nagy a váz, mikor már a Pana sajtóanyaga is erről regél (hőleadás a videózás miatt + a sokkal jobb ergonómia, mivel ez a gép munkára lett tervezve, rendes kézmérethez, nem játékra), a videó nála kimerül a rolling shutternél... kár, hogy nem szánt rá több időt.

http://mlzphoto.hu/

(#24586) madgie válasza MLaca (#24585) üzenetére


madgie
titán

"hőleadás a videózás miatt"

Szerintem ez is ordas csacsiság ;] :DDD

(#24587) arn


arn
félisten

nemtom, ha ilyen problemaim vannak, akkor nem egy meretre optimalizalt rendszert valasztok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24588) MLaca válasza madgie (#24586) üzenetére


MLaca
őstag

nem igazán. most a varsói fuji sajtót végigvideóztam és még így is melegedett rendesen a cucc (nem, nem csak az akkunál). egyes dslr vázak pl x perc után le is kapcsolnak, hogy ne melegedjen túl a szenzor.

http://mlzphoto.hu/

(#24589) b.vr


b.vr
őstag

hát nem t'om...
szerintem a lényeges dolgokat eddig is lehetett tudni: a képminőség lényegében egyforma, ami legalább ilyen fontos, azaz a kezelhetőség, kézreállás az meg ezek szerint ennyire szubjektív: neki nagyon nem jött be, másoknak meg az OM-D nem jön be
(ja, és "it simply feels like there’s a lot of empty space inside the camera" , persze merthogy GH-3 nem azért nagy hogy rengeteg plusz dolgot pakolhassanak a belsejébe, hanem így fért el sok vezérlő kívülre, és lett jó a fogása)
EVF ügyben nem tudok állást foglalni, egyiket sem használtam, de a GH-3 problémásságáról mások is írtak, ez biztos negatívum.
Viszont amit nem említ, hogy a GH-3 az első és egyetlen (?) jól tudom? ) amivel laptopra/tabletre/telefonra kövte tethered shootingot lehet végezni, akár wireless módon is.
Ezek után mindenki eldöntheti hogy a saját szempotjai szerint pénzben melyikért mennyit adna.
Személyesen nálam egy "hibrid" esetleg szóba jöhetne, de nekem ennyi pénzt egyik sem ér meg úgy hogy közben olyan dolgok hiányoznak belőlük, ami a másikban megvan. Ugyanis egyetlen, nagyon fontos dolgot hagytam a végére, ez pedig az OM-D világbajnok stabilizátora!
Nekem Olympus fixeim vannak, viszont egyelőre a Pana G5-ben találtam meg azt a gépet, aminek jó a fogása, kezelhetősége _és_ tavaly év végén nagyon kedvező volt az ára (nemúgy mint a GH-3) Pedig mondjuk egy koncerten, fényszegény sörözőben, éjszakai városi járkáásoknál nagyon jól jönne az a szenzorstabi (meg persze maga a jobb szenzor, ami viszont mindkettőben megvan)
Innentől teljesen szubjektíven: gondolom a Pana (sajnos) elkötelezetten nem fog szenzorstabit tenni a gépeibe, így számomra ez akkor lesz már csak értelme a váltásnak, ha (mondjuk egy év múlva) a jelenlegi G5 tudását kiegészítik a tethered shooting képességgel (a wifi annyira nem is érdekes, de úgyis olyan lesz mert ez a trend), és a jobb szenzorral, értelmes áron (a G5-öt kábé egy Nikon D7000 árának a feléért vettem) Ez akár év végén reális opció lehet.
Az Olympus érdekesebb kérdés, _ha_ a következő zászlóshajó olyan lesz, hogy nem ezt a retro-világot erőltetik hanem az ergonómiát (és megtartják a kimagasló szenzorstabit) a wifis vezérelhetőség szinte biztos benne lesz - no innentől már csak az ár lesz a kérdés...
Illetve (sajnos....) nem lesz kérdés mert kezdetben biztos iszonyú drága lesz...
Én maximum odáig lennék hajlandó elmenni mint ahol jelenleg (és jelenlegi forinttal számolva... :) ) a D7000 ára van (ami nagyságrendileg netto 200 ezer) Persze szubjektív hogy kinek mi mennyit ér meg - de hát ezzel kezdtem :) Ilyen "olcsón" viszont mindez belátható időn belül nem lesz realitás.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24590) b.vr válasza MLaca (#24585) üzenetére


b.vr
őstag

"akkor nem érti, miért ekkora nagy a váz"
hehe, ez nekem is nagyon szúrta a szeme (írtam is, csak lassan gépeltem, és sokat :) )
A hőleadás részében személyes tapasztalat hijján nem foglalnék állást, de a kezelőszervek, fogás, az teljesen egyértelmű.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24591) b.vr válasza b.vr (#24589) üzenetére


b.vr
őstag

szerk:
"a GH-3 az első és egyetlen (?) jól tudom? ) amivel laptopra/tabletre/telefonra kövte tethered shootingot lehet végezni, akár wireless módon is"
mármint természetesen micro4/3ról beszélve :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24592) madgie válasza MLaca (#24588) üzenetére


madgie
titán

Én órák hosszat videóztam a hekkelt GF1-gyel, még csak kézmeleg sem lett igazán soha. GH1-nél sem rémlik, hogy bármikor lekapcsolt volna. Persze azt nem tudom, hogy a szotyi szenzor hogy működik...

(#24593) rumos14 válasza madgie (#24592) üzenetére


rumos14
nagyúr

éjszaka. télen. a temetőben. persze, hogy nem melegszik :P

(#24594) HollyBoni válasza MLaca (#24585) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pedig szerintem a GH3-nak pont a videó a legjobb része, pont azt nem említeni... :W

(#24595) madgie válasza rumos14 (#24593) üzenetére


madgie
titán

Keresztfiam óvodai előadásán nem volt túl hideg :D

(#24596) gorgo


gorgo
őstag

Marha érdekes ezeket a teszteket olvasgatni olyanoktól, akik azért fogtak már pár kamerát... GH3, OMD, X-E1, mind kapott már hideget, meleget rendesen. Az ember ugye hajlamos azt igaznak vélni, amit annak akar! Ki kell próbálni őket, nincs más megoldás!

Legutóbb pl. az X-E1-ről olvastam nagyon jókat a Soundimageplus-on, ahol azelőtt annyira nem voltak oda érte (kicsit ugyan fenntartással kezelem azt az oldalt, mocsokul pixelkukkoló a tag).
A GH3-tól meg el van szállva egyenesen. Magam is fogtam GH3-at kézbe, ugyan aksi sem volt benne, azaz használni nem tudtam de a bazinagy méretét leszámítva tetszett a fogása.

Ellenben nem annyira tetszett a fogása az OMD-nek, a gombjai szintén nem. De mivel rengeteg ember jól megvan vele, úgy döntöttem, hogy én is megleszek. :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24597) Parci válasza gorgo (#24596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a soundimageplus nem számít, steve huffi mélységek, cseréli a cuccait a faszi, mint a mérgezett egér, és közben megideologizálja, amit éppen érez. ming thein és robin wong dolgait viszont kifejezetten hasznosnak találtam eddig, akkor is, ha azért elég oly-orientáltak.

ricoh gxr2 kéne ide :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24598) MLaca válasza gorgo (#24596) üzenetére


MLaca
őstag

a fuji x-e1 imádni való gép, megnyugtat már a fogása is, mesés a képminősége, de munkára (amire nekem kell) alkalmatlan. a gh3 egy rideg vas, semmi érzelmet nem vált ki bennem, de munkára nincs jobb (eddig nem volt jobb nála számomra, pedig volt nikon d3 dslr gépem is). amúgy meg nem létezik olyan fényképezőgép, ami mindenben ász lenne, mindig van kompromisszum. autót sem csak fogóval szerelek, hanem villáskulccsal és csavarhúzóval is :)

http://mlzphoto.hu/

(#24599) MLaca válasza Parci (#24597) üzenetére


MLaca
őstag

ők nagyon jó fotósok (robin wong már nem annyira - szerintem) de nem technokrata géptesztelők. steve huff meg épp abba szerelmes, ami épp ingyenbe van neki.

http://mlzphoto.hu/

(#24600) Mercutio_ válasza Parci (#24597) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mingnek is van néhány cucca :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.